Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) #78687232


#78687232
törölt tag

Sziasztok!

Pár órája játék közben meghalt a gépem. Megállt a game, színes kis csíkozás a képernyőn és ennyi. Le kellett a tápnál kapcsolnom, mert nem engedte az újraindítást sem. Utána már se kép, se hang. Először a vga-ra gyanakodtam, viszont minden venti megy rendesen. Furcsa, hogy a bill + egér nem világít, mintha a gép be sem kapcsolna rendesen, plusz ha megnyomom az alaplapi vagy a házon lévő power gombot, rögtön kikapcsol, pedig szerintem bootolás után már sokkal több idő alatt kéne lekapcsolnia. A tápegység okozhat hasonló bajt?

[ Szerkesztve ]

(#32302) bitafter válasza kiscsibe8 (#32250) üzenetére


bitafter
csendes tag

Be sem kapcsol, vagy csak kép nincs? Ha csak kép nincs, akkor mozgasd meg a VGA-t, hátha nem tól sikerült beletenni. Sípol egyáltalán? Ramokat, stb meg kellene mozgatni, hátha az a gond.
Ha be sem kapcsol, próbáld meg, hogy lehúzod a VGA-t, ha úgy megy, akkor lehet sok az áramfelvétele. Apropó. Milyen is a proci?

(#32303) bitafter válasza #78687232 (#32301) üzenetére


bitafter
csendes tag

Milyen a tápod? Mert ezek szerint terhelés alatt volt. Próbáld meg az integrált VGA-ra (alaplapi csati) rádugni a monitort, hogy egyáltalán van-e kép.

(#32304) #78687232 válasza bitafter (#32303) üzenetére


#78687232
törölt tag

Chieftec iarena gpa500s8. 970xtreme 4 lapom van, úgyhogy nincs integrált vga.

(#32305) cheatergs válasza newwave0507 (#32300) üzenetére


cheatergs
senior tag

Épp a lap a lényeg a konfigban, szal ha rip, akk uilyet kellene beszereznem.

Viszont új fejlemény, h csak a procit bennehagytam (se VGA, se RAM, se HDD, se bill, se egér), és most hibát sípolt, amíg vissza nem raktam a memóriát.

Viszont kép továbbra sincs.
Kipróbáltam az összes PCI és PCIe foglalatot (kivéve 1x-eket) és semmi.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#32306) bitafter válasza #78687232 (#32304) üzenetére


bitafter
csendes tag

Pontos típusa kellene a procinak és a VGA-nak. Elvileg elég lenne az 500 watt, hacsak nem valami rohadt sokat benyaló VGA-d van. Én azt mondanám, hogy a lappal vagy a VGA-val történt valami. Jó lenne, ha lenne egy gagyi VGA-d, azt betenni.

(#32307) #78687232 válasza bitafter (#32306) üzenetére


#78687232
törölt tag

Fx-8350 + hd 7850, kb. két éve ezt a kombót használom. Előbb kiszedtem a kártyát és láss csodát, az egér + bill is bekapcsolt, mintha bekapcsolt volna rendesen. Megpróbálok kölcsönkérni egyet.

(#32308) bitafter válasza #78687232 (#32307) üzenetére


bitafter
csendes tag

Valószínűleg, ha eddig bírta, akkor nem a táp hasalt meg (szerintem), hanem inkább a VGA

(#32309) #78687232 válasza bitafter (#32308) üzenetére


#78687232
törölt tag

Szerintem is ez történt. Kivettem az alaplapból és a gép rendesen működik, csak ugye nehéz kép nélkül használni. :) már intézem az új kártyát, majd azért írok még később. Köszönöm a segítséget! :R

(#32310) mtomi95


mtomi95
senior tag

Üdv! Egy alaplapnál mennyi a normális hőfok?
Nem tudom megfogni az északi hídon lévő kis hűtő bordát! 43 Celsius fokra írja az Aida 64, de szerintem ez van vagy 100 is. Szoftveresen meg úgy általában is hülyén méri a fokokat a gép. 23c-os fokos a cpu egy CM T2 Minivel...
Lehet e hűtőbordát venni hozzá, mármint nagyobbat?
Alaplap: Gigabyte GA-880GM-D2H (rev.1)
Eddig nem érdekelt, de most igen csak fura hang akadás volt egy játékban. Először azt hittem lagg, de nem! Alacsony pingem volt.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#32311) IstvánLászló válasza mtomi95 (#32310) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A lényeget idézném, "Nem tudom megfogni az északi hídon lévő kis hűtő bordát!", géped azonnali ki is kapcsolását ajánlom feltétlenül és teljes áramtalanítást a 220-ból.

