Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) finest válasza WOW27 (#1597) üzenetére


finest
őstag

Ez most csak néhány hónapos volt. Idő közben futtatta memtesztet, nem jelzett hibát. Megformáztam a vinyót, raktam rá új winfost, most megint működik...nem tudom mi lehetett, de remélem nem jelentkezik megint túl hamar. - Azért köszönöm az ötleteket mindkettőtöknek.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1602) Norbo03 válasza bagyulajuve (#1600) üzenetére


Norbo03
őstag

Bocsika nem is néztem h milyen karid van. de ha a biosban huztad a memóidat márpedig máshol nem tudtad nem lehet h a karinak a frekvenciája is emelkedett? De nem tom lehet h akarinak a frekija csak akkor emelkedik ha a procit huzod.

[Szerkesztve]

(#1603) bagyulajuve válasza Norbo03 (#1602) üzenetére


bagyulajuve
addikt

közben elég sokat teszteltem és memók nem szeretnek 230-on járni, legalábbis úgy tűnik.
amúgy a haverom is vett gskillt, de ő 2x1 gigát, de az se akar 460 felett menni

most 2500-ön megy a proci és 420-on a memória és eddig elég stabilnak tűnik, bár a korábbi beállításról is ezt gondoltam

Resistencia eterna

(#1604) Norbo03 válasza bagyulajuve (#1603) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát akkor sajna csak azt tom mondani h szedd szét rakd össze hátha csak kontakt hiba. Vagy esetleg próbálgasd a memket másik slotba. Vagy ha memtest-et még nem futtaákl akkor futass.

(#1605) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

Hát most én kerültem egy kis csapdába. Amikor bejön a vinfos, ujraindul kékhalálal. A konfig a nevemnél. Amit eddig csináltam: ide eszközök nélkül h indul e (vinyo maradt, és az tuti jo) vga csere, ramokbol csak egyet használtam (mind2vel kiprobáltam amugy corsair xms 3200as ramok). Az idözítéseket lejebb vettem, és átállítottam 333ra. De igy se...
Lehet virus? Nem értem, délelött még 3 dvd is megirtam, és töltöttem tegnap éjfél ota...
Zonealarmot használok, tegnap volt utoljára frissítve.
Vki vmi 5let?

Üdv, Dávid

(#1606) Norbo03 válasza Ultram3jor (#1605) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát a Zonealarm nem vírusírtó hanem tüzfal tehát a vírusok ellen nem sokat ér. De mivel kékhalál van ezért lehet memória gond is ezért sztem futass egy Memtest-et és majd meglátjuk h azzal van-e gond. Habár újraidnulás inkább táp miatt szokott lenni de ha lehuztad a fölösleges dolgokat és úgy indult vagyis ugyanúgy csinálta a kékhalált ahogy eddig akkor valszeg nem azzal van a gond. De sose tudni ugy h nézd meg egy másik táppal ha van rá lehetőséged. Megpróbálkozhatsz egy CMOS Clear-el is.

(#1607) Ultram3jor válasza Norbo03 (#1606) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

De mivel egy tüzfal, ezért bizok benne hogy nem enged át virust. Memtestet nehézkés futtatnom, mert nincsen floppym, és cmos clear az már volt. Foggalmam sincs mi ez a sz@r, miota ide mindig benézek, nem volt ilyen...

Üdv, Dávid

(#1608) Ultram3jor válasza Ultram3jor (#1607) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Na jol van, meguntam, átmentettem az adatokat apám gépére, most indítottam a telepítést.

Üdv, Dávid

(#1609) Norbo03 válasza Ultram3jor (#1608) üzenetére


Norbo03
őstag

Sok sikert!!!

(#1610) Ultram3jor válasza Norbo03 (#1609) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Ujratzettem, teszem fel a drivereket, és pufff. Kikapcsolt a gép, és utána a a vinfos el se indult. Most teszem még1x, és ha megint gáz van akkor sztem táp vagy ram. Szted?

Üdv, Dávid

(#1611) Ultram3jor válasza Ultram3jor (#1610) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Ujrattetem, 2x már befagyott, sztem nem lesz hosszú életü ez az xp. De most jo. :)

Üdv, Dávid

(#1612) Norbo03 válasza Ultram3jor (#1610) üzenetére


Norbo03
őstag

Sztem is Ram lesz vagy táp a ketttőközül vlmelyik. Próbáld ki majd esetleg egy másik táppal meg tölts le vlhonnan egy cd-s memtest-et.

