Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) mac34


mac34
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segitségre lenne szükségem.A gépem egy asus terminátor P4533A.
Raktam bele egy Asus A9200SA Vga kártyát és azóta csak sípol hosszúkat szünetekkel,és most már ha kihúzom a kártyát akkor is ugyan úgy.
A segitségeket köszönöm előre is.

(#252) rii válasza ssolitude (#250) üzenetére


rii
nagyúr

Azt mondják, hogy a MEM-el van gond, az zuhanhatott ki.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#253) Dufresne válasza mac34 (#251) üzenetére


Dufresne
addikt

Bizony ez memhiba jelenség. Valószínű vga berakása közben eltoltad kicsit a helyéről. Vedd ki tisztítsd le meg fújd ki a slotot, aztán vissza a mem. Utána mennie kell:)

(#254) rii


rii
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :) Ma este lesz a műtét!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#255) mac34


mac34
csendes tag

Köszi este kipróbálom.

(#256) gykarcsi


gykarcsi
tag

Császtok!
Ma vett a haver egy új gépet, Foxconn alalap,p4 775 stb. Beléptem a BIOS-ba beállítani a boot sorrendet, és amikor el akartam menteni (save and exit) nem reagált. Csak ctrl alt del-lel tudtam újraindítani (többször próbálkoztunk), de a beállítást elmentette. Gépbe belenyúlni nem lehet. A winfost felraktuk, hogy hétvégén tudjon netezni. Lehet, hogy 1 firmware frissítés megoldaná a dolgot, de garanciás gépre nem kockáztatunk, úgyhogy hétfőn megy vissza a boltba. Csak azért írtam, hogy találkozott-e már valaki ilyen problémával, és érdekelne, hogy mi okozhatja.

[Szerkesztve]

(#257) Pít


Pít
tag

Opp!
Még adatokat is sikerült visszanyernem, GetDataBack NTFS-el!!!!
Ami kellett, azt sikerült!:C
De Maxtort többé nem veszek..:(((

A processzor füsttel működik, ha egyszer kijön belőle, tönkremegy.

(#258) Konflikt válasza mac34 (#251) üzenetére


Konflikt
addikt

Portalanísd a slotokat, vmi érintkezés hiba lesz

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#259) Konflikt válasza Pít (#257) üzenetére


Konflikt
addikt

Mindenhonnan kerül ki hibás darab... Nekem szállt ez Seagate, Samsung, WD, Matrox 20/40GB (kimondottan rossz széria)
Legfontossan a 3év gari...ezért kecsegtetők a Samsung vinyók, ha addig nemegy tönkre, akkor vehetsz már egy másikat ugyis(mellé)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#260) Smoki


Smoki
csendes tag

Hello mindenkinek!

Kéne egy kis segítség! Van nálam egy gép, még a régebbi fajta(Celeron 550MHz, 8v16MB-os vga, még a 3dfx-es korszakból 64MB RAM, meg egy 4GB-os öreg QUANTUM+LG CDRW, jah és az alaplap az még a 98-as idökből való! Egyébként 10000-be volt a gép, monitorral együtt! Mikor hazahoztam azt gondoltam gyorsan megoldom a problémát, de ez nem így történt! Először is, miután bekötöttem mindent, és elíndítottam egy bizonyos INSERT SYSTEM DISK duma jött ki! Ha nem tévedek, ezt csak a floppy bentlételekor írja ki! Az a fura, hogy nem volt bent floppy, és bármit is csináltam, bármit bárhova kötöttem, mindig ugyanezt írta ki! Persze ez nem az egyetlen hibája, de ha megoldhatnám ezt, akkor talán továbbléphetnék, és vmivel könnyebb lenne! Ha vki tudna vmit mondani erre, az írjon, mert tehetetlen vagyok!:(

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#261) bebean válasza Smoki (#260) üzenetére


bebean
aktív tag

biosban mi van beallitva 1st boot device-ra? allitsd at floppyrol hdd-re.
ha most is hdd az elsődleges, fdd a masodik az azt jelenti, hogy vagy nem latja a hdd-t a gep, vagy nincs rendszer a hdd-n.

[Szerkesztve]

...

(#262) nagash


nagash
senior tag

Sziasztok!

