Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) heindrich95 válasza #85154688 (#27900) üzenetére


heindrich95
csendes tag

Szia! Letöltöttem és csináltam egy terheléstesztet,igaz 10 perces de szerintem ez is elég lehet.
Képet csatolok.

Videókártya terhelés alatt 64 Celsius fok hőmérsékletet produkált.

[ Szerkesztve ]

(#27902) #10726912 válasza heindrich95 (#27901) üzenetére


#10726912
törölt tag

Tápegység VGA kb kizárva. Szedd ki és tedd vissza egyesével a ramokat, minden slottban próbáld ki, nyúzd pár percig. A BIOS-ban túrkálj, ha van spread spectrum, turbo boost és hasonló funkció, azokat kapcsold ki. Nézd meg az alaplapod támogatottságát, nem e adtak ki valami frissítést, ha igen, javasolt a frissítés. Végezetül marad HDD probléma, telepíts egy pendrive-raa egy Op rendszert, és használd arról a géped, ha azzal nem jön elő, akkor adat kábel cserét, vagy akár hdd cserét eszközölj.

(#27903) tata93


tata93
tag

Sziasztok!
A következő problémám van a gépemmel.
Teljesen újnak mondható, 2014 november végén vásároltam minden alkatrészt külön-külön. Asztali gépről van szó és a következők a paraméterei:
INTEL CORE i5 4590 3.30@3.70GHz 6MB BOX s1150
ASRock H97 FATAL1TY PERFORMANCE (s1150)
CORSAIR Vengeance LP 8GB [2x4GB] 1600MHz DDR3 KIT BLACK
WD BLUE 1TB 64MB 7200RPM SATA3 (WD10EZEX)
SAMSUNG 840 EVO 120GB BASIC SATA3 SSD (MZ-7TE120BW)
ASUS GTX760 2GB GDDR5 DirectCU II OC (GTX760-DC2OC-2GD5)
XFX 550W TS Series Full Wired 80+ BRONZE (P1-550S-XXB9)
Zalman Z9 Plus ház

Saját magam szereltem össze a gépet és tökéletesen működik, kivéve ezt a furcsa dolgot:
Először is nem tudom letenni Alvó módba, fogalmam sincs, hogy miért. Rányomok az Alvó módra és kikapcsol a gép, de egyből vissza is kapcsol. Ez az egyik ami érdekes. A másik, amit a minap vettem észre, hogy magától bekapcsol a gép. Ezt november óta már harmadszor csinálta, csak most vettem észre, hogy magától kapcsol be, az eddigiekre meg azt hittem, hogy én kapcsoltam be, csak elfelejtettem lekapcsolni. A másik furcsa ebben, hogyha így bekapcsolódik a gép és nem csinálok vele X ideig semmit, akkor leteszi magát Alvó módra. Szóval nagyon nagyon érdekes. Szerintetek mivel orvosolható ez a probléma? (Win 8.1 van a gépen)
Köszi előre is a válaszoakt! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#27904) gotz válasza tata93 (#27903) üzenetére


gotz
tag

Enyém is hasonló módon önálló életet él :R :D

(#27905) tata93 válasza gotz (#27904) üzenetére


tata93
tag

Az korrekt..:D Legalább tudom, hogy nem én csináltam vmit rosszul. :C

(#27906) berzebub válasza tata93 (#27903) üzenetére


berzebub
aktív tag

Biosban kutakodj, a wake up funkciókat kapcsold ki illetve energy saving funkciókat nézd át. Windowsban nézz egy esemény naplót, lehet valamelyik driver beleszól az alvó módba.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#27907) gotz válasza berzebub (#27906) üzenetére


gotz
tag

Nekem ezt írja ki. WOL, WU funkciók ki vannak kapcsolva gépen.

