Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) Qrcy válasza Knobber (#26800) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Nekem anno ez túlmelegedés elleni védelem volt. Eléri a határt és gyorsan kilövi magát.

Qrcy

(#26802) Keeperv85 válasza Knobber (#26800) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"A táp codegen 400W viszont csak két éve használom."

Én két napot sem jósoltam volna neki. Azonnali sürgősséggel távolítsd el abból a gépből!

(#26803) Gyufaaa válasza bzsoma (#26799) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Akkor térjünk vissza az első mondatomhoz. Ezek szerint még sem sikerült a dolgot véghez vinni.

Egy driver frissítése vagy újra telepítése nem csak abból áll, hogy uninstall --> next --> next --> finish! (mint ahogyan többnyire a telepítés sem, ezért sok embernek van tele "szeméttel" a rendszere) Driver sweeper-t többször átfuttatod és nyom nélkül eltávolíttatod vele a fent lévő driver minden "részlegét". Ezt egy sima driver uninstall nem fogja megtenni a programok hozzáadása/eltávolítása menüből.

[ Szerkesztve ]

(#26804) Gyufaaa válasza Knobber (#26800) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Terhelésre a táp miatt kapcsol ki a gép. Cserélj tápot. Vegyél minőségit, ne 5000Ft-os vackot.

(#26805) Knobber válasza Gyufaaa (#26804) üzenetére


Knobber
aktív tag

Nincs valami diagnosztikai program amivel ezt le tudod csekkolni? (biztosra menni)
Valami cucc amivel tudom terhelni a gépet és közben mutatja az aktuális áramfelvételt.
Melyik a legolcsóbb olyan táp amire már van mondjuk két év gari? Nem akarok sokat rááldozni a dologra, ha szükséges.

Youtube: Knobber

(#26806) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Adatlapomon lévő PC fagy, win 8.1-el, leginkább akkor fordul elő, ha letöltök, pl. steam frissít, stb. Mi lehet a gond? Hogy fogjak neki a diagnosztikának?

(#26807) Gyufaaa válasza Knobber (#26805) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ezt szoftveresen nem tudod kimérni, főleg, ha terhelésre elszáll a gép. Itt kapsz infót, hogy milyen ápra van szükséged. Írd le a kereted és mindenre választ kapsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#26808) Kephamos válasza Kephamos (#26806) üzenetére


Kephamos
addikt

Főként akkor csinálja, mikor arra az ssd-re történik a letöltés/telepítés, amin a rendszer is található.

(#26809) Gyufaaa válasza Kephamos (#26808) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ellenőrizd a hőfokokat. Ha azok rendben vannak, akkor jöhetnek a hardverek stabilitás tesztjei. Mióta csinálja? Nem köthető össze vga driver frissítéssel a fagyás "kezdete"?

Cserélj ha tudsz sata kábelt. Okozhat az is fagyást.

(#26810) Kephamos válasza Gyufaaa (#26807) üzenetére


Kephamos
addikt

Alapjáraton 45-47 fokon van az összes CPU mag, SSD, MB szintén. GPU 40 °C. A teszteket mivel és hogyan végezzem?
mod.: Elég régóta csinálja. Több verzió óta. A kábelcserét hamarosan kipróbálom! :R

[ Szerkesztve ]

(#26811) VTX


VTX
csendes tag

Üdv!

Tegnap este éppen játszottam és zenét hallgattam, mikor a játék képe hirtelen befagyott, megjelent rajta pár lila pixeles négyzet, és erre rá olyan 10 másodperccel a zene is leállt, majd a gép újraindult. Csipogott egyet, mint minden induláskor, majd megjelent az a bizonyos kék képernyő a fehér betűs szöveggel. PC-s múltam során már párszor találkoztam vele, de utána mindig el tudtam indítani a windows-t normál módban. Most azonban ez nem megy, ugyanis mikor a normál módú indítást választom, megjelenik az alap windows 7 betöltés képernyő (kicsit több ideig, mint ameddig szokott) majd újraindul a gép, és sose jut el a bejelentkezésig. A fura az, hogy azok a pixeles pontok a bios betöltési képernyőjén is ott vannak, és a háttértárak listázásánál is, ami azután van. Csak csökkentett módban tudom használni a gépet (most is így írok). Ami esetleg ok lehet itt, és ami először eszembe jutott, az az, hogy még a nyár közepén kicseréltem a processzort és a tápegységet. Eddig semmi probléma sem jelentkezett, szóval nem vagyok benne biztos, hogy most ezek állnak-e a háttérben. Általában a hibákat egyedül is meg tudom oldani, de most nem tudom mihez kezdjek.

