Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) atish15 válasza szasanyi (#27250) üzenetére


atish15
aktív tag

Nekem is hasonló a problémám. Kis idő múlva van hogy magától bekapcsol. Vagy ha kapcsolgatom a táp főkapcsolóját akkor is elindul.

(#27252) Puma K válasza Puma K (#27232) üzenetére


Puma K
veterán

Megoldva.

Szétkaptam a gépet (procit és a vízhűtést azért nem szedtem szét) és majdnem 1 napig állt darabokban. Az alaplapból is kiszedtem az elemet.

Ma kitakarítottam, összeraktam és működik.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27253) szasanyi válasza atish15 (#27251) üzenetére


szasanyi
félisten

Úgy néz ki nálam laphiba okozhatja ezt, már írtam is gariztatás ügyben. Kezd elegem lenni a PC-ből, mert csak időkérdése és borítékolhatóan bejön vmi sz@rság hiába választ az ember körültekintőn, és közel sem olcsó kategóriájú hw-eket. :(((

Észrevételeket, 5leteket továbbra is várok!

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27254) Tibroo válasza szasanyi (#27250) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Szia!
Próbáld kiszerelni a lapot a házból,csak a Táp,integrált VGA,Ramok,és egy másik billentyűzet,másik USB slotba dugva!
Indítsd úgy!
Na akkor mit csinál?!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27255) atish15 válasza szasanyi (#27253) üzenetére


atish15
aktív tag

Én csináltam egy bios reseret a hiba ugyanúgy megvan. Másik tápon kívül nem tudom hogy tudnám kiszűrni

(#27256) Taurus-1047 válasza djculture (#27236) üzenetére


Taurus-1047
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, nyertél!!!
Visszaraktam az SSD-t a gépbe, csináltam egy BIOS resetet. Alapból 1600MHz-en járatja a RAM-okat. Memtest86-ot futtatva a 6-os teszttől hibáztak. BIOS-ban átállítva 1333MHz-re a Memtest86 végig futott hibátlanul. Háttértárak törölve, újrapartícionálva, minden újratelepítve frissítésekkel együtt. Közben fagyás, összeomlás, kékhalál nem jelentkezett! Egyenlőre így marad, majd ha lesz pénzük akkor cserélem normális RAM-okra. Ez esetben mennyire mérvadó a kompatibilitási lista? Mennyire gond ha egy típus csak 1-1 betűben tér el a listában találhatótól?
Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget! Most sem csalódtam a Prohardver fórum közösségében! :D

(#27257) szasanyi válasza Tibroo (#27254) üzenetére


szasanyi
félisten

Az a helyzet, hogy a "legózásból" már elegem van.. nem tudom mit változtatna az, ha nem házban van hanem asztalon. Bár ezt még nem mondtam, de amint amint megjöttek az új cuccok beszereltem és használtam kb. 1 hónapi hiba nélkül. Pontosan ugyan úgy van minden mint akkor, és kb. 1-2 hete csinál ilyen nem indulok el mutatványt.Persze tápot próbáltam másikat, és azzal ment 2-3 napig rendesen, aztán azzal már is előjött a nem indulás kvázi biztosan nem a táp okozza.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27258) dvdbackuper válasza Taurus-1047 (#27256) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Az 1600-hoz kell egy kis plusz fesz...

(#27259) djculture válasza szasanyi (#27257) üzenetére


djculture
félisten

A te bajod is a ram lesz erre fogadnék...Szabványtalan az a fury, ilyen 1800-as meg 2000-es ramok mikor a lap nemtudja normálisan detektálni őket mindenféle anomáliát okoznak. Kikellene próbálni egy normális szabványos értékekkel rendelkező ram kittel hátha tényleg ez a gond.

[ Szerkesztve ]

(#27260) szasanyi válasza djculture (#27259) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha RAM-mal gond van akkor jellemzően nem az történik, hogy nem indul el a gép és se kép, se hang. Vagy csipog, vagy újraindul, vagy Dr. Debug megáll és "üzen", sőt működés közben is adik probléma ami nálam soha sem történt. Ezért én még véletlenül sem gondoltam RAM problémára, amit egyébként másik lapban teszteltem is.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27261) Gyufaaa válasza szasanyi (#27260) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Csak egyszerűen húzz le mindent a tápról az alaplap, kivételével és úgy indítsd. Majd szépen fokozatosan mehet vissza minden. Lehetséges, hogy egy rossz SATA kábel szemétkedik veled...

