Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) AusWolf válasza (Bundás) (#1749) üzenetére


AusWolf
őstag

Nem jó. :( Azt írja, hogy nem találja a rawrite.exe-t, mert nem ugyanabban a mappában van. Pedig én oda tettem. :F

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#1752) (Bundás) válasza AusWolf (#1751) üzenetére


(Bundás)
addikt

Kicsomagolod a zipet egy könyvtárba, elindítod az install.bat-ot, kérdi melyik meghajtóra installálja: a, enter és kész! Nekem most is megcsinálta. Kicsomagoltad vagy csak commanderben bele mentél a zip-be és onnan indítottad az install.bat-ot!?

(#1753) (Bundás) válasza Dindi (#1742) üzenetére


(Bundás)
addikt

Dindi! Próbálj meg bios-t frissíteni! Úgy néztem most az msi oldalán, hogy csak a második bios frissítés támogatja a 166 fsb-s procikat, lásd barton! Szóval az Msi oldalán rakd fel a legfrissebb biost az alaplapodhoz! Csináltál már ilyet? Kérdezz nyugodtan.

(#1754) Dindi válasza (Bundás) (#1753) üzenetére


Dindi
csendes tag

Köszi a segitséget, megpróbálkozom majd vele. remélem igy már jó lesz.
Köszi

(#1755) (Bundás) válasza Dindi (#1754) üzenetére


(Bundás)
addikt

Kérlek!

(#1756) istkre


istkre
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 2100-as celeronom és egy Asus P4SDX alaplapom, namost a probléma a kövi: nem indul be, egy hosszu sípjelet ad ki magából. S ha elindul akkor bedob a bios setupba hogy a cpu rosszul van beállítva, hibásan indul el.

Szerény véleményem szerint a foglalat a cinkes, esetleg a proci.

Sürgösen segítséget várok! Előre is köszi

U.I.: ha valaki tudja irja meg hogy hogyan lehet megjavítani a foglalatot, ha az a cinkes.

(#1757) (Bundás) válasza istkre (#1756) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ha folyamatos hosszú sípjel van, akkor a proci körül nincs rendben valami valószínű! Nálam akkor adott ilyen hangot, amikor a borda nem feküdt rá procira. Hűtés biztos passzentos? Másik lap? Foglatot elég nehéz úgy javítani, hogy nem tudod mi a baja a foglalatnak! :))) Cserélni ilyesmit nem lehet...

(#1758) istkre válasza (Bundás) (#1757) üzenetére


istkre
csendes tag

Szia!

Mit értesz azalatt hogy ráfekszik e? rendesen raja van a borda ami eddigis rajta volt. Másik lapban még nem próbáltam. De ezek szerint a cpu a ludas. A sípjel folyamatos.

Mire gyanakszol?

Üdv

(#1759) (Bundás) válasza istkre (#1758) üzenetére


(Bundás)
addikt

Cpu nem biztos... Milyen bios van a lapodban? ami, award...?

(#1760) istkre válasza (Bundás) (#1759) üzenetére


istkre
csendes tag

award asszem sajna a kézikönyv nem tom merre van. a netem meg ha jol emlékszem akkor awardot inrnak

(#1761) (Bundás) válasza istkre (#1760) üzenetére


(Bundás)
addikt

Award bios esetén két dolgot is találtam bios analízis ügyben:
1, megszakítás nélküli hangjelzés = rossz a tápegység
2, vagy a cpu helytelen behelyezése, hibásodása, túlmelegedése

Előszőr próbáld ki egy másik táppal, ha avval megy, szedd ki a procit, nézd meg hogy minden lába a helyén van-e, nincs-e valami elszíneződés rajta, miegymás. Más alaplapban, havernál is meg kéne nézni.

