Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Vakegérke válasza roland_17 (#27399) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd csak
Először lehülyézel mindenkit, mert te olyan okos vagy, hogy meg tudsz csinálni egy BIOS resetet. Rögtön utána meg felteszel egy újabb kérdést, no persze a hülyéknek.
Megköszönni a segítőkészséget illett volna, de ezt csak azért tettem szóvá, mert páros lábbal gyalogoltál bele a segíteni akarók lelkivilágába.
Igen, magyarok vagyunk. Mi nem harapunk bele a segítő kezekbe. Hát te miféle vagy?

Nem kell válaszolnod, fölösleges tovább gyalázkodnod. Inkább tanulj a hardware-ről, software-ről. Akkor nem leszel kénytelen hülyéktől segítséget kérni, ha gondod van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27402) KisTücsök válasza KisTücsök (#27383) üzenetére


KisTücsök
addikt

Egyébként ez hogy történhetett? Szóval mi okozta ezt az egészet? Így nem értek hozzá.

Amúgy köszönöm a segítségeket! :)

(#27403) KisTücsök válasza KisTücsök (#27402) üzenetére


KisTücsök
addikt

És ha veszek egy új lapot és a mostani cuccokat rakom rá (ram, cpu, stb) és vaamelyik rossz, akkor tehet benne kárt?

(#27405) codec válasza KisTücsök (#27402) üzenetére


codec
senior tag

Szia!
Az usb-n lévő érintkezők egyszerre értek a csatlakozón belül a keret fémes felületéhez, így rövidzárlat lett. Az alaplap védelme bár bekapcsolt, de sajnos már későn.
Nem hiszem, hogy a többi alkatrészednek baja lett volna. Főleg, ha külsérelmi nyom (égés), nincs rajta.
Ha nincs rajtuk elváltozás nyugodtan próbálhatod az új lapodban. A legrosszabb esetben nem csinál semmit. De kárt nem tesz az új alaplapon.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27406) KisTücsök válasza codec (#27405) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#27407) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Múlt évben segítettem összerakni munkatársamnak egy számítógépet.
Sajnos időnként panaszkodik, hogy fagy a gép.
Kép megmerevedik, fehér lesz és nem tud vele mit csinálni csak a reset segít.
A gépet hazavittem és megnéztem otthon, de nálam nem produkálta.
Most újévkor megint panaszkodott.
A gépet ismét hazavittem és ráeresztettem pár vírusírtó progit.
Super Anti Spyware talált pár dolgot (trójai 2db, nyomkövető sütik stb)
AVG 1 éves promót is ráeresztettem ami talált induláskor jópár fenyegetést és első vírusításkor is dobott találatot. ADW Cleaner is talált egy beépülő modult.
Eseménynaplóban memória terület olvasásra panaszkodott, amit egy másik folyamat írt felül (ez gondolom lehet akár egy vírus is). A vírus írtás után win beépített memória tesztelőjét lefuttattam, de nem talált hibát.
Utána az Unigine Valley-t futtattam bő egy órán keresztül, de semmi hiba nem jelentkezett.
A gép nálam nem fagyott, illetve nem produkált érdekes dolgokat a vírus találatokon kívül.
Volt jellemző hiba, vagy előfordult merevre fagyás vagy fehér képernyős fagyás az 260-as VGA-knál egyáltalán?
Melyik meghajtót érdemes feltenni W7 alá? (jelenleg 13.12 van fent)
Mivel érdemes esetleg nézni hogy nem-e okoz gondot a VGA, vagy nem-e hibás?

Mi okozhatja esetleg a hibát VGA-n memórián kívül?
Gépben alábbiak vannak:
WD Blue 1Tb
MSI H81M-E33
G3220
2x2Gb DDR3 1333Mhz
Chieftec CTG 400- 80p
Pioneer 221 DVD író
+ventik stb.
OS: Win7 64-bit, win update engedélyezve, AMD Catalyst 13.12, driverek gyártó oldaláról lettek feltéve (akkor elérhető legújabbak)
Nem tudom mi tévő legyek, mert nálam nem produkálja.
Monitoron kívül minden perifériát megkaptam és azokkal teszteltem.
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#27408) djculture válasza szacsee (#27407) üzenetére


djculture
félisten

Ha bármi a géppel lenne akkor nálad is előjönne a hiba. Szerintem az illetőnél a kisfeszültségű hálózattal van valami hiba. Egy line interaktív szünet mentesre kellene kötni pár hétre hogy előjön e a hiba. Szerintem nem fog.

