Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) spiritex válasza #10726912 (#31292) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi a választ! Egyelőre kicseréltem a feltűnően vékony 230-as tápkábelt és azóta minden ok, de ha előjönne újra a hiba, akkor kipróbálom másik memóriával és táppal, mert szereztem mindkettőt, vagyis először lehúzom a vinyót és megnézem nélküle mi van, utána jön a többi.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31302) peteralbert7 válasza peteralbert7 (#31300) üzenetére


peteralbert7
tag

Bocsi,az előzőben nem űködik a link valamiért.
Erről lenne szó.

(#31303) lacciwow


lacciwow
csendes tag

Sziasztok!
Tanácstalan vagyok, ezért fordulok hozzátok. A probléma a következő: hideg indításnál a gépem többször újraindul, van hogy a windows töltése közben, van hogy a felállt rendszernél (biosnál nem indul újra) majd stabilan megy(eddig ez volt a probléma, mostanában viszont menet közben is újra szokott indulni, ez új hibajelenség, az egyik memória kivételével megszűnt a menet közbeni újraindulás, viszont a fentebb említett probléma még mindig jelen van). Újratelepítettem a windows 7-et, minden driver a legfrissebb, gyártó oldaláról leszedve (driver ellenőrző programmal is ellenőriztettem a dolgot, az se talált hiányzó drivert), minden hőmérséklet normál szinten van, terhelés alatt is. Nincs kékhalál, a widows naplóban sincs hiba (volt 1-2, de azokat google segítségével javítottam). A rendszer működött ezek előtt, tehát kompatibilitási probléma se jöhet szóba szerintem.
A legfontosabb talán az, hogy a tápegység 4 pines kiegészítő csatlakozásánál az egyik 12v-os csatlakozó megbarnult, gondolom valami égésnyom lehet, viszont az alaplapi aljzatnál nem láttam égésnyomot, de azért kicseréltem a csatlakozót egy újra, és az alaplapra is forrasztottam egy új aljzatot.
A gép a következő:
Asrock 760GM-GS3
AMD Athlon II X4 3GHz
2X2GB Kingston HyperX
GeForce GT 440
450W Chieftec
120GB Kingston SSD
Nem mai csirke, viszont amire én használom arra megfelel. Minden alapon megy, nincs tuningolás, órajel módosítás, egyéb trükkök.
Amivel próbálkoztam: alapos portalanítás, újrapasztázás, cmos reset, windows újratelepítés, tápegységet ellenőriztem multiméterrel (bár az áramingadozást terhelés alatt nem tudom mérni, de az aida alapján jók az értékek), aidás terheléses teszt, alaplap és tápegység szemrevételezése púpos/eresztő kondik vagy egyéb szemmel látható hibák keresése, memóriákat egyesével, minden slotban kipróbáltam.
Memóriatesztet még régebben végeztem, nem talált hibát, az SSD viszonylag új, így azt se ellenőriztem. Cserealkatrészeim nincsenek.
Nekem leginkább a tápegység csatlakozója a gyanús, lehet hogy károsította volna az alaplapot, vagy maga a tápegység haldokolna? Ha igen, hogyan tudnám ezt igazolni? Eszközeim, szerszámaim, minimális elektronika ismereteim vannak (magamtól nem tudom mit keressek, de ha kapok tippeket, akkor tudom ellenőrizni).

(#31304) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Összeraktam ma egy gép új alkatrészekből:
- Asrock B150M Pro4 alaplap
- i5 6500 CPU
- 2x4 GB Kingston Fury DDR 4 memória (2400 Mhz)
- XFX R9 390 8GB VGA
- SAMSUNG 850 EVO 250 GB

Bekapcsolás után a ventilátorok (ház, CPU, VGA) elindulnak, de nincs csipogás, és sem az alaplapi, sem a dVGA HDMI kimenetén nincs jel. A hátsó USB-re kötött billentyűzetet nem érzékeli (nem kapcsol be rajta a világítás).

Elvileg bekötöttem mindent. Az alapnál a specifikációban 2133 Mhz szerepel, de gondolom ezt is le kell tudni kezelni, legfeljebb nem teljes sebességen.