(#1762) istkre válasza (Bundás) (#1761) üzenetére


istkre
csendes tag

értem.
az első pont nem hinném hogy bekövetkezne, mert akkor nem a cpu ablakba dobna be hanem el sem indulna.

a tulmelegedés se bizti mert a borda rajta van, a behelyezés is stimmel, a hiba esetleg.

van még egy kuriozuma, ha állo helyzetbe helyezem a házat akkor max 2 orát megy aztán lehal, reset és ujra síííííp. proci ki proci be és ezt addig probálgatom amig nem indul.

a lábak a helyén vannak, sajna a haveromékhoz nehééz lenne elvinni, arrol irok. másrészt nincsen p4-es ismerösöm itthon.

elszineződve csak a hütözsir van egy kicsit, nem a megszokott fehér, egy kicsit szürkés.

üdv

(#1763) AusWolf válasza (Bundás) (#1752) üzenetére


AusWolf
őstag

Nagy nehezen rájöttem a hibára! A procim nem bírta a 2200 MHz-et, 2100-on stabil. Erre abból jöttem rá, hogy 3DMark06-ban mindig a prociteszt előtt fagyott ki. Azért köszi a segítséget, meg a programokat. ;)

Megj.: A Warhammer 40000-es se kép se hang még mindig megvan, még húzás nélkül is.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#1764) AusWolf válasza AusWolf (#1763) üzenetére


AusWolf
őstag

Mégsem oldódott meg csak 3DMark06-ban. :(((

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#1765) (Bundás) válasza AusWolf (#1764) üzenetére


(Bundás)
addikt

A Prime95 megmondja, ha ludas a proci! Ha 24óra alatt nem akad ki, akkor 99% hogy stabil!

(#1766) (Bundás) válasza istkre (#1762) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ha a bios elveszti az agyát, kisütöt, elem kimozdul, miegymás, akkor is úgy indul, hogy cpu-ra incorrect-et ír, vagy hasonló. Szóval csak meg kéne próbálni a tápcserét, biztos ami biztos és ha rendben, akkor kizárhatsz egy hibaforrást.
Érdekes ez az ''álló helyzetben 2 órát működik dolog''! Nyitott ház mellett csinálja ezt?
Amúgy mi minden van még a gépben?

(#1767) AusWolf válasza (Bundás) (#1765) üzenetére


AusWolf
őstag

Köszi, rákeresek a google-ben. ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#1768) Mahinátor


Mahinátor
tag

Sziasztok!

Abit KT7E alaplap, AMD Tunderbird 900mhz proc
Bekapcs, majd kb 1 másodpercig felpörögnek a ventik és kikapcsol. Ezek után már nem is lehet bekapcsolni, csak ha elötte áramtalanitom a cuccost, majd ismét 1mp ig megy.
Az alaplap, proci, stb.. tökéletesen üzemelt, tavaly szétszedtem szépen dobozba a motyok, tehát nem akarom elhinni, hogy beszart volna. A proci nincs sarkazva ez tuti.
Mi lehet a hiba oka?

Előre is kösz.
Bye

(#1769) AusWolf válasza Mahinátor (#1768) üzenetére


AusWolf
őstag

Nem lehet, hogy a kis pöcök, amivel a CMOS cleart csinálod, ''clear'' pozícióban van? Ilyenkor akárhányszor kapcsolod be, mindig visszaállítja a BIOS-t alapra és kikapcsol.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#1770) Norbo03 válasza istkre (#1762) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát hogy ha már ki-be teszed a procit akkor érdemes lenne minden kivételnél újrapasztázni mert ha nem akkor a paszta veszt a hővezető képességéből. Lehet csak ennyi a baja. Próbálj ki egy CMOS Clear(habár ez sztem nem sokat segítene most ebben a helyzetben de egy próbát megér.) Aztán Bundás kollega is írta h lehet a tápegység a rossz és a folymatos síp jelnél tényleg lehet ez a baja. Próbáld ki egy másik táppal még esetleg vagy takarítsd ki a tápot mert lehet h a táp melegedik túl. Jah és mozgass meg minden a gépben ezzel akontakt hibát kizárva. Meg a gépházat is kiportalaníthatod. vagy még nézd meg a kondikat az alaplapon h nincsnek-e felpúposodva vagy nincs-e alattuk barna folyadék(folyékony elektrolit) de ekkor nem kéne h sípoljon. Esetelge nézd meg a csatlakozók végeit h nincsnek-e eloxidálódva meg takarítsd ki rendesen a gépházat meg a tápot. De a tápot csak akkor ha már nem garis. Vagy esetleg a memókat is megnélzheted h nincs-e eloxidálódva a csatlakózójuk ami bele megy a lapba mert ha igen akkor finoman rotring radirral radirozd meg őket. Aztán futass egy metest-et meg egy Prime 95-öt. De ez csak ötletek hada, de érdemes kipróbálni őket hátha segít vlmelyik.

