Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Bubu79 válasza fazksg (#1198) üzenetére


Bubu79
addikt

Hali!

Ha 1600+-os, akkor AthlonXP, mert a duron nem a PR ( Performance Ratio ) számot használja a processzor azonosítására.

Cseréltesd ki az alaplapon lévő kondikat, amik a proci körül vannak - nagyobb FSB-nél a proci megpróbál több naftát kipréselni a feszültség stabilizátorból, de mivel a kondik nagy valószínűséggel kiszáradtak, nem tud kellően stabil feszültséget szolgáltatni ( kevesebb energiát tudnak tárolni, ha kisebb a kapacitásuk... )
Előfordulhat, hogy a kondik látszatra megfelelőek ( nem púpos, nincs folyás alatta ) és mégis rossz ( Chaintech 7NJL4 - az összes kondi rendben lévőnek látszott, kicseréltem őket, a gazdája azóta is használja /egy Athlon XP2000+ van benne/. A gép egyébként újraindulgatott, nem állt fel a Win időnként és egyébként is meglehetősen kehesnek látszott )

Javítás után érdemes lehet javítani a ház szellőzését egy hátsó ventivel...

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1202) Cave Sedem


Cave Sedem
csendes tag

Bocs, ASUS P5S800-VM

XP is for the Hardest people!

(#1203) Bubu79 válasza Cave Sedem (#1202) üzenetére


Bubu79
addikt

Volt valami különösebb okod BIOS-t frissíteni? Úgy tűnik dobott egy hátast a lap...

A lapban a CrashFree BIOS 2 működik, helyezd be az eredeti BIOS-t tartalmazó CD-t a meghajtóba, vagy ha azt nem éri el, akkor készíts egy flopit másik gépen, amin a BIOS fájl a következően van elnevezve: P5S800VM.ROM

Ha nem jön be a fenti és még garanciális, akkor próbáld meg visszavinni - általában a BIOS frissítés nem vezet a garncia elvesztéséhez, de ez csak a bolt jóindulatán fog múlni...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1204) Bubu79 válasza Bubu79 (#1201) üzenetére


Bubu79
addikt

Ja, a cserekondik legyenek alacsony ESR-űek - ilyen pl. a HITANO EXR sorozata...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1205) Cave Sedem válasza Bubu79 (#1203) üzenetére


Cave Sedem
csendes tag

Sajnos 5 mp alatt nem jutok szinte semeddig sem, nem hogy a floppyig!
Nem igazán volt okom a biost frissíteni, csak arra gondoltam, hogyha egyx lehet .. akkor miért ne ... ÉN TUDATLAN!
Holnap megyek szervízbe, ''újratöltik'' a BIOSt!
Talán feléled még!

XP is for the Hardest people!

(#1206) Bubu79 válasza Cave Sedem (#1205) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez gáz. Sok sikert!

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1207) True Tibor


True Tibor
csendes tag

hali

nekem is lenne egy sürgető problémám, remélem lesz valaki hozzáértő, aki el is olvassa, ebben az áradatban :(


ott kezdeném, hogy volt egy idöszak amikor újraindulgatott a gépem (kb. 2 hétig) napi egyszer, általában játék közben (nem gépigényes játék, csak Heros4 közben) elöször rendszerhibára gondoltam, de egyszer csak, nem indult újra többet, be se lehetett kapcsolni, power gomra meg se nyikkant, gondoltam táp vagy alaplap hiba lesz, kipróbáltam a tápot egy másik gépben, ott ment, ezért vettem egy új alaplapot, most be lehet kapcsolni, most már bejön a kép odáig, hogy kiírja az energy feliratot, meg hogy milyen procim van, meg hogy milyen az alaplap chipsett-je, meg hogy dual channelben mennek a memóriák, aztán itt megáll (mintha kifagyna), mert ezután nem történik semmi. Hiába próbálok belépni a bioszba, nem veszi be a del-t, semmit. Nem tudom mi lehet a probléma. Van vkinek esetleg ötlete???
(A tápom amúgy egy 420-as chieftec, az alaplapom(az új) egy gigabyte I8PE1000-G)

imádom a focit

(#1208) Ricsi 15 válasza True Tibor (#1207) üzenetére


Ricsi 15
csendes tag

Nekem is ilyen ujraindulgatós volt a gépem, de aztán meghalt a lapom ujatt vettem nekem tökéletesen megy minden, nem tom a tieddel mi lehet!!! :F A LAPOM:ASUS P4p800s-x!! ;)

[Szerkesztve]

Hiszem, mert lehetetlen!!

