Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) Glaz-dozfhut válasza barca4ever (#31493) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A biztonsági mentések eszik a helyet. Minden egyes telepítésnél, frissítésnél, plusz időközönként csinál egyet. Csökkenteni kell a megengedett lemezterület nagyságát. Számítógép > Tulajdonságok > Rendszervédelem (bal oldalt)

- Glaz-doz-fhut -

(#31502) Pano válasza tatala77 (#31499) üzenetére


Pano
addikt

(#31503) tatala77 válasza Pano (#31502) üzenetére


tatala77
tag

Egyszerűbb csak a KB3035583 frissítést levakarni (nem engedni fel) és off-ba tenni, aztán az aut.update-t kikapcsolni Winfoson... ;]

[ Szerkesztve ]

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#31504) tatala77 válasza Glaz-dozfhut (#31501) üzenetére


tatala77
tag

A bizt. mentést ki kell kapcsolni, és úgy is megnézni, hogy fogy-e a hely...szerintem fogyni fog, ez az alattomos Win10 telepítő lesz :Y

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#31505) Pano válasza tatala77 (#31503) üzenetére


Pano
addikt

Kinek mi, de hidd el ez egyszerű felhasználónak barátibb. Jobban szeretik ha elindítanak valamit és vannak gombok, mint az "ide meg oda menj, ezt meg ezt pipáld, ne pipáld" módszerek.

(#31506) tatala77 válasza Pano (#31505) üzenetére


tatala77
tag

Én meg pont úgy vagyok vele, hogy ha nem muszáj, nem teszek csak azért fel egy "ultimate solution ever" progit :)

[ Szerkesztve ]

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#31507) Pano válasza tatala77 (#31506) üzenetére


Pano
addikt

Nem kell "feltenni" :)
Amúgy teljesen biztonságos, nem linkelek be kétes cuccokat amikről nem tudom, hogy 100%-ig megbízhatóak vagy nyerészkedés van mögöttük.

(#31508) tatala77 válasza Pano (#31507) üzenetére


tatala77
tag

Nem vonom kétségbe a program jogosultságát és/vagy eredetét, szimplán nem szeretek arra egy "megoldó szoftvert" feltenni, amit meg tudok oldani Windows-ban másképp :K

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#31509) adi1234 válasza barca4ever (#31493) üzenetére


adi1234
tag

Szia ! Adj neki nagyobb helyet vagy például a játékokat ne a rendszerre telepítsd !

:)

(#31510) topidave


topidave
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő lenne:
HP Pavilion DV6 - 1110EH laptop csak sokadik próbálkozásra indul el.
Amikor megpróbálom bekapcsolni elindul, a képernyő fekete, a NUM és CAPS melleti ledek kb 5-8 másodperces szünetekkel villognak. Helyzettől függ, van amikor az ötödik de van amikor a tizedik próbálkozás környékén elindul rendesen, de ilyenkor is előfordul néha, hogy a Windows logó után fekete képet ad be. Ilyenkor ha újraindítom akkor már rendesen elindul a windows is és utána működik ahogy kell. Ha rendesen elindul és utána ki van kapcsolva és vissza be akkor nincs ilyen gond, indul egyből. Elemet kicseréltem, a probléma ugyanúgy fennáll.
Lehet, hogy hülyeség, de azt vettem észre, hogy ha melegebb környezetben indítom el, akkor előbb elindul..ha pedig hidegben, vagy hideg az asztal amin van akkor nehezebben, vagy nem is akar elindulni.
Valakinek esetleg tapasztalata, hogy mi lehet a gond?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#31511) Pano válasza topidave (#31510) üzenetére


Pano
addikt

Hali.

Alaplap hiba.
Sajnos eljön az az idő is, amikor már egyáltalán nem tudod bekapcsolni. Igazából lehet szórakozni BGA forrasztással (ha megoldja) de nincs sok értelme, mert drága és nem is tartós megoldás.

Pecsét: Gazdaságosan nem javítható.