[ Szerkesztve ]

(#27908) RaiDan


RaiDan
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap elkezdtem összerakni az új gépemet, de akadt egy kis bökkenő. Egy újonan vásárolt AsRock Z77-es alaplapba szerettem volna egy Intel i5 3570K (használtan vásárolt) procit beletenni... Mindent bekötöttem, hűtőt felszereltem, ramok bent, videokártya bent... És amikor rányomtam a bekapcsoló gombra a ventillátorok felpörögtek 1mp-re és semmi. Először a tápra gyanakodtam (Corsair CX500), de rákötöttem egy másik gépre, működött. Aztán kikötöttem a vinyot, az ssd-t, valamint kivettem a videkártyát... Semmi. Így a végére maradt a processzor és az alaplap... Volt itthon egy i5 2320 beletettem az alaplapba és életre kelt. Visszakötöttem mindent, tökéletesen működik az összes alkatrész. Ellenőriztem az alaplap BIOS-át, a legfrissebb volt fent. Valami felett elsiklottam?! A K-s procik igényelnek vmi xtrát összeszerelésnél? Vagy csak simán átvertek ebay-en egy sérült procival?!

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat!

(#27909) Exowienqt


Exowienqt
csendes tag

Sziasztok!
A minap a következő probléma merült fel a gépemmel: Bekapcsoláskor a ventillátorok felpörögnek, de 2-3 másodperc után újraindul . Mintha megkapná az áramot, a zöld led kigyullad bekapcsoláskor, de azon nyomban újraindul a gép. Nem sípol, cmos reset nem segített. Nemrég lett felújítva a cucc, most meg elég csúnyán meg vagyok lőve az esszéimmel, a munkámmal.... :W A nagy kérdés, hogy szerintetek ez proci, alaplap, vagy tápegység probléma-e?

Aki másba beleesik, magának ás vermet.

(#27910) #10726912 válasza Exowienqt (#27909) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szórj ki mindent belőle,csak egy ram, vga proci tápegység maradjon. Lehet cserélni ramot, vga-t tápegységet.

(#27911) Exowienqt válasza #10726912 (#27910) üzenetére


Exowienqt
csendes tag

Akkor az alaplaphiba és a procihiba, mint olyan, kivan zárva?

Aki másba beleesik, magának ás vermet.

(#27912) ThodEE válasza Exowienqt (#27911) üzenetére


ThodEE
őstag

Semmi nincs kizárva a Proci-Alaplap-memória-VGA-Táp alkatrészekből :(

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#27913) Exowienqt válasza ThodEE (#27912) üzenetére


Exowienqt
csendes tag

Akkor ez egy vicces kör lesz. Köszi a gyors válaszokat!

Aki másba beleesik, magának ás vermet.

(#27914) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Bedugott utp kábel hogy okozhat hang és kép akadást? Kb 1 órája produkálja ezt a gép, ha bedugom a háló kábelt akkor random időközönként kb 1mp-ig beakad a hang és a kép.Ha kihúzom akkor meg semmi baja. Esteleg szar krimpelés okozhatja?

Laptop-ról van szó, de nem hiszem hogy lapos specifikus dolog lenne

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#27915) codec válasza RaiDan (#27908) üzenetére


codec
senior tag

Szia!
Alapon semmi extrát nem igényelnek a K-s procik.
Szerintem itt a proci lehet sérült. Esetleg van lehetőséged másnál is kipróbálni?
Annyira jó áron volt, hogy e-bayről rendelted?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27916) djculture válasza RaiDan (#27908) üzenetére


djculture
félisten

Átvágtak a procival, ha mákod van paypalon fizettél és visszaszerezhető a lóvé.

(#27917) #10726912 válasza Exowienqt (#27911) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nincs kizárva, hanem a fentebbi tevékenységgel leszűkítheted a kört az alaplap-proci párosra. Ezek elég specifikusak, a többit könnyebb beszerezni csere erekéig.

