Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) dvdbackuper válasza mmili (#27140) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Szerintem az a táp nagyon gagyi, cseretáppal lesd meg...

(#27152) Crendless


Crendless
csendes tag

Sziasztok,
Adott a következő teljesen új gép összerakva (pasztázva stb), összekötve, de valamiért nem indul.
-Thermaltake Hamburg 530W (TR2-530AH2NSW)
-GIGABYTE GA-Z97-HD3
-Intel Core i5-4440 3,10ghz 1150
-ASUS GTX750TI OC 2gb
-HyperX 8GB Fury 1600mhz
-Arctic Cooling freezer 7 pro rev 2

2 óra alatt sikerült összeeszkábálni, tökéletesen egyben van. A probléma ott kezdődik, hogyha bekapcsolom pillanatra felpörög, aztán újraindul, és ezt csinálja a végtelenségig.
-Próbáltam úgy bekapcsolni, hogy a winchestert, a videokártya tápkábelét és még a ventit is kikötöttem. Az eredmény ugyanaz.
Minden teljesen új benne, kivéve a tápegység, ami már 2 éves, de az előző gyengébb konfigurációt tökéletesen vitte még 2 nappal ezelőtt.
Szerintetek mi a hiba forrása? Tudtok tanácsot adni? Mi az amivel kideríthetném?

Köszönettel:
Gábor

(#27153) Keeperv85 válasza Crendless (#27152) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Két dolog lehet, ebből egyre rögtön ráéreztél: tápegység. Lehet, hogy kevés lesz. A másik nagyon banális, de már nekem is sikerült összehozni: a reset gomb helyére kötöttem véletlen egyik előlapi ledet. Na most mivel az "megnyomja" a "gombot", így folyamat restartolt a lap...

Ha ezeka hibák is kizárhatóak, akkor a proci hűtése nem megfelelő...

(#27154) Crendless válasza Keeperv85 (#27153) üzenetére


Crendless
csendes tag

Köszi a segítséget.
Jól van bekötve az előlapi kábel, most csekkoltam, azzal nem lehet gond.
A hűtésnek elméletileg vinnie kell (tesztek alapján), tettem rá arctic cooling MX-4 hűtőzsírt is, masszívan rá lett csavarozva, fixen rajta van.
-Tehát vagy a táp lesz kevés.
-Vagy (ezt nem tudom lehetségesnek látod-e) az alaplap hibás.

(#27155) berzebub válasza Crendless (#27154) üzenetére


berzebub
aktív tag

Ha kiveszed a vga-t és úgy indítasz akkor mi a helyzet? A ram az 2x4 vagy csak egy 8as modul?

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#27156) Keeperv85 válasza Crendless (#27154) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Próbáld meg "lebontani"! Nem kell más, csak a ram(ok) és a proci (nyilván a hűtővel) és ha van integrált VGA, arról mehet, ha nincs akkor azt kénytelen leszel meghagyni tesztnek. Szedd csak le azt az előlapi bekötést is, higgy nekem, a biztos néha nem biztos! Bármi baj lehet körülötte, elég egy apró észrevétlen zárlat és már kínlódtál is feleslegesen egy 150Ft-os alkatrész miatt több órát! Fogj egy fém csipeszt és azzal indítsd el, tehát azzal érintsd meg a power gomb két tüskéjét egy pillanatra a lapon. Most pedig figyeld meg miként viselkedik! Ha most is restartol, akkor esélyesek közül maradt a táp és az alaplap + proci kombó. Az alaplapot szinte kizárhatod, ha egy cmos resettel nyitsz a következő tesztkörre és akkor is ilyen. Ugyanis az arra pl. tökéletes, hogy kilövi a CPU esetleg beállított hőmérséklet lekérését. Ha nem akar elindulni, vissza lehet térni a táphoz. Gáz akkor van ha csere/kölcsön táppal sem kel fel ebben az állapotban sem... Akkor ugyanis maradt a proci vagy a lap. Mivel restartol, így valószínű a proci él. Másképp nem restartol, hanem nem indul el... tehát ilyenkor a lap maradt...:(

(#27157) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Tiszteletem,

játék közben (FIFA 15) rendszeresen újraindul a gép. Ma, és tegnap is volt rá példa, de az előtt csak a múlt héten. Más játék közben nem csinálja ezt (vagy csak még én nem tapasztaltam), néha elég idegesítő tud lenni.