(#1209) Ultram3jor válasza True Tibor (#1207) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Valszeg akkor a lapod elhalálozott. Vidd vissza, és gariban cserélik, ha nincs gari, buktad! Vagy esetleg elötte másik vinyóval próbáldd meg, mert ahogyan irtad, az szürödik le hogy még az ide-kábelen lévö dolgokat se ismeri fel. Huzz lem indent az idéröl és nézdd meg h ugy elindul e a llap, és eljutsz e a biosig!

Üdv, Dávid

(#1210) Ultram3jor válasza Bubu79 (#1206) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Látom itt már valaki senior tag lett :) grat!

Üdv, Dávid

(#1211) True Tibor válasza Ultram3jor (#1209) üzenetére


True Tibor
csendes tag

Ja, ja, én is az ide-kábelekre (is) gyanakodtam, úgyhogy miután nagy nehezen összedugdostam mindent le is húzkodtam, kivéve a vinyót, de akkor megpróbálom -ahogy tanácsoltad- azt is lehúzni, és kipróbálni, hátha akkor bejön a BIOS. Majd megírom az eredményt, de csak holnap (ma délután), mert már így hajnali 3-kor nincs kedvem vele sz@rakodni.

imádom a focit

(#1212) FPéter válasza True Tibor (#1211) üzenetére


FPéter
aktív tag

Azért próbáld ki a vinyódat is egy másik gépben, fene tudja...

(#1213) Norbo03 válasza True Tibor (#1207) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát sztem memória gondf lesz igy elsőre általába fagyás a memóriától szokott lenni de megjegyzem általába. Irtad h a ramjaid DC-be mennek sztem akkor vedd ki az egayiket hátha csak ennyi a bajuk.Csinálj egy CMOS cleart vagy vedd ki az elemet igaz mind a kettő ugyan azt csinálja de kitudja halottam már olyat itt a topikba h a CMOS clear nem sdegitett az elem kivétel pedig igen. jah meg ha lehetséges futass le egy memtst-et meg mozgass meg minden cstit hátha kontakt hiba.

(#1214) Rickenstein válasza True Tibor (#1207) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Úgy próbáltad már, hogy lehúzod a meghajtókat. (memteszt után azokat kezdi el nézegetni) Esetleg ha van USB pendrive-od, vagy valami hasonló külső meghatód, húzd le azt is.

PS C:\>_

(#1215) kmiki20


kmiki20
senior tag

Heló!

Problémám: Ha kiáramtalanítom a gépet,majd újra bekapcsolom a tápot a ledek égnek a lapomon (abit an7) de a gép nem indul el.Kb a 20 próbálkozásra(ki/be kapcsolgatom a tápot) elindul a gép,de ha pl dvd-t írók szétesik a kép kockás lesz,csíkos.Ha újraindítom a probléma megszűníik.(de dvd-t továbbra se tudok írni) Nem tom mi lehet a baj.Én első körben a tápra gyanakodtam,h nem ad elég áramot a gépnek(adataimnál az adatok) így vettem tegnap 1 enermax liberty-t.Remélem +javul....(vasárnap kiderül.)

Előzménye az esetnek: 1 rossz 3mas elosztó miatt a gép bekapcsoláskor leverte a biztosítékot 2-3*-or,majd utána ment rendesen.Azóta kicseréltük a 3mas elosztót :)

(#1216) Norbo03 válasza kmiki20 (#1215) üzenetére


Norbo03
őstag

Stemn ha szét esik a kép próbáld ki másik videokarival. Vagy kezd el cserélgetni a HW-ket meg nyomkodj meg minden csatlakoztót ezzel kizárva a kontakt hibűt és csinálj egy CMOS cleart sajnos mést nem tok mondani.

(#1217) kmiki20 válasza Norbo03 (#1216) üzenetére


kmiki20
senior tag

Vga,proc megnézve nincs bajuk szerencsére.Minden lelogó ''kábelt'' felkötöztem és leragasztottam a végüket(a lelogó kábel alatt azt értem,h sata csati,molex csati+amiben még áram keringhet).A lapot és a tápot nem tudtam kipróbálni másnál...Megnéztem a házat is nem-e testel(mert korábban másik gépnél,volt hasonló gondom),de a lap nem érintkezik a ház fém részeivel.. :U

cmos-clear is volt nem 1x,mert kódra indul a gép,és a rohatja nem akarta bevenni :D

[Szerkesztve]

(#1218) Ultram3jor válasza Norbo03 (#1213) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Mondta hogy kiirja hogy dual chennelben van a ram, szal azzal nem lehet igy elsöre gond!

