Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) Vakegérke válasza akos3 (#26849) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha el tudsz jönni Kőbánya-Újhegyre, ajándékba adok neked NEC (újra)írót, meg kábelt is. Az író vagy működik, vagy nem. Nincs IDE csatlakozóm a lapon, nem tudom kipróbálni. Ha érdekel, priviben keress meg. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26852) VTX válasza VTX (#26850) üzenetére


VTX
csendes tag

Még annyit tennék hozzá, hogy bekapcsoláskor felpörög a videókártya ventilátora, de pár másodperc után le is áll.

(#26853) Vakegérke válasza akos3 (#26849) üzenetére


Vakegérke
veterán

Még valami. Az író pontos típusa: NEC ND-3550A

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26854) Jarod1 válasza VTX (#26852) üzenetére


Jarod1
addikt

alaplapi videókártya van?

(#26855) Jarod1 válasza akos3 (#26842) üzenetére


Jarod1
addikt

lehet hogy a DVd fejjel lesz gond , de nézd meg milyen firmware van rajta és lehet van újjab és talán az segít.

(#26856) VTX válasza Jarod1 (#26854) üzenetére


VTX
csendes tag

Nem. Ez van már vagy 3-4 éve: Gigabyte Radeon HD4850 (GV-R485OC-1GH) Még csökkentett módban felraktam a legfrissebb drivert hozzá, de nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#26857) Gyufaaa válasza bzsoma (#26837) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Régebbivel próbáld. Minimum 2 gen-el.

(#26858) trancemusic válasza VTX (#26856) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ha a vga-n a kondi szállt el,azt lehet cserélni.
Más esetben nem érdemes javíttatni,mert nem mai csirke,inkább vegyél vmi modernebbet.
Amit még ki lehet próbálni:
1: másik gépbe rakva működik-e. (Sztem nem,de hátha... )
2: Az eredeti gyári biost újra flashelni,lehet megjavul a kártya. :)

(#26859) Tibroo válasza VTX (#26856) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Próbáld egy másik videokártyával!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#26860) Tibroo válasza matyoxd (#26844) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Hali!
Lehet a ház kapcsolója ment tönkre,
Azt javaslom,húzd le az alaplapról a (POWER SW) csatlakozót és próbáld egy csavarhúzóval az alaplapon található (+PW-) feliratú két tűt összeérintve indítani.
Egy kis segítség,az alaplap alján találod ezeket a tűket,ahova a ház indítókapcsolói LED-jei vannak kötve.
KÉPEK:




[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#26861) bfekete22


bfekete22
újonc

sziasztok
ma vettem egy 500W tápot 7ezer forintért aprox 500W (tök mind1 ebbe a gépbe megfelel,nem írnak rosszat róla..:D)

összeraktam,csatlakoztattam mindent(nem tudom helyesen-e,lehet ez is a probléma)
a vgat nem tudom csatlakoztatni a tápegységhez ez nem tudom miért van... a régi m-tech tápomhoz volt 3x2es csatlakozó ehhez nincs...

benyomom a gépet elindulnak a zajok,nincs sípolás ledek felkapcs mind aztán idővel lekapcs mind és nincs képem,ventik mennek,mindenki dolgozik csak a képet felejtik el mutatni

segítsetek pls,előre is köszi

(#26862) Vakegérke válasza bfekete22 (#26861) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia.

Átalakító kell neki.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26863) Knobber válasza Gyufaaa (#26807) üzenetére


Knobber
aktív tag

Úgy néz ki hűtés volt inkább a probléma, mint táp. 75 fok volt alapon a GPU terhelésre pedig 90 fok fölé megy. Kiszedtem a gépből és kiderült annyira poros volt, hogy a ventillátor nem tudott forogni :D
Most visszatettem és máris 40 fok körüli értéket mutat nyugiban.

Youtube: Knobber

(#26864) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Emlékeztek még erre? >>> [link], [link]

Nos hát: álljon itt mindenkinek tanúságul: ez az alaplap pontosan tudja, mikor nincsen/rossz a CPU! Szereztem ma egy MSI deszkát, ami le lett tesztelve még az átvétel előtt. Megnyugtatásul közlöm mindenkivel, akinek esetleg AM2-je van: ha így megáll a proci felett a venti, mint a második videóban, a procit már dobhatod is ki, mert fizikailag bontja a kapcsolatot belül a hőmegfutás, így olyan, mintha nem is létezne többé... Bezzeg az MSI nem kapcsolgatja a ventit, az csak lazán nem indul el vele... :W

(#26865) akos3 válasza Jarod1 (#26855) üzenetére


akos3
addikt

Mihez kéne megnézni a fw? :) és hol?