(#27409) GOKU1


GOKU1
csendes tag

Hali. Nemrégiben vettem a gépemet magamnak raktam ösze, Az a problémám h mikor öszeraktam elejében föleg egy játékbol kékhalállal dobott ki aztán átváltottam dx9 re onnantol müködött jol és semmi vbajom nem volt a géppel de aztán megprobáltam ujra a dx11 et és ott is jo volt. Nem is ez a probléma utazott pár 100km ert a gép és mikor ujra öszeraktam elejében nem akart képet adni nem adott egérnek+bilentyünek se áramot de aztán mikor a videokártyát kivettem megtisztitottam és viszaraktam elindult. De mikor beléptem 2x egy pillanat erejéig elsötétedett a kép villanásnak nevezném inkább. Aztán ha pl játszanák vele folyamarosan lefagy. Vajon mi lehet a probléma?
Most jelenleg üzemel nincs semmi probléma vele csak kizárolag játék közben: Archeage.
szoval a jelenlegi comfigom:
asus gtx980 trix oc 4gb, videokari
asrock fx990 extreme9. alaplap
amd fx9590 proci
corasir rm 1000w táp
16 gb corsair ram 1866
intel 120gb ssd
wd av 2 tb vinyo

válaszotokat mihamarabb várom

(#27410) szacsee válasza djculture (#27408) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi, ezt kipróbálom. :R
Eddig amin túlvagyok:
- vírusírtás
- linx 20 kör
- win memtest
- pacekeeper bench 2x 5 perc
- unigine valley 1 óra
- furmark 20 perc
- youtube videó 2,2 óra

Nem hinném hogy valami hiba van a géppel, ezért is gyanús.
FB-t, használtautót szokták nézegetni a tulajok (elvileg), de gyanús a sok fenyegetés amit a vírusirtók találtak.
Igaz addig sem fagyott itt, de van akinek ezt nem lehet elmagyarázni hogy nálam nincs gond, mert meg van győződve arról, hogy a gépben van a hiba. :N

(#27411) #19784448


#19784448
törölt tag

Hali! Tudnátok segíteni? Vettem a gépbe új procit, vgat, ramokat a meglévő 4 giga mellé és azóta random lefagy a battlefield 3 és a 4 is. A win nem, csak a játék. Mi lehet a gond? Nagyon idegesít :(

(#27412) BlackJapan válasza djculture (#27408) üzenetére


BlackJapan
tag

Szia!

Lehet, hogy a cimborámnál is ez a probléma?

Szüleinél rákötött a gépre két monitort (egyenként persze), mindkét monitor bekapcsol, de no signal-t jelez, amikor beindítja a gépet. A gép bootol.
Hazavitte, majd otthon rádugta a saját monitorát és megy minden faszán.
A tápkábel az egyedüli amit cserélt a két helyszín között.
Nincs dedikált videókártya, alaplapról megy.

(#27413) codec válasza #19784448 (#27411) üzenetére


codec
senior tag

Szerintem egy újratelepítés ezekután nem ártana neki.
De ha nem akarod újrahúzni a win-t akkor első körben a vga drivert takarítanám le a lehető legjobban, majd újrarakni, és játékokkal is ugyanezt tenném.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27414) #19784448 válasza codec (#27413) üzenetére


#19784448
törölt tag

Mindent újraraktam utána egyből

(#27415) BlackJapan válasza #19784448 (#27414) üzenetére


BlackJapan
tag

Küldj rá egy AIDA64-et és nézd meg hogy teljesít...

Közben figyeld a hőmérsékleteket: CPU, GPU, stb...

[ Szerkesztve ]

(#27416) #19784448 válasza BlackJapan (#27415) üzenetére


#19784448
törölt tag

Próbáltam a stressz tesztet, megy szépen. 75 fok fölé nem megy semmi közben.

(#27417) BlackJapan válasza #19784448 (#27416) üzenetére


BlackJapan
tag

Azt próbáltad, hogy nem a legújabb videókártya driver-t rakod fel, hanem az előző verzióját vagy egy azelőttit?

Egyébként gyári értéken fut a kártya vagy húztad?

Én még megpróbálnám berakni egy másik gépbe a kártyát és úgy BF4-ezni egy kicsit...

