Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) LSL1337


LSL1337
őstag

?

ezt MSI odlalán hol tom megnézni:D

(#1702) Dufresne válasza LSL1337 (#1701) üzenetére


Dufresne
addikt

[link]
Award biosos elvleg a lap, szóval ez vonatkozik rá.

(#1703) LSL1337 válasza Dufresne (#1702) üzenetére


LSL1337
őstag

egy long 2 rövid, én így azonosítottam, és Dufresne linkje alapján:

Either video adapter is bad or is not seated properly. Also, check to ensure the monitor cable is connected properly.

nem értek angolul sy pls help ME

(#1704) LSL1337 válasza LSL1337 (#1703) üzenetére


LSL1337
őstag

nem tok szerkeszteni:S

amúgy a monitorom be se kapcsol, szal tuti vga hiba, ennek örülök mert arra még épp nem jött meg a zalman hűtés szal arra még megvan a gari, de egészbe látják vissza kell tennem a reg chipset hűtést.:S

(#1705) Ultram3jor válasza LSL1337 (#1703) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Vagy szar a vga, vagy nincsen rendesen benne. Lécci tedd be azt a rühes kártyát normálisan.
Szabad fordításban :DDD

Üdv, Dávid

(#1706) Digital


Digital
addikt

Átraktam a cuccom egy Stacker-ba,azóta se kép,se hang :( Ventik pörögnek,vinyók kattannak,de se bios se semmi:( Próbáltam egy BIOS resetet,de nem segített:( Csatlakozók rendben,már többször ellenőríztem őket:F A gépem az adatamnál,ha lehet most válaszoljatok,csak a melóban van net!
P.S.: A monitorom sem kap valamiért jelet,ha lehúzom a VGA-ról a csatit ''nincs jel'' feliratot mutat,egyébként meg be sem kapcsol!

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1707) PePe G válasza Norbo03 (#1680) üzenetére


PePe G
tag

Köszi az ötletet, de sajnos a prcihűtőn egy 3600-as fordulatú papst venti dolgozik:U, szóval ez az eshetőség is ki van zárva!

(#1708) PePe G válasza Digital (#1706) üzenetére


PePe G
tag

Látom egy cipőben járunk! (#1666) Nemrég kaptam egy olyan tippet, hogy valószínű, hogy szerelésnél megkarcolhattam a lapot, de én nem látok sérülést, nézd meg te is hátha találsz valami külsérelmi nyomot rajta, vagy még esetleg alaplap rögzítő csavar túlhúzása is lehet a dologban.

(#1709) Digital válasza PePe G (#1708) üzenetére


Digital
addikt

Ha ez a gond a csavarok lazításával orvosolható a dolog:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1710) alexnowan válasza Norbo03 (#1679) üzenetére


alexnowan
aktív tag

Én is tudom hogy mi van a kodegány körül.

Ennek ellenére: Az MSI 6600gt is belekerült és 3dmark05 lefutott gond nélkül.

Szóval ennyit a legendákról. A ct 420W megy vissza garba.

:R

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#1711) Dufresne válasza Digital (#1706) üzenetére


Dufresne
addikt

Bizony bosszantó, énis megnézném, hogy szerelés közben nem történt-e valami baki, bár ha körültekintő az ember, akkor talán ez a legkevésbé elképzelhető:) Ami már inkább, az valami rossz érintkezés, vagy csak egyszerűen olyan hiba, ami nem orvosolható ép ésszel.
Értem ezalatt, hogy nekem volt, hogy összeszerelt jól működő gépet átvittem szomszédhoz és nemakart elindulni, visszahoztam haza és egyből ment, aztán megint át és be em kapcsolt, szóval...
Azért probálkoznék vele, hogy minden kiszed, csak proci benne és így szép sorjában...

(#1712) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!

