Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) domotorpeti válasza codec (#27500) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Teljesen kikapcsol, elszáll. És utána persze nem indul. RAM-okat kicserélgettem már másik gép ramjaira, nem oldotta meg. BIOS-t reseteltem. Darabokra szedtem az egész gépet, tápot, mindent, megpucolgattam, átnéztem. RAM feszültség beállításához nem értek, de megpróbálom majd akkor manuálban belőni, hátha... :)

Sic transit gloria mundi.

(#27502) berzebub válasza domotorpeti (#27501) üzenetére


berzebub
aktív tag

Tápod milyen fajta és korú?

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#27503) codec válasza domotorpeti (#27501) üzenetére


codec
senior tag

Hőmérsékletek rendben? A tápegység haldoklása is csinálhat ilyen gondot. Van lehetőséged másik táppal kipróbálni?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27504) domotorpeti válasza codec (#27503) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

A táp egy Codegen táp, 400W. Öregecske, használtan vettük és már javítva is volt. Ő lenne a hiba?

Egy X3 445 AMD-t hajt Asrock N68CS-UCC lapon. 512-es Radeon VGA, 2 SATA vinyó 2GB DDR3-al és ennyi.

A RAM-fesz "auto"-n volt, megnéztem, ez tuningram ami benne van (Kingmax-nak 2x 1GB DDR3 hűtőbordázott tuningja), és 1,7-1,9 között kéri a gyár. 1.88-at adok neki manulálisan.

Most csináltam egy Aida-stabtesztet, mindent terheltem egy órán át. CPU 45-50C között, HDD 33C, alaplap 33C. Minden rendben. Lehet hogy megoldotta volna a ram? :)

Sic transit gloria mundi.

(#27505) codec válasza domotorpeti (#27504) üzenetére


codec
senior tag

Reméljük most már jó lesz, azért egy tápegység cserén gondolkozz el. Az a Codegen veszélyes lehet a géped minden alkatrészére.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27506) domotorpeti válasza codec (#27505) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Köszönöm skacok, remélem innentől életben marad. A tápot meg lehet hogy leváltom valami 500-as normál tápra :)

Sic transit gloria mundi.

(#27507) MikiHaver


MikiHaver
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő lenne. 2 héte voltam pc boltban, hogy kompresszorral kifújják a gépemből a port. Na most azóta néha leáll csak úgy a gépem a linkelt hibaüzenettel.

http://i.imgur.com/eyTPUEi.jpg

Fizikailag félrecsúszhatott valami szerintetek, ami miatt nem érzékel egy hardvert túl jól a gépem?

Windows 7-et használok.

(#27508) domotorpeti válasza MikiHaver (#27507) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

A PFN hiba a page frame database-t, a fizikai memóriát (RAM-ot) kezelő memória-adatbázis hibáját jelzi. Ramokat igazgatnám meg, kivesz-foglalat tisztít-vissza, valószínűleg ott van gond, ha tényleg a portalanítás során keletkezett. :)

Sic transit gloria mundi.

(#27509) vgerry


vgerry
csendes tag

Üdv!

Régi konfig:
Alaplap: MSI H61M-P21 (b3)
CPU: Intel Core i5-2400 LGA1155
Memória: 2x4 Gb
VGA: MSI R7750 PMD1GD5/OC
Táp: Codegen 400W

Ezzel a régi konfiggal teljesen jól működött a gép. Vettem bele egy Asus Radeon R9 270x videókártyát és hozzá egy Coolermaster 600W os tápot mert nem lett volna elég a watt. Kicseréltem mind a kettőt, de amikor be akartam kapcsolni nem indult a gép. A processzorhűtő ventilátora pörög, de a videókártyának a ventilátorai csak a bekapcsoló gomb benyomása pillanatában pörögnek fel aztán leállnak. Nincs sípoló hangja sem. A videókártya ki lett próbálva másik gépben és ott működött.

(#27510) domotorpeti válasza vgerry (#27509) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Külön tápot adtál neki? Biosban be van állítva, hogy használhat nem-alaplapi kártyát is? Nem nullázta amikor kivetted? Talán az i5-ben is van beépített, nekem i7-el csinált hasonlót. CMOS reset megoldotta. :)

Sic transit gloria mundi.

(#27511) domotorpeti válasza vgerry (#27509) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Ja és úgyanúgy H61-es lapon történt velem is, így különösen jó eséllyel pályázol hasonló problémákra! :)

Sic transit gloria mundi.

(#27512) vgerry válasza domotorpeti (#27511) üzenetére


vgerry
csendes tag

És a CMOS resetet hogyan kell csinálni?

(#27513) berzebub válasza vgerry (#27512) üzenetére


berzebub
aktív tag

Kikapcsolt állapotban a kijelölt tüskéket valami fémmel (csavarhúzó,5 forintos) összeérinted és kész ha két tüskés, ha három akkor a másik állásba rakod a jumpert. De fontos hogy kikapcsolt állapotban!

