Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) qtrica válasza Primőr (#1300) üzenetére


qtrica
aktív tag

Kevés a remény, lehet hogy a tönkrement táp megtette a hatását.

Yoda Jr.

(#1302) Primőr


Primőr
aktív tag

Nem tudjátok, mire való a JLED1 a lapon? oda nem kötöttem semmit

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1303) Norbo03 válasza Bubu79 (#1293) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát sztem az nem lehet gond hogy a HDD Led-et forditva kötöte rá mert nkm is sikerült már forditva bekötni és csak annyi volt hogy nem müködött.

(#1304) Norbo03 válasza Primőr (#1302) üzenetére


Norbo03
őstag

Nah most csak leirok egy története vagyis 2-t. Az egyik fórumozónak. Rakott a prociára egy uj hütőt. Nem akart menni gépe sehogy se bekapcsolta a ventiik nem pörögtek aztán kihuzta a 220-ból és utána bekapcsolta aztán ment 2 másodpercig a gép aztán egyből kikapcsolt a gép. Nála az volt a baj hogy a proci hütőnek az alja vagy milye fém volt és ezt rövidre zárta a procit.
Másik:
A gyerek reggel bekapcsolta a gépet és ugye hát mi volt nem ment. A ventik pörögtek meg minden de nem tudta kikapcsolni hiába nyomkodta. Ő is kihuzta a 220-ból aztán visszadugta és ugye bekapcsolta a gépet de itt is 5 sec után kikapvcsolt és addig nem lehett visszakapcsolni a gépet míg nem áramtalanitotta meginmt. Nála a power gond volt a hibás.
Remélem tudtam segiteni.

[Szerkesztve]

(#1305) Bubu79 válasza Norbo03 (#1303) üzenetére


Bubu79
addikt

A megjegyzés csak a LED üzemképtelenségére vonatkozott, nem az alaplapéra ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1306) Primőr


Primőr
aktív tag

Olyan a helyzet a ventillátorommal és az alaplapommal, mint az impotencia. Nem akar működni a szerszáma az alaplapomnak :). Valami gátlás. Ezt a gátlást kell megtalálnom.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1307) Norbo03 válasza Primőr (#1306) üzenetére


Norbo03
őstag

Adj neki egy viagrát'' :P :D
Bubu79: Értem de ha jól emlékszek ezt nem irtad nah mind1.

[Szerkesztve]

(#1308) Bubu79 válasza Norbo03 (#1307) üzenetére


Bubu79
addikt

Igazad van, a hivatkozás elmaradt.
Tehát:

''Szerk.: HDD LED-et lehet, hogy fordítva dugtad rá az alaplapra...'' ( #1293-ból )

Erre vonatkozott: [link]

Ps.: :P

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1309) Norbo03 válasza Bubu79 (#1308) üzenetére


Norbo03
őstag

Nem kötözködés ként szántam csak nem jegyezted meg h mire értetted. Nah de már sok lesz az OFF.

(#1310) Ultram3jor válasza Norbo03 (#1283) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

qtrica, Norbo03 : Akkor tévedtem, és tévedni emberi dolog... mind1

Üdv, Dávid

(#1311) Norbo03 válasza Ultram3jor (#1310) üzenetére


Norbo03
őstag

Nem kötözködés ként mondtam csak kijavitottalak.

(#1312) Ultram3jor válasza Norbo03 (#1311) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Én se kötözködésnek vettem! Én se tudhatok mindent, és esetenként kijavítjuk egymást, nincs ezzel semmi gond!

Üdv, Dávid

(#1313) Rickenstein válasza Norbo03 (#1304) üzenetére


Rickenstein
senior tag

:F

1. Mindegyik proci hűtő alja fém (alumínium vagy réz) és max. ha fordítva rakják rá, talán akkor tud hozzáérni (csak) az AMD procik cache memóriáihoz (az Intel procik magját és a cache memórákat egy fém burkolat védi) Valsz. egyébként fordítva rakta rá a csákó hűtőt a procira és mivel nem feküdt rá teljesen, az elégtelen hűtés miatt az alaplap egyből lekapcsolt.

