Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Norbo03 válasza anjani182 (#1498) üzenetére


Norbo03
őstag

Naon örülök!!!!!! :C :C :C :C :)) Most nézem csak hogy ezt Bubu79-nek köszönheted ő írta azt hogy a driver-el lehet a gond ugy h ő neki köszöntd. Neki jár a köszönet.

[Szerkesztve]

(#1502) Alpee


Alpee
aktív tag

Sziasztok! nekem nforce2-es lapom van. Erre sem erdemes feltenni az nvidia IDE driveret? :F
ja es nekem is elszallt az alaplapi MAC-om, nem tudtok v-mi mego-t?

(#1503) Bubu79 válasza Alpee (#1502) üzenetére


Bubu79
addikt

Hali!

Nekem is NForce2-m van és mindíg felrakom a teljes csomagot ( mások gépére is )
Úgy tűnik az NVidia csak az NForce3-nál nézett be valamit a driverrel, mert ami előtte volt és utána chipset, az mind megy rendben...

A másik gondodat már nézegettem, de nem tudtam kitalálni semmit - az én lapom BIOS-ában egy külön menüpont van a MAC cím beállítására, de a Tiédben nem láttam... :(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1504) anjani182 válasza Norbo03 (#1501) üzenetére


anjani182
őstag

Annyira egyforma az avatarotok :Y :C Köszi Bubu :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#1505) Alpee válasza Bubu79 (#1503) üzenetére


Alpee
aktív tag

Akkor megprobalok irni az ASUS supportnak, hatha kuldenek egy flashelot, hogy atirja a MAC-em. :F MSI lapokra en is talaltam megoldast, meg Award biosokra, de nekem AMI van...

(#1506) Bubu79 válasza Alpee (#1505) üzenetére


Bubu79
addikt

Részvétem, reméljük segítenek a problémán...
Esetleg egy BIOS frissítést megpróbálhatnál, bár nem hiszem, hogy ugyanazt a MAC címet használták volna rengeteg alaplapnál...

anjani182: Máskor is szívesen, ha tudok segíteni ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1507) Alpee válasza Bubu79 (#1506) üzenetére


Alpee
aktív tag

Mar frissitettem, visszaraktam a regit, ujat, nem segitett... :(

(#1508) Bubu79 válasza Alpee (#1507) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez gáz - akkor tényleg az ASUS support lehet a segítség... :(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1509) Ultram3jor válasza Alpee (#1505) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Majd beirsz ide ha küldd az asus választ? nagyon kiváncsi vok, hogy egyáltalán irnak e...

Üdv, Dávid

(#1510) Petes


Petes
tag

Sziasztok!

Nem indul a gépem, Abit KV8 Pro alaplapom van, amikor bekapcsolom akkor 1 hosszú és 4 rövid sípolást hallok, monitoron nem jelenik meg semmi aztán lekapcsol. Sorban lehúzogattam róla mindent, videokártyát, hdd-d, ugynaz a helyzet, amikor kivettem a memóriát akkor máshogy kezdett sipolni (gondolom az jelentette azt h nincs memória) de második bekapcsolásra már ekkor is tehát memo nélkül az 1 hosszú 4 rövid jött elő.
Az alaplapon a 9c hibakódot dobja ki, a használati utmutatóban ennek jelentését nem találtam meg.
Pár hete jelentkeztek először gondok azóta mindig nehézkesen indult el a gép, tehát bekapcsoltam, bekapcsolt, kikapcsolt, megint be, megint, ki aztán nagy nehezen elindult mintha egy autót önindítóznék és nagy nehezen végül beindulna. Nem tudom mitévő legyek, mit javasoltok?

(#1511) Petes válasza Petes (#1510) üzenetére


Petes
tag

Az INSERT billentyű lenyomását próbáltal nem működik sőt most már csak úgy hajlandó elindulni ha lekapcsolom a tápot, majd vissza akkor egyszer elindul aztán nem csak ha táp megint le és vissza

(#1512) #65675776 válasza Petes (#1510) üzenetére


#65675776
törölt tag

VGA nélkül nem fog elindulni a gép. Ami minimum kell, az egy VGA, egy RAM és egy HDD.

CMOS Clear-t csináltál?