Segítséget kérve mielőbbi válaszotokat várom. :)

[ Szerkesztve ]

(#26812) Kephamos válasza VTX (#26811) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem videokártya probléma lehet.

(#26813) Tibroo válasza VTX (#26811) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Milyen a konfigod,CPU,VGA,TÁP,RAM,ALAPLAP?
A videokártya szokott ilyesmit csinálni,ha nem érintkezik rendesen a nyákhoz!
De lehet,ha leszeded a hűtőjét és megtisztítod,átpasztázod,akkor megszűnhet ez a jelenség.

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#26814) Gyufaaa válasza Kephamos (#26810) üzenetére


Gyufaaa
veterán

CPU Stressz teszt: Prime95 ; Orthos

RAM: Memtest86

Hőfokok: Aida64 ; HWInfo

(#26815) VTX válasza Tibroo (#26813) üzenetére


VTX
csendes tag

CPU: AMD Phenom II X4 965
VGA: Gigabyte Radeon HD4850 (GV-R485OC-1GH)
TÁP: XFX TS 550W
RAM: 2x2GB DDR2 1066 Kingmax (KLEE88F-B8KU6)
ALAPLAP: Gigabyte GA-MA770-UD3

Holnap reggel, vagy esetleg még ma este megtisztítom a videókártyát, aztán meglátjuk mi lesz.

(#26816) bzsoma válasza Gyufaaa (#26803) üzenetére


bzsoma
csendes tag

Megtettem... nem segített...

(#26817) Gyufaaa válasza bzsoma (#26816) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Régebbi drivert tettél fel? :U

(#26818) loki79


loki79
csendes tag

Sziasztok,

Itt a PH fórumon összedobtunk egy pc a kedves fórumtársakkal. Megrendeltem meg is jött. Összeraktam de nem akar indulni :DDD Már egy pár pc összeraktam és meg sosem akadtam el nem hittem,hogy pont a sajátom fog meg. Leírom a konfigurációt és majd még bővebben kifejtem a bajom.

Asrock H97 PRO4
INTEL Core i5-4590 3.30GHz 1150
FSP Raider 550
Zalman Z11 Plus HF1
HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL9
WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3
ASUS STRIX-R9280-OC-3GD5 R9 280

Így néz ki. Minden bekötve, az alaplap kap áramot mivel világít a vga és az egér is de hiába nyomkodom a power gombot meg sem lövi. Tehát mi lehet a probléma ? Rosszul lenne bekötve az reset sw és a power sw. Ezekhez nem is igazán értek szóval sejtem ,hogy talán ez lehet a probléma. Már többféleképpen is próbáltam de eddig semmi. Kérem aki tud segítsen. :(

(#26819) Vakegérke válasza loki79 (#26818) üzenetére


Vakegérke
veterán

A PWR csatlakozó nincs jó helyen az alaplap tüskéin.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26820) loki79 válasza Vakegérke (#26819) üzenetére


loki79
csendes tag

abban tudnál segíteni ,hogy hova szúrjam ? Én eleget böngészem az alaplaphoz adott könyvet de választ nem találok benne. Annyi van ,hogy csatlakoztatni kell de ,hogy melyiket hova az már nincs leírva vagy csak én vagyok vak.... :))

(#26821) sayCet


sayCet
aktív tag

Sziasztok!