Szerintetek mitől lehet az, hogy játék közben, gondol 1et a gép és újraindítja magát.
Utánna a ''súlyos hiba'' üzenetet kapom. 2 éve van meg a gép és kb 4-5ször csinálta eddig.
Csak játék közben.

(#1713) (Bundás) válasza _stick_ (#1712) üzenetére


(Bundás)
addikt

Túlmelegedés, memória-hiba, cpu-hiba! Körülbelül ennyi! :)
Tuningolt a masina?

(#1714) (Bundás) válasza _stick_ (#1712) üzenetére


(Bundás)
addikt

Futtasd le a memtest-et, minimum egyszer menjen végig, de ha biztosra akarsz menni akár ötször is! Ha evvel nincs probléma, akkor a memóriák rendben.
Majd a prime95 jön, ezen belül torture test, közben figyeld a hőmérsékleteket. Ha nagyon instabil a rendszer, 15percen belül hibázni fog, ha kevésbé akkor 2 órán belül, de egy 24 órás teszt alatt minden kiderül!

(#1715) Balázs_a_laz


Balázs_a_laz
aktív tag

Melyik a jobb szerintetek?
EPOX 8rda6+ pro vagy pedig
DFI lanparty nf2 ultra b?
DFI-t hol lehetne venni?

Köszi

(#1716) (Bundás) válasza Balázs_a_laz (#1715) üzenetére


(Bundás)
addikt

Dfi! Múltkor linkeltem egy topic-ot, ott nem nézted?
Alaplapod biztos gallyra ment? Bios flash próblémás lapokat általában meg szokták tudni javítani!

Ui.: látom jártál már ott is! :) Tényleg ritka, mint a fehér holló!

[Szerkesztve]

(#1717) (Bundás) válasza Balázs_a_laz (#1715) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ja és amúgy mennyire akarsz te tuningolni? Mennyi fsb-re lenne szükséged? Abit An7, nf7-s korrektebb árakon van, megbízhatóak és van belőlük kínálat!

(#1718) Balázs_a_laz válasza (Bundás) (#1717) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Oh, már kicserélték a bios-t is,másik nf7-s-ből de azzal sem ment ugyhogy nem tudom mi lelte.
hát jó volna legalább 10*220 vagy 10*230,mert videót tömörítek aztán ahhoz kellene.az epoxokkal mia gond?
jah dfi-t csak amerikába találtam és ott is horribilis összegért/95-100 dollár/,úgyhogy arról szerintem lemondhatok,maximum 15000-16000 ft-om van rá.de őszintén egy 10-esnél nem akarok többet áldozni,csak ha új.
nah szóval az epox mivel rosszabb mint a dfi?

(#1719) (Bundás) válasza Balázs_a_laz (#1718) üzenetére


(Bundás)
addikt

A Dfi nagyon tuningbarát az összes laphoz képest! Epox annyival rosszabb számodra, mint egy NF7-S, vagy egy AN7, hogy kevésbé van esély elérni a 220-230-as fsb-t! Ez olyan zsákba macska dolog, nem lehet rámondani más lapra, hogy ''ez biztos vinni fogja: vidd el nyugodtan'', de a DFI-re szinte mindig! Úgy kell keresned lapot eleve, hogy bírja az legalább a 220-at, mert akármire rá lehet mondani, hogy tuninglap, mivel a 200-as fsb is tuning az eredeti 166-hoz képest, és ezt 99%, hogy minden nforce2 lap bírja!