Üdv, Dávid

(#1219) Ultram3jor válasza kmiki20 (#1217) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Az alaplapon esetleg karcolás, a 24pines csati rendesen rajta van e, stb. Ezek is megvannak?

Üdv, Dávid

(#1220) kmiki20 válasza Ultram3jor (#1219) üzenetére


kmiki20
senior tag

Sztem nincs rajta karc(mért lenne..)A 20 pines csati(mivel erre olyan megy,az sztem stabilan volt benne.Alig bírtam ''kiráncigálni'')

Vasárnap kiderül,h a lap, v a táp a ludas.(már vettem 1 új tápot :U )

[Szerkesztve]

(#1221) Primőr


Primőr
aktív tag

Sziasztok!
Gyors segítség kellene.

Új házat vettem, (thermaltake) és beleszereltem a gépemet. Viszont ahogy bekapcsolom a gépet, a ventilátorok nem pörögnek, a procié se, méghozzá a táp ventije is úgy látom, hogy lassú fordulaton megy.

Amikor a ventik áramszedőjét az alaplapra kötöm, akkor nem indulnak be a ventilátorok, de ha közvetlenül a tápra kötöm, akkor beindulnak.

A tápom (FSP 350W) hátulján levő kapcsológomb se világít kéken, mint ahogy szokott. Az alaplapi előírásoknak megfelelően kötöttem be a kábeleket, bár némelyik kábelen kicsit más felirat van, mint a leíráson. A tápcsatlakozókat is kihúztam és újra bedugtam, de nem segít.

Monitor sem indul be, de a meghajtók beindulnak (vinyó, dvd). Sípolás is hallható, (AMI bios) 2 hosszabb, és 8 rövidebb, ami videókártya gondra utal.

Talán csináljak bios resetet? (Azt ugye úgy kell, hogy kiveszem az elemet, aztán csavarhúzóval a két pólust összeérintem?)


Mi lehet a baj?

[Szerkesztve]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1222) Norbo03 válasza Primőr (#1221) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát én nem bonyolitanám ennyire a CMOS resetet. elég ha annyit csinálsz leveszed a géped oldalát kikapcsolod a gépet ÁRAMTALANITOD!!!. Aztán ez elem környékén találsz egy kis jumpertz ami 1-2 állásba van. Nah azt a jumpert átrakod 2-3 állásba kb 5 sec-re ilyenkor az 5 sec alatt kisüti vagyis elfelejti a beálitásokat. Aztán az 5 sec után visszarakod 2-3 állásba és kész is vagy. de csak akkor csinád ha tod a bios beállitásaidat nehogy aztán meglepi érjen.

(#1223) Primőr válasza Norbo03 (#1222) üzenetére


Primőr
aktív tag

Megpróbálom, de nem értem, hogy kavarhat be a Bios egy házcserénél.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1224) Primőr


Primőr
aktív tag

És a Biosnak lehet köze a ventik mozdulatlanságához?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1225) Norbo03 válasza Primőr (#1223) üzenetére


Norbo03
őstag

Nah van vlmi fejlemény?

(#1226) Norbo03 válasza Primőr (#1224) üzenetére


Norbo03
őstag

Sztem nem naon. Nem lehet h a tápnak az egyik éga össze zárt? Mert olvastam már itt a ph-n olyat h az alaplap és a ház közé beszorult egy csavar és amiatt nem pörgött semmi se jah és nek lehet h a táp kevés nki?

(#1227) Bubu79 válasza Primőr (#1221) üzenetére


Bubu79
addikt

A kiegészítő tápcsati rajta van a lapon? Nem hinném, hogy a BIOS-nak sok köze lenne a dologhoz ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1228) Primőr válasza Norbo03 (#1226) üzenetére


Primőr
aktív tag

Kevés neki egy 350-es FSP? :DD Eddig nem volt baja vele.

Egy csavar nem tom hogy függ össze a ventilátorral.
A kiegészítő is be van dugva. Ha nincs bedugva, még kisebb teljesítményen ''megy''.