Először is a specifikációm:

-Codegen 400W
-Ati Radeon HD4650
-Gigabyte GA-EP35-DS3
-Intel processzor

Minden ott kezdődik, hogy bekapcsolom a gépet, kb. 10 percig tudom használni, majd a következők történhetnek:

1. Leáll
2. Újraindul
3. Megfagy teljesen, de az egeret tudom mozgatni

Majd miután újraindul vagy bekapcsolom kb 2-3 perc múlva lezajlódik újra valamelyik hiba.

Mit tehetek? Én a videókártyára gyanakszom.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#26822) Vakegérke válasza loki79 (#26820) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szép kis feladatot adtál. :)

Itt a kép, jobbra alul ott a "PANEL1". A középen lévő függőleges tüskékre bökd a PWR csatlakozót. Szóval középen azokra, amelyek egymás fölött vannak.
Mondom ezt úgy, hogy még nem láttam ilyen lapot, viszont találtam képet róla, és a 24. oldalon le is van írva, ami a kiskönyvben a 19. oldalon kell, hogy szerepeljen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26823) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Sziasztok!

Az én problémám a következő lenne:

Barátnőm gépébe vettünk cpu+alaplap+memória kombót, hogy kicsit jobb legyen. Régi alaplap kikap, új be, összekötöget mindent, ellenőriz, beindít... és nagyjából semmi. Beindul a gép, megy a cpu venti, mennek a vinyók (legalábbis az elején, utána nem hallani, hogy töltögetnének), de a monitor nem kapcsol be. Próbáltam az alaplapi vga-kimenetbe dugni, meg aztán a diszkrét gpu-éba is, de semmi. Próbáltam átkötögetni a sata-kábeleket, hátha, de semmi.
A gép így néz ki:

Gigabyte A88X-es lap (típusát meg nem mondom fejből, de FM2+-os)
AMD A10-5800K BOX
2x4 GB Kingston HyperX Savage DDR3-1600MHz RAM
Seagate Barracuda 500 GB 7200 rpm HDD
+másik 250 gigás HDD, talán WD, de nem emlékszem
Chieftec 350-es táp
+ wifi PCI kártya

A monitor biztos, hogy jó, hisz előtte 10 perccel még ment. A tápnak is elégnek kéne lennie, főleg ha a külön vga-t nem teszem be. Ja, sajnos nem tudom, hogy sípol-e, mert a speakert nem tudtam bedugni a többi visszajelző led mellé, ugyanis a mi csatlakozónk 3 tűs, az alaplapon meg 2 hely van csak neki...

:R

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26824) Tibroo válasza sayCet (#26821) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Hali!
Ezt a jelenséget egyrészt túlmelegedés is okozhatja,lehet túl poros gyöszösek a hűtőbordák így nem elég kielégítő a hűtése,én ezzel kezdeném,majd megtisztítanám alkoholos fültisztítóval óvatosan a processzorról a régi pasztát és újra pasztáznám (CPU,VGA). A ventilátorokat is!
Itt egy link a levegővel való tisztításról.Mondjuk azért ez már durván poros!!!

http://lappa.hu/bator-szamitogep-tisztitas-ovakodj-a-lelkes-amatoroktol/

A tápot azt mindenképpen lecserélném egy márkásabbra,nem kell,hogy drága legyen csak ne Codegen!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#26825) Tibroo válasza Csapoati (#26823) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Szia!
Ha garanciális,így vidd vissza a boltba ahol vetted!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#26826) Csapoati válasza Tibroo (#26825) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Processzor, vagy alaplap hibara gyanakszol?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26827) loki79 válasza Vakegérke (#26822) üzenetére


loki79
csendes tag

Ne haragudj, ezt egy félóra után gondoltam meg és tényleg benne volt a könyvben csak a lapok össze voltak ragadva :DDD Köszönöm szépen a segítséget! :R

A leírták szerint rádugtam a lábakra a kábeleket de csaknem ment. Végül megoldódott a probléma. A ház előlap leemelése után vettem észre ,hogy a power gomb nincs csatlakoztatva a pwr kábelhez vagy mihez. Sikerült hülyét csinálnom magamból, még jó ,hogy nem vittem szervizbe :C

(#26828) Tibroo válasza Csapoati (#26826) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Ilyenkor lehet bár mi!
Én lehúznék mindent csak az alaplapi vga,proci és egy slotban 1db RAM-mal.
Vagy ha van másfajta DDR3-as RAM-od akkor azzal próbáld.

