Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) Balathruin válasza nagypoko (#31700) üzenetére


Balathruin
veterán

Ezzel a kérdéssel ide menj.

(#31702) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Kitakarítottam a gépet. Nem először csináltam már. Csak az oldalát, a tetejét és a vga-t vettem ki, hogy leporoljam zsebkendővel.
Ezután bevittem a szobába, ahol 5-10 perc alatt kiporszívóztam. Hagytam hogy átvegye a szoba hőmérsékletét. Beduogdosom a kábeleket. Utoljára a tápét, aztán bekapcsolom hátul, majd elől, hogy elinduljon a gép. Egy nagy pukkanás és ennyi. Le is csapta a biztosítékot. és a tápnak annyi, meg még ki tudja minek

Mitől volt ez?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#31703) SigmaW válasza zolka95 (#31702) üzenetére


SigmaW
tag

Hát ez az aminek látszik, statikusan a porszívó feltöltötte (volt a porszivó fején valami szőr amivel poroltad, valszeg műanyagból, én erre lószőrös fejet szoktam használni)

Rendszergizda :)

(#31704) SigmaW válasza Tsebacsi (#31699) üzenetére


SigmaW
tag

Szia, nem találtad meg, az a grafikus driverben a méretezés menüpont körül keresgess, melos gépen ránéztem, és egyböl megtaláltam, ez is intel grafika

Rendszergizda :)

(#31705) SigmaW válasza HULK25 (#31698) üzenetére


SigmaW
tag

Szia, nekem volt egy ASRock 970-es lapom, ami ugyanezeket produkálta, majd késöbb már a bekapcsolásnál is könyörögni kellett neki, nálam is csak HD filmezésnél csinálta eleinte, szerintem a lap a gond

Rendszergizda :)

(#31706) zolka95 válasza SigmaW (#31703) üzenetére


zolka95
őstag

Úgy értettem, hogy a szobámat porszívóztam ki, nem a gépet.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#31707) SigmaW válasza zolka95 (#31706) üzenetére


SigmaW
tag

Akkor passz, ha mindent jól raktál össze, ettől nem mehetett volna szét, de igazából mindegy is, a géped nagy része valószínűleg kuka, kivéve ha valami márkás tápod volt :U

Rendszergizda :)

(#31708) zolka95 válasza SigmaW (#31707) üzenetére


zolka95
őstag

Chieftec A80 550W

Szétszedtem. Ilyen fehér sajtkrémszerű valami volt a tápban mindenfelé :D
kép

kép2

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#31709) HULK25 válasza SigmaW (#31705) üzenetére


HULK25
tag

Köszönöm a választ, még próbálkozok hátha valami bejön :-) de ha nem akkor gondban leszek mert ez még nem elég a gariztatáshoz, és nálad megoldódott a dolog?

(#31710) IstvánLászló válasza zolka95 (#31708) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

"Ilyen fehér sajtkrémszerű valami volt a tápban mindenfelé" :) :K

Légy szíves pontosítsál mire is gondolsz, mert látok fehér színű anyagot benne, de a képed megvilágítása kevés és alig látszik, a belseje mert jobb megvilágítás kellene, hogy látni is lehessen az alkatrészeket, próbálj egy jobb képet csinálni, amin minden belső alkatrész jól is látható.
A tápod megbízható, ha szerencséd-van a gépednek nincsen baja.
A pukkanás, "Le is csapta a biztosítékot", ugye a lakásban a 220-as, kismegszakítóról beszélsz itt??
A lényeg szerintem 220-as, kismegszakítóról beszélsz.

Remélem segítettem így vakon is valamit.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31711) zolka95 válasza IstvánLászló (#31710) üzenetére


zolka95
őstag

kép3

Van még egy képem amit akkor csináltam. Arra a fehér dologra gondolok, amiből mindenhol van egy kicsi.
A gép működik másik táppal (HKC :DDD ). Addig jó lesz, amíg nem veszek egy normálisat.