(#27262) szasanyi válasza Gyufaaa (#27261) üzenetére


szasanyi
félisten

Asszem ezt így még nem csináltam, de... ~1 hónapig mert hibátlanul, és most van amikor indul rendesen, elsőre ahogy kell. :W No, most a RAM csere miatt várok és nézem a működést, aztán a következő az lesz.

djculture: mivel már nincs 5letem ezért kicseréltem a RAMokat. Alap DDR3-1600@1.50V nincs betöltve egyik X.M.P. profilja sem. Elsőre jól indul (de hát ilyen volt már többször is) aztán ~2 nap és kiderül így is jelentkezik-e.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27263) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Szaisztok.
Indítás után beléptem egy játékba majd elkezdett villodzani kép félbe osztotta csokozódott majd lefagyott. Ujraindítottam aztán már a windowsban előjött. Videókártyahiba mert kipróbáltuk másikkal és nem csinálta ezeket. Egy windows újra telepítés sem oldja meg ezt a problémát igaz? :(

(#27264) djculture válasza szasanyi (#27262) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem nem lesz vele akkor gond ha 1600 1.5volton hajtod ha esetleg mégis lenne akkor meg az időzitéseket is kézzel kell beállitani a biosban. Rengeteg szabváénytalan értékekkel rendelkező ram van a piacon sajnos. Induláskor van velük a legtöbbször baj, vagy ha el is indulnak mindenféle módolás nélkül akkor meg hibáznak mert nem tudja a lap a szabványtalan értékeiket beállitva kezelni.
Most is volt két ilyen gép javitáson nálam, egyiknél minden harmadik-negyik nyomásra indult a másikat meg nem lehetett leállitani mert nem kapcsolt ki, mindkettő-nél kézileg beállitottam a szabványos értékeket és azóta megszüntek a bajok.
Profilozás is nagyon jó dolog főleg mikor a profilban egy nem szabványositott 1866-van 1.7 volton, elindul betölti a profilt 1866 1.5V mert manapság a prociban van a memória vezérlő annak meg az 1.7 volt nem szabvány sőt káros. Na ezek után van mindenféle anomália. Régen nem a prociba volt a memória vezrlő nem okozott ennyi féle hibát a ram.

[ Szerkesztve ]

(#27265) Gyufaaa válasza Cseri0058 (#27263) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem. VRAM hiba.

(#27266) Cseri0058 válasza Gyufaaa (#27265) üzenetére


Cseri0058
őstag

Nem lehet vele kezdeni valamit?

(#27267) djculture válasza Cseri0058 (#27266) üzenetére


djculture
félisten

Jó esetben egy kis ram órajel visszahúzás segít rajta addig amig nem tudsz másik kártyát venni. De ha nem akarzs szórakozni ilyenekkel és van rá kess vegyél inkább másikat.

[ Szerkesztve ]

(#27268) Gyufaaa válasza Cseri0058 (#27266) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem.

(#27269) szasanyi válasza djculture (#27264) üzenetére


szasanyi
félisten

No, majd kiderül előbb vagy utóbb de az ilyen sz@rságok miatt azon gondolkodok, hogy érdemes-e ebbe a platformba pénzt invesztálni... mondjuk ha játszani akar az ember. :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27270) djculture válasza szasanyi (#27269) üzenetére


djculture
félisten

Megmondom őszintén nekem az ilyen szrságok miatt érdekes a pc platform.
Konzolok-nál semmi tudás nem kell, egy zombi is tudna játszani és persze ott rengeteg hibát ugyse vesz észre az ember mert méterekre ül a nagy tv-töl.

[ Szerkesztve ]

(#27271) szasanyi válasza djculture (#27270) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, így is lehet nézni. De úgy is, hogy kiadsz ~150k-t a korszerű és jó minőségű alkatrészekből összeválogatott PC-dért (dVGA nélkül!) és nem működik úgy, ahogy kell. Pedig - elvileg - csak normálisan összeszereled, beállítod a a hw gyári értékei szerint, majd telepíted és használod probléma nélkül. :U
Én nem átlagos felhasználónak számítok, és napok óta nem tudok rájönni mi okozza a random nem indulásokat - ezt én szívásnak nevezem, és szvsz elfogadhatatlan. :( Ja, és nem is mindenkinek van otthon két ilyen "kaliberű" PC-je, hogy cserélgesse - tesztelje a komponenseket.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27272) kulcsarbence


kulcsarbence
tag

Egy barátom kérdése(NEM AZ A GÉP TEHÁT AMI A PROFILOMON VAN):
Sziasztok, mi lehet az oka annak, hogy a gépem teljesen random napi rendszerességgel lefagy? Játék vagy internetezés kozben, vagy ha nem is vagyok a gépnél egy óráig, visszamegyek és le van fagyva. Megáll a kép és nem reagál semmire, se CTRL+ALT+DEL se semmi egyébre csakis arra ha ujrainditom. Játék kozben is simán megáll a kép és nem reagál semmire.