2. gond=gomb? Ha a power gomb volt a hibás, akkor be se tudta volna kapcsolni. Valsz. PFC-s volt a táp és nem engedte magát visszakapcsolni, mert valami rövidzárlatot v. vészes feszültségingadozást észlelt. Ilyenkor valóban áramtalanítani kell, hogy visszaáljon alapállapotba. Mondjuk a 220-ból (igazából már régóta 230V) való kirángatás helyett van egy kis 0/1 állapotú billenőkapcsoló a tápon...

3. A vessző az ''m'' gomb mellett van, jobbra.

4. Úgylátom problémák vannak a fogalmazással is, mindamellett, hogy semmi értelme nem volt az egésznek...

...ja és én sem kötözködésnek szántam...



[Szerkesztve]

PS C:\>_

(#1314) Bubu79 válasza Rickenstein (#1313) üzenetére


Bubu79
addikt

Kis kiegészítés:

1. A cache a proci nyákján nem hozzáférhető, mivel ugyanúgy a szilicium hordozó felületén van, mint a proci egyéb áramkörei - ezt a hordozót látod alulról, amikor a nyákon lévő bordós-kékes lapkát nézegeted.
A rövidzár állítólag némi ezüstpaszta segítségével létrejöhet bár az átlag ezüstpaszták csak nyomokban tartalmazzák az említett fémet, de akkor is csak a kondikat zárhatja össze a szilicium hordozóval illetve egymással és önmagukkal - attól függően, hogy mennyire balfék az illető, aki a pasztázást végzi.

2. A PFC csak annyit jelent, hogy Power Factor Correction, azaz teljesítmény tényező javítás - csak a terhelés milyenségét változtatja meg a hálózat szempontjából ( igazából az áramszolgáltatónak jó, a felhasználó számára viszonylag kis jelentősége van, a meddő teljesítményt csökkenti )
Amiről Te beszélsz, az a táp rövidzár- illetve túlterhelés védelme, aminek nem sok köze van a PFC-hez ;)

3. Én sem kötözködni akarok :P :D

Szerk.: Még egy kis kiegészítgetés...

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1315) Rickenstein válasza Bubu79 (#1314) üzenetére


Rickenstein
senior tag

1. Az ezüstpasztás téma valóban álltalános porbléma AMD prociknál, viszont -megnyugtatlak - a mag mellette elérhetőek rajtuk a cache memóriák is.

2. Nem azt mondtam, hogy a PFC kapcsolja le tápot, csak PFC-s táp lehetett, amikbe alapból benne van egy rövidzár és túláram védelem. Apróbb fogalmazási probléma. Megkövetlek.

...de a lényeg, hogy nem sok értelme volt kedves barátunk irományának...

Megj.: Mindezt ismét nem kötözködésképpen. :)


[Szerkesztve]

PS C:\>_

(#1316) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

Kötözködés helyett inkább azt mondjátok meg nekem hogy mitöl ráz a házam? Nem ér hozzá semmi, és elvileg minden le van földelve.... :F
Bocs hogy ide irom, de nem találtam megfelelö topikot...

Üdv, Dávid

(#1317) Rickenstein válasza Ultram3jor (#1316) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Ki kötözködik? Mi csak szakmai vitát folytatunk. Azért van ez a fórum. :DD

A lakásban földeltek a konnektorok?

PS C:\>_

(#1318) Ultram3jor válasza Rickenstein (#1317) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Gondolom azé van ott az a ''nem kötözködésképpen'' mondat :)

Jaj, földelve vannak

Üdv, Dávid

(#1319) Rickenstein válasza Ultram3jor (#1318) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Akkor kizárásos alapon valsz. a táp zárlatos. Próbáld ki egy másikkal.

PS C:\>_

(#1320) Bubu79 válasza Rickenstein (#1317) üzenetére


Bubu79
addikt

Így van, nem kötözködünk :D

Mire gondolsz amikor a cache hozzáférhetőségéről beszélsz a proci tokján?
A kondikon kívül csak a hidak vannak ( L1, L2, stb. ) még a NYÁK-on - de azok másra valók :F



[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1321) Rickenstein válasza Bubu79 (#1320) üzenetére


Rickenstein
senior tag

[kép]

Te látsz ezen cache memóriát? Nalátod énsem. Mert benne van a magban :DDD

[Szerkesztve]

PS C:\>_

(#1322) Bubu79 válasza Rickenstein (#1321) üzenetére


Bubu79
addikt

Ezen akadtam meg:
''viszont -megnyugtatlak - a mag mellette elérhetőek rajtuk a cache memóriák is.''

