Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) Anaren91


Anaren91
senior tag

Hát azt nem szeretném mert kb 2 napos a rendszer és a hiperszuper T márkájú csúcs 10 mbites netemmel mire leszedtem az összes frissítést ami cirka 3 giga körül volt kb kitéptem a hajam... Megpróbálom hogy kiszedem a vinyót. Az alaplapi elem meg... öcsémenk kb 10 éves a lapja és még nem kellett cserélni... bebaszna ha a két éves lapomon ilyennek kellene foglalkoznom. Mindenesetre köszönöm hogy így 24-e este vetted a fáradtságot és válaszoltál nekem. Boldog Karácsonyt.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#27102) Rpattz


Rpattz
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy ma lett egy új félkonfigom. Csak a Asus h61M-K alaplapom valamiért nem képes felismerni a videokártyám, eddig a régi lapomban tökéletesen működött. Betettünk egy másik kártyát, azt bezzeg rögtön felismerte...
konfigom: intel core i3-3220
4 GB 1333 Mhz RAM
450W táp
hd 7750 vga
és ugye a h61m-k alaplap

(#27103) Anaren91 válasza Rpattz (#27102) üzenetére


Anaren91
senior tag

Első kérdésem az lenne, hogy van e tápcsatlakozó a kártyán és ha igen bedugtad e:D?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#27104) Rpattz válasza Anaren91 (#27103) üzenetére


Rpattz
csendes tag

Nincs :/

(#27105) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Békés Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

:)) :DD

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27106) mmaattee315


mmaattee315
csendes tag

Sziasztok,

A problèma:

Eddig hètvègente volt használva a gèp így hètköznap áramtalanítva volt teljesen. Ami feltűnt hogy miután be lett kötve ès indítani próbáltam elsőnek egyátalán nem majd következőkben ventik felpörögtek leálltak ès újraindult. Ilyenkor vártam 5-10 percet majd simán betudtam kapcsolni. Olyan mintha nemkapott volna elèg aramot a rendszer.
Viszont most nem lett kikötve sőt napi használatban olyat csinállt hogy már futott minden egy fèl vagy akár 1 órája ès hirtelen leállt majd újraindult (2x csinállta). Ezután legközelebb mikor használtam volna ismèt csak a ventik pörögtek fel 1-10 mp de itt se mindig max fordulaton.

Amit próbáltam táp vezetèkeket újra összedugni dvd olvasót lekötni nem változott semmi.
Lehet alaplapi elemet kellene cserèlnem, jelenleg nincs csere elemem. Mint ahogy csere proci ram vga ès tápom sem. Gondolom ezek közül ment el valami.

Ami fontos lehet bekapcsolásnál kèp mindig van arr a pár mpre. Nem ad ki hangjelzèst.

Ha tudtok segìtsetek köszi.

P5K se, radeon hd3850, E4500, Fsp 400, 2gb ram

(#27107) Gyufaaa válasza mmaattee315 (#27106) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Első körben mindenképp tápot kellene szerezned egy próba erejéig. Alaplapot vedd szemügyre, hogy látsz e esetleg rajta púpos kondit.

(#27102) Rpattz: Mi volt a másik vga? :U

[ Szerkesztve ]

(#27108) Rpattz válasza Gyufaaa (#27107) üzenetére


Rpattz
csendes tag

Geforce 8400GS 512MB

(#27109) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!
Adott egy ilyen szamitogep:
Q8200
Gtx285
4gb ddr2

Olyan problemam van vele, hogy ha elinditok valamilyen jatekot /tf2 dota2/ folyton crashel... Mar ujra tettem eloszor win 8.1 volt rajta most win7 legfrissebb driverekkel. Megprobaltam egyszerubb jatekokkal azokat gond nelkul viszi. Nem tudom, hog mi lehet a baja vagy csak a steames jatekokat nem komalja? Valakinek van erre otlete?
A segitseget elore is koszonom!

(#27110) zolika15


zolika15
tag

Sziasztok egy olyan problemam lenne h bekapcsolom a gepet abban a pillanatban ujraindul es nem kPcsol be ha hosszabban nyomom a bekapcs gombot akkor elkapja ha leveszem a vinyot vagy a videokartyat siman meg a tap jo siman vinni kene neki vitt mar i7 et ket videokartyaval a mostani konfig egy g3220 650 ti 1gb 250 hitachi vinyo es egy corsair 450 es tap elore is koszi a segitseget😉

Zoli

(#27111) codec válasza chewycl (#27109) üzenetére


codec
senior tag

Szia!
Nem vetted észre, hogy a kártya nagyon melegedne? Attól is lehet ilyen problémád.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27112) Tibroo válasza zolika15 (#27110) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Szia!
Egy kicsit fogalmazd át mi is a problémád,mert így nehéz lesz segíteni! :F

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27113) zolika15 válasza Tibroo (#27112) üzenetére


zolika15
tag

Bocsi ha nem volt egyertelmu nos osszeraktam a gepet szeretnem bekapcsolni de 1 masodperc utan ujraindul es ha nem nyomom le a tapnal a kapcsolot folyamat ezt csibalja amig nem aramtalanitod ha hosszan nyomvatartom a bekapcsolo gombot akkor bekapcsol viszon ha lehuzom vagy a vinyot vagy a videokartyat akkor siman elindul a gep.

