Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) Vakegérke válasza Desann987 (#26050) üzenetére


Vakegérke
veterán

Live Linux. Ha behúz, és van kép, akkor winyó hiba.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26052) Desann987 válasza Vakegérke (#26051) üzenetére


Desann987
csendes tag

Nem jó. Olyan mintha az adatkábel be sem lenne dugva. Egyszerűen nem tudom kiválasztani miről boot-oljon. Tehát nem fekete a képernyő és társai, hanem mintha a monitor csak "lógna a levegőben".

(#26053) Vakegérke válasza Desann987 (#26052) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem marad más, mint vagy kölcsönkérsz egy monitort, vagy elcipeled a géped egy haverhoz, akinek jó a monitora.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26054) Desann987 válasza Vakegérke (#26053) üzenetére


Desann987
csendes tag

A monitornak biztos, hogy semmi baja. Ez 100%. Nem hinném, hogy a monitor meghibásodása kék halállal, majd onnantól a gép "üres járásával" járna. Valamelyik hardver elem hibás: VGA vagy HDD. Ehhez a perifériáknak semmi köze.

(#26055) Vakegérke válasza Desann987 (#26054) üzenetére


Vakegérke
veterán

Attól, hogy a HDD megmakkant, még kéne képnek lennie. Ám próbáld ki, húzd le a HDD adatkábelét, és úgy indítsd a géped. Ha ő kukorékol bele a folyamatba, akkor már nem teszi, és lennie kell képnek.
Ha csippant párat a gép, akkor mondd el, hogy mennyit, és milyent.

Apropó, most nem csippantgat? Meg lehetne állapítani a BIOS jelzéséből, hogy mi a gond.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26056) Desann987 válasza Vakegérke (#26055) üzenetére


Desann987
csendes tag

Már próbáltam. Ugyanaz. Semmi csipogás. Naaagyon az az érzésem, hogy a VGA halt meg. Csak már volt ilyen. Bár egy elektronikai eszközről beszélünk. Biztos millióféle képen produkálhat hibát.

(#26057) Vakegérke válasza Desann987 (#26056) üzenetére


Vakegérke
veterán

A VGA hibát is ki kéne csipognia.

No mindegy, egy javaslatom még van. Itt tedd fel a kérdést részletesen leírva mindent, ami ezzel kapcsolatos. Vagy linkeld az első megszólalásod, az talán egyszerűbb.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26058) Desann987 válasza Vakegérke (#26057) üzenetére


Desann987
csendes tag

Okés, köszi.

(#26059) Vakegérke válasza Desann987 (#26058) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26060) Richard!


Richard!
addikt

Sziasztok!

Vettem a meglévő 2x2 giga ramjaimhoz egy ugyanolyan kitet.De amikor beraktam a többi mellé,nem jött be a windows,sőt képet sem adott.
Kipróbáltam egyesével,és az első slotba,akármelyiket belerakom,azt érzékeli, hogy nincs bennt ram,sípol.A többiben jó.
Valami tanács?
kingston hyperx genesis, khx1600c9ad3k2/4g

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#26061) veilside03 válasza Richard! (#26060) üzenetére


veilside03
csendes tag

Eddig is használtad az 1. slotot? Lehet, hogy a slottal van a baj, csak eddig nem is tudtál róla. Esetleg egy BIOS resetet megpróbálnék a helyedben, vedd ki az elemet pár percre, majd tedd vissza és próbáld meg még egyszer.

(#26062) Richard! válasza veilside03 (#26061) üzenetére


Richard!
addikt

AZ A Helyzet,hogy eddig a 2es és a 4es slotba voltak a ramok.Régebben az 1es és 3asban voltak,de vettem egy új procihűtőt és nem fért el a ram,ezért raktam át.

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#26063) Devoured


Devoured
tag

van egy ilyen http://techkalauz.hu/laptop/tesztek/samsung-series-5-np530u3c-teszt-101

sógor kezdte azzal, hogy tiszta w7 install kell rá, vmit kavart a partíciókkal, és természetesen odáig jutott, hogy nem indul el, csak usb boot működött.
na majd én.
odáig jutottam, hogy jelenleg:

hiányzó bootmgr
újraindítás: ctrl+alt+del

és usb-ről sem hajlandó már boot-olni.