Én sem tudok róla, hogy lenne külön cache a procin azon kívül, ami a magban van, ezért is írtam azt a #1314-ben amit írtam ;) .

Ezt Te is megszívlelhetnéd :
''4. Úgylátom problémák vannak a fogalmazással is'' a #1313-ból :DDD

Befejeztem az OFF-olást :B

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1323) Rickenstein válasza Bubu79 (#1322) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Fogalmazási hibák alatt az alapvető mondatalkotási hibákat értettem. Nade OFF over

[Szerkesztve]

PS C:\>_

(#1324) Ultram3jor válasza Rickenstein (#1319) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

És mi a bánat az ami zárlatos benne? És hogyhogy elindul... :F
Nah, szétkapom az egészet, megnézem belülröl is ezt a tápot...

Üdv, Dávid

(#1325) Hasek válasza Ultram3jor (#1324) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Nekem volt egyszer olyan, hogy az elosztó hibájából (gagyi volt) rázott a gépem. Kicseréltem az elosztót, és minden rendben működik(azóta is). Elosztóra van kötve a géped?

Üdv. H

(#1326) Norbo03 válasza Rickenstein (#1313) üzenetére


Norbo03
őstag

Nyugi nem vettem kötözködésként nyugodtan javitsatok ki ha hülyeséget irok mert így tanulok mélg többet az informatikáról. Szívesen foagadom az épitőjellegü kritikákat!!! :DD :DD :))

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1327) Ultram3jor válasza Hasek (#1325) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Elosztók? Mármint amit a winyóra kötök, h az el van e osztva? Nincs
Fájjó szívvel ugyan de kikapcsoltam a gépet, és szétszedtem a tápot... Semmi ''rendellenesség''.

Üdv, Dávid

(#1328) Ultram3jor válasza Norbo03 (#1326) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Akkor egy kritika :) : 3. A vessző az ''m'' gomb mellett van, jobbra. Ezt érdemes megfogadnod!
És nem kötözködésképpen :B
OFF vége!

Üdv, Dávid

(#1329) Hasek válasza Ultram3jor (#1327) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Nem olyan elosztó! Amit a konktort osztja el! Tudod! Valaki hosszabbítónak is nevezi, csak az nem pontos megnevezés, mert nem, illetve nem csak hosszabbít. Vágod? Múltkor sikerült valami kínai vacakot beszereznünk, és annak köszönhetően rázott a gép!

Üdv. H

(#1330) gergod


gergod
tag

Sziasztok
a problemam a kovetkezo. Nem indul a gepem, es nem tudom mi lehet a baja.
Asus P4P800 alaplap 3 GHz P4, 2*512Mb ram, 9600xt, Vantec 350w táp
A tünetek:
- megnyomom a bekapcsolo gombot, egy pillanatra belendülnek a ventillátorok, utána leáll. ill. el sem indul. A bekapcsologomb ujboli megnyomasara, mar be sem lengenek a ventik, csak ha kikapcsolom a tápon a kis kapcsolót, majd ha visszakapcsolom, utána megint egy pillantra belendül.
- az alaplapon ég a kis zold lámpa, hogy áram alatt van.


Eddig próbáltam:
- másik táppal ugyanezt csinálja
- másik bekapcsoló gombbal ugyanezt csinálja.
- Lehúztam a CD-ket, Vincsesztert semmi nem valtozik. A biosig el sem jut.
- kivettem a ramokat, (elvileg a biosig el kéne jutnia) Semmi nem változik.