Ötlet?

:R

A speaker nem volt bekötve. Ezért nem volt csipogás, de hogy ezért nem indult el.... :Y :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#31305) HENE válasza HENE (#31304) üzenetére


HENE
aktív tag

Ha lehúzom a tápot a dvGA-ról, akkor az alaplapi VGA-val szépen fut, be tudok lépni a BIOS-ba, de ha a dVGA megy, akkor színes kockák villognak csak. Még nincs semmilyen oprendszer, de gondolom a BIOS-ig akkor is el kellene jutnom...

(#31306) HENE válasza HENE (#31305) üzenetére


HENE
aktív tag

HDMI-n nem, de displayporton működik.
Megoldódott.

(#31307) sziba12


sziba12
csendes tag

Sziasztok!
Van egy érdekes jelenség a számítógépemmel.
VLC és Chome random összeomlik lejátszásnál. Ramot teszteltem memtest-el, hibátlan (az egyik modulban talált valami apróságot, ezért kivettem. A másik modul teljesen hibátlan, azt benthagytam, ugyanúgy produkálja a problémát.)
Néha random időben, valamikor 3 perc után szimplán egy windows alkalmazásnál kék halált is volt.
Log-ot nem találtam C:\Windows\Minidump -ban
valamikor csak úgy fagy meg az egész rendszer, hogy egy fehér csikos képet ad.
Érdesen módon pl Firefox-ban nem áll meg a youtube videó, de ő is napi 1-2 szer random minden üzenet nélkül kilép az alkalmazásból.

Próbáltam egy videó kártya tesztet is (Gpu Test 0.7) nem ment a hőmérséklet 65 fölé (HD 5570), akkor semmilyen hibajelenséget nem produkált.

Az utóbbi két három napban csak random kilépeget programokból, vlc helyett leszedtem a bs playert is, az is crashel.

Mountoltam egy LIVE Linuxot, elindítottam a Chromiumot, google, facebook és már ki is lépett a programból, többször is megpróbáltam ...

Biosban nics húzva semmi ilyesmi.
771 es tokozású a Xeon 5440em, 775 ös lapba, átalakítóval.
Még azt az infót kaptam hátha a microcode-al kell valamit csinálni.

PLS HELP :(

Hd sentinel szerint hibátlan az amúgy 1 éves Kingmax Hyperx SSD-m, úgyhogy winyó para sem lehet.
Valakinek van valami ötlete mi a franc lehet ez??

(#31308) SigmaW válasza sziba12 (#31307) üzenetére


SigmaW
tag

szia, nekem ugyan ez volt, am3-as konfiggal, alaplap cserével megszűnt, nekem legtöbbször hd videók alatt fagyott ki

Rendszergizda :)

(#31309) sziba12 válasza SigmaW (#31308) üzenetére


sziba12
csendes tag

Az alaplap elvileg tesztelt, most vettem... :/ sajnos nem csak a hd videóknál dobál ki.

(#31310) SigmaW válasza sziba12 (#31309) üzenetére


SigmaW
tag

Engem sem csak azokkal dobott ki, de azt egyátalán nem bírta, pár perc után kifagyott tőle, volt olyan is, hogy megfagyott a gép 30 másodpercre, és kifagyott a progi, ezekkel a tesztelt, használt cuccokkal az a baj hogy... ...nem tudod az előéletét, próbálj ki egy másik lapot, 775-ös már van 3-4-5 ezerért

Rendszergizda :)

(#31311) Jarod1 válasza lacciwow (#31303) üzenetére


Jarod1
addikt

ha megbarnult azt nem véletlenül csinálta azon a csatlakozó cseere sem segít,
Táp probléma lehet, Biosnál még nincs leterhelve de amikor a win elindul, mindent rácuppan a tápra.

(#31312) RedCactus válasza sziba12 (#31307) üzenetére


RedCactus
senior tag

Szerintem is a microcode a gond. Innen letöltheted és flashelheted a lapodhoz megfelelőt.