A 220-as kismegszakítóról beszéltem. Elment a házbam az áram.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#31712) IstvánLászló válasza zolka95 (#31711) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az a fehér dolog értem hogy mire is gondoltál, nem más mint a gyári fehér szigetelőanyag.
A lényeg ha tudsz jobb megvilágítású képet csinálni, akkor még tudok segíteni, minden alkatrészét jól, lehessen látni, ez fontos ha gondolod.
Ha gondolod javításban tudok segíteni ha nem totálkáros a tápod.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31713) zolka95 válasza IstvánLászló (#31712) üzenetére


zolka95
őstag

Talán majd máskor.
Most új, moduláris tápokat nézegetek, mert már zavar ez a sok kábel, hiába lehet elvezetni a gépházban, így is sok felesleges van belőlük.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#31714) viki6900 válasza Vakegérke (#31666) üzenetére


viki6900
csendes újonc

Hello na van fejlemény csak megírom neked
Proci AMD FX8350 4000MHZ megérkezett a garizásba probálták és vissza írták tökéletesen üzemel.Na erre varj gombot
akkor mi lehet nálam a hiba.leírom a konfigom mim van:

Procim jelenlegi AMD PHENOM II X4 965be
alaplapom:Asrock FX990 Extreme 3
Ram 32gb Kingston HyperX FURY
Winyó: 2tb hitachi
videó kártya:Gigabyte GTX960 4GB GDDR5 GV-N960G1 GAMING-4GD
Táp:Chieftec Smart 700W GPS-700A8

mim nem jó hozzá biost frissítettem.
Üdv Peti

[ Szerkesztve ]

(#31715) IstvánLászló válasza zolka95 (#31713) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Értem amit mondasz és a te döntésedet tiszteletben tartva, moduláris tápok szerintem biztosan jók, de vigyázz nem kioktatás részemről, csatlakozó kábelekkel vigyázz hogy jól érintkezzenek mert érintkezéshibára hajlamosak.
Tényleg nem oktatásak írtam is le soraimat, sok szerencsét az ujj táphoz...

(#31714) viki6900
Szia!
Elnézést hogy beleszólok a beszélgetésetekbe, lehet hogy alaplapoddal van valami mert nem lehetetlen...

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31716) chapo


chapo
tag

Sziasztok!

Szerintetek is kihalt a dedikált kártyám a laptopomból?

A történet úgy kezdődött, hogy egy szép napon (lassan pár hónapja) dolgoztam a gépen, mire megfagyott, kékhalál után újraindult, aztán nem töltött be. Miután hazaértem vele, jobb híján újratelepítettem, de a driverek feltelepítése, és az újraindítás után ugyanaz volt a gond: a windows betöltőképernyőnél elakadt, a gép elkezdett pörögni, de amúgy meg se nyikkant. Többszöri próbálkozás után rájöttem, hogy a dedikált vga (AMD Radeon HD6750m) miatt van ez, úgyhogy félmegoldásként nem tettem fel hozzá semmit, csak az intergált kártyáét (Intel hd graphics 3000), és csak azzal használtam.

Tegnap megint újratelepítettem a gépet, mivel a napokban többször megfagyott, illetve tegnap este egy fagyás után már nem ment a windows feladatkezelő. Azóta szórakozok vele, hogy valahogy újra működésre bírjam az AMD vga-t, de sehogy se akarja az igazságot. Az AMD honlapján található legújabb (béta) driverrel a betöltőkép után kékhalállal újraindul (egyszer sikerült elindítani, miután driverpack solution-nal tettem fel a drivereket, az általa feltett AMD driver helyett pedig a fent említett béta drivert, pár percig ment vele , de aztán kihalt akkor is), a régebbiekkel (azokkal se, amikkel korábban működött) pedig el se mozdul a betöltőképről.

Még a múltkori vesszőfutáskor átnéztem a merevlemezt, és a memóriákat (4+2GB - utóbbi cserélhető), azokkal elvileg nincs gond (a winyó is 100%-os pl..), szóval kizárásos alapon a dedikált vga hardverhibája lehet?

Vagy van valakinek esetleg valami ötlete?

