Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) SigmaW válasza Pano (#31596) üzenetére


SigmaW
tag

Meglett a ludas, a memória 1333-at nem bírja, bár elvileg 1800-at is kéne neki.... mindegy, 1066-on király :K

Rendszergizda :)

(#31602) RVR400 válasza SigmaW (#31601) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor azért nyugtass meg, hogy nem 70 fok az idle hőmérséklete a procidnak. Vagy ha igen, akkor igencsak nem biztos, hogy a RAM nem stimmel.

(#31603) SigmaW válasza RVR400 (#31602) üzenetére


SigmaW
tag

van olyan hogy turbo mode-idle? mert az még 77-re is felugrik :D miota visszább állítottam a a memória frekvenciát, az alapjárat 45-50

Rendszergizda :)

(#31604) Pano válasza RVR400 (#31599) üzenetére


Pano
addikt

Jó.
Utána fogok, aztán majd eldöntöm igazad van-e. Az én tapasztalatom mást mond.
Vitatkozni nem fogok, de tartom magam a véleményemhez, ami szerint az AMD melegedésre hajlamos :)
(Intelhez viszonyítva).
Na de ez más téma, proci fan háborúba sose szabad belemenni.
Témát az én oldalamról lezártnak tekintem

[ Szerkesztve ]

(#31605) Pano válasza SigmaW (#31601) üzenetére


Pano
addikt

:C

Örülök, hogy sikerült rájönni.

(#31606) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Pàr hete vettem egy Evga gs550 tàpot. Eddig nem is volt gond,de ma reggel nem indult el a gép. Ha megnyomom a powert akkor egy pillanatra felvillan a lámpa, de a ventik nem pörögnek fel. Másodjára már ezt sem csinàlja se kép se hang. Aztàn ha àramtalanítom 30mp-re akkor kezdődik az egész elöről.
Mi lehet a baj tàp vagy alaplap?
Alaplap asrock b75pro3 cpu i5 3470.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#31607) RedCactus válasza Rogiii (#31606) üzenetére


RedCactus
senior tag

Esetleg a kapcsoló?

(#31608) RVR400 válasza RedCactus (#31607) üzenetére


RVR400
veterán

Én inkább rövidzárra tippelnék valahol.

(#31609) Rogiii válasza RVR400 (#31608) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Ezt hogy tudnàm kideríteni, hogy hol van rövidzàr?

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#31610) RVR400 válasza Rogiii (#31609) üzenetére


RVR400
veterán

Kibontod az egészet, és asztalon összerakod, és úgy próbálkozol. Nekem anno lefüstölt winyóóval is játszotta ezt, akár az alaplap is letestelhet valahol, stb.

(#31611) IstvánLászló válasza SigmaW (#31600) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A 70-fokos a procid, gyári hűtéses szerintem is sok, biosban biztos nem álli-totál el semmit?
Elnézést most láttam hogy minden rendben van és működik a géped.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31612) mateo91


mateo91
tag

Hali srácok tegnap érkezett meg az új gépem minden alkatrésze szépen ment minden eddig,
i3 4170
750 gtx ti
chieftec 450es táp
asrock h81m-vg4 alaplap

tvn keresztül használom hdmi kábellel viszont csinált egy olyat h elment a kép, a gép nem fagyott be mert ha újraindítom bejön az alapkép asrock stb majd kicsit tölt a win10 és ekkor megy el a kép.
Most azt csináltam hogy van egy régebbi monitorom tettem rá egy vga dvi átalakítót és azzal rögtön be is jött a kép.
Ötlet ??

(#31613) Vakegérke válasza mateo91 (#31612) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha csökkentett módban ad képet, akkor valószínűleg driver hiba. Lehet, hogy a Win10 sunyin frissítette, és az a baj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31614) mateo91 válasza Vakegérke (#31613) üzenetére


mateo91
tag

Mire gondolsz hogy sunyin frissítette ??

Esetleg megpróbáljam egy régebbi vga driverrel ?

[ Szerkesztve ]

(#31615) IstvánLászló válasza mateo91 (#31612) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az x win sok gondot okoz más kollégáknál is, sajnos nálad is ez okozza a gondokat.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31616) Vakegérke válasza mateo91 (#31614) üzenetére


Vakegérke
veterán

A Win10 nem kérdez, csak frissít. Egyszer volt próbából a gépemen, pár nap elég volt hozzá, hogy megutáljam. Visszatértem a Win7-hez.

