Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) SZaB válasza jeni (#27049) üzenetére


SZaB
csendes tag

Procit nem (nagyon) lehet fordítva betenni, mert jelzi az egyes lábat a procin és a foglalaton is. Kivettem, visszaraktam semmi. VGA-t is kivettem már és próblkoztam csak az alaplapi foglalttal, de nincs jel. Ramokat az összes létező variációban próbáltam.
Holnap kipróbálom 4Gb rammal hátha, plusz mégegy CMOS clear.

Tápból mit köthetek el? 24es csati és a 8-as csati megy a lapra. a VGA megkapta a 2*6-os tápokat.

(#27052) SZaB válasza trancemusic (#27050) üzenetére


SZaB
csendes tag

Tápnak bírnia kellene nem? Jelenleg azt raktam a régi gépembe amiről most is írok.
Ma már nem küzdök vele, de holnap CMOS-t megnézem még1x, lehet félredugtam már mérgemben. :)

(#27053) jeni válasza SZaB (#27051) üzenetére


jeni
félisten

a táp is zsír? azt is érdemes megcsinálnod,hogy mindent leszedsz ami a táp kábel van és simán csak a optikai meghajtót vagy egy régebbi HDD-t teszel rá?
amúgy ha a lapod áram alatt van akkor a lapon van valami LED ami jelez neked,illetve BIOS reset bár új lapnál ez nem nagyon van.

nincs táptesztered?

(#27054) trancemusic válasza SZaB (#27051) üzenetére


trancemusic
senior tag

Csak a proci legyen benne,így kiszűrhető nem zárlatos a hdd,ssd.
Memória nélkül veszettül csipognia kell.

Cmos reset indítás előtt legyen azért.

Próbáld ki hogy kiveszed a házból,indul-e úgy.
Most olvasom: szal táp jó.
Mindent lehúzol és semmi: akkor a proci vagy a lap rossz.

[ Szerkesztve ]

(#27055) SZaB válasza jeni (#27053) üzenetére


SZaB
csendes tag

Ezen alapon sajnos nincs led, de hallom, hogy egy idő után a vinyó felpörög szépen lassan és a proci ventije is megy. A VGA ventije(mindhárom) csak meg-megrándul, de nem indul el.
Most ebben a gépen is a 270x van és megy probléma nélkül, szóval a proci, lap és ram kombóval nem stimmel valami szerintem.

(#27056) trancemusic válasza SZaB (#27055) üzenetére


trancemusic
senior tag

Igp-n sincs kép,ha jól értem,vga nélkül. Proci foglalat lábait nézzd meg,nem görbe esetleg ki van (vannak) törve...

[ Szerkesztve ]

(#27057) sziszi111 válasza trancemusic (#27046) üzenetére


sziszi111
csendes tag

Sziasztok a reset meg volt változás nincs :W ma nyugodtabban megnézve arra jöttem rá hogy újra indítás után 3-4 mp után le áll és újra indul de nem tölt be a memóriákat is cserélgetve végignéztem a kábelokat is

(#27058) Amras válasza Vakegérke (#27041) üzenetére


Amras
tag

Szétszedtem kitakarítottam összeraktam, semmi, nem indul sehogy, még csavarhúzóval sem :( elemcsere segíthet vajon?

Minden születés véres. A Nap kései szabdalják a csavargók köpenyét, Széttépik a nehéz álmot.

(#27059) jeni válasza Amras (#27058) üzenetére


jeni
félisten

talán,de az arra hivatott,hogy a BIOS beállításokat megjegyezze.

(#27060) Vakegérke válasza Amras (#27058) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnos kifogytam az ötletekből. :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27061) SZaB


SZaB
csendes tag

Normál cpu behelyezéstől elhajolhat a foglalat pár lába/tüskéje? Mennyire könnyen sérül?
Úgy néz ki megvan a gép nem indulás oka.:( Csak nem értem..

(#27062) Tibroo válasza SZaB (#27061) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Szia!
Igen,a lábak sajnos nagyon érzékenyek,azokra külön odafigyelést kell fordítani.:)
Ha ezek után sem indul,vidd vissza a lapot,és a Procit oda ahol vetted.Én laptopnál találkoztam ilyennel többször is,ott a CPU volt a vétkes!

