Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) sened válasza MartinIsti (#100) üzenetére


sened
csendes tag

Clear CMOS jumpert próbáltad?
Hangjelzés van?

(#102) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

Please help me!

Régi gépemet nem használtam kb 2 hónapig, most összeraktam, és ahogy bedugtam a 220-ba elindult (anélkül, hogy bekapcsoltam volna).
Csipog -> memóriával volt gond (nem volt benne)
tettem bele memóriát, de nem ment
cmos clear után elindult a gép, de nem ismerte fel a BILLENTYŰZETET (ps2), amit külön nem írt ki! Bepakcsolásnál villan a 3 led a billentyűzeten, de nem reagál semmire, ha egyszerre lenyomok 20 bill-t akkor sem csipog

Postolás után ezt írja ki:
CMOS checksum error - defaults loaded
ilyenkor kéne DEL-t nyomnom, és beállítani a BIOS-t, de nem reagál

memóriát, billentyűzetet próbáltam már többfélét is
gép ABIT KG7, 256DDR266

(#103) Calibos válasza MartinIsti (#100) üzenetére


Calibos
addikt

Tápegységed milyen?


Biztos hogy a szervizben frissítetek a Biost? Azért ha én egy szervizbe bevinném a gépet elvárnám tőlük hogy legalább ők is kipróbálják, így semmi értelme nem volt a szerviznek hisz ők nem is tudtak meggyőződni arról hogy üzemképes gépet adnak vissza… na meg a szervizes mondja hogy én futassam le a memtesztet.

(szerintem az alaplappal van gond, legalábbis én ott keresném a megoldást…)

mi lenne ha egy másik alaplappal próbálkoznál?

(#104) Dufresne válasza MartinIsti (#100) üzenetére


Dufresne
addikt

Valóban érdekes jelenség.
Amit én kipróbálnék, az egy másik táp, másik alaplap és másik vinyó. Ha nem a táp, az hamar kiderül, mert akkor a hibajelenség marad. A lap már bonyolultabb tudom, nincs mindig lehetőség másikban próbálkozni...:(
Elképzelhető, hogy valamiért behányt az északi, vagy déli híd és nemtudja rendesen kezelni a perifériákat. Lásd, sérült file a windos kötetben..
Ami még elképzelhető, hogy a vinyód kezd meghalni, nekem is volt hasonló gondom, hogy meghalt a rendszer, meg sérültek file-ok, igaz chkdsk midig megoldotta. Igaz ez nem magyarázná a se kép se hang efektust indításnál.
Azért ha tudsz tényleg futass le egy memtestet (memtest86), ha eljut 8-10-ig pass-ig hibátlanul, akkor szinte biztos, hogy e memcsiknek nincs baja, csak ez beletelik jó pár órába, hogy kipróbáld:) Ha ez ok, akkor tényleg szinte biztos, hogy lap lesz a ludas és akkor ki kell valamit eszközölni a szervízbe jó rámenősen, különben nemnagyon fogsz tudni mit tenni...:(

(#105) Kicker


Kicker
senior tag

halo, én egy abit bh6ossal szenvedek amiben egy ati rage 8mb-s kari van és elsőre volt kép, azóta semmi.... beletettem egy pci-os kártyát, azzal is szar, jah és a monitor egy másik géppel jó volt.... ötlet? help please

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#106) Kicker


Kicker
senior tag

up

up

:U

:U:U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#107) kem


kem
addikt

Hali!
Ha csináltál már olyat, akkor vedd ki a procit, pasztázd újra, és rakd vissza.

szerk::B Megint csak az első 30 hsz-t láttam:D

[Szerkesztve]

Köszi!

(#108) Kicker


Kicker
senior tag

én mit kezdjek a géppel???? Abit BH6+ATI RAGE 8MB+64MB SD RAM, nincs kép........... legelső indításnál pöccre ment, kikapcsoltam, bele kukkantottam a házba(ezt nem kellett volna) aztán azóta nincs kép..... nem kéne a csippannia induláskor?? szedjem szét?? irjatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#109) Hideyoshi válasza Ati_X_321 (#102) üzenetére


Hideyoshi
tag

Lehet lemerült az alaplap gombeleme. Mennyi idős a lap?

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#110) Hideyoshi válasza Kicker (#108) üzenetére


Hideyoshi
tag

Vedd ki a vga-t, és indítsd el úgy, csipognia kell.

