Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) domotorpeti válasza ghodyl (#27545) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Próbáltad az alaplapi bekapcsolócsatlakozók összeérintésével? (mindenféle kapcsolóbeni hiba kizárására).
Illetve próbáld meg hogy kihúzod az egészet a konnektorból, fél percre rá visszadugod, úgy mit lép? Ha úgy sem indul, akkor gyakorlatilag biztosan csatlakozó-érintkezés, vagy valamilyen ottani megeledéses őskáosz :)

Sic transit gloria mundi.

(#27552) domotorpeti válasza norbert1998 (#27550) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Hát azért ebben a "normál fordulaton" dologban nem vagyok biztos. Motorszerelő vagyok, ott a főtengely ill. főtengely környéki cuccok legkisebb sérülése, centírozatlansága pár óra alatt képes kiküldeni a csapágyakat a helyükről. Nyilván itt nincs csapágyazás, vagy mittomén' mi van, nem értek hozzá, de az a valami nem fogja szeretni :)

Sic transit gloria mundi.

(#27553) norbert1998 válasza domotorpeti (#27552) üzenetére


norbert1998
veterán

hát, megnézem esetleg, hogy akkor ha a ragasztás nem jön össze, lapátcserével meg tudnám-e oldani

(#27554) ghodyl


ghodyl
tag

Probaltam áramtalanitani 5percre kivolt huzva, utana is csak egyszer indult be, én az alaplapra gyanakodom, lévén 8 éves alaplap, a táp meg csak 3 a bekapcsolo gombot teszteltem az új alaplapomon is, azon hibatlanul működik a be/ki kapvsolas és a nyomvatartott kikapcsolas is

[ Szerkesztve ]

(#27555) trancemusic válasza vgerry (#27509) üzenetére


trancemusic
senior tag

Alaplap bios frissítés az egyetlen amit tehetsz sajnos...
Másik topicban a srácnak ugyanilyen lapban nem megy a giga270-es,ez inkompatibilitás lesz valószínű... :(
Jártam én is így már! :((

(#27556) Atka82 válasza vgerry (#27509) üzenetére


Atka82
csendes tag

Szia!

Ugyan ezzel a problémával írtam az "Azonnali alaplapos kérdések órája" topicba :)

http://prohardver.hu/tema/azonnali_alaplapos_kerdesek_oraja_2/hsz_39001-39200.html

Nekem is ez a problémám hasonló MSI-s alaplap és Gigabyte R9 270-es videókártya.

Csak nálam a ventiket pörgeti rendesen a táp, amíg ki nem nyomom, de már a BIOS-ba se tudok belépni!

Attila

(#27557) domotorpeti válasza norbert1998 (#27553) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Hát, szerintem mindenképp az lenne a végleges megoldás. Persze lehet hogy nagyon jól sikerül a ragasztásod, csak nehogy mégsem, és valamit elvigyen. :)

Sic transit gloria mundi.

(#27558) domotorpeti válasza ghodyl (#27554) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Na jó, de ha utána is beindult egyszer, akkor az nem az alaplapi csatlakozó környéki hibát jelent. Ezt már fontos tudni. Másik táppal/másik deszkával kipróbálni nincs lehetőséged?

Sic transit gloria mundi.

(#27559) Maximow


Maximow
tag

Sziasztok.

Volna egy kis problémám egy 3Tb-os Toshiba HDD-vel.
A következő a helyzet: egyik napról a másikra a számítógépem elkezdett hülyeségeket csinálni, nem akart elindulni a win7, ill 8.1 sem, valamint ha a HDD-n végeztem valami műveletet, az fogta magát, és eltűnt az eszközkezelőből, illetve a win alatt semmi nem látta, továbbá a gép is lefagyott. Se másolni, se programokat megnyitni nem tudtam, mert egy idő után eltűnt a winyó. Ekkor kivettem a winyót, és láss csodát minden tökéletesen működött.

Vásároltam egy Sata3-as, Usb3-as dockolót, és így ezen keresztül tökéletesen működik a HDD, futnak a programok, tudok másolni és törölni is.

A winyót teszteltem, egyik progi sem talált semmilyen hibát, HDD sentinel szerint 100/100-as.

Sata kábelt cseréltem, táp kábelt cseréltem, másik sata porton is próbáltam a gépben, de a jelenség mindig előjött.

Ha valakinek van valami ötlete, az ne tartsa magában. Minden segítséget megköszönnék.

