Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) djculture válasza halhatatlan (#27450) üzenetére


djculture
félisten

Jó csak a memória slotok se szoktak párossával bedögleni ha csak nem feszegeti az ember plusz az integrált cuccok sem, tehát az alaplapon van elszállva egy két fet valószínűleg. Csoda hogy usb van mert annak a tápellátása szokott először megszünni.

[ Szerkesztve ]

(#27452) halhatatlan válasza djculture (#27451) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

kifejtenéd nekem légyszi hogy mi az a (fet)! és hogy javítható-e!
amúgy nem forronak kéne legyen akkor valaminek?

(#27453) djculture válasza halhatatlan (#27452) üzenetére


djculture
félisten

A képen bejelöltem a feteket, a nagy borda alatt lévők a proci tápellátásért felelősek, azok mivel normális hűtésük van elég sokat kibírnak. Ezen a lapon inkább a többi szokott meghibásodni pl a memória slotok párjai pl.

[ Szerkesztve ]

(#27454) halhatatlan válasza djculture (#27453) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

hogy tudnám megnézni hogy meik jó meik nem?
de asszem nem is melegek mikor még nem teljesen világít a zőld led.
vagy multiméterrel lehet valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#27455) halhatatlan válasza djculture (#27453) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

Nos! Újj rátétellel a pirossal kijelölt fetek ami nagyon meleg-ek, 1 percnél tovább nem bírom rajta tartani az újjamat!
A zöldel jelölt fetek éppencsak langyosak de, nem túlságosan érzem annak sem.A forró fetek lehetnek a rosszak? és azok befolyásolnák a ram foglalatok hibáját, és a hangot is?

(#27456) djculture válasza halhatatlan (#27455) üzenetére


djculture
félisten

Lekellene követni a nyákon hogy hova vannak ezek bekötve de esélyes hogy valahol ott gond van..
A felirat szerint ez az asus féle epu rész. Ez simán okozhatja az indulásos mizériát.
(Az ASUS EPU (Energy Processing Unit) technológia észleli a számítógép aktuális terhelését, és valós időben, intelligens módon mérsékli az energiafogyasztást)

[ Szerkesztve ]

(#27457) halhatatlan válasza djculture (#27456) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

hogy kövessem le, és mi legyen a kiinduló pontom?
vagy biosban ezt kilőni valahogyan?

[ Szerkesztve ]

(#27458) halhatatlan válasza djculture (#27456) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

ja és a másik! nekem nem piros színnel jelölt kondik vannak rajta hanem fekete csíkosak! ez mit takar?
köszi a válaszokat :R

(#27459) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Indításnál ezt az üzenetet kapom mindig:

Can't find AsusSetup.ini

Nyomok egy ok-ot. Majd felugrik még egy ablak arra is ok majd el is tűnik. De ha újra elindítom újra jön a két ablak megint ok aztán minden indításnál újra előjönnek.

(#27460) Vakegérke válasza #65388800 (#27459) üzenetére


Vakegérke
veterán

A Feladatütemező lenne az, amit átnéznék a helyedben, és az "Asus" bejegyzést törölném.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27461) #65388800 válasza Vakegérke (#27460) üzenetére


#65388800
törölt tag

Találtam egy Asus mappát az töröljem?

(#27462) Vakegérke válasza #65388800 (#27461) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd meg, mi szerepel benne. Ha semmi, ami fontos lenne, én a helyedben törölném. Reboot, aztán kiderül, hogy ez volt-e a gond.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27463) #65388800 válasza Vakegérke (#27462) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ezek vannak benne:

ASUS AI Suite II Execute
ASUS DigiPowerControl Help
ASUS Network iControl Help Execute
i-Setup064438
i-Setup070139

(#27464) #65388800 válasza #65388800 (#27463) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ez a 2 furcsának tűnt nekem:

i-Setup064438
i-Setup070139

Letiltottam. Most jó lett :D

(#27465) Vakegérke válasza #65388800 (#27464) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak óvatosan. Az, hogy jár a szám, nem azt jelenti, hogy Szentírás az, amit mondok. Ezért fogalmaztam úgy, hogy "én a te helyedben".
Én a te helyedben az egész mappát törölném. Ha kevésbé lennék "bátor", akkor csak azokat, amiket furcsának találtál.