(#27918) Shifty01


Shifty01
tag

Hi!
Ujjonan vettem 1 gépet úgy 10 honapja. Összerakni én raktam össze, de értek hozzá szoval ezzel nincs is gond. A mai nap az történt, hogy kiakpcsoltam mentem volna el itthonrol, de kiderült mégsem kell mennem tehát kb 20 perc mulva kikapcsolás után ujra beakartam kapcsolni. Nem indult.
Leelenöriztem minden kábelt, probáltam másik elosztót, probáltam falba dugni közvetlen.
Táppal nicns baj szerintem mert a VGA ledje zölden világít és az alaplapon világít a PWR led pirosan folyamatosan. Alaplap hibára gyanakszom. Próbáltam CMOS resetet. Semmi. Próbáltam a bekapcsoló gombot kikerülve beinditani. Tehát kézzel csináltam meg azt amit a gomb csinál. Nem indult. Leelenöriztem a bekapcsoló gombhoz vezető kábeleket az alaplapnál is. Minden rendben volt. Szétszedtem összeraktam. Semmi sem akar müködni. Iponról vettem tehát nem használtan. Garancia van rá, de mielőtt felveszem velük a kapcsolatot jó lenne megbizonyosodni a hibáról. Külső nyomok nincsenek sem magán az alaplapon sem más alkatrészen. MEgcsináltam azt is hogy teljesen áramtalanítottam és vártam úgy félórát (ált 5perc elég ehhez) Majd ujra ráadtam neki de semmi.
Nem indul el sem a ventillátor sem semmi. Viszont ha külső HDD-t ráteszem felpörög és ugy visekednik mint normális esetben.(Tehát kap áramot mivel pörög)
Nem tudok másra gondolni csak alaplapra.
Probáltam a ram kiszedést is. HDD-t kiszedni és csak SSDvel inditani. Probáltam ramok nélkül. Ötletem nincs.

Jol gondolom hogy ez alaplap?

(#27919) Shifty01 válasza Shifty01 (#27918) üzenetére


Shifty01
tag

Konfig lemaradt.
Mindent iponról szedtem kivéve ramot.
Táp
Lap
Proc
Ram (1,5V)
A ház 1 Zalman z11 plus hf1 de mivel az előlapi panel minden gépen ugyan olyan nem sokat számít szvsz.

Többit fölöslegesen nem irom le, mivel nem hiszem hogy valami baja lenne vgaval, ssdvel, hddvel, vagy hangkártyával.

Ledek mennek ventillátorok nem pörögnek föl. A ledek már akkor világítanak amikor áram alá teszem tehát nem a bekapcsoló gombra reagál igy. A ledek miota megvan mindig világítottak miota megvan pl a vga most is ugyan ugy világít mint ez előtt 1 apró zöld leddel az áram csatlakozásnál.

Viszont az integrált alaplapi hangkártya nyomtatott áramköre is vörösen válágított viszont az most nem világít.
Másik gyanúm pedig hogy a táp csak az 5Vos ágon ad áramot mivel az USBk mennek de semmi több. Megsem moccan. Azt ne mtudom, hogy a ház ventik felpörögnének-e ha csak 5V ágban lenne áram.
Alaplapon most egyedü l1 vörös led világít folyamat ami eddig nem volt. Képet tudok küldeni ha fontos de szerintem érthető.

Nem huztam a vga-t. Procit nem lehet, ramoknak pedig 1600on van cap mivel chipset limit van. Feszeket nem bántottam. Semmi rendkivülit nem csináltam. Használtam mint mindig. Kikapcsoltam és azota nem kapcsol be.

Külső nyom ninncsen semmelyik komponensnek.

[ Szerkesztve ]

(#27920) #10726912 válasza Shifty01 (#27919) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kb mindent elmondtál. Vagy az alaplap, vagy a tápegység a hibás. Szerezz egy másik tápegységet próba erejéig.

(#27921) Shifty01 válasza #10726912 (#27920) üzenetére


Shifty01
tag

Irtam iponnak is, de ők sem tudják. Csere cuccot nem tudok szerezni.