A gép adatai:
CPU: Intel Core i5-2450M 2,50GHz
RAM: 4+2GB DDR3 1333MHz
Integrált vga: Intel hd graphics 3000
Dedikált vga: AMD Radeon HD6750m
Merevlemez: SEAGATE Momentus 1TB 5400rpm 8MB SATA2 ST1000LM024
+ sandisk issd p4 8GB

(#31717) Vakegérke válasza viki6900 (#31714) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a privit, de maradjunk inkább itt. :)

FD8350FRW8KHK a kódja a procinak, amit elfogad az alaplapod.
Kérdés, hogy a tiéd vajon milyen. Nagyhirtelen rákerestem, nem olyan, nem olyan, nem olyan, legalábbis a kód vége nem stimmel. Amondó volnék, hogy kompatibilitás hibáról van szó. Ha butaságok beszélek, majd valamelyik guru kijavít.

Ha van módod rá, be kéne vinned a gépet oda, ahol vetted, vagy a szervizükbe, és tessék, mutassák meg, hogy működik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31718) viki6900 válasza IstvánLászló (#31715) üzenetére


viki6900
csendes újonc

Szia semmi gond minden jó tanácsot meghalgatók.de az x4-esel meg jól működik.mind a két proci 125watt

(#31719) viki6900 válasza Vakegérke (#31717) üzenetére


viki6900
csendes újonc

hoopá a kódját meg se néztem az egész gépet nem tudom vinni mert Budapesten van a Váci úton (pcx)
én meg Makói vagyok.

(#31720) IstvánLászló válasza viki6900 (#31718) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszi nem kioktatás de a 8-magos proci, ugye nem 4-magos, ezért írtam hogy alaplapoddal van valami.
Látom kaptál segítséget és a kolléga biztosan jót is mond, fogad meg amit mond.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31721) viki6900 válasza IstvánLászló (#31720) üzenetére


viki6900
csendes újonc

És ezt szerintetek ki cserélik nekem olyan kódura?

(#31722) Vakegérke válasza viki6900 (#31721) üzenetére


Vakegérke
veterán

Most nézem, hogy butaságot beszéltem.

FD8350FRW8KHK is an OEM/tray microprocessor
FD8350FRHKBOX is a boxed microprocessor with fan and heatsink
Forrás

Szóval az első a "zacskós", amit te vettél, az dobozos, de azonosak, csak a kód más.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31723) viki6900 válasza Vakegérke (#31722) üzenetére


viki6900
csendes újonc

Nekem a bobozos van ventivel adták épp ezt akartam belinkelni én is.és akkor mist ez nem jó?a dobozos.

(#31724) viki6900 válasza viki6900 (#31723) üzenetére


viki6900
csendes újonc

Azért megírtam a pcx-nek hogy találjunk valami megoldást

(#31725) viki6900 válasza Vakegérke (#31722) üzenetére


viki6900
csendes újonc

az nem lehet hogy amit vettem az total16mb cash
amit meg támogat csak 8mb cash?

(#31726) Vakegérke válasza viki6900 (#31723) üzenetére


Vakegérke
veterán

Épp azt mondtam az előbb, hogy tévedtem, minkét kódú proci ugyanaz, csak az egyik tálcás, a másik dobozos.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31727) Vakegérke válasza viki6900 (#31725) üzenetére


Vakegérke
veterán

AM3+* FX FD8350FRW8KHK 125W Vishera 4000MHz 2200MHz 2MBx4 8MB
Megvan a total 16MB.

Lehet, hogy a BIOS-ban kéne mókolni valamit. 2200MHz az FSB-je, talán nem annak megfelelően kezeli.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31728) viki6900 válasza Vakegérke (#31726) üzenetére


viki6900
csendes újonc

na megtaláltam a gari emailt ez a pontos típus amit én vettem:
CPUA-AMD FX-8350 4.0GHz 16M 8C TDP125W 1866MHz Black Edition sAM3+ Box (FD8350FRHKBOX)

(#31729) viki6900 válasza Vakegérke (#31727) üzenetére


viki6900
csendes újonc

na majd vissza jön megnézem.addig is köszönöm a segítséget.és akkor írok megint

[ Szerkesztve ]

(#31730) Vakegérke válasza viki6900 (#31729) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnos nincs mit. :(

Apropó, BIOS reset volt már?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31731) viki6900 válasza Vakegérke (#31730) üzenetére


viki6900
csendes újonc

igen :K volt minden resetelés,bios frissítés,

(#31732) Vakegérke válasza viki6900 (#31731) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor marad a BIOS-ban való turkálás. Valaki csak ért hozzá a környezetedben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31733) viki6900 válasza Vakegérke (#31732) üzenetére


viki6900
csendes újonc

az a szégyen hogy értek hozzá de nálam már kicsapta a biztosítékot ilyet még nem tapasztaltam :W
csak kb 3-4mp enged a biosban utána lefagy és legközelebb csak akkor indul ha proci ki majd vissza be, indul utána megint 3-4mp.