Most nincs itt a gép, de kezdek kétségbeesni, hogy vmi hardverhiba van... Nem értem. Vmi az áramellátással van, és nem tudom, ez összefügghet-e az alaplapi drótok bekötöttségével.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1229) Norbo03 válasza Primőr (#1228) üzenetére


Norbo03
őstag

Akkor huzd le az optikai meghajtókat és a HDD-t meg a floppy drivet-ot meg azt ami nem szükséges az inditáshoz meg vegyél ki minde PCI-os karit aztán ugy próbáld bekapcsolni és ha ugy pörög minden venti akkor a táp a kevés. Olvass vissza nem rég volt az egyik fórumozónak ilyen jelegü.

(#1230) Bubu79 válasza Primőr (#1228) üzenetére


Bubu79
addikt

A probléma érdekes.
Az alaplapra igazából a tápcsatin meg a kiegészítő tápon kívül nem igazán kell mást rádugni.

Az áthelyezéskor az FSP tápágait ugyanúgy terhelted vissza, ahogyan az előző konfigban volt? ( Gondolok itt arra, hogy az FSP-nél több 12V-os ág is van, lehet, hogy egyoldalúan van terhelve, mert minden az egyik ágat terheli csak - de persze csak feltételezés...)

ps.: Nézz egy kicsit az egyforma avatarok alatti nevekre is ;]

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1231) Primőr válasza Norbo03 (#1229) üzenetére


Primőr
aktív tag

Lehetetlen, hogy a táp kevés legyen, de megnézem. Lehet, hogy csak ki kell húzni 10 percre, aztán újra bekapcs, esetleg még Bios reset, és jó lesz; mert teszem fel azért kering kevés áram az alaplapban, mert a Bios rosszul kezeli az energiát...

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1232) Bubu79 válasza Primőr (#1231) üzenetére


Bubu79
addikt

Esetleg egy teljes konfig leírást tudnál prezentálni? Hátha jutunk valamire.
ASUS-ék alaplapjaiban szokták szabályozgatni a ventikre jutó feszt, de ahhoz Neked külön be kell kapcsolnod a BIOS-ban - ha csak átpakoltad a gépet egyik házból a másikba nem túlzottan valószínű, hogy magától elállítódott...
Mellesleg nem valószínű, hogy bármelyik alaplap gyártó bevállalná a kockázatot, hogy a túl agresszív energia gazdálkodás miatt megsüljön a proci a lapjukban...
Én még mindíg fenntartom, hogy nem BIOS gubanc lesz az.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1233) Primőr válasza Bubu79 (#1232) üzenetére


Primőr
aktív tag

MSI kt6 delta alaplap, 2500Barton proci, egy vinyó két dvd meghajtó, 9200Se vid kártya ennyi.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1234) Primőr


Primőr
aktív tag

Lehet csak kóborog vmi rosz áram, és szépen kikapcsolom a gépet egy időre, hadd távozzanak az ártó szellemek.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1235) Bubu79 válasza Primőr (#1233) üzenetére


Bubu79
addikt

Hát itt tényleg nincs sok variációs lehetőség, a venti fordulatot BIOS-ból nem lehet állítani, tehát a BIOS, mint lehetőség kilőve.
A 9200SE nem kíván magának kiegészítő tápfeszt, tehát ez is kilőve...

Még az fordulhat elő, amit Norbo03 említett, hogy esetleg oda is kerülhetett távtartó a lap alatt, ahova nem kell, de ezt biztosan megnézted...
És még előfordulhat az is, amit a #1230-ban írtam a tápról - egyoldalúan van terhelve - bár ez a konfig talán nem terheli le annyira...

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1236) Primőr válasza Bubu79 (#1235) üzenetére


Primőr
aktív tag

Bocs, de nem tudom pontosan, mi az a távtartó.

Én csak bedugtam azt a két FSP csatlakozót oda, ahova kell, nem tudom, hogy mit jelent így az egyoldalú terhelés.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1237) Bubu79 válasza Primőr (#1236) üzenetére


Bubu79
addikt

A házban lévő tálca, amire fel lehet erősíteni az alaplapot, és az alaplap közé kell rakni távtartót, ez a ház tartozéka, a csavarok mellé van csomagolva ( bár azt nem tudom, hogy a TT mellé adnak-e még csavarokat :D ). Ez azért kell, hogy az alaplap ne legyen zárlatos a fém tálcán.

