Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) nolika válasza pink75 (#399) üzenetére


nolika
aktív tag

Format C:
;]

mod:magyarul új xp és egy cmos clear!

[Szerkesztve]

(#402) Bubu79 válasza erdey_a (#396) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem, azok csak arra vannak, hogy fel tudd ébreszteni a gépet billentyűzetről, vagy USB eszközről ( pl. rágcsáló )
Végül is nem nézted meg másik táppal?

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#403) pink75


pink75
aktív tag

azért ne siessük el... :DDD
erősen videokarira kenném az egészet, ha már akkor kötekszik, amikor az xp még képben sincs - ezekkel az overclocking-okkal meg a monitor nem bekapcsolással
mindegy

xxx

(#404) KC


KC
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám a gépemmel...
Turkáltam a BIOS-ban, és sikerült elrontanom(a DRAM clock-ját emeltem 166-ról 200-ra).
Az óta nem bootol a gép, bootmenüig sem jut el, se kép se semmi.
Akkor tápot kihúztam, CMOS elemet kivettem, vissza...semmi.
Utána átállítottam a CMOS jumperjét arra, h clear configration, csak sajnos nem olvastam tovább a könyvecskét, hogy ilyen jumperállással nem szabad bekapcsolni a gépet, mert károsítja az alaplapot. Most gyakorlatilag ott vagyok ahonnan elindultam, csak attól tartok kinyírtam az alaplapot.
Valóban elrontottam az alaplapot?
Vagy van vmi más, hatásosabb módszer a BIOS visszaállítására? (bill kombinácio...stb)

A gép:
MSI K7N2 Delta2 LSR
Award BIOS
Athlon 2600+
512 DDR Ram PC3200
.
.
.
Aki tud, kérem segítsen!
Sürgős lenne!

Előre is köszi!

Kc

(#405) erdey_a válasza Bubu79 (#402) üzenetére


erdey_a
őstag

Ma vettem egy másik tápot (350W FSP). Az majd megmondja a frankót.
Ha azzal sem jó, akkor kardomba dőlök...:D

Vérboci

(#406) Bubu79 válasza KC (#404) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi!

Ezen a címen [link] találhatsz infót a BIOS lehetséges visszaállításáról, de bemásolom a szöveget neked ide:

For Award BIOS

1. Make a bootable floopy disk
2. Copy the Award flash utility & BIOS file to the said floppy disk
3. Create an autoexec.bat with ''Award_Flash_Utility BiosFilename'' in the content (e.g. awdfl823K w6378vms.130)
Sample on how to create an autoexec:
a. On Windows, open the notepad
b. On the notepad, write ''awdfl823K w6378vms.130'' (without the '' '')
c. Save the file as autoexec.bat
4. Boot up system with the said floppy (it will take less than 2 minutes before screen comes out)
5. Re-flash the BIOS & reboot.

Egyébként úgy tűnik, hogy sikerült megfektetned a BIOS ROM-ot :(

Erdey_a: szorítok Neked ;)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#407) S.Feri válasza Match (#398) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv4

Vagy a hütőd nincs rendesen a helyén. de lehet akár a táp is. Milyen tápod van?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#408) S.Feri válasza pink75 (#399) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Milyen géped van pontosan?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#409) KC válasza Bubu79 (#406) üzenetére


KC
csendes tag

Köszi, megoldódott...

J10-es jumper safe módba, aztán már be tudtam lépni a biosba...
Tanulság: Végig kéne olvasni a kezelési utasítást....

Mégegyszer köszi!

Kc

(#410) Bubu79 válasza KC (#409) üzenetére


Bubu79
addikt

Az jó ! :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#411) nolika válasza KC (#404) üzenetére


nolika
aktív tag

Nem biztos a Jumoer visszaállítottad on-ra???
mod:ok akkor lényegtelen!
1ébként én is jártam így!
Egy 366 mmx pentiumot húztam egy!100ra tettem az fsb és nem jott be a POST!
Kivettem az elemet és még be se kapcsolt!!!!:D:D:D
Utána cmos clear és már gurult!

[Szerkesztve]

(#412) pink75 válasza S.Feri (#408) üzenetére


pink75
aktív tag

szia, adataimnál az adatok
american megatrends :DDD bios
v1014 volt és v1019 van fent jelenleg
szétszedtem, kitisztogattam, de ugyanúgy rebootol a kurzor megjelenése előtt

xxx

(#413) erdey_a válasza erdey_a (#405) üzenetére


erdey_a
őstag

Naszóval...