[ Szerkesztve ]

(#31734) berzebub válasza viki6900 (#31733) üzenetére


berzebub
aktív tag

Bocs, hogy beleszólok, de a Ramjaid milyen óra jelen mennek? Egy hasonló lapnál előfordult, hogy proci csere és bios frissítés után auton-n rosszul időzítette a Ramokat és kifagyott a bios. Egy modult hagyj bent és nézd meg, hogy tudod e állítgatni.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#31735) viki6900 válasza berzebub (#31734) üzenetére


viki6900
csendes újonc

mikor bele tudtam lépni a biosba a ramok 1866mhz-mentek de majd próbálkozok ha vissza jön.
egy modullal is kifagyott a bios

[ Szerkesztve ]

(#31736) viki6900 válasza berzebub (#31734) üzenetére


viki6900
csendes újonc

ja a ramok 4x8gb 1866mhz hyperX fury ramok

(#31737) lm83


lm83
őstag

Sziasztok.

Ma kezdett rakoncátlankodni a gép.
Random újra indul.
Windows bejön megy is akár sokáig, vagy kevesebb ideig...
Most már a kevésnél tartunk. Betölti a windowst és utána akár egy-két percen belül.
Most épp tovább bírja, így tudok írni.
Miket ellenőrizzek?
Memóriákat már megpiszkáltam, visszaraktam. 12V-os tápcsatit is megnéztem visszadugtam.
Táp sztem nincs féléves. biztos bírnia kellene.
Másra nem tudok gondolni.
Eddig csak tegnap volt ilyen egyszer.
Gép is tiszta egy hónapja sincs, hogy takarítottam.

(#31738) nzsolt77 válasza IstvánLászló (#31686) üzenetére


nzsolt77
tag

köszi a segitséget. valoban a táp halt be. uj tápot vettem és tökéletesem müködik.sajnálom azt a tápot mert minöségi táp volt.de hát azok sem örök életüek.

(#31739) berzebub válasza lm83 (#31737) üzenetére


berzebub
aktív tag

Én egy hdd állapotot néznék , kondikat az alaplapon ellenőrizném. Tápod milyen fajta,típus ?

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#31740) IstvánLászló válasza nzsolt77 (#31738) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! nzsolt77

Szívesen segítettem és örülök hogy minden jól működik.
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31741) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!
A következő problémám lenne adott egy gép:

core i5-4590 processzor CMHyTx3 hűtővel
Asrock H97 Pro4 alaplap
Sapphire Dual-X R9 380 2Gb videó kártya
8Gb Kingstone Hyper-x Fury,
Kingstone 120Gb SSD,WD1000gb,WD500gb,
Corsair psu 520hx táp
win10 pro 64-bit
Ezt a masinát tavaly októberben vásároltam. Ezidáig semmi bajom nem volt vele.
Mostanában, pár hete azt kezdte el, hogy lassabban áll le a kelleténél, van amikor resetelnem kell, mert nem tölti be a wint, azaz nincs képem. Másodszorra eddig mindig elindult. mikor először produkálta ezt a nem töltöm be a wint esetet, akkor reset után a videókari két ventije úgy pörgött, mintha fel akarna szállni az egész gép. Ezt talán 1-1,5percig csinálta, aztán semmi. De nem fagy menet közben, nem akadnak a játékok, filmek, net.
Videókarihoz 16.1 crimson van fenn még.
Vajon mi lehet a probléma?
Hard disk sentinel nem jelez problémát merevlemezeken.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#31742) elfelejtette válasza Pitterix (#31741) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Első körben itt tedd fel a kérdést, már csak az SSD miatt.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31743) lm83 válasza berzebub (#31739) üzenetére


lm83
őstag

Na hát azóta működik...

Táp az GPS-450
HDD-n mit nézzek? Vagyis mivel nézzem?