Többfajta megoldás létezik, régebbi házikókhoz műanyag távtartókat adtak, de az újabbakhoz már fémet adnak, az egyik vége menetes, ez kerül a tálcába, a másik végében pedig van egy menetes furat, ebbe kerül az alaplapot rögzítő csavar.

Az FSP tápnak több 12V-os tápága van kialakítva a tápon belül. Ezek földpontja közös, de a 12V-os része szét van választva, saját meghajtó kör is tartozik hozzá.
A lényeg az, hogy a táp összterhelhetősége a 12V-os ágon a két ág összegével egyezik meg.

Előfordulhat, hogy ha csak az egyik ilyen 12V-os kimenet van terhelve ( arról megy az alaplap, a HDD, az ODD, stb.), akkor az az egy ág nem képes teljesen kiszolgálni az áramigényt ( a kívánt teljesítmény nagyobb, mint amit az adott 12V-os ág tud biztosítani ) Emiatt a gép működése bizonytalanná válik.

Kiküszöbölhető az ilyen probléma azzal, hogy megosztva terheled le a tápból kijövő vezetékeket, tehát ha van két vezeték-korbácsod, amin vannak csatlakozók, akkor mindkettőre raksz terhelést.

De amint mondtam előrébb ez a konfig talán annyira nem ''éhes'', hogy ne tudja kiszolgálni :(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1238) Primőr válasza Bubu79 (#1237) üzenetére


Primőr
aktív tag

Hú, adtak hozzá sok csavart :)
Háát úgy raktam fel, hogy sajnos nem minden helyet tudtam becsavarozni, tehát volt olyan lyuk az alaplapon, amiben nincs csavar. Az baj? Volt egy kis fémkiemelkedés, ami az egyik lyuk mögött volt pont, és oda így nem kellett csavar, mert az is tartja. Távtartóra nem emlékszek, hogy lett volna. Kis csomagban voltak a csavarok, ennyi.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1239) Bubu79 válasza Primőr (#1238) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez melyik ház? ( típus? )

Elvileg akkor minden csavarhely mögött kell lenni valaminek, hogy eltartsa az alaplapot a fém hátlemeztől - ellenkező esetben megvalósulhatna a Nagy Magyar rövidzárlat nem kívánt esete.
Ha valahova nem raktál rögzítőcsavart, az csak a mechanikus rögzítést gyengíti.
Nem feszül a lap a helyén?

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1240) Primőr válasza Bubu79 (#1239) üzenetére


Primőr
aktív tag

Thermaltake Soprano.

Hú, szerintem is az lehet a helyzet, hogy zárlatos, csak eddig erről a problémáról még nem hallottam, nem tudtam, hogy ilyen is lehet. Az egyik sarok kicsit jobban feszül, mint a lap többi része.
Nincsenek ilyenek, csak egy ilyen kis fémkiemelkedés volt.

Azt mondod, jól csavarozzak be minden lyukat, erővel, és akkor már nem lesz zárlatos, vagy kell még valamit csinálni??

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1241) Bubu79 válasza Primőr (#1240) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem szabad túlhúzni az alaplap rögzítőcsavarjait, mert kinyírhatod a lap vezetőrétegeit !

A lényeg, hogy a furatokon kívül ne érintkezzen az alaplap semmilyen része a fém tálcával, mert zárlatos lesz, akár tönkre is mehet!

Szép kis házikó !
Ahogy elnézegettem a képeket a TT oldalán,egyre biztosabb vagyok benne, hogy kapnod kellett távtartókat a laphoz - az alaplap tartó tálca ugyanis tele van furatokkal, amibe ezeket kell betekerni... Tehát keress a csavarok között olyan réz színű csavarokat, minek az egyik fele menetes, a másik lukas.
Ezeket kell úgy elhelyezned a tálca furataiban, hogy az alaplap furatai alá kerüljenek.
Csak a furatok alá!