(#1720) Digital válasza Dufresne (#1711) üzenetére


Digital
addikt

Sikerült megoldanom a dolgot! :)) Szetszedtem a gépet,és szüzen kipróbáltam az alaplapi tálcán,ott csont nélkül elindult:) Szvsz az alaplap volt meghajolva,az egyik tüske feljebb volt tekeredve.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1721) Norbo03 válasza Digital (#1720) üzenetére


Norbo03
őstag

Az egyik tüskét h érted??? Amugy örülök h sikerült megooldanod!! :)) :))

(#1722) Edwin


Edwin
csendes tag

Sziasztok lenne egy hatalmas problémám egy Abit NF7 típusú alaplappal, ma vettem egy AMD 2800+ barton magos procit ami kifogástalanul működik tesztelve lett másik gépben. A régi procim egy 1800+ athlon xp és az lenne a gondom hogy mikor kicseréltem a procit az alaplap nem indult el :(, próbáltam a bios reset et, kivettem az elemet de semmi, vissza tettem a régi processzort és már azzal sem volt jó, ekkor mindkettő procit áttettem egy másik alaplabba ahol tökéletesen működtek, elképzelésem sincs hogy mi lehet a baj, esetleg az segíthet hogy ha bekapcsolom a gépet a billentyűzeten a Num Lock Caps Lock Scroll Lock ledek egyszerre azonos ritmusban villognak.
Ha valaki tud megoldást segítsen lécci mert teljesen tanácstalan vagyok :(.

(#1723) (Bundás) válasza Edwin (#1722) üzenetére


(Bundás)
addikt

:Y Mi az, hogy villognak? Mint a diszkófény? Folyamatosan?

(#1724) Edwin válasza (Bundás) (#1723) üzenetére


Edwin
csendes tag

Egyszerre mindhárom, de nem olyan fénnyel mint a diszkófény :).

(#1725) (Bundás) válasza Edwin (#1724) üzenetére


(Bundás)
addikt

Egyszerre felvillannak egyszer vagy többször is? Speaker-ed be van kötve? Gép nem sípol valami dallamot?

(#1726) Edwin válasza (Bundás) (#1725) üzenetére


Edwin
csendes tag

Többször is addig míg le nem kapcsolom, a speaker néma a monitor sötét.

(#1727) (Bundás) válasza Edwin (#1726) üzenetére


(Bundás)
addikt

De amúgy be van kötve a speaker? Vga, ramok a helyükön vannak? A másik gép vidkarijával, ramjával ez nem megy?

(#1728) Digital válasza Norbo03 (#1721) üzenetére


Digital
addikt

Az alaplap,és az alaplap tálcája között kb 1cm-es kis tőcsavarok vannak,az egyik feljebb volt hajtódva az alaplapi tálcából! Pont a BIOS csip mellett volt a bibi.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1729) Dufresne válasza Digital (#1720) üzenetére


Dufresne
addikt

Örülök neki és ilyet is hallottam már, hogy meghajolt kicsit az alaplap és 1 tüske mondjuk olyannal érintkezett, amivel nem kellett volna, az ember sohasem tudhatja, de az aprólékosság ismét győzedelmeskedett :C

(#1730) Dufresne válasza Balázs_a_laz (#1715) üzenetére


Dufresne
addikt

It kapsz DFI nf2 ultrát valamivel 17 ropi alatt: [link]

(#1731) Digital válasza Dufresne (#1729) üzenetére


Digital
addikt

Nagyon idegesített a dolog,tegnap elkeztem barkácsolni délben,este mentem melőzni,reggel haza 6:20-kor már nyakig voltam a gépben:DDD 10 kor alvás,délután 1-kor már ismét kerestem a hibát,ami délután 4-re meg is lett:DDD Most friss és üde vagyok,9 kor indulok melózni..:)))

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1732) Balázs_a_laz válasza Dufresne (#1730) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Kössz a linket!
a sima ultrán nincs serial ata,csak a b-n nem?
Csak akkor érdekelne, ha van rajta serial ata.

(#1733) KisApám


KisApám
addikt

Van egy ABIT IC7-em... volt hozzá egy 2,6GHZ-es PIV-es. Nem volt hajlandó elindulni vele... ki lett cserélve a proci egy másik 2,6GHz PIV-esre. Ha játszott az ember, kb. 90 perc múlva a gép újralőtte magát, utánna már 60 percenként min., és nem a túlmelegedés miatt.
A proci végül is ki lett cserélve egy 3,2GHz-es PIV-re. Azóta tökéletes minden.
Mi a franc volt a 2,6GHz-es procikkal, hogy az ABIT IC7 nem ette meg???

