Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Bubu79 válasza smilecat (#700) üzenetére


Bubu79
addikt

Máskor is ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#702) pg012345


pg012345
senior tag

hali nem indul a gépem fel volt húzva és este kikapcsoltam másnap reggel nem indult el a táp meg a vinyó felpörög de kép nincs kiszedtem a videókártyát kipróbáltam a másik gépünkben és működött a ramok is jók a procit is kipróbáltam az is jó minden szerintem az alaplap behalt:F
mi a vélemény????????????

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#703) pg012345


pg012345
senior tag

ja és valami jó tuningbarát alaplapot is ajánlhatnátok 16500ft körül lehet új és hasznáűlt is!

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#704) Bubu79 válasza pg012345 (#702) üzenetére


Bubu79
addikt

Clear CMOS-t próbáltad ( CLRTC néven fut a jumper a lapodon, a gombelem alatt jobbra )? Alapba rántatod vele a BIOS beállításokat - ezzel együtt a tuning FSB-t is.
Ne temesd még el az alaplapodat ;)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#705) KKrisz! válasza pg012345 (#702) üzenetére


KKrisz!
tag

Csá!

Az alaplapon lévő jumper állítsd át Clear CMOS állásba, majd vissz. Ilyenkor a deszka visszatér a default beállításokra. Próbáld ki, hátha utánna elindul.
Nekem is segített, mikor a memória időzítések hatására (húzás) nem indult a gép!

Celeron 1,8Ghz, 768MB RAM, ATi Radeon 9600pro

(#706) pg012345


pg012345
senior tag

megpróbáltam amit mondtatok kösz de sajna nem segített még az elemet is kiszedtem és vissza de úgysem nem tom mi lelte:O

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#707) KKrisz! válasza pg012345 (#706) üzenetére


KKrisz!
tag

Akkor lehet hogy tényleg behalt a lap. :(
De... lehet még a táppal is gond. (talán...)

Celeron 1,8Ghz, 768MB RAM, ATi Radeon 9600pro

(#708) pg012345


pg012345
senior tag

szerintem azzal nincs semmi baj van neon a gépbe megnéztem bekapcsoltam és világított!!!!!! lehet hogy veszek egy dfi nf2 nevű alaplapot;]

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#709) pg012345


pg012345
senior tag

úgy ajánlották hogy jó a tuninghoz meg minden utánanéztem nem is rosz:)

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#710) KKrisz! válasza pg012345 (#709) üzenetére


KKrisz!
tag

Az NForce-s alaplapok tényleg jók!!! Tehát hajrá és hozhatsz eggyet nekem is ;) ;)

Celeron 1,8Ghz, 768MB RAM, ATi Radeon 9600pro

(#711) pg012345


pg012345
senior tag

miért neked is behalt??????????????????,,,

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#712) pg012345


pg012345
senior tag

még az abit kv7 alaplapot is ajánlották az is jónak tűnik és olcsóbbbbbbbbbbbbb!
nem tok választani:B

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#713) Bubu79 válasza pg012345 (#712) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi!

A VIA-s sem rossz, de ha teljesítményt is szeretnél, akkor egy NForce-ossal jobban jársz

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#714) pg012345


pg012345
senior tag

akkor most milyet vegyek a dfi-t:)

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#715) Bubu79 válasza pg012345 (#714) üzenetére


Bubu79
addikt

Nemcsak a DFI gyárt NForce-os lapot ;)

A VIA KT600 nem támogatja a Dual Channel memoria kezelést - bár közel sem számít annyit a K7 nél, mint reklámozzák, de azért fürgébb, mint egycsatornásnál.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#716) Ivan.v


Ivan.v
csendes tag

Hi
van - MSI K8N Diamond lapom
- His Radeon x800GTO PCi-e

és az a problémám hogy ezeket átpakoltam 1 másik házba és nem jó...
Beindul a gép meg minden csak képet nem ad
Kihúztam bedugtam mindent csináltam a kártyával utánna
Egy másik tápot is kipróbáltam és úgy se.
De közben észrevettem hogy az alaplapon világít egy kék LED ami nem szokott.
szal várom a jó tanácsokat metr tehetetlen vagyok..... :(

(#717) VogrOn. válasza Ivan.v (#716) üzenetére


VogrOn.
tag

ha van az alaplapodhoz leirás lesd már meg hogy mit jelent az ha kivillan az a kék led...