Még annyit, hogy a gépben van még egy SSD, illetve ODD, mind a kettő hibátlanul működik a sata csatlakozókon.

[ Szerkesztve ]

(#27560) trancemusic válasza Maximow (#27559) üzenetére


trancemusic
senior tag

(#27561) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv uraim!
Újrapasztáztam a procim, és olyan jelenség állt elő,hogy miután összeraktam a gépem a RAM-ok nem hajlandók DUAL-ban menni.Ha egyesével rakom be őket a slot-okba akkor működnek, ha egymás melletti slot-ban vannak (2 db) működnek, de mikor beraknám őket DUAL-módba a gép nem boot-ol.
Lábakat az alaplapon megnéztem, nem látok hajlást.
Tehát vajon mi lehet a gond?
Alaplap vagy CPU? Amúgy így 2x4 GB-tal a gép teszi a dolgát, szóval a CPU-val valszeg nincs baj. Vagy ki lehet nyírni valahogy a CPU-t úgy, hogy csak a DUAL-channel RAM-vezérlés menjen ki (mivel ezeknél már a proviban van a RAM-vezérlő)?
Megjegyzem ,hogy már eddig is előfordult, hogy sakkozni kellett a RAM-okkal, hogy melyik melyik slot-ba menjen, de eddig még sikerült életet lehelnem bele.
Ja még annyit, hogy Boot-kor az alaplap 55-ös hibakódnál áll meg.

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#27562) ghodyl


ghodyl
tag

Jövő héten jönnek amiket rendeltem, csak nem tudom hogy újakkal megmerjem-e probalni, nehogy kartegyenek az ujakban, vagy ilyentől nem kell félni?

(#27563) trancemusic válasza mcwolf79 (#27561) üzenetére


trancemusic
senior tag

55 hibakód: memória hiba.
Nézzd meg sz'tem mégegyszer azt a foglalatot és procit,nincs-e pasztamaradék valahol.

(#27564) djculture válasza ghodyl (#27562) üzenetére


djculture
félisten

Nem vagyunk ott hogy megmondjuk milyen használt cuccokkal raknád össze plusz milyen állapotúak a régi cuccaid. Minden esetre ismeretlen állapotú használt cuccokkal nem érdemes kisérletezni..

[ Szerkesztve ]

(#27565) Maximow válasza trancemusic (#27560) üzenetére


Maximow
tag

Ezt értem, és köszi a segítséget, csak nekem 4-5 hónapon keresztül hibátlanul működött először win 7-el, majd 8.1-el is, ezért nem értem a dolgot.

Ja és nálam látja az egész winyót most is, nem csak töredékét.

[ Szerkesztve ]

(#27566) sanzi89


sanzi89
addikt

Van az alábbi konfigom:

Adott az alábbi konfig:
CPU: Intel® Core™ i3-4330 54W TDP
Alaplap: Asrock Z97M Anniversary
Memória: 2db Kingston KVR16N11S8/4 max 2.160W*2
HDD: 2db Samsung HD103SJ 7.2W*2 RAID1
2db Seagate ST3500418AS 5.8W*2 RAID1
2db WD RE3 WD5002ABYS 7.1W*2 RAID1
LAN: 3db TP-Link TG-3465

És az alábbi történet esett meg ma:
Eddig szépen ment a 6 HDD-vel. Ma beleraktam a plusz 3 hálókártyát, és azóta a két Samsung nem indul el, csak kattog. Próbálkozásaim:
1. Lehúzom a Samsung HDD-k adat kábeleit és csak a táp marad, akkor elindul kattogás nélkül.
2. Kivettem a 3 hálókártyát, de ugyanúgy nem indulnak, ha a Sata adat rá van kötve az alaplapra.
3. Ha lehúzok mindent a gépről - másik 4 HDD, hálókártyák - vagy külső tápról indítom a Samsung vinyókat, akkor is kattognak és nem indulnak.
4. Ha másik SATA portra kötöm az alaplapon a Samsung vinyókat, akkor se indulnak - más HDD nincs ilyenkor rákötve.
5. Kicseréltem az adat kábeleket, másik portra kötöttem a tápon, eredmény ugyanaz.
6. Ezek után gondoltam, hogy meghalt a két HDD - érdekes, hogy pont egyszerre, holott eddig 100/100-asok voltak HD Sentinel szerint - de, ha beteszem őket egy USB-s keretbe, akkor pöccre indulnak, másolok ide-oda.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27567) ghodyl válasza djculture (#27564) üzenetére


ghodyl
tag

Értem.
Köszönöm a segítséget mindenkinek. Akkor inkább elviszem megvizsgáltatni.