Amit tudok a baratom geperol: i7 3820, alaplapot nem ismerem, tápot se, radeon 6850, driverek rendesen fent vannak.

(#27273) szasanyi válasza kulcsarbence (#27272) üzenetére


szasanyi
félisten

Tuning van-e? Hőfokok hogyan alakulnak? Előtte / utána vmi hibaüzenet? Fut-e valami olyankor vagy abszolút IDLE állapot van? Milyen oprendszer, driverk?
Az a helyzet, hogy még lehetne kérdezni olyanokat amikből talán következtetni lehet a probléma okára, de ha nem a Te géped és nem Te használod... így nehéz lesz!

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27274) kulcsarbence válasza szasanyi (#27273) üzenetére


kulcsarbence
tag

- Nincs tuning
- Hőfokokat nem tudom
- Nincs hibauzenet
- IDLE állapotban IS lefagy
- Win7 64-bit, legfrissebb Catalyst driver
(a gépház valamilyen nagy darab Cooler Master)

(#27275) Tibroo válasza szasanyi (#27257) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Hát akkor még a Ram is csinálhatja,de lehet,hogy lap csere lesz!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27276) Gyufaaa válasza kulcsarbence (#27274) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Tegyen vissza egy régebbi vga drivert. Lehet, hogy az új kavar valamit.

(#27277) Norbi921113


Norbi921113
újonc

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni mert kifogott rajtam a párom pc-je....( sok géppel találkoztam már de ez nekem is új)

Van egy GIGABYTE GA-P31-ES3G alaplap a gépben, amin Win 7 64bites rendszer van. Ha a leállításra megyek nem áll le a gép teljesen azaz a monitor kikapcsol a vinyó leáll a ventik pedig pörögnek tovább!

Kikapcsolom a tápegység hátulján levő kapcsolóval a gépet s mikor vissza kapcsolom a gép elindul de se kép se hang.... kikapcsolom a gépet, kihúzom a táp kábelt leveszem az oldalát a CLR CMOS-ra teszek egy jumpert azután lehúzom visszadugom az áramot láss csodát a gép elinul... Na de itt a bibi ugye irja hogy ez történt vállaszam a defaultot nyomok entert. gép ujraindul bedobja automata a biost és mikor Exit saves..... kezdi előről a problémát! Kipróbáltam mindent videokari csere ram csere ramokat felcseréltem a slotokba proci csere semmi eredmény.... Ha valakinek van valami ötleteazt megköszönném!

Üdv: Norbi

(#27278) djculture válasza Norbi921113 (#27277) üzenetére


djculture
félisten

Az usb miatt szokott ez lenni, az usb 5v power jumpert kell áthelyezni.

(#27279) Norbi921113 válasza djculture (#27278) üzenetére


Norbi921113
újonc

Nem találok az usb-hez jumpert :(

(#27280) Norbi921113 válasza djculture (#27278) üzenetére


Norbi921113
újonc

Ja és a kikapcsoló gombra semmit nem reagál csavarhúzóval is próbáltam rövidre zárni....

(#27281) atish15


atish15
aktív tag

Mint minden reggel ma is előkerült a probléma. A lapomon van egy kék led ami világít ha áram alatt van. Ez nem világított és nem is indult, ahogy kapcsoltam a led elaludt de mégsem indult. Többszöri konnektor váltás után egyszer csak életre kelt. Ezért kezd egyértelmű lenni hogy a táp okozza ezt a bajt.

(#27282) DR|FT3R. válasza Norbi921113 (#27280) üzenetére


DR|FT3R.
csendes tag

Alaplap csere szerintem megoldaná. Abból amit írtál, legalábbis szerintem igen. Amikor nekem ilyenem volt procit, tápot, vinyót, ramokat, videókártyát kiszedtem, utána beraktam ugyanoda és működött.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#27283) trancemusic válasza Norbi921113 (#27277) üzenetére


trancemusic
senior tag

A jumpert visszarakod a reset után?
Már ha három tüske van a lapon,akkor eggyel arrébb. :)

[ Szerkesztve ]

(#27284) hatez


hatez
csendes tag

Sziasztok! Egy visszatérő, lassan már 4-5 éve kísértő problémát szeretnék leírni és remélni, hogy találtunk rá megoldást.