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27063) jeni válasza Tibroo (#27062) üzenetére


jeni
félisten

üdv
az a baj,hogy ilyenre nincs garancia ha nem a boltban van összerakva,amennyiben kiderül,hogy el vannak hajolva a lábak. simán rákenik az ügyfélre,hogy rossz szerelést miatt van ez a hiba.
persze nettes rendelés miatt vissza lehet küldeni 14 napon belül a cuccot ,hogy nem felel meg,de ez vonatkozik arra,hogy már össze lett szerelve és feltehetően a hibás CPU tokban levő lábak elhajoltak?
ugyanis az alaplapon levő lyukaknak a rögzítő pontok helyénél vannak fémes kopó rétegeik amikor be van rakva a lap akkor csavarral vannak rögzítve na akkor a csavar fej lekoptatja a fémes részt jelezvén,hogy használva lett.

ezért kell figyelni mielőtt az ember beszereli vagy a boltban megveszi az alaplapot,sőt a procit ha lehet párhuzamosan kell behelyezni a tokba,és nem ferdén.
még annyit,hogy szerencsésnek kell lenni,hogy ne legyenek rajta beégésék,égés nyomok,mert akkor 1000%,hogy törlik a garit a lapnak.

[ Szerkesztve ]

(#27064) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Életem eddigi legfurább 'furcsaságával' találkoztam most.
Adott ez a kép, és a képen a felsőn zöld pöttyök villódznak. Sehol máshol, csak a felsőn (középen, nem a nőn). Ha letöltöm a képet, akkor is van villódzás, de nem annyi mintha Chrome-ban jeleníteném meg. Semmi más képnél nem tudom ezt reprodukálni, de ennél mindig. (Gép: Gigabyte 970A-UD3 1.2, Fx-8350, 2*4GB HyperX 1600Mhz C9, Gigabyte R9 280, FSP Raider 550W) Fel van rakva az új Radeon Omega driver. Ha lementem a képet és ránagyítok, akkor is vannak ilyen ugráló 'zöld pixelek' ha mozgatom a képet akkor néha megszűnik a zöld villódzás, de tök véletlennek tűnik.
Defektes lesz a videókártya? Vagy a monitorban lehet a gond?

(#27065) Amras válasza Vakegérke (#27060) üzenetére


Amras
tag

Vettem egy másik alaplapot(asus p5sd2-fm/s), el is indította, csak se kép se semmi, nem pittyent, hogy hiba van. Cserélgettem a memóriákat, lehúztam a lemezeket, gép elindult, de monitor nem kapcsol be.
Elkezdtem utána nézni, hát sajnos ez az alaplap a C2D-t nem viszi, így most mehetek másik lapot venni.

Minden születés véres. A Nap kései szabdalják a csavargók köpenyét, Széttépik a nehéz álmot.

(#27066) Vakegérke válasza Amras (#27065) üzenetére


Vakegérke
veterán

Te jó Isten, miért nem tájékozódtál előre, hogy fogadja a procit, vagy nem? Ejnye... :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27067) jeni válasza Balazs_ (#27064) üzenetére


jeni
félisten

Igen,nagy valószínű,hogy VGA hibára utal a jelenség.
Mivel a lapnak nincs önálló VGA kimenete,így nehezebb behatárolni a hibát.

(#27068) jeni válasza Amras (#27065) üzenetére


jeni
félisten

Felvásárolod a boltokat? Sebaj a kereskedők örülnek majd neked ahogy meglátnak téged az ajtón belépni.
Itt a mi emberünk!

Olyan lapot vegyél ami a procidal kompatibilis!!! A webes listán nézd meg őket,mely lapokkal jó a tied.

[ Szerkesztve ]

(#27069) codec válasza Balazs_ (#27064) üzenetére


codec
senior tag

Driver nélkül is előjön a probléma?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27070) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Válasz a #27067 és #27069-re, nem a válasz gombra nyomtam véletlenül.

Sajnos kicsit balga voltam, mert nem néztem meg driver eltávolítás után, ahogy ide beírtam a problémámat újraraktam a gépet, de most Win7x64 Pro van (jogtiszta, de még aktiválatlan), most már jó a kép, nincsenek ugráló zöld pontok (pixelek?) a legfrissebb Win7 AMD driverrel. Ugyanakkor nem értem, hogy miért ennél az egyetlen képnél volt csak gond...
Azonban az a jelenség még mindig fent áll, hogy ha a kurzort egy link fölé viszem, majd elviszem a linkről, akkor a kurzor néha behülyül egy pillanatra és egy ilyen sötét téglalap lesz a helyén. (Ahogy utánaolvastam, cursor corruption lehet és driverhiba elég régóta.) De fura egyébként is a videókártya mert terhelésnél ciripel a hűtőnél. (Legalábbis onnan jön a zaj, ha alátámasztom az ujjammal, akkor csökken a ciripelés mértéke, de sajnos nem tudom, hogy emiatt cserélnék-e garanciában a kártyát.)