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#111) kem válasza Kicker (#108) üzenetére


kem
addikt

Először indítsd el úgy, hogy csak a legfontosabbak vannak rádugva a lapra:
vga
1 ram modul
enyi.
Vinyó+ilyesmit húzd le!
Ha úgy se megy, akkor szedd szét, és rakd ösze.(proci ki-->paszta-->be)

Köszi!

(#112) WillChi válasza Kicker (#108) üzenetére


WillChi
senior tag

Lehet, hogy valami megmozdult a gépben, ellenőrizz minden csatlakozót, nyomkodd óvatosan a helyükre a kártyákat.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#113) Dufresne válasza Kicker (#105) üzenetére


Dufresne
addikt

Másik gépbe próba a karikkal, ha mennek, akkor szar a lap, ha nem, akkor a kártyák:)

(#114) Kicker


Kicker
senior tag

lehúztam a vinyót, cd-t de meg se nyikkan.... az elem lemrülése okozhat ilyet??? egy indítást bírt aztán lemerült örökre... vagy szedjem szét aztán újra összerakjam?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#115) WillChi válasza Kicker (#114) üzenetére


WillChi
senior tag

Nálam korábban a videokártya csinált ilyet. Nem volt rendesen a helyén. Nagy feketeség, és semmi sípszó. Egy kivéte-betétel segített rajta.

Mod.: Ha az elem lemerül, akkor csak a beállításokat felejti el mindig, és az alappal indul újra.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#116) Kicker


Kicker
senior tag

8-szor szedtem ki s raktam be... jah és ha mindent kiszedek és csak áramot kap akkor sem sípol.... vkari, vinyó nélkül, de mingyá a ramot is kiszedem....

az a szép a történetben hogy egyszer elindult....... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#117) WillChi válasza Kicker (#116) üzenetére


WillChi
senior tag

Ha elindult, akkor van remény. :DDD Mozgass meg mindent, mert valszeg valami kontakthiba lesz (reméljük).

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#118) t_ferenc válasza Kicker (#116) üzenetére


t_ferenc
őstag

rá van kötve az alaplapra a speaker?

egy barátom asus p4p800-se lapjával hasonló volt a helyzet: még csak nem is akart sípolni - kiderült cserés a dolog.

if you fall seven times, stand up eight

(#119) Kicker


Kicker
senior tag

áááááááááá.... a speaker.... na az lehet hogy nincs rája dugva.... DE átmozgattam mindenit(kivéve a procit) valószínű kontakt hiba... egyébként RAGE vkari megláttam és a ramjai elég furán vannak ráhelyezve, olyan mintha bővíthető lenne, na azt megmozgattam... egyébként a pci-os kártya miért nem megy benne??? jumperolni kéne vmit? azzal se tudnék életet lehelni belé???

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#120) WillChi válasza Kicker (#119) üzenetére


WillChi
senior tag

Mármint eredetileg volt benne a PCI-os, vagy most akarod belepróbálni? Ha ez utóbbi, akkor a próbát megéri.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#121) Kicker


Kicker
senior tag

az igazság az hogy egyszer már beletettem.... de nem müxik...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#122) WillChi válasza Kicker (#121) üzenetére


WillChi
senior tag

Alaplapon AT/ATX tápcsati? Mármint, hogy megpiszkálad-e?

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#123) Dufresne válasza Kicker (#119) üzenetére


Dufresne
addikt

Meg kéne nézni a lap leírását. Ha jumperesen lehet állítani a VGA-t, akkor úgy kell, ha nem akkor bios-ban van lehetőség.

(#124) Kicker


Kicker
senior tag

megpiszkáltam mindent.... K.O. :((
szakember rokonom jön és kezd vele vmit....:P

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#125) WillChi válasza Kicker (#124) üzenetére


WillChi
senior tag

Sok szerencsét! Ha sikerül, akkor majd írd le ide, hogy mi volt a hiba mikéntje! :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#126) Kicker


Kicker
senior tag

ilyenkor utálom a gépeket, de vmiért mindig újra nekiállok... ez a szép az egészben....
az a baj hogy pasztám, tisztogató eszközeim nincsenek, leírás se, semmi... kösz mindenkinek a helpet... :R

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#127) MartinIsti válasza Calibos (#103) üzenetére


MartinIsti
csendes tag

Szia Calibos!

Nem tudom pontosan milyen a tápegységem, de tavaly decemberben egy Codegen 6066-os házat vettem táppal együtt.