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#26829) Vakegérke válasza loki79 (#26827) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. :)
A hatalmas problémáknak néha nagyon egyszerű a megoldása.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26830) Csapoati válasza Tibroo (#26828) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Koszi, ez lesz. Szerencsere ott az en gepem, kiprobalom annak a ram moduljaival is, meg akar a tappal is (nekem 400-as FSP-m van). Aztan ha ezek se mennek, akkor marad a cpu meg az alaplap hibaforrasnak.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26831) GJames01


GJames01
csendes tag

Sziasztok!
1 nagyon zavaró problémával fordulok hozzátok, ami már régóta folyamatosan előjön!
A napi első indításnál kb a bios képernyőig eljut, majd újraindul ezt általában 2-3 x eljátsza, aztán simán betölt a rendszer és minden oké, ezek után pl. újraindításnál már semmi problémája.
Mikor kikapcsolom kb negyed órára, akkor megint előjönnek az újraindulások.
Más eset is előfordul, mikor 1x indul újra, szépen betölt a win7 majd épp elkezdek pl netezni és újraindul (ez ritkán), ilyenkor eléggé megkavarodik és többször is újraindul (kb 4x) mire észbe kap.
Ezek mellett még olyan is előfordul, h a régi bios képernyőt adja be, és olyankor megint vagy 4x újraindul.
Extémebb esetben mikor pl elviszem a gépet szobámból, akkor 4-5x újraindul bios ba is belép automatikusan, h állítsam vissza defautra stb.
Frissítettem bios -t is, driverek szépen felpakolva mindenhez. (legújabb beta -val is ez van)
Mióta vettem új alaplapot, azóta tapasztalom a hibát, de új volt, ezért nem arra gyanakodom!
Gigabyte z77x-ud3, i7 2600K, cooler master gx750W táp, gtx 780ti, 16gb geil ram, 250 samsung pro840 ssd amin a rendszer van, de ez előtt sima hdd -n volt ott is ezt produkálta.
Procit és memóriát nem húztam, alapon ezt csinálja.
Játékok közeben semmi gond, max terheléseknél sincs semmi, csak indításoknál.
Megköszönném, ha valaki tudna vmi érdemlegeset tanácsolni.
Tápra vagy alaplapra gondolok, mint hiba forrása.
Üdv.

(#26832) Ðávid válasza GJames01 (#26831) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!

Mikor kicserélted az alaplapot, újratelepítetted az operációs rendszert?

(#26833) trancemusic válasza GJames01 (#26831) üzenetére


trancemusic
senior tag

Kolega jól mondja!
Azonos chipset esetén is ajánlott a wint újratelepíteni.
Ha ez megvolt,akkor kontakthiba lesz,ami a meleg hatására megszűnik.(hőtágulás)
Le merném fogadni,hogy a nagy nyári melegben nem produkálja majd a hibát!
No ezt nem várjuk meg,hanem szépen újra gondosan összerakod a gépet. Csatlakozókat megtisztítod,vga,memóriáét is.
Neked kell rájönnöd,hol a hiba.
Lehet memória slotnál,vga slotnál,tápcsatinál,de még procinál is. Sok sikert! :)

[ Szerkesztve ]

(#26834) Ðávid válasza trancemusic (#26833) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Így van! Ha újratelepítés volt, akkor valóban érdemes szétszedni és újra összerakni a gépet. Egy korábbi konfigurációmat évek óta használtam, minden rendben volt, semmi alkatrészt nem cseréltem és mégis egyik nap nem volt hajlandó elindulni. Szétszedtem, minden leporoltam, talán még a processzort is újrapasztáztam, de továbbra se volt semmi. Ekkor végigpróbáltam az összes (4 db) memóriamodult, mind a négy foglalatban és futtattam a hibakeresőt. Mindegyik jó volt és mindegyikkel elindult a gép. Mikor vége volt a tesztelésnek újra egyberaktam a gépet, benne egyszerre az összes RAM-mal és újra működött. Utána többet nem találkoztam ezzel a hibával, de más egyébbel se abban a gépben.