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1734) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hali. van 1 problémám.
1 nap ugy döntöttem összerakok még 1 gépet magamnak mivel van itthol elég felesleges alkatrész.
Procim volt, alaplapot vettem itt a ph-n. kellett ház+táp.
Na kaptam nagyon jo ismeröstöl 3K ért 1 házat amibe kurva sok minden volt.
Volt benne 1 alaplap (Acorp 694TA+850proci). Azt mondta szar mert tulfeszt kapott a gép és elszál benne minden. Lehet benne valami mert a tápot szétszedtem és a bizti meg 1 kondi el volt szálva benne. Vettem 1 zsir uj tápot. Gondoltam megnézem már, hátha jó az az alaplap ami benne volt.
Ahoz képest hogy elvileg tulfeszes volt minden, jo volt, a wincsi,flopy,cd,háló. Rádugtam feszre és az alaplapon is kigyult a kis led. Mondanom se kell örültem mint majom a farkának. De hamar lelombozodtam mert mikor megnyomom a bekapcsgombot akkor a procin a venti épp csak megmozdul és az alaplap alján elkezd világitani 1 sárga led aminek hivatalosan zölden kéne. Onnan tom hogy hawernak is ilyen lapja volt régen. De ennyi és sehova továnbb. Probáltam mindent, cmos törlés uj elem. Semmi. Az a baj h nem is sipol meg semmi. És se a weboldalán és se az user manuál-ba nem találtam semmit arról hogy mit is jelentene az a led. az alaplapon kivül minden tuti jo mert az összerakott gépbe kiprobáltam mindent.
Ebbe kéne valami help?

Bocsi h ilyen sokat irtam.


Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1735) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

pm is jöhet

[Szerkesztve]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1736) Norbo03 válasza Shkiz0 (#1734) üzenetére


Norbo03
őstag

Ez ''a venti épp csak megmozdul'' ezt h érted csak ránt magán egyet a venti és aztán megáll? Mert ha igen akkor lehetséges a zárlat is. Ép Digital kollegának volt nem is olyan rég az a baja h nem akart elindulni agép és kiderült h egy távtartó csavar volt elhajolva a Bios chip mellet. De ha vissza olvastál akkor ezt olvashattad. A zárlat lehet attól is h az alaplap hozzá ér a ház oldalához és ettől zárlat keletkezi ezért a táp ilyenkor minden ágán lezárja a feszültséget. Esetleg próbáld meg azt h kiveszel minden felesleges dolgot (PCI-os karik, ODD-k, slave vinyók, házventik, FDD) és így megnézed h elindul-e. Vagy rakd össze az asztalon a gépet hátha ott megy.
Digital értem.

[Szerkesztve]

(#1737) Shkiz0 válasza Norbo03 (#1736) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

aha értem. csavar tuti nem mert az asztalon volt összerakva.
Amugy az elképzelhető hogy valóban kapott 1 tulfeszt és valami megfött rajta, de attól még kap áramot? Amugy igen ugyvan ahogy mondtad épp csak ránt 1et a hütöventi

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1738) Norbo03 válasza Shkiz0 (#1737) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát azt te tod h kap-e áramot. Ha világit a power a led házon vagiys világitana mert ugye az asztalon van össze rakva akkor elvileg kap áramot. De ezt sztem letudnád mérni egy multiméterrel. Csak a sajnos nem tom mit kéne mérni a lapon. :B

[Szerkesztve]

(#1739) (Bundás) válasza Balázs_a_laz (#1732) üzenetére


(Bundás)
addikt

[link] Itt van leírás mindkét lapról, ha B-ben mintha több extra lenne, de mindkettőben van SATA!

