Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) margithid válasza Pano (#31396) üzenetére


margithid
veterán

Lehet igaza volt a kollégának, az említett ssd-n van a rendszer számára fentartott 100 mb hely...
De érdekes, hogy mikor elformáztam az ssd-t, ennek nem lett baja.
Mit leeht tenni most?

(#31402) Vakegérke válasza margithid (#31401) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezek szerint nem beszéltem butaságot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31403) elfelejtette válasza RVR400 (#31400) üzenetére


elfelejtette
veterán

Másik modolt berakva vígan megy. 2db Kingstonnal kikapcsol, de Memtest nem jelez hibát. 2db Kingmax-szal hibátlan.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31404) margithid válasza Vakegérke (#31402) üzenetére


margithid
veterán

Neked ebben nincs esetleg ötleted, hogy lehetne azt a francos 100 mb-os particiót áthelyezni másik ssd-re?

(#31405) RVR400 válasza elfelejtette (#31403) üzenetére


RVR400
veterán

Már jó ideje én sem veszek Kingstont, de legutóbb én is pont ebbe futottam bele. Egyik konfigban a Kingston (2x2GB) párból az egyik miatt folyamatosan ez volt a hiba. Másik gépben tesztelve semmi gond. Mivel a másik gépben tökéletesen ment a Kingston pár, így szőrén kicseréltem a kettőt, és megoldódott a probléma.

(#31406) elfelejtette válasza RVR400 (#31405) üzenetére


elfelejtette
veterán

A probléma pár napja áll fenn, eddig hibátlanul ment a gép 4 modullal.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31407) Pano válasza margithid (#31401) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

Klónozás, vagy egy egyszerűbb megoldás: [link]

Nem tudom mennyire megy az angol, de ha esetleg nem megy akkor szólj és lefordítom neked.

Én amikor hasonlóval találkoztam a következő segített:
1.- Legyen kéznél egy Windows helyreállító lemez (vagy hozz létre.)
2.- Húzd le az érintett SSD-t (az "üreset")
3.- Bootolj be a helyreállító lemezről
4.- Végezz indítási javítást.

Itt újra létrehozza a rendszer lemezen ezt az indítási partíciót. Elvileg, hetessel működött, nyolcasnál még nem próbáltam.
Próbáld meg első körben ezzel.

Üdv,
Pano

[ Szerkesztve ]

(#31408) margithid válasza Pano (#31407) üzenetére


margithid
veterán

Hát ez nem tűnik valami egyszerűnek.
A windows helyreállító lemez alatt mit értesz? Én csináljak egy mentést a rendszerről, vagy beteszem a telepitő DVD-t és arról megy a móka majd?
Esetleg teamviewerrel nem tudnál majd segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#31409) Pano válasza margithid (#31408) üzenetére


Pano
addikt

Rendszer-helyreállító lemez készítése
vagy
Helyreállítási USB-meghajtó létrehozása

Nem kell semmi bonyolultra gondolni. Ezzel bootolsz (mint egy Windows telepítővel, ugyan az a szisztéma). Majd kiválasztod az indítás javítást.
Ezt teamviewerel nem lehet megoldani.

(#31410) margithid válasza Pano (#31409) üzenetére


margithid
veterán

Mekkora usb meghajtóra lesz zsükségem? pendriveon lehet más is, vagy legyen üres?
És ha jól értem majd erről az usb meghajtóról kell a windowst telepíteni arra az ssd-re amelyikre én szeretném?
És ugye arra menne a 100 mb rendszer számára fenntartott hely is értelmeszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#31411) Pano válasza margithid (#31410) üzenetére


Pano
addikt

-8 gigás vagy egy DVD ha lemezt.

És ha jól értem majd erről az usb meghajtóról kell a windowst telepíteni arra az ssd-re amelyikre én szeretném?

