Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Jazz


Jazz
veterán

Hali!
Nekem egy inevrz problémám van:), csak nem akartam csak ezért egy új topicot nyitni (előre is bocs az off-ort)
Szóval: Nem lehet lekapcsolni, állandóan újra indul. Miután kikcsolta magát, elindítja újra automatikusan. Még akkor is ha jelszóval védett az indítás (billentyűzetről). Minden weak-on funkció off-on, biost is firssítettem, másik táppal is próbáltam, de semmi. Max. áramtalanítani lehet csak. Az alany egy Abi Ag8 3rd Eye. Gép részletes konfgija adataimnál. Pls help! :O

free your mind

(#902) RadeonExClÛB válasza Jazz (#901) üzenetére


RadeonExClÛB
tag

És hogy próbáltad lekapcsolni a powergomb megnyomásával(röviden) vagy az oprendszeren keresztül?

(#903) Jazz válasza RadeonExClÛB (#902) üzenetére


Jazz
veterán

Mindenhogyan. Billentyűzetről is (power gombos...). Dos-ból is....: (
Szépen le is állítja magát, de egyből újra indul. :O

[Szerkesztve]

free your mind

(#904) RadeonExClÛB válasza Jazz (#903) üzenetére


RadeonExClÛB
tag

És ez a próbléma mikor jött elő valami új hardver beszerelésénél vagy csak használtad a géped egy x ideig normálisan utána meg csak elkezdett leállításnál újraindulni?

(#905) Jazz válasza RadeonExClÛB (#904) üzenetére


Jazz
veterán

Előzmény részletesen:
Kivettem a videó karit, mert ráraktam egy passzív hűtést, egy jó nagy hűtőbordát, ami nem rá való (régi socket 370-es). Félő, hogy a ''gumipókós'' megoldás miatt egy kicsit férebillenhetett, és hozzáért a videókártya mag melletti kis ellenállásokhoz. Miután visszaraktam, elkezdett a hexadecimális post code zöld kijelző pörögni, kerregni kattogni, diagnosztikát végzett magyarán. Majd pár perc után beállt, és elindult. Illetve voltak gondok, elindult, újra indult, megint, többször is. Majd áramtalanítok, ....aztán egyszer csak már rendesen ment.
De szvsz ennek semmi köze hozzá, a karinak semmi baja nem lett, igaz vissza raktam azért az eredeti hűtőt. Ez nem hiszem hogy megzavarta az alaplapot. Inkább az lehet, hogy érzékelte, hogy valami ki lett véve, és automatikusan diagnosztikát végzett. Akkor még leállt, inkább az indulásával voltak problémák. Most meg már elindul, csak nem áll le. Viszont ha sokáig áramtalanítva marad (nem csak a tápot kapcsolom le, hanem ki is húzom a dugót), akkor minden bekapcsoláskor (táp bekapcs., nem indítás), 8._ hex post code, így marad pár percig, egy kicsit kerreg (beépített hangszóró), majd beáll a 0.0. post code ra, és lehet indítani. Ennyi. Persze ilyen kód, hogy 8. sehol sem találni. (sok értelme van ennek a post code nak.mindig olyan ír ki ami nincs a listában... :(( )
Remélem sokat segítettem. Help :( :O

[Szerkesztve]

free your mind

(#906) RadeonExClÛB válasza Jazz (#905) üzenetére


RadeonExClÛB
tag

Az alaplapnak a könyvében kell lenie jelmagyarázatnak nekem is abit van AN7 és ott is rajta van.Nézd át jobban a kódokat hát ha valahol megtalálod.
Próbáld a BIOS-ba menyomni a DEFAULT SETTINGS-et.
háta ez segít.

(#907) tzs


tzs
csendes tag

Sziasztok!