(#27922) Shifty01 válasza #10726912 (#27920) üzenetére


Shifty01
tag

Végülis megbeszéltem velük ingyen érte jönnek letesztelik aztán ha jó visszaküldik ha rossz küldenek ujat. + költség nélkül. Azért akartam megbizonyosoni a hibárol előtte, hogy ne kelljen hibátlan alkatrész esetén + pénzt fizetni. Ha kiderül h alaplap jó akkor irok másik cégnek is aztán lesz vm.
Voltaképp okosabb nem lettem azzal, hogy ide irtam de köszi a választ.

Edit: Sorry a dupla post-ért.

[ Szerkesztve ]

(#27923) djculture válasza Shifty01 (#27922) üzenetére


djculture
félisten

Ha nincsenek meg a felhasználónál az alapvető azonosításhoz szükséges cuccok (pl egy 2000ft-os multiméter amivel rálehet mérni a molexre hogy egyáltalán a 12v és 5v megvan e) akkor lehet találgatni mi a baj. Szerintem az alaplap döglött meg de ez így távolról szintén találgatás és csak a szakmai rutinom súgja ezt nekem.

[ Szerkesztve ]

(#27924) Shifty01 válasza djculture (#27923) üzenetére


Shifty01
tag

Multimétert szerintem tudok szerezni. Köszi a tippet.

(#27925) platthy


platthy
csendes tag

Üdv .
Az én problémám az volna h a gépet be kapcsolom , de pár másodperc után kikapcsol és ezt ismétli.
Ha lehúzom a plusz proci áram kábelt akkor bekapcsol de nincs kép.
Frissen össze rakott gép .
alkatrészei :
gigabyte g1 assassin killer x58 lap
xeon X5650
asus 7970 matrix p.
3×4 gb geil 1600mhz cl11
corsair cm 600M táp.

Úgy csináld h jó legyen. ! . Telefonon gyorsabb 06706318688

(#27926) #10726912 válasza platthy (#27925) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha lehúzod a proci tápját, akkor az alaplap nem tudja detektálni a procit. Ha rádugod, akkor detektálja, de ez a proci nincs a támogatott procik listáján. Ha elírtad, és mégis rajta van a CPU support list-en, akkor BIOS frissítést kell eszközölni olyan procival, amellyel elindul az alaplap. Esetleg szervizben megcsinálják.

(#27927) platthy válasza #10726912 (#27926) üzenetére


platthy
csendes tag

Értem. Tehát akkor vennem kell pl 1 i7 920 ast azzal a légfrissebb biost felrakni és vissza a xeont. ?..

Úgy csináld h jó legyen. ! . Telefonon gyorsabb 06706318688

(#27928) #85154688 válasza platthy (#27927) üzenetére


#85154688
törölt tag

Csak ezért új procit vennél? Ostobaság.... :U Kérj kölcsön egy megfelelő procit, de a legtisztább ha beviszed egy szervizbe aztán ott megoldják simán.

[ Szerkesztve ]

(#27929) platthy válasza #85154688 (#27928) üzenetére


platthy
csendes tag

Annyira nem vészes . I7 920 8.000 Ft tájékán kapható.

Úgy csináld h jó legyen. ! . Telefonon gyorsabb 06706318688

(#27930) #01478400


#01478400
törölt tag

Üdvözletem !! Olyan gondom lenne , hogy amikor bekapcsolom a gépet , betölt a rendszer utána egy 30 másodperc múlva le fagy !! Újra indítom és utána nem csinál semmit csak 3 szor újraindul egy más után !! És ha nagy nehezen tovább lép a windows indítása után akkor meg el szinesedik a monitor !! de ezt a monitor el szinesedést még egyszer csinálta ! 95 % csak annyi hogy felbőg és utána csak újraindul !! Lehet a videókártyám halt volna meg ??

(#27931) berzebub válasza #01478400 (#27930) üzenetére


berzebub
aktív tag

Üdv!