ötlet? vmi csoda bios beállítás, amitől esetleg újra feléled az usb boot?

köszi előre is, és most már tényleg megfogadom, hogy nem nyúlok géphez, ha egyszer nem értek hozzá...

szerk: kis bios állítgatással most újra működik az usb boot, csak éppen továbbra sincs ötletem, hogy mit kezdjek a helyzettel.
ugye van benne egy 24GB-os SSD, az 500GB-os HDD mellett, ami ugye csak ilyen hydbird gyorsít megoldásként műkszik. de szóval mit és hogyan kellhetne állítanom, hogy hajlandó legyen boot-olni a vinyóról, thx előre is

[ Szerkesztve ]

(#26064) Devoured válasza Devoured (#26063) üzenetére


Devoured
tag

kis plusz infó, jelen állapot:

GParted-ban nézve:

sda (hdd)
sda1 size 465,76GiB used 9.5GiB - ezen van a félig sikerült win7 telepítés, ami nem akar beboot-olni, hogy folytatódjon

sdb (ssd)
sdb1 ntfs rendszer számára fenntartott 100MiB Used 24.1MiB Flags boot
sdb2 ntfs size 3GiB used 2.96GiB Flags irst

szóval most így hülye fejjel azt mondanám,hogy számomra gyanús, hogy win7 telepítéskor az ssd-re nyomja vmiért egy részét, amit nem szabadna tennie, és ezért nem boot-ol be, csak épp ötletem sincs, hogy ezt hogyan kéne orvosolni... thx előre is

[ Szerkesztve ]

(#26065) berzebub válasza Devoured (#26064) üzenetére


berzebub
aktív tag

Először is formázd az összes hóbelevancot.Mbr vagy gpt? Biosban a secure boot legyen kikapcsolva,a bios legyen legacy modban,aztán telepítés és mennie kell.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#26066) Vakegérke válasza Devoured (#26064) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak azon a meghajtón legyen adatkábel, amelyikre telepítesz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26067) Devoured


Devoured
tag

@berzebub
formázva lett minden, és úgy toltam legutoljára win7 telepítést.
csak a telepítő vmiért a boot partíciót ssd-re csinálta, és a hdd-re települt, mert hogy az úgy biztonságosabb,
csak éppen ezzel a hybrid megoldással ez nem műkszik így.

@Vakegérke
ultrabook, ssd-t sztem ki sem tudom iktatni, legalábbis kíváncsiságból lekaptam a hátlapot, de nem igazán láttam rá lehetőséget

de időközben léptem bátran egy olyat gparted-ban, hogy az ssd-n lévő 100MB-os system partíciót átmásoltam a hdd-re, átraktam rá a boot flag-et, nyomtam a ráolvasás szintű file system check-et is, mert miért ne, és újraindítottam a gépet, és imádkoztam.

bevált.

folytatódott a win7 telepítés, még nyomott azért magának egy chkdsk-et, és köv restart után hibátlanul ment tovább a folyamat

jelenleg már állhatok neki levadászni a samsung driver-eket, meg pofozni használhatóra a telepített win7-et

azért köszönöm a tippeket :)

[ Szerkesztve ]

(#26068) Vakegérke válasza Devoured (#26067) üzenetére


Vakegérke
veterán

A lényeg az, hogy a nehezén túl vagy. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26069) Richard! válasza Richard! (#26062) üzenetére


Richard!
addikt

Az elem kivétel sem segített :/

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#26070) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok következő lenne a problémám adott a következő konfigom: amd fx 8320 + scythe ninja, msi gtx 760, asus m5a97 evo r2, gigabyte superb 570w táp, 2x4gb corsair xms3 1600mhz, samsung ssd 840 120gb, rendszer win7x64 hom prem. A probléma érdekes de annál zavaróbb: bizonyos játékok közben fogja magát ujraindul a gép total random iőközönként van hogy feloraig semmi van hogy rögtön. De es ez basz fel pl: wow kozben sosem. Gta4 kozben sosem. Far cry3nal rendszeresen shadow mordornal ugyszint. Semmi nincs overclockolva total alap beállítások vannak biosban. Video közben sem indul újra. Nemértem milehet a baj de szét basz az ideg lassan. Probaltam win8 al nem segített minden driver friss játékban is probaltam mas beallitasokat nem segített. Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#26071) Mrdevil válasza nrb263 (#26070) üzenetére