(#1513) Petes válasza #65675776 (#1512) üzenetére


Petes
tag

Visszaraktam a vga-t meg a memóriákat is, ugyanaz a hiba, mi az a CMIS clear és hogyan kell csinálni?

(#1514) #65675776 válasza Petes (#1513) üzenetére


#65675776
törölt tag

Áramtalanítod a gépet, és megkeresed a lapon a CMOS Clear Jumpert (az alaplapkönyvben benne van hol keresd). Az alap pozíciójából átteszed a másikba (három tűs). A BIOS chip mellett van. (Az alaplap kézikönyvében megtalálod pontosan.)

(#1515) Petes


Petes
tag

Áthelyeztem ahogy írtad másim pozicíójába akkor nem is reagál a bekapcsológombra sem, el sem indul, ha kiveszem telejsen belőle indul de semmi, ha visszarakom eredeti poziciójába akkor ugyaez a 9c hiba de ezúttal mindenféle sípjel nélkül.

(#1516) #33347072


#33347072
törölt tag

Sziasztok!

Egyenlőre még megy a gépem csak nem tudom hogy mégis mi lehet a probléma.

A következő a történet: Volt kétszer áramkimaradás pont mikor a windows elakart indulni. Utána soha többet nem indult el. Próbáltam újrarakni de wincsi hardverhibára hivatkozva nem bírtam sehogyan sem feltelepíteni. Elvittem szervízbe ott egyből feltudták rakni az XP-t, a szerelő szerint hiba nem volt. Most pegid ami egyre inkább kezd kiakasztani hogy ha egy komojabb játékkal akarok játszani mint pl.. oblivion vagy FEAR egy idő után mindíg lefagy a gép vanhogy negyedóra múlva vagy a játék indítása után egyből. Játékon kívűl minden gond nélkűl megy a gép. Az áramkimaradás előtt ilyen gond nem volt pedig akkor a proci és a videokari is megvolt húzva rendesen. A COD2 azóta nem fagy le hogy a DirectX9-et átállítottam Dx7-re a grafikai beállításokban persze így a minőség elég gyatra lett. Lehetséges hogy a videokarival vagy esetleg a táppal történhetett valami?

Akinek van valami ötlete arról hogy mi lehet a probléma az ne tartsa vissza.

(#1517) #65675776 válasza Petes (#1515) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha elolvastad a kézikönyvt, akkor azt is olvashattad, hogy áthelyezed a jumpert, majd vissza!

Próbálj szerezni egy másik VGA-t, RAM-ot és próbáld meg azokkal is.

Egyébként nem változott valami a gépedben mostanában?

[Szerkesztve]

(#1518) Petes válasza #65675776 (#1517) üzenetére


Petes
tag

Megtettem azt is, utolsó kérdésem hogy elképzelhető hogy az alaplapomban van a hiba? Vagy inkább mint ahogy írtad a videokártya vagy a ram esélyes? 2 db 512-es ramom van, próbálgattam külön külön is de egyikkel sem ment

(#1519) #65675776 válasza Petes (#1518) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amíg nem zártad ki a VGA-t, addig ne az alaplapra gyanakodj, bár az sem kizárt. A CPU ventilátor forog rendesen?

(#1520) Ludyy85


Ludyy85
csendes tag

Hali mindenki!
Tudnátok segíteni abban, hogy mit jelent a ''video BIOS''?

Kösszi!!!

Chuck Norris végigjátszotta a Super Mario-t! Balra!!!

(#1521) #65675776 válasza Ludyy85 (#1520) üzenetére


#65675776
törölt tag

A videokártya saját BIOS-a. Minden VGA-nak van, nVidiák esetén bootolás elején be is jelentkezik (a monitor bal felső sarkában), ATi-ké nem. Feladata ugyan az mint az alaplapi BIOS-oké, csak jóval egyszerűbb.

(#1522) Ludyy85


Ludyy85
csendes tag

Ja Petes!!!

Most olvasom hogy mi a bajod.
Hát az a helyzet hogy nekem is Abit KV8 PRO-m van, és hasonló problémáim voltak mint neked.
Nekem példul ilyen töbszólamú sipolást adott először, mivel rosz helyre dugtam a CPU ventit. Aztán jöttek a RAM gondok Kingston, Kingmax egyoldalú RAM-ok kilőve. Most Samsungal megy. Amúgy nekem most BIOS gondom van, és azt írja ki hogy ''2.b''
Nem tom mi. A könyv valami video BIOSRA utal. Ha esetleg tudod megírhatnád. Köszi!