Amatőr kéri a segítségeteket:
Abit bd7-es alaplap hosszú sípolás szünet, és ''A7'' hibajelzést ad és nem indul, még a bios se.
A memoriát kivettem, megtisztogattam beleraktam másikat és a kábeleket is ellenőriztem de semmi. A táp egy snassz 300W-os, a proci 1.6 GHz intel pentium northwood, memoria 1 GB Kingston,ati9500 128Mb vga.
A hiba az után jelentkezett, hogy a tápot kiszedtem és átraktam egy másik gépbe
(mert az is szarakodot és ott erre a hibára gyanakodtunk) de ott is működött.
Lehet hogy az alaplapom ment tönkre? :F

:Y

(#908) lingam


lingam
csendes tag

Ok köszi. Megpróbálok kölcsön kérni egy tápot. Amúgy teljesen meg van zakkanva a gép: ma gond nélkül indult. Lehet besz@rt, hogy lecserélem. :)
De azt is hallottám másik fórumon, hogy akár kondenzátor tönktemenetele is okozhatja.


[Szerkesztve]

(#909) Norbo03 válasza Ati007 (#891) üzenetére


Norbo03
őstag

Nah megoldódott a probléma?

(#910) Ultram3jor válasza tzs (#907) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

álltalában ezek a hibajelzések mást is jelölnek, ugyhogy lehet hogy más a gond! probáldd meg másik procival és vgaval, mert nem lehet öket egyértelmüen kizárni.

Üdv, Dávid

(#911) Eagl3 válasza tzs (#907) üzenetére


Eagl3
veterán

Szedd szét, rakd össze. Elem ki, jumper reset. Ezt csináld végig. Ha így se megy, akkor próbálj ki egy másik procit a lapban(ha van rá lehetőség). Ha azelőtt működött, mielőtt kiszedted a tápot, és visszaraktad, akkor sztem tuti vmi érintkezési hiba lesz. Tehát szedd darabokra, tisztogass meg mindent (ram foglalat, videókari foglalat.) Ha így sem indul, akkor keesd meg mi a sz@r, ha másik procivals em indul a gép, akkor egyértelműen alaplap lesz sztem. Esetleg vegyél ki egy ramot, ha 2 512-es van benne.

(#912) Ati007 válasza Norbo03 (#909) üzenetére


Ati007
őstag

sajnos nem :O :O

(#913) Norbo03 válasza Jazz (#905) üzenetére


Norbo03
őstag

CMOS clear-el probálkoztál már mert leht h segitene ha vissza állna minden alapra a biosba.
Olyat próbáltál meg kikapcsolni a BIOS-ban h WOL(PME#) From Soft-off persze ha csak be van kapcsolva meg ez alattt van egy olyan beállitás h WOR(RI#) From Soft-off ezt is állitsd diabled-re ha bevan kapcsolva mert ezek is bekapcsolhatják a gépet olvastam már ilyenről h kikapcsoltk a gépet és rá 8-10 sec-re ujra bekapcsolt ott ez megoldotta a problémát. Jah még 1 olyat próbálj meg esteleg kikapcsolni h PWRON After PWR-Fail ez pedig azt állitja h ha mondjuk hirtelen elmegy az áram akkor utána automatikusan kapcsolja be a gépet mihint visszajött az áram. sztem ha ezekkel még nem próbálkoztál akkor ezeket próbáld meg disabled-re illetve az utolsót amit irtam off-ra állitani ha ez sem segoit akkor próbálkozthatsz CMOS clear-el - Nagyjából ennyi jutott eszembe remélem segitettem!!!

[Szerkesztve]

(#914) mcmike válasza tzs (#907) üzenetére


mcmike
őstag

Ha a géped sípol, akkor proci semmiképpen sem lehet, mert akkor nem is sípolna. Jó ötlet egyébként amiket előttem írtak: szétszedni mindent, megpucolni (mondjuk tiszta ecsettel), + egy BIOS reset, aztán össze az egész...

Jól értettem? Átraktad a tápot egy másik gépbe és utána visszarakva nem indult el? Nem akarom a falra festeni az ördögöt, csak egy feltevés: a másik gép alaplapja mondjuk elcseszte a tápját, erre most elintézte a tiedet is, ergo visszarakva már a te géped sem szívleli a dolgot... :(

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#915) Norbo03 válasza tzs (#907) üzenetére


Norbo03
őstag

Én se akarlak elrémiszteni de valszeg ha utána ment tönkre miután bele raktátok abba a gépbe akkor valszeg kinyirta a tápodat. jah sztem a sípolás csak is táp hiba lehet mondjuk az A7-es kódszámot nem tom h mi lehet de a folyamatos hosszu sipolás azt jelenti h Gandesz Gata a a tápnak. De javitsatok ki ha rosszul mondom.