(#26866) Telda


Telda
addikt

Hali!

Öcsém gépébe átraktuk az én régi 500GB vinyómat.
Viszont a lenti képernyőnél tovább nem megy, csak villog a kurzor.
Ha lehúzom a szóban forgó vinyót, gond nélkül elindul.

(#26867) berzebub válasza Telda (#26866) üzenetére


berzebub
aktív tag

Üdv!

Biosban a Boot sorrendből vedd ki,ha ugy sem megy a smartot kapcsold ki,ha ugy sem akkor cserélgesd meg a sata portokat

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#26868) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

Van 1 pc ami nem ad jelet monitornak alaplapi videokartyaval.
Amit eddig probaltam:

-Masik monitor
-BIOS reset (elemmel)
-Ramok megtisztitasa
-Uj tap
-Uj ram
-Kulso videokartya
-Teljesen tisztitas ujrapasztazas
-Kondik jo allapotba vannak.

Most ott tartok, hogy csak az alaplap uj ram es az uj tap van bekotve bekapcsolom az alaplapot venti porog es ugyan ugy semmi kep.
Valaki meg tud valami okosat vagy az alaplap vagy a proci meghalt?

[ Szerkesztve ]

(#26869) berzebub válasza Szicskeee (#26868) üzenetére


berzebub
aktív tag

Üdv!

Pocihűtőt szedd le, tedd rá az ujjad a procira és indítsd a gépet,ha elkezd melegedni a proc akkor még él a lap.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#26870) Szicskeee válasza berzebub (#26869) üzenetére


Szicskeee
tag

A hutoborda legalso reszet megneztem az langyos.

(#26871) berzebub válasza Szicskeee (#26870) üzenetére


berzebub
aktív tag

Akkor egy csereproci egy próba erejéig eloszlat majd minden kételyt.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#26872) Keeperv85 válasza berzebub (#26869) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha ezt az infót korábban olvasom, nem lenne most két jó AM2-es lapom egy működő procira...

(#26873) Telda válasza berzebub (#26867) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, elindult! :R

(#26874) Qrcy


Qrcy
csendes tag

Sziasztok!

Új alaplap új remény.

Alaplap: Asus p5q3 deluxe
CPU: Q9450
Memória: Corsair 1600ram
TÁP: FSP 550
VGA: Sapphire 5770 1GB VAPOR-X

Bekötöttem összeraktam nem megy. Ha nincs benne a memória akkor hosszú-rövid-rövid sípszó.
Ha benne van akkor semmi hibajelzés de kép sincs.
Mindenki külön működik. Másik alaplap aki "bioshibás" vele megy a memteszt.

Hol lehet a gond?

A procit felfűti az alaplap. A VGA indításkor ugye van rajta 3 kis visszajelző led ha mind a 3 világít akkor minden ok, de a 3. csak bootkor szokott felkapcsolni. Na itt semmi.

Bios reset megvolt.
Memóriacserélgetés megvolt.
Proci ki be ki be megvolt.
Proci hűtő nélkül melegszik-e megvolt.

Előttem egy szerver procival volt használva, 1600as ramokkal és elvileg működött.

Qrcy

(#26875) Dominiator


Dominiator
aktív tag

üdv, lenne egy kis gondom a gépemmel, Bekapcsolom a win 7 szépen betölt, netezés chrome ilyesmi hibátlanul megy. de amint elindítok egy játékot vagy ami kicsit jobban igénybe venné a gépet, azonnal elmegy a kép és beakad a hang mint valami régi lemez :), ha újra indítom a gépet ugyan úgy tudok netezni mint elötte.
Lehetséges hogy a táp nem lenne az igazi? kicsit olyan hogy mikor a gép elkezdené szívni a tápot akkor nem kap elég kakaót.
1 héttel ezelöttig minden rendesen üzemelt aztán gondolt egyet és sztrájkol.
konfig:
Valami csoda 350w táp
GTX 460 1gb
2gb ddr2
Gigabyte EP45-UD3L
E6750
80gb ide hdd

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#26876) istvan 28


istvan 28
újonc

udv nemtudom pontosan jo topikba irok de azert megkerdezem tegnap vettem egy 1 gigas ddr2es ramot 800 mhz eset beleraktam a gepbe es csak hangosaz zug a ventilator es nemkapcsol be a monitor nemtudom milehet a baj az alaplap egy fujitsu siemens d2461 a12 gs3 mas de nemtalalok rola semijen leirast esetleg sajat tapasztalatok ijen alaplapal menyire es mivel bovitheto elore is koszonom a valaszokat

(#26877) oba


oba
addikt

Sziasztok!