Chuck Norris végigjátszotta a Super Mario-t! Balra!!!

(#1523) Ludyy85


Ludyy85
csendes tag

Amúgy akkor van csak gond, ha a BIOS-ban állítok valamit, vagy nem is kell állítanom semmit, elég ha a változtatások mentésére megyek, ''yes'' és a gép újraindul, de se kép se hang.
Na akkor én erre CMOS clear, és újra jó. Mindaddíg míg újra nem nyúlok bele a BIOS-ba. Amugy ha belépek a BIOS-ba és onnan a változtatások mentése nélkül kilépek, semmi gond sincsen.

Ez nekem relytély. Aki ezt megmagyarázza az nekem több mint Chuk Norris ;)

Chuck Norris végigjátszotta a Super Mario-t! Balra!!!

(#1524) Norbo03 válasza Petes (#1510) üzenetére


Norbo03
őstag

Én még a zárlat hibát se zárnám ki. Mert ha a bekapcsolod a gépet aztán ki és utána már csak úgy indul h lehúzod a 230V-ról akkor az zárlat lehet. Mert a táp zárlat esetén nem enged ki feszültséget az ágain csak akkor ha teljesen áramtalanitod. Vagyis a rövidzár védelem az egy állapot a tápnál és ezt az állapotot csak a hálózati áram megszüntetésévl tudod megszüntetni. A zárlat sok mindentől lehet Pl: Lehet attól is hogy akár egy csavar beszorult a lap és aház közé volt már akinek ez okozott zárlatot, attól is lehet h esetleg a lapod hozzá ér a ház oldalához tehát fémmel érintkezik, vagy olvastam már itt olyat aph-n h a rosszul felhelyezett proci hütő okozott zárlatot. Erre ugy tudsz rájönnni h zárlat van-e vlhol a gépbe h kiszedsz mindent a gépből és asztalon rakod össze mertha ott indul akkor szinte tuti h zárlat van. De persze sok minden baja akár egy bekapcsoló gomb is stb.... De én a helyedbe ellenőrizném az alaplapon a kondikat is a proci körül h nem-e púposak vagy nincs-e alttuk baran folyadék. Mert ha a kondi kiszárad akkor veszt a kapacitásából tehát nem tud elég áramot előáatni a teketrcsek és fetek segítségével a procinak. De az is lehet h a tápegységedben haldoklanak a kondik mert ha ott haldoklanak akkkor gond van. Mert ha a táp-ban kiszáradnak a kondik akkkor megnő az ESR szintjük és ezért a táp a megnőtt ESR szint miatt túlfeszt vagy túláramot ézékelhet ezért inkább kikapcsol vagyis bekapcsolja a védelmét.

Mod:gyzsoltee Hát sztem attól h az Xp be bootolása közbe elment az áram attól még nem kellet volna h kársodjon is valami a gépben hacsak nem hirtelebn egy kicsit megindult az áram és így a video kari egy kicsit több fesz kapott a kelleténél nem sokkal csak egy kicsivel csak annyit h egy kicsit károsodott. De itt a fagyás bekövetkezhet a memória hibájából is mert lehet annál is efgy kicsit meg indult a fesz. Ezt ugy tudod leellenőrizni h lefutattsz egy Memtest-et. De a játékban való fagyás az lehet attól is h a kari túlmelegszik dde ezt nem hisze h az lenne a gondja. Én mindenképpen megnéznék egy memtest-et egy két Benmarch progit a vidokarin. Meg kicserélném a ramot meg a videokarit egy próba erejég. csinálnék egy CMOSA cleart meg kipucolnám a házat. DE h miért nem megy fel rá a windows azt nem tom. De a vinyóddal se lehet baj ha a boltban felment rá az XP. Leht hogy az alaplappal van vlmi gubanc.
Hogy én már megint lemradtam a témáról!!!! Hiába nem vok éjjeli bagoly!! :))

[Szerkesztve]