(#26835) GJames01


GJames01
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, ez már hónapok óta zajlik.
Rendszer alapból új lett rakva, rengeteg gépet rakok össze szerelek szét ha kell, haveroknak is én csinálom.
Ilyen problémám még nem akadt az évek alatt, ezért tettem fel a kérdést itt nektek.
Most szervizben van hiba feltáráson, ott is produkálja az újraindításokat, persze ha ki van kapcsolva kb fél órára csak utána. Működés kozben minden ok, terhelésnél is.
Mem teszt 4 órán át hiba nélkül lement. Az alap és az xmp memória időzítések elv nem voltak jók a gyáriak, azt nem piszkáltam és nem is volt húzva proci, be lett lőve, de utána is csinálta az újraindulást a srácok szerint.
Mivel dual bios -os, gyakran előhozza a régi bios képernyőt, és olyankor indulgat többször mire helyre rázódik.
A gép szerint vmi túl van hajtva, de nincs semmi és minden hardver megfelelően működik, minden tesztelve. (vagy hasonló)
Már többször szét és összeraktam, nem az a gond, sajnos.
Érdekes jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#26836) trancemusic válasza GJames01 (#26835) üzenetére


trancemusic
senior tag

Leírtad a megoldást!
Dual bios.
A második bios chipet használd,ha pl. jumperrel ki lehet választani amelyiket akarod használni.

(#26837) bzsoma válasza Gyufaaa (#26817) üzenetére


bzsoma
csendes tag

a legújabat

(#26838) bfekete22


bfekete22
újonc

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem,mert a gépem már elég régóta csinálja ezt és most,hogy elakartam kezdeni játszani egy nagyobb teljesítményt igénylő játékkal kezd zavaró lenni a 3-4perc utáni leállás ezért szeretném a hozzáértéseteket kérni.

Gép

Táp: M-tech 450W
Alaplap: Gigabyte GA-EP32-DS3L
Proci: Intel Pentium Dual-Core E5200 2500 Mhz
VGA: ASUS HD 6770 1gb gddr5
HDD: 250GB Samsung 7200rpm/16m
RAM: 2GB DDR2 Kingmax
OP rendszer: win 7 32bites
A házban 1db gyári kis gagyi venti van 80x80x25

Ahol a gépnek nem kell megerőltetnie magát ott hozza low grafon a 60fps WoW cataban
Most vissza mentem játszani originalra ahol már nagyobb teljesítményt kell kiköhögnie a gépnek 5percig bírja aztán lekapcsol magától.Ez csak ha játszok és nagyobb igénybevételnek van kitéve a vas akkor jön elő de 10/10-szer,szóval segítsetek mi lehet a probléma lécci,lécci :D
Maga a gép 2008ban lett véve,
Van két öcsém majd egy évet nem éltem itthon.

Amikor tegnap darabjaira szedtem a gépet a tápegység ami alapból is nagyon-nagyon zajos gondolom csapágyas tűzforró volt.A proci hűtőről és a prociról is a paszta "elfogyott". VGA nincs gond.RAM nem hiszem,de mikor szétszedtem volt szerencsém a ramok mellett 4-5ledet villogni látni azt nem tudom mi okozhatja.Kérlek segítsetek,ha tudtok.A gépet tudom,hogy fejleszteni kell csak azt szeretném tudni,hogy hol kezdjem.Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.

(#26839) trancemusic válasza bfekete22 (#26838) üzenetére


trancemusic
senior tag

Procit mindenképp pasztázzd újra,mert túlmelegszik,de attól még nem áll le,csak visszaveszi az órajelet a hővédelem.A táp az gyanusabb!
Nézzd meg másik táppal mi a helyzet.

Javaslom,vegyél másik tápot,mielőtt az egész gépet tönkrevágja.
Egy FSP Hexa 400w-os szerintem bőven megteszi. :)

(Ha nem,fórumtársak úgy is ajánlanak mást)
:D

(#26840) bfekete22 válasza trancemusic (#26839) üzenetére


bfekete22
újonc

hmm köszi a gyors választ
én is a tápra gyanakszom leginkább. de a vga 2011ben lett belevéve és akkor nem figyeltem h annak legalább 500 de 500+ ajánlott,azzal mi a helyzet?