[ Szerkesztve ]

(#27418) szacsee válasza BlackJapan (#27412) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha XP-s gép, akkor lehet az is hogy haverodnál lett telepítve és nagyobb felbontású a monitora. Emiatt ha kisebb felbontású monitorra dugja utána, akkor boot alatt van kép (XP logot még látni), de utána nincs kép, mivel az XP az előző nagyobb felbontást használja, amit pl a kisebb felbontású monitorok nem bírnak.
Win7 és újabb OS-nél már nincs ez a hiba.
Egy elosztón volt a gép és a monitorok? (földhurok tud érdekes dolgokat művelni) ;]

misee85: 64-bites OS?

[ Szerkesztve ]

(#27419) #19784448 válasza szacsee (#27418) üzenetére


#19784448
törölt tag

Persze

(#27420) BlackJapan válasza szacsee (#27418) üzenetére


BlackJapan
tag

Win7 fut rajta. Haverom gépe volt, aztán megörökölték a szülők vidéken. Valószínűleg az elosztó lesz akkor a para. Köszönöm szépen!

(#27421) djculture válasza szacsee (#27410) üzenetére


djculture
félisten

Azért kell odavinni egy line interaktív szünetmentest az nem befolyásolja az áramingadozás meg mivel galvanikusan levan választva egyéb hálózati problémák sem. Elég sokszor jártam már igy nekem is rágták a fülemet hogy rossz a gép, közben ez volt a baj hogy a házban ahol használták össze vissza volt kötözgetve a kisfeszülségű hálózat... Legutóbb olyan is volt hogy a pc házára egy az egybe kiment a fél tápfesz mert egy adott szobában lévő konnektorokból kispórolták még a földet is, én meg fogtam a fejemet.
Na ott is a vége az lett érdekesen hogy belett téve egy apc azóta a gépnek semmi baja.
Mondtam hogy átkellene a lakás kisfeszültségű hálózatát húzni az lenne a legjobb megoldás de csak nem akarták felfogni.

[ Szerkesztve ]

(#27422) djculture válasza BlackJapan (#27412) üzenetére


djculture
félisten

Kérdés hogy ez a kettőt monitor biztos hogy jó e, de amugy igen ilyen anomáliákat tud okozni kisfeszültségű hálózati zavar. Pl a divatos világitó kapcsoló az elosztóban ami egy idő után elfárad és bekapcsoláskor terhelésre mindenféle hálózati zavart ( az érintkezők között ív alakul ki) okoz.

[ Szerkesztve ]

(#27423) #19784448 válasza BlackJapan (#27417) üzenetére


#19784448
törölt tag

Aha gyári értékeken! Próbáltam régebbi driverrel is de ugyanúgy fagy. Sajna nem tudom kipróbálni másik gépben.

(#27424) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!

Érdekes dolog történt tegnap este. Egyfelől leírom, hátha más is lát majd ilyet, másfelől azért maradt bennem pár kérdés így a normál működés visszaállítása után is.
Config:
- i5-3570K @4.4, megfelelő cpu cooler [prime95 torture max 81fok]
- Z77 Extreme3
- be quiet 750 PSU
- sapphire r9 280x OC @Default

Történet: böngészés közben furcsa zaj a gépház felől (mint amikor egy venti megbokrosodik vagy ferde). Csontra fagyott rendszer, képernyő freeze, periféria freezee, de nem kékhalál. Ez 2-3 havonta megtörténik, tehát nem lepődöm meg, eddig úgy vettem, hogy a VGA miatt van (a 280x-ek egyik széria baja, hogy néha 'ingadoznak', ezt el lehet kerülni, ha a trixx-el (vagy afterburner, vagy ami) bármilyen minimális OC-t ráraksz, ami enforce-ol).

Tünet: mérgelődve kinyomom, majd újraindul, bebootol, jön a winlogin hang, de semmi kép, na mondom, ilyen még nem volt.

Orvosság keresése:
1.) A kártyára gyanakszom, szóval első körben kártya kivesz, tisztít, betesz => semmi változás.
2.) DVI-n alaplapi integráltról boot => van kép => OP rendszer nem ismeri fel a 280x VGA-t, csak az integráltat
3.) VGA másik PCIE slot-ba átdug => elindul, van kép
4.) VGA eredeti helyére visszatesz => elindul, nincs kép
5.) Ismét másik PCIE slot => NEM bootol a windows, na itt lett érdekes!!
6.) VGA UEFI gomb aktiválás, eredeti slot => bootol, van kép, de mikor leállítom minden venti forog és a VGA is aktív marad => az alaplap nem küld rendes shutdown signal-t csak a winyóknak?
7.) Mobo jumper játék, cmos reset, bios reset => minden újra jó (persze a fan control beállításaimat megint kísérletezhettem ki...)