[ Szerkesztve ]

(#31512) topidave válasza Pano (#31511) üzenetére


topidave
csendes tag

Sajnos erre gondoltam én is. Köszönöm szépen a válaszodat!

(#31513) Colos1 válasza RVR400 (#31489) üzenetére


Colos1
őstag

Mivel másnál is ezt csinálta, úgy gondoltuk, hogy nagyobb kárt már nem tudunk benne okozni, kisütöttük.

A szemétláda azóta működik :DD

Bár a memóriahűtőt nem tudtuk rá visszatenni mert a gap padok rá voltak sülve, és nem sikerült mindet normálisan levenni, így nem terheltük meg.

Mennyire lesz megbízható ezután?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#31514) #58682368


#58682368
törölt tag

Sziasztok,

Ez mitől van?

[ Szerkesztve ]

(#31515) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello.Egy ideje olyat csinál a pc m hogyha bekapcsolom akkor a gép betölt,felál a rendszer de a monitor sötét csak a bekapcsolo gombja villog pár percig utána bekapcsol a monitor is.vagy vga vagy monitor hibára tippelnék.vki találkozott eme hibával?

(#31516) #58682368 válasza #58682368 (#31514) üzenetére


#58682368
törölt tag

Újraindítás után minden működik tovább ahogy kell. 3d mark teszt ok.

(#31517) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hali.

Ma reggelre megadta magát a gépem.

2 éve megy hiba nélkül egy régi összetákolt gép. E5400, G31 deszka, 2x1GB DDr2, FSP400W CRG táp.

- Előtörténet, hátha gyanús lesz valakinek ez: Tegnap ment egész nap. Délelőtt lepróbáltam a gépben egy Notebook vinyót (sata-s). Nem indult el vele gép elsőre, utána elindult a gép, így ki tudtam deríteni hogy valóban halott a vinyó. Ezután kiszedtem belőle a vinyót, és szépen ment a gép utána. 2-szer is bekapcsoltam. Pöpec volt.

Este kikapcsoltam. Reggel hiába akartam bekapcsolni, nem reagált a power gombra. Mondom biztos a kapcsoló beszart. De nem, mert csavarhúzóval sem indult. Lehúztam róla mindent, hátha valami zárlat, de akkor sem.
Bios reset sem segített.
Hálózati kábel csatlakoztatásakor felvillan az egér, billentyűzet, és a monitor is. De bekapcsolni a gépet nem lehet. Valamint észrevettem, hogy nem megy a kontroll led sem az alaplapon.

Melyik a gyanúsabb, az alaplap, vagy a tápegység?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#31518) Repsol600 válasza tzsolesz (#31517) üzenetére


Repsol600
addikt

Púpos kondi nincs a lapon? Tápot is át kellene nézni

(#31519) tzsolesz válasza Repsol600 (#31518) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Meglesem.
A táp hibát nemsokára ki tudom zárni. Van másik. :R

(#31520) tzsolesz válasza tzsolesz (#31519) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az FSP táp adta meg magát. Tápcsere után elindult. :R

(#31521) Iludka


Iludka
tag

Sziasztok. Mai nap folyamán érkezett meg egy komplett számítógép alkatrészenként. össze raktam a gépet se kép se hang. csak akkor indul el ha cmosba teszem a jumpert de akkor is csak annyi hogy mennek a ventilátorok semmi más. se monitor se semmi. mi lehet a probléma? ezek vannak a gépben:

Alaplap: ASROCK FM2A68M-HD+

VGA: GIGABYTE GV-N730-2GI GT730 2GB DDR3 PCIE

Proci: AMD Athlon X4 840 3.10GHz FM2+ BOX

Ram CRUCIAL 8GB DDR3 1600MHz CL11 CT102464BA160B

Táp: DANUBIUS Standard PSU 500W

HDD: TOSHIBA Desktop 500GB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA050

köszönöm előre is a segítséget. sürgős lenne :S

(#31522) RedCactus válasza Iludka (#31521) üzenetére


RedCactus
senior tag

Mit jelent, hogy CMOS-ba teszed a jumpert? Alapból az 1_2-tüskén van. Ha resetelni kell, akkor át kell rakni a 2_3-asra egy fél percig kihúzott tápegység mellett, de utána vissza kell rakni az eredeti helyére.