Nem. Ez a metódus azt oldja meg, hogy ne kelljen a felesleges ssd-t benn tartanod ahhoz, hogy menjen a másikra telepített windows. A taglalt 100 megás partíciót helyezi át oda ahova kell.
De ha fogod és az egészet újra telepíted, akkor az egésznek nincs értelme, mert akkor fogod, lehúzod az "üres" ssd-t és feltelepíted a wint úgy ahogy szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#31412) Karcub válasza margithid (#31390) üzenetére


Karcub
senior tag

Az nem lenne egyszerűbb,hogy amelyik ssd-t bent akarod hagyni a gépben,egyszerűen arra telepíted a windowst?

(#31413) margithid válasza Karcub (#31412) üzenetére


margithid
veterán

De, csak nincs kedvem újratelepíteni a windowst.

(#31414) margithid válasza Pano (#31411) üzenetére


margithid
veterán

8 GB-os pendirveom nincs, microsd kártyát tudok használni usb-s olvasóval, gondolom ezt ugyanúgy látja mint a pendrive-t.
Win10 alatt leeht ezt csak megcsinálni, vagy ott érdemesebb, igaz? Mármint az usb-s részt.

(#31415) margithid


margithid
veterán

Na csináltam rendszer helyreállító DVD-t beteszem , bootolok róla biosban még minden rendben, de a telepitő nyelvi beállításainál nem érzékeli az egeret...
Próbáltam csinálni egy tiszta win7 telepitést, ott se érzékelte...
Ez hogy lehet? Mi lehet a hiba?

(#31416) Pano válasza margithid (#31415) üzenetére


Pano
addikt

Biosan állítsd be a Legacy USB supportot.

(#31417) margithid válasza Pano (#31416) üzenetére


margithid
veterán

Ezt hol találom nagyjából?

(#31418) margithid válasza Pano (#31416) üzenetére


margithid
veterán

Na már jó az egérkurzor, de nem ment a telepités. Akármit próbáltam.
Nincs esetleg valami részletesebb leírás?
Lehet nem jól csináltam a DVD-re mentést?
Azt írja, hogy 0mb szabad, méret 167 mb. Kicsit többnek kéne lenni nem?
Pedig mindent a leírás szerint csináltam.
Esetleg tegyek egy próbát win10 alól? Ott talán könnyebb lenne nem?

[ Szerkesztve ]

(#31419) margithid válasza margithid (#31418) üzenetére


margithid
veterán

win10nél is meg lehet csinálni a lemezre mentést? Ha win7en nem ment, akkor lehet ott sem fog?

(#31420) margithid


margithid
veterán

Az egyébként miylen ötlet, hogy csinálok egy biztosnági mentést DVD-re, kiveszem azt az ssd-t amelyiken a 100 mb partició van, majd dvd-ről bootolás, és telepítés a jó ssdre?
A 100 mb rendszer számára fentartott hely már oda menne nem?

(#31421) margithid válasza margithid (#31420) üzenetére


margithid
veterán

Most látom, hogy az nem fog menni DVD-re...

(#31422) margithid válasza margithid (#31418) üzenetére


margithid
veterán

Az nem lehet, hogy azért nem megy a buli, mert kivettem a rendszer helyreállításnál a 100 mb-ot tartalmazó ssd-t?

(#31423) margithid


margithid
veterán

Inditás javítást választva, azt irja hogy indítsam újra a gépet ha msotanában adtam hozzá valamit, pl fényképezőgépet.
Meg lépjek kapcsoaltba a gyártóval.

(#31424) margithid válasza Pano (#31416) üzenetére


margithid
veterán

Ez nem lenne jó nekem?

(#31425) Vakegérke válasza margithid (#31424) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lassacskán már csak önmagaddal beszélgetsz, egy ideje csak rólad szól a topic. Gondolod, hogy nem mondták volna, ha tudnák az üdvözítő megoldást?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31426) margithid válasza Vakegérke (#31425) üzenetére


margithid
veterán

Jó csak közben próbálkoztam ezzel azzal, közben meg senki nem írt.

(#31427) Vakegérke válasza margithid (#31426) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hadd utaljak a második (kérdő)mondatomra, ha nem lett volna érthető, hogy mit akartam mondani.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31428) margithid válasza Vakegérke (#31427) üzenetére


margithid
veterán

Érthető, de mindig eszembejutott ez az, hátha valakinek lett volna ötlete.
De ez miért probléma?