A válaszokat előre is köszönöm. :R

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#27158) Keeperv85 válasza LendvaiFeri1 (#27157) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Üdv!

Kevés az infó kissé.. gép összeállítás, főleg táp típus kellene, mikor lett takarítva/pasztázva, esetleg mikor lett tesztelve, ha lett egyáltalán... stb-stb...

(#27159) LendvaiFeri1 válasza Keeperv85 (#27158) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Ha rámész a nevemre, a leírásban megtalálsz mindent. 2012. júniusban lett meg. Takarítva tavaly( :U ) nyáron volt.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#27160) Keeperv85 válasza LendvaiFeri1 (#27159) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Meglestem. Hát igen, nem rossz vas, szóval elsőre talán elkönyvelhető, hogy a játék nem lett éppen egy mintadarab... de másodikra érdemes körültekintőbbnek lenni és ha mást nem is, egy alapos nagytakarítást beütemezni, még esetleg nagyobb baj nem lesz! :K

(#27161) LendvaiFeri1 válasza Keeperv85 (#27160) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Yes sir, hnap kitakarítom. Elég lesz kifújni kompresszorral?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#27162) Keeperv85 válasza LendvaiFeri1 (#27161) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én azért -ha már úgyis szét lesz bontva valamilyen szinten- a pasztát is kicserélném a procin. :K

(#27163) LendvaiFeri1 válasza Keeperv85 (#27162) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Ááááá ilyenekkel nem szórakozok, több kárt csinálnék, mint hasznot. Szerintem az lesz, hogy elviszem egy simerőshöz és újrahúzzuk az egészet.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#27164) Keeperv85 válasza LendvaiFeri1 (#27163) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szoftveres hiba nem sűrűn vált ki kritikus rendszerösszeomlást, csak mondom... de te tudod, lényegében akár még jó is lehet utána. Mondhatni van rá 0,001% esély, hogy a Windows miatt ilyen, az is csak azért, mert az tudja kiírni a kékhalál szövegét....:U

(#27165) sphe


sphe
senior tag

Sziasztok, elég kényelmetlen helyzetet hoztam létre.

Após gépét újítom fel. Rendeltem új házat, alaplapot, tápot, cpu-t, hdd, dvd volt a régiben. Összerakni nem tudom, mert a két winchester adatokkal mindennel és a dvd drive még régi ide csatlakozós. Mit lehet tenni a leg Idő-és költséghatékonyabban?

(#27166) djculture válasza sphe (#27165) üzenetére


djculture
félisten

Bootképes ide kártya (pci vagy pcie a alaplapon lévő slotoktól függöen) vagy sata ide átalakitó de ez nem lesz olcsó mert minden eszközhöz kell egy.

[ Szerkesztve ]

(#27167) sphe válasza djculture (#27166) üzenetére


sphe
senior tag

Köszi. Ide sata átalakítóra csak egy ide eszközt lehet csatlakoztatni, nem? Az ide kártya jó ötlet, ilyenről nem is hallottam. :)

[ Szerkesztve ]

(#27168) djculture válasza sphe (#27167) üzenetére


djculture
félisten

Ha pci van a lapon a nyert ügy mert abba olcsó egy pci-os két ide portos kártya , pcie-nél általában megfizethető áron 1 ide van csak (2 eszközhöz).

Nekem is pcie ide kártya van ilyen :

Ez meg a pci slotos:

[ Szerkesztve ]

(#27169) sphe válasza djculture (#27168) üzenetére


sphe
senior tag

Egy ide csatlakozós kártyára viszont megfelelő kábellel ugyanúgy köthető két ide eszköz?

(#27170) djculture válasza sphe (#27169) üzenetére


djculture
félisten

Ja egy ide csatira két eszköz köthető szokásosan master és slave beállitással. Viszont neked úgy látom hogy 2 hdd meg egy optikai van nem?

(#27171) sphe válasza djculture (#27170) üzenetére


sphe
senior tag

De. :) Viszont még meg tudom oldani, hogy csak egy hdd egy dvd legyen. Akkor az ide sata átalakító nem járható út? Hiába vitt após Miskolcra 60km-t oda vissza?