Lehetséges, hogy van az alaplapon ilyen ''fail safe'' dolog, ami nem negedi bekapcsolni, ha nem pörög a proci ventillátor? Lehet, hogy az a baj? Vagy ez alaplap gond, vagy valami tajesen más

(#1331) Norbo03 válasza gergod (#1330) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát ez csak tipp de sztem ha csak egy pillanatra pörögnek a ventik és utána áramtalanitani kell akkor lehet h vlmi zárlat van a dologban. De ez csak tipp.
''Lehetséges, hogy van az alaplapon ilyen ''fail safe'' dolog, ami nem negedi bekapcsolni, ha nem pörög a proci ventillátor? '' Ezt h érted nem pörög a proci ventid ? De olvass visza hátha találsz ilyen sztorit hisz ez a topik szinte ilyenekkel van tele.
Leirtam asszem hiba nélkül. :))

[Szerkesztve]

(#1332) gergod válasza Norbo03 (#1331) üzenetére


gergod
tag

Nem hinnem, hogy zarlat lenne, mert egyik naprol a masikra mitol lenne zarlatos? Egyik este kikapcsoltam rendesen, masnap reggel meg mar be sem kapcsolt....

Ez a proci ventilatoros okfejtesem hulyeseg, ne vedd figyelembe :)

(#1333) Norbo03


Norbo03
őstag

Hát akkor sajna nem tom sztem erre a feladatra Bubu 79 kolléga a legalkalmasabb ő hátha többet tudna mondani.

(#1334) yokas


yokas
csendes tag

Helyzet: a gépemet tavaly májusban vettem, p4, 2,66 Gh, 350W, 80Gb, 512 Mb. január végéig műkődött minden tutin, februárban nem bootolt elsőre, hanem bekapcs reset, aztán ment minden. Aztán egyszer egy windowsfrissítéskor meghalt. Nembaj akkor még életre kelt, új windows teljesen, minden program fel újra, jó móka volt, a helyzet maradt h bekapcs reset, aztán ment minden. Ma délelőtt még ment, aztán dvd-t akartam nézni, nem indult el, meghalt tőle, reset, azóta halál. Két lehetőség: vagy bekapcs, semmi, reset semmi semmi semmi, vagy bekapcs reset elindul(ez nagyon ritkán fordult elő, 1-2 alkalom) fekete háttér windows felirat, befagy.
Jó lenne ha valakinek lenne ötlete. mi a teendő, mondjuk nem arra gondoltam h vegyek másik gépet.
:F

(#1335) Hasek válasza yokas (#1334) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Nem ír ki, valami hiba üzenetet a bootolásnál. Csak egyszerűen lefagy? Az újra telepítést a partícionálástól kezdted, vagy csak windowst raktad (teljesen)újra?

Üdv. H

(#1336) Bubu79 válasza gergod (#1330) üzenetére


Bubu79
addikt

Hali !

Több lehetőség is van.
Valóban van egy olyan védelmi funkció a BIOS-ban, hogy lekapcsol ha nem megy a procihűtő, de egyrészt ez kikapcsolható, másrészt van benne késleltetés és ha minden igaz, akkor csak postolás után nyomja ki a gépet, nem rögtön.

Lehet, hogy valami zárlatos a lapon és a táp emiatt nem indul el - kapcsolóüzemű tápoknál előfordul, hogy ha túl nagy a terhelés a tápon, akkor nem indul el az oszcilláció, emiatt nem lesz kimenő fesz sem. Ez csak méréssel ellnőrizhető ( lehúzott tápcsati, szakadásvizsgáló állásba kapcsolt műszerrel szépen végignézegetni a tápcsati megfelelő pontjait ).

Lehet kondiszáradás miatt ( proci körül hengeres alkatrészek...), bár ilyenkor a ventik még fel szoktak pörögni :F

Mindenesetre az alaplap gyanús, szvsz vidd el olyan ismerőshöz ( ha van ) aki konyít az elektronikához, vagy szervízbe, de ott sajna nem hiszem, hogy érdemben foglalkoznának vele..

Ha csinálsz egy CMOS Cleart, akkor az alapba rántja a BIOS-t és kikapcsolja a venti védelmét, de szerintem nem az a gond :(

Norbo03 kolléga pedig túloz egy cseppet a #1333-ban :D :B

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1337) Bubu79 válasza yokas (#1334) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi!