A gép:
Abit NF7-S v2.0 legújabb bios,
Amd Barton 3000+,
Thermaltake Extreme Volcano 12-es procchűtő szenzoros vezérléssel,
Sapphire Radeon 9800Pro 128Mb,
Samsung 200Gb Sata vinyó (még szűz)
Sony Cdrw
Pio 107 Dvdrw
Chieftec 420w-os táp

Probléma:
Budapestről Dorogra költözés, gép szétszed, mert a ház amiben volt nem az enyém, tehát alkatrészenként utazott. Otthon másik házba összerak, minden rádug, indít--->nincs kép, de a ledek egyebek normális aktivitást jelölnek.
Minden lehúz, csak proci és alaplap marad--->semmi. Speaker bekötve de nem jelez semmit. A proci alatt a hűtő hőszenzora van ami a fordulatot állítja tehát ha le is esik a hűtő---> nem történt meg, akkor is fel kellett volna pörögnie esetleg. Kondik éppeknek tűnnek, szag, füst nem volt.

Kérem a segítségeteket, mert ugyan van egy jó szervizes barátom, de a nyitvatartása nem egyeztethető össze a munkaidőmmel és egyébként sajnálnám ha esetleg a Bartonom meghalt volna.

Köszönöm előre is mindenkinek a segítségét.

Knoblauch macht einsam.

(#263) Dufresne válasza nagash (#262) üzenetére


Dufresne
addikt

Elem ki az alaplapból, aztán vissza:DD
Utána pedig ugyanúgy egyesével vissza mindent: proci-memcsi-vga ezután már mennie kell, ha minden ok.
Procit azért vizsgáld át tüzetesen, hátha megsarkazódott ne adj isten:(

(#264) nagash válasza Dufresne (#263) üzenetére


nagash
senior tag

Remélem nem sarkazódott, mert vanna rajta ''ellenszer''. Megpróbálom, köszi.

Knoblauch macht einsam.

(#265) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Bővebben: link naakor itt a foyltatás az alaplap biztso nem zárlatos, mert pár napja egy másik táppal elindult minden, vidkari nélkül

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#266) Atlantis válasza Winner_hun (#265) üzenetére


Atlantis
veterán

Na ugye, itt kellett volna kezdeni. Másold be a lényeget ide, mert azt mindjárt törlöm. Ilyen címmel még lezárt topic se legyen.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#267) Winner_hun válasza Winner_hun (#265) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bővebben: link

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#268) Bobbacsi válasza Winner_hun (#265) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Akkor kizárásos alapon ha azt mondod hogy másik táppal jó volt akkor nem zárlatos !
Viszont akkor a táp az a része halt meg ,mert terhelés nélkül kijön belöle a feszültség,de ha rádugod akkor ( terhelésnél ) akkor nem tud áramot kiadni :(
Olyan mint az akkumulátor megvan benne a 12 Volt ,de ha rákötsz egy fogyasztót leesik a feszültség mittudomén 5-6V -ra !

(#269) Winner_hun válasza Atlantis (#266) üzenetére


Winner_hun
félisten

jó, tom hgoy van millió egy topik, de azért nyitottam, mert ide biztos benéztek és segítettek, ez volt a biztosabb, írtam is asszem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#270) Winner_hun válasza Bobbacsi (#268) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hááá felhivom havert aztán átmegyek hozzá úgysincs tápja és nála egyszer már ment, hátha beszart, de nemhiszem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#271) Winner_hun válasza Bobbacsi (#268) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szervíz? Vagy vehetek másik tápot? Vagy mivan? Tegnap még ment:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#272) Atlantis válasza Winner_hun (#269) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez nem indok. Ha más csinál ilyet, hasonló esetben te is moderációt kérsz. Ha a saját problémádról van szó, akkor már nem érzed helytelennek.

Na, de ez nem ide illik, téma részemről lezárva, a topicodat törlöm.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#273) Bobbacsi válasza Winner_hun (#271) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igy látatlanba nem tudom :( másik géppel kéne kipróbálni !
Az hogy tegnap még jó volt ,nem jelent semmit a dolgok egyik pillanatról a másikra romlanak el :(

(#274) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Új ötlet:
Lehúzom a táp 20 tűs csatiját és a 4 tűset rajtahagyom. Rövidrezárom amit rövidre kell ezzel lehet baj? hogy akkor csak a 4 tűs szerencsétlenség van a deszkába dugva

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#275) Bobbacsi válasza Winner_hun (#274) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Akkor nem indul el semmi :( se 5V se 12V se 3,3V !


[Szerkesztve]

(#276) jupijupiju


jupijupiju
csendes tag

Sziasztok!