Kezdésnek ird le az alkatrészek típusát Táp,Alaplap,Cpu,Vga,Ram.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#27932) #01478400 válasza berzebub (#27931) üzenetére


#01478400
törölt tag

Alaplap : Asrock P43 Twist
Processzor :Intel Core 2 Dou E8400
Videókártya : Sapphire Radeon 6970 2 GB
Ram : KingSton 1333 MHz 2x2
Táp : Thermaltake TR2 550 .

[ Szerkesztve ]

(#27933) berzebub válasza #01478400 (#27932) üzenetére


berzebub
aktív tag

Elképzelhető, hogy a tápod nem bírja már szuflával. De kezdésnek szedd ki az egyik ramot és próbáld ki mind a két slotban, ha nincs váltaozás akkor a másik modulal is játszd el . Ha nem müködik, próbálj kölcsön kérni egy másik tápegységet és próba, ha akkor sem akkor lehet bele tenni egy csere vga-t.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#27934) errorcode06


errorcode06
őstag

Üdv!

Egy olyan furcsa problémával állok szemben amit nem igazán értek.
Az lenne a gondom hogy a gépem, véletlen időközönként (lehet hogy 3 napig semmi - mint a héten, aztán ma kétszer egymás után) újraindul. Terhelés alatt egyszer sem volt!
Úgy értem, hogy ott pakoltam a szobában, monitor bekapcsolva, csak háttérfolyamatok mennek (steam, skype, eset smart security, hd sentinel, battle net desktop app, total cmd) és egyszer csak újraindult. Semmi hiba üzenet (sem előtte, sem utána), semmi előjel, egyszer csak fogta magát és újraindult. Épphogy betöltött a winfos, még egyszer megtörtént. Ez már nem az első eset, de akkor még nem gyanakodtam semmire. A furcsaság az is benne, hogy sohasem akkor indul újra ha pl játszok, filmezek, böngészek, stb, kizárólag akkor ha üresen áll, és nem ülök előtte.

Van valami ötletetek erre?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#27935) djculture válasza errorcode06 (#27934) üzenetére


djculture
félisten

Valószínű nagyon visszaveszi a feszültséget üresjáratban a vga, ilyen föleg az amd zero core ficsörös vga val van. De amugy többet tudnánk ha megnéznéd a rendszernapló hibára utaló bejegyzéseit.

[ Szerkesztve ]

(#27936) errorcode06 válasza djculture (#27935) üzenetére


errorcode06
őstag

Forrás Kernel-Power
eseményazonosító 41
feladatkategória 63

Ez lenne az?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#27937) djculture válasza errorcode06 (#27936) üzenetére


djculture
félisten

Az igen egyre inkább biztos hogy az energia manageléssel van probléma, megkell nézni milyen profil fut és átállitani

[ Szerkesztve ]

(#27938) errorcode06 válasza djculture (#27937) üzenetére


errorcode06
őstag

Kiegyensúlyozott energia profil van beállítva, semmi sem kapcsol ki a hdd-n kívül (ami 15 percre val állítva).
A PCI Express mérsékel energia megtakarításon van.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#27939) GGAllin


GGAllin
tag

sziasztok!
asrock b75 pro3 m lap cpu atx csatlakozása 8 pin es a tápon viszont csak 4 pin van. át alakító nélkül eltudom indítani? - csak holnapig amig veszek. ha bedugom a 4eset power on nélkül megy a power led és a cpu venti xd
köszi előre is!

bite it you scum !! ~GGA

(#27940) djculture válasza GGAllin (#27939) üzenetére


djculture
félisten

Működik négy pinessel is nem kell venni semmit, csak nem mindegy hogy dugod be :

[ Szerkesztve ]

(#27941) GGAllin válasza djculture (#27940) üzenetére


GGAllin
tag

igen én is így emlékeztem. és csak egyféleképpen ahogy a képen is van, lehet csatlakoztatni. de akkor rögtön megindul a cpu venti meg a power led, anélkül h be lenne kapcsolva

bite it you scum !! ~GGA

(#27942) GGAllin válasza GGAllin (#27941) üzenetére


GGAllin
tag

megoldódott. zárlatot okozott egy csavar a lap alatt :DDD

bite it you scum !! ~GGA

(#27943) djculture válasza GGAllin (#27941) üzenetére


djculture
félisten

Ja igen mert ugy van a csati palástja megalkotva de láttam már olyat aki azért fordítva izomból beledugta igaz a csati fel is repedt :D A távtartók rossz helyre csavarozása is régi hiba, szerencse hogy nem füstölt el az alaplap:)

[ Szerkesztve ]

(#27944) Tonyk


Tonyk
veterán

Sziasztok!