Mod: Mahinátor ez lehet h zárlat gond lesz. Mert ha csak áramtalanitás után tod bekapcsolni a gépet akkor szvsz zárlat. Mert ha zárlat olyankor amikor bekapcsolod a gépet és a táp zárlat hibát érzékel akkor a táp-nak az ágain lezárja a feszt vagyis nem enged átrajtuk feszt. Ebből az állapotból pedig már csak az áramtalanitás után tér vissza. Nézd meg h az alaplap nem-e ér hozzá a ház oldalához mert ilyenkor is keletkezhet zárlat meg nézd meg h esetleg az alaplapnak az egyik csavara nincs-e túlhuzva. Esetleg húzz le minden felesleges dolgot (ODD, Slave vinyók, PCI-os karik ki) és így próbáld inditani a gépet hátha csak a táp nem elég neki. Jah és próbáld ki egy másik táppal.(ha van rá lehetőséged.)

[Szerkesztve]

(#1771) Moyder


Moyder
aktív tag

helló
Van egy p4c800 deluxe lapom egy 2,4-es p4 c-vel, sok apróság még mellette és egy jó nagy thermaltake táp, egyik reggel mikor bekapcsolom a gépet sekép sehang, be se jön semmi, a monitor csak villog, minden alkatrészt kipróbáltam külön-külön, c-mos cleart megcsináltam, bioselemet is kivettem, de semmi. Vettem egy használt Abit IC7-t hazajövök összerakom faszám és semmi, ugyan az. Akkor megint szétszedtem mindent és leteszteltem és megint az alaplap nem jó. A srác akitől vettem azt mondta nála még jó volt. mi lehet a gond?

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#1772) istkre


istkre
csendes tag

Bundás:

a gépben van 256MB ddr ram, 40 GB os wincsi, ati 9200se, 300w codegen táp, egy cd iro és egy olvaso.

(#1773) Jarod1 válasza Moyder (#1771) üzenetére


Jarod1
addikt

Szerintem tápprobléma lehet, próbáld ki másik táppal, de ha van műszered megmérheted pl a DVD író tápcsatiján a 12, 5, voltokat.

(#1774) Jarod1


Jarod1
addikt

Na ezt halgassátok: Szerintetek a RAM modult be lehet tenni fordítva?? :F
igen és is azt hittem hogy nem, de a munkatársam haverjának sikerült :Y :C
xarrá égette az aranyozott csatlakozókat, amik le is váltak a panelról :C

(#1775) istkre válasza Norbo03 (#1770) üzenetére


istkre
csendes tag

megprobáltam a cmos resetet is de nem segített semmit, másik tápom sajna nincs mert a régit egy villám elintézte még tavaj nyáron. sajna itthon egy spanra se számíthatok ijen téren.a cmos reset tük jol vannak (meg se kerestem öket, az elemet szedtem ki :) )

kiszedtem mindent, ha a ramot kiszedem nem visít, ha a ramot és a cpu-t nem visít, ha a cpu-t nem visit, ha visszetaszem a ramot nem visit, ha visszateszem a cpu-t visiit.

ha zárlat lenne a kkor nem müködne a cd-olvaso, nem adná ki a tálcát sztem. de nem vagyok eléggé értesült illetö. ja s ha zárlat lenne nem kellett volna elfüstölnie valamimnek?