Mrdevil
addikt

Gyakorlatilag én is ilyen gonddal küzdök, már tápot akarok cserélni, pedig eddig semmi baj nem volt, egyszer csak elkezdte ezt a butaságot.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#26072) Mrdevil válasza Mrdevil (#26071) üzenetére


Mrdevil
addikt

Találtam pl egy videot ilyesmi ügyben, még nem csináltam meg.
[link]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#26073) hargimalac


hargimalac
tag

Sziasztok! Van egy ilyen konfigom: Amd radeon 6670 VGA, Amd A8-5600k proci, Asrock Fm2a75 pro-4M alaplap, Samsung SyncMaster 2243 monitorom.

Nos a probléma az, hogy mikor megnyomom a gombot, akkor felpörög a procihűtő, és a vinyó is ad ki valami működésszerű hangot, a processzor működését a gépházon található led villogása jelzi, de a monitoron mégsem jelenik meg kép, és se a billentyűzet ledjei, se az egér optikai érzékelője nem világít. Már sokmindent próbáltam, de eddig nem jártam eredménnyel...Valamiötlet? :)

Előre is köszi a segítséget! :R

(#26074) zsolex86 válasza hargimalac (#26073) üzenetére


zsolex86
újonc

Szia

Az alkatrészeidet megnézve a prociban van beépített Vga (APU) és az alaplapodon is van kimenet próbáld ki azokat a kimeneteket úgy hogy vedd ki a videó kártyádat a gépből.
De az is lehet hogy a monitor vagy valamelyik kábel romlott el.
egyenlőre ennyi remélem tudtam segíteni.

06303770232, zsolex86@gmail.com

(#26075) hargimalac válasza zsolex86 (#26074) üzenetére


hargimalac
tag

Próbáltam már kivett videókártyával, meg más monitorral is, de nem működött... Meg ha csak ennyi lenne, akkor a háttrrbe szépen bebootolna, nem?

De köszi a segítséged! :)

(#26076) icy68


icy68
csendes tag

Sziasztok,

Ismerős gépe a következőket produkálja:
Hazavittem, összedugtam de nem reagált a bekapcsológombra, kábelt ellenőriztem, minden jól volt összedugva. A tápkábelt lehúztam majd visszadugtam az alaplapra ezután beindult de nem volt sípolás, se kép se hang, se bekapcsológomb se Reset ezért áramtalanítással állítottam le. Pár ismétlés után pittyenés és probléma nélkül elindult mintha mi sem történt volna. Leállítottam, bekapcsoltam megint jó volt, viszont ha pihen egy napot kikapcsolva (nincs áramtalanítás csak leállítás) újra le kell húzni a tápkábelt mert másképp nem indul el.
Találkoztatok már ilyennel?
Phenom 2 X2 960
Gigabyte alaplap (most pontosan nem tudom milyen)
2x2Gb kingston DDR3
4870 512Mb VGA
1Tb WD SATA HDD
Gigabyte Superb 460 táp

Kösz előre is a segítséget.

(#26077) berzebub válasza hargimalac (#26075) üzenetére


berzebub
aktív tag

Ha egyik usbbe dugva se világít az egered,akkor sanszos,h a lapodnak kampec.Vedd le a procihűtőt és indíts rá a gépre tedd az ujjad a procira és nézd ,h melegszik-e.Ha nem akkor az rossz hír.De előtte nézd meg h csippog e ramok nélkül

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#26078) Scytha válasza icy68 (#26076) üzenetére


Scytha
tag

Próbáld meg másik tápegységről elindítani a gépet.

(#26079) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Sziasztok!

Nem indul el a számítógép cmos reset után, kérlek segítsetek:

Úgy kezdődött, hogy megkért ismerősöm, hogy vegyek nekik egy 'újabb', halkabb vga-t, mert a mostani már siralmasan hangos volt. Egy Dell Precision gépről van szó, 2 giga rammal, Core 2 Duo E6600-al szerelve.
Meg is lett a kártya HD 4850 (AC Twinturbo Pro), minden rendben ment, be lett téve a kártya.
Első indításkor nem kötöttem rá semmit, csak a monitort meg az áramot.