(#27172) djculture válasza sphe (#27171) üzenetére


djculture
félisten

ide sata átalakitó is járható út de nem minden vinyó kompatibilitis vele, plusz minden eszközhöz kell egy. Jobb a vezérlő kártya.
Mondjuk legjobb lenne egy sata vinyót venni legalább mert az ilyen lassú ide eszközök visszafogják a gépet nem kicsit, pláne ha róla futna az oprendszer.

[ Szerkesztve ]

(#27173) sphe válasza djculture (#27172) üzenetére


sphe
senior tag

Egy ilyen átalakítóra két eszköz ha csatlakozik is fizikailag (pl. ide mama papa átalakítóval, több csatlakozós ide kábellel) ,akkor sem működik?

[ Szerkesztve ]

(#27174) jeni válasza sphe (#27171) üzenetére


jeni
félisten

esetleg ha még 3 vagy 14 napon belüli az alap vásárlás akkor esetleg olyan lapot venni amiben van IDE csatolás.
Milyen proci,milyen rendszert raktál össze?
Az iponban vagy az AQuacomp boltba (az Edigital?) meglehet venni a PCI-e IDE kártyát ez a jobbik változat a támogatások miatt is.
Kérdés melyik alkalmas bootolásra?

Komolya darabnak tűnik,de lengős kivitel.

(#27175) djculture válasza sphe (#27173) üzenetére


djculture
félisten

Átalakitókra mindig egy eszköz csatlakozik csak oda vissza irányú azért van rajta annyi csati.
Mondom legjobb egy ide pci/pcie vezérlőkártyát szerezni de akkor is ha nagyon régi a hdd egy kinlódás lesz mert rajta megy el az új gép teljesitményének jórésze. wd blue ide verziói esetleg régebbi 160 200 -as maxtrook amik oprendszerre jók még, samsungok ide-be egy horror a maguk 30-40 megájával és késleltetésével.

[ Szerkesztve ]

(#27176) sphe válasza jeni (#27174) üzenetére


sphe
senior tag

Köszi, de előre rendeltem meg, hogy karácsony előtt ott legyenek az alkatrészek, úgyhogy gondolom ez már nem járható. :) Legkésőbb holnap délután vissza kell mennem dolgozni.

djculture: igen, a hdd 160as maxtor.

[ Szerkesztve ]

(#27177) djculture válasza sphe (#27176) üzenetére


djculture
félisten

Akkor még szerencséd van feltéve hogy nincs rajta sok bad sector. Azoknak még elég jó a válaszidejük..

[ Szerkesztve ]

(#27178) The_biGGamer


The_biGGamer
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi történt a gépem szerelésekor. Egy régi gépházból lett átrakva számos hardver egy új házba.
Ezek a konfig lényeges elemei:

Gigabyte G41 MT-S2PT (rev. 1.1)
4 GB Corsair CMV4GX3M1A1333C9 (1333 MHz) RAM
nVidia MSI GTX660 2GB
1TB WD Green HDD
FSP Hyper 700W
DVD író

+
4 GB Corsair CMV4GX3M1A1333C9 (1333 MHz) RAM
Samsung 840 EVO 120GB SSD

A régi gépből át lett minden, jól rakva, minden csatlakozó a helyén volt, mind a tápi, mind az alaplapi csatik. Viszont mikor elindítottam a gépet, 8GB RAM-mal, csak annyi történt, hogy elindult, 3s múlva restart, majd 2 perc múlva restart. Többféle módot próbáltam
1. SSD csatlakoztatva + 8GB RAM - nem indult
2. HDD csatlakoztatva + 8GB RAM - nem indult
3. HDD csatlakoztatva + 4GB RAM - elindult
Azóta inkább nem nyúltam semmihez

Mire utalhat ez? RAM hibára esetleg vagy BIOS-ban kell túrkálni? A lap amúgy papíron támogat 8GB memóriát (ennyi a max.) Ha kell még valami, állok rendelkezésre. Köszönöm a segítségeteket előre is :)

(#27179) Tibroo válasza The_biGGamer (#27178) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Ha előtte minden működött,most nem,akkor valószínűleg nem ugyan úgy sikerült összeraknod!
Cserélgesd a Ramokat,nézd át a kábelek csatolóit,Reseteld a Lapot,vedd ki az alaplapi elemet,egy 15-20 mp.-re. :))

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27180) sphe válasza djculture (#27177) üzenetére


sphe
senior tag

Tapasztalaim gondoltam megosztom: ide sata átalakítóval nem sikerült bootolni és ahogy a Google segítségével fórumokat több tucatnyit átfésültem, nagyon keveseknek sikerül erről bootot elérni még annak ellenére is, hogy a jumper cable select - re van állítva.