Zoli

(#27114) Gyufaaa válasza Rpattz (#27108) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Esetleg próbálj meg egy C_MOS Cleart. Próbáltad, hogy a másik vga-val a BIOSban manuálisan letiltod az IGP-t, majd gép kikapcs, másik VGA be és indít? :U

(#27115) chewycl válasza codec (#27111) üzenetére


chewycl
tag

Nem, normalis a hofoka es most lett ujrapasztazva azert nem is ertem miert csinalja :O

(#27116) Tibroo válasza zolika15 (#27113) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Aha!
Így már kicsit jobban érthető,szerintem nézd át a csatlakozókat,nem sérült-e valamelyik,nem illeszkedik valahol rosszul,értem itt a HDD csatolóit,és ugyanígy a VGA csatolóit is!
Külön próbáltad már,csak a VGA-val,vagy csak a HDD-vel indÍítani?
Akkor mit csinál?

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27117) zolika15 válasza Tibroo (#27116) üzenetére


zolika15
tag

Kulon kulon mennek igen ugy nincs gond de ha ketto egyszerre be van kotve csak bekapcsol fel masodperc mulva ujraindul ha hosszan nyomom a bekapcs gombot akkor elindul es utana nincs baja csak meg sem normalis ez igy

Zoli

(#27118) perempe


perempe
addikt

windows xp-s p4 gép lefagy egy kattanás után. mi probléma?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27119) perempe válasza perempe (#27118) üzenetére


perempe
addikt

kb. 20 perc után csinálja.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27120) perempe válasza perempe (#27118) üzenetére


perempe
addikt

P4P800S-X lap 1gb ram fx5200 LC420H-12 táp

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27121) Vakegérke válasza perempe (#27120) üzenetére


Vakegérke
veterán

HardDiskSentinel-lel nézz rá a winyódra. Nekem gyanús az a kattanás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27122) perempe válasza Vakegérke (#27121) üzenetére


perempe
addikt

ha aida képet feltöltök, az elég?
[link]
[link]

köszönöm a karácsonyi segítséget.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27123) perempe válasza Vakegérke (#27121) üzenetére


perempe
addikt

a maxtorról írja a hdsentinel:
A lemez felületén található 111 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 3 hibás szektort.
A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.
A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

kondíció 25%

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27124) Rpattz válasza Gyufaaa (#27114) üzenetére


Rpattz
csendes tag

Igen-igen, mindkettőt próbáltam, és zero siker...
Én most elkezdtem a tápomra gyanakodni, az elmúlt fél évben nagy csúnya hangja van (tegnap előtt lett kitakarítva). A 450W-os, szerintem nem valami márkás. De ha még is a táp lenne a fekete bárány, akkor még 1 héttel ezelőtt hogy működhetett egy nagyon fogyasztású CPU-val, meg egy 775-ös lappal?
Mi van ha a kártya nem kap elég áramot? Nem kéne egy átalító valami a kártyához?

(#27125) don91


don91
újonc

Hali! A segítségeteket szeretném kérni. Alábbi gépet vásároltam nemrégiben.:
Proci: AMD A10-6800K
Alaplap: Gigabyte GA-F2A88XM-D3H
RAM: 2X4GB DDR3 1866Mhz Corsair Vegeance
SSD: 64GB Samsung 830 SSD
Ház: Chieftec CT-01B
Táp: Be Quite Straight Power E9 400W
Samsung SyncMaster 920n monitort használok!
A képernyő időközönként elsötétül 2 másodpercre majd visszavillan. Pár percenként csinálja. Monitorkábel ok.
Ati Omega drivert szedtem le majd raktam újra. Ez sem oldotta meg....:S Elképzelhető, hogy hardveres probléma áll fenn?
Válaszokat előre is ksözi!