(#31523) Iludka válasza RedCactus (#31522) üzenetére


Iludka
tag

na megoldódott a probléma. bekapcs gomb hibás most már reset gombal indítom :). jas és igen alapból az 1-2ben van de amíkór áttettem 2-3ba automatán indult a gép a zárlatos kapcsoló miatt. köszi azét a segítséget. hali.

(#31524) RedCactus válasza Iludka (#31523) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ok! Köszi a visszajelzést.

(#31525) ptgmaster


ptgmaster
tag

Sziasztok!
Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy lassan áll le a gép? Már a monitor is kikapcsol és utána kb 20 másodperccel áll le gép. Win újratelepítés után is ezt csinálja. Sőt, volt már olyan is, hogy csak a bekapcsoló gomb folyamatos nyomvatartására kapcsolt ki.

Ami ami, az az!

(#31526) Pano válasza ptgmaster (#31525) üzenetére


Pano
addikt

W10?
Inkább annak a jellegzetessége ez.

(#31527) RedCactus válasza ptgmaster (#31525) üzenetére


RedCactus
senior tag

Próbáld meg, hogy az energiagazdálkodásnál kiveszed a pipát, a gyors rendszerindítás elől.

(#31528) ptgmaster


ptgmaster
tag

Igen Win 10.

Ami ami, az az!

(#31529) RedCactus válasza ptgmaster (#31528) üzenetére


RedCactus
senior tag

Tehát mégegyszer.

(#31530) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

Sziasztok.

Egy napja érkezett meg a gép és máris gondok vannak.... Először is, ha játékot indítanék akkor fogja magát és vagy rögtön fekete képernyőt vág az arcom, vagy kibírja pár percig és azután kapom.
A másik probléma pedig az ,hogy ha a merevlemezen akarok a mappákban lépkedni akkor néha 20-40 másodpercre is kifagy az intéző(csak az a chrome pl rendesen megy), illetve játék indításnál az MSI afterburnert figyelve meg sem emelkedik a gpu használat 1%-on marad :F
Nem értem,mert miután felraktam a az op rendszert játszottam kb 3 órát. Majd egyszer újraindítottam és nem volt hajlandó tovább menni onnan mikor be tudnék lépni a BIOS-ba. Az asrock feliratot néztem amíg meg nem untam majd úgy indult csak el hogy kihúztam az usb eszközöket. Azóta pedig a fentebb említett dolgokat csinálja.
Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a baja?

Alaplap: Asrock H170 Pro4
CPU: i5-6600
RAM: 8GB 2133MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL14 (2x4GB) (HX421C14FBK2/8)
VGA: GTX 750ti (GTX970/980)
HDD: WD 1Tb Blue (WD10EZEX)
SSD: 120Gb Kingston HyperX Fury
HÁZ: Fractal Design Define S FD-CA-DEF-S-BK-W
TÁP:EVGA 550W SuperNOVA GS 220-GS-0550-V2
CPU Hűtő: Alpenföhn Ben Nevis

[ Szerkesztve ]

(#31531) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Adatlapon lévő konfigom, elsőként kb 3 hete folyamatos kattogó hangot hallatott több órás bekapcsolt állapota során ekkor gyorsan kikapcsoltam a gépet.
Olyasmi hang mint mikor valami beleér a ventilátor lapátok közé csak lassabb ütemmel.
Tudtam hogy nem lehetséges hogy bármi is belógjon a lapátok közé de szétszedtem a gépet még a tápot házát is megbontottam, kitakarítottam de nem találtam semmilyen problémára utaló jelet.
Azóta háromszor hallottam ezt a hangot de bekapcsoláskor és azt is csak pár mp erejéig aztán néma csend.