(#27568) gotz


gotz
tag

Sziasztok!
Nekem sajnos elindul a gépem..magától.. Nem csak alvásból, hanem teljes leállítás után is képes magát életre kelteni mindenféle külső behatás nélkül. WoL, minden periféria indítása le van tiltva. A konfig az aláírásomban látható, kb fél éve tapasztalom rendszeresen ezt a jelenséget.

Valakinek van ötlete, mitől lehet?

Üdv, gotz

(#27569) mcwolf79 válasza trancemusic (#27563) üzenetére


mcwolf79
veterán

Megnéztem többször is.
A CPU-t letakarítottam a foglalatot óvatosan fogkefével végigtisztítottam, de semmi javulás.
Engem leginkább az érdekel mi lehet:alaplap vagy a CPU halt meg?
Leginkább az, hogy lehet-e mondjuk döglött a CPU DUAL-channel-ért felelős része, és ettől még működhet-e maga a CPU?
Alaplapot csak hétfőn tudok szerezni, akkor tudom kipróbálni, hogy mi döglött meg.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#27570) sanzi89 válasza sanzi89 (#27566) üzenetére


sanzi89
addikt

A Samsung HD103SJ HDD firmware-jét frissítettem 1AJ100E4-ről 1AJ100E5-re, és most gond nélkül elindult a gép.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27571) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni.

Pár hete jelentkezett először a hiba jelenség. Simán menet közben (játék, netezés), illetve asztalon hagyva is lefagyott a gép.
Egyre többször akadt ki, pár napja nem volt hajlandó a windows töltésnél tovább menni.
felvillant a töltő képernyő és annyi. Elsötétült a kép, nem tudtam semmit tenni. Újra indítottam, semmi. Fekete képernyő, se pittyegés, se semmi.
Az segített ha áramtalanítottam ,úgy hagytam egy kicsit és vissza kapcsoltam.

Tegnap semmi baja nem volt,
de ma....

Bekapcsoltam, bejelentkeztem a levelező rendszerbe és kezdődik....
Lefagyott .... újra indítottam. Semmi, csak sötétség.
Kikapcsoltam megint be (áramtalanítás nélkül) ...semmi, csak sötétség.

Áramtalanítottam, vissza bekapcs, eljut a windows töltő képernyőig, és elsötétült megint.
Ez volt egy néhány órán keresztül.

Gyors windows reinstall ... szuper minden, telepítem a friss drivereket már, erre menet közben lefagy.
Újra indítom és megint semmi, csak feketeség. :W

Itt olvastam telefonon, hogy esetleg táp hiba, vagy lap ...
lehúztam a dvd-t meg az egyik vinyót ... bekapcsolom, megy.

Viszont nem lehet, hogy csak véletlen?
Vissza dugtam megint mind a kettőt, bekapcsolom. Megy....

Nem értem. :F Most a dvd ugyan ki van húzva, a winyó meg megy ,de nem jelentkezett még hiba.

Szerintetek mi lehet a dolog hátterében?

Tápom egy Delta DPS 400w (jobbik féle)

Furmark, prime 95 ... ment pár óráig, semmi.

Konfig:
AsRock M3A770DE ▪ AMD Phenom II X6 1055T ▪ Sapphire HD5770 Vapor-X ▪ DELTA DPS 400W ▪ 4x 2Gb 1333Mhz Kingmax DDR3 ▪ OCZ Vertex 3 60Gb SSD ▪ 2x 500 Gb WD ▪ LG W2243S 22" ▪ APC Back-UPS CS 500 ▪ Gigabyte GM-M6580▪
A procin és az ssd-n kívül már vagy 4 éve megvan, a procit és az ssd-t 2 éve cseréltem, illetve vettem.

Segítségetek várom és előre is köszönöm!

Üdv: Dave :R

(#27572) djculture válasza mcwolf79 (#27569) üzenetére


djculture
félisten

Kikell venni a cpu-t és megnézni hogy nem hajlott e el egykét tű a foglalatban...

Reaper04: Érintkezési hibák szoktak ilyet okozni jellemzően a vinyó táp kábel vagy adatkábel.. Lehet csak kivolt csúszva.