(#1525) Ultram3jor válasza Ludyy85 (#1523) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Tegyél fel egy uj biost, és nézdd meg hogy ugy mit csinál.
A számítógép eleve több rejtélyes dolgot csinál mint egy csák norisz ;)

Üdv, Dávid

(#1526) #33347072 válasza Norbo03 (#1524) üzenetére


#33347072
törölt tag

Szétszedtem az egész gépet megtakarítottam egy teljesen új házba tettem. Memtest hibát nem írt ki dos ill. win alatt is néztem. Egy biztos úgy már nem tudom húzni a gépet mint régen a windows 240 FSB-n régen elindul most meg 220-n is alig. A videokarin a benchmarkot most tesztelem. Lehet hogy tényleg valami elhiccent az alaplapon? :o


alaplap ABIT Fatal1ty AN8 SLI


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1527) Norbo03 válasza #33347072 (#1526) üzenetére


Norbo03
őstag

Nah milyen eredményre jtuttál a videokarival?

(#1528) Ultram3jor válasza #33347072 (#1526) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Neked is csak az tudom mondani amit az #1525-ös hsz.ban mondtam. Próbáldd ki, hátha!

Üdv, Dávid

(#1529) Norbo03 válasza Ultram3jor (#1528) üzenetére


Norbo03
őstag

Sztem nem valószinü az h amiatt h elment az áram az kárt tett volna a bios-ban Ilyennel még nem találkoztam. De kitudja...

[Szerkesztve]

(#1530) Petes válasza Norbo03 (#1524) üzenetére


Petes
tag

Köszi a segítséget majd belenézek megintm szétszedni annyira nem akarom mer félek több rosszat csinálnék vele mint jót ugyhogy szerintem marad a szervíz...

(#1531) Ultram3jor válasza Norbo03 (#1529) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Szarakodik a biosa. Frissítse! Rosszabb nem lehet, nem? Hacsak nem biosfrissítés közben megy el az áram

Üdv, Dávid

(#1532) Norbo03 válasza Ultram3jor (#1531) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát igen végül is rosszab nem lehet mert támogatni fogja az újdolgokat is pl az újabb processzorokat. De az tényleg pech lenne ha bios frissitéskor menne el az áram. Csak azt nem értem h attól h elment az áram miért sérült meg a bios.

[Szerkesztve]

(#1533) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Hi all.

Hát egy elég érdekes problémám van. A helyzet az hogy elég misztikus. Azt sem tudom pontosan megmondani hogy hardver eredetű vagy softver.
Nah leírom akkor egész pontosan a körülményeket.
Pár napja összeraktam egy konfigot ami a következő dolgokból áll: Asus A8N SLI (valami újabb revízió, már jobb chipsethűtő van rajta - szebb is és halkabb is (már csak 6K rpm))
1012es bios van rajta. 3200+ E6 stepping, 2x512MB Kingston KVR DDR400, 160GB Maxtor DMax 10, Sapphire X800GTO2 LE, stb, stb...
Összeraktam, win XP Prof alapból SP2-est felraktam, ezután értelemszerűen rögtön jött az NV chipset driver. Eleinte látszólag minden rendben. Csakhogy aztán egy restart és a windows bottképernyőjénél egy picit sokáig időzött a gép, kb n ideig időzött volna ha újra nem indítom. Csakhogy utána is a végtelenségbe néző ideig mutatta magát a Win bootképernyő. Aztán harmadjára asszem már nem látta a vinyót sem. Hideg indításra látta de nem indult. Ez egyértelműen NV driver hibára enged következtetni, -> safe mód, system restore, hozok usb-n másik NV drivert (nem alaplapi cdről) elösször a legújabbat 6.70 WHQL egyenesen a gyártó oldaláról. Kb u.a a helyzet, csak talán egy két programinstall/restart al késöbb. Ekkor keresgéltem a Guru3D-n leszedtem 6.67et, hát persze hogy ezzel sem jó. Jött 6.66. Most ezzel szenvedek. De ez sem tökéletes. Itt is előjön néha. Mondjuk annyi kegyes ''enyhülés'' azért volt eleinte hogy amikor nem akart bootoolni a symantec install+restart után egy reset után mégis feléledt. De aztán a Win frissítés után köszönte szépen és nem jutottam többet tovább a bootképernyőnél. Néha ismét nem látva a vinyót. Ismét system restore, újra feltettem a win updateeket és most egyenlőre jónak tűnik. Lehet egyre tovább jutok? :DDD Elég gáz ez a helyzet... :(
Kezdek kifogyni az ötletekből. Mi a bánatosért lehet ez? A gép hardverügyileg amennyire én letudtam tesztelni jó. Néztem UBcdről Prime95-öt, Memtest86+. Jónak tűnt. effektíve gondolni tudok hogy talán a lap nem szereti a winyómat. (a winyó más lapban (MSI K8N SLI PE (NF4 SLI)) már volt használva és tökéletesen ment sokáig). Vagy a chipset nem szereti a kifejezetten számára írt drivereket. Namost ezzel én nem nagyon tudok mit kezdeni. Nagyon hálás lennék ha valaki segítene.
Előre is köszönöm.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1534) Norbo03 válasza SystemRoot (#1533) üzenetére