(#31429) Sami22


Sami22
aktív tag

Üdv.
Nem tudom telepíteni a frissen összerakott gépemre a win 7-et.
Elindul a telepítés és aztán kidob, azzal a hibaüzenettel, hogy valami baja van a gépemnek és hogy ne legyen gáz, inkább leáll. Ez különböző időpontokban jelentkezik. A biosba sem tudtam minden esetben belépni. Mi a legvalószínűbb probléma? Túlmelegedő cpu? Zárlatos alaplap? A videkártya az egyedüli nem új alaktrész és tegnap még tökéletesen működött.

A gép: Asrock B150M pro 4s
i5-6600
hyper x fury ddr4 2x4 gb ram
hyper x fury 240 gb ssd
gtx 960
fsp raider 650w

[ Szerkesztve ]

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#31430) elfelejtette válasza RVR400 (#31405) üzenetére


elfelejtette
veterán

Na a legújabb fejlemény az, hogy most indításkor a Kingmax ramok voltak a gépben, és indításkor alig állt fel a win7, lekapcsolt a gép. Tehát akkor nem a ram okozza. Bár érdekes, hogy újraindítás után az Aida64 minialkalmazása az asztalon volt a program indulása előtt, ráadásul "kicsit" érdekes kinézettel:

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31431) Glaz-dozfhut válasza margithid (#31428) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

És miért olyan fontos neked az a 100 MB-os partíció? Mert nem létszükséglet. Úgy tudom a lemeztitkosítás használatához kell, amúgy nem. Például nálam sincs; win 7 Ultimate. Nem azon van a boot szektor.
Talán a telepítővel parancsort kellene előhívni és a BOOTREC utasítással próbálkozni. Rebuilt MBR.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#31432) margithid válasza Glaz-dozfhut (#31431) üzenetére


margithid
veterán

Azért fontos, mert az nélkül nem indul a rendszer, kipróbáltam, kivettem azt az ssd-t amin az van.
De szeritnem nem szórkaozom, csinálok egy tiszta win7 telepítést.

(#31433) Glaz-dozfhut válasza margithid (#31432) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Olvastam az előzményeket legalább két fórumon és azért mondom. Nem a rejtett partíciót kell visszaállítani, hanem az elveszett MBR-t, amit elvileg a telepítő lemezével meg lehet csinálni. [link]
A rejtett partícióról meg a 4. pontban van egy-két megjegyzés.

- Glaz-doz-fhut -

(#31434) bope87 válasza bope87 (#31212) üzenetére


bope87
aktív tag

Sziasztok!

A hiba elhárítására már mindent kipróbáltam amit itt ajánlottak. Újratelepítettem az egész gépet, frissítettem a BIOS-t, minden eszközhöz a legfrissebb driver van letöltve és semmit nem segített.

A tápegységre gyanakodtak sokan, vissza is vittem, és szerintük semmi baja. De nekem az a bajom ezzel, hogy nem a konfiguráció lett bevizsgálva, csak a táp. Valamiért csak produkálja a hibát maga a komplett gép. Valakinek van még valami ötlete? Kezdjem el egyesével visszahordani a még garanciális alkatrészeket? :/

(#31435) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Videólejátszás (MPC-HC x64, minden alapon, 720p-s mkv) közben elment a kép, majd 3-5mp múlva beakadt a hang és ugyanazt a fél másodperces blokkot ismételgette. Miután elment a kép, még egy fél percig tudtam a billentyűzet színét váltogatni (billentyűzet tetején van erre gomb), de utána már az se ment.
Nem tudom, hogy összefügg-e ezzel, vagy csak sima driverhiba, de van pár gond a géppel (videókártyával?) mostanság. Néha a Youtube videók feketén indulnak, ahol mozgás van ott bepixelesedik, majd egy pár másodperc után már jó a videólejátszás, van egy "enyhe" cursor corruptionom néha, illetve Spotifyon hallgatva zenét, néha (1 hónapja páróránként, mostmár van, hogy csak hetente egyszer) beakad a hang egy 2-3 másodpercre.