Először azt próbáld ki, hogy csökkentett módban van-e kép. Ha van, akkor keress meghajtót itt, vagy a kártya gyártójának oldalán.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31617) Rogiii válasza RVR400 (#31610) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Kaptam kölcsön egy másik tápot, azzal megy szépen, ugyhogy tàp hiba.
Azért szörnyü hogy egy prémium tàp 3 hetet bírt, és nagyon terhelve sem volt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#31618) mateo91 válasza IstvánLászló (#31615) üzenetére


mateo91
tag

Akkor mit tudok tenni ? laptopom volt előtte win10el sose volt baj vele :/

(#31619) Vakegérke válasza Rogiii (#31617) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csere, és kész. Ha javasolhatom, ezek közül kérd valamelyiket cserébe.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31620) Vakegérke válasza mateo91 (#31618) üzenetére


Vakegérke
veterán

Próbáld már ki, hogy csökkentett módban indul-e...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31621) mateo91 válasza Vakegérke (#31620) üzenetére


mateo91
tag

Rendbe csak idokezben toroltem a drivert es felteszek eg y regebbit

(#31622) Balathruin válasza Rogiii (#31617) üzenetére


Balathruin
veterán

Lehet akármilyen prémium és minőségi valami, hibás darabok mindig vannak. Most te kaptál belőle, de ezért van amúgy a sok sok év garancia.

(#31623) mateo91


mateo91
tag

Hat ez mi ??? Letoroltem es ujra rajta van a gepen :o

(#31624) IstvánLászló válasza Vakegérke (#31616) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Visszatértél a Win7-hez, nálad ott a pont és igazad van, én nem váltanék x-es verzióra semmiképpen.
A nem kérdez, csak frissít, ez nekem nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31625) mateo91


mateo91
tag

De win7en megy minden uj jatek ? Mintha olvastam volna hogy bizonyos jatekok csak win10en

(#31626) IstvánLászló válasza Rogiii (#31617) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A tápod belsejét-öl rázz a hideg, itt a képen a belseje jól látszik.

Tehát itt a kép-róla.

Szerintem megdöbbentő......

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31627) Vakegérke válasza mateo91 (#31623) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondtam, hogy a Win10 sunyin frissít. Most is megtette.

Ami pedig a játékokat illeti, meglepne, ha volna olyan, ami csak a Win10-en hajlandó futni.
Hol olvastad? Tudnád linkelni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31628) IstvánLászló válasza Vakegérke (#31627) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Elnézést kérek hogy beleszólók a beszélgetésetekbe, engem is érdekelne a téma. :)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31629) Balathruin válasza Vakegérke (#31627) üzenetére


Balathruin
veterán

(#31630) Vakegérke válasza IstvánLászló (#31628) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem beleszólsz, hanem próbálsz segíteni. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31631) IstvánLászló válasza Vakegérke (#31630) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm ténylegesem így is van ahogyan mondod. :)

(#31629) Balathruin igazad van tényleg kabaré...

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31632) Vakegérke válasza Balathruin (#31629) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem ez is csak kajoltatás, a Win10 vitorlájába terelgeti a szelet. Egy fecske nem csinál nyarat, egy játék miatt nem lesz népszerűbb a Win10.

Meglátásom szerint idáig ez a legelfuseráltabb Windows. Rühellem, ha egy operációs rendszer meg sem kérdez, hogy mit akarok, és helyettem dönt, lásd frissítések.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31633) RVR400 válasza Vakegérke (#31632) üzenetére


RVR400
veterán

Ilyen névvel, és olyan szemüveggel Te úgyis mellékattintanál, azért lehet. :DDD

(#31634) Vakegérke válasza RVR400 (#31633) üzenetére


Vakegérke
veterán

Annak is van előnye, hogy nem látok. Ha csajokkal találkozom, kitaperolom, hogy kivel beszélgetek. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31635) IstvánLászló válasza RVR400 (#31633) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Mi a baj a névvel?, szerintem semmi gond vele és aranyos is. :)
Kérdezném miért bántod?, mert ő-sem bántót meg téged, egyszóval sem.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31636) depzoo válasza tatala77 (#31500) üzenetére


depzoo
tag

Szia!

Win10-rol nem szeretnek lemondani mert egyreszt draga volt masreszt nagyon szeretem mert jot tesz a cpu bottleneck-nek.

Valoszinuleg a radeon driver lesz a megoldas mert teljesen letisztitottam es ujraraktam es azota bar nem szunt meg de kb 15 percenekent helyett napi egyszer csinalja.

Ennek sem orulok de ugyis uj vga-t nezek most...

Ryzen + Vega (?)

(#31637) Rogiii válasza IstvánLászló (#31626) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Én ennyire nem értek hozzá, a tàpajànló topicban 30-ig ezt ajànlottàk. Szerintem hétfőn veszek egy újat, ezzel gari utàn még nem tudom mi lesz.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#31638) Rogiii válasza IstvánLászló (#31626) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Én ennyire nem értek hozzá, a tàpajànló topicban 30-ig ezt ajànlottàk. Szerintem hétfőn veszek egy újat, ezzel gari utàn még nem tudom mi lesz.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#31639) IstvánLászló válasza depzoo (#31636) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia!
(#31636) depzoo

Nem okoskodni szeretnék, csakis segíteni szándékozom és nem szándékom, degradáli a w-x-et sem..........