Mégpedig:
Formatálás után, OS felrakása, Chrome feltelepítése, egyéb alkalmazások, amiket használok, NUKU vírusírtó (fontos rész lesz!).
Kb 2-3 újraindítás, vagy alvó módból visszalépés után, ha el szeretném indítani a Chrome-t a tálcáról, akkor ezt a hibaüzenetet kapom: "Elérési út/chrome.exe - Meghatározhatatlan hiba". Neten semmi eredmény, ha rákerestem.
Csak rendszergazdaként hajlandó elindulni, de úgy, ha indításkor a megszokott Jobbklikk-Futtatás r.gazdaként opciót választom, ha a Kompatibilitás fülnél pipálom ki ugyanezt az opciót, úgy nem indul. A Windows alap vírusírtó jelez a chrome-ra általában, lehetséges, hogy karanténba is rakja, ezért nem fut, de kb 2-3 program van a gépen, így az összes "trójainak" érzékelt dolgot kiszedem a karanténból, úgy sem indul. NOD32-t feltettem próbaképpen, ő egyből karanténba tette a chrome.exe-t, mellé még az nvidia Experience programot is (???).
Na most jön a csavar: Hardvercsere, ÚJ!! cuccok, vinyó is új, ugyanúgy fennál a jelenség, valami ötlet, mert már idegbajt kapok tőle. Azért ragaszkodom a Chrome-hoz, mert ott van elmentve minden könyvjelzőm, Mozzilla sok VRAM-ot zabál manapság, főleg renderelés mellett. Azért nem írtam OS típust, mer Win7 és 8.1-en is ez a hiba van.

Remélem valaki tud segíteni.

Üdv, G.

Game developer

(#27285) trancemusic válasza hatez (#27284) üzenetére


trancemusic
senior tag

Dolgozom,nem érek rá,de könyvjelzőket,mentett oldalakat lehet importálni egyik böngészőböl a másikba.
Google a barátod... :)
Próbáld ki a firefoxot.

[ Szerkesztve ]

(#27286) Norbi921113 válasza trancemusic (#27283) üzenetére


Norbi921113
újonc

Nem tudom... mert csak 2 tüske van rajta... Kicsit kiakaszt már ez a dolog...

(#27287) Norbi921113 válasza DR|FT3R. (#27282) üzenetére


Norbi921113
újonc

Sajna ezt is próbáltam másik rammal procival videókarival sőőőt sima pci-os vidikarival is próbáltam ugyanez a a probléma volt más alkatrésszel is...

(#27288) trancemusic válasza Norbi921113 (#27286) üzenetére


trancemusic
senior tag

????
Hogy-hogy kettő!Olyat még nem láttam.
Nincs letörve esetleg?
Vagy az a normál működés ha rajta van,ha nincs az meg a reset esetleg?
Alaplap kézikönyve mit ír erről?

(#27289) Norbi921113 válasza trancemusic (#27288) üzenetére


Norbi921113
újonc

2 db van nincs letőrve... kézikönyv szerint ha nincs rajta az a normál ha rajta van akkor van reset :/

(#27290) CrimsonX


CrimsonX
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos nem vagyok egy nagy hardver guru, es par napja elkezdett furcsan viselkedni a gepem, es nem tudok rajonni, hogy mi lehet a baja.

Majdnem 3 evig beton stabilan mukodott a gep, mig kb egy hete egyszer cask jatek kozben teljesen leallt. Mintha csak aramszunet lett volna, vagy pillanatnyi aramkimaradas. Viszont visszakapcsolni mar nem tudtam. Bekapcsolasra reagalt, ventillatorok forogtak, dvd meghajto ajtaja mukodott, ledek vilagitottak, viszont mar a biosig sem jutott el. Leallitani meg csak a hosszan nyomott bekapcsolo gombbal tudtam, mar amikor hajlando volt leallni, es nem indult ujra azonnal, es kezdtek ujra forogni a ventik. Nezegettem a gepet, piszkalgattam az ssdnel a sata es tapkabelt, mivel nem bootolt a gep, gondoltam ott lehet a baj. Aztan 10-15 perc mulva sikerult elinditani es bootolni a gepnek. KB 2 napig meg megint teljesen rendben, majd filmnezes kozben ugyan ugy leallt, es szinten nem tudtam elinditani. Harmadik alkalommal aramszunet volt az utcaban, ami utan szinten nem indult el a gep, csak a ventik forogtak. Nem tudom mi lehet a baj, de mikor jo pillanata volt es elindult, vegeztem memoria tesztet, az szepen lemet, teszteltem az ssd-t, az is rendben van. Reseteltem a CMOS-t, de utana sem indult el a gep. Aztan hagytam egy ejszakat kihuzva a tapkabelt, majd reggel probalkoztam, mikor is elinditottam a gepet, ventik felporogtek, majd 3 mp mulva leallt, ujraindult magatol es vegre eljutottam a biosig. Beallitottam a biost az esti clear miatt, majd 2x ujraindult a restart utan mire eljutott a windowsig.