A PCI(e) ide csatlakozó javaslatot viszont holnap délelőtt örömmel alkalmazni fogom, megyek is egy számítástechnikai boltba. :)

(#27181) The_biGGamer válasza Tibroo (#27179) üzenetére


The_biGGamer
csendes tag

Minden működik, kivéve a +4GB RAM. Lecsatlakoztatás után minden ugyanúgy elindult, mint annakelőtte :)
A RAM-cserét ki fogom próbálni minden esetre. Elem fogalmam sincs, hol van rajta, gomb meg egyáltalán nincs rajta :D

De köszönöm :C

(#27182) djculture válasza sphe (#27180) üzenetére


djculture
félisten

Általában úgy kell hogy az adott sata portot kell bootnak beállitani amire az átalakitó csatlakozik. De az biztos hogy elék kókánykodó megoldás. Kártyából is olyat kell venni ami boot képes

[ Szerkesztve ]

(#27183) sphe válasza djculture (#27182) üzenetére


sphe
senior tag

Igen, ez kokanyolo is és nincs is tudtommal minden BIOS - ban sata boot port állítás lehetőség. Már azon gondolkodom, hogy ezek a PCI kártyák sem olcsók, jobban járok járunk egy új winchesterrel.

(#27184) jeni válasza sphe (#27183) üzenetére


jeni
félisten

érdemesebb venni egy 500GB új SATA HDD-t és a régebbi IDE HDD-t meg majdan egy háttér tárolónak amiről nem kell majd bootolnia,tehát kevesebb a rizikója egy PCI kártyával,vagy betenni egy külső tárolóba.

Mai gyors informatikai rendszerben nem lenne egy gyorsabb SSD-t venni?

[ Szerkesztve ]

(#27185) Sztrapacska


Sztrapacska
csendes tag

Sziasztok!

Másfél éve vásároltam egy új gépet, már akkor voltak kisebb gondok vele, de első komolyabb volt, két embernek panaszoltam el, két ember mondta, hogy nekik is szenved néha, de amúgymeg működőképes még mindig a gépük évek óta, szóval nem tulajdonítottam akkora figyelmet neki, az előző gépem, amiről most is pötyögök elég régi, még flopit is tudnék olvasni vele, gondoltam bután, hogy ez a modern technika átka.
A probléma a következő, bekapcsolom a gépet, minden ventillátor pörög, táp is, vga is, procihűtő is, van egy felesleges plusz venti a házon, az is. A probléma ott kezdődik, hogy a monitor már nem kapcsol be, valamint a billentyűzeten a led sem villan fel röviden, ahogy azt bekapcsoláskor szokta. Ha ki-bekapcsolom, akkor elindul, de egyébként nem. Néha szenvedős, néha nem, legutóbbi komolyabbnál kivittem másik szobába kicserélni régi géppel, hátha esetleg a monitor, vagy nem tudom, ott működött, visszahoztam, itt is. Jelenleg megint szenved, és sosem tudhatom, mikor dönt úgy, hogy örökre nyugovóra tér, talán épp most.

Táp vagy alaplap lenne a ludas? Hogy tudnám megnézni, melyik? Első netes rendelés volt ez, hülye fejjel nem néztem bele az összetákolt csomagba, mindenhez kaptam dobozt, csak a táphoz nem.

Konfig:

AMD FX 6100 proci
Asrock 970 EXTREME3 alaplap
Chieftec 500W GPS-500A8 táp

Kingmax 2x4
Sapphire 7870 2GB
WD digital 500GB merevedés

Alaplapi garancia még érvényes januárig, Táp is, de doboz nélkül asszem, ba

(#27186) codec válasza Sztrapacska (#27185) üzenetére


codec
senior tag

Szia!
Tápod valószínű OEM volt azokhoz nem jár doboz, attól függetlenül még a gari érvényes rá.
Te raktad össze a gépet? Minden csatlakozó a helyén van, nincs valami félrekötve pl előlapi kivezetéseknél? Használat közben esetleg kékhalál, vagy valami egyéb hiba?
Próbáltad 1 rammal?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27187) Sztrapacska válasza codec (#27186) üzenetére