Van egy régebbi pcm és nem ad képet hdmin. Sokáig állt egy helyben, elég poros volt, szétszedtem, kiporszívóztam. Egy Samsung lcd tvre dugom rá hdmi kábellel. Egy sapphire radeon hd 4670 gpu van benne, asus p5b lap, pentium dualcore cpu és 3 giga ram. Amíg ki van kapcsolva a gép addig a tvn az ellenőrizze a jelkábelt üzenet van. Ha bekapcsolom a gépet azt írja ki hogy nincs jel. Próbáltam másik hdmi kábellel, próbáltam a másik hdmi portba dugni, egyik sem segített. Azt hozzá kell tenni, hogy régebben működött a dolog... ugyanez a gép ugyanezzel a tvvel. Sajnos nincs csere alkatrész hogy kipróbáljam mi a gond. Gondoltam hogy szerezzek e egy dvi-hdmi átalakítót, hátha a dvi kimeneten ad ki képet magából. Néha olyat is csinál, hogy bekapcsolás után azonnal leáll a gép majd magától újra beindul... táp gond lehet? Az okozhat olyat hogy nem ad jelet hdmin?

Egyéb ötletetek van? Sajnos monitorom nincs hogy kipróbáljam sima vga kimeneten a dolgot.

Köszi!

(#26878) Gyufaaa válasza Qrcy (#26874) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A Proci felett lévő 8pin-es csatinak adtál tápot?

(#26875) Dominiator: Természetesen a táp lehet ludas a dologban. Ha tudod szerezz egy csere tápot. DE! valami minőségit. Ne hakimakit.

(#26877) obalix: VGA driverek fel vannak telepítve? Milyen oprendszer van a gépen?

(#26879) oba válasza Gyufaaa (#26878) üzenetére


oba
addikt

bekapcsolásnál már nincs kép... nincs rajta oprendszer, új hdd van benne

(#26880) Keeperv85 válasza oba (#26879) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

HDMI-n nem is lesz. Nem kapcsolja be azt a kimenetet a kártya, csak szoftveresen. Legalábbis nekem még olyan nem volt, hogy ment volna alapon a HDMI.

(#26881) oba válasza Keeperv85 (#26880) üzenetére


oba
addikt

az érdekes mert bátyám kis mini-itx konfigját én raktam össze és az ő tévéjére dugtam rá szintén hdmivel... és egyből volt kép, tudtam biost állítani, windowst telepíteni... igaz az integrált vga volt
lehet ez a gond hogy tényleg csak akkor lenne kép hdmin ha szoftver (pl a driver) bekapcsolná? és mi a helyzet azzal akinek hdmis monitorja van? ő is meg van lőve, még biost sem tud pl nézni mert csak win alatt küld ki jelet hdmin a vga?

(#26882) Keeperv85 válasza oba (#26881) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Érdekes felvetések. No és ha már érdekes dolgok: amiben van integrált VGA, az nem ritkán nem indítja el a nem integrált kártyát addig, ameddig le nincs tiltva az integrált. Adott pl. az újabb monitorokon a DVI, de az alaplapok többsége D-SUB... Mivel csinálsz képet, hogy induljon a nem integrált VGA ugye...

(#26883) Qrcy válasza Gyufaaa (#26878) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Persze :) anélkül nem is sípolna a drága.

Lehet venni valami diagnosztikai eszközt ezekhez?

Qrcy

(#26884) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Van egy gépem kb. 2 éve nem használtam, de előtte teljesen jó volt..uj gépem lett így háttérbe került.
Most viszont elindítom, ventik, vinyó minden felzúg, viszont nem csippan a lap..régen egyet csippant..se kép se hang, hol keressem a hibát ha még hibát sem sípol?
Köszi. :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#26885) Keeperv85 válasza choco01 (#26884) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Kiszáradt a proci felett nyilván a paszta, pasztázd újra, valamint lemerülhetett a bios elem, ez esetleg okozhat ilyen hibát.

(#26886) oba válasza Keeperv85 (#26882) üzenetére


oba
addikt

ebben nincs integrált vga... :) mennie kéne neki szerintem normális esetben, simán ki kéne küldenie a jelet hdmin... de nem teszi valamiért :)

(#26887) choco01 válasza Keeperv85 (#26885) üzenetére


choco01
addikt

Ilyeneket már megcsináltam..régen is én pasztáztam, meg az esetleges dolgokat én csináltam rajta..de semmi olyat ami kárt okozott..ezért nem tudom mi lehet.
Letakarítottam a procit minden leszedtem a lapról csak proci és mértem multiméter hőmérő szenzorával, és melegszik 50 fokot eléri 1 perc alatt..szóval szerintem az működik.
De akkor mi lehet?Így tisztán sem csippan. :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#26888) Keeperv85 válasza choco01 (#26887) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Milyen vas egyébként? Multiméter kéznél: én a következő körben tápokat mérnék...