[ Szerkesztve ]

(#27573) codec válasza Reaper04 (#27571) üzenetére


codec
senior tag

Ramokkal minden rendben? Mindegyik modul ok? Esetleg manuálisan próbáld beállítani a sebességet, feszültséget, ne hagyjad auto-n.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27574) domotorpeti válasza gotz (#27568) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Mérnék egy ellenállást meg kontaktot a bekapcsológombon. Az a legegyszerűbb. Lehet hogy enyhén kontaktos, főleg gyengébb minőségű házaknál előferdül (sic!) :)

Sic transit gloria mundi.

(#27575) domotorpeti válasza Reaper04 (#27571) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Vagy haldoklik a vidkari. Lehúznám és megpróbálnám hogy alaplapival is csinálja-e.

Sic transit gloria mundi.

(#27576) mcwolf79 válasza djculture (#27572) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ezen már túl vagyok. Megsasoltam a foglalatot, de nem láttam elhajlott tűt.

Engem leginkább az érdekel, hogy meghalhatott-e "csak" a CPU mamória vezérlője (hogy a DUAL RAM-kezelés nem megy), vagy ez az alaplap lehet?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#27577) Vladi


Vladi
nagyúr

Sajnos vissza tért a régi nyűgöm. link

Anno az volt a végleges megoldás, hogy ramot kivettem, úgy indítottam. Ettől annyira berosált a bios, hogy következő indítással rammal elindult.

Most megint merevre fagyott a gép. Ugyan úgy ütemes felpörgés a vga hűtőtől és semeddig se jut a gép. Még bios se tölt. Ram ki, indít, sos-t csivitel, ram be indít. Megy. :Y

Bármilyen ötletet meghallgatok. Léci segítsetek, mert 2020 előtt nem tok asztalira költeni. :DDD :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27578) djculture válasza mcwolf79 (#27576) üzenetére


djculture
félisten

Nem tud meghalni mert akkor singlebe se menne..

(#27579) mcwolf79 válasza djculture (#27578) üzenetére


mcwolf79
veterán

Na ez a jó hír.
Hétfőn szerzek másik alaplapot és kipróbálom azzal.
Ez jó hír, mert az alaplap olcsóbb mint a proci.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#27580) gotz válasza domotorpeti (#27574) üzenetére


gotz
tag

CM K380 a ház

(#27581) codec válasza Vladi (#27577) üzenetére


codec
senior tag

Üdv!
Próbáltada biosban manuálisan beállítani a szükséges értékeket? (sebesség, fesz.) Esetleg egy kis plusz feszültséget adni?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27582) Vladi válasza codec (#27581) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem állítottam a biosban ilyeneket, minden alapon van.
Viszont a gép stabilan ment hónapokig. Esetleg melegedés gondja lehet. :F De annyira kicsi a fogyasztása, meg alig melegszik. A fogyaztás palfonja 200 w, de a tipikus az ilyen 50-60 körüli. A cpu általában 45 fokos, a gpu meg direkt legalacsonyabb órajelen jár.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27583) djculture válasza Vladi (#27582) üzenetére


djculture
félisten

lapod gyártójának oldalán:

. Rendszerem betöltése közben BSOD hibaüzenettel találkozom, vagy kifagy a készülékem. Hogy tudom megoldani a felmerült problémát?

A probléma feltehetően készüléke feszültség beállításából eredeztethető. A DDR2 és DDR3 modulok alapértelmezett feszültsége a JEDEC meghatározása szerint 1,8V és 1,5V. Ugyanakkor néhány memória modul több feszültséget igényel mint a JEDEC által meghatározott szabvány. Ezekben az esetekben megfelelő áramellátás hiányában a memória nem tud megfelelően üzemelni.
Amennyiben készülékével kapcsolatban instabilitási probléma jelentkezik, elsőként a memória modulokra jutó üzemi feszültséget ellenőrizze, majd azt a BIOSban a kívánt mértéknek megfelelően manuálisan állítsa be.

(#27584) Vladi válasza djculture (#27583) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nahát, mit túrtál elő! :R

Ellenőrizni fogom a ramokat este!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27585) Vladi


Vladi
nagyúr

codec jó volt a meglátás, lehet, ez lesz a megoldás.

djculture:

A ramra ragasztott cimke szerint 1.6 volt kell nekik. Még ezt egyszer megnézem. A gyártónál nem találom a terméket.