Új táp a gépben, sípolás, ciripelés megszűnt és még csendesebb is mint az Acorp volt :D

A probléma viszont továbbra is fennáll. Az már biztos, hogy a táp jó. (350W vadiúj FSP amúgy)
A proci a helyén, hűtés megy. Csak a memóriával lehet gond, gondoltam.
Hosszas próbálgatás után a következő tapasztalatokat szűrtem le.
A gép bármilyen tetszőleges 2 memória behelyezése esetén nem bootol, vagy ha bootol, akkor a windows indításánál restart, vagy fagyás.
A következő memókkal próbálgattam, minden lehetséges kombinációban: 256 Samsung, 512 Samsung, 512 PQI. Párban tehát sehogy nem indul, illetve a 256-ossal önmagában sem. Ha csak az egyik v. másik 512 van benn (bármely foglalatban a kettő közül) akkor minden szép és jó.

Kérdem én, mitől van ez? Alaplap? Vigyem vissza garanciába? Zsír új... (2 hetes lesz)

Vérboci

(#414) Rez_Grof válasza erdey_a (#413) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Időzitések rendben vannak? Ha igen akkor és nem megy akkor vissza garba.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#415) Bubu79 válasza erdey_a (#413) üzenetére


Bubu79
addikt

BIOS frissítést próbáltad? Elvileg a garancia nem száll el, de kérdezd meg ott, ahol vetted.
Az Acorp miatt pedig ne bánkódj, egy kategória a vargányával, konfiggyilkos :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#416) erdey_a válasza Rez_Grof (#414) üzenetére


erdey_a
őstag

Időzítések?
Kérném szépen bővebben... Ez nekem nem mond semmit.

Bubu79: A legfrissebb BIOS van rajta, gyárilag, hogy felismerje a 64 bites sempronokat is. Ennél nincs frissebb.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#417) Bubu79 válasza erdey_a (#416) üzenetére


Bubu79
addikt

Hát ez nem jó hír...
A PQI-on a saját memoria IC-i vannak, vagy Samsungok? Egy Gigabyte-nál jártam úgy nemrég, hogy a Samukat nem szerette, pontosan ugyanígy, ahogy a Tied.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#418) Rez_Grof válasza erdey_a (#416) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Memória időzítések (advanced chipset feature cim alatt szoktak létezni), milyen deszkád van? Az ami az aláirásodban van?

[Szerkesztve]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#419) erdey_a válasza Bubu79 (#417) üzenetére


erdey_a
őstag

A PQI-n PQI chipek vannak. De az nem az én memóm amúgy, a sógorom gépébe szereltem be, csak a teszt végett vettem ki.
Nekem egy 512 és egy 256-os ''brand'' samsungom van, ami eddig vígan ment egy Asrock K7VT4A+ lapban, de a jelenlegiben Asrock K8 Upgrade VM800 nem akarnak együtt menni. De mint mondtam, A PQI sem akar senkivel sem közösködni.

Rez_Grof: Asrock K8 upgrade VM800 alaplap. A BIOSban tudom, hogy hol vannak ezek , csak nem tudom mire jók, illetve milyennek kellene lenniük.
Megjegyzem, a 256-os memóval a biosig el sem jutok.

Vérboci

(#420) Rez_Grof válasza erdey_a (#419) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Állítsd mindet a lehető legnagyobbra. Ha úgy se megy akkor gariztasd le.
Melleseleg szeritnem nem a legújjab bios van rajta mert a legújabb az alig 1 hetes :D
[link]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#421) Bubu79 válasza erdey_a (#416) üzenetére


Bubu79
addikt

CAS Latency (CL); TRCD; TRP; TRAS; , ezek a lapodnál az időzítések, de ahogy elnézem, ezek alapértelmezésben AUTO-n vannak...
a szokásos beállításuk pedig általában: 2,5-3-3-7 fürgébb memóriáknál 400-on
3,0-3-3-8 kicit lomhábbaknál ( Vigyázat, a TRP és a TRAS a kézkönyv szerint a BIOS-ban fordíva szerepel ! )
Egyébként tényleg az Advanced ben van, ahogy Rez_Grof mondta :)

Most olvastam csak a memo-s hsz-edet...
Próbáld meg felrakni a Rezi által említett BIOS-t, és ha azzal is sz@raxik, vidd vissza gar-ban

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#422) erdey_a válasza Rez_Grof (#420) üzenetére


erdey_a
őstag

Mennyire befolyásolja az én problémámat, hogy az 1.8-as Bios (1.7 van most) támogatja a 939 tűs újabb revíziójú procikat?
Nem hiszem, hogy segítene bármit is.