(#31744) Pitterix válasza elfelejtette (#31742) üzenetére


Pitterix
őstag

Rendben, köszi!
Körbekérdezek ott is.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#31745) berzebub válasza lm83 (#31743) üzenetére


berzebub
aktív tag

Hard Disk Sentinel,próbaverzió is elég, ha minden csík zöld és 100% akkor elvileg ok. Az a Chieftec táp biztos fél éves, mert már vagy 12 éve gyártyák azt a típust :K A konfigod többi része? Hőmérsékleteket is nézd, lehet valami melegszik.

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#31746) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Kb. 1 hónapa lett rendelve iPonból egy új számítógép, összeszerelve házhoz szállították.

Olyan érdekes jelenséget produkál, hogy néha (egyelőre nekem úgy tűnik, hogy teljesen random) amikor bekapcsoljuk, a gépházon a LED világít, de a gép nem indul. A monitoron nem jelenik meg a kép, a billentyűzeten nem villannak fel a ledek, de a házon a power gomb ledje világít.

A bekapcsológomb hosszan nyomva tartásával sem kapcsolható ilyenkor ki. A tápot szoktuk lenyomni, várni pár másodpercet, utána újra megnyomva a bekapcsológombot rendesen indul, minden probléma nélkül. :Y

Ezt néha csinálja csak, néha így indul, néha egyből rendesen. Mi okozhatja ezt? Ilyet még sosem tapasztaltam más gépnél. Ha jól rémlik, csak egy ideje, talán 2 hete csinálja ezt, nem kezdettől fogva.

A gép részletesen:
Alaplap: ASRock B150M Pro4
Memória: 2x4GB HyperX DDR4-2133Mhz Dual Channel módban
Processzor: Intel Core i3-6100
Háttértár: Samsung 850 EVO 250GB SSD
Táp: Be Quiet! Pure Power L8 300W
Gépház: CoolerMaster N200

Köszönöm szépen előre is a segítséget, tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#31747) Sousuke


Sousuke
tag

Sziasztok, ma összeépítettünk egy számítógépet a munkatársamnál, minden rendben ment, amíg nem akartunk játszani. Amint elindítottuk a játékot, maximum sebességgel elkezdtek pörögni a VGA-n a ventilátorok, majd kikapcsolt a gép. :W

Konfig:
Alaplap: ASUS Maximus II Formula
CPU: Intel Core 2 Extreme 3GHz
RAM: GEIL Value DDR2 4X1GB 800MHz
VGA: ASUS EAH6970 2GB DCII
SSD: HyperX Savage 250GB
Tápegység: Sharkoon WPM Bronze 700W
Gépház: Sharkoon VG4-W

Van valami ötletetek mit tehetnénk, hogy felderítsük a hibát vagy konkrét ötletetek, hogy mi okozza a gondot? :R

(#31748) elfelejtette válasza Sousuke (#31747) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha használt volt a VGA, lehet az előző tulaj újra pasztázta, csak valami nem sikerült...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31749) dzso22 válasza Sousuke (#31747) üzenetére


dzso22
senior tag

Tápegység szokott még ilyet csinàlni,ha kevés a vga kártyának.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#31750) jozi32


jozi32
újonc

Szerintetek mi a baja a gépemnek? :F
Rendesen elindul betölt játék is fut rajta vagy csak a böngésző.
Aztán egyszer csak gondol egyet és nem válaszolcsak a Reset gombra, barátaim szerint azzal a lendülettel le is csatlakozik mindenféle kommunikációs dologról(gondolok itt: skype, discord, ts).
+mostanában elkezdett a hálózati kártya nem csatlakozni eszközkezelőben letilt felold néha többször is aztán néha úgy gondolja hogy akkor felcsatlakozik.

Nem függ:
Memória terheléstől
Processzor terheléstől
GPU terheléstől
Hőmérséklettől (se CPU, Se GPU)
Feszültség szintek rendben (+12, +5, +3.3, core voltage)

:W
Gépem:
Asus M5A97 EVO R 2.0
32 GB Kingston ram
Asus R7 265
Corsair 600w
AMD Fx 9590

Érdekel az adott tárgy specifikációja? Szerinted tudok változtatni rajta? Ha igen azt oda írom, ha nem akkor google barátodat látogasd meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.