Az újra pasztázás megoldhatja a problémát, ha kiszáradt a csip és hűtőborda alatt.
A kis hűtő borda alatt a csip van 43 és max 50 üzemi Celsius foknak kellene lennie, szinte langyosnak kellene érezned.
A lényeg csak akkor próbáld levenni a hűtőbordát ha csináltál már ilyen műveletet, felelősség a tied hogy mit és hogyan csinálsz.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32312) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Faternak egyre több érdekességet produkál a gépe, kezdte azzal, hogy ha a külső wifi adapter kábelje megmozdul, akkor 10/4x újraindul a gép és BSOD-ot dob. Aztán jött az, hogy ha sok külső vinyó volt rajta akkor vmelyiket eldobálta, majd random újracsatlakozott. Most meg egy, a gépben lévő HDD-t tűnik el szó nélkül és restart után lesz csak újra onlin, de azt is csak ideig-óráig. Az is érdekes, hogy ha az előlapi 2db 3.0-ás usb portok közül az egyiken tölt le képeket kártyaolvasóval, akkor a szomszédos portba bedugott egér laggolni kezd, ha hátra dugjuk be akkor is csinál érdekességeket.

Alaplap vagy tápegység hibára gondolok. Azt nem hiszem, hogy a 400W-os FSP Hexa kevés lenne erre, mert annyit ezek nem kajálnak szerintem. Hogy tudok leszűkíteni a lehetséges hibás alkatrészeket, a hiba forrását?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32313) mtomi95 válasza IstvánLászló (#32311) üzenetére


mtomi95
senior tag

Sosem vettem még le újabb alaplapokról. :) Csak régi P4-esekrol, de ott elég egyszerű felfogatása volt. Ennél persze nem ilyen. Gondolom az alján van egy műanyag háromszög amit össze kell nyomni hogy kiugorjon. De ha a pásztával van baja mitől? Biztos kiszáradt a gyári, de attól nem lesz hűvösebb ha csak kicserélem alatta. Funkciójában mint hővezetés átvezeti a bordára. Na de ennyire?

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#32314) IstvánLászló válasza mtomi95 (#32313) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az újra pasztázás megoldhatja a problémát.
Az a lényeges én csak is javaslatot tettem.
A te döntésed és jogod is hogy mit is teszel, ebbe beleszolásom nem is lehet.
A szándékom csakis a segítség nyújtás és ártani nem is akarok, ezért tippet sem adok nehogy kár érjen.
Ennyit tudok mostan mondani és mást nem.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32315) Spet válasza TheProb (#32312) üzenetére


Spet
addikt

Külső wifi kábel mozgatás esetében én kontakt hibára gyanakodnék.

Hány darab HDD van a gépben? Mi a konfiguráció?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32316) vertigo91


vertigo91
csendes tag

Sziasztok,

Van egy nagyon nagy gondom 1hónapja vettem egy asus maximus 8 hero-t egy 6700k és egy corsair 3200mhz rammal amit "alaplapi könyvbe" nem támogat. Tegnap össze dobtam elindul csak éppen 00át mutat a jelző se kép se hang se usb eszközök nem mennek... aki esetleg tudna segíteni nagyon megköszönném!! :R :R Hozzá teszem mindent próbáltam másik slotba a ramokat, kihúzni ezt azt de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#32317) TheProb válasza Spet (#32315) üzenetére


TheProb
veterán

De mi lehet kontaktos? Alaplapi portba van dugva, ha átdugjuk akkor is lehalasztja a gépet.

-Intel Pentium G3220
-FSP Hexa+ 400W
-4GB RAM
-1SSD + 2-3HDD a gépben + 2-3 külső HDD átlagosan rádugva.(2,5-ös)

De már 1,5éves kb a gép, nemrég kezdte ezeket csinálni. Kivéve a wifi adapteres témát, az már régóta megvan.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32318) Spet válasza TheProb (#32317) üzenetére


Spet
addikt

Nem tört meg az adapter vezetéke, és a mozgatás miatt rövidzárat okoz?