üdv

(#1776) istkre válasza Jarod1 (#1773) üzenetére


istkre
csendes tag

a bios szerint a +5 jó a +12 es feszko 11,5 körül van

bocsi ez nem nekem szolt, hehe nem olvastam vissza

[Szerkesztve]

(#1777) Moyder válasza Jarod1 (#1773) üzenetére


Moyder
aktív tag

kipróbáltam másik táppal is, ugyan az

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#1778) (Bundás) válasza istkre (#1775) üzenetére


(Bundás)
addikt

Arról még nem beszéltél, hogy nyitott vagy zárt házban működik-e 2 órát felállítva a gép. Ha zárt lehet levegőkeringetési probléma is.
Paszta lényege a hőátadás, ha már elszürkült, kiszáradt, akkor semmi hatása sincs, szóval ahogy írták kenegetni kell!
Gondolom egy codegen vagy hasonló tápegység volt, amelyikbe ''belecsapott'' a villám. E tápegységek nem arról híresek, hogy minden túlfeszt megfognának, és megvédenék haláluk által a gépet! :) Szóval lehet kapott a géped is... Ezért kéne körül nézni kondi púposodás, miegymás téren, amit Norbo03 írt! Ez fontos. A proci lábai között is nézzél szét, nincs-e maszat!

(#1779) (Bundás) válasza Moyder (#1771) üzenetére


(Bundás)
addikt

Speaker be van kötve? Semmilyen pittyegő ritmust nem ad?

(#1780) (Bundás) válasza Jarod1 (#1774) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hallottam már ilyenről. Gratulálok neki is! :DDD

(#1781) istkre válasza (Bundás) (#1778) üzenetére


istkre
csendes tag

a ház telljesen mindegy hogy nyitott vagy zárt, a paszta nem száradt ki, az alu borda miatt koszos, és ami van rajta az amugy is kissé koszos fehér szinü volt.

a régi tápom egy kovácsné és társa típusu :D az ezt az alaplapot nem érintette, másik lapom szállt el miatta, azota mind ketten a falon pihennek disznek.

az a táp amit irtam az müködö és jo codegen.

a proci tiszta, és nincs kondi-dudor sem.

üdv

(#1782) Moyder


Moyder
aktív tag

be van, és nem ad semmi hangot,

lassan a hajam tépem, most kölcsöngéppel nyomulok..... :O :O :O

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#1783) nyuzoka


nyuzoka
tag

Adot 1 gép.Merury kOB KT266A FDSX proci AMD Athon XP 1620+ memoria 256 mb.
Probléma nem akar bootolni cd röl viszont megy.
Mi LEHET A PROBLÉMA??????????
PLEASE HELP!!!!

(#1784) (Bundás) válasza nyuzoka (#1783) üzenetére


(Bundás)
addikt

Beállítottad bios-ban, hogy előszőr cd-ről bootoljon? :U

(#1785) (Bundás) válasza Moyder (#1782) üzenetére


(Bundás)
addikt

Erre hírtelen nem tudok semmit, próbálj meg alkatrészeket cserélgetni a kölcsön géppel! Vga ide, vga oda, itt megy-e, ott megy-e... Egy féle platform a két gép?

(#1786) (Bundás) válasza istkre (#1781) üzenetére


(Bundás)
addikt

Az mindig bejön, hogy állítva megy, fekve nem?
Alu borda miatt koszos a paszta? :F

(#1787) nyuzoka válasza (Bundás) (#1784) üzenetére


nyuzoka
tag

be

(#1788) (Bundás) válasza nyuzoka (#1787) üzenetére


(Bundás)
addikt

Biztos boot barát a cd? Mit, ha szabad kérdeznem?

