Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) szami777 válasza Gyufaaa (#26750) üzenetére


szami777
addikt

Azért nem gondoltam a tápra, mert a vga kapott áramot, mert ugye forgott, és minden más is működik.
Fohászkodok az Úrhoz hogy az legyen a baj. :R
(#26752) Gyufaaa
Legyen igazad :)

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#26752) Gyufaaa válasza szami777 (#26751) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ilyenkor ez természetes jelenség szokott lenni. A baj forrása, hogy nem ad le elegendő feszültséget a táp.

(#26753) szami777 válasza Gyufaaa (#26752) üzenetére


szami777
addikt

Kipróbáltuk, sajnos nem a táp a rossz.
Az övével is fekete képernyő, + fagyás a windows töltőképernyő után.
Eszközkezelőbe utána csökkentett módba kiírja hogy amd 2xx series.
Tanácstalan vagyok, az ö gépébe müködött a vgam, itt meg az övé se, enyém se.
Alaplapon kívül nem maradt más opció :F
Csinálok ma délután egy teljes win7 reinstallt, bár ezzel csak magamat nyugtatgatom inkább.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#26754) Gyufaaa válasza szami777 (#26753) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A proci hűtőd jól fel van szerelve? Pasztázás megfelelő alatta?

(#26755) szami777 válasza Gyufaaa (#26754) üzenetére


szami777
addikt

Az én tudásom valahol idáig tartott :DDD
3 éves a proci, volt szervizbe tisztításon, nem tudom akkor újra pasztázták-e, de a hang és hőmérséklet alapján jónak tűnik.
Ha a pcie slot ment gajra, akkor az eszközkezelőbe miért ismeri fel a karit :F
(mondjuk a barátom 7870-ét sehogyan semmilyen módon nem látta a gép)
Wincheseter,táp és a vga kizárva, mert winchester most is működik tökéletesen, vga meg a barátoméba, tápnál meg ugye az övével is ua. .
Szerintem a RAMokat is kizárhatjuk(?), mert ilyen ramhibáról nem hallottam még, hogy a vga se ad képet.
(egyébként amikor a ment a gép és ki be húztam a dvi-t, elsötétült a monitor, tehát valamit érzékelt, mintha igyekezne felismerni)
Nagyon hálás vagyok minden tippért ötletért :R :)

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#26756) Gyufaaa válasza szami777 (#26755) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nekem anno AMD fronton az 1090T procival volt küzdelmem. Hasonlónak tekinthető, bár nem lehet kijelenteni, hogy ugyan az a hiba, de hátha segít. Processzor hűtő féloldalasan volt rögzítve, így a hőfokok rendben voltak, de még is random mód fagyott a gép, főleg terhelés alatt. Végig jártam én is minden hardvert, még nem eljutottam a hűtőig. Leszedtem és láss csodát, a hűtőt nem sikerült egyenletesen lehuzatnom ezért a memória vezérlő túlmelegedett és fagyásokat okozott. Ez lett volna a legutolsó gondolatom. Lesd meg, hátha segít.

(#26757) szami777 válasza Gyufaaa (#26756) üzenetére


szami777
addikt

Leszedtem, kitisztítottam, semmi.
Így nézett ki, amikor leszedtem : [link]
Utána se volt jó :(
Alaplap csere lesz ebből, de valhogyan azt ki akarom még próbálni valahol.
Köszönöm a tippeket :R

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#26758) Tibroo válasza szami777 (#26757) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Hali!
Azt mindenképpen tedd meg,hogy előtte a lapot leteszteled más környezetben,majd ott kiderül mi a franc a baja!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#26759) gyleves


gyleves
csendes tag

Sziasztok!

Ma raktam össze az új gépemet, amiből a processzort nemrég vettem használtan, van egy hdd-m és egy videokártyám amit már körülbelül 1 éve használok, a többi alkatrész új.

A problémám az hogy windows bootnál egyből kékhalálozik a rendszer és újraindul, minden egyes bekapcsoláskor.