(#26889) choco01 válasza Keeperv85 (#26888) üzenetére


choco01
addikt

Egy Fujitsu konfig, Asus P5SD1-FM2/S lapon Intel Celeron D (3,06 gHz).
Nem mai gép, de csak böngészni kéne..
Lehet végig megyek akkor most, mindent mérjek, vagy csak szúrópróba szerűen?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#26890) Keeperv85 válasza choco01 (#26889) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Elsőre csak a fő tápokat.

Ez ugye az ATX lábkiosztás: [link]

Ha csak egyik táp is hiányzik, már nem indul a vas sajnos...

(#26891) choco01 válasza Keeperv85 (#26890) üzenetére


choco01
addikt

Uhh kössz a képet, jól jött.. :D
Neki esek.

Tápot hogy indítsam ha lehúzom az ATXet?

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#26892) Keeperv85 válasza choco01 (#26891) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Pont az a lényeg: ne húzd le! :N Ha valahol zárlat van, vagy nem ad le elég feszt terhelve, az csak a lappal derül ki. Ki kell venni a tápot is a házból, majd egy kényelmes asztalra/állványra elhelyezve beindítani a vasat. Közben kérj meg valakit, hogy fogja a lapot, ha nem vagy gyakorlott! A multi GND vezetékét teheted bármelyik fém kivezetésházra, a másikkal nyilván mérni fogsz. Óvatosan, nehogy összezárd a tűvel a lábakat. A jobb tápok ilyenkor rögtön kikapcsolnak, a rosszabbakat inkább ne akard tudni... Én a Giga lapomon bedugtam a mérőtűt az egyik FET két lába közé véletlen: akkorát szikrázott, hogy fogadást mertem volna kötni, hogy többé meg sem nyikkan, de a tép gyorsabb volt és rögtön tiltott...

(#26893) choco01 válasza Keeperv85 (#26892) üzenetére


choco01
addikt

Lap nélkül simán a tápnál jó az érték mindenhol bőven..végig mértem.
És akkor úgy kéne hogy a lap másik oldalán a forrasztási pontokon keresztül mérve?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#26894) Keeperv85 válasza choco01 (#26893) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen. Amúgy még egy tipp: cmos reset. viszont most nem a hagyományos: tedd át a jumpert, vedd ki az elemet és az összes létező táp lábat zárd össze a lapon egyesével a GND-vel, hogy az összes kondi kisüljön! Természetesen a tápokat válaszd le előtte! Aztán tedd vissza a jumpert, elem vissza! A kondikat nézd át, nem-e púpos valamelyik. A procit is nézd meg, lehet ott is gond, függetlenül attól, hogy nemrég lett pasztázva: lehet éppen az a gond, hogy befolyt a paszta olyan helyre is, ahová nem kéne. Főleg ha szürke...

[ Szerkesztve ]

(#26895) choco01 válasza Keeperv85 (#26894) üzenetére


choco01
addikt

Melyik jumperre gondolsz?
Kondik jelenleg szépek, nem púposak azokat néztem.
A proci most olyan tiszta mint újkorában, meg én pasztáztam anno is, és mindig ügyeltem hogy vékonyan menjen a réteg, ne folyjon szét, de most megnéztem és tiszta alatta is mindenhol.
Akkor az adott(?) jumper után minden táplábat földeljek?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#26896) choco01 válasza choco01 (#26895) üzenetére


choco01
addikt

Na megvan, végig csináltam..
Ugyan úgy elindul, felpörög, minden..de csippanás nincs.. :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#26897) Keeperv85 válasza choco01 (#26896) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

:(

Egyébként a "clear cmos" jumperre gondoltam, de most elfogytak az ötleteim... Az én Giga lapom is hasonló volt, csak az érzékeli ha döglött a proci és letiltja a ventilátort felette. Ellenben az MSI nem, az pont olyan a rossz procival, aminek a tiéd leírtad...

(#26898) choco01 válasza Keeperv85 (#26897) üzenetére


choco01
addikt

Aztán én is azzal csináltam..
De ugye a proci felmelegszik, vagy ez nem elég hogy eldöntsük az-e a hiba?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#26899) Keeperv85 válasza choco01 (#26898) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos nem. Az enyém is melegít, de sajnos agyhalott... kulcstartónak max jó lesz az Athlon X2 6400+... :W

(#26900) choco01 válasza Keeperv85 (#26899) üzenetére


choco01
addikt

Hát akkor nem tudom..másik ilyen foglalatú gépen nincs itthon..de még csak másik ilyen procim se.. :W

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.