Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) Dzsozi56 válasza Spet (#32439) üzenetére


Dzsozi56
tag

Igen azt én is néztem, de találtam más oldalt is!

[link]

Itt az ASUS linken már a Xeon x3360-as is kompatibilis!

Dzsozi56

(#32452) INTELligent válasza Pano (#32449) üzenetére


INTELligent
senior tag

És van arra tipped, hogyan nézhetem meg a tápot? (nem én raktam össze a gépet) Mert próbáltam másik pc-vel, de abban 20 pines a csatlakozó, ami elvileg kompatibilis, de én nem merem rákötni, mert ugye a 24 pinesben hiányzik egy pin, a -5 V, míg a 20 pinesben van, vagy ez nem probléma? Probáltam a monitor kábelével bedugni a tápot, úgy sem adott életjelet.

Köszi előre is! Neked is @bitafter

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#32453) batman. válasza INTELligent (#32452) üzenetére


batman.
senior tag

24 pines tápot nyugodtan rádughatsz 20 pines alaplapra, ha hibátlanok egyik sem rontja el a másikat. :N

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32454) Vargal380


Vargal380
csendes tag

sziasztok!
van egy msi alaplapom (msi h110i pro)
frisssitettem a biost a cd programmal és nem bír bekapcsolni ez a sz*r csak pörögnek a ventilátorok meg a monitornál van no signal
reseteltem a cmost
a válaszokat előre is köszönöm!

(#32455) batman. válasza Vargal380 (#32454) üzenetére


batman.
senior tag

Ejnyebejnye!

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32456) Spet válasza Dzsozi56 (#32451) üzenetére


Spet
addikt

Inkább bízok a gyártó és az általam linkelt oldalban, mint abban amit te linkeltél (még oda is írják, hogy nem 100-ban garantálják a működést).

P4-es lapnál is volt olyan aminél a 3GHz-essel elindult igaz csak 1,7-en, mert nem támogatta a BIOS. Na kb a te eseted is ilyen, csak tuningnál akad ki (és lehet majd terhelés alatt is)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32457) ddjtomyy


ddjtomyy
tag

Sziasztok! Bele is vágnék ;)

Az lenne a baj hogy ma délben mikor bekapcsoltam a gépet, Windows betöltésénél, újraindítja magát a gép, a BIOS-ba be tudok menni... Csak mikor a Windows elkezd töltodni akkor leáll.. Mitől lehet? Ilyet még nem tapasztaltam... Lehet a processortól? Valahol olvastam hogy akkor előfordulhat ha a feszultségnél jár az ember de én nem jártam ott..vagy benyeltem valami vírust?

Tomy

(#32458) batman. válasza ddjtomyy (#32457) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
A megadott paraméterek, és a hiba leírása alapján nem lehet megmondani mi a hiba. :(
Olvasd el a téma összefoglalót (1 mondat) bárki is írta, röviden és tömören összefoglalta a lényeget. :R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32459) ddjtomyy válasza batman. (#32458) üzenetére


ddjtomyy
tag

Megpróbálom mégegyszer :) kicsit tövébben :)

A gép:
Intel i5-6600k
Asus z170-k
2x8Gb Ram Kingston DDR4 2600+
Gigabyte gtx 970 gaming g1
120Gb SSD (Windows)
1TB HDD

Napi szinten használtam a gépet, viszont ma délben mikor bekapcsoltam, csipogott az a kis hangszóró, hogy minden oké, utanna bejött a Windwos (10) logó és amint megjelenne ott alatta az a kis valami (karika), hogy töltődik, újraindul, mint amikor megnyomod az újraindítás gombot. Az interneten Angol fórumokon olvastam hogy ez akkor jelentkezik ha tuningolni akartam volna és a feszültség okozza , viszont én hozza sem nyúltam. Ugyan itt ajánlották hogy vegyem ki a Bios elemet es tegyem vissza, ugy igy is tettem, kivettem és utanna vissza, azután bekapcsolt semmi gond nélkül, egész mostanáig, amikor használat közben elkezdte csinálni ugyanezt. Azt még nem említettem , hogy be tudok lepni a BIOS-ba ahol minden paramétert rendben látok viszont ott akármennyi időt el tudok tölteni, mert nem kapcsol ujra. Nem tudom mitől lehet még sosem találkoztam ezzel hasonlóval...lehet tényleg valami az árammal van? Vagy valami vírus? Vagy tán egyéb?