Sztrapacska
csendes tag

Először is köszönöm a gyors választ, ezesetben örülök, hogy eleve nem nagyon járt volna hozzá doboz, mondtam a futárnak, hogy bontsuk ki, de persze közölte, hogy hogy bontsuk ki, ez így van egyberakva (PCX-től rendeltem, nem átlátszó a csomagolásuk), én meg gondoltam, ennek ez a módja, és annyiban is hagytam... :D

Nem én szereltem össze, egy procihűtőt cseréltem benne csak, amivel vért izzadtam (alaplap a házban maradt, a tápot is a kisujjammal tartottam el miután kicsavaroztam, hogy jobban hozzáférjek, de kivenni teljesen nem mertem :D ), azon kívül más belenyúlás nem volt, miután már elindul tökéletesen fut, nem fagy le, nincs kékség, abszolút rendben van.

Lényeg a lényeg, kipróbáltam most 1 rammal, és működik. Ez tápra, vagy alaplapra utal?

(#27188) Vakegérke válasza Sztrapacska (#27187) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha a másik RAM-ot rakod be egyedül, akkor sincs galiba?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27189) #85154688 válasza Sztrapacska (#27187) üzenetére


#85154688
törölt tag

Memóriára. :D

(#27190) Vakegérke válasza #85154688 (#27189) üzenetére


Vakegérke
veterán

:K

Ezért kérdeztem azt, amit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27191) Sztrapacska válasza Vakegérke (#27188) üzenetére


Sztrapacska
csendes tag

Áh szimplán igyekeztem kiokosítani magam mielőtt kérdezek, és olyasmiket olvastam, hogy ha a ram bajoskodik, akkor hangot is ad ki a gép :D
De igen, egy rammal most így rendben van. Próbáltam visszarakni a másikat, majd úgy elindítani, de ismét semmi. Akkor szimplán csak egy ramcsere, és rám talál a boldogság?
Egy rammal rögtön elindult, nem kellett egyszer sem ki-be kapcsolgatnom.

(#27192) Keeperv85 válasza Sztrapacska (#27187) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Szerintem én már tudom is mi baja van... :U

"Nem én szereltem össze, egy procihűtőt cseréltem benne csak, amivel vért izzadtam"

Nos... pasztát mennyit tettél alá? Milyen fajtát? Ezüstös vagy fehér szilikonos paszta? 1,5 éve az utóbbi szépen kiszáradt és ezt gondolatban összeadva azzal, hogy esetleg már akkor szétkented a szerelés közben, mikor szenvedtél vele... az eredmény katasztrofális...

(#27193) djculture


djculture
félisten

Nem hiszem hogy nagy baj lenne pláne ha rendesen indul és nem szirénázik a gép, alaplapi elem lemerült/zárlatba ment át vagy a por került valamelyik slotba és nem érintkezik. Kikell mindet szedni és sűritett levegővel kitakaritani a port az elemre rámérni ha 2.9V alatt van másik újat kell beletenni.

[ Szerkesztve ]

(#27194) Sztrapacska válasza Keeperv85 (#27192) üzenetére


Sztrapacska
csendes tag

Hibáztatnám azt a műveletet is, azonban már előtte is ilyen gondok voltak vele. Azt már meg nem mondom, milyen pasztát használtam, de igyekeztem jó minőségűt venni, buborékmentesen bekenegetni, aztán úgy is rakni vissza nagy nehezen, szóval nem volt semmi komplikáció benne az izzadáson kívül. Április környékén cseréltem benne hűtőt, egy-egy melegebb napon, játék közben sem volt vele semmi gond (ránéztem néha mérőprogira is).

Most így feles memóriával rendben működik, igyekeztem másik slotba berakni, de nem vagyok nagyon hozzáértő, nem akart belemenni, nagyon feszegetni meg nem akartam, mert tartottam attól, hogy hirtelen recsegést hallok, és inkább nem erőlködtem, de a tisztítást, elemcsekkolást elvégzem, köszönet nektek is :)

(#27195) sphe válasza jeni (#27184) üzenetére


sphe
senior tag

Igaz, és bár most tudtam elolvasni, djculture hatására én is erre jöttem rá. Köszönöm a segítséget nektek!