Eseménynaplóban sajnos semmi értelmeset nem találtam, a mostani beakadás után vártam egy-másfél percet, hogy hátha előjön a kékhalál, de semmi nem történt, fekete maradt a képernyő. (De a monitor nem ment le készenlétbe.)

Másfél hetes telepítés, Windows 10 Pro, eredeti. Driverek a legfrissebbek mindenből.

Gép adatai:
FX-8350, Gigabyte 970A-UD3 1.2, Gigabyte R9 280 3GB /gyári tuningos/, FSP Raider 550W, 2x4GB HyperX Blu 1600MHz CL9 /XMP profillal, rendesen beállítva/.

[ Szerkesztve ]

(#31436) RedCactus válasza Balazs_ (#31435) üzenetére


RedCactus
senior tag

A 6 és 8 pines csatlakozók is rajta vannak a kártyán? Tuningot vedd le.

(#31437) Balaena


Balaena
csendes tag

Megosztom veletek az én esetemet, hátha lenne valakinek valami ötlete.

Pár nappal ezelőtt kezdődött, hogy a gépem nem akar bekapcsolni. Egész pontosan a billentyű megnyomásakor nem történik semmi (nagy ritkán előfordul, hogy a gomb kék háttérvilágítás egy pillanatra felvillan, ill. a ventik pörögnek 1 kört, de az esetek többségében még ennyit sem produkál, minden néma).
Próbáltuk az alaplapon a bekapcsgomb csatlakozójánál rövidre zárni (erre külön gomb nincs az alaplapon, ill. sajna led sincs az alaplapon, hogy jelezné, hogy áram alatt van), de nem történt semmi.

Munkahelyemen van több másik gép/alkatrész, ott kezdtünk el kísérletezni és itt jön a kacifántos része: egy másik (250-es) táppal elindul a gépem (monitor/perifériák nélkül, de pörögnek a ventik és "búg a gép"). Az én tápomat belerakva a másik gépbe, az is elindul. Újra összetéve az én tápomat az én gépemmel a legelső próbálkozásnál 1-et fordulnak a ventik aztán semmi, és minden további próbálkozásra meg se nyikkan. Már lehúztuk a VGA-t és a 4-ből 2 memóriát az alaplapról (hátha az áramfelvétel nagysága befolyásol valamit), de úgy sem hajtja meg. Másik táppal vígan működik.
Próbáltuk, hogy vagy a hátlapi ventit, vagy a prociventit is lehúztuk, de úgy sem akart beindulni az én tápommal...
(Winyók mindezen próbálkozások közben nem voltak rádugva a tápra, így azok áramfelvétele megintcsak kiesik...)

Bárki tapasztalt már hasonlót?

A konfig:
Asrock Z68 Pro 3
i3-2100
4x 4GB Kingston 1333
Sapphire HD 5770
FSP Blue Strom II 500

Kutya nélkül lehet élni, csak nem érdemes!

(#31438) Repsol600 válasza Balaena (#31437) üzenetére


Repsol600
addikt

Procit vedd ki és tisztítsd meg alkohollal az érintkezőit.

(#31439) Balaena válasza Repsol600 (#31438) üzenetére


Balaena
csendes tag

Köszi, megpróbáljuk.

Kutya nélkül lehet élni, csak nem érdemes!

(#31440) Balaena válasza Balaena (#31437) üzenetére


Balaena
csendes tag

Kipróbáltuk egy harmadik táppal is a gépemet (egy 500as CoolerMaster), azzal is simán megy.
Az én tápomat átrakva egy harmadik gépbe, az is megy. Most át is szereljük és megnézzük, hogy a teljes rendszert futtatja-e (elindul-e a Windows)...

Procit is megtisztítottuk, semmi változás...

Egyébként az az érdekes, hogy akkor jelentkezett először ez a probléma, amikor párom felrakta a Win 10-et a gépre. :F

Kutya nélkül lehet élni, csak nem érdemes!