(#27126) Keeperv85 válasza perempe (#27123) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Következtetés: mentsd, ami még menthető... halálán van a HDD... :U

(#27127) Vakegérke válasza perempe (#27123) üzenetére


Vakegérke
veterán

Keeperv85 fórumtársunk megelőzött, a lényeget elmondta.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27128) perempe


perempe
addikt

köszönöm a válaszokat. nem is enyém a gép, egy rokonomé.

akkor a hibás vinyó nélkül működik?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27129) Vakegérke válasza perempe (#27128) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mesélj, milyen HDD(-k), ODD(-k), esetleg SSD(-k) van(nak) a gépben?
Melyiken van a rendszer? Csak nem a hibáson?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27130) perempe válasza Vakegérke (#27129) üzenetére


perempe
addikt

ezen kívül egy dvd meghajtó van benne, és annyi. teamviewerrel próbáltam segíteni.

nem a hibáson van a rendszer, de attól még meghal a bekapcsolás után 20-30 perccel.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27131) Vakegérke válasza perempe (#27130) üzenetére


Vakegérke
veterán

No várjuk egy kicsit. Azt mondod, hogy "ezen kívül egy dvd meghajtó van benne, és annyi."
Akárhogy gondolkodom, a hibás winyón van a rendszer. Ha nem, akkor min?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27132) Keeperv85 válasza Vakegérke (#27131) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Bootol dvd-ről... :O ;]

(#27133) perempe válasza Vakegérke (#27131) üzenetére


perempe
addikt

wd3200aajb-n van a rendszer, ami két kötetre van osztva. (így mondják?) az 100%-os a sentinal szerint.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27134) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Sziasztok! Azzal a problémával szembesültem ma sajnos, hogy egyik pillanatról a másikra nem indul el a gépem. Pont indítottam újra a gépet, és azóta be se bootol a gép, a post se megy le, egyszerűen csak fekete képernyő, a biosba se tudok belépni. Cmos clr-t, elem kiszedést próbáltam, egyik se se jött össze! Valakinek valami ötlet? Előre is köszönöm! :R

Gépem:
Sapphire Hd4730
Kingston 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3
AMD ATHLON II X4 620
GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
CHICONY HIPRO 430W,

(#27135) Vakegérke válasza perempe (#27133) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szóval mégsem csak a haldokló winyó, meg a DVD meghajtó van a gépben. Nincs okod ködösíteni, így nem értem, hogy célirányos kérdésre miért nem adsz pontos választ.

No szóval. A rokonod húzza le az adatkábelt a rosszalkodó winyóról, kapcsolja be a gépet. Elméletileg nem fog meghalni a szokott időben. Ha mégis, meg leszek lepve.
Ha van fontos adat a winyón, addig mentse a rokonod, ameddig még van rá mód.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27136) perempe válasza Vakegérke (#27135) üzenetére


perempe
addikt

milyen célirányos kérdés?

köszönöm a segítséget. nem is tudok rendesen válaszolni a kérdéseidre ilyen okból kifolyólag.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27137) perempe válasza Vakegérke (#27135) üzenetére


perempe
addikt

a maxtor hdd tápját is le kell szedni, ugye? ez a maxtor a híresen rossz széria?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27138) codec válasza matthew95(2) (#27134) üzenetére


codec
senior tag

Lehetséges, hogy valamelyik alkatrész elmozdult. Próbáld meg, hogy kiveszed a ramokat, vidókártyát, érintkezőket kifújatod, megtisztítod, lehet csak ennyi baja lett.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27139) Vakegérke válasza perempe (#27136) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt kérdeztem, hogy milyen meghajtók vannak a gépben. Azt hiszem, ez célirányos kérdés.
A válaszod az volt, hogy "ezen kívül egy dvd meghajtó van benne, és annyi." Utólag kiderült, hogy van még másik winyó is a gépben.
Érted már, miről beszélek?

A tápkábel nem poén, az adatkábel az, amely ne legyen a rossz winyón.
Tudod mit? Biztos ami biztos alapon azt is húzzátok ki a winyóból.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27140) mmili


mmili
tag

Sziasztok.

Először is Boldog karácsonyt Mindenkinek.
Sajnos lenne egy komoly problémám. Pár napja írtam már, hogy baj van a gépemmel.
(Elkezdtem telepíteni a windows 7-et a gépemre, de miután az adja meg a kódot opciót továbbnyomtam pár perccel később elsötétült a monitor. A gép megy, de se a kikapcsoló gombra, se a resetre nem reagál. Kikapcsolni csak a táp gomb lenyomásával tudom. Azóta semmi, de még elindulni se tudok egy újratelepítéssel vagy mással.
A paraméterek:
alaplap: ASUS M3A78
AMD PHENOM X3 8650
RASURBRO 450 W
4 GByte DDR2 800Mhz memória
500 GB WD BLUE merevlemez:
SAPPHIRE RADEON HD 4850 512MB RAM 256 BIT)

Örültem, mert sikeresen telepítettem a windows, és nem is kapcsolódott ki. 2-3 napig frankó volt, majd tegnap este fele 2x is lefagyott. Aztán mikor ki akartam kapcsolni nem ment. Furcsa volt, ezért gondoltam bekapcsolom. A gép elindult, de ismét nem adott képet, viszont a ventik mentek. Majd kikapcsoltam, és amikor be akartam akkor paff, levágta a biztosítékot. Azóta ha be akarom kapcsolni levágja mindig :( . Mi történhetett. Megdöglött a táp? Esetleg valami más, vagy sokkal komolyabb a baj?
Mit tanácsoltok, mivel kezdjem így karácsony utolsó napján a monyákolást :( ?
Köszi előre is.