A táp kizárársára érdemes lenne egy hasonló teljesítményűt kölcsönkérni, és megnézni, hogy ugyanúgy nem ismeri fel a HDD-ket illetve egyéb anomáliákat okoz, ha többminden van rácsatlakoztatva USB-re. Ha nem csinál semmit, akkor a táp volt a ludas, ha igen akkor lap. Sajnos részemről nem tudok mást mondani tesztelésre.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32319) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy régi gépem:
- Alaplap: Asus P5B
- CPU: Core 2 Duo E4300
- Gainward 250GTS

Bootoláskor leragad a POST-nál a Checking NVRAM üzenetnél. USB meghajtó nincs bedugva, csak a billentyűzet. Mi lehet a gond?

(#32320) Spet válasza yusukee (#32319) üzenetére


Spet
addikt

Mennyi memória van benne? Mióta van ez a hiba? Elötte működött rendesen? Tudsz memória modult cserélni, vagy ha a benne lévőt variálod akkor elindul?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32321) yusukee válasza Spet (#32320) üzenetére


yusukee
aktív tag

4 GB ram van benne, eddig is voltam vele gondok. Néha sípolt 1 hoszzút, 3 rövidet, de ha cserélgettem a RAM-okat megjavult. Arra már rájöttem, hogy ez a VGA hibája, mert a játékos gépembe is volt ez a baj, de mióta váltottam a fos gainwardról megszűnt ez a jelenség.

Tegnap este még ment a gép, ma már leragad POST-nál. Ilyet még nem csinált.

Variáltam a ram modulokat, nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#32322) bitafter válasza TheProb (#32312) üzenetére


bitafter
csendes tag

Ezt a házon lévő USB portban produkálja csak, vagy az alaplapiban is?
Továbbá más eszközt dugsz rá, akkor történik valami hasonló? Tegyél rá valami nagyobb teljesítményű cuccot, vagy két hdd-t egy usb hubon keresztül. Ha akkor restartol, vagy leáll, akkor a tápellátás rossz, mármint az alaplap tápellátása.

Én erre gondolok, de amint fentebb írták, lehet, hogy zárlatos lesz valami, és azért dob ki. De először is azt kéne tisztázni, hogy ezt az alaplapin is produkálja, vagy csak a házon lévő USB porton. Ha csak a házon lévőn, akkor egyszerűbb.

Ha az alaplapin is rossz, akkor próbáld meg, hogy nem-e a terhelésre kapcsol ki.

(#32323) bitafter válasza yusukee (#32321) üzenetére


bitafter
csendes tag

Több dolog is csinál ilyet. Kezdjük ott, hogy a gainward nem feltétlenül fos. De ez egy off volt csak.

Először is, sokszor volt az, hogy a táp kuka, és akár már képes a gép bekapcsolása után emiatt kifagyni. Szóval írd meg, hogy mi a proci és a VGA a gépedben, meg hogy milyen gyártmányú és típusú a táp.

Ezután ha nem a táp, akkor ami ritkán fordul elő, de produkált már ilyet, hogy a RAM foglalata "be van égve".

Lehet RAM hiba is, de ha van egy tesztelt modulod, amit biztos ismer az alaplap, akkor csak eggyel kísérletezve ezt is ki tudod szűrni, hogy kipróbálod mindegyik foglalatban.

De a táppal kezd, tehát írd meg mi van a gépedben, és mi a tápod pontos típusa.

Ui.: bocs, nem láttam, most látom, hogy írtad a gép paramétereit. Meg hogy sípolgat. Azért írd le a táp típusát is, de valszeg ez RAM hiba, ha mindegyik modullal ezt csinálja, akkor viszont a foglalat szar. Tehát csináld azt, hogy egy-egy ram modullal az összes foglalatot egyesével végigpróbálgatod.

[ Szerkesztve ]

(#32324) Spet válasza yusukee (#32321) üzenetére


Spet
addikt

Próbáld meg resetelni a BIOS-t, ha eddig még nem tetted (tápkábel ki, alaplapi elem ki, vagy tápkábel ki, jumper reset), hátha elindul. Legfrissebb BIOS van rajta?

Ha az sem segít, akkor elkezdheted alapokról építeni, hogy hibázik-e a lap (nincs proci sípol, nincs ram sípol etc etc) ha így sem megy akkor lap kuka.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32325) vertigo91 válasza vertigo91 (#32316) üzenetére


vertigo91
csendes tag

Senki nem tud segíteni nekem ebbe a gondba? :F

(#32326) Spet válasza vertigo91 (#32325) üzenetére


Spet
addikt

Keress kompatibilis ramot, ha azzal is 00-át ír ki, akkor lap gyanus (vagy meghajoltak a CPU-nál a lábak, esetleg kosz került oda)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32327) vertigo91 válasza Spet (#32326) üzenetére


vertigo91
csendes tag

1151nél nincsennek lábak. újonnan szedtem ki mindent a csomagolásból. egyedül a ramra tippelek. de másnak is volt ilyen gondja ahogy neten olvastam.