(#1789) Moyder


Moyder
aktív tag

igen egyféle, már mindent leteszteltem szóval tuti a lap rossz :O

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#1790) nyuzoka válasza (Bundás) (#1788) üzenetére


nyuzoka
tag

windows XP

(#1791) Jazz válasza (Bundás) (#1750) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi szépen, meg is van a szöveg, kérdéseim:
- ugye kötelező magyarirszági gari 1 év (ez lejárt). Ezen felül mennyi az abité? És akkor el kell küldenem Malayziába, vagy mi? (most nem vagy a papíraim közelében...)
- hova küldjem a levelet, hogy biztosan megjöjjön?

free your mind

(#1792) (Bundás) válasza Jazz (#1791) üzenetére


(Bundás)
addikt

He! [link] Itt töltsd ki az adatokat, írd meg a problémát. Az abit nem vállal garanciát egy éven túl, csak segítséget adhat abban, hogy mi lehet a probléma, jóesetben!

(#1793) Jazz válasza Jazz (#1791) üzenetére


Jazz
veterán

Levelet itt küldtem el: [link] (kb. mennyi idő amíg válaszolnak?)
gari az kb. 2-3 év (nincsenek itt a papírok, abit-honlapon meg sehol sem találtam utalást, csak a google maradt. (magyaroraszági ugye 1 év)
Akkor most mi van? Becsomagolom mint vinyót, és küldöm Tajvanra?

''Abit AG8-as alaplapomat nem lehet elindítani. A Hexadecimális Post Code kijelző 8.-ot mutat.
Ezt megelőzően az volt a probléma, hogy állandóan újraindult magától. Pár másodpercel a leállítás után. (BIOS-ban minden Weak Up funkció Off-on volt) CMOS Clear sem segített semmit. Érthettlen módon csak a teljes áramtalanítás, elemcsere hozott megoldást. Azt követően hosszas diagnosztizálást végzett, a Post Code kijelző órákon át pörgött, és a hangszóróán át kattogás követte ezt. Majd beállt 8.-ra. Itt egy fél órát elidőzőtt, majs hasonló pörgés/kattogás (diagnosztizálás) után, beállt 0.0.-ra. Azaz lehetett indítani a gépet.
De most egy idő után újra kezdte a automatikus újraindítását. Viszont miután áramtalanítottam (lekapcsoltam a tápegységet azon időtartamban amikor leállt pár másodpercre, hogy ne induljon újra), egy későbbi bekapcsolást követően már csak 8.-ra állt be, napokig így áll, és nem megy tovább. Fentebb leírt elemcsere, CMOS clear....sem segít.
Please Help, hogy csesznétek meg az alaplapotokat!!! :(( '' :D

''I have an AG8 motherboard that won't boot. The hexadecimal post code display shows the value 8.
Previously I had the problem that it always restarted a couple of seconds after a shutdown. (All Wake Up functions were set to off in the bios setup.) Clearing the CMOS didn't help either. Mysteriously a complete power down and a battery replacement solved the problem. After that it performed diagnostics for a long time, the Post Code display was constantly changing for hours followed by a clicking sound from the speaker. Then it eventually settled at a value of 8. After a further half an hour it resumed the diagnostics (with the code changing and the clicking sound audible again) and finally showed 0.0. That meant the computer could be booted.
Nowadays the continuous reboots have started occuring again. I have powered down the computer (by switching off the power supply in the brief pause before the reboot) but after powering on later it would just display code 8. for days and would not start. The battery replacement and CMOS clear mentioned above do not help.
I would be grateful for any help.''

majd beírok, hogy mit válaszoltak erre, hátha másnak is van hasnoló ilyen gondja....