(#26841) trancemusic válasza bfekete22 (#26840) üzenetére


trancemusic
senior tag

Akkor vegyél 500+ !
Google-ba keress rá "veszélyes tápegységek" -re.Majd "ajánlott tápegységek" -re.
Utána válassz neked szimpatikust. :)
M-tech,codegen kerülendő!

[ Szerkesztve ]

(#26842) akos3


akos3
addikt

Sziasztok. lehet rossz topicban vagyok elnézést!
A pc-mnek a CD/dvd meghajtójával van gond. cd-t felismer, viszont dvd-t nem. Legyen szó üresről, teliről se kép se hang. Furcsa... Vmi ötlet?

(#26843) Vakegérke válasza akos3 (#26842) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy csere a megoldás. Előtte próbáld ki másik kábellel. Ha IDE, akkor 80 eres legyen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26844) matyoxd


matyoxd
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy a számítógépem néha nem kapcsol be. Se led villanás, se venti felpörgés, semmi. Ilyenkor hosszabb ideig hagyni szoktam, és ha szerencsém van akkor bekapcsol. Ha sikeresen bekapcsoltam, akkor már semmi probléma nincs vele, tökéletesen működik. Én a tápra gyanakszom, de erősítsetek/cáfoljatok meg ebben.

(#26845) akos3 válasza Vakegérke (#26843) üzenetére


akos3
addikt

Én ehhez hülye vok. Mi az h IDE ? :D

(#26846) berzebub válasza akos3 (#26845) üzenetére


berzebub
aktív tag

A csatolófelület amivel rákötöd az alaplapra.Lapos szürke az Ide vagy Ata,vékony kicsi fekete végű a Sata :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#26847) akos3 válasza berzebub (#26846) üzenetére


akos3
addikt

Oh köszi. Mind 2 van benne :D nem tom h ez így helyes e :D Azt meg végképp nem tudom h honnan tudnék proba kábelt szerezni, még másik pc sincs a családban..

(#26848) Vakegérke válasza akos3 (#26847) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha nincs másik kábel, akkor húzd le azt, ami a CD/DVD eszközön van, és dugd vissza mindkét oldalon, tehát az alaplapon is. Ha utána sem működik megfelelően az eszköz, akkor tartok tőle, hogy menthetetlen. Ha másikat veszel, ügyelj arra, hogy milyen csatlakozású, IDE, vagy SATA.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26849) akos3 válasza Vakegérke (#26848) üzenetére


akos3
addikt

nah tök jó most már a cd-t se ismeri fel, pedig kihuztam azt a nagy vastag kábelt ami összeköti az alaplappal...(persze vissza is dugtam...:) ez elég érdekes..

(#26850) VTX válasza Tibroo (#26813) üzenetére


VTX
csendes tag

Megtisztítottam a videókártyát, a hűtővel egyetemben, viszont a helyzet csak rosszabb lett. Ugyanis miután visszaraktam, majd bekapcsoltam, megjelent először az alaplap képe (most már a pixelek nélkül!) majd leállt a gép. De nem teljesen, mert a videókártya ventilátorán kívül(!!) a többi forgott, és a gépház elején lévő ledek is világítottak a hátsó ethernet csatlakozó melletti leddel együtt. Ezután semmire sem reagál, csak a bekapcsoló gomb hosszú nyomvatartásával áll le.
Egy kis utánajárással arra jutottam, hogy megpróbálom az alaplapi Clear CMOS opciót, hátha a bios-szal van valami. A rövidre zárás után semmi sem változott az előbb írtakhoz képest - leszámítva azt, hogy a rövidre zárás következtében egy kicsit több idő kellett a csipogáshoz. A videókártya hűtésének leállása miatt gondolom azzal van valami baj, de nem tudom, hogy már csak a csere segíthet, vagy van-e valami más lehetőség is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.