(#27141) Vakegérke válasza mmili (#27140) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia, áldott ünnepeket kívánok.

Amondó lennék, hogy a táp rosszalkodik. A gépben alacsony feszültség van, amelyet a táp biztosít, az alkatrészek áramfelvétele viszonylag kicsi. Logikusan gondolkodva a tápban lehet valami rövidzárlat.
Nem vagyok szaki, így értékeld azt, amit mondtam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27142) perempe válasza Vakegérke (#27139) üzenetére


perempe
addikt

WD WD3200AAJB és MAXTOR 6Y080L0 (#27122-ben linkeltem, de nem írtam) és DVD, de nincs előttem a gép.

a rokon nevében is köszönöm a segítséget!!!

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27143) Vakegérke válasza perempe (#27142) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyelőre nincs mit. Majd akkor vedd úgy, hogy "szívesen", ha a hibás winyó kiiktatása megoldotta a problémát. :)
Majd jelezd vissza, légy szíves, hogy mire mentetek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27144) perempe válasza Vakegérke (#27143) üzenetére


perempe
addikt

:R

oké

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27145) Csolt


Csolt
tag

Hali!

A múltkor írtam, hogy kékhalált okozott a videokártyám. A nagy sikerre való tekintettel ma is dobott egyet, de ez más, mint a múltkori:

Kép 1

Kép 2

Egy furcsán fogalmazó (vagy csak Google Translate-val fordított) honlap szerint ezt a hibát okozhatja az MSI Afterburner is, amit én is használok.

Találkoztatok már ilyennel, hogy lehet ezt megoldani (a neten semmi használható és megbízható megoldást nem találtam)?

(#27146) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Tegnapi nap folyamán, kaptam egy ilyen kék képernyőt. Az Intel SSD Toolbox 3.2.3 szenvedett, hogy nem látja az SSD-t és utána kaptam. Konkrétan erre vonatkozóan nem találtam választ és azóta se fordult elő hasonló. Létezik, hogy ez csak az intel driver pillanatnyi hülyesége csak és ne idegeskedjek rajta? (Bár mondjuk egy kék képernyő elég meredek.)
Alaplap: Gigabyte GA-P55-USB3, Windows 8.1
Előre is köszönöm a segítséget!

// -

(#27147) codec válasza #hpq (#27146) üzenetére


codec
senior tag

Üdv!
Kábelek rendben vannak? Táp, esetleg sata kábel nem mozdult el?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27148) #hpq válasza codec (#27147) üzenetére


#hpq
aktív tag

Helló,
Igen elvileg azok rendben vannak, eset után össze mozgattam mindent. (Mondjuk attól még belső szakadás lehet.) Azóta nem produkálta a jelenséget. Ez a hiba konkrétan mire utal? Ha én jól kiveszem akkor valami az illesztő programmal nem passzolhatott neki.

// -

(#27149) Tibroo válasza #hpq (#27148) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Hali!
Szerintem is valamelyik kábel okozhatja,rosszul illeszkedik a csatolófelületen valahol bárhol,ilyenkor a gép teljes összeszerelését újra át kell nézni,csinálhatsz egy BIOS frissítést is!
Nem akarlak elkeseríteni egyébként az 1156-os széria eléggé instabilra sikeredet! :))

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27150) #hpq válasza Tibroo (#27149) üzenetére


#hpq
aktív tag

Helló,
Igen, sajnos észre vettem, hogy nem ez a legstabilabb sorozat. Régebben volt pár hasonló kék képernyő a HDD/hálózati kártya miatt, amit egy normális BIOS beállítás megoldott. Sajnos az én alaplapomra 2011-ben volt utoljára BIOS kiadva és az is béta állapotban maradt (rev. 1.0). [link] Már kezdtem örülni mert majd egy évig nem jelentkezett semmilyen probléma, akkor viszont lehet kicserélek pár kábelt meg ez egészet össze mozgatom. Ha viszont nem jelentkezik a probléma akkor betudható a 1156-os széria debilitásának?
Köszönöm szépen a segítségetek! :))

[ Szerkesztve ]

// -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.