Amúgy gondolom, hogy a BIOS-t frissítették, illetve hát nem tudtam leellenőrizni, mert otthon arra már nem volt időm. Ott kipróbálták a gépet, meg is mutatták, hogy működik, csak az a fene gond van, hogy ugye fél óra, 1 óra használat után (időnként már 10-15 perc is elég) mondja be az unalmast a kishaver. Annyit meg szerintem nem nyüstölték. Illetve ha nem csinálnak vele semmit, csak megy, akkor nem biztos, hogy kijönnek az általam produkált hibák.

A memtesztet meg azért nekem kellett (volna) lefuttatnom, mert mikor mentem a gépért, akkor tették csak bele a RAM-ot (én vittem, és mivel nem ott vettem, azért nem akaródzott neki először beletenni), és még kb. fél órát volt nyitva az üzlet, meg én sem akartam ott órákat álldogálni. Lehet, hogy kellett volna, de én nem elsősorban a RAM-ra gyanakszom már...

Ha se kép se hang, mit lehet csinálni? Kisütni a CMOS-t? (vagy nem így kell mondani?) Ha ezt megteszem, és a gyártó leírása alapján frissítem a BIOS-t, akkor elvileg menni fog? Ha már elindul, az is valami.
Tudtok ajánlani különböző tesztprogikat, amivel meg tudnám állapítani, melyik alkatrész akarja bemondani az unalmast?

Bocsi a litániáért, és köszi az eddigi segítségeket is!

''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

(#128) Szu


Szu
csendes tag

Hello Mindenkinek!

Gépem a következő:Abit IS7-E alaplap,P4 2,4GHz Celeronnal, 2x256MB RAM
Másfél évig hibátlanul dolgozott, de tegnap nem kapcsolt be.
Azaz bekapcsolt, de se kép, se hang...
Reset után indult a gép, mindne rendben is volt, IDE drive-ok megvannak, Memória OK, Proci: Celeron (24x100) 2,4GHz, stb...
Azonban a boot végén jött egy hibaüzenet:
CPU is unworkable or has been changed Check SOFTMENU.

Rögtön ellenőriztem is, minden AUTO-ra van állítva, procit jól látja. Azért a biztonság kedvéért nyomtam egy Optimized settings-t, elmentettem, majd restart, de ismét se kép, se hang.
Tápot lekapcsolom, újraindít semmi, resetre indul, de CPU figyelmeztetés továbbra is van.
F1-el át tudom lépni, a rendszer be is bootol, XP indul, minden OK-nak látszik, kivéve, hogy A: meghajtó eltünt (de DOS-os indítólemeznél sem látja), illetve Hardware Monitor nem indul, LOAD DEVICE Driver Failed.
Újraindít, Bios/PC Health Menu-ből eltünt a hőmérséklet, RPM, feszültségek...
Amin túl vagyok:
-új CR2032 battery
-CMOS Clear - összes változat
-BIOS frissítés-sikeres volt, hiba továbbra is fennáll
-új tápegység
-hűtés átszerel

Azt hiszem mindent megpróbáltam már, de minden új indítás után továbbra is csak Resettel indul a gép, a szokásos CPU hibaüzenettel.

Valaki találkozott már ilyennel?
Nekem úgy tűnik, nem látja az alaplap a proci hőmérsékletét, és ezért nem akar indulni. Szerintetek?
Hogy tudom ismét összehozni, hogy a Winbond rendesen működjön?
Pls, help!!!

(#129) Drótszamár válasza Szu (#128) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nekem az a gyanúm hogy az alaplapod a végsőket rúgja, de ne legyen igazam.

Igazából a lehetséges dolgokat végigpróbáltad. Nem tudom mit lehetne még tenni / állítani.


Talán még egy memtest, bár nem valószínű hogy mem hiba lenne.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#130) Calibos válasza MartinIsti (#127) üzenetére


Calibos
addikt

Ezekszerint Codegen tápod van.
Tanácstalan vagyok, akkora guru én sem vagyok hogy valami tuti jót mondjak.

Túlmelegedésnél is felmerülnek ilyen hibák

nem is tudom, progikat nem tudok mondani.
Memóriára- Memteszt
Videokártyára-3d-mark,
Procira- Prime95
Winyora- vannak különböző progik
alaplapra-max hőmérsékletmérő progit tudok mondani.

Tudom hogy nem egyszerű de nem marad más mint az egészet szét szedni és egyenként letesztelni. Ha van lehetőséged akkor egy másik alaplappal próbálkozni. Én erre más megoldást nem tudok mondani…sajnálom.