Esetleg valami ötlet?

Tomy

(#32460) batman. válasza ddjtomyy (#32459) üzenetére


batman.
senior tag

Az első ami eszembe jut, hogy ez BSOD, meg kellene nézni a Windows naplókat, és ebben a topicban rákérdezni. Szerintem ezt valamelyik drivered okozza, nem tűnik hardverhibának.
Egyébként, ha kivetted az elemet akkor resetelted a CMOS-t, nem ártana egy load default.
Térjünk vissza rá holnap. ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32461) ddjtomyy válasza batman. (#32460) üzenetére


ddjtomyy
tag

Egyetértek, én is nagyon fáradt vagyok, térjünk ra vissza holnap, de köszönöm, hogy ilyen gyorsan reagáltál. :)

Tomy

(#32462) bence0201


bence0201
újonc

Sziasztok, egy érdekes problémám van, miszerint lefagy a gépem ha nem játszok.
Alkatrészek:
Alaplap: Asus A58M-K
Videókártya: Asus R7 260x ii 2gb OC edition
Processzor: AMD Athlon ii x4 860k
Processzor hűtő: Cooler Master Hyper 103 RR-H103-22PB-R1
Memória: Corsair XMS3 4GB DDR3 1600MHz CMX4GX3M1A1600C9
HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
Tápegység: Chieftec 500W CTG-500-80P OEM
DVD író: Samsung SH-224DB/BEBE OEM
Ház: Akyga AKY001BK fekete
OS: win10 64 bit
Garanciában volt, ott a tápot mondták le is lett cserélve a mostanira. RAM-ot próbáltam cserélni, másik slotba is tettem. HDD-t néztem programokkal, semmi gond. Hőmérsékletek játék közben se megy 60 fölé. A gép HDMI-be van kötve a monitorhoz.

(#32463) batman. válasza bence0201 (#32462) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Nem lehet, hogy az energiagazdálkodás teszi alvó módba? :DDD

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32464) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet az oka, hogy a gépemen a Win 8.1 mióta újra telepítettem néha-néha dob egy BAD_POOL_HEADER hibát.

Bug Check String: BAD_POOL_HEADER
Bug Check Code: 0x00000019
Parameter 1: 00000000`00000020
Parameter 2: ffffe001`497cfcd0
Parameter 3: ffffe001`497cfcf0
Parameter 4: 00000000`04020015

Caused By Driver: tcpip.sys
Caused By Address: tcpip.sys+1bd180
Crash Address: ntoskrnl.exe+14e3a0

Filename: ntoskrnl.exe
Address In Stack: ntoskrnl.exe+29f05e

Filename: tcpip.sys
Address In Stack: tcpip.sys+1bd180

Erre esetleg van valakinek valami ötlete?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#32465) Ra's al Ghul válasza Ra's al Ghul (#32464) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Sorry, látom van megfelelő topic.
Átdobtam oda a kérdést.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#32466) dadyhun


dadyhun
újonc

Sziasztok!
Ma vettem egy új gépházat és átszereltem mindent, viszont azóta ha játszani akarok a képernyő pár másodperc után elsötétül, és a játék lefagy vagy kilép. Valamit rosszul köthettem be vagy elrontottam a VGA-m?

(#32467) dadyhun válasza dadyhun (#32466) üzenetére


dadyhun
újonc

Azóta már a Biosba és a windowsba is csíkok jelentek meg.