Minden faszán elindult, de elkezdett rövideket sípolni a gép, és nem volt jel a monitoron...
Ezután, kiszedtük a BIOS elemet, plusz jumpereltem is, a biztonság kedvéért.
10 perc után vissza tettük az elemet, majd megint indítottuk, de a gép egyszerűen nem volt képes elindulni.

Mi lehet a baja?

A táp tol az alaplapba áramot, mert világít a power led, de miután benyomom a power gombot, semmi sem történik, pedig minden a helyén van.

Nem indul el semmi....

Próbáltam már a ramokat cserélgetni, lehúztam már róla mindent, hogy csak külön a CPU+LAP+VGA legyen rákötve, de úgy se indul.

Nagyon erősen gyanakszok már a tápra vagy az alaplapra, de nem vagyok benne biztos, hogy mi a baj.

Szerintetek?

Előre is köszönöm válaszotokat! :R

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#26080) Vakegérke válasza JEDI22 (#26079) üzenetére


Vakegérke
veterán

Húzd le a power gomb csatlakozóját, és egy pillanatra hidald át a két tüskét. Tudod, hátha alapon.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26081) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Szia!

Sajnos, ez ilyen egybeépített buzi Dell féle megoldással van megcsinálva...Az USB-k, reset illetve power gombok egy panelra vannak építve, és onnantól a panel meg a jeleket átalakítja és egy szalagkábelen viszi át az alaplapra :((

Mit tegyek?

PSU tutira jó, most próbáltam egy másik gép működő tápjával, de az se volt képes elindítani.

Vagy az alaplap lesz a ludas, vagy a power switch baszakszik...

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#26082) Vakegérke válasza JEDI22 (#26081) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tudom, mi lehet a megoldás. Talán kopogtasd meg párszor a power gombot, hátha...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26083) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Hmm...A legnagyobb gebasz az, hogy ez az alaplap full különleges, Dell által gyártott, és alig van a neten is.
Nemtudom, hogy próbáljam ki.

Még max annyit csinálok, hogy a procit át teszem egy másik gépbe, és ha jól működik, akkor szinte már tuti, hogy a lap a szar... :(

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#26084) hargimalac válasza berzebub (#26077) üzenetére


hargimalac
tag

Szia, köszi a segítséget. Kipróbáltam kivett rammal, ugyanazt csinálta, mint eddig, nincsen kép, de látszólag mintha dolgozna...Viszont semmi figyelmeztető hangot nem adott a lap... :F Akkor már biztos, hogy annak van baja? :F

(#26085) Karako888


Karako888
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy új pc-t, miután telepítettem a Windows 7-et még működött, viszont miután telepítettem a videó kártya driver-t a hozzá tartozó lemezről, a képernyő elsötétült és nem lehet csinálni semmit... formázás és újratelepítés után ugyan ez történt... netről letöltöttem a legújabb drivert, szintén ez az eredmény... mikor kábelproblémára gyanakodtam, és az addig használt kábelt ki akartam cserélni HDMI-re, nem tudtam csatlakoztatni, mivel sérülést észleltem a csatlakozónál, bár feltételezem amúgy sem oldotta volna meg a problémát... ez lenne a konfiguráció:

ASROCK H97 Pro4
INTEL Core i3-4160 3.60GHz 1150 BOX
CRUCIAL 8GB Ballistix Sport DDR3 1600MHz CL9 KIT BLS2C4G3D1609ES2LX0C
SAPPHIRE 11217-01-20G R9 270X 2G GDDR5 DUAL-X OC PCIE
TOSHIBA Desktop 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100
SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM
XIGMATEK Mach fekete
EVGA 500B 500W
Samsung SyncMaster BX2331

Szerintetek mi lehet a probléma? A válaszokat előre is köszönöm!