(#1613) Ultram3jor válasza Norbo03 (#1612) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Már egy napja stabilan megy, tegnap ota ki se kapcsoltam. Nem értem...

Üdv, Dávid

(#1614) gumi*


gumi*
csendes tag

Na indul a gép :)))
Vissza vitem a boltba bios frisítésre a lapot 1.5 bios volt benne.
Be a procit is ott indul.Irány haza.Az első két foglalat ami kékre van festeve és a kéziköny szerint ide kell teni és csak párba indul nekem meg sew nyikkan,az üzletbe egy ramaml indult ki az eggyiket-láss csodát indul-ba a másik ramot a másik pár elsőjébe és látja 1024 mb ramot-miért? kérdem én?A ramok nem egyformák?itt a leirás:

Dual Channel Memory Configurations
DDR1 DDR2 DDR3 DDR4
(Blue Slot) (Blue Slot) (Black Slot) (Black Slot)
(1) Populated Populated - - - -
(2) - - - - Populated Populated
(3)* Populated Populated Populated Populated

* For the configuration (3), please install identical DDR DIMMs in all four slots.
1. If you want to install two memory modules, for optimal compatibility
and reliability, it is recommended to install them in the slots of the
same color. In other words, install them either in the set of blue slots
(DDR1 and DDR2), or in the set of black slots (DDR3 and DDR4).
2. If only one memory module or three memory modules are installed
in the DDR DIMM slots on this motherboard, it is unable to activate
the Dual Channel Memory Technology.
3. If a pair of memory modules is NOT installed in the same Dual
Channel, for example, installing a pair of memory modules in DDR1
and DDR3, it is unable to activate the Dual Channel Memory


Valaki értelemeze már:)))
Mert ne migazán vagyok angol tudós:))
sajan

Ha elveszited a regedet csinálhatsz új nicket:)))))

(#1615) #65675776 válasza gumi* (#1614) üzenetére


#65675776
törölt tag

1. Ha két modult akarsz beépíteni, akkor a legjobb kompatibilitás és megbízhatóság érdekében az azonos színűekbe rakd. (aztán ezt a gyengébbek kedvéért színre is megmondja.)
2. Ha egy vagy három modult pakolsz be, akkor nincs dual channel.
3. Ha a két modult nem az azonos színűekbe rakod, akkor nincs DC.

Ennyi. Egyébként előfordul, hogy két teljesen azonos RAM esetén sem mindegy, hogy melyiket rakja az ember a DIMM1-be, és melyiket a DIMM2-be. Szintén előfordul, hogy a lap jobban szereti, ha a DIMM3-DIMM4-ben vannak a modulok a DIMM1-DIMM2 helyett.

Minden DC-s lap elindul egy modullal, ha kettővel nem akar menni először mindig eggyel kell kipróbálni. Aztán a modulok megcserélése jön. Majd az átelyezés a másik két DIMM-be.

(#1616) Ultram3jor válasza #65675776 (#1615) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

2 azonos ramnál nem mindegy a sorrend? :Y
Te mindig ujakat mondasz daa-raa! Elhiszem, hisz bízok a szavadban, de mondd, miért?

Üdv, Dávid

(#1617) Csaba.... válasza Ultram3jor (#1616) üzenetére


Csaba....
senior tag

Hogy lenne mindegy? Ha nem azonos színűekbe rakod, akkor általában csak SC-ben megy.

(#1618) Norbo03 válasza Csaba.... (#1617) üzenetére


Norbo03
őstag

Mi az az SC?

(#1619) raczger


raczger
őstag

[link]

ezek a gépek nemhiszem, hogy egyhamar elindulnak

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1620) Csaba.... válasza Norbo03 (#1618) üzenetére


Csaba....
senior tag

Single Channel

(#1621) Ultram3jor válasza Csaba.... (#1617) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

''Ennyi. Egyébként előfordul, hogy két teljesen azonos RAM esetén sem mindegy, hogy melyiket rakja az ember a DIMM1-be, és melyiket a DIMM2-be.''
Így érted hogy mit kérdeztem? Ez érdekes nem?

Üdv, Dávid

(#1622) Norbo03 válasza Ultram3jor (#1621) üzenetére


Norbo03
őstag

Ez általába alaplap függő szokott lenni.

(#1623) Csaba.... válasza Ultram3jor (#1621) üzenetére


Csaba....
senior tag

Gigabyte-nál pl.: Dimm1-2-be kell rakni, de a többinél általában Dimm 1-3, vagy 2-4.