Gépem adatai: Intel core i3 3225, Asrock b75 pro3-m, 4gb Crucial 1600mhz, fsp hexa+ 400, Seagate 1tb ST1000DM003, Asus hd7790oc 1gb, windows 7 ultimate 64 bit

Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#26760) Keeperv85 válasza gyleves (#26759) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!
A Windows. Nem úszod meg az újratelepítést...

(#26761) trancemusic válasza gyleves (#26759) üzenetére


trancemusic
senior tag

Win boot előtt f8-at nyomjad,válaszd a csökkentett (safe) módot.
Ha úgy bebútol,akkor a vga a ludas.
Kipróbálnám másik táppal próbaképp.
400 watt elég,de a hexa nem a legtökéletesebb konstrukció az fsp-től. :(
Wint újraraktad,vagy csak beraktad a hdd-t,oszt jó napot? :)

[ Szerkesztve ]

(#26762) gyleves


gyleves
csendes tag

"Sajnos" csökkentettben se indul el, igen nagy eséllyel a windows lesz, nem raktam még újra. Bár gondolhattam volna hogyha majdnem egy teljesen új gépet rakok össze, akkor legalább a rendszert pakoljam újra.. :) Köszönöm a gyors segítséget!

(#26763) trancemusic válasza gyleves (#26762) üzenetére


trancemusic
senior tag

Alaplap cserénél kötelező!
(Abba most ne menjünk bele hogy vannak esetek mikor nem kell,meg hogy azt hogyan mert a te esetedben úgy sem működne úgy! )
:)

[ Szerkesztve ]

(#26764) vatizso


vatizso
újonc

Sziasztok!
A következő a problémám.

Vásároltam egy félconfigt kb 2 hónapja

MSI-G31-M v2 alaplapot.
Intel core 2 duo E7xxx Procit
2,x1GB
1 hónap után elkezdett furcsán viselkedni, először csak a power led nem világított, majd ezután elkezdett a gép kifagyni először hol 10-30 másodpercre majd a végén csak a reset segített,attól független hogy használtam vagy csak üresen ment. memóriát memtestel néztem negatív, wichester 99% állapotban. Nekiálltam egy bios frissítésnek, ami flashing done. Restart 3.2.1 után nem ad képet. Ramkivétel után sem sípol be.
Vásároltam ezek után egy ugyan ilyen lapot, szintén használtam, hazaértem összeraktam, ennek a következő a hibajelensége:
Bekapcsolás után venik felpörögnek 1 másodpercre, kikapcsol, majd 3 mp után megint bekapcsol. Gondoltam hogy esetleg a táp rossz, de nem hiszem, mert másik 2vel is ugyan ez a hiba. A furcsa az, hogy mindegyik táppal egyszer adott képet, ás azótam sem, csak feketek kép és vetilátor pörgetés. Ram kivétel után hosszú sípolás, más nincs. A gépből minden felesleges lehúzva: winyó, cd, előlapi usb, p prociróbáltam 1 magos pentium procival, a fent említettel, alaplapi videókártyával, és PCI-e kártyával is.

2 kérdésem van: Esetleg kiforrasztással lehet e biost cserélni az első lapban?
- Mi a fene baja lehet a második hibaleírásnak?

A válaszokat előre is köszönöm

(#26765) n-tek


n-tek
aktív tag

Sziasztok.

Olyan problémám van, hogy miután kikapcsolom a gépet pár másodperc múlva magától elindul. Nem mindig, de általánosságba véve 10ből egyszer ezt csinálja. Illetve olyan is elő szokott fordulni, hogy reggel azt veszem észre, hogy este bekapcsolt magától a gép. Lehet a táp a hiba forrása? Új táp már gondolatban van, csak azért szeretném tudni, hogy ettől van-e vagy mást kellene cserélni a gépen? BIOS-ban a WakeOnLan kikapcsolva.
Konfig:
gigabyte z77-d3h
i5-3470
Hyperx 8 gb
gtx 650
ocz ssd
wd hdd (2 darab)
chieftec ctg-500

Köszönöm.

Escape is Just the Begining

(#26766) Ðávid válasza n-tek (#26765) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!