Norbo03
őstag

Nem lehet h Nforce3-as lapod van és felraktad hozzá az IDE drivert mert az nforce 3 lapoknál az beszokott kavarni.

[Szerkesztve]

(#1535) SystemRoot válasza Norbo03 (#1534) üzenetére


SystemRoot
őstag

Azér ekkora lámának ne nézz...:)
Ez egy nF4 SLI chip''set''. Ezt vehetjük akár biztosnak is. Bár persze nem szedtem le a bordát hogy meggyőződjek róla. De nem is éreztem szükségletét:):DDD

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1536) Norbo03 válasza SystemRoot (#1535) üzenetére


Norbo03
őstag

Nem néztelek lámának csak rákérdeztem.

(#1537) SystemRoot válasza Norbo03 (#1536) üzenetére


SystemRoot
őstag

Egyébként most belegondolva nem is olyan nagy hülyeség amit mondtál.
Persze az evidens hogy ez NF 4 és nem nF 3, de én is halottam az általad említett problémáról és hát végülis mérne merülhetne föl ilyen NF4 nél is? :U
Ki fogom próbálni.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1538) Norbo03 válasza SystemRoot (#1537) üzenetére


Norbo03
őstag

Oksa. Majd írj h h alakul a dolog.

(#1539) Csaba.... válasza SystemRoot (#1533) üzenetére


Csaba....
senior tag

Hello!

A problémát elsősorban az NCQ okozza. Nekem is szokott ilyet csinálni, de szerencsére csak ritkán.
Javaslatom: tedd fel a 6.70 chipset drivert, telepítsd fel hozzá az IDE_SW-t (de az Nvidia tűzfalat ne), reboot, utána amennyiben nem indul el, akkor csökkentett módban vedd ki az NCQ-t utána restart, és ekkor el kell indulnia a rendszernek. Majd ha felállt a rendszer, akkor engedélyezd az eszközkelezelőben, és elvileg ezután ha más gond nincs, akkor el ''kell'' indulnia a rendszernek.

Viszont az sajnos az könnyen előfordulhat, hogy így sem fog működni tökéletesen, mivel a Maxtor DiamondMax10-nek gondjai vannak az Nforce4-el, ezek közül is az Asus SLI lapjaival. A problémát ez esetben a Maxtor által kiadott firmware frissítés oldja meg. (amennyiben elküldöd a HDD-t egy Maxtor hivatalos szervízbe, ingyen megcsinálják)

Üdv:
Csaba


[Szerkesztve]

(#1540) kzoleeka


kzoleeka
tag

HELLO ALL!

Lenne egy olyan aprócska problémám, hogy van egy gépem amire szeretnék egy vindózt telepíteni, de folyton a szgép vizsgálata közben fekete képernyő előugrik ozt utánna semmi vagy jön a kékhalál!

Én RAM vagy vinyó problémára gondolok, de a vinyó elvileg jónak tűnik mivel szépen megy egy másik gépben :F

Ha estleg tud vki segíteni akkor előre is THX!

HALI!