Kérdés: kérdezem azoktól, akik többet láttak, mint én, ez mi a fene volt? Valamim meg fog halni? Hálózati zavar okozhat ilyet?

(#27425) zsoltttt


zsoltttt
csendes tag

Most raktam össze egy gépet ami nem akar funkcionálni...hdtv-re van rákötve az alaplapon keresztül és amikor bekapcsolom a gépet tv nem kap jelet és a masina rövid idö múlva kikapcsol majd újra indul és ezt ismétli.

(#27426) schawo


schawo
titán

Sziasztok!

Vettem egy használt alaplapot CPU-val. Összeszerelét követően a bekapcsoló gomb megnyomása után a táp egy másodpercre bekapcsol, ventik felpörögnek, a vinyók megmozdulnak, majd minden leáll. A VGA hűtő még egyet fordul egy újabb másodperc mulva, aztán csend és béke. Hibás az alaplap? Próbáltam másik táppal, másik cpuval, másik memóriákkal mindenféle összeállításban, másik vgá-val, és próbáltam cmos resetet is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27427) djculture válasza schawo (#27426) üzenetére


djculture
félisten

Hangszórót rákötni a lapra kiszedni a memóriát és megnézni hogy hangjelzéssel hiányolja e. Ha nem akkor halott a lap.

[ Szerkesztve ]

(#27428) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

Adott 1 MSI notebook, aminek a tolto csatlakozoja forgott. Megkertek, hogy nezzem meg mert nem tolt csak ritkan meg kulombozo poziciokba. Ezek utan rajottem a problemara, megforrasztottam a tolto csatlakozott osszeraktam a gepet es itt jon a baj..Bekapcsol a gep , vilagit a LED ahogy kell, mostmar a tolto LED is villog, de a ventillator nem porog fel es a monitor sem kap jelet az egyetlen ami elindul a HDD.

Amiket probaltam mar:
Lemertem a tolto csatlakozot megegyszer forrasztas utan, hogy nem-e zarlatos.
Kiszedtem a procit es be.
Ramokat megtisztitottam.
Probaltam elinditani szetszedve, csak az alaplap volt rammal monitor nelkul de meg igy sem porgott fel a ventillator a huteshez hiaba varok.

Valaki valami okosat tud mondani, vagy mehet a kukaba? :DD

[ Szerkesztve ]

(#27429) schawo válasza djculture (#27427) üzenetére


schawo
titán

Kösz az ötletet, holnap megpróbálom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27430) domotorpeti


domotorpeti
csendes tag

Sziasztok! Érdekes jelenséget produkál a gépem, és megköszönöm ha tudtok segíteni. :)

Egyszer előfordult, hogy amikor leküldtem alvó módba, közben eszembe jutott hogy valamit még nem intéztem el. A világítós bill még világított, éppen akkor ment "le", és megnyomtam egy gombot hogy visszajöjjön. Onnantól nem adott képet monitorra. Reset sem segített, főkapcsolót le kellett nyomnom, várni fél percet, utána megint jó volt. Többször kísérleteztem ezzel, és mindig ezt produkálja erre. Ha hagyom teljesen "bealudni", utána persze visszajön :)

Amit próbáltam: vidkártya lehúz, alaplapi HD3000-el -> ugyanez
CD+Vidkari lehúz (táp miatt): -> ugyanez

Konfig:
Win7 64bit Hikomat
i7 2600k
MSI Radeon HD 7870 2GB GDDR5
GIGABYTE GA-H61M-S2PV alaplap
8GB DDR3
Kingston 120GB SSD
WD 1TB HDD
ThermalTake 530W táp

Köszönöm ha bármi ötletetek van! :)

Sic transit gloria mundi.

(#27431) zsoltttt


zsoltttt
csendes tag

Megoldódott a probléma.