Esetleg nézd meg a BIOS-ban, hogy van-e olyan funkció, hogy dehumidifier. Ha az engedélyezve van, akkor történhet olyan, hogy bekapcsol a gép magától. Ha találsz ilyet, akkor tiltsd le.
A másik ami még eszembe jutott, hogy nézd meg engedélyezve van-e, hogy a billentyűzet vagy az egér felébresztheti-e a gépet. Esetleg ilyen is okozhatja ezt.
Ezek csak tippek, de nem vesztesz semmit se ha leellenőrzöd.

[ Szerkesztve ]

(#26767) n-tek válasza Ðávid (#26766) üzenetére


n-tek
aktív tag

Köszönöm.
Megnéztem és a billentyűzet ébresztés ki van kapcsolva, illetve még találtam olyat, hogy ac back, de az is kikapcsolt állapotra van beállítva. Dehumidifier-t nem találtam.

Lehet, hogy alaplap hiba, mert találtam egy fórumot, ahol azt írják, hogy más gigabyte z77-es lapoknál is előfordult a jelenség. Valaki hasonló lappal találkozott ilyen problémával?

[ Szerkesztve ]

Escape is Just the Begining

(#26768) bzsoma


bzsoma
csendes tag

Sziasztok!
Játék közben gyakran lefagy a gép, ilyenkor nem tudok márt csinálni csak újraindítani. Több játéknál is tapasztaltam ezt BF3, Far Cry 3, Sniper Elit.....
A proci és a vga nem melegszik túl, driverek fenn vannak, vittem már szervizbe is de semmi problémát nem találtak (poros volt a RAM foglalata).
Mi lehet a probléma?
Esetleg lehet köze ahhoz hogy 8gb 1600mhz RAM van benne de a BIOS-ban nincs 1600mhz-es beállítás a RAM-hoz?
AMD-FX8350
Asrock 990FX extreme 3
GTX760 2gb
8gb 1600mhz RAM
1TB HDD

(#26769) Gyufaaa válasza bzsoma (#26768) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem kell kétszer beposztolni. Olvass vissza!

(#26770) bzsoma válasza Gyufaaa (#26769) üzenetére


bzsoma
csendes tag

Nem láttam bocsi :)
Köszi a választ.

(#26771) bzsoma válasza Gyufaaa (#26769) üzenetére


bzsoma
csendes tag

http://pastebin.com/pnSUMY8p ha ez segítene valamit

(#26772) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Mi lehet a baja a gépnek, ha ezt csinálja:
Szóval néha magától leáll, ha az oldalát finoman megütöm akkor újra indul.

Ez lehet tápegység baj vagy valami más is?

A tápegység egyik ágára kötött led világítás is lekapcsol ha megáll a gép.

Live poor, die ritch.

(#26773) Tibroo válasza gyáliSanyi (#26772) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Azt javaslom szed szét az egészet és takarítsd ki,majd szereld össze újra,nézd meg,hogy a csatlakozók rendesen össze vannak-e dugva,a Processzort ha nem poros vagy nincs belepve gyösszel ami elzárja a levegő útját a bordák között akkor azt nem kell!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#26774) Gyufaaa válasza bzsoma (#26771) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Menj be az Eseménynaplóba. Ott minden leállásnak van naplója és írd le mit ír benne. Az egy támpont lehet.

(#26775) bzsoma válasza Gyufaaa (#26774) üzenetére


bzsoma
csendes tag

http://pastebin.com/YJmASPPz

(#26776) raziel01


raziel01
veterán

Üdv.

Olyan gondom van, hogy Windows 8.1 x64 van fent és szokott olyat csinálni, hogy teljesen megfagy és csak a reset segít.
Asus P5k
Core2Duo E4400
2 GB RAM
HD 3870

Régen is csinált ilyet a gép Windows 7-nél de ott nem fagyott le csak kiírta, hogy a videokártya illesztő alaphelyzetbe állt.

Teljesen ki van takarítva a gép a portól. Játék közben sosem jön elő csak akkor ha mondjuk fut a Firefox sok oldallal és mellé HD film is megy.