(#1624) mcmike válasza Ultram3jor (#1621) üzenetére


mcmike
őstag

Szerintem teljesen mindegy AZONOS RAM-ok esetén, hogy melyik van az első memóriabankban, mert ha tényleg teljesen megegyeznek típusra is, akkor csak a gyártási számok különböznek (ideális esetben :D ). Nem hinném, hogy a sorrend ilyen esetben bármit is befolyásolna. Nálam pl. így van: 4*512 Kingston KTM50, teljesen azonosak (CPU-Z kiír mindent, csak a serial-ok különböznek). Ha különbözőek a memória modulok, akkor már van jelentősége a sorrendnek. Mivelhogy: ha jól tudom DC esetén a sorrendben első ramból olvassa ki a mérvadó időzítéseket, és az alapján futtatja majd mind a kettőt. Ergo-> előre a sz@rabbikat kell rakni, hogy tutira menjenek DC-ben (tartós üzemeltetést tekintve szem előtt :) ). Nekem így volt a socket A-s ASUS lapomnál. Volt egy Elixir 512, és egy Samsung 512. Csak úgy ment duálban, ha a Samsung volt elől mert annak gyengébb időzítései voltak, ha megfordítottam őket, akkor a gépem életképessége lerövidült kb 5percre-> aztán kékhalál (eddig birta a samsung a terhelést)

szerintem... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1625) dokar


dokar
addikt

Még mindig nem tudja senki, hogyan lehetne a CMOS-ba belepiszkálni az integált hálózati eszköz MAC address-ének visszaállítása céljából?

extra - SEXRay

(#1626) Ultram3jor válasza mcmike (#1624) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Csaba....: Látom, te még mindig nem érted!

mcmike: ''Ergo-> előre a sz@rabbikat kell rakni, hogy tutira menjenek DC-ben'' Na látod, hogy mégsem mindegy!!!

Különben daa-raa azt írta hogy azonos ramoknál is elöfordulhat hogy nm mindegy a sorrend (és szvsz nem a DIM1-2-3-4-be tevésre értette.)

Üdv, Dávid

(#1627) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Na újabb probléma, nem tom, ki mit tud tanácsolni rá.

Laptop, 2 ghz celeron, 256mb ram, 1 cd/dvd kombóval, ennyit tudok róla egyenlőre.
Feladat az volt, hogy backup készítése, majd új oprendszer felhúzása új particion.
Backup döcögösen, de megvolt, partition magickel elkezdte szépen csinálni az új particiót, de leállt, mert szerinte hiányzott egy fájl (mindezt 60%-nál), reboot, xp logó bejön, 1 villanásnyira kék abalak valami hibaüzenettel majd restart és akkor beléptünk az ördögi körbe.
Gondolom sikerült neki valamit tönkre tennie a MBR-ben, vagy magában az oprendszeben.
Gondoltuk smemi pánik, xp cd-t berak, helyre állít, akármi. Boot optionsban átállítottuk, h cdről bootoljon, majd az eddig működő cd olvasó felprögeti a cd-t, majd megállapítja, hogy az nem bootolható, mert nem boot cd (megj: igen ellenőriztük egy másik gépen, hogy nem e sérült meg, de ott tökéletesen működik).
Még mindig nem pánikol, volt egy külső usb csatlakozású dvdíró hozzá, abba raktuk be, de azt meg nem látta. A boot setupja teljesen más a laptopnak, sehol sem tudtam megtalálni, beállítani, h melyik legyen az elsődleges cdés bootoló eszköz (egyébként az is tuti, hogy müxik, emrt előtte azzal prököltük dvdre a backupot, hál égnek a teljes merevelemezt lementettük).

Szóval itt már pánikoltunk egy kicsit. A vinyót megnéztük egy másik gépen, teljesen üresnek látta, s a kapacitása is kisebb volt az eredetinél. De sikerült formázni, utána helyre állt a mérete.

De innentől fogva megállt az egész, gép és eszközök hiányában,s ma haza vittem a vinyót meg a backupot.

S a következőkkel próbálkozom:

Norton ghost, restore:
Felmásolom a 4 dvdnyi anyagot a merevelmezemre, majd szépen restore: (a fő v2i képet töltöttem be hozzá, gondolom az hivatkozik az s01-s03 részekre is) 35 percet elpötyörészet vele, kiírta succesfull, nézem a meghajtót még midnig teljesen üres.

Terv 2
Norton Backup image browser:
ez még msot pötyörészik, lényegében ugyan az, remélem ezzel sikerül, a lemez pötyörészik.

