Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) dekelea


dekelea
tag

HALI!PC3200-as 400Mhz-es Ram visszafelé kompatibilis 200MHz-re??THX

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#26302) lsc válasza dekelea (#26301) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen.

Az élet kegyetlen .

(#26303) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Az én kérdésemre senki nem tudja a választ? :F :U

(#26304) lsc válasza HollyBoni (#26303) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem a feszt állítottad, mivel ddr ram szorozd meg 2-vel a mutatott értéket, tehát 900-on mennek a ramok .

Az élet kegyetlen .

(#26305) HollyBoni válasza lsc (#26304) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ezt nem tudtam..Régen pedig nem így volt a régi ramomnál.Csak az a gond,hogy 1066-os a ram,a következő opció az 1120 vagy ilyesmi,akkor nem is ad képet.Még kéne akkor feszt ráadn?

(#26306) lsc válasza HollyBoni (#26305) üzenetére


lsc
nagyúr

Érdeklődj a lapod topicjában, nem ismerem az msi bioszt .

Az élet kegyetlen .

(#26307) HollyBoni válasza lsc (#26306) üzenetére


HollyBoni
veterán

Okés.És akkor ugye biosban 933-at jelez és everestben ~450-et akkor 933-on fut?

(#26308) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Üdv Mindenkinek!
Ismét az alábbi probléma megoldásához kérek segítséget, hátha tud válaszolni mégis valaki. Jelenleg 2 Gb RAM van a gépben, azonban az alkalmazások, játékok csak 1,2 Gb-ig használják a memóriát, majd elkezdik a lapozófájlt használni, ez növekszik. Miért van ez? Hogyan lehetne a teljes, 2 Gb fizikai memória nagyobb részét használni, elérhetővé tenni egy alkalmazás számára?
Oprendszer: Windows XP Pro 32 bit, Hw: C2D E8400@4 GHz, 2 Gb Geil BlackDragon@880 MHz (5-4-4-15), Asus P5B.
A memóriák hibátlanul működnek DualChannelben, MemTest-tel tesztelve, a gépstabil, egyébként semmi hardveres gond nincs vele.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#26309) schawo válasza BigBlackDog (#26308) üzenetére


schawo
titán

Honnan tudod, hogy "meddig" használják a RAM-ot?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26310) pincehely válasza BigBlackDog (#26308) üzenetére


pincehely
addikt

schawo kérdése igazán izgat engem is.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26311) Tomate válasza schawo (#26309) üzenetére


Tomate
veterán

Gondolom monitorozza valamivel.

BigBlackDog: Tiltsd le a lapozófájlt nézd meg úgy mit csinál. Vinyó kerreg teker össze vissza? Lehet gagyi már az OS újra kéne rakni.

[ Szerkesztve ]

(#26312) BigBlackDog válasza schawo (#26309) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, 1,2-1,35 Gb a memóriahasználatuk maximum. Megnéztem sajátgép tulajdonságainál a memória ''nagyobb'' része a rendszergyorsítótárhoz van rendelve. Ezt hiába állítom vissza a programokra, a következő újraindításnál ugyanúgy visszaállítódik. Lapozófájl nélkül is ennyit használnak a programok, csak érezhetően több töltésidővel futás közben.

(#26313) dekelea válasza lsc (#26302) üzenetére


dekelea
tag

Köszi a választ, lenne még egy kérdésem, hogy két 512-es RAM mellett gond nélkül elmegy még egy darab 1gigás ha beleteszem???THX

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#26314) lsc válasza dekelea (#26313) üzenetére


lsc
nagyúr

Elméletileg mennie kell csak nem dualban, gyakorlatban meg majd kiderül .

Az élet kegyetlen .

(#26315) toldy


toldy
őstag

Üdv,
Gondolkodom az 775-s lapom cseréjén egy i5-re , de akkor kellene ramokat is vennem. Jelenleg 2x2gb Geil blackdragon 800mhz cl4 van . DDR3 nál mik vannak ami minimum ezt a szintet hozzák 30e alatt( 2x2gb kellene ) ? Egyébként windows 7 alatt 2gb mennyire használható ? ( játékok , archicad, szóval sokrétű felhasználás során)

Az élet nem habostorta.

(#26316) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Van 4 gb 1066mhz-es ramom(2gb csx 2gb buffallo)hány voltot és milyen időzítést kéne neki adni hogy beinduljon 1120mhz-en?Mert nem hajlandó elindulni ha felhúzom addig.

(#26317) Henker2


Henker2
addikt

Üdv mindenkinek!

Van egy ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP alaplapom. Egy QuadCore Intel® Core™2 Quad Q9550 Yorkfield-E0 proci van benn.

A kérdésem:
Hogy szerintetek melyik RAM páros lenne bele a legjobb?