(#916) rlazol


rlazol
addikt

szerintem is először a táphibát kéne kicsukni, mert az volt mozgatva.
táp más gépben működik most is?
más táppal a gép működik?

figy, fogj egy sima ventit, kösd rá a tápra és úgy indítsd el a tápot! úgy megy?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#917)



addikt

Nah szoval, inditom a gepet ilyenkor normalis esetben mindig eloszor bedobja az alaplap logojat(ASUSP5P800) kb 1-2 mpig utana megy tovabb a boot. Ma reggel nem megy tovabb. Percekig vartam de nem tortent semmi...
Fogalmam sincsmi lehet a baj, szabalyosan allitottam le a gepet.

Jah az meg hozza tartozik, hogy mostanaban napokig bekapcsolva hagyom a gepet(letoltes miatt) es ilyenkor mar csinalta azt hogy az emlitett logonal a szokasosnal tovabb idozott, de vegul mindig tovabb ment. Otlet?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#918) válasza (#917) üzenetére



addikt

Nah közben megoldódott de így is vagy 1 percet kellett nézzem a logót. Nem tudjátok mitő lehet ez?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#919) WillChi válasza rlazol (#916) üzenetére


WillChi
senior tag

Nem feltétlenül fog menni, van olyan táp, ha nincs elég terhelés rajta, el sem indul...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#920) Jazz válasza Norbo03 (#913) üzenetére


Jazz
veterán

#901,#903,#905 ezek az előző hsz-aim az állandóan újrainduló gépemmel kapcsolatban (hogy ne kelljen keresgélnie annak aki segíteni akar:) )
Tehát igen, minden ACPV vagy micsoda (ez a suspend to ram....most nem vagyok a gépemnél) opció disable-n van. Még az integrált LAN, 1394....csatlakozók is. Lan boot off, az is disable, hogy ha elmegy az áram mit csináljon a gép (újra indul, úgy marad....). Csináltam már Bios frissítést is, oda vissza. Elemet még nem vettem ki, jumper resetet még nem csináltam, de mivel bios frissítés default lesz alapból nem is értem miért lenne értelme. (no meg most lőttem be harmadszor a biost újra.:) )
De ha még is: Az elemet nem kell kivenni a cmos celar művelethez igaz? Végül is a kettő ugyan az nem?
És még egy kérdés, az a flash bios, vagy micsoda, azt nem lehet hogy kellene frssíteni?
Ja és nekem sajna egyből újra indul, amint leállt teljesen. Amiket mondtál, hát nem tudom, én nem emléksztem ilyen beállítási lehetőségere az abit-omban, de megnézem.
Köszi, és várom a további ötleteket is.:)

free your mind

(#921) dokar válasza (#918) üzenetére


dokar
addikt

heh, reklám!? :DDD logó nézés rulez!?? :DDD

extra - SEXRay

(#922) Norbo03 válasza Jazz (#920) üzenetére


Norbo03
őstag

Igen az elemet nem kell kivenni a CMOS clear-hez annyiból áll a CMOS clear h: Gép kikapcs, gép oldala leszed és az elem környékén megtalálod a jumpert amivel CMOS resetelhetsz. ez a jumper alapból 1-2 állásba van és ilyenkor átkkell rakni 2-3 állásba és várni 5 másodpercet aztán vissza rakni default állásba és aztán indulhat a gép de aztán a BIOS is alapbeállitásokkal indul tehát tudd h miket állitottál be eddig. De csak ugy csináld h teljesen áramtalanitod a gépet. Jah és irtad h BIOS frissitettél már egy párszor de amugy bios frissités előtt is érdemes alapra állitani a BIOS beállitásokat. De a CMOS clear müveletet megtalálod az alaplapod könyvébe is. A flash bios vagy mire pedig azt tom mondani h amikor frissited a BIOS-t akkor igazából sztem a flash BIOS-t frissited mert régen ROM BIOS volt= Read Only Mermory Basic Input/outoput system. Tehát a ROM ebben az esetben azt jelenti h a BIOS csak olvasható volt és nem volt frissithető. A mai flash BIOS-ok pedig már egy menetben írhatóak is vagyis frissithetők is. De javitsatok ki h ha a flas BIOS-os dolgot rossul mondtam!!! Jah a jumpert az elem mellet pedig arra találták ki ha mondjuk nem indul a gép akkor ne kelljen kivenni az elemet tehát csak a Jumpert kell átrakni.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#923) Norbo03 válasza Jazz (#920) üzenetére


Norbo03
őstag

Nah jazz próbáltál már vlmit?