Lehet hogy valamelyik hdd lenne a ludas?

Három hdd közül a WD ~ 2 éves míg a másik két Samsung már nem mai gyerek.
Crystaldiskinfó állapot kép, nekem nem mond semmit ezért a hozzáértőket kérdezném vagy egyéb ötleteket szívesen vennék.

(#31532) berzebub válasza sutyerák007 (#31530) üzenetére


berzebub
aktív tag

Üdv!

Kezdésnek vedd ki a vga-t és próbáld anélkül, ha akkor is csinálja akkor memóriákat egyesévvel memtest, ha nincs hiba, akkor hd sentinel.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#31533) sutyerák007 válasza berzebub (#31532) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Szia.

Köszönöm a választ. Az a furcsa hogy jelenleg jó minden mióta másik slotba raktam a videókártyát, és újrarakta magának a drivert.

(#31534) Pano válasza zodo (#31531) üzenetére


Pano
addikt

Valószínű, hogy valamelyik HDD lesz a ludas, általában azok kattognak, vagy optikai meghajtók.
Az általad linkelt képekből sajnos nem lehet megmondani, ha mondjuk mechanikai vagy fej hiba áll a háttérben (mindkét samsung esetében a fejpozicionálási hiba érték árulkodó, de nem lehet csak erre támaszkodni), ami -régi hddket tekintve- könnyen előfordulhat.

Illetve rossz tápellátás is okozhatja a HDD-nél, de erre kevesebb az esély.

Azt megállapítani, hogy melyik csinálja meg csak úgy lehet, ha egyenként az ember leteszteli. Szoftveresen meg empirikusan is (értsd: kagylózni, hátha sikerül elcsípni melyik adja ki a hangot) :D

[ Szerkesztve ]

(#31535) Viper26


Viper26
nagyúr

Üdv Mindenkinek!

PC-vel lenne egy olyan problémám, hogy néha, teljesen random esetben lefagy, de csak 2D-ben csinálja, pl. asztalon, vagy lezárt képernyőnél, játék / terhelés alatt nem.
Régebben nem volt egyáltalán jellemző, az utóbbi hetekben vettem észre.
Win10 64bit van a gépen, VGA driver frissítve.

Gépről infó az adatlapon.

Köszönöm előre is. :R

iPhone 14 | FR955

(#31536) Pano válasza Viper26 (#31535) üzenetére


Pano
addikt

Sajnos a W10 még sok esetben bugos így nem zárnám ki annak nyűgjét sem. Főleg ha felfrissítettél, akkor mg hozzá adódhat valami inkompatibilis program amit "átvittél".

Vírusirtás, mit mond? Kezd azzal szerintem.

(#31537) Viper26 válasza Pano (#31536) üzenetére


Viper26
nagyúr

Clean install volt.

Upgrade az aktiválás miatt, aztán teljes gyalulás, és úgy reinstall USB-ről.
Avast-ot ráengedem, jelzek ha végzett. :R

iPhone 14 | FR955

(#31538) Pano válasza Viper26 (#31537) üzenetére


Pano
addikt

Avast mostanában produkál proci megfogós/fagyásos jelenségeket, nézz rá a körmére.
Ja és ne azzal keress (de ha keresel legyen bepipálva a veszélyes és kéretlen alkalmazások keresése is) :) Próbálj egy malwarebytes-ot + hitman pro-t is. Egy adwcleaner se fog ártani.

[ Szerkesztve ]

(#31539) Viper26 válasza Pano (#31538) üzenetére


Viper26
nagyúr

Avast-ban okos vizsgálatra volt lehetőség (nem talált semmit), megnézem azzal is amit említettél. :)

iPhone 14 | FR955

(#31540) Predator2


Predator2
addikt

Helló

CPU: Amd Phenom2 x4 945
VGA: Gigabyte 6870 (referencia)
Ram: 2x2GB Kingston
Alaplap: GA-880GM-USB3

Adott egy 6870-es VGA, ami indítás után nem ad képet. A cpu ventilátora ilyenkor egyre hangosabban zúg.
Csökkentett módban, vagy VGA driver nélkül viszont, tökéltessen üzemel, hiba nélkül.
Filmet is tudtunk nézni.