(#27196) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Korábban már írtam ide,valószínüleg OC-től meghalt a videókártya plusz még úgytűnik más is.
Most csak egy alaplap,ram,processz és egy tápegység van a gépben. (A tápegység nem hibás)

Ha bekapcsolom a gépet processzor nélkül,akkor nem ír ki hibát az alaplap,forognak a ventillátorok,látszólag minden okés. (Monitoron nincs kép)

Ha bekapcsolom a gépet processzorral,akkor olyan,tippre 70°C feletti lesz 15 másodperc alatt a proci, utána pedig leáll a gép. (Monitoron nincs kép)
Ezalatt a rövid idő alatt a következőket írja az alaplap:
-15 Pre-Memory North Bridge initialization is started
-C5 OEM BDS initialization codes
-36 CPU post-memory initialization. System Management Mode (SMM) initialization
-4F DXE IPL is started
-67 CPU DXE initialization (CPU module specific)
-79 CSM initialization
-90 Boot Device Selection (BDS) phase is started
-62 Installation of the PCH Runtime Services
-D7 No Console Input Devices are found
Majd a D7-en áll egy kicsit és kikapcsol pár másodoerc múlva.

Mi a rossz? Az alaplap és/vagy a processzor és/vagy a ram? :(

Ramot csak jövőhéten tudom kipróbálni,hogy biztos jó-e,mert itthon csak egy másik ddr2-es lap van.
A processzort nem tudom külön tesztelni,mert nincs hozzá másik FM2-es alaplapom.
Az alaplapot meg azért nem tudom tesztelni,mert nincs hozzá másik FM2-es processzorom :W

[ Szerkesztve ]

(#27197) mmili


mmili
tag

Sziasztok.

A korábbi problémám egy része megoldódott.
Ami baj volt:

"A paraméterek:
alaplap: ASUS M3A78
AMD PHENOM X3 8650
RASURBRO 450 W
4 GByte DDR2 800Mhz memória
500 GB WD BLUE merevlemez:
SAPPHIRE RADEON HD 4850 512MB RAM 256 BIT)

Örültem, mert sikeresen telepítettem a windows, és nem is kapcsolódott ki. 2-3 napig frankó volt, majd tegnap este fele 2x is lefagyott. Aztán mikor ki akartam kapcsolni nem ment. Furcsa volt, ezért gondoltam bekapcsolom. A gép elindult, de ismét nem adott képet, viszont a ventik mentek. Majd kikapcsoltam, és amikor be akartam akkor paff, levágta a biztosítékot. Azóta ha be akarom kapcsolni levágja mindig :( . Mi történhetett. Megdöglött a táp? Esetleg valami más, vagy sokkal komolyabb a baj?
Mit tanácsoltok, mivel kezdjem így karácsony utolsó napján a monyákolást :( ?
Köszi előre is."

A táp volt a rossz, kaptam cserébe egy 450w-os Corsair-t. A különbség már a súlyánál érezhető volt. Életemben először bekötöttem, és ment. Onnan folytatódott minden, ahonnan megadta magát a táp. Bejött a kép, minden. Leállítottam, hogy a kábeleket összefogatom, mégis kinézzen valahogy. Visszadugdostam, és amikor elindítottam ismét egy régi probléma jött elő, vagyis nem volt kép, és a ki-be kapcsoló gomb sem reagált. Már megint a tápnál kellett kikapcsolnom, amit gondolom nem szerethet. A VGA megindul, de megáll a ventije, lehet hogy rossz? Viszont elsőre miért adott képet, és mi lehet megint a ki-be kapcsoló gomb problémája? Rosszul köthettem be? Viszont mikor megkaptam, akkor is előjött már ez a hiba, viszont nem nyúltam hozzá.

Szerintetek mi a probléma? Mit csináljak, hogy kiderüljön?

(#27198) Keeperv85 válasza Heavyrain (#27196) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

D7-es: nincs VGA csatlakozás... tehát ha van benne, az sincs. Vagy rossz, vagy az alaplapon a meghajtás is a múlté..

(#27199) Heavyrain válasza Keeperv85 (#27198) üzenetére


Heavyrain
őstag

Nincs VGA benne.
A videókártya ebben az alaplapban halt meg,és ezekszerint tönkretette az alaplapot is.

Az egyetlen kérdés már csak az lenne,hogy ezekből a hibaüzenetekből megállapítható,hogy a CPU rossz-e,vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#27200) Keeperv85 válasza Heavyrain (#27199) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nos, jelen pillanatban a "nincs VGA" maga a probléma. Úgy látszik a proci éled, másképp nem jutna eddig sem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.