Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) nfsu17 válasza NitemaN (#800) üzenetére


nfsu17
veterán

Bár nem érdekel, de mást lehet...hogy is?

(#802) NitemaN válasza nfsu17 (#801) üzenetére


NitemaN
tag

Ha nem érdekel, ne kérdezd :DDD

''Auribus frequentius, quam lingua utere.'' Duplán igaz.

(#803) cortez25


cortez25
aktív tag

Hi !

Mi van olyankor mikor a gép nem indul de az össtes led világít folyamatosan....a dvd-rom,HDD...

A moncsi nem stand By üzemmódban marad, hanem bekapcsol viszont kép nincs. :F

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#804) Koban válasza cortez25 (#803) üzenetére


Koban
tag

Hali! milyen géped van és hány wattos a tápod?

(#805) cortez25 válasza Koban (#804) üzenetére


cortez25
aktív tag

2,4-es cerka, asus p4g-fsc lappal, a táp 300w de azt kizártam, 400 W-vel is ugyanez, érdekes, hogy ha a memót kiveszem akkor nem jelzni, hogy nincs benne...nincs hosszú sípolás...

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#806) Krissz


Krissz
csendes tag

Hi!

A következő lenne a problémám:
Összeraktam egy gépet(filmet nézni,netezni):
GigaByte GA-5AX rev4.1 (socket7)
AMD k6-2 450Mhz,128Mb 133Mhz SDRAM,40 Gb HDD Seagate
LG CD RW,ATI Radeon 9000 VGA.
Nem tudok semmilyen OPrendszert telepíteni. :(
XP-t próbáltam legelösször telepíteni.El is indul a telepítő,drivereket betölti,partícionálás,formázás,fájlok másolása,és ujraindulás.
Eddig semmi gond sincs,de amikor ujraindul a gép,akkor bejön az XP logó
tölt egy darabig,és utánna újraindítja a gépet!
Ezután Linuxal próbálkoztam,de amikor elkezdi futtatni a linuxot(a telepítő)
pl:kiírja hogy Linux 2.6.15. akkor szintén ujraindul a gép!
Próbáltam UHU1.2,Ubuntu5.1,SUSE9.2 disztribekkel,mindegyikkel ugyan ezt csinálja.
Még az UHU1.1-el is megpróbálkoztam mert abban 2.4-es kernel van és hátha azzal megy,de az is ujraindult. :((
Dos megy rajta,memtest86 egész éjjel ment rajta és semmi hiba,és a windows memory test is szintén egész éjjel ment rajta (kb 8 óra) és semmi hiba.
Cseréltem rajta:
1.Tápot(most egy Enermax 330W-os van benne és ez biztosan jó)
2.Memóriát
3.Procit(egy k6-2400Mhz procival,és ez 100% hogy jó mert a másik gépben hibátlanul ment(megy).
4.Winyó(már 3 winyóval is próbáltam)
5.Hűtő(most egy Spire FridgeRock van rajta,ez nem socket7-re való(socketA)
de sikerült rendesen rárakni kb 10x ellenőriztem,és jól illeszkedik
Természetessen a Vcc és a szorzó jól van beállítva.(még magasabb Vcc-vel is
próbáltam,de úgy sem ment.)
Frissítettem a Biost a legújabbra amit a neten találtam.
És ugyan az a helyzet:a gép ujraindul.
De ha a dos,memtest,stb elmegy rajta akkor a többi miért nem!?
Ha van valakinek Bármilyen ötlete akkor írjon. :R

(#807) Krissz


Krissz
csendes tag

Upp! :(

(#808) Ultram3jor válasza NitemaN (#796) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Azért probáldd ki másik táppal is!!! Mert attól hogy pörög a venti, még nem biztos hogy a táp leadja az áramot...

Üdv, Dávid

(#809) Ultram3jor válasza cortez25 (#803) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

VGA-t és a kábeljét egy kicsit mosgasd meg! Sokat segíthet...

Krissz: 98??? Ilyen gondom nekem is volt, és megoldotta a helyzetet. (Mai napig nem tudom mi volt a baj, de 98ra simán rátettem az XP-t...)

[Szerkesztve]

Üdv, Dávid

(#810) HIJ


HIJ
őstag

Hy!

Az mitol lehet, hogy a lap par masodpercen belul kikapcsol?Mindig mas idon belul 1-4 mp es nincs meg csipogas sem.Egyebken egy ABIT KD7-s rol van szo.Azt lehet tudni, hogy a lap a bunos, csak kivancsi lennek, hogy ilyenkor milehet.