Terv3:
Ha ez sem sikerül, akkor szvsz vagy rosszul csinálok valamit a restorenál :), vagy valami nagyon sérült a vinyón. Kaptam egy 80gbos merevlemezt is mellé, hátha arra fel tudom húzni.

Illetve nem tudom mit kezdjek ezzel a nem ismeri fel a boot cd-t üggyel. Mert a cél mindenféleképpen az lenne, hogy friss oprendszert rá. De azt csak a notebookon tudnám véghez vinni (vagy nem tudom mi lenne, ha egy oprendszert felraknék rá a saját gépemről a vinyóra és aztán beleraknám a notebookba, gondolom nem tetszene neki, de ha már windowsból eltudná indítani a cd-t az nagyon jó lenne, s akkor helyreállítás).

Van valakinek valami tanácsa, ötlete ezzel kapcs?


Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#1628) Norbo03 válasza Kaoru (#1627) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát én ehhez sajnos csak annyit tok :O hozzá füzni h ha felraksz egy vinyóra egy win-t egy Xnevü alaplapnál és aztán azt berakod fő vinyónak egy másik laphoz akkor tuti h nem fog nki tetszeni vagy lassan fog bootolni vagy fagyni fog vagy kékhalálozni fog de lényeg h lesz mindenféle baja a win-nek. Sajna csak ennyit tudtam segíteni. :B De majd jön nálam vlki tapasztaltabb és okosabb és mond vlmi okoksat ami majd segít.

[Szerkesztve]

(#1629) Balázs_a_laz


Balázs_a_laz
aktív tag

Sziasztok!

Egy sikeres FlashMenu-s bios frissítést követően nem indult el az Abit Nf7-S-es alaplapom. Nem tudom mi lehet a baja, mert a FlashMenu megcsinálta a Bios frissítést , újraindította a gépet, és az újraindítást követően se kép se hang nem volt többet.

Nos ezek után kicseréltettem a Bios-t, de nem jutottam vele semmire, a lap továbbra is halott.

Nos mivel gépre a munkám miatt szükségem van, viszont most nincs kehetőségem egy proci+alaplap+videókártya cserére, ezért szeretném kérni a segítségeteket.

Milyne Socket A-s lapot vegyek a gépembe, mit ajánlotok? Sajnos tudtommal boltokban már nem lehet kapni, úgyhogy várnék egy-két aprós linket is.

A gép húzva is van, úgyhogy egy bika és stabil alaplapra lenne szükségem ami támogatja a Serial-ATA-t. Szóval mit ajánlotok?

Előre is köszi!

(#1630) vinakos


vinakos
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus P5LD2-m illetve egy P4 D805.
Frissítettem már Bios-t is, de nem tudom mi van vele.
A godnom az vele, hogy gyakran nem akar elindulni, és elkezd sípolni. 1 hosszú 3 rövid sípolás és nem csinál semmit!!!

Mi lehet a gondja????

(#1631) Kaoru válasza Norbo03 (#1628) üzenetére


Kaoru
aktív tag

megoldódott, több mint valószínű, h a cd olvasó optikája volt a bűnös!

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#1632) (Bundás) válasza Balázs_a_laz (#1629) üzenetére


(Bundás)
addikt

DFI Infinity, -Lanparty, Abit NF7-S, AN7, Epox 8RDA+...! Elég sok jó lap van! Tuningot, meg lapja válogatja, pl. egyik NF7 210-es fsb-t bír, a másik megy 240-en megy! A leghírhettebb socketA-s tuning lap a DFI, de az ára is olyan!
Nekem pont van egy eladó NF7-em [link], de ő nem támogatja a Serial-ata-t, azonban firewire segítségével tudtommal ráköthető SATA-s winyó! Mennyire akarod húzni a procit?
Amúgy újonnan nehézkes és drága is socketA-s lapot venni, de a ph! tele van ''eladó nf7...'' hírdetéssel nézzél szét -> kereső! ;)

[Szerkesztve]

(#1633) (Bundás) válasza vinakos (#1630) üzenetére


(Bundás)
addikt

Huhh, nem emlékszem már a sípolás-analízisre, de vagy vga, vagy ram gondja lehet! A vga rendesen be van rakva a helyére? Moncsi kábel nincs megtörve? Próbált kicsit mozgatni a vga-t, hátha bekapcsol a monitor! Másik vga? Ram-hiba/-hiány esetén sem kapcsolódik be a monitor, szóval próbáld átrakni másik slot-ba vagy másik rammal kell próbálkozni!