(#924) Norbo03 válasza (#917) üzenetére


Norbo03
őstag

Nem lehet h a vinyónak az adat kábelével van gond? Vagy esetleg CMOS cleart csináltál már? Mert sztem ha bootn-ál várakozik akkor azt sztem vinyó fogja vissza de halottam már oylat is h a hálkártya várakoztatott.

(#925) válasza Norbo03 (#924) üzenetére



addikt

De, nagyon is lehet, mivel ezt akkor csinálja ha már napok óta megy a gép letöltés miatt sőt ilyenkor általában azért indítom újra mert mondjuk lefagy a dc.

Bár ennyi erővel a hálókártya is lehet...:)

Egyébként ha ez a baj mit lehet csinálni?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#926) mcmike válasza Norbo03 (#922) üzenetére


mcmike
őstag

Csak a CMOS clear témában szólnék hozzá: nekem speciel egy ASUS A8N-SLI lapom van, de a kézikönyve azt írja, hogy a CMOS RESET-hez ki kell venni az elemet (természetesen áramtalanított állapotban), és (ahogy mondtad) 2-3-as állásba át kell rakni a jumpert, várni 5-6 másodpercet majd vissza. Ezután lesz minden default értéken. Én is úgy tudtam egyébként, hogy elég csak a jumpert átrakni várni egy kicsit majd vissza, de ha a ''kódex'' ezt írja, akkor ezt írja... (régebbi lapoknál elegendő volt csak a jumper, egyébként lehet hogy itt is, csak tutira akartak menni)

:U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#927) Norbo03 válasza mcmike (#926) üzenetére


Norbo03
őstag

Nem is tom sztem tényleg ugy van ahoigy mondtad csak azért irják le a lapod könyvébe h tutira menjenek mert az én lapomnak a könyvébe nem irják le.

(#928) Norbo03 válasza (#925) üzenetére


Norbo03
őstag

Az egyik haveromnak is volt ilyesmi gondja h már egy hónaoja ment a gépe egyszer c elkezdett a dc-be megosztani és akkor hirtelen kattant egyet a vinyója és lefagyott azóta vett rá egy hütést és minden flottul megy. Nem lehet h a tied is már haldoklik?: sztem az everestbe nézz egy SMART eredményt az sok minden elmond a vinyóról.

(#929) válasza Norbo03 (#928) üzenetére



addikt

Hát nekem nem mond semmit.:) Azt sem tudom hogy kell megnézni.

Egyébként tény hogy eléggé igénybe vannak véve, de nem hinném hogy haldokolnak, az öregebbik is csak egy éves, ráadásul van előttük venti: átlag 30 fok alatt vannak, csak a legritkább esetben melegednek 35fokra, de az a max.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#930) morp válasza (#929) üzenetére


morp
aktív tag

vegyél ki minden felesleges dolgot, csak ram, proci, vga maradjon, és nézd meg így mit csinál

(#931) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Van egy konfig (Abit AX8 3rd eye, A64 3000+, 2x512 Kingston, Samsung Spinpoint 80 GB SATA, Samsung DVD-R/RW, + egy gagyi 400-500w-os táp /asszem mercury, de nem biztos/ ). Az illető elmondása szerint nem akar bekapcsolni. Ha kihúzza a hálózati kábelt a tápból (a 230V-s csatlakozóra gondolok) és visszadugja, akkor megy egy kicsit. De köviben nem. A monitoron nincs kép se. Most az a baj h elfelejtettem megkérdezni h pörögnek-e a ventik. (holnap, azaz ma elhozza a gépet és meglesem). Az alaplapon a 2 db 7szegmenses világít, szóval nem tudom eldönteni, hogy az alaplap-e vagy a táp-e a hibás. Szerintetek? :F

Előre is köszi a segítséget!