Szerk: Ja, és az akció után reboot.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27466) #65388800 válasza Vakegérke (#27465) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát mivel én nagyon nem vagyok bátor így csak letiltottam. :D Hátha mégis rosszat törlök. Ha meg valami hiba lett volna így tudom engedélyezni. Amit írtam előbb azt tiltottam utána újraindítottam aztán nem jött elő az ablak.

(#27467) Vakegérke válasza #65388800 (#27466) üzenetére


Vakegérke
veterán

Okosabb vagy, mint én. Nekem a letiltás nem jutott az eszembe. A lényeg az, hogy a problémád megoldottnak tekinthető.
Használd egészséggel a gépedet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27468) whited


whited
addikt

üdv urak
összeraktam 1 gépet de új lappal
a gép:
g3420
asrock h97 pro4
4gb ddr3 ram
hyper 500w táp
gtx 750 ti

a problémám, összeraktam, bekötöttem, elindítom, felpörög de nem ad képet, már a 2. vga-m próbáltam de semmi, mit tudok tenni :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27469) codec válasza whited (#27468) üzenetére


codec
senior tag

Üdv!
Vedd ki a ramot, vga-t, csinálj egy cmos cleart. Kössél rá egy speaker-t. Ha ad hangjelzést, akkor mehet bele a ram, ha ott is ad jelzést, mehet bele a vga.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27470) whited válasza codec (#27469) üzenetére


whited
addikt

dual channel a memóriám, beraktam mind a kettőt, de nem adott képet, viszont ha csak egyel próbáltam akkor jó, és most mikor a másikat is beleraktam, már megy, ez miért történt ? :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27471) codec válasza whited (#27470) üzenetére


codec
senior tag

Valamelyik modul nem érintkezett megfelelően. Így én is jártam már(pedig szépen bepattant a helyére). Kivettem megtisztítottam ment vissza, azóta is jó.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27472) whited válasza codec (#27471) üzenetére


whited
addikt

köszi, azóta elvileg jó :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27473) #65388800 válasza Vakegérke (#27467) üzenetére


#65388800
törölt tag

Köszi :) Ha okosabb lennék nem írtam volna a fórumba :D

(#27474) Vakegérke válasza #65388800 (#27473) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ketten összehoztuk, és ez a lényeg. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27475) musicproo


musicproo
tag

Mitől lehet az ha egy alaplap áramtalanitás utáni első inditásnál a bootscreen-nél ( vagy márkalogónál)
ujraindul, ezt követően pedig másodszorra betölt rendesen a gép.
Ha kikapcsolás után nem áramtalanitom, akkor a következő bekapcsolásnál már indul elsőre.
Egyébként megy hibátlanul a config.

Gyorsan hozzá is tenném, hogy ha az usb eszközöket lehúzom a gépről, akkor minden esetben elsőre indul a gép.

(#27476) #65388800 válasza Vakegérke (#27474) üzenetére


#65388800
törölt tag

Pontosan :) Már nagyon idegesítő volt ez az ablak :D

(#27477) canadaa válasza Vakegérke (#27441) üzenetére


canadaa
tag

Ma néztem meg másik táppal (ugyan az a típus, de biztos jól működik). A hiba megmaradt, teljesen ugyanúgy. Elkezdtem SATA kábeleket és portokat cserélgetni mindenféle kombinációban, úgy nézem a PORT-ok fele rossz, nem látja a HDD-t rendesen, a másik felével meg van mikor képet sem ad, nem csippan, de következő indításra meg elindul és betölti a windows-t.

(#27478) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy ha egy ram modult rakok a gépbe akkor elindulnak külön külön is, de ha egyszerre kettőt akkor 3 hosszút sípol a gép. Nem indul el.
Új alaplapot, intel procit vettem.
Amd lapon simán ment a 2 modul egyszerre nem volt baja.
mindkettő kingstone 4gb de az egyik régebben vettem és csak 1333MHz a másik 1600MHz.
Lehet ez a baja?
de az amd lapban nem volt gond, talán az asrock b85m pro 4 nem szereti?