(#1740) Jazz


Jazz
veterán

Nem indul Abit Ag8-am!
Azon a zöld hexadecimális post code kijelző csak 8.-ot mutat, de semmi.
Próbáltam CMOS clear-t, elem cserét, teljes lekábelezést, majd vissza, de semmi.

Régebben ezek megoldották a problémát.
- Akkor, kerregés, és a kijlező prögése kísérte az eseményeket, látszott, higy diagnosztizál, egy pár óráig csinálta ezt, majd beállt a 0.0.-ra, ami jó, és lehett indítani.
De most csak napokik 8.-t ír ki, és semmi. És ilyen kód nincs is a leírásban....
:(

free your mind

(#1741) (Bundás) válasza Jazz (#1740) üzenetére


(Bundás)
addikt

up! neked!

(#1742) Dindi


Dindi
csendes tag

Hiiii!!!!
Van egy amd athlon xp 2500+ procim ée egy 512mb ddr 400Mhz memóriám.
És most lett a gépbe téve egy msi kt880 delta-fsr alaplap.
A memória csak 266Mhz hajlandó futni és a proci is csak 1100Mhz-en. És nem tudom sehogy átállitani.
Aki tud segitsen please!!!!!!!!!!

(#1743) AusWolf


AusWolf
őstag

Hi emberek. Az lenne a problémám, hogy akármilyen 3D-s alkalmazás megy, egy idő után a gép kiírja, hogy ''*.exe hibát észlelt ezért leáll. A kellemetlenségekért elnézését kérjük.'' Sőt a Warhammer 40000 nem is szól semmit, csak elmegy a kép és a hang is. Mit lehetne tenni ilyenkor? Egy defrag vagy egy Win reinstall segíthet?

Megj.: A proci 2010-ről 2200 MHz-re van húzva, a memók 333-ról 366-ra (400-at is tudnának eredetileg), a videókártya meg 375/1200-ról 475/1400-ra. Eddig nem volt baj, de most még alapórajeleken se megy rendesen.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#1744) (Bundás) válasza AusWolf (#1743) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ha reinstall is volt, valószínű instabilitás áll fenn. Memória tesztelésre memtest , ajánlott hogy ötször lefusson. Ha nincs error, akkor prime95: torture test, 24órás teszt alatt kiderül, hogy instabil-e a gép, közben a hőmérsékleteket figyeld.

(#1745) AusWolf válasza (Bundás) (#1744) üzenetére


AusWolf
őstag

Milyen verziót ajánlasz?

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#1746) (Bundás) válasza AusWolf (#1745) üzenetére


(Bundás)
addikt

gugli talál :) : [link] memtest, használd a 3.2-őt! Gugliba megtalálod a prime95-ötöt is.

(#1747) AusWolf válasza (Bundás) (#1746) üzenetére


AusWolf
őstag

Köszi. Csak az volt a gond, hogy sokat talált és nem tudtam, melyik a jó.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#1748) AusWolf válasza (Bundás) (#1746) üzenetére


AusWolf
őstag

Bocs, hogy kicsit értetlen vagyok, de akkor ezeket a file-okat kiírom floppyra és bootolok?

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#1749) (Bundás) válasza AusWolf (#1748) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ha a floppy verziót szeded le, akkor install.bat, vagy mi és csinál a progi egy boot lemezt, avval boot-olsz. Ha az iso verziót szeded le, akkor pl. neroban megnyitod és kiírod egy újraírható cd-re.
A prime95 az operációs rendszer alatt fut.

(#1750) (Bundás) válasza Jazz (#1740) üzenetére


(Bundás)
addikt

Gari nincs? Ehhez nem tudok mit szólni, de hogy ne várj tétlenül írhatsz e-mailt az abit-nak a problémáddal kapcsolatban. Ha nehezen megy az angol -> [link], ebben a topicban segítenek a fordításban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.