(#31441) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hali

Nemrég raktam össze egy gépet, félig új félig használt cuccból, win7 ment rá amit 10 re frissítettem,igaz nem csináltam tiszta telepítést, g3220 van benne memóriák sem hibáznak a win szerint hdd is 100/100 as
Viszont néha néha olyat csinál h pl egér teljesen belassul aztán kifagy, mivel időszakos probléma így mivel kezdjek? Gondolom újra húzzam de ha nem segít?!?

Xbox One: bandymnc

(#31442) RVR400 válasza bandi0000 (#31441) üzenetére


RVR400
veterán

Csak az egér vagy minden USB-s cucc behal?

[ Szerkesztve ]

(#31443) bandi0000 válasza RVR400 (#31442) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ez jó kérdés, hnap megyek megnézni csal lövésem nincs mit nézzek rajta, nálam mikor csinálta akkor az egér belassult és nem csinált semmit a gép, újraindítás után helyrejött

Xbox One: bandymnc

(#31444) Pano válasza Balaena (#31440) üzenetére


Pano
addikt

UEFI be van állítva?

W10 esetében én tapasztaltam ilyet, némelyik ATI kártya és UEFI esetében. Mai napig paranormális tevékenység,
Próbáld meg, hogy kiveszed a VGA-t (fizikailag vedd ki a foglalatból) és az IGP-vel, ha úgy megy akkor az a gond.

Ne kérdezd miért csinálja ezt, halvány lila dunsztom sincs.

[ Szerkesztve ]

(#31445) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Adott egy jó pár éves Esprimo V5505-ös. Vista-val vettük anno. De volt már rajta win 7, 8, 8.1, 10. Jelenleg 8.1-et használnék. A következő problémám lenne. Olykor (eddig 3x 1 év alatt, legutóbb ma, azelőtt tegnap) a gép magától kikapcsol, mint mikor túlmelegedik. Majd bekapcsolást követően bejönne a "felkészülés a hibajavításra", de csak felvillan ez a kép és magától újraindul. Mi lehet a baj? Újratelepítés után működik rendesen...

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#31446) RedCactus válasza dajkapeter (#31445) üzenetére


RedCactus
senior tag

Talán a HDD szeretne nyugdíjba vonulni. Érdemes lenne HD Sentinellel rápillantani.

(#31447) dajkapeter válasza RedCactus (#31446) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Na ez az... Épp a múlthéten néztem meg és a sentinel azt mondta, hogy 100/100. Igaz, van benne egy pár óra (asszem 4 évnyi működés összesen). Elképzelhető, hogy vinyó baja van?

Talán más. Van egy 500-as sata3-as vinyóm. A múltkor beleraktam, de nem akart csinálni vele semmit. Még a bios se akart bejönni. Elképzelhető, hogy nem tudja kezelni a gépem? :F :Y

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#31448) Balaena válasza Pano (#31444) üzenetére


Balaena
csendes tag

Azt ugyan nem tudom, hogy mi az az UEFI, de úgy is volt próbálva, hogy fizikailag leszedtük az alaplapról a VGA-t és a winyókat, csak a proci maradt rajta és úgy sem csinált semmit...

Egyelőre egy tápcserével sikerült kiküszöbölni a helyzetet, de ez úgy érzem nem igazi megoldása a dolognak, mert az én tápom meg vígan megy egy másik gépben...

Kutya nélkül lehet élni, csak nem érdemes!

(#31449) Balaena válasza Balaena (#31448) üzenetére


Balaena
csendes tag

Egy másik srácnak, aki szintén írt ide a fórumra, hasonló problémája van és neki is FSP tápja van.

Létezik olyan, hogy a Win 10 nem szereti az FSP tápokat? :DD

Kutya nélkül lehet élni, csak nem érdemes!

(#31450) RedCactus válasza dajkapeter (#31447) üzenetére


RedCactus
senior tag

Akkor lehet akár a csatlakozóval is valami. Sata 3-ast gond nélkül kéne felismernie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.