HIJ

(#811) HIJ


HIJ
őstag

up

(#812) jenko


jenko
tag

Abit kt7e, amd athlon 1100. Biosban fsb-t 100-ról 133-ra emeltem, szorzót 11-ről 10-re csökkentettem, azóta semmi a ventik felpörgésén és a piros leden kívül. Agp freki magas lett a kártyának? cmos clear jumper segíthet? Teljesen tapasztalatlan vagyok mindenféle tuning terén, nem is tom hogy jutott eszembe. Cmos clear esetén ugye csak az előzőleges beállítások törlődnek, és default lesz minden?
vinyót is leszedtem már, csak proci és mem (+videokari) maradtak a gépben. Csippanás semmi (lehet, hogy biosból le van tiltva az is?)
Segítséget kösz!

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#813) HIJ válasza jenko (#812) üzenetére


HIJ
őstag

Igen ez tipikus túlhúzás:) Cmos cleart neki, aztan load optimalized defaults.Asszem, cmosclearnél safe defaultot állít.Probald meg kisseb szorzóval.Ez valószínűleg sok neki 10*133 = 1330 MHz. Prósza előszőr kissebben pl 9*133= 1197 MHz.De mondjuk azt nemmondtad, hogy mennyin megy most.De az ABITnál az insertet kell nyomni es utana a delt, ekkor safe beállításokkal indul, ha mégse indulna így, akkor cmos.

HIJ



[Szerkesztve]

(#814) jenko válasza HIJ (#813) üzenetére


jenko
tag

Kösz, hazaérek munkából próbálom. 1100Mhz-en járt előzőleg, 100x11-gyel. Tehát akkor mégsem olyan tuningbarát ez az összeállítás...

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#815) jenko válasza HIJ (#813) üzenetére


jenko
tag

OK :D

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#816) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

Adott egy IC7. Bekapcsnál világit rajta a piros led, de ha szétverem kalapáccsal se fog müködni. Mi lehet a baj? Elmondom a kivételeket! Az agp slot az jo, mert probáltam pci-os és agp-s vgaval egyaránt. Proci jo, egy másik gépböl szedtem ki, és visszatétel után müködött ugyanugy. A ramok a procihoz hasonloan egy másik gépböl. Vinyoval se lehet gond, egér+bill csatlakoztatva volt, táp elég neki (ha egy sli-s rendszerhez elég volt, ehhez is elégnek kell lennie) és le is adja az értékeket. Hütés is jo, chipsethütö még ujra is lett pasztázva, és nem szarkalodzott le. Asszem ennyi... Ja és az alján van egy kis sérülés, de nem hiszem hogy attól lenne, mivel csak a védöfoloa jött le az áramkörökröl és a nyákról, de szvsz azzal se lehet gond.
Javaslat, ötlet, kuka?

Üdv, Dávid

(#817) hcsaba válasza Ultram3jor (#816) üzenetére


hcsaba
tag

Hali

Szvsz ott lesz a bibi mert ezek alapok töb rétegü lapok 3-7 között szokott lenni a rétegek száma. Ha lejött a laprol akkor nem érintkezik az alsó réteggel.
De nem 100% :F

[Szerkesztve]

(#818) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Sziasztok!

Röviden:Házat cseréltem, és azóta a gép nem hajlandó elindulni.

Hibaleírás:Amikor bedugom a tápot, akkor a billentyűzet ledjei felvillannak, de bekapcsoláskor a monitort nem kapcsoja be.
Kiszedtem az alaplapot és az asztalon összeraktam a gépet, tehát csak alaplap, proci, memória és vga van jelen. Sajna így sem indul. Vga-t már kicseréltem, hátha az a baj, de így sem megy. Mivel 2 db 512-es memóriám van ezért kiszedtem az egyiket, dugdostam mindenhova, majd a másikkal ugyanez, semmi. A vga-t szerintem ki lehet zárni, mert a másikkal sem megy, talán a memória is kiesett.
Tehát kérdésem, szerintetek mi lehet a hiba oka?
Az, hogy tápfesz hatására felvillan a billentyű ledje gondolom még nem zárja ki az alaplap halálát. Esetleg a procim halt meg? :O
Cmos reset megvolt és a ventillátorok működnek.
Előre is köszi a választ!