(#1541) Norbo03 válasza kzoleeka (#1540) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát ha a vinyó szépen megy egy másik gépben akkor valószinüleg nem azzal van a gond. De a ramot nem tudod h jó ezért futass le egy memtest-et és ellenőrizd le vele h az-e a baj. Van Cd-s meg Floppy-s változata beboot-olsz velük és már fut is a teszt.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1542) Ultram3jor válasza kzoleeka (#1540) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Jol van benne a ram? Mármit hogy nincs-e egy kicsit kiesve, stb?

Üdv, Dávid

(#1543) Norbo03 válasza Ultram3jor (#1542) üzenetére


Norbo03
őstag

Tuti hogy jól benne van a ramja mert ha egy kicsit kijebb lenne tehát csak egy kicsit is nem érintkezne már sípolna az alaplap. kzoleeka közbe elküldtem nkd a memtest cd-s változatát mail-be. Írd ki cd-re és futtasd le. De image-be ird ki mert amugy nem fog müködni. Tehát kiírod image-be aztán újraiditod a gépet beállitod a biosba h cd-ről bootoljon és már fut is a progi.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1544) SystemRoot válasza Csaba.... (#1539) üzenetére


SystemRoot
őstag

Köszi szépen, sokat segítettél már nem nagyon tudtam mihez kezdeni, jelenleg az nV IDE kezelő driverét kitöröltem a halálba és így tökéletesen működik:DDD
Ma este nekiülök megint és megpróbálom megcsinálni ahogy mondtad.
Amúgy szted az nV IDE driver hiánya miben nyilvánulhat meg?
Gondolom némelyest lasabb sebesség és talán így az NCQ sem műxik:F
Szal kösz még1x. :R

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1545) SystemRoot válasza SystemRoot (#1544) üzenetére


SystemRoot
őstag

A probléma megoldódott, ki kelett kapcsolni a Native Command Queingot ahogy Csaba kollega mondta. Ez zavart be, emiatt nem tudott bootolni a rendszer. Valaszeg valami kis lap-winyó inkompatibilitás.
De így mostmár megy rendesen az nV 6.70 es driverrel.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1546) Ultram3jor válasza Norbo03 (#1543) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Még általánosban segítettem egy gyereknek xp-t telepíteni, nem sok sikerrel. Az volt a baj h nem volt a lapban benne rendesen a ram. No, mind1

Üdv, Dávid

(#1547) Norbo03 válasza Ultram3jor (#1546) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát nem tom de ha nincs benne rendesen akkor már rég visítania kéne alapnak h nincs benne ram.

[Szerkesztve]

(#1548) kzoleeka válasza Norbo03 (#1543) üzenetére


kzoleeka
tag

Köszi mindenkinek a helpet :R :DD :C

(#1549) kzoleeka válasza kzoleeka (#1548) üzenetére


kzoleeka
tag

Ja és RAM tuti jól benne van, mivel akkor eséje se lenne kifagyni +kékhalált nyomni :D , mert az elején hosszú sipolással jelezné is!

(#1550) #33347072 válasza Norbo03 (#1527) üzenetére


#33347072
törölt tag

A videokarit ahogy eddig az NGO optimalizált driverrel úgyanúgy gond nélkűl tudtam húzni ahogy eddig. Megnéztem a PCMark 05'-tel mit muzsikál de ahogy a kockák elkezdtek lefelé potyogni már lefagyott gép. A 3Dmark 05'-nél végigment gond nélkül viszont a 3dMark 06' cpu test betöltésénél szintén lefagyott. Biost frissítettem. Hot CPU Tester PRO v4.2.2 futtattam 2 órán át de hibát nem talált a procin lehet hogy a hiba szoftwer eredetű?


Most olvastam SystemRoot esetét vazze pont így jártam nemrégiben én is. Csak én elvittem szervízbe a gépet mert már tiszta ideg voltam hogy nem tudttam felrakni ilyen meg olyan hardverhibára (kékhalál) hivatkozva az Xp-t. Lehet hogy nekem is NCQ problémám van? Okozhat lefagyást játék közben, mert egyéb esetben gond nélkül megy a vas. Megnéztem hogy a WD Raptor 74,4 winyóm nem támogatja az NCQ-t viszont az eszközkezelőben meg be van kapcsolva. Van még két Wd250-es vinyó is a gépben ezek támogatják az NCQ-t és az eszközkezelőben engedéjezve vannak.

Akitud segítsen. Üdv.: gyzsoltee

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.