A kérdésem inkább az, hogy jelenthet-e alaplap problémát a vázolt helyzet, vagy nem.
Az alaplapnak mennie kellene két különböző memóriával?

Mi van akkor, ha a két memória időzítése más és más?

Vérboci

(#423) Bubu79 válasza erdey_a (#422) üzenetére


Bubu79
addikt

Ugyan a gyártó nem írta bele a leírásba, de előfordulhat, hogy javítottak a memoria kompatibilitáson is. Minden sz@rt nem szoktak beleírni, mert akkor a kutya sem venné a lapjukat.

A memok időzítése pedig csak akkor gáz, ha a gyorsabbik időzítés van beállitva, mert akkor a lassabb modul nem bírja a tempót, és instabil lesz a géped
Elvileg bírnia kéne a lapnak a két különböző memóriát, de mint tudjuk minden dobozon rajta van, hogy Plug&Play, soxor mégsem megy az a tetű kártya :D


Hoppá, most néztem csak, hogy Rez_Grof-nak szólt a kérdés, bocs :R

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#424) erdey_a válasza Bubu79 (#423) üzenetére


erdey_a
őstag

Az a lényeg, hogy válaszol valaki :D

Szóval csak akkor van gond, ha manuálisan nagyobb időzítést állítok be, mert ha auton van, akkor a lap gondolom a lassabbikhoz szinkronizál nem?

Ez mondjuk nem magyarázza meg, hogy a 256-os modullal miért nem indul el. Másik gépben (K7-es Asrock) frankón műxik minden.

Leszedtem közben az új biost. Megpróbálom frissíteni. Még sosem csináltam ilyet. Ha egy fél órán belül nem vagyok, akkor nagyot szoptam :O

Vérboci

(#425) Bubu79 válasza erdey_a (#424) üzenetére


Bubu79
addikt

Igen, SPD alapján, azt hiszem.
A frissítésnél meg reméljük a legjobbakat :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#426) erdey_a válasza Bubu79 (#425) üzenetére


erdey_a
őstag

No... BIOS frissítés rendben lezajlott, de a helyzet változatlan.

Most is végigpróbáltam az összes lehetőséget, de a 256-ossal sem egyedül, sem párban nem bootol, illetve az 512-esek sem mennek együtt, csak külön külön.

Az én memóim szarok, vagy azért ennyire nem kéne válogatni a lapnak?
Visszavigyem?

Vérboci

(#427) Bubu79 válasza erdey_a (#426) üzenetére


Bubu79
addikt

Csak hogy meg legyen itt is : [link]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#428) Rez_Grof válasza erdey_a (#426) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Vidd vissza! Szivjanak vele ők! De vidd a ramokat is hogy lássák!

Elvileg lehet válogatós egy lap, de ennyire azért nem szokott az lenni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#429) erdey_a válasza Rez_Grof (#428) üzenetére


erdey_a
őstag

Ahogy az offben is leírtam, a válogatás oké lenne, de azt gondolom, hogy elég sok emberke vásárolja ezeket a samsung csipes olcsóbb ramokat.

És ha válogatós lenne, akkor önmagában sem vinné a ramot. De ha csak egy modul van benne, akkor megy, Ha kettő, akkor nem...

Szétszedni, összerakni, cserelapra várni... VÁÁÁÁÁÁÁ :O

szerk: Ha most leveszem a hűtőt a prociról, akkor kell vennem rá új pasztát? Vagy ami rajta marad a hűtőn meg a procin az jó lesz?

[Szerkesztve]

Vérboci

(#430) Bubu79 válasza erdey_a (#429) üzenetére


Bubu79
addikt

Mindenképpen újra kell pasztázni, mégha ez egy melegedésre hajlamos Sempron is !
Ugyan nem rég óta használod a lapot, és a paszta még képlékeny lehet, én mégis inkább újrapasztáznám. Előtte régi maradvány letöröl mindkét felületről, alkoholos lemosás, és úgy fel a paszta :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#431) erdey_a válasza Bubu79 (#430) üzenetére


erdey_a
őstag

Melegedésre hajlamos sempron??? 31 fokos :Y

Lehet egyáltalán pasztát kapni? Árlistákon nem nagyon szerepel. Drága?