Milyen a ház szellőzése? Van valamilyen hátsó légkavaró, vagy egyéb hűtés, nincs beszorítva valahova a gép?

Nézd meg az alaplapon lévő kondikat, amik a proci körül vannak - indulásnál a proci megpróbál több naftát kipréselni a feszültség stabilizátorból, de mivel a kondik előfordulhat, hogy kiszáradtak, nem tud kellően stabil feszültséget szolgáltatni ( kevesebb energiát tudnak tárolni, ha kisebb a kapacitásuk... )
Előfordulhat, hogy a kondik látszatra megfelelőek ( nem púpos, nincs folyás alatta ) és mégis rossz ( Chaintech 7NJL4 - az összes kondi rendben lévőnek látszott, kicseréltem őket, a gazdája azóta is használja /egy Athlon XP2000+ van benne/. A gép egyébként újraindulgatott, nem állt fel a Win időnként és egyébként is meglehetősen kehesnek látszott )

Javítás után érdemes lehet tuningolni a ház szellőzését egy hátsó ventivel ( ha még nincs )...

Bocsi, de a hsz egy részét úgy másoltam a #1201-ből, innen a hasonlóság esetleg, lustaság rulez :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1338) yokas


yokas
csendes tag

:F Helyzet: a gépemet tavaly májusban vettem, január végéig műkődött minden tutin, februárban nem bootolt elsőre, hanem bekapcs reset, aztán ment minden. Aztán egyszer egy windowsfrissítéskor meghalt. Nembaj akkor még életre kelt, új windows teljesen, minden program fel újra, jó móka volt, a helyzet maradt h bekapcs reset, aztán ment, ment minden. Ma délelőtt még ment, aztán dvd-t akartam nézni, nem indult el, maghalt tőle, reset, azóta halál. Két lehetőség: vagy bekapcs, semmi, reset semmi semmi semmi, vagy bekapcs reset elindul(ez nagyon ritkán fordult elő, 1-2 alkalom) fekete háttér windows felirat, befagy.
Jó lenne ha valakinek lenne ötlete. mi a teendő, mondjuk nem arra gondoltam h vegyek másik gépet.
volt olyan egyszer. h bekapcs, reset,fekete háttér, kiírja: lehet h nem volt szabélyos a lekapcsolás, vagy hiba történt a windowsban, vagy valami hibás, meg ehhez hasonló dolgokat, lehet: normál ill csökkentett mód, de a választás utáni windows indításkor is behalt


(#1339) Bubu79 válasza yokas (#1338) üzenetére


Bubu79
addikt

#1337?

Avatar ( kicsi kép ) fölött sötétebb barna sáv.
Első zárójeles szám, hozzászólás száma.
Név - a hsz elkövetője.
Következő zárójeles szám - amelyik hsz-re a hsz szerzője reagált
Következő név aki elkövette a hsz-t, amire reagáltak.
További gombok: Új Válasz Privát Email végül dátum, idő ...

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1340) yokas


yokas
csendes tag

meghajlok tudásotok előtt, közel sem értek annyira hozzá mint ti, de jó ötleteket adtok, komolyan, köszi. Bocsesz de előbb lemaradt h amikor egyszer meghalt februárban mint már meséltem akkor a biost ,,kisütötték'', ha ez esetleg segít valakinek az ötletgyártásban.

(#1341) Bubu79 válasza yokas (#1340) üzenetére


Bubu79
addikt

Hoopsza, bocs, de ezt benéztem az előbb :B Nem láttam a kiegészítést, csak elolvastam az első sort és azt hittem nem vetted észre a hsz-emet :B

A Clear CMOS-nak szerintem ehez nem sok köze lehet...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1342) yokas


yokas
csendes tag

hát köszi azért, csak szóltam hátha, te mivel kezdenéd a helyemben?
:R

(#1343) Bubu79 válasza yokas (#1342) üzenetére


Bubu79
addikt

Mindenképpen azzal, amit a #1337-ben írtam ;)

Ez a kikapcsolósdi - el nem indulósdi olyankor szokott előfordulni, ha a táp döglődik, vagy a kondik vannak kikészülve az alaplapon.