A biosban viszont a DRAM Voltage-nél auto beállítás van. Jobb oldalt azt írja, hogy min: 1.5 volt max 2.5 volt. Akkor az auton 1.5? Tehát elvileg egy picit kevesebb áramot ad a ramnak. Este letesztelem, ha rábólintottok. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27586) djculture válasza Vladi (#27585) üzenetére


djculture
félisten

Állitsd manuálisan 1.6-ra. Gyártónál is meglehet találni amúgy csak gondolom már valami régi széria akkor keresni kell

[ Szerkesztve ]

(#27587) Vladi válasza djculture (#27586) üzenetére


Vladi
nagyúr

Beállítottam, viszont nem tudom, hogy így jó lesz -e. :D
Van egy olyan érzésem, hogy az egész gépet alaposan át kéne nézni. pl: lshw szerint a ram is 1333 mhz-n megy. :F pedig gyárilag 1600-as.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27588) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Újonnan összerakott gép: ventik felpörögnek, kép semmi. WTF :(

(#27589) ALLAT001 válasza ALLAT001 (#27588) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Ja, hogy be kéne dugni az összes alaplapi kábelt :Y :W

(#27590) mmili


mmili
tag

Sziasztok.

Gyors segitsegre lenne szuksegem. Tegnap este semmi baja sem volt a gepemnek. Ma azzal fogadtak az otthoniak hogy nem mukodik. Tulajdonkepp bekapcsolom es vagy a hiba utani helyreallito kepernyo jon be,vagy a win inditasa emblema, de semmi mas, majd x perc utan ujraindul. Mi lehet a baj? Talalkozott mar valaki hasonloval? A gepem Athlon x2 7750, 6 gb ram, 500 wd blue, rad 4850, asus m2n lap. Kb 3 hetes win7 prof 64 bit van rajta. Kep van, wentik mennek, a winyon lehet problema? Probaljam ujrahuzni a rendszert?
Koszi elore a segitseget.

(#27591) trancemusic válasza mmili (#27590) üzenetére


trancemusic
senior tag

Csökkentett módban ha betölt a win,akkor ddu (display driver uninstaller) töröld a vga drivert.
Előtte hd sentinellel nézz rá a vinyóra.
Az alap ilyenkor,hogy a biosban defaultra állítasz mindent,és a memória modulokat egyessével kipróbálod.

Szerintem a vga driver betöltéskor fagy le,de lehet az egyik memória modul szórakozik.
Ha rossz a hdd,vagy a kábel,akkor már bios post közben lefagyna a gép.
De lehet,hogy a végét járja,hd sentinel megmutatja a kondícióját.

(#27592) mmili válasza trancemusic (#27591) üzenetére


mmili
tag

Sajnos a csokkentett mod elindul de aztan megall, hiaba irja hogy kis turelmet....
Memoria hibanal nemsipolnia kellene? Amugy abbol 3*2 gb az elosztas. A kondiciot hogy tudom megnezni sentinellel ha el sem indul a gep? Amugy 98%-os volt. Hirens boot cd mutatja a vinyot. Azzal nem tudok valamit tenni. Csomo mod van benne bar en csak a paragon particio mnagert szoktam abbol. A biostol felek mert nem ertek hozza. Az osszes fo fulon mindent defaultra tegyek?

(#27593) trancemusic válasza mmili (#27592) üzenetére


trancemusic
senior tag

Memóriát egyessével próbáld ki.
Load optimized default-ra nyomsz,az is jó...
Winsowst sem fogod tudni újratelepíteni,ha rossz a hdd.
De megpróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#27594) mmili válasza trancemusic (#27593) üzenetére


mmili
tag

Most akartam nekiallni. Azert bekapcsoltam egyet es ezt dobta. Mond vkinek vmit?

(#27595) trancemusic válasza mmili (#27594) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ugyanilyen lapom volt.
F1 nyomod,bios visszaáll alapra.
Utána se működik?

Nem értelek!
Ne várj sípolásra!
Memória gáz lesz!
10 perc 3 modult egyessével kipróbálni,hogy kiszűrd melyik pusztult meg...

[ Szerkesztve ]

(#27596) mmili válasza trancemusic (#27595) üzenetére


mmili
tag

Az osszes rammal kiprobaltam es miutan elerte a win logot bejott egy lemezellenorzes ahol kritikus hibat ir, majd ujraindul a gep, es ez folyamatosan ismetlodik.