Szerintetek mi lehet a bibi?

(#27479) djculture válasza Ateszpapa (#27478) üzenetére


djculture
félisten

Intel proci memória vezérlője nem igazán szereti a nem egyforma időzitéssel biró ramokat..

[ Szerkesztve ]

(#27480) Crendless válasza Keeperv85 (#27156) üzenetére


Crendless
csendes tag

Köszönöm válaszod és segítséged :R sajnos nem jöttek be a dolgok, mindent kipróbáltam.
Aztán 4 nappal később átmentem haveromhoz, gyorsan mielőtt leléptem volna még1szer ránéztem a gépére, és rájöttem hogy nem kötöttem be az alaplap bal felső sarkában lévő 4 pines fesz kábelt.
Hát a hajamat téptem szálanként :))

(#27481) Ateszpapa válasza djculture (#27479) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Sikerült megoldanom.

A BIOSban eddig autamata-n voltak a RAM-ok kezelése, ezt beállítottam 1333MHz-re.
Most megy mindkét RAM 8GB
Igaz csak 1333-en, majd veszek 1666MHz-s RAMot, de egyelőre így müxik.
:)

(#27482) Kerek


Kerek
csendes tag

Szevasztok!
A gépem takarítás közben kb. 60 centiről leesett a padlóra amin szőnyeg van. Ramok a helyükön voltak, de semmilyen kártya és merevlemez sem volt a gépben. Összerakás és áram alá helyezés után az alaplapi led világít. Bekapcsolás után a ventilátorok pörögnek, hallani ahogy a dvd írót is megmozgatja. Viszont semmi egyéb életjel.
Bios csipogás nincs, monitor sötét marad.
Ezután jött minden itthon elérhető teszt. Próbáltam másik táppal, másik csipogóval, amik biztosan jók.
Végül kiszedtem a lapot a házból, alaposan letakarítottam és csak úgy csupaszon, a tüskét áthidalva indítottam. Így sem jut el a bios csipogásig, csak a processzor ventilátor pörög.
Mást nem tudok tesztelni, szervíz és ismerősnek cseredarabja nincs a környéken.
Sajnos majdnem biztos hogy elszállt a lap vagy a proci.
Ezért fordulok hozzátok a kérdéssel, hogy melyik szállhatott el nagyobb eséllyel? Nem szeretném mind a kettőt megvenni.
Asus M3A32-MVP lap és Phenom 8450-es proci.

(#27483) codec válasza Kerek (#27482) üzenetére


codec
senior tag

Üdv!
Nagy valószínűséggel a lapodon keletkezett valahol talán egy mikrorepedés, vagy valamelyik alkatrész forrasza elpattant.
Cpu-nak ettől nem lehet baja.
Szóval egy lapcsere valószínű elegendő.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27484) djculture válasza Ateszpapa (#27481) üzenetére


djculture
félisten

Jobbik eset ha 1333-on egyformák a két ram időzítései.

(#27485) djculture válasza Kerek (#27482) üzenetére


djculture
félisten

Proci is bennevolt a hűtővel a tetején? Ha igen akkor lekell szedni és ellenörizni

(#27486) Kerek válasza djculture (#27485) üzenetére


Kerek
csendes tag

Igen, hűtővel együtt a helyén volt. Amikor kivettem a lapot a házból azt is leszedtem, megnéztem alaposan. Görbe láb, átégés, elszíneződés nincs rajta sehol. Lecsavaroztam a hűtőtartót is hogy lássam hátul a mögötte levő területet, ott sincs semmi zárlat nyom.

(#27487) djculture válasza Kerek (#27486) üzenetére


djculture
félisten

Lapot a házon kivül is kipróbáltad? Ilyenkor kikell szedni és ott összerakni.

(#27488) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Rokon ős régi AGP-s alaplapú gépében történt vga csere, hogy legyen dvi kimenete. Ha már nálam volt, vírusírtás meg kémprogram-írtást is eszközöltem. Mire megint ránéztem a gépre, látszik, hogy újraindult, Boot device not found és képtelen elindulni. Összefosta volna magát a vinyó magától?