[ Szerkesztve ]

(#32468) olle válasza dadyhun (#32467) üzenetére


olle
senior tag

Csak én nem látom a csíkokat?

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#32469) dadyhun válasza olle (#32468) üzenetére


dadyhun
újonc

(#32470) olle válasza dadyhun (#32469) üzenetére


olle
senior tag

Próbáld meg: Videokártya ki, sűrített levegővel kitakarít mindent, pci.e sínt is.

De lehet hogy itt hamarabb lesz megoldás:

Azonnali VGA-s kérdések órája

Géped adatait mindenképp add meg.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#32471) HD5570


HD5570
aktív tag

Sziasztok!Hirtelen leállás-majd automatikus elindulás melyik komponens hibájára utalhat? :F

Kb hetente produkálja a gép random netezés közben fogja magát,és mintha megszűnt volna az áramellátás kikapcsol,majd mintha lenyomtam volna a POWER gombot már indul is.Mostmár egyre jobban elkezdett idegesíteni,mert ma reggel miután bekapcsoltam a gépet rögtön produkálta(be sem jött a WIN töltőkép),aztán még egyszer,és harmadjára meg elindult. Hőfokok teljesen normálisak,ITT a konfig

FSP 460W fsp460-60hcn Tápegység van benne,játék közben meg még nem fordult elő.

Melyik hardvert küldjem vissza garanciába? :O

[ Szerkesztve ]

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#32472) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Van nálam egy gép ami elég rendesen túlmelegszik majd kikapcsol. A proci egy AMD 4850e. Az proci hűtő lefogató keretet már kicseréltem, mert az egyik lába már nem rögzült stabilan, így nem feküdt fel a hűtő rendesen. A proci is kapott már új pasztát, de még így is pillanatok alatt eléri a 100 fokot aida stabilitás teszten. Az még a furcsa hogy a hűtőborda alig langyos, simán meg lehet fogni (gyári hűtő). Lehet hogy károsodott a proci, vagy más is okozhat ilyen gondot? :F Tippeket előre is köszönöm! :R

Üdv: Z

[ Szerkesztve ]

(#32473) batman. válasza z00li (#32472) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Biosban is magas a hőmérséklete?
Nekem volt, hogy egy régebbi AIDA amd-nél fals hőfokot írt ki.
Újabb AIDA-val ez normalizálódott. (tudom, hogy ez nem magyarázat a kikapcsolásra)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32474) Patrick76496 válasza batman. (#32427) üzenetére


Patrick76496
őstag

Rendben, majd megpróbálom. Köszi a segítséget! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#32475) Spet válasza HD5570 (#32471) üzenetére


Spet
addikt

A CPU-t támogató BIOS-al fut a gép? Amióta megvan a gép ezt csinálja? Tudsz kölcsön kérni memóriát, hogy teszteld? Kapcsold ki, hogy ne induljon újra, hátha dob neked egy hibakódot. Így egyébként lehet táp, vagy memória (esetleg inkompatibilis, arról nincs információ a képeden, hogy milyen márka), esetleg alaplap.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32476) IstvánLászló válasza HD5570 (#32471) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Kérlek a téma összefoglalót is olvad is el, mert így hogyan segítsünk, mert látnokok nem is vagyunk.
.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32477) HD5570 válasza Spet (#32475) üzenetére


HD5570
aktív tag

Szia!Igen Bios legfrissebb,támogatja a cpu-t.Nem azóta csinálja amióta megvan a gép hanem kb 4 hónapja kezdte.2db 4gb-os memóriám van,most az egyikkel tesztelem,aztán ha nem kóser jön a másik.Csak a tesztelést nehezíti,hogy néha-néha csinálja,van hogy egy hónapig nem,aztán egy héten kétszer.
Az újraindulás hiba esetén -t kikapcsoltam.köszi!Ha a memóriák nem hibásak,akkor kell szereznem egy tápegységet hogy azzal is teszteljem. :R

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#32478) love


love
tag

Sziasztok!
Adódott egy olyan problémám, hogy:
Lecseréltem a videokártyámat (HD5750) egy Sapphire R7 360-ra.
Régivel működött, az újjal pedig nem megy.