[Szerkesztve]

(#1634) Balázs_a_laz válasza (Bundás) (#1632) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Sajnos nekem fontos lenne a serial ATA, mert mind két vinyóm azon keresztül csatlakozik,
a DFI socket a-s lapjának mia teljes neve?

(#1635) kzoleeka válasza vinakos (#1630) üzenetére


kzoleeka
tag

Hát ez a sípolás a videokárty hibát jelzi, ami vagy nincs benne rendesen vagy rossz a memória rajta!
Szedd ki és fujjál bele a slotba vagy nyomorgasd bele rendsen ;] , de csak finoman!

(#1636) Norbo03 válasza vinakos (#1630) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát a sípolás szerint a videókártyáddal lesz gondod. Ha AMI bios-od van. De berakom ide a sípolásokat hátha másnak is segíthet!!!


Az AMI BIOS jelzései:

Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
1 rövid. Minden rendben.
2 rövid. Probléma van a RAM-memóriával. Indítsa újra a gépet! Ellenőrizze a memória moduljait!
3 rövid. Hiba van a memória első 64 Kbájtjában. A teendők ugyanazok, mint az előbbi esetben.
4 rövid. Rossz a rendszer-timer.
5 rövid. Hiba a központi processzorban.
6 rövid. Rossz a billentyűzet kontrollere.
7 rövid. Hiba az alaplapban.
8 rövid. Hiba a videomemóriában.
9 rövid. A BIOS kontrollösszegének (CRC) hibája.
10 rövid. Hiba a CMOS-memóriába történő beírás során.
11 rövid. Rossz a külső cache memória (az alaplap slot-jain található).
1 hosszú+2 rövid. Hiba a videókártyában.
1 hosszú+3 rövid. Ugyanaz, mint az előző esetben.
1 hosszú+8 rövid. A videokártya hibája, vagy nincs csatlakoztatva a monitor.


A Phoenix BIOS jelzései:

1-1-3. Az adatok kezelésének hibája a CMOS-ban.
1-1-4. A CRC hibája a BIOS-ban.
1-2-1. Rossz az alaplap.
1-2-2. Hiba a DMA-kontroller inicializációja során.
1-2-3. A DMA-csatorna hibája a műveletek elvégzése során.
1-3-1. A RAM regenerációjának (refresh) hibája.
1-3-3. Hiba a RAM első 64 Kbájtjának tesztelése során.
1-3-4. Ugyanaz, mint az előbbi.
1-4-1. Rossz az alaplap.
1-4-2. A RAM tesztelésének hibája.
1-4-3. A rendszer-timer hibája.
1-4-4. Hiba az I/O portnál.
3-1-1. Hiba a DMA második csatornájának inicializációja során.
3-1-2. Hiba a DMA első csatornájának inicializációja során.
3-1-4. Rossz az alaplap.
3-2-4. A billentyűzet hibája.
3-3-4. A videomemória tesztelésének hibája.
4-2-1. A timer hibája.
4-2-3. Az A20 vonal hibája.
4-2-4. Hiba a csökkentett (save) üzemmódban. Lehet, hogy hibás a központi processzor.
4-3-1. Hiba a RAM tesztelése során.
4-3-4. Hiba a PC órájában.
4-4-1. Hiba a soros port tesztelése során.
4-4-2. Hiba a párhuzamos port tesztelése során.
4-4-3. Hiba a co-processzor tesztelése során.



Az AWARD BIOS jelzései:

Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
Megszakítás nélküli hangjelzés. Rossz a tápegység.
1 rövid hangjelzés. Minden rendben.
2 rövid hangjelzés. Jelentéktelen problémák adódtak. A BIOS felkínálja a CMOS Setup indítását, mely során kiigazíthatjuk az eltárolt hibás beállításokat. Ellenőrizze az adattároló és az alaplap közötti szalagkábel megfelelő csatlakozásait!
3 hosszú. A billentyűzet hibája. Indítsa újra a számítógépet!
1 hosszú+1 rövid. Probléma van a RAM-mal.
1 hosszú+2 rövid. Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenőrizzük a monitor csatlakoztatását.
1 hosszú+3 rövid. Hiba történt a billentyűzet inicializálása során. Ellenőrizzük a megfelelő csatlakoztatást.
1 hosszú+9 rövid. Problémák adódtak a ROM-memóriából történő adatok olvasása során. Indítsa újra a számítógépet!
Ismétlődő hosszú hangjelzések. A RAM-memória nem megfelelően lett csatlakoztatva az alaplaphoz.
Ismétlődő rövid hangjelzések. Problémák adódtak a tápegységgel. Tisztítsuk meg

(#1637) (Bundás) válasza Norbo03 (#1636) üzenetére


(Bundás)
addikt

Na itt a sípolás-analízis! :DDD :R

(#1638) vinakos válasza Norbo03 (#1636) üzenetére


vinakos
csendes tag

Köszi a segítséget!