Alkatreszek:

ASUS P8Z68-V/GEN 3 lap
I5 2500K
G.Skill RipjawX 1600Mhz 4x4GB
Corsair HX750W
ASUS HD6950

Elnezest a hosszu szovegelesert, nem tudtam rovidebben megfogalmazni. Van valami otletetek mi okozhatja ezt? :R

Köszönöm,

//CrimsonX

(#27291) codec válasza CrimsonX (#27290) üzenetére


codec
senior tag

Kipróbáltad úgy is, hogy a ramokat egyesével rakod bele? Csak 1-el indítod, ha nem jön a hiba, akkor mehet bele a másik, és így tovább. Lehet valamelyik modul kezdi megadni magát.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27292) szasanyi válasza djculture (#27264) üzenetére


szasanyi
félisten

Csak jelezném, hogy már mindent kicseréltem / teszteltem és ugyanúgy visszatérő gond, hogy valamikor nem kapcsol be. Az ASRock Z97 Extreme4 lap egy vissza gariba, viszont így meg azért kell drukkolnom, hogy elég ideig és alaposan teszteljék mivel a hiba random. Majd most kiderül milyen a PCX szerviz... igaz, egyszer már nagyon korrekt és gyors ügyintézéssel cseréltek nekem hibás lapot, de az gyári hibás volt és el sem indult 1x sem.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27293) Tibroo válasza CrimsonX (#27290) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Szerintem nézd át az összes csatlakozót,minden rendesen csatlakozik-e!
Nézd át a CPU-t jól illeszkedik az alaplaphoz,pasztázd át a hűtőt,szereld ki a VGA-t nézd át nincs-e megégve valahol valamilyen alkatrésze!S ha mindent rendben találsz,akkor szereld össze a géped,majd indítsd el.
:))

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27294) CrimsonX válasza Tibroo (#27293) üzenetére


CrimsonX
csendes tag

Koszonom a tanacsokat! Codec neked is!

Amint lesz egy szabadnapom a melobol nekiulok jobban atnezni. Most elindult a gep, de csak ugy, h bekapcsoltam, aztan leallt minden, mintha ujraindult volna a gep, es csak utana bootolt be. Remelem hamar kiderul valami mert meg van 2 honap gari a cuccokra. Viszont ha szukseges hol tudom intezni a garanciat, ha mar megszunt a bolt ahol vettem a gepet?

[ Szerkesztve ]

//CrimsonX

(#27295) StreetBizTO


StreetBizTO
tag

Sziasztok!
A napokban összeraktam egy gépet, régi használt cuccokból. A merevlemezek teljesen üresek le vannak formázva. A gép bekapcsol kép is van de nem ismeri fel az USB-s egeret és billentyűzetet. Nem is világítanak. Másik gépen működnek. Mi lehet a probléma?

(#27296) Gyufaaa válasza StreetBizTO (#27295) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Driverek fent vannak? Konkrétan milyen rendszerről van szó és milyen oprendszer fut rajta?

(#27297) Vakegérke válasza StreetBizTO (#27295) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs letiltva a BIOS-ban az USB?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27298) StreetBizTO válasza Gyufaaa (#27296) üzenetére


StreetBizTO
tag

Semmilyen op rendszer nincs rajta. BIOS-ba nem tudok belépni mivel nem megy a billentyűzet.

(#27299) Vakegérke válasza StreetBizTO (#27298) üzenetére


Vakegérke
veterán

BIOS reset, és szerintem nem lesz gond.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27300) Gyufaaa válasza StreetBizTO (#27298) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Régi alaplap nem is fog menni, ha a BIOSban nem engedélyezed az USB-s billentyűzetet. Ezt pedig csak PS2-es bill.el tudod megtenni. Ezért kérdezem, hogy mennyire régi a konfig. Írd le, egyszerűbb beszélgetni is róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.