Marad a szerviz, mond el a problémádat és mond nekik hogy ne csak felületesen nézzék át!

(#131) Szu


Szu
csendes tag

Kösz az infókat, de ezeken már túl vagyok.

Tesztek: mind sikeresen lefutott, egyedül a hőmérsékleteket nem tudom mérni, már a BIOS-ban sem működik.
Nem Codegen a tápom, komplett vettem a házzal együtt, Mercury KOB AP4300XA. Viszont meglepetéssel veszem észre, hogy csak 300W-os, miközben 400W-osként vettem...
Tervben van lecserélni egy DTK-ra, hang problémák miatt (DTK nagyságrenddel halkabb ennél, tapasztalat)

Szétszedésen már túl vagyok, egyesével visszapakolgattam mindent, de semi nem változott.

Az összes IS7 CPU problémára vonatkozó fórumon már túl vagyok, de ilyet sehol nem találtam.
Valószínűleg ma még írni fogok a gyártónak is, kíváncsi vagyok a válaszukra.

Azért kösz!

[Szerkesztve]

(#132) Obi-1 válasza Szu (#131) üzenetére


Obi-1
őstag

A gyártóra ne számíts, valami sablon dumát küldenek majd!

Only a Sith deals in absolutes.

(#133) perempe válasza Szu (#131) üzenetére


perempe
addikt

CMOS clear (jumperrel)?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#134) Hideyoshi válasza perempe (#133) üzenetére


Hideyoshi
tag

Próbáld másik alapappal, szerintem visszaadta lelkét a teremtőnek. Esetleg, nézz meg minden érintkezőt a kártyákon, modulokon, egy kis korrózió sok mindenre képes...

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#135) Szu


Szu
csendes tag

Nos, rápróbáltam a szervízre, de, hogy ne legyen túl könnyű az életem, valószínűleg a cég megszünt.
Honlap nulla, telefonszám nem működik, e-mail-re csak a daemon válaszol.
KIRÁLY!!!

Tippnek hallottam, hogy keressem meg a hazai importőrt, de az a helyzet, hogy kiemelt forgalmazót nem találtam, de van egy rakás nagyker skik Abit alaplapokat forgalmaznak.
Mellesleg az egyik ilyen magát nagykernek nevező cégtől vettem...
5letként kaptam még: cégbíróság, ha szerencsém van jogutód születetett...
Tavaly februári a gép, igazság szerint Abit-re 2...3 év garit szoktak mondani, de teljesen mindegy, ha nincs hol érvényesítenem!

CMOS clearen túl vagyok, Bios frissítés sikeres volt, szétszerel-összerak után is változatlan a rendszer.
Még csak por sincs a rendszerben, nem hinnám, hogy valami korrodálhatódott volna.

Egy valami feltünt, P4, 2,4GHz Celeron proci van benne, de a BIOS automatikusan CPU core: 1,0875V állít be.
Tudomásom szerint max. 1,525V lehet (doboz és Intel adatlapok szerint), de Bios-ból csak 1,465V-ig lehet manuálisan húzni.

Vélemény?

(#136) Calibos válasza Szu (#135) üzenetére


Calibos
addikt

Már megint Abit alaplap...:(

(#137) Calibos válasza MartinIsti (#127) üzenetére


Calibos
addikt

Mi a helyzet nálad?

(#138) Dufresne válasza Szu (#135) üzenetére


Dufresne
addikt

Kondikat megnézted, hogy nem púposodott-e fel egynéhány, mert ha igen, akkor nem nagy csoda az üzemzavar. Régen volt jónéhány panasz abitra ilyen téren.
Floppy-t nem húztad le alaplapról? Ha még nem aztis megpróbálnám helyedben. Volt már nálam, hogy rossz floppy zavarta a rendszert, vagy éppen rossz IDE eszköz.

(#139) Szu


Szu
csendes tag

Kondik teljesen gyári állapotban vannak, megnéztem azt is.
Tudom milyen a púpos kondi, régen hobbiból robbantottuk fel Őket (bár nem alaplapokon!).

Valóban, a Floppy-ra gondoltam Én is, bár nem használtam túl sokat (1,5 év alatt kb. 5 alkalommal).
Első dolgom volt, hogy lehúztam floppy drive-t és az összes meghajtót, de akkor is jött a proci hiba.