Frenky87

///

(#932) Ultram3jor válasza Frenky87 (#931) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Inkább a táp

Üdv, Dávid

(#933) Ultram3jor válasza mcmike (#926) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

az asus sose volt normális, ez is bizonyítja... lol

Üdv, Dávid

(#934) Albireo


Albireo
csendes tag

Hali. Nekem is indulasi gondjaim vannak. Most vettem egy ASUS A8N-VM alaplap AMD X2 +3800 proci, plussz 2x512 Kingston ram, Thermaltake 430W tap, asus 6800GT videokaresz, WD 250 Sata-2 vinyo, Samsung 930b monitor. Ma nagy nehezen osszeraktam es elso inditas meg is tortenik, csakhogy a monitoron az eg egyatta vilagon semmi kep, nem tortenik semmi, a bios el se indul. Kihuztam monitort a 6800gt-bol es bedugtam az alaplapra integralt kareszra, de semmi sem valtozott. A kovetkezot csinalja: minden ventilator megy, egnek a ledek, inditas utan megkerregteti a vinyot, de a dvd-iro mar nem indul be. Minden kabelt szazszor ellenoriztem es ugy nez ki jol osszevannak dugva. A tapra gyanakodtam, szoval gyorsan kiszedtem a 6800gt-t, kihuztam a dvd-irot es a hazbol egy-ket ventilatort, de ugyanaz tortenik mint eddig: semmi bootolas, semmit sem latok a kepernyon. Valami otletetek van?

(#935) Norbo03 válasza (#929) üzenetére


Norbo03
őstag

SMART eredményeket az everestbe is tudsz nézni a Háttértát/SMART menün vagy min belül.

(#936) válasza morp (#930) üzenetére



addikt

Valószínűleg semmit, a mai restartnál pl teljesen jó volt, semmi logo reklám.:) Pedig mindent úgy csináltam mint tegnap.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#937) válasza Norbo03 (#935) üzenetére



addikt

Megnéztem. Smart szerint minden tökéletes.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#938) Ultram3jor válasza Albireo (#934) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Lehet hogy a tápod nem bírja, hiába 430W-os. Az x2 egy kicsit sok energiát igényel.

Üdv, Dávid

(#939) iqfighter


iqfighter
csendes tag

Hi. Van egy konfigom AMD ATHLON XP 1800+, 256 DDR RAM , RADEON 9000 -ES VIDEOKARI, 300W-OS ACORP TÁP,ASUS A7S333, 30GB MAXTOR VINYÓ, CD OLVASÓ.Először a probléma az volt hogy folyamatosan újraindult majd utána a windows betöltéséig se jutott el most meg már mikor elinditom a gépet ventik forognak a gép zúg a vinyó is műkszik és a monitoron nem jelenik meg semmi.

(#940) Bubu79 válasza iqfighter (#939) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi !

Első lépésben a konfig gyilkos tápot cserélném ki másikra, mert elnézegetve a konfigot már nem lehet éppen fiatal darab ( Az Acorp a tápok legalja, árulják még Vargáné és Tsa címszóval is, hogy Csaba_20-at idézzem / bár Ő a Mercury-val kapcsolatban nyilatkozott így / a gyártósor végére a szemetes konténert kellett volna tenni...)

Az alplapon lévő kondik is okozhatnak ilyen hibát ( púpos, barnás folyadék van az aljánál ---> kinyiffant kondi miatt a procinak jutó tápfesz nem kellően stabil, ezért indulgatott újra )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#941) Norbo03 válasza iqfighter (#939) üzenetére


Norbo03
őstag

Sztem szedd szét pucold ki teljesen pl süritett levegővel és aztán köss vissza mindent ugy ahogy kell és minden csatit dugj normálisan a helyére mert ezzel már kizárhatod a kontakt hibát és azt h tele van porral. Jah és ha már szét kapod akkor megnézheted az alaplapon a kondikat is h nem-e azok haldoklanak ezt onnan tudhatod meg ha mondjuk a kondik már púposodnak vagy a bennük lévő anyag kifojt mellé pl. Aztán rakd össze és ha megy akkor örül ha nem próbálkozik tovább. Aztán második körben én csinálnék egy CMOS cleart aztán ha ugy se megy kipróbálnám másik táppal. Vagy mondjuk ha kiveszed a ramokat és ugy inditod a gépet és ha sipol ramok nélkül akkor az alaplap még él. ahogy elnézem nem épp fiatal ez a táp meg nem is egy csúcs minőség ugy h én a leghamarabb arra tok gondolni.