Mi lehet a gond, és mit tudnék csinálni vele, hogy megjavuljon?!

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#31541) zodo válasza Pano (#31534) üzenetére


zodo
nagyúr

Közi szépen. Fülelek, tesztelek egyesével, remélem sikerrel.
ODD-t kizárhatom mert azt csak az évi egy írás idejére teszem tápra.

(#31542) Pano válasza Predator2 (#31540) üzenetére


Pano
addikt

Adott egy 6870-es VGA, ami indítás után nem ad képet.

Windowson belül, vagy egyáltalán nem? Kicsit két értelmű, amit írtál :)

(#31543) RedCactus válasza Predator2 (#31540) üzenetére


RedCactus
senior tag

Kiegészítő tápcsati rá van dugva?

(#31544) Predator2


Predator2
addikt

Bios szépen megjelenik, a windows üdvözlő képernyője is. Majd elsötétül a kép amikor már az asztalnak kéne megjelenni. Ilyenkor egyre hangosabban kezd el zúgni a CPU ventilátor.
Ezt sajnos teljesen szűz telepítés után is produkálja. Friss win7 melllett csak a vga driver/aida 64/mozilla ff van a gépen.

DE csökkentett módban meg megy rendesen. Vagy a bios is rendeben megjelenik.

Természetesen rendesen be van kötve. Frissen van takarítva (sűrített levegővel), az egész gép.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#31545) Viper26 válasza Pano (#31538) üzenetére


Viper26
nagyúr

Avast, Adwcleaner, Hitman Pro, és Malwarebytes szerint is tiszta a gép.

Illetve Hitman pro talált 120 tracking cookie-t (törölve), és egy gyanús programot (Fanaleds), de ennyi.

iPhone 14 | FR955

(#31546) Pano válasza Viper26 (#31545) üzenetére


Pano
addikt

Próbáld meg, hogy megválsz az avasttól és úgy elő jön-e a gond.
Ha igen, akkor a W10-et kell kizárni, vagy a memóriát. De szerintem ez inkább lesz szoftveres, mint hardveres.

[ Szerkesztve ]

(#31547) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem tudom, jó helyre írok-e, de próba szerencse. Szüleim gépén észrevettem, hogy neten videólejátszásnál baromira bekockásodik, zavarosodik a kép. Youtube-on is, de indexen is a cikkekben lévő HTML5 videóknál, de sajna a gépen lévő videóknál is. Pl. a mintavideó.
Erre gondolok:

Mitől lehet ez? Feltettem a legfrissebb videókari drivert. Firefox a böngésző (legfrissebb), a gépen Win7 64 bit van, és amúgy egy AMD A6-5400K alapú APU-s rendszer (külön VGA nélkül), 2x2 GB RAM-al.

[ Szerkesztve ]

(#31548) RVR400 válasza Gabesz87 (#31547) üzenetére


RVR400
veterán

RAM-okat próbáld egyesével, lehet, hogy az egyik modul nem tetszik neki. Vagy egyik sem.

(#31549) Gabesz87 válasza RVR400 (#31548) üzenetére


Gabesz87
addikt

Max. kipróbálom holnap, bár nem hinném, hogy a RAM csinálna ilyet. Géppel teljesítmény terén nincs gond, csak a videók ilyenek. Mindenesetre most még lefuttatom a Windows memtesztjét, holnap meg ha lesz időm, kísérletezem az általad javasolt megoldással.

(#31550) Viper26 válasza Pano (#31546) üzenetére


Viper26
nagyúr

Avast heylett mi legyen?
Vagy elég a tűzfal + Malwarebytes?

iPhone 14 | FR955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.