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#27514) domotorpeti válasza berzebub (#27513) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Vagy b.) verzió belülről, a beállításokban is lesz olyan hogy "visszaállítás gyárira", vagy "setup defaults", vagy hasonló. c.) verzió kikapcsolt ÉS KONNEKTORBÓL KIHÚZOTT (TÁP LEKAPCSOLÁS IS JÓ) állapotban az alaplapi gombelem kivétele, várni pár percet, bekapcsológomb megnyom, hogy teljesen áramtalanítva legyen. 10 perc után gombelem vissza, konnektorba vissza, indulhat és kész a CMOS-reset.

Sic transit gloria mundi.

(#27515) vgerry válasza domotorpeti (#27514) üzenetére


vgerry
csendes tag

Megcsináltam a gombelem kivételével most annyi változott hogy pörög a videókártya ventije is de nem sípol a gép és nem kapcsol be

(#27516) berzebub válasza vgerry (#27515) üzenetére


berzebub
aktív tag

Ha kiveszed a vga-t az alaplapra kötve kapsz jelet? A vga-ra rendesen rákötötted a 6 pines táp csatit? A 4 pines csati a CPU mellett nem mozdult ki?

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#27517) vgerry válasza berzebub (#27516) üzenetére


vgerry
csendes tag

Az lehet baj hogy a táp cpu-s csatija 8 pines az alaplapé meg csak 4?

(#27518) vgerry válasza berzebub (#27516) üzenetére


vgerry
csendes tag

vga nélkül rendesen elindult
A 6 pinesek rendesen be voltak dugva zölden világított a kártya is a 6 pineseknél

(#27519) berzebub válasza vgerry (#27517) üzenetére


berzebub
aktív tag

Azt szét tudod szedni két négyessé.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#27520) vgerry válasza berzebub (#27519) üzenetére


vgerry
csendes tag

Be is van dugva úgy csak nem voltam benne biztos hogy jó

(#27521) berzebub válasza vgerry (#27520) üzenetére


berzebub
aktív tag

Akkor vga nélkül lépj be a biosba és az advanced menü pont alatt tiltsd le a onboard vga-t save and exit kikapcs és kártya be

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#27522) vgerry válasza berzebub (#27521) üzenetére


vgerry
csendes tag

Bocsi de nem nagyon értek hozzá ha igd re állítom akkor lesz kikapcsolva?

(#27523) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok.

Tegnap megjött az új házam, át pakoltam mindent, de időm már nem volt tesztelni és hibát javítani, csak egy gyors boot próba történt. Semmi hangjelzés, nincs kép. Felpörögnek a ventik, de ennyi lényegében. A hdd led jelzi, hogy a vinyo dolgozik, de aztán az megszűnik és ennyi a változás a jelekben. Valamit elrontthattam nyilván a beszerelés során. Mi lehet a gondja? Míg hazaérek esetleg valaki mondjon nekem ötletet, hogy a proci nincs jól, vga vagy hasonlókkkal mi lehet a gond. A gép a leirasomban megtalálható.

Tehát lényegébe hogy mit nézzek először. :R

[ Szerkesztve ]

(#27524) Torry válasza norbert1998 (#27523) üzenetére


Torry
addikt

Szerintem táp kábel maradhatott le vagy az alaplapról vagy a vga-ról.

(#27525) berzebub válasza vgerry (#27522) üzenetére


berzebub
aktív tag

Mik az opciók? Az igd az az integrált elvileg Peg vagy PCI,PCIe kell neked.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#27526) vgerry válasza berzebub (#27525) üzenetére


vgerry
csendes tag

Intiate graphic adapter nél lehet választani peg és igd közül(alapból peg en van)

(#27527) norbert1998 válasza Torry (#27524) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszi.

Berzebub: :nem igazán értem :B

(#27528) berzebub válasza vgerry (#27526) üzenetére


berzebub
aktív tag

A Peg a jó.

norbert1998 : Nem neked szólt :N

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#27529) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok!
Asrock z77 Extreme4-nél nem tudja valaki mi a neve a programnak ami feloldja a szorzózárat?
Előre is köszi :)

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27530) vgerry válasza berzebub (#27528) üzenetére


vgerry
csendes tag

nem az a baja hogy a videókártya 150W ot fogyaszt és a táp max csak 130W ot tud?

(#27531) berzebub válasza vgerry (#27530) üzenetére


berzebub
aktív tag

A vga a 12V ágat használja, annak elégnek kell lennie. Elvileg ha össze van dugva és bekapcsolod mennie kell, ami még lehet, hogy a vga nem arra küldi a jelet amire rá van kötve(hdmi,dvi,dsub) . Ha benn a kártya van sípolás ?

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#27532) domotorpeti válasza vgerry (#27530) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Ha a ventik felpörögnek a VGA-n, akkor elég az áram neki szerintem. Induláskor elég nagyot ránt úgyis. Ha a bios-ban letiltod az onboard VGA-t, ne ijedj meg ha onnantól még postscreen-t sem kapsz, semmi sem jelenik meg sehogy. Ezt majd ismételt elemkivétellel, újabb CMOS- resettel tudod orvosolni, ha ez történne. Ha csak simán beindul, akkor meg örülsz. :)

Sic transit gloria mundi.