Amiket látok, próbáltam:
-Új kártya be, Gép indítása, minden ventilátor pörög, a hdd is elindul, de képet nem kapok, és nincs pittyegés ami amúgy szokott lenni mikor tovább betölti a biost(gondolom).
-A kártya ventilátora amúgy felpördül, leáll majd újra pörög, és pörög is míg nem kapcsolom ki a gépet.
-A plusz tápcsatlakozót nem dugom be hátra, és úgy indítom, akkor az 5 pittyenéses hiba hallatszik, és nem indul el
-Memóriákat is kiszedtem, volt, hogy csak az egyik 2db-ot hagytam bent,de volt hogy a másikat, semmi változás nem volt.
-Alaplapi elemet is próbáltam,h újat rakok bele, semmi változás, de próbáltam elem nélkül is indítani, de úgy meg nem indult el egyáltalán semmi(valahol olvastam, hogy nélküle is indulnia kellene)
-Volt belerakva két kisebb kártya is (hd5450, meg egy régebbi modell) amikkel működött a gép(ez szervizben volt, de itt ennyit néztek csak meg, hogy működik másikkal vagy sem)

-Próbáltam kiszűrni minden lehetőséget, átjött egyik barátom a gépével, majd megnéztünk pár dolgot:
-Az Ő gépében működött a kártyám(r7 360), az Övé is az enyémben(Sapphire HD7770 1gb) gondolom akkor a kártya csak jó kell legyen
-Memóriákat kicseréltük, és ki próbáltuk mind a két gépben(360 az én gépemben az ő memóriájával(2x2gb)nem ment, 360 az övében az én memóriámmal(4x2gb)ismét megy rendesen) akkor a memória sem lehet rossz
-Következett a Táp, megnéztük, hogy az Ő tápjával(Chieftec CTG-600-80P ha jól emlékszem) összekötve mit csinál az én gépem,de ugyan úgy nem indul, csak a ventilátorok pörögnek
-Hdd csere is volt, de az sem változtatott a dolgon
-Az alaplapon lévő CL_CMOS gombocskát is nyomtam 5másodpercnél kicsit inkább tovább, de a tápkábelt kihúztam előtte, sikertelen volt ez is

Asszem leírtam mindent, hogy mit próbáltunk, egyedül a procikat nem cseréltük ki,mert nem volt pasztánk :)
Most az Ő kártyájával megy a gép, és írok itt is.
Gépem:
Alaplap: MSI P67S-C43 (B2)
Cpu: Intel Core i5-2300 2.8Ghz 1155
Ram: A-DATA 4096Mb DDR3 1333Mhz KIT (2x2Gb)
Ram: A-DATA 4096Mb DDR3 1333MhzKIT (2x2Gb)
Hdd: Hitachi 320Gb 7200RPM 16MB SATA2
Táp: Fsp Aurum 400w

Bocsi,ha hosszú lett, próbáltam mindent leírni, és remélem tudtok valamilyen tanácsot/kat adni, ha esetleg kihagytam volna valamit írjátok azt is meg.

Csak a Funky ;)

(#32479) fulgyu


fulgyu
újonc

Sziasztok A következőben kérném a segítségeteket:
Van egy negyedik éves DEll Inspiron M5010 -es gépem. Eddig tökéletesen működöt. Tavaly ősszel fel lett egy kicsit javítva 8 GB RAM-ra, és a 250 GB-os winyó egy új 500 GB-ra. Tegnap este még tökéletesen működött, ma este be akartam kapcsolni de semmi életjelet nem ad, a hálózati gomb benyomása után az világít, a gép elején lévő led szintén fehéren világit, de kb 15-20 másodperc után (tökéletes fekete képernyő és csend után) elkezd sípolni. Hét sipolás egymás után, majd szünet és ez ismétlődik amig ki nem kapcsolom. Kikapcsolásnál éles kattanás. Ezt az üzit most egy másik gépről küldöm.