(#32328) Spet válasza vertigo91 (#32327) üzenetére


Spet
addikt

Tudom, hogy nem a CPU-n vannak a lábak 775 óta, hanem az alaplapi tokozásban. De ha te nem tudod én miről beszélek segítek egy kicsit.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32329) yusukee válasza bitafter (#32323) üzenetére


yusukee
aktív tag

Hát eddig az összes gépembe gainward kártya volt, mert olcsó volt és az összes csinálta ezt a random sípolgatós dolgot. Mióta nem az van, egyszer sem találkoztam vele. Lehet nem fos, de nekem csak rossz tapasztalatom van vele.

BIOS reset volt, felraktam újra a legfrissebbet, kipróbáltam 1 modullal is, minden slotban. A RAM-ot igazából felismeri, ki is írja, hogy OK, utána kilistázza a SATA / USB cuccokat és utána áll meg a checking NVRAM-nál.

A többi javaslatot kipróbálom kicsit később.

Ja táp: 450W Chieftec, mostanában volt cserélve.

(#32330) bitafter válasza yusukee (#32329) üzenetére


bitafter
csendes tag

Ha kiveszed a VGA-t és másikat raksz a helyére? Akkor megszűnik? Egyébként a lap nem garanciális? Mert akkor elég valószínű, hogy a lap mondta be az unalmast

(#32331) jarvitom


jarvitom
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám a videókártyámmal, eddig már kb 2 éve teljesen normálisan működött, majd egyik napról a másikra bekapcsoltam a gépet és a monitorra nem küld képet(a kártya ventilátora pörög, de a monitoron nincs jel).
Konfig: Sapphire HD 7970,Intel i5-2400 3.1Ghz,2*4GB DDR3 ram,2 vinyó, Chieftec CTG500-80P táp.
Amit próbáltam eddig:
-integráltra átkötve működik a monitor és a kábel is
-haverom gépébe berakva a videókártyát ott ad képet
-haverom régi videókártyáját berakva a gépbe ad képet(nem kell bele 6+2pines tápkábel csak az alaplap)
-azt hittem a táp a hibás, vettem egy újat, de megmaradt a probléma
-a BIOS-ban a PCIe az elsődleges grafikus kártya.
Kezdek kifogyni az ötletekből, úgyhogy nem tudom hogy mi lehet a baja, bármi tippet szívesen fogadnék!

(#32332) Spet válasza jarvitom (#32331) üzenetére


Spet
addikt

Fújd ki a PCI slotot, esetleg ha bekapcsolod óvatosan mozgasd a kártyát hátha sikerül képet varázsol. Ha egyik sem jön be akkor meghalt a PCI slot.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32333) jarvitom válasza Spet (#32332) üzenetére


jarvitom
csendes tag

Kifújtam meg minden, de a slot nem lehet halott, mert másik videókártyával kipróbálva működik.

(#32334) TheProb válasza bitafter (#32322) üzenetére


TheProb
veterán

Alaplapi portra rádugott külső HDD is volt már h eltűnt, ami aggasztóbb, hogy a belső HDD-t dobálja újabban el.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32335) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Villámcsapás érte az elektromos hálózatot és ez elég rendesen betett a gépnek. Működni működik a gép, de a CPU folyamatosan, üresjáratban is 60°C fölé melegedik és rendszeresen újraindul a gép. Ez CPU vagy inkább alaplap hiba? Mennyire valószínű, hogy ezt garancia keretén belül kicserélik?

Köszönöm

(#32336) Spet válasza nzozz (#32335) üzenetére


Spet
addikt

Szia,

Sajnos a villámcsapás elég sok mindenben kárt tud tenni. Sokmindent ellenőrizni kellene: kölcsön táppal, is ugyanilyen értéket mutat (lehet hogy több feszültséget ad le mint kellene). Ha van elfekvőben hasonló processzor, akkor azzal meg tesztelni lehet az alaplapot, hogy hasonló-e a hőmérséklet illetve újraindul-e. (mert még az is lehet a processzor a ludas)

Nincsen rajta sérelmi nyom, égés vagy valami?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32337) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

Megoldhato-e, hogy bekapcsolo gomb nelkul elinditsak 1 sony vaio laptopot?