(#27432) codec válasza domotorpeti (#27430) üzenetére


codec
senior tag

Lapodon a legfrissebb bios van?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27433) Tibroo válasza Szicskeee (#27428) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Valószínűleg tönkre vágtad az alaplapi POWER mosFeteket!
Amikor forrasztottad kivetted az alaplapi elemet,és le voltál statikusan védve (földelve)?
Ha nem akkor alaplapcsere,és menni fog újra!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27434) schawo válasza schawo (#27426) üzenetére


schawo
titán

Frissítés a témával kapcsolatban. Az alaplap rendben van, csak a tápcsatija rakoncátlankodott. A bedugás után megnyomkodva, megrángatva minden tökéletesen működik. Szóval ha valakinek hasonló tapasztalata van, érdemes a tápcsatlakozó környékén is körülnézni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27435) Tibroo válasza xerobyte (#27424) üzenetére


Tibroo
aktív tag

A procid van húzva,vagy a VGA?
Rendesen hűt a házad,nem melegszik túl hamar fel a VGA?
Ramokat cserélgetted?

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27436) xerobyte válasza Tibroo (#27435) üzenetére


xerobyte
aktív tag

A proci van húzva. Jó a hűtés, a VGA hűtőm a standard 20%-ről csak játéknál mozdul el.
A RAMok eddig kimaradtak a hibakeresésből, bár azóta újra helyes a működés.
Én még mindig a feszültségingadozásra gondolok (általános eset, hogy pislákolnak a lámpák).

(#27437) canadaa


canadaa
tag

Tisztelet!

Van egy régebbi gépem (MSI K9N SLI, AMD Athlon X2, 7600GT, HKC USP5565, 2x2GB Kingston RAM), testvérem használja főként, a következőket produkálja/ta:
- Egyik napról a másikra, minden módosítás nélkül, nem bootolt a merevlemezről, kiírta, hogy nem talál bootolható eszközt. Gondoltam rossz a HDD, kivettem, külső settel (adapter+SATA-USB cucc) megnéztem, nem indult, fel sem pörgött.
- Szereztem hozzá egy új HDD-t, de a gép még mindig nem indult, boot tesztnél, a RAM után listázza a CD/DVD-t és a HDD-t, de utána rögtön ír egy "Hard disk failure" hibát, utána lehet folytatni a boot-ot F1-el, de HDD-ről nem fog menni, Windows 7 telepítő lemez pedig nem látja a HDD-t. Bios-ban látja a régi és új HDD-t is, CMOS menüben, de boot sorrendbe már nem lehet berakni, mert ott nincs listában.
- Utána gyorsan megnéztem ismét a régi HDD-t ugyanazzal a settel és működik. Valószínűleg első alkalommal mikor próbáltam, valamit benézhettem (annak ellenére, hogy nem egy alkalommal próbáltam újra, hanem vagy 10x), fail.
Amit próbáltam:
-> Másik SATA Slot
-> Másik SATA kábel, új SATA kábel
-> BIOS Defaults (mind2), BIOS Reset (elem)
-> Másik HDD ugye, új és régi ugyanazt produkálja.
-> USB-k és minden egyéb eszköz lehúzása

Pontosítok mindjárt pár képpel is!
Köszönöm a segítséget előre is!

(#27438) canadaa válasza canadaa (#27437) üzenetére


canadaa
tag

Képek (jah, régi poros, meg szét van már barmolva minden kábel)
Nem tudtam reprodukálni a tegnapit, most vagy nem látta vagy elindult róla, azzal a különbséggel, hogy a tápcsati más volt a HDD-n, a kábelen az elsővel most elindult.
Rossz lenne tápkábel?

(#27439) Vakegérke válasza canadaa (#27438) üzenetére


Vakegérke
veterán

HKC táp... :(

Adat-, vagy tápkábel hiba. Vagy simán a táp rosszalkodik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27440) canadaa válasza Vakegérke (#27439) üzenetére


canadaa
tag

Táp gyanús most nagyon, mert az előbb képet sem adott csak olyan 6ból egy bekapcsolásra. Este megnézem egy másik táppal.