(#819) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Helo,
A gép bebootol, de az oprendszert már nem kezdi el tölteni, hanem kiírja: hiányzó NTLDR majd felajánlja az újraindítást. Mi lehet a gond?

shorter of breath and one day closer to death

(#820) gergo84


gergo84
aktív tag

Sziasztok!
szeretném a segitségeteket kérni, mert hatalmas problémába ütköztem.
tegnap este meghülyült a winxp.
probbáltam csinálni egy frissitö telepitést, mert sok dolog eltünt csak ugy belöle.
De nem sikerült, mert az eszközök telepitésénél egy ponton (ugyanott) kifagyott...
Pl.: felügyeleti eszközök
aztán elvittem a haveromat, hogy letöröljük a C particiót, vagyis leformázzuk..
azt követeöen hazajöttem. és mivel nagyon poros volt a gép, kitakaritottam,
a szokásos módon (ecsettel könnyedén mindent végigtörlök, a porszivoval meg kiszippantom a kavargo port)
beraktam a winyómat (mobilrackben tartom)
aztán semmi, se kép, se hang
inditáskor a monitor nem kapcsolodik be csak készenléti állpotban marad, s ennyi!

mit tegyek?
segitsetek, légyszi, mert nagyon szeretnék számitogépezni!

(#821) gergo84


gergo84
aktív tag

Még jobban ki kéne tisztítani. -> ennél tisztább már nem is lehet

Ha nincs kép, valszeg a VGA csatlakozóban por van.
Vagy a táp nincs jól rádugva valahol
-> megpróbáltam már másik tápvezetéket rádugni, de akkor is semmi.

Be sem kapcsol? -> bekapcsol a gép, meg hallani hogy el is indul. (amig csak tud, rendszer hiányában). Aztán vége

A monitor nem indul el. Készenléti állapotban marad. És nem látom mit csinál a gép...
Ja! rákötöttem a tv-t az svideo kimenetre, hogy akkor lássam aazon, de ott sincs kép

(#822) Winner_hun válasza gergo84 (#821) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link] erre a hsz-re jött a válaszod, csakhogy ne legyen kavarodás;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#823) gergo84 válasza Winner_hun (#822) üzenetére


gergo84
aktív tag

felölem.....
a megoldás lenne a lényeg!

(#824) Winner_hun válasza gergo84 (#823) üzenetére


Winner_hun
félisten

winyó felpörög? Mert nekem sata vinyó volt, hgoy az alaplapról egy kicsit lemozdult az adatkábel és ugyan ez volt a problem. Visszadugtam és ment rendesen:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#825) Eagl3 válasza gergo84 (#823) üzenetére


Eagl3
veterán

Videókarit próbáld ki másik gépbe.

(#826) Eagl3


Eagl3
veterán

Lehet a porszívóval beszippantottál pár dolgot az alaplapról :D
Najó ez nemvicces...

(#827) gergo84 válasza Eagl3 (#826) üzenetére


gergo84
aktív tag

...közben megmozgattam minden csatlakozót, minden a helyén.
wan sata winyóm is, de azzal is minden rendben. Ilyen takaritáskor nem szoktam ám közelről porszivózni, csak könnyen végigsöpröm egy marha vastag ecsettel pár dolgot (proci borda. hangkari) és messziröl szivatok ki a kavargó port...
amugy Ati kártyám van, a legfrisebb omega driver-ral hajtottam már jó ideje. eddig még semmi gondom nem volt vele...

a winyó felpörög, beindul minden, csak monitort nem kapcsolja be...
azt tudom csak csinálni, hogy berakok egy régi pci-os vga karit, aztán hátha akkor elindul a gép...

[Szerkesztve]

(#828) Eagl3 válasza gergo84 (#827) üzenetére


Eagl3
veterán

Ezért mondom, ha nincs kép szvsz No signál, ki kéne próbálnod másik gépbe a videókarit. Ha ottsem megy akkor tudod mi a problem.

(#829) Eagl3 válasza Eagl3 (#828) üzenetére


Eagl3
veterán

Jah :) nekem kimaradt az uccsó mondatod, azis egy megoldás egyébként :D

(#830) Winner_hun válasza gergo84 (#827) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor a monitort dugd be a videókártyába:U:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#831) gergo84 válasza Eagl3 (#828) üzenetére


gergo84
aktív tag

okés, akkor berakok egy régi karit...
pár perc és jelentkezem...
addig is kösz

(#835) gergo84


gergo84
aktív tag

Na megcsináltam. Kivettem az AGP-s kareszt. Beraktam egy PCI-ost. Semmi változás. a gép rendben elindul, monitor aktivitás nincs. Megpróbáltam kicserélni a monitor kábelt, hátha meg van törve, de semmi.
Csináljak egy alaplap reset-et? (gombelem elhajitása messzire...)