Ez utóbbi akkor fordul elő jobbára, ha gyér a levegő áramlás a gépben és túl meleg van bent.
Ilyenkor a kondik elkezdenek kiszáradni és a gép működése bizonytalanná válik ( a felhasznált alkatrészek minőségétől függ, hogy ez mikor következik be... )

A kondik állapotát szemrevételezéssel tudod ellenőrizni ( az igazi a műszeres mérés lenne, de ahoz ki kell forrasztani őket ), a tápot pedig kölcsöntáppal ( ezt könnyebb kivitelezni, ezért ha a kondik látszólag rendben vannak, akkor ezzel folytatnám )

Itt [link] értekeztem a kondiszáradás miértjéről...

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1344) yokas


yokas
csendes tag

nagyon köszi, akkor próbálkozom, aztán jelentek, sokat segítesz :R

(#1345) Ultram3jor válasza yokas (#1344) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Bubu79: ''hiba történt a windowsban, vagy valami hibás, meg ehhez hasonló dolgokat, lehet: normál ill csökkentett mód, de a választás utáni windows indításkor is behalt '' Szal a kiszáradt kondi nem valószínü mivel elindul a gép, és a winfos inditásakor van gondja...

yokas: Esetleg egy windows ujratelepítéssel próbálkoztál? Mertha elindul a gép, akkora gond nem lehet. Azonban az is szóbajöhet hogy a ram(ok) a gondok, hibásak, noname-eknél gyarkran elöfordul hogy szarok.

Húú de sokszor gyanakszunk most a kondikra :DDD , szegények, végén még megsajnálom a kis hengeser alakatrészeket

Üdv, Dávid

(#1346) Ultram3jor válasza Bubu79 (#1336) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

szerk.: Azé én is jó vagyok, és jó embernek válaszolok... ez gergod-nak szólt...

Ha nem menne a procihűtö, akkoris elindulna a lap, és az ide kábelek ''ellenörzése'' után kiirna vmi ilyesmit a POST REPORT: CPU fan failed. (ASUS fan vagyok, és volt már hasonlo lapom, és kiirta, mivel direkt nem dugtam rá a cpu ventit a lapra)
A zárlat elgondolás nagyon is helyénvaló, nagyvalószínüséggel a lap a hibás. De az is lehet hogy a vga ami nem szuperál, és ezért nem engedi az alaplap a továbbmenetelt.
Ha vki kiveszi egy feljettebb P4 böl vagy egy K8-as architektúrás lapból a ramot, nem fog elindulni, csak egy kedves hang fogja mondani (ha rá van dugva az alaplapi hangra egy hangszóró) hogy System failed memory test, vagy vmi hasonlót. (asszem ezekbe a lapokba van ilyen funció)
Azért ötletes vagy hogy egy másik kapcsolóval próbálkoztál :DDD



[Szerkesztve]

Üdv, Dávid

(#1347) Norbo03 válasza yokas (#1338) üzenetére


Norbo03
őstag

Nah jutottűl vlmire?

(#1348) Ultram3jor válasza Norbo03 (#1347) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Nem lehet hogy az #1345 megoldja a problémáját? :F

Üdv, Dávid

(#1349) Bubu79 válasza Ultram3jor (#1345) üzenetére


Bubu79
addikt

Lehet, hogy újdonságot írok Neked, de a bekapcsolom, nem megy, reset, nem megy, mégegyszer, talán indul hibáknak nem sok közük van a Windows-hoz...
A Win azért csinálja ezt a szép műsort a gépben, mert már jónéhányszor sikerült csak úgy leállnia - tele lehet fájlrendszeri és egyéb hibákkal.
Ez tehát nem ok, hanem okozat ;)

De biztosan igazad van ;] Nem is találkoztam még ilyennel... :DDD

Majd elfelejtettem: RAM hibánál a postoloásig el szokott jutni, de a Windows már nem szokott rendsen menni... ;)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1350) gergod válasza Ultram3jor (#1346) üzenetére


gergod
tag

Mas is kirohogott mar a masik kapcsolo kiprobalasa miatt :) de artani nem artott :D

Valszeg akkor tenyleg a lap lesz a hibas, majd elviszem szervizbe...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.