(#31313) lacciwow válasza Jarod1 (#31311) üzenetére


lacciwow
csendes tag

Időközben úgy néz ki megjavult a gép. Egy külföldi fórumon olvastam, hogy Gigabyte alaplapoknál az energiatakarékos beállítás a biosban okozhat ilyet. Igaz nekem nem olyanom van, de megnéztem a biosban, és nekem is van Cool'n'Quiet néven, kikapcsoltam, most nem indult újra a gép, és órák óta stabilan működik.

(#31314) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok! Küszködünk egy géppel aminek kacifántos a sztorija:

A setup a következő:
Intel i5 6600
MSI gtx970 4G
2x8G HyperX DDR4
CM G750M táp
Alaplap:
Korábban Asus Aesrock B150
Most: MSI H170 M3
Kingston HyperX SSD

A sztori annyi, a h boltban elnézték a kompatibilitást a ram és a lap között így kellett új, meg az összerakáskor megsértették a socketet. Mindkétszer a bolt rakta össze a gépet.
Hazahozva felment win7, drivereket telepítettük, majd kifagyott. Bios frissítés után megint ment, egy darabig majd egy win frissítéskor megint meghalt. Azóta pedig nem lehet újratelepíteni,
Szóval az Asus lappal és most az újjal is azt csinálja h a win (7 és 10 is) telepítő kifagy az első pár másodpercben. Csökkentett módban végigmegy de utána kifagy kékhalál,
system machine check hibát dob.
Próbáltuk ubuntuval is, ott bootloop van, majd timeout synchronizing machine check over cpus hiba van.
Amit próbáltunk:
ram test pendrive-ról bootolva, ramok cserélgetése, ramfoglalatok végigpróbálása
vga, ssd, hdd eltávolítást
bios frissítést, bios resetet.
a bolt tesztelte a CPU-t ramot alaplapot és jónak találták.
kábelek szétszed összerak cserebere
Szóval gyakorlatilag mindent.

Nem egy szar gép és rohadt bosszantó ez.
Van ötletetek? :F Előre is köszi

(#31315) #10726912 válasza 5150head (#31314) üzenetére


#10726912
törölt tag

VGA, tápegység teszt kimaradt. Bármelyik okozhat ilyen szintű hibát.

(#31316) Pöffy


Pöffy
újonc

Sziasztok!
Nem vagyok pc zseni szóval help.
A gépemet kicsit bővítettem.
hdd 1 tb western dig.
proci amd fx 6300
vga sapphire nitro r7 360 2gb ddr5
ram ddr3 kingston 8gb/1600mhz hyperx fury
alaplap asrock 980de3/u3s3
ssd 120gb kingston

Az uj gép óta ( win 7 kétszer ujratelepítve ) az összes videó beszaggatott a youtubon,a startlapjátékokkal nem tudtak játszani a gyerekek és csak az ujraindíás segített,általában utána jó lett egy darabig.
Aztán felajánlotta a windows a 10-es verziót.
Frissítettem és az összes laggolás megszűnt,de az én játékaim viszont lasabbak lettek mint a win 7-nél ! (world of tanks,world of warship,cod ghost) Sokkal lasabban tölti be a játékokat,a ghost meg szaggat is de nagyon...
Ez a win 10 miatt lehet?

(#31317) 5150head válasza #10726912 (#31315) üzenetére


5150head
senior tag

Mint írtam a VGA-t kivettük és megpróbáltuk az integrált GPU-val is, ugyan ez volt a hiba.
Tápot hogyan lehet tesztelni?

(#31318) GLaca8911


GLaca8911
csendes tag

Sziasztok!

Problémám a következő!