free your mind

(#1794) Jazz válasza (Bundás) (#1792) üzenetére


Jazz
veterán

Látom már megelőztél:)
Garira utalást itt találtam: [link]
Ezek szerint 2 év. Abból 1 év kötelező magyarországi. Gépet kb. 2004 dec-ben vettem, tehát maradt még fél évem. Akkor most ilyenkor mi van?

free your mind

(#1795) HERR Z


HERR Z
veterán

Sziasztok!
van egy DFI NF4 Ultra-D + 3700+ +2x512 A-Data 500(Hynix D5) + 2x36GB WD Raptor SATA...
Naszóval a win pöpecül felment rá a raidet belőttem, de a wint sehogyse tudja betölteni sose...letiltok alaplapból szinte mindent, és úgy is egy 1-1.5 perces töltés után kifagy és nyom egy restartot...
Mitől lehet, nem szereti a raidet?Telepítésnél a hozzá adott lemezt használtam -mármint a raid driver esetén

Pls help

(#1796) (Bundás) válasza Jazz (#1794) üzenetére


(Bundás)
addikt

A garanciára (hogy a gyártó vállalna-e még egy évet? :F há nem tudom!) és a postázásra is kérdezz rá, ha még nem késő. Bár nem egy levélváltás lesz köztetek... ;) Szerintem a postázást legalább oda neked kell fizetni, ami lehet nem olcsó, szóval járj utána.
Nekem csak egyszer volt gyártóval gariztatásom, akkor az Inno3D Ti4200 ventijével volt probléma. Elkezdett zakatolni a ventije, bevittem a boltba, megmondták, hogy körülbelül 4 hetet kell várnom, mire visszaküldik Pestről, hogy beolajozzák a ventijét. :) Akkor mondom köszönöm szépen! Teljesen véletlenül rábukkantam egy hozzászólásra a ph!-n, hogy lehet a gyárral is kommunikálni gari ügyben. Irtam is nekik egy levelet, visszajeleztek, kértek fotót a kártyáról, a garancia cimkéről, miegymás. Körülbelül 3-4 levélváltást követően két hétre itten volt egy új venti, teljesen bérmentve. A szállítás többe került, mint az a kis szutyok! :D De korrektek voltak, örült is a fejem.

(#1797) ROLBOL


ROLBOL
csendes tag

ZÁRHATÓ!!!!

(#1798) Jazz válasza (Bundás) (#1796) üzenetére


Jazz
veterán

Na, megleltem a garilevelet, szóval úgy szól (Abit Ag8 alaplap), hogy:
''2 év szállító telephelyén érvényesíthető garancia'' Tehát ahol vettem. Ennyi.
Amúgy nekem is hangos a videókarim ventije, én műszerolajat csepegtettem bele, sokkal jobb lett, meg a vezetéket is úgy mozgattam, hogy minél halkabb legyen (érdekes módon befolyásolta). De az a pici szar hangosabb mint az összes venti a gépemben együtt. Gondolkodtam még, hogy egy potmétert szerelek rá, így tudom szabályozni, amikor pl. nincs nagy terhelés (ritkán játszom), de még nem nagyon volt rá időm.
Meg van egy régi socket 370-es hűtőm, azt lehet hogy rárakom, csak mivel fogjam oda? Befőttes gumival?:) Viszont jó lenne, mert akkor már csak egy minimális fordulatszámon hajtanám a ventit, hogy még is kerngtesse egy picit a levelgőt, de lehet hogy full passzívban is menne...


Még nem írt vissza Abit. Küldjem el mégegyszer?

[Szerkesztve]

free your mind

(#1799) (Bundás) válasza ROLBOL (#1797) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ez meg minek? :(

(#1800) (Bundás) válasza Jazz (#1798) üzenetére


(Bundás)
addikt

Egy jó pár nap mire visszajelez az Abit...
Nekem is süvített a venti, de pár napja extrakókány módszert fejlesztettem ki! [link] :DDD Az alapelv nagyon jó, de a megvalósításán nem sokat töprengtem, néha nagyon lusta ember vagyok! :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.