AMD Atlon XP 3200+ ; MSI K7N2 Delta ILSR ; 2x512 Kingston 400MHz DDR, 200Gb+120Gb+20Gb HDD; ATI Radeon 9800PRO; LG DVD-RW 16X

(#718) Lacixx


Lacixx
tag

Sziasztk! Teljesen készen vagyok...:((
Adott a gépem(leirásomban találjátok). Vittem haverhoz, kicseréltük ben a procit. Betettük az ő 2200+ osát az én gépembe, NEM INDUL. Szokásos nincs jel, vinyó pörög stb. Én proim nála ment! Majd vissza az én procimat az én gépembe, az se megy!!... És ezek után sehogy nem tudtuk életre lehelni a gépemet. Ötletek? Táppal nincs gond kiprbálva másik gépben. Bios reset, elem kivétel megvolt. Proci többször ujra rátéve. Vga kiszedve visszatéve, memoria hasonlóan. További gond, az alaplap NEM SIPOL! Akár a vga-t, akár a memet kiveszem egy hang nem jön ki belőle.
Szétment az alaplap? Lehet h hidegbe volt és tul hamar kapcsoltam be? Kondik ránézésre jók. Ötletek?!

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#719) kondor válasza Lacixx (#718) üzenetére


kondor
csendes tag

Szia!
Hasonlóan jártam... Gép összerakva, bekapcs - nincs kép. Monitor biztosan jó, akkor ez a vga lesz. Kerítettem másik kártyát, azzal sem ment. Akkor most mi van?! Látszólag minden működik, és nincs kép. És nekem se sípolt, hogy mi baja!!! Sokszori próbálkozás után sem változott a helyzet, utolsó kétségbeesésként, egy memóriamodullal, egy dvd-vel, vinyóval próbáltuk ki a gépet úgy, hogy NEM szereltük be a házba, csak saját dobozára fektettük rá! És így működött! Ezután vissza - most ott is működött, és azóta is megy!!! Azóta sem tudom, mi volt ez az egész - érthetetlen. Találgatni nem akarok, mert lehet hülyeséget írnák.
Próbáld ki te is minimális konfiggal, asztalon, hátha :F

http://vilag3.vegzetur.hu/?kar=11872

(#720) Lacixx válasza kondor (#719) üzenetére


Lacixx
tag

Tehát sem az alaplap semmi nem volt a házban? Hát ezt enmtudom, de várom sgitő hozzászolásotokat, én most off mer kivagyok idegelig. Kérlek segitsetek... :U

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#721) kondor válasza Lacixx (#720) üzenetére


kondor
csendes tag

Igen, így volt pontosan! Én is pont így éreztem, remélem neked is összejön! :C

http://vilag3.vegzetur.hu/?kar=11872

(#722) Csaba.... válasza Lacixx (#718) üzenetére


Csaba....
senior tag

Hello!

Próbáltad egy mem. modullal? (Nem mindegy melyik slotba rakod!)

(#723) SworD!


SworD!
tag

sziasztok,
van egy elegge nagy gondom, adott egy lap asus k8u-x, 2800 sempron proci s754, kingston 256 ddram fx 5500 videokartya 128mb.
a hiba a kovetkezo:
szoval a gep megy windows alatt kikapcsolod, vagy ujrainditod es mar nem akar feleledni a gep alapjaraton megy, a kepernyo villog, es nem ad semilyen jelzest. aztan tapkabel kihuzva, mivel a kapcsolora sem reagal ekkor!visszadugom par perc mulva es akkor beindul, de ism. ujrainditas utan megint nem akar indulni, es igy megy tovabb!
a gepre semilyen optikai meghajto, semmi nincs rakotve, csak lap proci mem, meg a videokari!
segitsetek, udv! :F

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#724) Lacixx


Lacixx
tag

Sziasztok!
Hát sajnos végleg kiütődöt a lapom... Nem indul el semmilyen variációval sajnos. Uj mem, uj proci, uj vga, uj táp és semmi.
Na ez van, megy vissza garba!

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#725) Tipi


Tipi
tag

Hello!

Nagyon be vagyok szarva mert nem tom, h mi lett az alaplapommal, ami mellesleg egy Abit IC7-max3! Szóval szeretném a segítségetek kérni, h mi lehet a probléma! A szitu az h 2005 12 28 éjszaka nyomattam nagyba a hülye játékaimat és ezután úgy gondoltam csinálok 1 friss rendszert mer má szarakodott 1 két dolog és csináltam is, ezzel még semmi gond hanem, jah hozzá teszem folytattam a játszást, a friss OP után! Nah és már olyan hajnal 5 óra (2005 12 29) lehetett amikor kikapcsoltam a gépet! Még mindig semmi gond hanem amikor délután be akartam kapcsolni a ''páááwer'' gombbal semmi reakció, jóvan mondom biztos lehúztam az érintkezőjét véletlen a lapról! Hát azzal semmi gond, oké BIOS reset de hát ez sem segített! ÓÓÓÓÓÓÓÓ tényleg most jut eszembe csináltam még az új rendszer elött 1 bios frissítést amit az abit honlapjáról töltöttem (http://www.abit.com.tw/page/en/download/download_bios.php?pMAIN_TYPE=Motherboard&pSUB_TYPE=Socket%20478) ez mind1 csak ide írtam! De jónak kell lennie a biosnak mármint a számának! Szóval nem kapcsol be a lap és nem tok rá jönni mié mert már másik táppal is próbáltam! Leírom a konfigom hátha segít: Abit IC7-max3, 2,4GHz Celeron, 2*256MB (Dual ch.) GEIL (USA), HIS Excalibur 9600XT Turbo chip VIVO 256MB, ENERMAX Noisetaker 370W!!! Semmit nem állítottam (nemhúztam semmit)!!!