Van egy Packard Bell Easynote TV43 típusú notebookom. A minap próbáltam HDMI-vel összekötni a gépet a TV-vel. A gép hangjelzéssel értesít, hogy csatlakozott, villan egyet a kép, valamint a Képernyőfelbontásban észleli is a tv. VISZONT képet nem tudok átcsalogatni rajta, valamint a tv-n megjelenik egy üzenet, hogy "Az aktuális bemeneti készülék nem ad jelet... " Egy pár pillanat múlva pedig el is tűnik az eszközök közül a TV . Valami ötlet tanács? Sanszos lenne, hogy meghalt a HDMI port az alaplapomon? Amúgy semmi baja nincs a gépnek, játékok akadás mentesen futnak rajta. A gépen újratelepített Win7 64bit van, de Win 8, 8.1 stb stb-nél is ezt a hibát produkálta. Próbáltam már frissíteni a VGA drivereit de szintén semmi. Próbáltam gyárival is szintén semmi... Valakinek valami tipp?? Már qvára idegesít :W

(#31319) RedCactus válasza GLaca8911 (#31318) üzenetére


RedCactus
senior tag

Próbáltad a windows gomb és a P egyszerre való megnyomását?

(#31320) peteralbert7 válasza peteralbert7 (#31302) üzenetére


peteralbert7
tag

Sziasztok.Nincs ötletetek erre ?Tényleg nem tudom mi okozhatja.Videókártya driver a legfrissebb,de az előzővel is fennállt a probléma.Hdmi bemeneteket cseréltem az Onkyon.Köszi előre is.

(#31321) Ateszpapa válasza peteralbert7 (#31320) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Hali!

Ha egyenesen a TV-be dugod be akkor is lekapcsolja?
Ha nem akkor inkább azt ajánlom, dugd a TV-be a HDMI-t és optikai kábellel a TV-ből az erősítőbe.
Így amit a TV-ben nézel annak a hangját fel fogja erősíteni. A PC-t is.

(#31322) peteralbert7 válasza Ateszpapa (#31321) üzenetére


peteralbert7
tag

Szia.
Gondoltam már rá,viszont ezzel a felállással ugranak a HD hangok.

(#31323) ultradave válasza #10726912 (#31292) üzenetére


ultradave
csendes tag

Egyre érdekesebb.Átraktam a vga-t a másik pcie slotba.Közel 2 napon keresztül ment 4k-ban a witcher 3,ryse,dragon age...szinte az összes izmosabb cím.Atom stabil is volt.Aztán tegnap felraktam a lords of the fallen-t és 10 perc után ugyanaz a hiba.Szerintetek?

(#31324) #10726912 válasza 5150head (#31317) üzenetére


#10726912
törölt tag

Csere tápegységet szerezz be. Ha azzal ugyanezt csinálja, akkor leszűkült a kör.

(#31325) ultradave válasza #10726912 (#31324) üzenetére


ultradave
csendes tag

Az lehet hogy a játék csinálja?Mert a witcherrel már 2 órája játszom és semmi baja.

(#31326) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok
Újra kentem tegnap a proci hűtőt kitakarítottam a gépem, és azt miért csinálja hogy folyamatosan terhelés alatt van a gép?
Eddig nem csinálta, a háttérbe se fut semmi.. :W

(#31327) GLaca8911 válasza RedCactus (#31319) üzenetére


GLaca8911
csendes tag

Így konkrétan hogy Windows + P nem, de a képernyőfelbontásban igen, és ott látja egy ideig majd eldobja... Acer szervizt felhívtam mókuskám világáról nem tudott így tippem sincs... Múltkor összejött úgy a kép, hogy összedugva a TV géppel, VGA driver frissít gép újraindít és lőn volt kép a tv-n. Kábel kihúz gép újraindít kábel bedug és megint nem jött át a kép... De a vicc az egészben, hogy ha össze van dugva a gép és a tv, újraindítom, belépek a BIOS-ba és a lapiról átvándorol a kép a tv-re... majd onnantól ott is marad. Windows logó betöltése közben pedig visszamegy a kép a laptopra és a tv-ről el... Ezért bátorkodom azt gondolni, hogy magának a portnak semmi baja egyszerűen valami megbassza az anyját ... már bocs a kifejezésért de már rohadtul idegesít... A gép egy Packard Bell Easynote TV 43, a tv pedig egy LG smart tv... pontos típus passz....

[ Szerkesztve ]

(#31328) feco70


feco70
senior tag

Sziasztok! Kérném a segítségeteket, valamiért nem indul el reggelente a gépem. Ha az egyik ramot 2x4 kihúzom belőle és egyel inditom el akkor elindul, utána visszateszem a másikat és gond nélkül megy egész nap.