XP telepítő nem tud vele mit kezdeni, ismeretlennek látja a partíciót.

Mivel próbálkozzak?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27489) Vakegérke válasza somasz (#27488) üzenetére


Vakegérke
veterán

Linux live CD be, aztán ha a Linux nem látja a winyót, akkor baj van. Ha látja, (mert ugye az XP telepítő látja,) akkor formatálod, és mehet rá az XP.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27490) dany1710


dany1710
csendes tag

Helló van egy fujitsu scapelo p gémem ami azt jelzi hogy 70 Celsius a proci pedig most kapcsoltam be. És 5 perc múlva fel megy 100 Celsius fokra és le sipol és lekapcsol. Processzor tönkre ment vagy az alaplap? :F

(#27491) djculture válasza dany1710 (#27490) üzenetére


djculture
félisten

A proci hűtő ventilátor lehet megszorult, nemártana belenézni hogy forog e...

[ Szerkesztve ]

(#27492) dany1710 válasza djculture (#27491) üzenetére


dany1710
csendes tag

Rendesen müködik a ventilátor ki van tisztítva, paszta bő.

(#27493) djculture válasza dany1710 (#27492) üzenetére


djculture
félisten

100 fokos lenne akkor meg a bordának nagyon forrónak kellene lennie. Ha ez nincs így akkor az alaplap szerzora döglött meg..

[ Szerkesztve ]

(#27494) dany1710 válasza djculture (#27493) üzenetére


dany1710
csendes tag

Nem forró a borda de most találtam egy procit és most teljesen jól müködik 48 celsius. :C

(#27495) Mengele


Mengele
tag

Hi

Bekapcsol a gep par masodpercre es leall.

Most mar be se lehet kapcsolni.

G31,Q6600,GTX480,4Gb,Samu750Gb,WD1,5Tb.

A tap FSB 500W Everest. Semmi tuning sincsen.

A Helpet elore is koszonom :R

(#27496) codec válasza Mengele (#27495) üzenetére


codec
senior tag

Üdv!
Próbálj egy Cmos clear-t nyomni neki, hátha elég lesz.
Elemet cserélted?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27497) Mengele válasza codec (#27496) üzenetére


Mengele
tag

Hi

Nem csereltem elemet.

Kerego hang jott ki a gepbol.
Szetszedtem,kitisztitottam.
Osszeszerelve es fell villantak a ledek a ventik felporogtek es ennyi.

Most mar ezt se csinalja.

(#27498) ronaldu98


ronaldu98
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem azzal kapcsolatban hogy ez a gép:
Táp: Gigabyte GE-P450P-C2
Ház: Modecom Harry Midi 8300
HDD: Western Digital WD10EZEX
ODD: LG GH22NS40
VGA: GIGABYTE GTX650 Ti OC 2GB
CPU: INTEL CORE i3 2120 3.30GHz 3MB OEM s1155
RAM: SAMSUNG 8GB [2x4GB] 1333MHz DDR3
Alaplap: ASUS H61M-K
működne? Mert vannak benne olyan komponensek amiket most szándékozok meg venni (nem kis pénzért) és vannak olyanok amik már meg voltak, és nem szeretném hogy valami kompatibilitási probléma miatt további pénzeket kelljen rá költenem.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#27499) domotorpeti


domotorpeti
csendes tag

Esetleg erre van ötletetek?

Gép indul, ventik felpörögnek, 1 mp és leáll. Újra nyomom, megint 1mp.
Megoldás: konnektorból kihúz, vár fél percet. Visszadugom, azonnal indul.
Szinte minden reggel eljátssza. Néha menet közben is leáll, és kezdődik előlről az egész. :W

Sic transit gloria mundi.

(#27500) codec válasza domotorpeti (#27499) üzenetére


codec
senior tag

Menet közben leáll alatt mit értesz? Ki is kapcsol a gép?
Szerintem a ramok körül nézz körül első körben. Vegyed ki tisztogassad meg az érintkezőket, csinálj cmos cleart, manuálisan állítsad be a feszültséget, sebességet, ne autón legyen.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.