[ Szerkesztve ]

(#27071) Amras válasza jeni (#27068) üzenetére


Amras
tag

:D másodjára már okés minden :D most már megy :R

Minden születés véres. A Nap kései szabdalják a csavargók köpenyét, Széttépik a nehéz álmot.

(#27072) Tibroo válasza Balazs_ (#27070) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Szia!
Az jó kérdés valószínűleg nem cserélnék garban. :(
Nemrégen találkoztam személyesen egy ilyen problémával,egy AMD ATI HD 7970-nél,ugyan ezt csinálta,terhelésen ciripelt mint valami Tücsök!A nyákon lévő kondik egyike volt a bűnös.
Szerencsére volt itthon műszerem amivel kimértem,majd kicseréltem,csere után megszűnt a jelenség és a gép is gyorsabb lett :))

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27073) Balazs_ válasza Tibroo (#27072) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Kb-ra mennyit gyorsult a gép? De ha teljesítményt is befolyásol, akkor csak cserélniük kéne nem??

(#27074) mmili


mmili
tag

Sziasztok.

Szerintetek mi lehet a probléma?
Elkezdtem telepíteni a windows 7-et a gépemre, de miután az adja meg a kódot opciót továbbnyomtam pár perccel később elsötétült a monitor. A gép megy, de se a kikapcsoló gombra, se a resetre nem reagál. Kikapcsolni csak a táp gomb lenyomásával tudom. Azóta semmi, de még elindulni se tudok egy újratelepítéssel vagy mással.
A paraméterek:
alaplap: ASUS M3A78
AMD PHENOM X3 8650
RASURBRO 450 W
4 GByte DDR2 800Mhz memória
500 GB WD BLUE merevlemez:
SAPPHIRE RADEON HD 4850 512MB RAM 256 BIT
Mit tudok tenni, mit tanácsoltok, mi lehet a bibi?
Köszi előre.

(#27075) mmili


mmili
tag

Már nem tudom szerkeszteni, de megfigyeltem a gépet. Nagyon csendes. A VGA nem pörög, és sztem a HDD sem. Az alaplap ledje világít, a procihűtő is megy, ill a táp is. Pikk pakk elszállhatott a HDD? Esetleg a vga is, vagy az a HDD miatt nem kapcsol be? Nem értem :(

(#27076) trancemusic válasza mmili (#27075) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ha gyanus a hdd,huzd le a lapról,utána indítsd.
Ha van kép akkor a bios post közben fagy le mikor a hdd-t csekkolja.
Ha semmi változás,akkor a vga-t vedd ki,hdd vissza.
Indítás.
Ha megjön a hdd hangja,jellegzetes mint a geiger számláló :D akkor a vga a ludas.
Cmos cleart is csinálhatsz.
Memóriát kiveszed,slotot kifujkálod visszarakod.

(#27077) mmili válasza trancemusic (#27076) üzenetére


mmili
tag

Az a furi, hogy néha elkapja. Bejön az alaplap képe induláskor, aztán az a jellegzetes hang következik, mikor a CRT kikapcsol és már nincs is kép. Amit furcsállottam az az hogy a kisebbik sata csatinál /interface connenctor/ folyékony ragasztó van. Lehet az okozhatja a problémát. Nemrég szerváltam a pc-t egy ismitől, de ezt nem említette.
Ez a nem tudom kikapcsolni dolog mitől lehet. Se reset, se a ki/be kapcsoló, a tápnál kell kinyomnom.

[ Szerkesztve ]

(#27078) Tibroo válasza Balazs_ (#27073) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Hát ez attól függ,hogy csak akkor cserélik,legalábbis otthon,ha csíkoz vagy nagyon melegszik,talán még akkor is ha kicsit pontozz!
Szerintem kérdezd meg a boltot,és mond el a jelenséget,lehet szerencséd lesz és kicserélik így Karácsony előtt. :))

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27079) Tibroo válasza mmili (#27077) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Szia!
Mindent nézz át rendesen,csatlakozókat szed szét a gépet takarítsd ki,majd rakd össze újra,csinálj resetet (CMOS),alaplapi elem ki,15-30 mp.-et vársz,vissza rakod,indítod,ha ugyan ezt csinálja,cserélj tápot!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27080) joco__89


joco__89
újonc

Sziasztok!