(#27597) Devas


Devas
őstag

Üdv!

A számítógépem teteje középtájon melegszik a proci környékén... mintha radiátor lenne mellettem. Extrém hőfoknál már elmosódik a kép is, kicsit szellemcsíkos lesz, még rosszabb esetben lezuhan az FPS drasztikusan. Ennek a gépnek régebben nem volt ilyen problémája, már használom egy ideje.
Most lekaptam az oldalát, de nem tapasztalok melegedést.

Ha van valami tippetek, hálás köszönet érte!

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#27598) makett 46


makett 46
csendes tag

Megtalálták a hibát a gépen mért ment majd megállt lefagyott,nem idult stb .Összeolvadt a 8pines csati a proci mellett hogy mitől ki tudja .Uj csati beforrasztottak mos a gép ok ,és a garancia ugrott ugye .Az új csati most fehér nem fekete de ez remélem mellékes .

(#27599) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Sziasztok!

A gépem frissítésen esett át, és most óriási galibába ütköztem, már vagy 2 napja folyamatosan
szenvedek vele, és nem tudom mi lehet a probléma...

A konfig:

Asus Rampage II Gene
Intel i7 920 DO
Asus MATRIX GTX 580
OCZ Obsidian DDR3 3x2 Gb
Samsung SSD 840 Evo
WD Green 2 Tb

A probléma:

Összeszereltem a gépet, minden rendben bekábelezve, indítom a gépet, minden felpörög kb. 10 másodpercig okésnak tűnnek a hangok, aztán villan egyet a HDD Led, majd a gép egyből leáll, majd újra is indul. Újraindulása után a HDD állapotjelző semmit nem mutat, mindeközben a ventik forognak, tehát jónak kellene, hogy legyen. Viszont a monitoron egy árva bios-post képernyőt nem dobott be, tehát memória gondra gyanakodtam.

Próbálgattam az összes memóriát külön-külön más-más slotokban indítgatva, mindig ugyanazt az eredményt kaptam, a monitoron no signal...Ekkorra már minden eszközt lehúztam róla, egyetlen egy HDD volt csakis a gépre kötve.

Mivel a ram problémát leszűrtem, hogy nincs, gondoltam kipróbálom egy pót videókártyával, hogy mit művel. Ez egy HD 4350-es kártya, ami olyan jelentéktelen, hogy még tápellátás se kell Neki, mert elég az amit az alaplapról vesz.

Gondoltam ugyanazt az eredményt fogom kapni mint a nagy videókártyával, ez részben be is bizonyosodott, mert miután felkapcsoltam a tápegységet és próbáltam elindítani a gépet, megint a 10 szekundom és a HDD led villanása után a gép újra leállt, majd azonnal újraindult, de ezután semmi képet nem adott.

Az alaplapon található egy MemOK! funkció, gondoltam bekapcsolom, és csodák csodájára a gépet megint újraindította majd a monitoron végre megjelent a bios-post képernyő, és végre be sikerült indtanom a számítógépet.

Ezek után felvillanyoztam magam, a kis vga-t kidobtam a gépből, azt gondolva hogy a Matrix kártyával is működni fog a MemOK-os elindítás. Sajnos csalódnom kellett, ugyanis nem használt, ez sem tudta elindítani normálisan a gépet.

Legfrissebb BIOS van fenn, úgyhogy a támogatással nem kéne hogy gondok legyenek, szerintem...Bár, már minden megtörténhet.

Most ott tartok, hogy a kis videókártyával f@szán megy a gép első indításra, viszont mihelyst bele teszem a Matrix kártyát letilt benne valami, és nem ad jelet a monitorra.

Van valami ötletetek hogy mi lehet a gond?

Köszönöm, előre is a segítséget!

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#27600) #85154688 válasza JEDI22 (#27599) üzenetére


#85154688
törölt tag

Tápegység?Milyen típus? Mekkora? Kora? stb....kb. pont a leglényegesebb hardvert nem írtad le öcsém. Ez kb így néz most ki: Fúúú van egy gyönyörű tűzpiros autóm, alufelnik, bőrülés, stb....ja és egy trabant motor hajtja a verdát....Amúgy így látatlanba 90%-ra mondom, hogy táphiba okozza a gondot...A gtx580-nak 244W-os max fogyasztása van, ha a te tápegységed osztott ágas, kis wattszámú, és még gyenge márkájú akkor egyértelmű a dolog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.