A Win7-et, XP-t is használok és itt a pont, én nem váltanék x-es verzióra semmiképpen.
A nem kérdez, csak frissít, ez nekem nem tetszik semmiképpen sem, szerintem többiek is egyet értenek ezzel.
Saját véleményem szerint idáig a W7 és XP-vel sosem voltak ilyen gondjaim, igaz sokat olvasok erről a témáról hogy mit frissítsek és mit nem........
Mondod hogy X-rol nem szeretnél lemondani mert egyrészt drága, igen ebben igazad van.....
A w7-sem mondható olcsónak de ez van.....
Mondod nagyon szereted mert jót tesz a cpu bottleneck-nek.
A kérdésem mi az a cpu bottleneck, remélem nem lámaságot kérdezek??
Ujjj vga-t nezel most, nem akarom kedvedet szegni, de nem hinném hogy ez a megoldás...
A lényeg a döntés jóga csakis a tiéd lehet......

Kedves kolléga: (#31637) rogi666
Most olvastam üzenetedet.

Sajnálom hogy belefutottál egy hibás tápba.
A képet tápodról csakis segítségnek szántam.
Mondod ennyire nem értek hozzá, a tàpajànlo topicban 30-ig ezt ajánlották....
Remélem az ujj tápoddal amit veszel nem is lesz gondod....

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31640) Mika1227


Mika1227
őstag

Betettem a gépembe egy R9 380x VGA-t de alig kapcsol be a gép 1 rövid 3 hosszú sípolás, ha mégis sikerül kis idő múlva vagy lefagy és no signal vagy egyből no signal üzenet fogad. A tápom nem bírná el? A gépem az adatlapomon!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31641) Balathruin válasza Mika1227 (#31640) üzenetére


Balathruin
veterán

Simán lehet hogy nem bírja, elég régi és nem igazán van felkészítve a komolyabb 12V igényre. Minden külső tápcsatlakozó be lett rá kötve? Rendesen benne van a foglalatban?

(#31642) Mika1227 válasza Balathruin (#31641) üzenetére


Mika1227
őstag

Igen rákötöttem mindent. Ki is vettem aztán visszatettem. Még arra gondoltam, hogy nekem nincs a tápon vagy ami van nem ér oda 8 pin-es csatlakozó így vettem 2X6 pinest és az alakítja át 8-ra, hogy nem lehet, hogy az átalakítóval van valami?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31643) IstvánLászló válasza Mika1227 (#31640) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az R9 380 TDP-je 190 watt, melyhez a szükséges külső tápellátást két darab 6 tűs tápcsatlakozón keresztül kell biztosítanunk.
A két szabványos aljzat a kártya oldalának végében kapott helyet, a NYÁK szélén.

A tápod maximum terhelhetősége 216watt a 12-voltos ágakon, szerintem még éppen bírná is, de 1-darab 6 tűs tápcsatlakozóval rendelkezik és azon keresztül, nem is lesz elég.
A megoldás talán még egy 6 tűs tápcsatlakozó átalakító lehet, amit a vga-hoz ad agyártója.
Remélem ezzel a megoldással tudtam segíteni is.
Ha mégsem lenne jó kölcsön nagyobb teljesítményű táppal próbáld is ki.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31644) Mika1227 válasza IstvánLászló (#31643) üzenetére


Mika1227
őstag

A tápon 2db 6-os van ehhez vettem egy átalakítót ami 8-asra alakítja. A kártya amúgy 380X nem 380.

De az én kártyám ilyen!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31645) IstvánLászló válasza Mika1227 (#31642) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A szükséges külső tápellátást két darab 6 tűs tápcsatlakozón kell kapja.
A képet most tudom küldeni hogy lássad miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31646) Balathruin válasza Mika1227 (#31642) üzenetére


Balathruin
veterán

Azzal is lehet gond, de szerintem egyszerűbb lenne egy modern tápot venni amin alapból van 2 darab 6+2-es csatlakozó és újabb 6-10 évig használni. :D

(#31647) Mika1227 válasza Balathruin (#31646) üzenetére


Mika1227
őstag

:K :R

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31648) IstvánLászló válasza Mika1227 (#31644) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Betettem a gépembe egy R9 380x VGA-t, erre válaszoltam. :)
Bocs de én eszt a képet találtam az előbb, amin látszik is hogy két ágas táplálást igényel a vgá-d....

(#31646) Balathruin
A kolléga javaslatát is érdemes megszívlelni.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31649) Mika1227 válasza IstvánLászló (#31648) üzenetére


Mika1227
őstag

Valószínű tápcsere lesz belőle! :K

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31650) IstvánLászló válasza Mika1227 (#31649) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Értem és sok sikert kívánok. :) :K

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.