Vérboci

(#432) Bubu79 válasza erdey_a (#431) üzenetére


Bubu79
addikt

Hoppá, lemaradt a nem :B Bocsi :R Ha megnézed az adataimnál, láthatod, hogy én is azt használok ( K7-est ugyan ) tehát tényleg csak elírás :B

Egyébként lehet kapni, bár én azt használom, ami a videokártya hűtőkhöz adott paszából megmaradt ( fecskendős kivitel ) / van már néhány darab :D /
Külön nem hiszem, hogy olyan fergetegesen drága lenne :)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#433) erdey_a válasza Bubu79 (#432) üzenetére


erdey_a
őstag

Hát köszi... akkor azt hiszem, hogy szerdán bemegyek a boltba, vázolom a problémát, aztán ha azt mondják, hogy le lehet gariztatni, akkor szétkapom a gépet és beviszem nekik...

Jövő héten kiderül...

Illetve még megpróbálok egy ugyanilyen samsung memót szerezni, mint az enyém. Ha azzal megy párban, akkor csak inkompatibilitás. Ha nem, akkor...

Vérboci

(#434) Bubu79 válasza erdey_a (#433) üzenetére


Bubu79
addikt

OK. Legyen szerencséd! ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#435) Sir Riccio válasza erdey_a (#433) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Sajnos el kell hogy egy kicsit keseritselek, ugyanis köztudott hogy az s754-es konfigok nagy többsége engedélyezett C&Q mellett nem hajlandó 2 vagy több memória modullal stabilan müködni. (ez a tény nem függ a RAM márkájától, gyártójától, inkább attól hogy ''egy vagy kétoldalas'' a modul) Mindenképp megér egy misét: letiltod a C&Q müködését,- legalább egy teszt erejéig,- / BIOS-ban és WIN energiagazd lehetőségek / és ha akkor stabil, a választás lehetősége a tiéd, egy modult használsz vagy a C&Q mellett döntesz.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#436) erdey_a válasza Sir Riccio (#435) üzenetére


erdey_a
őstag

2800+-os sempron nem támogatja a CnQ funkciót, így le is van tiltva... :(

A 256-os rammal be sem bootol, pedig az egyoldalas...

Vérboci

(#437) Sir Riccio válasza erdey_a (#436) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nekem a 2800+-os A64-ekkel volt sorozatosan ilyen jellegü gondom, ezért irtam a fentieket, feltételezve, hogy azonos a probléma, de ezek szerint a gyártó ''megelőzött.
Viszont az emlitett procik mindegyike stabilan ment C&Q nélkül akár három modullal is. Sajnálom hogy nem tudtam segiteni.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#438) toM517


toM517
aktív tag

Hi all!

az XPm olyat ir ki indulas elott, hogy Windows\System32\Config ban valami fajl megserult vagy mittomen es keri a windows CD-t hogy arrol javitson, asszondja a Reapir-val siman megcsinalom... Ki add egy parancssort es neekm fogalmam sincs mit irkaljak bele, hogy helyrerazodjon... Valaki okos megmondana nekem mit kell tennem? probaltam mar a Chdsk-et /p /r parancssal Meg hogy Fixboot es hasonlokat. Egyszeruen egyikr naprol a masikra csinalta, semmi elojel vagy barmi

Pls HELP ME!!!!

(#439) slider000 válasza DooDoo21 (#30) üzenetére


slider000
csendes tag

Szisztok! Van egy kis problémám, szóval tegnap este egy boot vírus fészkelte be magát a gépembe, és nem indul el a gép vagyis csak az oprendszer nem tölt be, meg a vinyómat se egészen annak és olyan méretűnek ismeri fel mint amilyen valóljában.Ha tud valaki akkor segítsen légyszi.

(#440) ati05 válasza toM517 (#438) üzenetére


ati05
aktív tag

Tedd be az xp cd-t és úgy indítsd a gépet ne nyomj meg billenytyűt amikor azt írja ki hogy nyomj bill.-t ha cd-ről akarsz indítani... Akkor nyomd meg a j (javítás) gombot mikor ezt kiírja és újraindítás és jó lesz!!!

(#441) angel_side


angel_side
csendes tag

Hi!

Volna egy elég nagy gondom.. bármilyen hozzászólást szivesen veszek!
Szoval, a gépem újabban akármikor hajlandó kikapcsolni magától.. windows logokban semmi üzenet.. persze ez nem is csoda.. hiszen akár a biosban, vagy a rendszerindító menüben, vagy POST közben is leáll.. bármilyen verziójú BIOS esetében előjön a gond..
A táp jó, legalábbis elvileg.. mert másik táppal is megcsinálja..
A proci hőmérséklete sem nagyobb 35-40 foknál. az északi híd kb. 40 fok.
overclocking nincs..
A VGA kartya egy régebbi Mx440-es, de az is megy másik lapban.