SEGÍTSÉGETEK előre is köszönöm!!!:O:O:O

Jealousy - Lucy

(#726) sakto válasza Tipi (#725) üzenetére


sakto
őstag

táp elindul? vagy ad egyáltalán valami ''életjelet''?

(#727) Tipi


Tipi
tag

Semmi életjel!!!
Full fos!
:O

Jealousy - Lucy

(#728) SworD!


SworD!
tag

az en gondomra nem tud senki sem megoldast?

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#729) Csaba.... válasza SworD! (#723) üzenetére


Csaba....
senior tag

Én egy MSI lappal tapasztaltam hasonlót.
Annál az volt a gond, hogy a a memória alá bement egy kis kosz.
Nem sípol a lap?

(#730) Csaba.... válasza Tipi (#727) üzenetére


Csaba....
senior tag

Próbáltad másik táppal?

Ha meg se mukkan, (nem indulnak el a vetillátorok sem) és nem kábelezés gond, akkor sajnos annyi az alaplapnak.

[Szerkesztve]

(#731) sakto válasza Tipi (#727) üzenetére


sakto
őstag

probáld meg azért egy másik táppal!! bár pont a napokba volt egy oyan hogy egy nagyon drága táp ugyan elindult de mégsem ment a gép mvel valameik ág nem adta le a megfelelö feszültség értéket...és nem vol még egy éves (chieftec 550w)

(#732) Tipi


Tipi
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget már megoldottam a problémát! Egyik hardware nek sem volt működési baja csak lehet h ebbe az abit ic7max3 ak ba van 1 olyan védelem h ha valami nem érintkezik akkor nem indul (semmi életjel)! Jah processort raktam be rosszul nem érintkezett valamié!:R

Jealousy - Lucy

(#733) Ivan15 válasza DooDoo21 (#1) üzenetére


Ivan15
senior tag

A leírtak alapján a procid szerintem jó.
Nekem már szállt el processzorom a tünetek a következők voltak:
-azután, hogy elszállt soha többé nem jött vissza (ha egy proci elszáll akkor tuti kuka)
-a gép bekapcsolása után csak a táp ventit lehetett hallani és a wincseszter pörgését -mert a tápból azért kapott áramot
-semmilyen beolvasás sem a biosból, sem a vinyóból nem történt -ennek megfelelően a házon a töltést jelző villogó led is sötét maradt -nem világított folyamatosan mint neked.
-hiába kapott a vga áramot a tápból a monitor abszolút sötét maradt, hiszen a vga-nak is kell(ene) a alaplapi proci, hogy működni (tölteni -memóriából kiolvasni stb) tudjon.

Szóval a leírt tünetek alapján NEM a cpu-ddal van a gond. Én a leírtak alpján az alaplapra gondolnék.
''...viszont monitor nem kap jelet, és az optikai egér se kel életre.. HDD led egyfolytában világít.. ''
Ha a vga-d lenne szar az optikai egér életre kelne, az oprendszered is betöltődne rendesen -szóval hallanád hogy a wincseszter hangokat ad magából (szóval azt, h. tölt).

''...én kb 2 hét múlva jöttem haza, kiszedtem memóriákat, visszaraktam, hátul leszedtem csatlakozókat visszaraktam, és egyből indult.. gondoltam vmi kontakthiba lehetett..''
Igen, az alplapod valszeg kontakthibás, nem kezeli a ramokat. A procid tehát próbálja beolvasni az adatokat a wincseszterből (ezért folyamatosan világít a HDD led), de a folyamat itt véget is ér, az alaplapi ramokba már nem tudja azokat beírni, mert az alaplap talán nem is továbbítja őket.

2db 256mb-os ramod van, próbáld ki őket egyesével -ha úgy jó, az egyik ramod szar. (annak nagyon kevés az esélye, hogy mindkettő szar).

''....majd szintén 1-2 mp múlva újra bekapcsol anélkül hogy hozzáérnék a géphez.. .''
Szóval én az alaplapra gondolok. Én a helyedben szereznék egy másik alaplapot és belepakolnék mindent, ha úgy jó, az alaplapod tuti h. szar.