(#27441) Vakegérke válasza canadaa (#27440) üzenetére


Vakegérke
veterán

Majd jelezd, légy szíves, hogy mire mentél. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27442) szacsee válasza djculture (#27421) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na most minden periféria nálam van, holnap ráeresztek pár tesztet, igaz csak a monitor+ hangfal jött, illetve kipróbálom nem-e attól fagyott a gép, hogy az USB 3.0-s aljzatba dugták valamelyik 2.0-s eszközt és az meghülyült tőle.... de nem hinném.
Rákérdeztem, igazából a lakás át lett kábelezve rézzel pár éve és nem volt gond a másik géppel (valami régebbi P3), a cégnél nem tudtam kérni kölcsön szünetmentest, most megpróbálok az ismerősöktől hátha...
Régebbi APC Smart gondolm megfelelne erre a célra. Chieftec CGT 500-80P mennyire örül neki az aktív PFC miatt, vagy ha a gép össz kb 100-150W/h-t fogyaszt, akkor egy 600VA szünetmentes nem fog "veszekedni vele"?
Valahol olvastam, hogy aktív PFC-s tápra is mehet a szünetmentes, csak még a PFC bevezetésekor volt (nagyon régen), így nem vagyok tájékozott a témában, ill annyi dereng, hogy ha aktív PFC-s a táp, akkor kb 1,5x akkora szünetmentesre kell ráaggatni és nincs belőle gond. (anno haver Antec táp + kvázi szinuszos szünetmentessel szívott egy sort emiatt, de aztán inkább kihagyta a szünetmentest)

(#27443) Doom


Doom
aktív tag

Sziasztok!

Ha a gép indításakor a POST képernyőn is zöld pöttyök jelennek meg, akkor az VGA hiba? A WinXP már gyakorlatilag el sem indul normál módban, ha betölt az asztal, akkor rövid idő múlva csonttá is fagy (és a Win képernyő is zöld pöttyös), majd úrjaindul a gép. Event logban semmi hibára utaló jel nincs. Csökkentett módban még lehet "használni", ott nincs fagyás.
A gép elég régi, egy 2180-as pentium dualcore, valami 9500-as Nvidia kártyával.
Próbáltam tesztelni a kártyát Furmarkkal, mikor pár hete még rá lehetett venni, hogy elinduljon normálisan a gép, abban nem láttam hibát, a hőmérséklete felkúszott kb. 80 fokig, de ezt gondolom bírnia kellene, nem?
Driver csere is volt, bár ebben nem bíztam különösebben, lévén a POST képernyőn már hibás a kép.

Köszi,
D

(#27444) djculture válasza szacsee (#27442) üzenetére


djculture
félisten

Csak a régi delta beles chieftec-ek utálták a szünetmentest többi nem érintett nem függ a pfc-től. Manapság már mindegyik márkásabb tápban aktív van

[ Szerkesztve ]

(#27445) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Volna egy olyan problémám egy asus p7h55M-pro lappal , hogy ha áramtalanítom teljesen a tápot, akkor a zöld led nagyon lassan kezd kivilágítani! van , hogy 20 perc is eltelik mire bekapcsolható állapotba kerül!
A másik jelenség, az ha elkezdem a széles tápcsatlakozón ki-be érintkeztetni a lappal, akkor van hogy, hamarabb kivilágít a zöld led teljesen, a lapon!
A táphiba kivan lőve, mert a 12v,5v,3.3v jók.
A másik konfigban is tökéletes!
Szóval tuti hogy laphiba, csak nemtom mi lehet! Talán még eggyik kondi töltés ideje lehet? vagy hasonló?
Válaszokat köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#27446) halhatatlan válasza halhatatlan (#27445) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

ja ésha ez fontos lenne!
2db, ram foglalat sem jó rajta, és az alaplapi hang sem, hátha köze van a dologhoz!

(#27447) zsolex86


zsolex86
újonc

Sziasztok
Ezt írja a gépem
Warning:System Boot Fail.
Your system last boot fail or Post interrupted.Please enter setup to load default and rebootagain.

alatta pres f1 to returnun, pres dell to bios enter

Alaplapi elemet cseréltem, bios beállításokat vissza állítottam alapra idő és dátum beállítva.

Alaplap ASUS M2N-E
Proci: AMD Phenom X3 8400
Ram :2 gb ddr 2 800 MHZ
VGA: ATI HD 5450 1 Gb
HDD: 250 GB WD Sata
450 Watt táp és Mercury gépház.

Válaszokat előre is köszönöm.

06303770232, zsolex86@gmail.com

(#27448) djculture válasza halhatatlan (#27446) üzenetére


djculture
félisten

Magyarán dísznek jó az az alaplap...

(#27449) djculture válasza zsolex86 (#27447) üzenetére


djculture
félisten

A wd hdd-t és a tápellátását adatkábelét kell ellenörizni.

(#27450) halhatatlan válasza djculture (#27448) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

nem mert megy és használom!
csak kiváncsi volt az ok-ra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.