(#1639) Norbo03 válasza vinakos (#1638) üzenetére


Norbo03
őstag

Nincs mit!! :B Remélem segítettem!!

(#1640) Sn00k válasza Norbo03 (#1636) üzenetére


Sn00k
veterán

Ha Phonix award biosom van ,akkor hogy kell nézni?

Ha az award-os rész szerint nézem, akkor abban van valami 1hosszú+1rövid.

Nekem sokáig szarozott a gépem(gép indításkor, ill. restartkor) fagyogatott 2 sípólással.

Nem vágtam mi van vele, fogtam kínomba átcseréltem a memókat más slotba és most lekopogom egyelőre minden ok vele, szal remélem tényleg ez RAM probléma volt és mostmár véglegesen mególdodott...

Egyébként nagyon jó, ezt ide beírtad sok embernek segíthet majd...

[Szerkesztve]

3njoy the Lif3

(#1641) (Bundás) válasza Balázs_a_laz (#1634) üzenetére


(Bundás)
addikt

DFI Lanparty NFII Ultra vagy UltraB (Dfi oldalán nézz szét mi a különbség a kettő között)!Használtan olyan 13 ezer forint körül mozog az ára, de mintha még tudott volna valaki garisat is a ph!-n 16ezer körül, talán [link] itt kéne próbálkoznod!
EPox-8RDA6+Pro valamint EPox-8RDA3+Pro is minőségi lap, utóbbi 9-12 ezer körül van használtan!
Abit An7 ára olyan 10 ezer forint körül van.
Abit Nf7-S a legolcsóbb megbízható alaplap, 8-9ezer körül!
A döntés rajtad áll, hogy mennyit ér meg neked! :))

(#1642) föccer


föccer
nagyúr

Bios hibakódok: [link]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1643) kzoleeka


kzoleeka
tag

HALI!

Tv-hez szeretnék egy antennát csinálni :F
Esetleg tud vki olyan oldalt ahol le van rajzolva vagy le van írva, hogyan kell csinálni?

Előre is köszi! :C

(#1644) fero02 válasza kzoleeka (#1643) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Itt biztos talász használható dolgokat, csak kellő türelemmel keresgélj! :DDD

[link]

Ajánlom még a nagyszülőknél és szülőknél, vagy univerzális szakembereknél :DD a padláson porosodó Hobby-elektronika, Ezermester és társai folyóiratokat! :))

Üdv és jó barkácsolást! :D

(#1645) Norbo03 válasza Sn00k (#1640) üzenetére


Norbo03
őstag

Jól írtad az Award Bios-os részt kell nézned. Mert az Award Bios-od típusa főnix sztem legalábbis nkm őgy van.

Mod: De az Everest nevű progiba megnézheted az Alaplap/Bios-nál. Nkm ott írja h Award bios tipúsa Phonex-Award.

[Szerkesztve]

(#1647) zso73 válasza kzoleeka (#1643) üzenetére


zso73
veterán

Na ezt jól beraktad! :C Guggolóba tedd be!Antenna méretezés!
[link]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1648) joey7


joey7
őstag

Hali!

Nekem is bekrepált a gépem. :))
bekapcsolom,felpörögnek a meghajtók aztán annyi. a power gomb pisosan világit folyamatosan,és se kép se hang. kikapcsolni csak a fökapcsolóval tudom a gépet,amikor pedig a fökapcsolot bekapcsolom azonnal elindul a gép.
nincs hangjelzés sem.
segitsen vki lécci. :R

(#1649) joey7 válasza joey7 (#1648) üzenetére


joey7
őstag

:U

(#1650) Rive válasza joey7 (#1648) üzenetére


Rive
veterán

- Klasszikus: konfigleírás, CMOS-reset.
- Indítsd el, majd a power gombot tartsd lenyomva folyamatosan ~5-7 másodpercig. Kikapcsol?
- Ha így kapcsolod ki, akkor utána a főkapcsoló ki/bekapcsolása után ismét azonnal indul?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.