Jelenleg van:
MSI K8N neo platinum
sempron 3000+ 64bit
1*512MB kingston
380W cooler master táp

Ja a másik dolog, hogy a procimról tudtok valamit?
Kiváncsi lennék, hogy milyen model, mert a elvileg unknown!!
Name AMD Sempron 3000+
Code Name Palermo
Specification AMD Hammer Family processor - Model Unknown

Kösz előre is minden hozzászólást!

[Szerkesztve]

(#442) Mort


Mort
csendes tag

sziasztok!

következő péniszt szopom egy napja:

vadiúk A7V880
Radeon 9600 pro 256megs
vadiúj Samsung 200gig hdd sp2104n
Xp 1800+
vadiúj táp, vmi pfc

---------
1. Knoppix linuxról bebootoltam, leformáztam a hddt
2. Restart, windows xp install betesz, boot
3. Kivétel nélkül minden esetben amikor el kellene fogadnom a szerződést (tehát entert nyomtam, hogy igen kérem a vindóz installt) abban a pillanatban kikapcsol a gép. Kicseréltem hdd kábelt, memóriákkal szórakoztam, kicseréltem nvidia gf2 mx400ra a vidkártyát és semmi. kivétel nélkül minden esetben ugyanott restartol a gép. magyar xp install cd kicsit előbb rebootol

pc tradeben vettem, épp ott volt egy srác, utólag mondta partnerem hogy ugyanezzel az alaplappal volt ott és hogy én vittem el az utolsót.

szerintetek ez mi lehet?
:((( :(( :(

(#443) Gorneck válasza Mort (#442) üzenetére


Gorneck
titán

Knoppix alatt mire formáztad a vinyót?! Nem vok linux-os, de fat32 vagy ntfst kell a winfosnak...linux nem mást használ?

Boltban rakták össze a gépet? Cpu borda a helyén van rendesen?! Venti?! Memtest?

Gorneck#1239

(#444) Mort válasza Gorneck (#443) üzenetére


Mort
csendes tag

szia és köszönöm a gyors választ!

nem bolti, saját.
memtest nem volt, egyiket bent hagytam és játszom a foglalat cserékkel de érdekes módon egyszer vmi overclock dolgot írt ki a memóriára. elolvasni nem tudtam, mert úgy látom az a7v880nak hobbija a shutdown

borda rendesen rajta van a cpun, BÁR 1800+ xp a cucc mégis azt írja hogy 1,15 GHZ holott 1533 az 1800 XP. Ez is fura?

most ott tartunk, hogy kiszedtem egy másik gépből egy tápot.

(#445) Mort


Mort
csendes tag

szóval egy másik tápot de azzal is kikapcsol. mindig ugyanott. ja ha a régi windozet akarom bebootolni akkor kékhalált kapok

(#446) Mort válasza Mort (#445) üzenetére


Mort
csendes tag

nem formáztam hanem töröltem a partíciókat de ha lehúzom a winyókat és úgy indítom a windoz installt akkor is resetel ugyanott mert csak utána szólna hogy 'hé nincs winyó'

(#447) Gorneck válasza Mort (#444) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet a memória ludas...

Gorneck#1239

(#448) toM517 válasza ati05 (#440) üzenetére


toM517
aktív tag

Hali

Az tuti nem jo
Mar probaltam, valamit irni kell bele, de mit??
probaltam mar par goldot CHDSK /p, /r meg ilyenek, szarakodott egy darabig azt ujrainditottam, semmi valtozas...
Na pls valaki valami okosat

(#449) Zofren válasza Mort (#442) üzenetére


Zofren
aktív tag

jobb lenne egy win98 boot disk és azzal formázni vagy pedig ezt beirni: fdisk /mbr

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#450) MikySoft


MikySoft
tag

Sziasztok!

Igaz az én gépem beindul...de nem találtam más topicot a kérdésemre..
szóval....
bekapcsolom a gépemet, minden tuti jó windows bejön..egyszóval király...
de egyre gyakrabban ''megáll a gép'' ezt ugy értem hogy pl.: netezek...közben zenét hallgatok...és azt veszem észre hogy a zene megáll...és a gép teljesen megfagy...semmire nem reagáll...ezt lassan fél éve csinálja...de egyre gyakrabban
segítsetek mi lehet a baj.? netán rosszul hűtöm a videókártyát vagy a Procit?
UI. Nem lesz kékhalál...sőt a kép is megmarad csak lefagy.de semmi fekete kép..
jah, és ha monjuk lefagy utána resetelek...és ujra bekapcsolom akkor semmi abaj...szóval nemértem
talán próbáljam meg ujra telepíteni a windows?

minden infót szívesen meghallgatok

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.