(#26086) Pazolini


Pazolini
senior tag

"MSI P965 Platinum (BIOS frissítve)
Samsung HD103SJ
windows 7 SP1
FSP BlueStorm v2 500W

Üdv Mindenkinek!
Bekapcsnál csak a kurzor látszik, mintha nem lenne feldugva a vinyó (bios nem látja), aztán újraindításnál betölti az oprendszert... Még nem találkoztam ilyen jelenséggel.
Volt valakinak hasonló tapasztalata? :U
Köszönöm."

Eredeti helye a hozzászólásnak:[25385]

Akkor újratelepítést ajánlottak nekem a társak. De BIOS-beállításban kellett az alaplapi RAID controllert kikapcsolni. Nyilván bekapcsnál kereste a két RAID-os lemezt, s csak egyet talált (ami nem RAID-os), azt is csak újraindítás után.

Lényeg : megoldódott. Talán másnak is segít ez a példa. :))

(#26087) zsolex86 válasza Karako888 (#26085) üzenetére


zsolex86
újonc

Szia

Ezzel a problémával már én is találkoztam a problémámat az okozta hogy nem csak a DVI csatlakozóra volt kötve a vga-n hanem be volt dugva a HDMI-be a TV.
A driver telepítese után automatikusan átált a hd kimenetre mivel a tv-m nem volt bekapcsolva így ezt nem vette m észre csak 4-5 újra telepítés után.
Mivel azt írtad hogy sérült a HDMI csatlakozód lehet hogy úgy érzékeli a kártya hogy csatlakoztatva van rá egy eszköz.
Ha tudod nézd meg hogy ne érjenek össze a hdmi érintkezői.

Remélem tudtam segíteni.

06303770232, zsolex86@gmail.com

(#26088) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Egyszer már írtam ilyen témában ebbe a topikba, de sajnos nem sikerült megoldani a problémát:
A hiba:
Minden előjel nélkül bizonyos programok nem hajlandóak elindulni, valamilyen DLL hibára hivatkozva. Tökéletesen működnek, majd egyszer csak elromlanak.
Jelen esetben az egyik ilyen a teamspeak (hiba modul: MSVCR110.dll), és a Steam, ami múltkor is rossz volt, és a hibamodul most is ugyan az a libcef.dll.
Egyszerűen megőrülök... Mitől van ez? A gépen van vírusírtó, nem is jelez soha, és nem is talált semmit.
A gép ugyan úgy működik mint eddig, csak éppen ez a két program nem hajlandó elindulni.
Nincs mindenféle megbízhatatlan program letöltve, ami meg le van, az a gyártó honlapjáról lett letöltve.
Nem tudom már, hogy mit csináljak... Nyár óta mióta átváltottam erre a rendszerre (Gigabyte H97M-D3H, i3 4150), azóta nem telt el úgy két hónap, hogy ne történt volna valami ezzel a .....
És semmi olyat nem csinálok a géppel, ami ezt kiválthatná. Az előző géppel semmi ilyesmi nem volt, csak ezzel vannak állandóan ilyen problémáim.
Nincs valami program, ami helyreállítja ezeket a DLL hibákat? Egyáltalán mi okozhatja ezeket? Futtattam víruskeresést (360 internet security) illetve Avira rescue disket is, és egyik sem talált semmit.. Nem tudok már mire gondolni, de legszívesebben most már kihajítanám az ablakon ezt a sz*rt... Nekem ez így nagyon nem fekszik, hogy kéthavonta arra megy el egy hétvége, hogy újratelepítés, és mindent felrakni a gépre újból..

#KeepFightingMichael

(#26089) Macsugape


Macsugape
csendes tag

Hello!

Most szereltem össze egy épet, mindent újonnan vettem bele... de nincs video jel, elindítom, minden ventillátor... stb elindul, de képernyőn semmi jel sincs... ?

-ASROCK Fatal1ty H87 Performance
-COOLERMASTER G650M RS650-AMAAB1-EU
-GIGABYTE GV-R928WF3OC-3GD R9 280 3GB GDDR5 PCIE
-HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10FR/8
-INTEL Core i5-4590 3.30GHz 1150 BOX
-RAIJINTEK Aidos
-SAMSUNG 250GB 840 EVO SATA3 2,5" MZ-7TE250BW
-WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
-ZALMAN ZM-Z11 Plus fekete

(#26090) berzebub válasza Macsugape (#26089) üzenetére


berzebub
aktív tag

Üdv! Vedd ki a vga-t és próbáld csak simán az integrált gpu-t!Cserélgesd a ramot,az is lehet a baj,minden csatit rádugtál mindenre,rendesen?