[ Szerkesztve ]

(#32480) BollaFeri


BollaFeri
tag

Hali! Olyan problemaval fordulnek hozzaertohoz, hogy egy asztali pc-t szeretnek hasznalhato allapotba hozni, de elakadtam. A gep egy dualcore 2.6GHZ-s G31s alaplapos masina, 2 Gb Ddr 2 rammal, integralt vgaval. Vettem bele egy 420W-os tapot, megegy 2gb ddr2-es modult, amivel ment szepen, aztan vettem egy 9600Gt 512Mb-os gigabyte vga-t, amit beepites utan az kovetett, hogy a windows inditasa szovegnel megall, es a telepitolemezeknel is felfut a feher csik, es semmi.. Egyszer elindult, pont mikor az egyik dvi-bol a masikba dugtam a monitor kabelt, azt hittem az volt a gond, de sajnos ma mar megint ugyanez a hiba... Mi lehet a baj?

(#32481) Vakegérke válasza fulgyu (#32479) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

CPU cache teszt hiba. A processzor, vagy az alaplap hibás.
Forrás

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32482) Spet válasza BollaFeri (#32480) üzenetére


Spet
addikt

Plussz tápellátás bekötve? BIOS-ban átállítottad, hogy ne az alaplapi legyen a fő, hanem ami PCI-e slotban van? Biztos, hogy jó a kártya?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32483) BollaFeri válasza Spet (#32482) üzenetére


BollaFeri
tag

Plussz tap megvan, bios atallitva pciexpressre, meg pci-re is, kartya egy masik gepben jo, mar kozben vettem egy 450w-os tapot is, jelenleg is szar a helyzet.. :/

(#32484) BollaFeri válasza BollaFeri (#32483) üzenetére


BollaFeri
tag

Ja és még annyi, hogy egyszer viszont elindult, fogalmam sincs mitől... Legfrissebb biost is feltettem..

(#32485) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Sziasztok.
A következő hibával találkoztam: eddig azt csinálta, hogy ha bekapcsolom a gépet akkor felpörögtek a ventik és kb 1 másodperc után leáll néha 2 másodperc után csinálja ezt. Képet nem adott. Tápot cseréltem és így már nem kapcsol ki a gép, de képet ugyan úgy nem ad. Egy másik gépben kipróbáltam a ramokat és a videokártyát is és láss csodát mindegyik jó volt. Most egy vadi új táppal próbáltam mega gépbe de most sem ad képet, viszont azt vettem észre, hogy a vga ventije ebben a hibás gépben nem pörög. Megmoccan bekapcsoláskor, de nem pörög fel. Mielőtt megkérdeznétek bedugtam a 6os dugót is a vga-ba. Próbáltam már az elemet is kiszedni, áramtalanítani stb.
Esetleg valakinek valami tipp? Vajon mi lehet a hiba? Talán az alaplap ment tönkre?

A gép konfigja:
ASUS m2n-sli delux alaplap
2x1gb Geil ram
procit nem tudom pontosan, de 2 magos AMD
Sapphire hd4850 512mb
Chieftec 450w táp

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#32486) Spet válasza NorbertoEco (#32485) üzenetére


Spet
addikt

Alaplapi VGA kimenettel próbálkoznék, hogy mit csinál.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32487) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Kaptam egy régi gépet, ami hibás.

Alaplap GA-7VT600
2x1 GB RAM
AMD proci, pontosan nem tudom milyen.

Bekapcsolás után kb 3-4 másodperc alatt kikapcsol. Képet nem ad.