(#31329) RedCactus válasza feco70 (#31328) üzenetére


RedCactus
senior tag

Menet közben rakod vissza?

(#31330) mateFLASH


mateFLASH
csendes tag

Sziasztok!

Itt egy videó arról, hogy mit is csinál a gépem, szerintem így könnyebben megértitek mintha leírnám.
[link]

(#31331) #41285888


#41285888
törölt tag

Sziasztok!

Adott az alábbi konfiguráció:
ASRock 890FX Deluxe5 alaplap
AMD Phenom II X4 980 processzor
Kingmax 2x2GB 1600MHz memória
Sapphire Radeon HD6950 2GB videókártya
Corsair Hydro H60 hűtő
Cooler Master Elite Power 500W tápegység
Hitachi 320GB+WD Blue 1TB hdd

Tegnap még semmilyen probléma nem volt vele, csak a tápegység csapágyas ventilátora kezdett el iszonyatos kerregni. Ma reggel óta semmire nem reagál. Egyszerűen be sem kapcsol.

Próbáltam megmozgatni a kábeleket hátha érintkezési hiba van, másik elosztóba dugtam be, de a probléma azóta is fennáll.

Az alábbi gépre is rákötöttem:
JW-IG31-MKII alaplap
Intel Celeron E3200 2.40 GHz processzor
Kingmax DDR2 800MHz 1GB memória
itt bekapcsolt viszont a tápegység hűtőventilátora nem forgott és maga a táp is furcsa zúgó hangot adott ki.

Valakinek van valami ötlete mi lehet a baj?

(#31332) feco70 válasza RedCactus (#31329) üzenetére


feco70
senior tag

Nem leálítom, utána belerakom a másikat is és úgy megy egész nap hiba nélkül.

(#31333) RedCactus válasza #41285888 (#31331) üzenetére


RedCactus
senior tag

Megadta magát a tápegység. Jobb esetben másban nem tett kárt.

(#31334) #41285888 válasza RedCactus (#31333) üzenetére


#41285888
törölt tag

Köszönöm a gyors választ! Akkor jól sejtettem hogy a táp lesz a baja.

(#31335) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek! Adott egy Y500as laptop (750m sli). A múltkori vga driver frissítés óta problémázik, próbáltam full cleant ezzel, majd újratelepíteni, aztán próbálkoztam egyel régebbi driverrel de ugyanazt produkálja! Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#31336) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Nekem is volna most egy problémám. Van egy gép win 7-tel, minden működött, de állt egy kicsit.
Ma odaadták, hogy tegyek bele egy plusz hddt. A kábelezés valami szörnyű volt, így újrakábeleztem. Erre bekapcsnál a következőt írja:
Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

Ami furcsa volt, hogy Sata2be volt téve a hdd és sata1be az odd. Ezt megcseréletem vagyis a 2. hdd került a sata2be az odd meg sata3ba.

Szóval mikor kiírta benéztem biosba, az odd volt az boot sorrendbe az első, ezt átállítottam. Ugyan ez. Végül a következőket csináltam, visszacseréltem a kábeleket az eredeti sorrendbe, kábelt cseréltem, lehúztam minden és csak azt hagytam rajta, azt is több sata csatlakozóba próbáltam ki.
Tehát nem kábel nem csatlakozó hiba, nem is bios beállítás.

Mi lehet ezen felül? Haldoklik a vinyó? Da bios rendesen látja.
A boot szektor sérült?

Egyéb más tipp, hogy mi lehet?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv!

(#31337) syberia


syberia
veterán

Nem induló gép, mi lehet a hibás szerintetek? :R

https://howbad.info/

(#31338) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Áramtalanítás után néha new cpu installed szöveg fogad bootoláskor, most pedig már az UEFI beállításokat is elfelejtette az alaplap. A gépem adatai az adatlapomon.