Tippeket várnék, mert már kifogytam az ötletekből.
Asus P8H77-MPRO; 8GB GEIL RAM, 2TB WD GREEN HDD

Egy ügyfelemé a gép. Azt produkálja, hogy frankón feltelepedik minden (win7+frissítések+programok), akárhányszor újraindíthatom bármit csinálhatok vele, működik pöccre, hiba nélkül.
Azonban másnap, ha bekpacsolom BSOD 0x1e és hasonló hibák tömkelege. Whocrashed-el néztem a dmp-t, ötlete sincs rá
Cseréltem már memóriát, hdd-t, most épp a tápon a sor hátha ez. Sajnos lassan haladok vele, mert friss telepítés után jó pár órát állni kell hagyni, hogy újra előjöjjön hiba. Ha a telepítések után kikapcsolom áll egy órát, minden további nélkül indul. Ha egy éjszakát áll reggel nem indul el: BSOD 0x1e.

5let? :F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#27945) djculture válasza Tonyk (#27944) üzenetére


djculture
félisten

Ilyen órákig áll akkor nem indul dolgokat két dolog okoz: 1: Az alaplapi bios elem feszültsége a határon van (kiszed betesz másik) 2. Lapon van egy(vagy több) kapacitásvesztett kondi. (erre nem nagyon van egyszerű házi megoldás, neki kell esni ha nem talál az ember nyomot a kritikus helyeken lévőket kikell cserélni)

[ Szerkesztve ]

(#27946) Tonyk válasza djculture (#27945) üzenetére


Tonyk
veterán

Az a baj, hogy 1 hónapos gép.

A nem indul-t értsd sehányadjára nem indul el.
Ha Macrinum Reflecttel visszaállítok egy mentést, akkor megy amíg agyon nem verem. Nem csinálok vele semmit (értsd nem telepítek drivert, frissítést, stb) csak hagyom éccakára, reggel már megint nem indul el.

Azért rámérek mindjárt az elemre. Köszi.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#27947) djculture válasza Tonyk (#27946) üzenetére


djculture
félisten

Nem jelent semmit hogy mikori, héten is felbontottam egy lapot beszereltem egy gépbe, procit beletettem összeraktam. Inditottam elindult lefagyott, kicseréltem jóformán mindent csak lefagy. Nézem nagyon melegszik az egyik fet, bazz nézem a lábát a középső ott fityegett persze hogy lefagyott a gép.
Tömeggyártás van volt már olyan alaplap is ami zsir újonnan annyi csinált hogy szólt egy nagyot két kondi palástja elrepült róla, a kicsi kinai olyan szépen beültette a kondikat forditva..

[ Szerkesztve ]

(#27948) Tonyk válasza djculture (#27947) üzenetére


Tonyk
veterán

Nyilvánvalóan a kort a lemerült elemre meg a kiszáradt kondira értettem. ;) Köszi!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#27949) djculture válasza Tonyk (#27948) üzenetére


djculture
félisten

Lemerült elem is olyan hogy kitudja mikori gyártású maga az elem meddig állt az alaplap egy raktárban, nem egy új széria ez az alaplap legalább 3 éves..

[ Szerkesztve ]

(#27950) Tonyk válasza djculture (#27949) üzenetére


Tonyk
veterán

3,16V volt az elem, biztos ami tuti lecseréltem egy vatta újra, legalább is a papírból frissen kibontottra (3,26V)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.