Ennyi az egesz ami van.
Asztali alaplapoknal egyszeru a bekapcs de itt fogalmam sincs hogy lehetsege-e.

(#32338) azazbeza


azazbeza
tag

Sziasztok! Szerintetek az mitol lehet hogy a jatekok amikkel eddig jatszottam, hiba es fps eses nelkul mentek, mara meg max 15 perc jatek utan leesnek 5-10fps-re. Ez csak akkor all helyre ujabb 15 percre ha ujra inditom a gepem.

(#32339) IstvánLászló válasza azazbeza (#32338) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szerintem de nem állítom ez szoftveres probléma lehet, esetleg vírusos lett a géped.
A 15 percre ha újraindítod a géped és minden jó ez gyanús vírus is művelhet ilyet.
Kérdezném ennyi az összes előzmény?

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32340) EdemAdam


EdemAdam
újonc

Sziasztok! Fel eve nem gepeztem es ugy gondoltam, hogy osszedobok egy olcso gepet. Olyan problemam akadt, hogy az alaplapon levo led zolden vilagit, de ha benyomom a bekapcsolo gombot nem tortenik semmi, probaltam mar jumperrel, de ugy se mukodik. Probaltam a cmost torolni, kivettem a gombelemet, ram nelkul, processzor nelkul, videokartya nelkul, ramok egyenkent, de sehogy nem mukodik. A tapegyseget teszteltem masik alaplappal, azzal jo volt. Illetve arra lettem figyelmes hogy, az alaplapon az also hutoborda elkezd melegedni de csak az. Vakaki esetleg tud valami megoldast?
Akaplap : asus 5kpl-am epu
Processzor : xeon e5450. (775-re modolt, mukodo kepes tesztelt)
Ram : 2x2gb 800mhz
Vidikari : gtx 630 2gb

(#32341) cheatergs válasza cheatergs (#32299) üzenetére


cheatergs
senior tag

Okulás végett:

Annyi volt a baj, h a monitoromon volt egy Auto gomb, ami vált a DVI-VGA bemenet közt. Szal hiába volt csak a VGA bedugva, ő a DVI-n kereste a jelet. Az elektronika nem váltott át magától, ezt kellett megnyomni.

Mindig minden mindegy

(#32342) Pano válasza EdemAdam (#32340) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Bekapcsológomb biztos jó/jól van rákötve alaplapra? LEtesztelted, hogy a két pólust átkötöd mondjuk csavarhúzóval?
Nem maradt plusz távtartó véletlenül az alaplap alatt, ami áthidal?
Alaplapon kondi nincs szétnyílva/felpúposodva?

[ Szerkesztve ]

(#32343) EdemAdam


EdemAdam
újonc

Amint irtam jumperrel is probaltam, nem maradt tavtarto sem mogotte, es a kondiknak sincs semmi baja

(#32344) Spet válasza EdemAdam (#32340) üzenetére


Spet
addikt

Bios frissítés (ha még nem volt meg). Alap BIOS nem támogatja a XEON-t, Próbáld meg itt a linket.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32345) EdemAdam


EdemAdam
újonc

Egyaltalan nem tortenik semmi, orulnek ha a bioszba eljutnek, de ha megnyomom a bekapcsolo gombot semmi nem tirtenik, nem porognek fel a ventik, semmi.

(#32346) Szicskeee válasza Szicskeee (#32337) üzenetére


Szicskeee
tag

Erre valaki?

[link]

(#32347) Pano válasza EdemAdam (#32345) üzenetére


Pano
addikt

Alaplap biztosan jo?
Elég alaplaposnak tűnik a dolog.

(#32348) EdemAdam


EdemAdam
újonc

fogalmam sincs,ugyanis egy ismerösömtölvettem, ö azt mondta hogy neki ment, de ha nem változnak a dolgok akkor vissza veszi

(#32349) bitafter válasza azazbeza (#32338) üzenetére


bitafter
csendes tag

Egy windows újratelepítéssel megoldódik a problémád. Ha nem is vírus van a gépeden, akkor is a hátérben futó alkalmazások száma megnőtt. Lehet kísérletezni vele, hogy kikapcsolgatod, de valamiért én híve vagyok az újratelepítésnek.

(#32350) bitafter válasza Szicskeee (#32346) üzenetére


bitafter
csendes tag

Meg kéne nézni, hogy a csatlakozón melyik vezeték mihez megy. Lehet neten is fent van. Elvileg simán elindítható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.