Az elem merülne? De a dátumot és időt nem felejti el, és az alaplap sincs még három éves sem. Akkor nem hinném, hogy az elemmel van baj. Van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#31339) syberia válasza rayoliviero (#31338) üzenetére


syberia
veterán

Procit mozgattad a hibát megelőzően?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#31340) rayoliviero válasza syberia (#31339) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem. Hozza sem nyultam semmihez. UEFI beallitasokat is elfelejti. Ez alaplap hiba vagy elem lehet. Par nappal ezelott meg csak a new cpu installed szoveg ment, most ma bekapcsolasnal az alaplap mar elfelejtette a beallitasait.

[ Szerkesztve ]

(#31341) syberia válasza rayoliviero (#31340) üzenetére


syberia
veterán

Elemet kivetted? Én a hűtőt is megigazítanám, hátha észhez tér a bios.

Ha ez sem segít akkor bios frissítés, már ha van újabb hozzá.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#31342) rayoliviero válasza syberia (#31341) üzenetére


rayoliviero
veterán

Elemet meg nem, majd holnap.

De a hutonek mi koze hozza, hogy elefelejti pl. a BIOS beallitasokat az akaplap. :B :R

Legujabb BIOS.

[ Szerkesztve ]

(#31343) syberia válasza rayoliviero (#31342) üzenetére


syberia
veterán

Olvastam valahol hogy ez segíthet, arra figyelj hogy ne húzd rá túl erősen a csavarokat, mert ha túl erősen nyomja a procit a lapba a hűtő, az okozhat ilyen anomáliát.

https://howbad.info/

(#31344) rayoliviero válasza syberia (#31343) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ertem, koszonom.

Multkor kicsit beleterdeltem veletlenul a gepbe, lehet az lenne a baja. :F

(#31345) syberia válasza rayoliviero (#31344) üzenetére


syberia
veterán

Előfordul az ilyen baleset, de mivel nem nyírtad ki a lapot vele...a fene tudja :D

https://howbad.info/

(#31346) Draken


Draken
őstag

Ez ügyben tud nekem valaki segíteni, mi lehet a gond?
Köszönöm!

(#31347) rayoliviero válasza syberia (#31345) üzenetére


rayoliviero
veterán

Masodik inditasnal jo volt. Meg most tudom kiprobalni majd megint.

Lappal en mindig szivok, mindegy milyen marka.:D Mondjuk most en rugtam bele. De a new cpu installed szoveget neha mar beleterdeles elott is felnyomta. Most beleterdeles utan pedig az UEFI bealitasokat is elfelejtete.
Remelem, hogy nem lesz vele baj a tovabbiakban. Meguntam mar az orokos szerelest.:D

[ Szerkesztve ]

(#31348) Urguru


Urguru
tag

Üdv!

A gépem induláskor sípol 9 - szer majd ha kikapcsolom , bekapcsolom akkor hiba mentesen megy egész nap. (Ha napközben leállítom , vagy restartolom akkor nincs probléma , sípolás sincsen. )

Eddig nem volt ilyen gondom , csak bővítés célzattal tettem bele +4 Gb memóriát, ha kiveszem a + 4 Gb akkor nincs sípolás és simán működik.

(Külön a ramok mennek , memtestel ellenőrizve nincs hibájuk.)

Alaplap : Asrock Extreme r2.0
Proci : Fx 6300
Memória : 2 x 4 Gb Kingmax 1333 ( dual channelben mennek)

Ha valakinek lenne ötlete előre is köszönöm.

(#31349) syberia


syberia
veterán

Munkatársam gépe nem ad képet, sem az alaplapi, sem pci-e kártyával, tegnap még működött és kiporszívózta a port szőrkefével, ettől lehet bármi baja a lapnak? Lehúztam az összes hdd, odd-t a tápról, cmos reset, utána elem ki és vissza, nincs kép :(

ASRock N68C-S UCC
2Gb ddr2 800mhz, procit nem tudom de valami x2
Chieftec GPS-350EB-101A

https://howbad.info/

(#31350) tatala77 válasza Urguru (#31348) üzenetére


tatala77
tag

Szia!

Az Asrock tech szerint a 9 sípolás az ROM BIOS Checksum Error.
[Asrock Beep Codes]. (legalsó sor a táblázatban).

Üdv,
T.

[ Szerkesztve ]

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.