A problémám a következő:

Két eset áll fenn:
1.) A power gombot megnyomom, a ventilátor a tápon beforog de csak kb.1 másodpercig és más nem történik.
2.) A power gombot megnyomom, a gép elindul de csak 2-4 másodpercig és aztán leáll, mintha áramtalanítanám az egészet.

30x-40x el kell indítanom a gépet (miközben az 1.) és 2.) eset váltakozik) mire normálisan elindul. Mikor már megy a gép akkor sosem kapcsol ki vagy indul újra.

Jól gondolom, hogy táp vagy alaplap probléma lesz? Sajnos nem tudok tápot kölcsönkérni, így nem tudom mással kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#27081) codec válasza joco__89 (#27080) üzenetére


codec
senior tag

Szia!
Milyen gépről, tápról van szó?
Cseréltél valami alkatrészt mielőtt ez történt?
Próbáltál már mindent lekötni a gépről, és 1 rammal indítani? Bios reset megvolt?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27082) joco__89 válasza codec (#27081) üzenetére


joco__89
újonc

Szia!

Nem volt benne semmi csere.
A gépem 2008-ban lett összerakva. Jövőre lesz új, addig jó lenne ha kihúzná.

ALA Gigabyte GA-M68SM-S2L sAM2
PRO AMD Athlon 5000+ X2 sAM2
2x MEM 1GB Kingston DDR2 800Mhz
Ház: Mercury MS801 400W ATX
Táp: LC-Power LC 5500 550W 12 cm

Nem próbáltam még semmit a felsoroltak közül. Kezdjem ezekkel?

A Táp néha elég csúnya hangokat ad. (ha ez segít valamit)

[ Szerkesztve ]

(#27083) codec válasza joco__89 (#27082) üzenetére


codec
senior tag

Néha elég, ha csak az alkatrészek kicsit megvannak mozgatva, próbáld ki amiket írtam első körben, esetleg, ha van lehetőség egy elemcserét is csinálhatnál, bár 6 évet simán kibírnak a bios elemek, de az nem egy olyan nagy összeg, és sok problémát okozhat ha merül.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27084) joco__89 válasza codec (#27083) üzenetére


joco__89
újonc

Bios reset-el most pöcre indult. Remélem marad ez a továbbiakban is.

Köszönöm a segítséget! :R

(#27085) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Frissen összerakott gépről lenne szó. Kb 3 hétig tökéletesen működött, majd egyszer csak leállt. Közvetlen utána nem kapcsolt be, másnap reggel újra megpróbálva pedig a következő történt: bekapcsol, videókártya venti felpörög és le is áll. Processzor ventilátora tökéletesen működik. Kép nincs. Egy kis idő múlva pedig leáll.
Vga-t próbáltuk másik gépben, tökéletesen működik. Alaplapi videókimenet sem ad képet.
Alaplapra gyanakszunk. Az lehet a hiba?

Teljes konfig: I3 4160, Asrock H97M-Pro4, 4gb Corsair venegance 1600mhz ram, WD Blue 1tb, Sapphire R7 250X, Corsair CX430
Memóriát most fogom az én gépemben kipróbálni.

#KeepFightingMichael

(#27086) trancemusic válasza guftabi96 (#27085) üzenetére


trancemusic
senior tag

Másik táppal is megnézném helyedben.
A proci foglalat lábait nézzd át,nem görbe esetleg ki van,vannak törve.

Ph-n sok fórumozó írta már,elgörbültek náluk is a lábak. :(

(#27087) guftabi96 válasza trancemusic (#27086) üzenetére


guftabi96
addikt

hogy tud elgörbülni, ha benne van már közel egy hónapja a proci? Lehet én vagyok a hülye, de nem tudom elképzelni.
Mondjuk az nem lenne valami jó, mert akkor a gari is elég necces lenne.
A táp lesz a következő, de az majd csak karácsony után. Nekem a gépemben egy Evga 500b van, majd azzal kipróbáljuk, csak úgyis ház csere lesz nálam, és majd akkor. Addig nem sok kedvem van feleslegesen gépet szerelni :D

#KeepFightingMichael

(#27088) zolda


zolda
tag

Sziasztok!
Gépösszerakásban kellene egy kis segítség, bár nem biztos, hogy ez a megfelelő topic... Első gép, amit összerakok, ezért lehet, hogy csak vmi nagyon alap dolgot néztem el. Elvileg a leírások alapján mindent csatlakoztattam (remélem a megfelelő helyre), de a gép a power gombra nem indul, csak felvillan 1x a power led, illetve felpörög a táp és a proci venti, aztán annyi. Asrock B85M Pro4 + FSP350-60APN. Mit ronthattam el?
Köszönöm előre is a segítséget!