(#734) Ivan15 válasza DooDoo21 (#1) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ja bocs most nézem a dátumot (2004-10-09 17:32:22 ) szerintem DooDoo21 már rég megoldotta ezt a problémát :U

(#735) SworD! válasza Csaba.... (#729) üzenetére


SworD!
tag

hat a lap nem sipol!
semmi eletjelet nem ad ilyenkor!

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#736) Csaba.... válasza SworD! (#735) üzenetére


Csaba....
senior tag

Próbáltál biost frissíteni?

[Szerkesztve]

(#737) boygo


boygo
aktív tag

Srácok egy gyors segítséget kérek ! ;)
Bekapcsolás után 4hosszabb síp hang majd lekapcsol a gép. :F
Akkor is ezt csinálja ha minden kivan húzva.

[Szerkesztve]

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#738) hcsaba válasza Tipi (#732) üzenetére


hcsaba
tag

Tök jó hogy a procit is kiveszed az op rendszer cseréhez, és le se írod hogy azt is ki vetted!!!! :F

[Szerkesztve]

(#739) boygo válasza boygo (#737) üzenetére


boygo
aktív tag

Köszi, gondoltam hátha a Cmos segít azt jó lett. ;)

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#740) SworD! válasza Csaba.... (#736) üzenetére


SworD!
tag

igen problatam mar, a legujabb van most rajta!

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#741) Kubbi válasza SworD! (#740) üzenetére


Kubbi
tag

Szerintem próbáld meg egy normálisabb táppal.
Milyen tápod van?
Nekem egy rossz codegennel mindig ezt csinálta.
Beleraktam egy mégrosszabb valami ms industrial izét, azzal ment rendesen.

(#742) SworD! válasza Kubbi (#741) üzenetére


SworD!
tag

eloszor egy noname 350w tappal probaltam azutan meg egy ms industrial 400w tapot kotottem ra es semmi valtozas nem volt!

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#743) Kubbi válasza SworD! (#742) üzenetére


Kubbi
tag

Egyik rosszabb mint a másik :D
Gondolom a tápok másik gépben mennek rendesen...

(#744) SworD! válasza Kubbi (#743) üzenetére


SworD!
tag

igen mennek!

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#745) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ibm eserver xseries 206 alaplap + 3.4 prescott + 2gb ram. Asztalon összerakva megy, ha belerakom a házba nem indul :F
Már mindent leszigeteltem amire gyanakodtam.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#746) Shanroo


Shanroo
csendes tag

Problémám a következő:
Megy a gép, netezik a bátyám, egyszer csak megfagy, reset, de se kép se hang, hdd led folyamatosan világít, power led villog, majd abbahagyja, majd csak akkor villan egyet, ha resetet nyomok, síplni nem sípol. Kiszedtem belőle mindent, kivéve VGA, CPU, RAM, de semmi, ugyan azt csinálja.

Config:
P4/800FSB/2,8GHz/512kB/HT proci
Gigabyte GA-8S655FX lap, egy SIS 655FX és egy SIS 964 chip van rajta, integrált LAN, hang, PhoenixBios D686 típusú bios chip
Elixir 512 MB DDR400-as RAM
AUSU ATI Radeon 9600XT/TD VGA
Codgen 300W-os táp

Nemrég volt kipucolva, úgyhogy nem hiszem, hogy a porral lenne a gond - bár mint kiderült, általában nem is azzal szokott.
Most átmegyek egy haveromhoz alaplapostól, procistól, mindenestől, és megpróbálok egy másik tápot, mert ahogy olvasgattam a topicot, ez is sűrű hiba szokott lenni.
Ha valaki tud valami biztosat, írjon, a cserélgetős dolgokat meg próbálom megszervezni, hogy rájöjjek mi lehet a baja.

(#747) Shanroo válasza Shanroo (#746) üzenetére


Shanroo
csendes tag

Ja és a táppal probléma nélkül megy egy 900-as Celeron, egy AT/ATX-es lapon (igaz abba nem kell bedugni a 12V-os (4-pin) ATX kábelt

(#748) morp válasza kraftxld (#745) üzenetére


morp
aktív tag

rakd fekvő házba, lehet hogy nem szeret fűggőbe lenni :D
komolyra fordítva, szerintem kontakt hibás, próbáld meg lazábban beszerelni

(#749) morp válasza Shanroo (#747) üzenetére


morp
aktív tag

attól még lehet a táp hibás, annak a konfignak lehet éppen nem elég a codegen féle 300w

(#750) Kubbi válasza kraftxld (#745) üzenetére


Kubbi
tag

Nem lehet hogy túl megfeszítetted a csavarokat? Vagy esetleg a vid kártyának a távtartóját eröltetni kell, hogy beférjen a házba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.