(#27533) domotorpeti válasza norbert1998 (#27523) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Ha a vinyó dolgozik, akkor a proci is megy. Anélkül konyec. CMOS reset? Egyébként RAM illesztést pucolnám itt is, ezekkel a ramokkal csak a gond van :DD

Sic transit gloria mundi.

(#27534) norbert1998 válasza berzebub (#27528) üzenetére


norbert1998
veterán

Bocsi :R

Köszi mindenkinek. :R a nagy sietségben digitálisan dugtam az analóg dvi-t... :W

(#27535) domotorpeti válasza norbert1998 (#27534) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Határozottan ez a jobbik eset :))

Sic transit gloria mundi.

(#27536) norbert1998 válasza domotorpeti (#27535) üzenetére


norbert1998
veterán

igen, így van :D de közben sikerült letörnöm egy artcic f12 egyik lapátját :W :O most ragad szuperragasztóval
ahogy hallgattam a hangokat, hozzáért az egyik harisnyázott vezeték. bezzeg az sértetlen maradt

(#27537) vgerry válasza berzebub (#27531) üzenetére


vgerry
csendes tag

hát igen az a baj ha benne van a videókártya akkor nem sípol nem indul a rendszer :/

(#27538) Torry válasza norbert1998 (#27534) üzenetére


Torry
addikt

Áhh :D
Úgy értelmeztem a hsz-t, hogy le is áll a gép kis megindulás után.

(#27539) vgerry válasza Torry (#27538) üzenetére


vgerry
csendes tag

nem, megindul és úgymarad, nem bootol, nem sípol

(#27540) norbert1998 válasza Torry (#27538) üzenetére


norbert1998
veterán

az a másik gép volt, gagyi hp alaplap, semmi rögzítőfül, kicsuszott a vga, az le is állt egyből . de arról nem kérdeztem be ide :)

(#27541) vgerry válasza domotorpeti (#27510) üzenetére


vgerry
csendes tag

CMOS reset után a vga-t belerakva indítsam a gépet?

(#27542) codec válasza vgerry (#27530) üzenetére


codec
senior tag

Lapodon melyik bios van felrakva (19.2)?
Lehetséges, hogy a legfrissebbre lenne szüksége a vga felismeréséhez.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27543) norbert1998


norbert1998
veterán

havernak már szervízbe van az alaplapja, de szerintetek mi találhatta azt? egyszer játék kzbe, mintha a tápot kihuzták volna a konnektorból (zsír új, 6 napos pc), elszállt minden, azóta ha áram alá helyetük, akkor a ventik instant felpörögtek, majd ki is kapcsolta gép, gombra nem ragált, acrock 970 extreme 4 volt, a kijelzője hülyeségeket írt (az alaplapon ami van), és a clear cmos gomb rázott (elektromosan)

(#27544) vgerry válasza codec (#27542) üzenetére


vgerry
csendes tag

Szerintem nem a 19.2 van rajta mert az később jött ki mint amikor én vettem és én nem frissítettem még biost

(#27545) ghodyl


ghodyl
tag

Sziasztok!
Adott egy Gigabyte 8I945PLGE-RH alaplap, az egyik napról a másiknapra nem nagyon akar bekapcsolni, csak akkor hajlandó ha a 24 pines csatlakozot ki és ujra bedugom utána bekapcsoló gombra újra megy, de csak amíg ki nem kapcsolom, mi okozhatja ezt a hibát ?

(#27546) domotorpeti válasza norbert1998 (#27536) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Hááááát nem tudom mennyire jó poén a hűtőventi-ragasztgatás :D

Sic transit gloria mundi.

(#27547) norbert1998 válasza domotorpeti (#27546) üzenetére


norbert1998
veterán

kétkomponensű lassúragasztó, ha megragad, az többet ott el nem törik. csak ragadjon meg, mert nem szívesen használnám 8 helyett 7 lapáttal, meg szerintem eléggé pozícióba állítottam a ragadás idejére :K

(#27548) domotorpeti válasza vgerry (#27541) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Aha, érdemes úgy megpróbálni. Ha nem indul, akkor letiltani a lapi vga-t, és úgy is próba :)

Sic transit gloria mundi.

(#27549) domotorpeti válasza norbert1998 (#27547) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

7 Lapáttal vicces lenne az egyensúlya is. Feltételezem nem lenne teljesen centír a tengely :))

Sic transit gloria mundi.

(#27550) norbert1998 válasza domotorpeti (#27549) üzenetére


norbert1998
veterán

na igen, pont amiatt nem szeretném úgy használni, de norrmál fordulaton nincs ideje berezonálni, mert arra már tett egy másik kört. de azért mégis, leyen már rajta a lapátja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.