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1242) Primőr


Primőr
aktív tag

Hú, voltak vmilyen réz színűek, de én azt táprögzítőnek használtam :))))

Tehát azok a csavarok arra valók, hogy a tálcára csaravarjam őket, és távoltartsák a lapot a tálcától? Dehát a csavar az fém, az vezeti az áramot.. Na mindegy. Biztos, hogy azok a rézszínűek azok? Amúgy lehet így még távolabb lesz a lap, és akkor nem tudom, be tudom-e majd csavarozni a lapot, hogy ne feszítsem túl.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1243) Bubu79 válasza Primőr (#1242) üzenetére


Bubu79
addikt

Amikről én beszélek, azok hatszög profilúak, és mint említettem az egyik végében menetes furat van, a másik végében pedig egy csavarszár.
Esetleg ha képet tudnál lökni róla, az segítene, mert nem ismerem a Soprano tartozékait, így nem mondhatom biztosra, hogy azok konkrétan a távtartók.
Ha megnézed az alaplap furatait, akkor láthatod, hogy a furatok környéke vezető réteg - ezüstösen csillog. Így oldják meg azt, hogy a ház - a beleszerelt tápegységgel együtt - azonos potenciálon legyen az alaplappal, és ne szedjen össze semmilyen zajt. Tehát ebben az esetben ( de csakis ebben az esetben ! ) jó, hogyha érintkezik a fémlappal a távtartón keresztül.

Ezek a gyári távtartók úgy vannak kialakítva, hogy pont megfelelő távolságban legyen az alplap a tálcától és így a bővítőkártyákat is könnyen be lehessen illeszteni.

Mint írtam, a csavarok feszítésével ( amik a lapot tartják ) óvatosan, mert a hatrétegű NYÁK lemez, amiből a lap felépül igencsak érzékeny jószág, nem bírja a zúzást...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1244) Primőr válasza Bubu79 (#1243) üzenetére


Primőr
aktív tag

Tehát azokat acsavarokat miknek kétfajta végük van, belecsavarom a tálca lyukaiba, és a csavar érintkezik majd a lappal. De a lapot is be kell csavarnom a másik lyukakba, a rendes csavarokkal, ugye? De ha a rendes csavarok érintkeznek a tálcával, az nem baj?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1245) Bubu79 válasza Primőr (#1244) üzenetére


Bubu79
addikt

Igen, így ahogyan leírtad.
A kétvégű csavar megy a tálca lukaiba, az alaplap tartó csavarok pedig ebbe a csavarba van beletekerve.
Mint azt az előbb írtam, az alaplap furatai úgy vannak kialakítva, hogy a körülötte lévő vezető gyűrűk ( közvetlenül a furat körül ) direkt érintkezzenek a tálcával a csavarokon keresztül fémesen.

Nézd meg az alaplapodhoz kapott kézikönyvet, vagy ha esetleg van, akkor a Quick Install Guide-ot, hátha vannak képek a szereléshez

Le akartam húzni az MSI-től a lapaod manualját, de úgy megy a szerverük, mint egy beteg teve, 5-6 kbit-tel nem szeretnék estig itt ülni...

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1246) Primőr válasza Bubu79 (#1245) üzenetére


Primőr
aktív tag

Jó, köszi, ezt megcsinálom!

Kézikönyv nincs hozzá, de nem is hiszem hogy kell.
Úgy gondolom, a következő hozzászólást már otthonról, a gépemről írom.

Köszi, hello!

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1247) Norbo03 válasza Bubu79 (#1237) üzenetére


Norbo03
őstag

Ahogy itt irtad a távtartókat egyből levettem a ház oldalát és megnéztem hogy őszinte legyenek szinte semmi se láttam csak annyit h az alaplaponm annyira van felcsavarozva hogy kb még több mint egy fél centi hely van a ház oldala és alap között.

(#1248) Norbo03


Norbo03
őstag

Bubu 79 ezekről a távtartókról nem tudnál képet linketlni meg acsavarokról? Mert naon érdekele hogy h néznek ki.

(#1249) kmiki20 válasza Norbo03 (#1248) üzenetére


kmiki20
senior tag

Pici,kb 1 cm réz csavarok,semmi extra.Gyakorlatilag arra szolgálnak,h a lapot rögzíteni lehessen a házban anélkül,h az fém alkatrészhez érne.

(#1250) Bubu79 válasza Norbo03 (#1247) üzenetére


Bubu79
addikt

Stimmel a dolog, nagyjából ennyivel tartja feljebb az alaplapot - képet nem tudnék mutatni, mert nem találtam róla, fotoapparátom nincs, még a bunkófonom is fényképezőgép mentes :DDD

Ja, de ez OFF... :B

Norbo03: azt, hogy miért rézből/bronzból csinálják nem tudnám megmondani - talán mert könnyebben megmunkálható, mintha savállóból csinálnák; tehát termelékenyebb...

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.