(#27089) codec válasza zolda (#27088) üzenetére


codec
senior tag

Szia!
Így ebben a helyzetben elég nehéz bármit is mondani, azért az első gép összerakásánál jó lett volna, ha valaki segít neked, aki már csinált ilyent. Lehet, hogy csak valamelyik alkatrészt nem csatlakoztattad megfelelően, de lehet, hogy elektromos statikusság érte pl a lapot, vagy a ramot. De az is lehet, hogy elhajolt valamelyik poci érintkező a lapnál.

[ Szerkesztve ]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27090) zolda válasza codec (#27089) üzenetére


zolda
tag

szia,

igazad van, elkélt volna a segítség :K

részletek a gépről:

Asrock B85M Pro4
G3220
HyperX 3K 120 GB
HyperX 4 GB Savage 1600 cl9
FSP350-60APN
Sharkoon CA-M

és amiben bizonytalan voltam, és gondot okozhatott:

- onboard headers bekötése (csak PWR+HDD LED és PWRBTN kábel van a házhoz), ha jól olvastam, a fehér a - a színes a +, a ledeket eszerint kötöttem, a bekapcs. gomb viszont nem volt egyértelmű...)
ezen kép alapján a PWR LED az 1-2, a HDD LED az 5-6, a PWRBTN 3-7 és 3-4 verzióval sem ment (PWRBTN-nél a színes kábelt dugtam a 3-asra)
- 20 vagy 24 pin-es csatlakozás kell a tápból? próbáltam előbb csak 20-szal, majd a kiegészítő +4-gyel is

köszönöm előre is!

(#27091) zolda


zolda
tag

megoldódott. köszönöm!

(#27092) jeni válasza zolda (#27090) üzenetére


jeni
félisten

Mindig annyi csatlakozót dugjál be amennyit a lap kér!!!!
Tehát van egy 24 pines hosszú széles az a lap szélére kell bedugni,általában ott vannak.
Van egy külön alaplapi táp 4 vagy 8 pines.

2.6. 23.old
itt vannak megadva,hogy a házból vagyis a kapcsolóból jövő két szálas színes vékony csatikat melyikre kell kötnöd.

24 pines táp széles

8 pines táp

Ez a tápod

ha fel van darabolva táp és 20+4 akkor az egyben értendő ahogy írtad.

a 8 pines 12V az nálad 2x4 vagy 1x8 lesz

fordítva nem tudod bedugni mert eleve formákra vannak öntve a csatlakozó pontok.

VGA diszkrét kártyád meg nincs jelenleg

Közben megoldódott nálad.
Akkor öröm!
Nem törlöm a tartalmat hátha valakinek jók lesznek ezek az infók!

[ Szerkesztve ]

(#27093) VitaD5


VitaD5
tag

Üdv!

Nemrég meglett az új gépem, minden szépen ment rajta. Amin meglepődtem, hogy a gépházban van hangszóró, amit a gép rendes hangeszközként kezel. Kicsit később kaptam egy GIGABYTE GeForce 210-es kártyát, amit rögötn bele is szereltem, drivereket felraktam. A probléma az, hogy a GeForce cuccok telepítésével eltűnt hang. A Windows szerint nincs semmi se, ami képes lenne hangot kiadni. A GeForce drivere szerint a kártya HDMI-én keresztül lehet hangot kiadatni. Már megpróbáltam egy Realtek-et felrakni, kevés eredménnyel. Aztán letöröltem a GeForce HD-Audio drivert, ekkor a Windows maga ismerte fel a HDMI-t, de semmi mást. Nincs hang és mihamarabb kéne.

Esetleg erre valaki valamilyen megoldást tud nekem mondani? Agyrohamomban már készülődök egy USB-s külső hangkártya vételére remélve, hogy lesz hang.

[ Szerkesztve ]

Yar Har fiddle di dee

(#27094) Pista555


Pista555
csendes tag

Sziasztok!