Az IDE eszközöket tökéletesen látja, jól is dolgoznak. BIOS frissítés után szólt, hogy az IDE kábeleim cseréljem le 80 eresekre.
Az IDE1-nél meg is tettem, itt nem is szólt többet. IDE2 maradt a régi, itt még mind a mai napig figyelmeztet (kivéve, ha a BIOS-ban az UDMA-t megtagadom AUTO helyett)

Bizony ezelőtt Nekem is névtelen PII alaplapom volt (ZIDA), de soha nem volt semmi problémám. Pedig azt használtam vagy 3 évig.Sőt most egy ismerősöm megkapta, és azóta is megy Neki.

ASUS és Abit közül választottam, lehet,hogy rosszul?

(#140) bagyesz


bagyesz
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. 7.5x290-en próbáltam meg a tuningot. Előszőr csak nem bootolt be majd reset után szakaszos sípóló hang és semmi életjel. A bios-t reseteltem de semmi változás. Van valami ötletetek?

Köszi: B

ASUS P5B PLUS,E4400 2000@3000, CORSAIR XMS2 2048 675Mhz,GALAXY 8800GTS,550 HYPER MOD.

(#141) Szten Márs válasza bagyesz (#140) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

HOgy resetelted a BIOS-t?

(#142) bagyesz válasza Szten Márs (#141) üzenetére


bagyesz
tag

A jumperrel.

ASUS P5B PLUS,E4400 2000@3000, CORSAIR XMS2 2048 675Mhz,GALAXY 8800GTS,550 HYPER MOD.

(#143) Szten Márs válasza bagyesz (#142) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmm, hmmm. Fura, hogy utána is meg van a hiba. Biztos jól csináltad?
Amúgy akkor vedd ki az elemet egy fél órára... Mást nem tudok így hirtelen.

(#144) bagyesz válasza Szten Márs (#143) üzenetére


bagyesz
tag

Elötte is próbálkoztam már ilyenekkel, de a bios clear mindíg bejött. Nem lehet, hogy megadta magát az alaplap?

ASUS P5B PLUS,E4400 2000@3000, CORSAIR XMS2 2048 675Mhz,GALAXY 8800GTS,550 HYPER MOD.

(#145) Szten Márs válasza bagyesz (#144) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát én nemtom. Ha nem tévedek, mivel nem írtad oda neo hány, ezért sima neo alaplap, ami socket 754-es. ha 4x-esen hagytad a hyper transportot lehet, hogy nem szrette, mert 800 helyett 1160-ra lőtted fel, de nem kéne, hogy ekkora gondot jelentsen...
Hogy megadta volna magát a lap? Ciki lenne, mert tuningra nincs gari, de nem hinném.

(#146) bagyesz válasza Szten Márs (#145) üzenetére


bagyesz
tag

Visszavettem 3-ra. Milyen hardver hiba miatt szokott sípolni a gép?

ASUS P5B PLUS,E4400 2000@3000, CORSAIR XMS2 2048 675Mhz,GALAXY 8800GTS,550 HYPER MOD.

(#147) WillChi válasza bagyesz (#146) üzenetére


WillChi
senior tag

Az csak hagyján, hogy sípol, de mennyit és milyet?
Mod.: Az is fontos, hogy AWARD v. valamiféle más BIOS van rajta.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#148) bagyesz válasza WillChi (#147) üzenetére


bagyesz
tag

Kb. 3 másodpercenként sípól egy-egy hosszabbat. Az 1.58 beta bios van fenn.Ja és AWARD.

ASUS P5B PLUS,E4400 2000@3000, CORSAIR XMS2 2048 675Mhz,GALAXY 8800GTS,550 HYPER MOD.

(#149) bagyesz válasza WillChi (#147) üzenetére


bagyesz
tag

Elem ki-vissza és ok.

Köszi:b

ASUS P5B PLUS,E4400 2000@3000, CORSAIR XMS2 2048 675Mhz,GALAXY 8800GTS,550 HYPER MOD.

(#150) rATdrAgOn válasza bagyesz (#148) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hejho!

Valszeg ramhiba lesz, a folyamatos dudalas altalaban azt jelenti. A ritmus tapasztalataim alapjan alaplaponkent mas-mas szokott lenni, de valoszinuleg a ram hibas. Probald ki masik vasban, ha azzal megyen, akkor ket eset lehet:
-1. nem szereti a lap
-2. gallyra ment az eszaki hid -> lap kuka. :(

... most olvasom, hogy A64. Ajjajj! Akkor imadkozz, hogy a ram faradjon le, ne a procc. :)


Nem ertem, hogy minek kell tuningolni, ennek mar parszor hangot is adtam, de ez most lenyegtelen. :(





[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.