Próbáltam működő, 500W-os táppal. Ugyanúgy kikapcsol.
Kivettem a VGA-t, kihúztam a vinyót. Az elemet kiszedtem 2 percre.
A RAM-okat cserélgetten a slotokban, kipróbáltam egyesével is. A hiba nem szűnt meg.

Van még valami amit kipróbálhatnék?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#32488) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok.

Lenne egy olyan problémám a géppel, ha zenét hallgatok gépről vagy online pattog, recseg a hang ha közbe böngészek.
Chrome, Firefox mindkettőnél csinálja.
Kábeleket már átnéztem, erősítőn és fejhallgatón keresztül is megvan ez a pattogó hang.
Szerintetek mitől lehet ?

Üdv!

(#32489) batman. válasza zolka95 (#32487) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Igazából sok mindent nem tehetsz.
Csak a legszükségesebbek legyenek rádugva (+bővítőkártyák, hdd, és odd se) ramból is elég az egyik.
Nem sípol? Púpos kondikkal hogy áll?
Ha nincs cserealkatrészed, nem nagyon tudod megállapítani a hibát.
Ha van másik CMOS elemed kipróbálhatod azzal, vannak lapok amik csontra kimerült elemmel nem vagy nehezen indulnak. (Ha van multimétered ellenőrizheted az elemet.)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32490) zolka95 válasza batman. (#32489) üzenetére


zolka95
őstag

Nem sípol. Nincsenek rajta púpos kondik. Az elem már volt cserélve.
Még másik Power buttonnel is próbáltam, nem-e azzal van valami baj.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#32491) Spet válasza zolka95 (#32487) üzenetére


Spet
addikt

Ha mindent próbáltál, akkor nagy esélyes, hogy a lap halott (sok állásban kiszáradhatnak a kondenzátorok)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32492) batman. válasza zolka95 (#32490) üzenetére


batman.
senior tag

Mivel a táp-ot kizártuk. Így cserealkatrész hiányában nincs több lehetőséged. Az szinte biztos, hogy a lap a hibás, esetleg (nagyon-nagyon) minimális esély lenne a bios chip cseréjével, vagy a kondik cseréjével, de nem látom értelmét egy fillért sem rákölteni. A kiszáradt kondik, azok már valóban nem tudják ellátni a feladatukat, én is erre szavazok.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32493) BollaFeri válasza BollaFeri (#32484) üzenetére


BollaFeri
tag

Na jelenleg ott tartok, hogy a videokártya más gépben megy, szintén 450W-os táppal, az én gépem is megy az integrálttal, de sehogy nem indul el a 9600GT-vel. G31 a lap, teljesen jónak kellene legyen bele. Frissítettem a bios-t, próbáltam 2 tápegységgel is. Az egyik csak 420-as volt. Egyszer elindult vele, de azóta sem. Windows indítása üzenetnél megáll, és telepítő cd-k sem mennek... :/

BIOS-ban valamiért a cpu hőfokot -1 -nek jelzi, ha bent a vga.

(#32494) batman. válasza love (#32478) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Ez egy tökéletes leírás, valami banális hiba lesz.
A 400w-os fsp ha régi akkor az lehet probléma.
A biosban lehet esetleg valami beragadva... Írtad, hogy próbáltad resetelni, elállítódott az idő utána?
Ha nem, akkor vedd ki az elemet egy percre, és próbáld utána a chiefteckel.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32495) love válasza batman. (#32494) üzenetére


love
tag

Még garanciális a táp, annyira nem régi. Megpróbálom még egyszer akkor az elem kivételével, de át kellett állítani a dátumot 1x,de arra nem emlékszem már, hogy mikor volt.
Esetleg ha tudom frissíteni a biost az is lehet egy megoldás, vagy mivel a hd7770-el megy ennek is kellene?
Arra gondoltam még, hogy olyan nem fordúlhat elő, hogy a PCI-e csatlakozóval lehetett valami, esetleg nem tud már annyi energiát leadni amit ez a kártya igényel?