Valamiért túl sok memóriát használ a gépem. Alapjáraton 1,1Gb ram ot eszik úgy, hogy frissen lett újratelepítve. A feladatkezelőben írja hogy 14% memória használatban, de a felsorolásban, ha összeadogatom ezeket az értékeket akkor maximum 2-300 megabájt van csak használatban. A processzor mindezek mellett 0-3% között mozog. Próbáltam rendszer visszaállítást, majd jött ez az újratelepítés.

Config:
Windows 8.1 64bit

fx6300
r9270x 4gb
8gb kingston hyperx blu 1600mhz
m5a99fx pro r2.0
chieftec gps700a8 700W
samsung ssd 840 evo 120gb
wd blue 500gb 16mb 7200rpm

[ Szerkesztve ]

I like rusty spoons

(#27095) SigmaW


SigmaW
tag

Sziasztok, a gépem megy, szóval indul, DE:

Következő a hibajelenség, gép megy, szupergyors, aztan randomra kb óránként, befagy 30 másodpercre, elösször csak az asztal fagy meg, aztan szepen lassan hang + kép, végül a kurzor is, mind ez 30 masodpercig, ha mind ez igényesebb munkavégzés alatt történik, tehát HD film nézés, vagy játékok közben, akkor újra is indul a gép, magától, kék halál üzenet nincs, eseménynaplóban kernel power 41-es hiba üzenet látható, a gépem paraméterei:

Asrock 970 Extreme 4
Phenom 955BE + Asus AirFlow
Zotac GTS450 AMP
8GB CSX CEC 1600DDR3
IBM 160GB SATA2
500W FSP

az első tippem nyílván VGA volt, de azt tudtam tesztelni, 9600GT-vel ugyanaz a jelenség, aztán jött a táp tipp, Chieftec 450W táppal a jelenség ugyanaz, következő tippem alaplap PCI-x slot (van 3, mindegyikbe próbáltam)
esetleg az alaplapon a déli híd? túlmelegedés nincs a gépben a fagyás alatt sem, talán lehet még vinyó szektorhiba? memória hiba? proci ?

Rendszergizda :)

(#27096) #85154688 válasza SigmaW (#27095) üzenetére


#85154688
törölt tag

Hát gyakorlatilag akkor kimondhatjuk, hogy bármi lehet a hiba...

(#27097) jeni válasza SigmaW (#27095) üzenetére


jeni
félisten

Húzd újra a rendszert és ne tegyél fel semmit.
Vannak olyan esetek mikor a memória muxik de mégis hosszabb tesztre kibukik.
Ha arra sem jön elő a hiba. Akkor a HDD csere.
A memória benne van a lap támogatásában?
Lehet,hogy egy BIOS frissítés is érdemes megfontolás tárgyává tenni.

(#27098) zolda válasza jeni (#27092) üzenetére


zolda
tag

Köszönöm a részletes leírást, valójában a 12V-os csatlakozó maradt le (először csináltam ilyet).
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

(#27099) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Nem rég figyeltem fel egy jelenségre a gépemen. Konkrétan megbutult mert mindent ku...ra elfelejt... ha kilépek a chrome ból pl elfelejti az összes böngészési előzményemet, ha kikapcsolom a gépet elfelejti hogy hogy volt beállítva a boot sorrend és állandóan be kell állítani hogy ne az üres vinyóról akarjon már bootolni. Beraktam a gépbe barátnőm meghalt laposából a satás vinyót amiért mostanában nyíg a win 8 h hibás a lemez meg hogy csináljak biztonsági mentést. tulajdon képen ha jól emlékszem azóta csinálja mióta beraktam... egy vinyó okozhat ilyen problémát? a másik meg van valami sourceapp nevű szarság a gépen ami mindig behoz különféle hirdetéseket. próbáltam már mindenféle eltávolító programmal kigyomlálni de már sehol nincs a gépen se a chrome bővítményei között se a telepített programok között (eddig itt jelen voltak de a törlés után eltűntek) de a chrome ba még mindig behozza ezeket a szarságokat. Valakinek ötlet hogy mi baja lehet a gépnek?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#27100) Gyufaaa válasza Anaren91 (#27099) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha a boot sorrendet elfelejti, az nagy valószínűséggel alaplapi elem lesz. Cseréld. A hirdetéses felugró ablakok miatt viszont egyszerűbb ha újra húzod a rendszert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.