[Szerkesztve]

(#942) Norbo03 válasza Bubu79 (#940) üzenetére


Norbo03
őstag

Pfff. Gyorsabb voltál!!!!

(#943) Norbo03 válasza iqfighter (#939) üzenetére


Norbo03
őstag

Nah van vlmi változás?

(#944) Ultram3jor válasza Norbo03 (#941) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Szépen leirtad, gratula :C :R

Üdv, Dávid

(#945) Norbo03 válasza Ultram3jor (#944) üzenetére


Norbo03
őstag

Köszike!!!

(#946) predakon


predakon
őstag

Sziasztok szeretnék tanácsot kérni:
Bár a probléma nem teljesen ebbe a topicba szól,azért itt is próbálkozom.
A konfigom abit ic7,p4nw 2.8@3.4, 2gb 500 kingmax hardcore, x850xt, audigy 1, win xp sp1 -chieftec HPC-420-302DF a táp

A tünet a következő a gépem játék közben tök véletlen idő közönként, megáll, recsegegős sipolos hang szól a hangszorókból és ezután már csak a reset marad.
Windowsban a hibát abszolut nem produkálja.

Memtest vagy 3 szor futott le a 2 gbon és semmi hiba, 3dmark semmi hiba.
Proci folyamatos terhelés semmi hiba.

A gépet még nem raktam újra(lusta voltam).

Érdekelne a véleményetek.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#947) tzs


tzs
csendes tag

Sziasztok!

Szétszedtem a gépet, kihúzogattam mindent, kitisztítottam, ősszeraktam, (mérgembe jó erősen belenyomtam a memóriát) éÉÉs: elindult! :C :C :C
Ugyhogy, KÖSZI mindenkinek aki sgített :R :R :R :R :R :R :R

(#948) Jazz


Jazz
veterán

Üdv mindekinek!
Hihetetlen de igaz: Sikerült megoldani a problémát (emlékeztető: állandóan újrainduló abit AG8, leállíthatatlanság, se Bios frissítés, se CMOS clear nem segített, se default setting, se disable minden weak up funció, se videokártya csere-->tudjátok, ki-be szerelés után csinálta ezt...)
Szóval a megoldás: egy elemcsere volt! :D Ki-be, és már is tökéletesen működött, elfelejtette az előző baját! Köszönöm a segítséget Norbo03, és mindenkinek! :R
YEP! :C :DDD
(grat tzs neked is, ez egy jó nap :)) )

[Szerkesztve]

free your mind

(#949) Jazz válasza iqfighter (#939) üzenetére


Jazz
veterán

Vedd ki az elemet-rakd vissza! (pár percig hagyd azért kivéve, de teljesen áramtalanított gépnél csináld ezt) Nekem ugyan ez volt (lásd lejebb, állandó újraindulás...), és csak ez segített, bár ez továbbra is rejtély, hogy CMOS clear miért nem segít akkor, de működik! és ez a lényeg. :DD

Predakonnak is ezt ajánlom: nekem is recsegő hangokat adott minden áramtalanítás utáni indulásnál (vagy sokszor anélkül is)-->rendszer diagnosztikát végzett, pörögött a Hexadecimális post code kijelző is, azért recseg, de az igazából kód. :)

[Szerkesztve]

free your mind

(#950) Norbo03 válasza Jazz (#948) üzenetére


Norbo03
őstag

Örülök h sikerült megoldanod a problémát de őszintén megmondom h nem értem most h mivan. Mert a CMOS clear egyenlő elem kivétel ugy h sztem CMOS clearnek is müködnie kellet volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.