Csak a Funky ;)

(#32496) Carvus


Carvus
senior tag

Sziasztok,

olyan problémám lenne, hogy játék közben kikapcsol a gépem majd amíg nem áramtalanítom a tápot addig vissza se tudom kapcsolni.
Max Payne 3 közbe fél percen belül, Mortal Kombat X az pár percig megy és csak utána..de pl CSGO és Batham Arkham Knight közben nincs ilyen gond!

Konfigom:
Asus M5A97 Evo R2.0 - AMD FX8320@4.4GHz + Raijintek Nemesis - Kingston HyperX Fury Black 2x4GB 1866MHz - Asus STRIX GTX 950 OC 2GB - Samsung 840 Pro 128GB + Kingston V+100 96GB + Samsung HD502HJ F3 - Corsair CX400 - Microsoft Sidewinder X6 - Razer DeathAdder 2013 + Steelseries QCK Mini - Razer PIRANHA + Logitech Z230 - Green GL-TG241W 24" - CM 690 + 4*Coolink SWIF2 - WIN10 x64

Hőfokok rendben, proci tuning nélkül is csinálja. Tápom haldokolhat? Nem mai darab szal arra tippelek.. Memóriákat egyesével teszteltem, de minden esetben leáll a gép. Windows eseménynaplóban csak váratlan gépleállás van.
Érdekesség, hogy nem rég cseréltem a VGA-t(Sapphire 270x), és előtte nem volt ilyen gondom, pedig az elvileg többet fogyasztott, mint mostani!

Szerintetek mi lehet a gond? Ötlet, hogy biztosan kiszúrjam a táp-e a ludas? Probálok kölcsön tápot szerezni teszthez, de kifogytak a gamer ismerösök a környékről... :)

Előre is köszönöm a helpeket! :U

(#32497) NorbertoEco válasza Spet (#32486) üzenetére


NorbertoEco
tag

sajnos nincs alaplapi VGA,

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#32498) RVR400 válasza Carvus (#32496) üzenetére


RVR400
veterán

A táp lesz kevés, még így is, hogy egyszálas a 12V-os ága (360W)
A 270X olyan 180W körül biztosan kajál, az FX is elég éhes tud lenni (tuninggal simán megfal az is 180W-ot), és ezen kívül más fogyasztók is vannak a gépben, tiszta sor, hogy a táp lekapcsol.

(#32499) anyucika


anyucika
tag

Sziasztok

Van egy asztali gépem, 4magos AMD Athlon, 4gb ram és egy GTX 750 videókártya. Nem mai darab de gyors és szépen futott egészen eddig. Múlt héten újraraktam a rendszert mivel már több, mint egy éves volt és iszonyat lassú volt. Win 8.1et raktam rá megint, ugyanis az volt rajta. De újratelepítés után sem sikerült lényegesebben felgyorsulni a gépnek, pedig egy tiszta rendszernél azért illene, és emlékszem, hogy régen és nagyon gyors volt. A játékok, programok meglepően lassan indulnak el és záródnak be. Vírusírtóztam, aztán megint újraraktam de ugyanilyen lassú maradt. Valami ötlet? Lehetséges hogy a régi vinyó kezd behalni? Az már legalább 5-6éves, ha nem több. Köszi :R
Ui.: HD Sentinel 100/100at ír

[ Szerkesztve ]

(#32500) Carvus válasza RVR400 (#32498) üzenetére


Carvus
senior tag

Kis félre értés, tehát eddig használtam 270x-el ~2 évig simán működött FX tuninggal együtt, és semmi gond nem volt vele! Most GTX950 van ami elvileg kevesebbet is fogyaszt. Érdekes, bár ettől függetlenül szerintem is a táp rakoncátlankodik. Vagy lehet más is ezek függvényében??

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.