[ Szerkesztve ]

(#26777) Gyufaaa válasza bzsoma (#26775) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Tuning van a procin?

(#26776) raziel01: VGA vagy Proci tuning van?

[ Szerkesztve ]

(#26778) raziel01 válasza Gyufaaa (#26777) üzenetére


raziel01
veterán

Csak proci tuning van. Évekig semmi baja nem volt így. Aztán úgy kb fél éve kezdte win7-en ezt a illesztő alaphelyzetbe állt dolgot. Win8-on meg semmi ilyen nincs hanem rögtön megfagy de csak nagyobb terhelésnél és csak az asztalon. Játék közben sosem.

(#26779) Keeperv85 válasza raziel01 (#26778) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A proci mikor lett újrapasztázva? Az "évekig nem volt baja" alapján nekem eléggé gyanús...

(#26780) raziel01 válasza Keeperv85 (#26779) üzenetére


raziel01
veterán

Kb 2 éve.

(#26781) Gyufaaa válasza raziel01 (#26778) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"Csak proci tuning van." Van az az idő amikor már nem éri be egy adott feszültséggel a proci. Adj neki feszt, de előbb pasztázd újra és portalanítsd a gépet. Ramokat visszaosztottad? Lehet csak az kér egy kis feszt.

De ez már ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#26782) Keeperv85 válasza raziel01 (#26780) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nos, akkor éppen itt az ideje egy alapos takarítás + pasztázás eseményt megejteni! Utána visszatérhetünk a hibára, ha még fennáll akkor is. Nem tudom pasztázás tekintetében mennyire vagy tapasztalt, de ha jót akarsz magadnak, akkor a procira szürke (ezüstös) pasztát használsz, mert a fehér többnyire melegítve lágyul és hajlamos folyni minden felé, ami nem túl nyerő, ha pl. a foglalat is tele lesz vele... Viszont az ezüstös paszta elég jól vezet, szóval okosan kell kenni, mert hamar tud rövidzárat létrehozni! Én az "elkenem inkább" módszer híve vagyok, így legalább látom hová mennyi jut, de van aki a "borsónyit és majd a borda szétnyomja" utat követi...

@Gyufaaa:

Szerintem a fesz. emelést a bizonytalan hűtés mellett inkább még ne! ;)

[ Szerkesztve ]

(#26783) bzsoma válasza Gyufaaa (#26777) üzenetére


bzsoma
csendes tag

nincs tuningolva

(#26784) Gyufaaa válasza bzsoma (#26783) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Egy stabilitás tesztet engedj rá a procira. Menjen egy órán keresztül. Ha nem fagy, akkor RAM teszt következhet. VGA driver cseréltél már?

(#26785) Qrcy


Qrcy
csendes tag

Sziasztok!

Egy érdekes hibára nem találom a megoldást.
Vásároltam forumtárstól egy alaplapot, beszereltem minden ment tökéletesen kivéve a hang. Nem volt hajlandó felismerni a hardvert nem is érzékelte. Megállapodtunk egy bios resetben, onnantól a bajok csak tetéződtek.

A gép ha pihen áramtalanítva egy huzamosabb ideig utána pöcre indul, majd ha restart jön vagy kikapcs bekapcs nem indul el. Minden felpörög majd semmi. A legnagyobb baj hogy van hogy elindul de ledobja a sata vezérlő az összes eszközt és fel sem ismeri őket. Próbáltam több bios verziót is de nem segített. Volt másik memória benne másik processzor másik videokártya de semmi. Az eladó azt mondta az Én bejáratott használt tápom csinálhatott vele valamit, aminek semmi nyoma, most már egy fsp van mögötte a további tesztekhez.

Az alaplap típusa: ASUS P5E3 Deluxe.

Valaki valami ötlet? miért megy néha és miért nem egy idő után? hol indul hol nem? merre lehet a hiba?
Előre is köszönöm, hátha valaki találkozott már hasonló hibával!