(#836) Winner_hun válasza gergo84 (#835) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem a BIOS resetnek köze nincs hozzá. Vedd ki a vinyót hogy ne legyen bedugva és nézd meg úgy is. Meg szedj ki mindent;] proci ram maradhat és úgy van-e kép. _Ja és a monoitor be van dugva 230V-ba? Csakmert volt már rá példa, hogy az volt a baj:U Mégha az ember nem is gondolna rá;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#837) gergo84 válasza Winner_hun (#836) üzenetére


gergo84
aktív tag

megcsináltam: a gépben a pci-os kari, dvd iro maradt. semmi winyó. megint semmi.
még azt is csináltam, hogy ráraktam egy másik monitort, de ugy sem.

mit lehet még?

(#838) Winner_hun válasza gergo84 (#837) üzenetére


Winner_hun
félisten

memóriát kapd ki:U Bár szvsz nem sok köze lezs hozzá. Nem sípol a gép? Mert akkro meg lehet nézni, hogy mi baja van.


[link] itt a közepe, csak úgy jött most ide:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#839) gergo84


gergo84
aktív tag

szépen visszapakoltam mindent :U , kivettem az alaplapból az elemet :)) ...semmi :Y
én már kifogytam... :(((
adjatok még ötleteket :F , pliiizzz!!! :O

(#840) isapeti


isapeti
aktív tag

upsz bocs, elnéztem a címet :B :)

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#841) gergo84


gergo84
aktív tag

kikaptam a ramokat, van sipolás:
hosszú, rövid, rövid

(#842) gergo84


gergo84
aktív tag

upot a témának....(már elvonási tüneteim vannak)

(#843) Winner_hun válasza gergo84 (#841) üzenetére


Winner_hun
félisten

ramok bent vannak úgy is van sípolás? És nem találom a topikot, de mintha lett volna egy olyan. hogy bios sípolások, ott le van írva minden.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#844) gergo84 válasza Winner_hun (#843) üzenetére


gergo84
aktív tag

ha ramok benn vannak, nincs sipolás.
nagyon szépen köszönöm, hogy segitesz, de a reményem meár meghallt, nem látom az algut végén a fényt.

(#845) Winner_hun válasza gergo84 (#844) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak egy hirtelen ötlet volt. Szal nincs sípolás. Felettébb érdekes, pláne, hgoy mostmár fingom sincs, hgoy mi lehet a probléma:F VGA se lehetne, mert másikla sem megy. BIOS reset volt? Mert attól, hgoy kiveszed az elemet, az még nem elég. Zárd is rövidre az elemnél a +-t

Most ugrott be: jumpert nem pakoltátok másik gépnél?

nyisd ki a szemed:D A remény hal meg utoljára;)

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#846) gergo84 válasza Winner_hun (#845) üzenetére


gergo84
aktív tag

hogy kell pontosan reset-elni?
de pakoltunk jumpert. az enyémről levettem, aztán be haver gépébe.
majd vissza ugyanoda itthon...

[Szerkesztve]

(#847) Winner_hun válasza gergo84 (#846) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jumperrel, vagy pillanatkapcsolóval, ami tök jó:D Vagy kiveszed az elemet és a + és a - csatlakozót pl egy csavarhúzóval összeérinted és kész. Vagy ha nem akarsz érintgetni, akkr várhatsz, amig valami kondi lemerül magától. De ha nem akarsz érintgetni, akor az alaplapról a tápot is le kell húzni, különben megmarad a bios, de szvsz nem ezzel lesz gond.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#848) gergo84 válasza Winner_hun (#847) üzenetére


gergo84
aktív tag

:C Juhéj :C
elindult ez a getra a bios reset után. van kép!!!
bár a történteket nem értem...
:R örök hála neked :R

(#849) Atlantis


Atlantis
veterán

Eagl3: ha valaki jó szándékkal figyelmeztet valamire, ne tessék zokon venni. A hozzászólások száma pedig nem minősít senkit, a minősége annál inkább.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#850) Eagl3 válasza Atlantis (#849) üzenetére


Eagl3
veterán

Oké főnök.
Privibe szántam :D No mind1


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.