Az alaplap problemajanak leirasa:
A BIOS-ban megvaltoztattam egy beallitast, ha jol emlekszem, akkor azt, hogy a
billentyuzetrol is be lehesen kapcsolni (BIOS -> Integrated peripherals ->
Power on function). Mikor a valtozasokat lementettem (SAVE and EXIT setup), a gep
reset-elt a szokasos modon, azzal a kulonbseggel, hogy a reset masodik fazisa,
az ujra-bootolas elmaradt, sot semmilyen eletjelt nem adott soha tobbet magarol.
Jol sejtem, hogy maga a BIOS-chip ment tonkre, es egy egyszeru BIOS-chip
cserevel egy teljes mukodokepes alaplapot kapnek?
A BIOS csip egy manualisan kiveheto dolog ennel az alaplapnal

[Szerkesztve]

(#277) Winner_hun válasza Atlantis (#272) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tudom, nem is mondtam, hogy baj, hogy törlöd, csak holnap vennék vidkarit és íg elég sürgős :B Különbenis ezért vagytok Ti:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#278) Winner_hun válasza jupijupiju (#276) üzenetére


Winner_hun
félisten

most lehet, hgoy hülyeséget írok, előferdül az ilyesmi, de ez nem az a funkció, hogyha áramszünet van és visszajön az áram akkor automtikusan bakapcsoljon a gép?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#279) Bobbacsi válasza jupijupiju (#276) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Milyen alaplapról van szó ? ha régebbi tipusu akkor lehetséges ,ha viszont ujabb akkor az már be van forrasztva akkor azt nem igazán lehet cserélni :(
Azt probáltad hogy kiveszed az elemet 2-3 percre ?

(#280) Winner_hun válasza Bobbacsi (#279) üzenetére


Winner_hun
félisten

MSI K8N SLI Platinum, új deszka, videókártya nincs, szal minek vagyem ki az elemet?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#281) Bobbacsi válasza Winner_hun (#280) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Bobbacsi válasza jupijupiju (#276) üzenetére :)

(#282) Winner_hun válasza Bobbacsi (#281) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hupszika azt nem is néztem:P:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#283) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Naakkor attól lehet baja a gépnek hogy ha csak a 4 tűs táűpcsati van rádugva a gépre és úgy indítom el a tápot?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#284) Winner_hun válasza Bobbacsi (#275) üzenetére


Winner_hun
félisten

hopp ezt átugrottam. Fogaggyunk, hogy elindul? Mingyá csekkolom is mg megyek tökölni majd visszanézek aztán beszémolok

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#285) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nah megpróbáltam úgy, hog az alaplapról lehúztam a 20 tűs csatit és csak a 4 tűset hagytam rajta, ami a procihoz viszi az áramot. Namost azt vettem észre, hgoy ha így próbáltam meg indítani, akkor az a vezeétk, ami a procihoz viszi az áramot, abból is a 2 föld (fekete) rángatózott:Y:Y:Y Ez miért van? Egyszerűen rángatózik:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#286) jupijupiju válasza Bobbacsi (#279) üzenetére


jupijupiju
csendes tag

A chip kiveheto, nincs forrasztva. Az elemkivetel, jumperes CMOS torles nem mukodik, nem javul meg tole semmi.
1. kerdes:
Mekkora eselyem van arra, hogy a BIOS chip ment gajra?

2. kerdes
Tegyuk fel, hogy csak ki kellene cserelni a BIOS chipet. Hol lehet ilyet kapni? Melyik szervizes kis cegecskenek vannak ilyen chipjei:
-----------
PhoenixBios
D686 BIOS
(copyright) Phoenix 1998
052405753
--------------

(#287) Bubu79 válasza Winner_hun (#285) üzenetére


Bubu79
addikt

Hali!

Örülhetsz, ha nem szállt el az alaplapod :(
Egyébként milyen megfontolásból hagytad rajta a lapon a 4 tűs csatit? Ha terhelést akarsz adni a tápnak, mindenképpen érdemesebb mondjuk egy optikai meghajtót ráakasztani pl., mint egy fél alaplapot. :Y
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy a fesszabályzó IC is 12V-ról megy, és nem a stabil 5V-ról. Ha csak úgy egy IC kimenetére akasztasz feszültséget, anélkül, hogy tápot adnál neki, akár gallyra is mehet, tekintve, hogy általában adott egy katalógusadat arról, hogy a kimeneten max. hány volttal lehet nagyobb a feszültség, mint a tápfesz.

Szerk.: A 12V-ot csak a teljesítmény FET-ek kapják meg (bekapcsolás után), az ezeket vezérlő IC valszeg valamilyen ''kapcsolt '' feszről megy, tehát normális esetben nem fordulhat elő olyan állapot, hogy csak a FET-ek kapnak tápot.