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#26091) Macsugape válasza berzebub (#26090) üzenetére


Macsugape
csendes tag

Szerintem mindent bedugtam, mert igazából elindult a gép, mindennek ment a ventillátora is, a HDD is felpörgött, minden ilyesmi...
Viszont RAM nélkül is elindítottam, hogy totál nem volt benne, akkor is ez volt vele a gond... nem adott ki semmi hangot sem...

Ha az integrált VGA-ba dugom be, akkor is csak annyi, hogy nem megy a monitor..

VGA-n van DVI átalakító... az esetleg lehet-e gond?

(#26092) berzebub válasza Macsugape (#26091) üzenetére


berzebub
aktív tag

Ami még sanszos,h régi a Bios a lapodon és nem támogatja még a cpu-t.Kell egy kölcsön cpu és frissíteni kell a Bios-t. Jah közbe megnéztem,90% h frissíteni kell!

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#26093) Macsugape válasza berzebub (#26092) üzenetére


Macsugape
csendes tag

És kölcsön proci nélkül nem lehetséges? Mert igazából mindenki másnak AMD van itt a közelben...

(#26094) Macsugape válasza berzebub (#26092) üzenetére


Macsugape
csendes tag

Rosszul irtam, mert 97-es van, es akkor azzal jo kellene legyen... Nemde ?!

(#26095) berzebub válasza Macsugape (#26094) üzenetére


berzebub
aktív tag

Azzal már igen,akkor pakolj ki mindent a gépből az asztalra és csak a a lap+proci maradjon,meg speaker ha van és indíts rá

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#26096) Vakegérke válasza Macsugape (#26094) üzenetére


Vakegérke
veterán

P1.90 verziójú BIOS kell neki.

Itt nézz körül, és ahol azt látod, hogy ALL, olyan procival el kell induljon, és akkor frissíteni tudod a BIOS-t.
Ha közel laknál, még tudnék is egy G3420-ast adni kölcsönbe.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26097) Macsugape válasza Vakegérke (#26096) üzenetére


Macsugape
csendes tag

Es akkor mi a teendo? Ha nem tudok procit?

(#26098) Macsugape válasza Vakegérke (#26096) üzenetére


Macsugape
csendes tag

H97 az alaplap, nem 87 az elejen rosszul irtam.

(#26099) Vakegérke válasza Macsugape (#26098) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sztorno, elcsesztem...

Ez a jó táblázat, a procidnak mennie kéne.
Amondó lennék, hogy fogadd meg berzebub tanácsát, aztán majd folytatjuk.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26100) #10726912 válasza guftabi96 (#26088) üzenetére


#10726912
törölt tag

Bizonytalan oprendszert bármi okozhat. Ami DLL miatt nem indul, az már oda van, újra telepítés lesz. Nézd meg HD Sentinellel dosban Boot lemezt, de az egészet, ne csak a C-t vagy ilyesmi.
Memóriákat random cserélgesd össze, ha indul minden állásban (mindegyik RAM legyen elől, az első slotban), akkor azok elvileg rendben vannak. De használd minden állásban pl egy játékkal tesztelve.
Ezek mellett azalaplap gyengesége a következő lehetséges hiba. (Ide-sata vezérlő hiba pl, vagy ram vezérlő hibája). Olyan is van, hogy az automata időzítés nem jó, emiatt a ram hibákat okoz. Legvégső esetek, hogy a tápegység hiba okozza a gondot. Ez inkább súlyosabb hibákat eredményez. Lehet még adat átviteli gond, ezt okozhatja hibás adatkábel. Legvégül marad a klasszikus vírusod van! felkiáltással húzd újra az OP.rendszert, ha lehet, másik HDD-re.
Szűken és tömören ennyi.
Ja, utóirat: CPU hiba nem jellemző, ha nincs tuningolva a gép, ezért nem írtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.