Qrcy

(#26786) Gyufaaa válasza Qrcy (#26785) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nincs púpos kondi vay bármi elváltozás a lapon? Előtte milyen táppal hajtottad meg? (FSP előtt)

(#26787) Qrcy válasza Gyufaaa (#26786) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Semmit nem találok, elváltozás kiégés. Gondoltam Én is arra hogy egy kondi valahol rosszul tölt, de külső sérülést nem találni.

Az előző táp a házba beépített Kolink chs-450 volt.

Qrcy

(#26788) Gyufaaa válasza Qrcy (#26787) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A házból szereld ki esetleg és úgy indítsd a konfigot. Ház nélkül indítsd. Lehet valahol letestel.

[ Szerkesztve ]

(#26789) Qrcy válasza Gyufaaa (#26788) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Már tesztpadon van egy jóideje, mivel erre is gondoltam, proci ki betétele is megtörtént. :(

Qrcy

(#26790) Gyufaaa válasza Qrcy (#26789) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hmm. Akkor pedig az a deszka selejtes. Sajna a használt holmiknál, ha azt az eladónál nem próbáltad ki, akkor magyarázhatod, hogy biztosan nem nálad romlott el. :(((

(#26791) Keeperv85 válasza Gyufaaa (#26790) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos az a baj, hogy magad sem lehetsz biztos benne, hogy nem nálad romlott el... :U

(#26792) bzsoma válasza Gyufaaa (#26784) üzenetére


bzsoma
csendes tag

RAM teszt már korábban megvolt, proci teszt nem jelzett semmit, vga drivert letöröltem visszaraktam de ugyanazt tapasztalom.

(#26793) Gyufaaa válasza bzsoma (#26792) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A vinyót nézted? Nincs rajta hibás szektor? :U

(#26794) Qrcy válasza Keeperv85 (#26791) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Ez sajnos így van, Én megbíztam az eladóban kárpótolt is mivel a hang alapból nem ment, de így sajnos az alaplap nem tudom mire jó, vagy hogy egy bios újraégetés meggyógyítja-e.

Qrcy

(#26795) Tibroo válasza Qrcy (#26794) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Nem biztos,hogy megoldja a BIOS frissítése,égetése az audió problémát,sőt 100%,hogy nem,valószínűleg az audiochip sérült,én is találkoztam már ilyennel,szintén ASUS -nál AM3-s lapnál,amúgy minden más funkció elérhető és működik a mai napig!
Szereztem egy HD hangkártyát, azóta minden OK!!

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#26796) Qrcy válasza Tibroo (#26795) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Akkor hang off végleg, ami nem is gond.

De a SATA hideg indítás ok, meleg nem mindig ok?
Valaki esetleg ilyennel? BIOS reset express gate bug valami ilyet írtak de nem jöttem rá, a csínyre és a megoldásra. :DDD

Qrcy

(#26797) Tibroo válasza Qrcy (#26796) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Hm..!Érdekes tünetek ezek!
Ilyennel még nem találkoztam!
Az alaplapot porosan kaptad vagy meg volt tisztítva?

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#26798) Qrcy válasza Tibroo (#26797) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Tiszta volt, kicsit poros a hűtő gumirésze de az velejár. De letakarítottam óvatosan Én és amit lehetett kifújtam

Qrcy

(#26799) bzsoma válasza Gyufaaa (#26793) üzenetére


bzsoma
csendes tag

Hát azt olvastam ezt a hibát valószínűleg driver okozza.

(#26800) Knobber


Knobber
aktív tag

Sziasztok!
Miért van az hogy játék közben kikapcsol a gép? (teljesen)
Én VGA-ra vagy TÁP-ra gyanakszom.
Q9550,8GBRAM,HD4850 1GB, WIN8.1,
A táp codegen 400W viszont csak két éve használom.
ACII-nél fagy ki, kb 30-45 perc játék után RENDRE kikapcsol a gép. (semmi kékhalál vagy valami)

Graf-ra azért gyanakszom mert az első 1-2 fagyásnál újraindításkor VGA problémát írt ki, fekete-fehér volt a kép 640x480-ban indult el és újra kellett rakni az illesztőprogramot. Viszont a 3-4. fagyásnál meg nem kellett újratenni, és VGA hibát sem írt.

Youtube: Knobber

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.