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#288) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hajjajjjj most jön az égés rész:D:D:D Szal kivettem a procit az alaplapban nincs semmi, rádugom a 20 tűs tápcsatit így elindul. Ha rádugom a 4 tűs cpu csatit úgy már nem:O És a csati kábele meg a vége melegebb egy kicsit, mit a többi:F Zárlat? Gáz van? _Heeeeeeeeeeeeelpppppppppp!!!!!!!!!!!!!!!!!!:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#289) Bobbacsi válasza Winner_hun (#285) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Rángatózik :F
Fogalmam sincs igy,látni kéne ! Szerintem hagy abba az egészet mielött nagyobb kár keletkezik ! Szerezz egy másik tápot ,és azzal próbáld ki ,ha azzal sem megy akkor alaplap hiba ha megy akkor a táp hibás ! De legalább egy minöségi 350W-os tápot ,ha tudsz

Ha meleg a csatlakozó akkor egyértelmü ZÁRLAT van !

[Szerkesztve]

(#290) Winner_hun válasza Bubu79 (#287) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hát ezt nemértem, sry. Ennyire nem értek hozzá:O A deszka még jó, mert megy:D De miért nem indul el, ha a4 tűs csati rajta van? Mondom, minden az alaplapr van kötve a videókártyán kívül

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#291) Winner_hun válasza Bobbacsi (#289) üzenetére


Winner_hun
félisten

20 tűs részt rövidre zárom, hogy mennyen, ekor a 4 tűsnek a fekete vezetéke kicsit rángatózik, lámpa a helyiségben, ahol vok is kicsit elgyengül. Tegnapelőtt volt másik táppal ugyanígy kipróbálva (akkor a táp voolt teszttelésen, mert havernál nem ment, de nálam igen, azóta megy nála is):F
A táp csak úg megy,hgoy ha a 4 tűs szerencsétlenség nincs rádugva, de akkor megy frrendesen

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#292) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha rossz a táp akkor ugye másik konfigban sem fog elindulni? Ill ha rossz akkor másik konfigot tönkre rakhat?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#293) Bubu79 válasza Winner_hun (#290) üzenetére


Bubu79
addikt

Mert a 4 tűs csati csak a FET-eket látja el táppal ( amik a procinak állítják elő a tápot ), az alaplap többi része ( így a FET-eket vezérlő IC ) a 20 tűs csatiról megy.


Szerk.: inkább úgy néz ki a dolog, mintha valami zárlatos lenne, ezért nem indul el a táp.

Próbáld meg a tápot úgy indítani, hogy egy optikai meghajtót akasztasz rá ( lehetőleg olyat, amit nem bánsz, ha esetleg elszáll. Ha rajta van, akkor - ha van műszered - mérd meg a feszeket, és legfeljebb írd le ide, aztán megkuksizzuk:DDD .

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#294) Winner_hun válasza Bubu79 (#293) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aham. És ha vmi tönkrement, akor van rá esély, hgoy azt szabadszemmel észrevegyem? Mármint észre lehet venni, hgoy nemjó vmi? Vagy ki lehet szűrni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#295) Bobbacsi válasza jupijupiju (#286) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Azt hogy a BIOS chip ment tönkre nem tudom :(
A fórumon ezt találtam :
Név:
Mikronika PC Ipari és Kereskedelmi Kft.
Cím:
H-1111 Budapest, Budafoki út 10/b
Telefon:
+(36-1) 209-7352
Ide elviszed a BIOS chip-et és floppy-n a BIOS file-t 250 forintért megírják neked.
Csak az a gond hogy ehhez kellene egy jó BIOS +chip :(

[Szerkesztve]

(#296) Winner_hun válasza Bubu79 (#293) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt tom fejből is, mert sokat vacakoltam vele modding miatt muszáj volt:D szal 12,1 Volt kb.:P
Igen, lehet hgoy télleg zárlatos mert a 4 tűs csati vége meg a kábel kisit melegebb volt mint a többi:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#297) Bubu79 válasza Winner_hun (#294) üzenetére


Bubu79
addikt

Sajna nem minden esetben látszik, ha végképp nem boldogulsz vele, legfeljebb vidd el egy ismerős HW guruhoz, vagy megbízható szervizbe, ahol kiderítik, hogy mi a helyzet. ( bocs, de az előző hsz-emet moddoltam, ha esetleg nem olvastad volna pls tedd meg, éppen akkor dolgoztam rajta, amikor írtad a válaszodat, sajna nem vagyok egy billentyűvirtuóz :D )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#298) Bubu79 válasza Winner_hun (#296) üzenetére


Bubu79
addikt

Én arra gondoltam, hogy a többi ágat is mérd meg, mert ott is lehet gond.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#299) Winner_hun válasza Bubu79 (#297) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aham. Szal egy jó táppal akor megoldható lenne a dolog? Vagyis másik táppal próbájjam ki? Amúgymeg olvastam a módosításaidat, vaqgy 2x megtetted:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#300) Winner_hun válasza Bubu79 (#298) üzenetére


Winner_hun
félisten

mármint a 3 és 5 voltosat? vagyis 3,3

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.