4 GB (2*2GB 1600MHz 7-7-7-20) OCZ Reaper DDR3
4 GB (2*2GB 1600MHz 7-7-7-20) CSX CEC DDR3

Melyik lehet erősebb DDR3?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#26318) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

szevasztok, az lenne a kérdésem, hogy netbook-ba milyen márkájú ramot érdemes venni? vagy teljesen mindegy? jelenleg egy A-Data HYOVF1A0834ZJ 1gb-os van benne ami ha minden igaz akkor 800-as, de elvileg hiába van benne gyorsabb, mert ha jól tudom a gépemnek 667 a max tudása. a típus eee 1005ha-h.
aki ért hozzá, írna nekem egy gyors listát, mely márkákból kell választanom? :)
Köszi in advance!

szerk: everest azt mondja Támogatott memóriatípusok DDR2-400 SDRAM, DDR2-533 SDRAM, ez azt jelenti, még a 667 is sok? :F Közvetlen fölötte meg ez van: Támogatott FSB sebességek FSB533, FSB667

[ Szerkesztve ]

(#26319) horatioh


horatioh
csendes tag

Tisztelt Fórum,

kibányásztam a gépből a memóriát.

Ráírva az van, hogy 256 DDR 333 PC2700, azaz ez DDR 1-es ram, ugye?

Véletlenül sem DDR2-es?

Megvehetem mellé őket upgrade-nek?
http://www.vatera.hu/samsung_ddr_pc2700_ram_2x_256_mb_158743907.html

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#26320) Ari18 válasza horatioh (#26319) üzenetére


Ari18
őstag

Szia!

Igen DDR és nyugodtan megveheted mellé.

(#26321) Szasza_boy


Szasza_boy
csendes tag

Sziasztok!

Történt velem, hogy egy éve vettem egy DDR3-as Gigabyte lapot 2x2Gb Kingmax rammal, ami jól muzsikált, Vistára váltva XP-ről viszont egyre gyakrabban (napi egyszer, többnyire a rendszer indítását követően) újraindult, a klasszikus kék halál. Természetesen gyorsan futtattam a Memtest-et, akkor még a 2.10-es verzió környékén járt a program. A memória tesztet kb. 4 óráig futtattam, semmi hiba. Olvastam, hogy ajánlott 24 óráig futtatni a progit, de gondoltam elég lesz a 4 óra... :W Átnéztem mindent, BIOS, driverek, router, WLAN adapter, BIOS frissítés... Semmi, ami hibás lenne. Ráfogtam a Vistára.

3 napja feltettem a W7-et. Első újraindítás után röviddel kék halál. Memória teszt megint 2 óráig, BIOS... Semmi. Most már Memtest 4.0. (Kihagyták a 3-as verziót ha minden igaz...) Tegnap este viszont ráengedtem ismét a Memtest-et és hagytam hadd fusson reggelig. És lám 573000 (!) hiba. Ööööö... Kiválasztottam azt az opciót. hogy tesztelje az összes memóriát, ECC hibakeresés ki volt kapcsolva. Befolyásolhatja a Memtest-et, hogy bent hagytam mindkét memóriát (2x2GB)? Most fut a teszt az egyik modullal, hogy kiderüljön melyik fuccsolt be.

A nap tanulsága részemről: hallgatni kell mások tanácsaira és a Memtest-et sooookáig kell futni hagyni a teszteléskor.

Szép és memória hiba mentes napot kívánok! :) (Még szerencse, hogy 3 év garancia van...)

[ Szerkesztve ]

Valete, Szabolcs

(#26322) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok!

Új AM3-as konfigba milyen 1333Mhz-es RAM-ot vegyek, irányár 25-27e Ft? Ezeket néztem:
[link]
[link]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#26323) Szasza_boy


Szasza_boy
csendes tag

Sziasztok!

Lenne kérdésem is. Ilyen kinézetű memóriám (Kingmax DDR3 1600) van, jó nagy hűtőbordával: http://dl.dropbox.com/u/1973904/2763.jpg.
(Ez telóval, de nem jó a fókusz: http://dl.dropbox.com/u/1973904/DSC00436.jpg)

A Kingmax weboldalon a DDR3-as memóriákhoz a CAS-t 9-9-9-21-nek írják. A Memtest viszont 9-9-9-24-et ír ki. Ez számít? Okozhat kék halált és Memtest memória hibákat? Amit még szintén nem értek, hogy ha ez a memória egyedül van csak a gépben, akkor miért DDR2-nek jelzi a Memtest? Ilyenkor nem megy a Dual Chanel és visszaveszi a memóriákat a BIOS? (Nem értek nagyon hozzá, csak olvasgattam a fórumot...) :F

Memtest kép: http://dl.dropbox.com/u/1973904/DSC00434.jpg

[ Szerkesztve ]

Valete, Szabolcs

(#26324) horatioh válasza Ari18 (#26320) üzenetére


horatioh
csendes tag

Köszi!

(közben valaki megvette :W, de mindegy, van mint a szemét, annyi )

(#26325) gamekiller01 válasza Szasza_boy (#26323) üzenetére


gamekiller01
tag

Hali! Úgy látom EP45T Extreme lapod van :DDD nekem is :DDD csináltam egy oldalt
EP45T Extreme lap tulajoknak,,a memokat tedd a 2-4 slotba és nézd meg az oldalamon a 4000 mhz bios beállitást,remélem segit...
EP45T-Extreme oldalam

EP45T-EXTREME OLDALAM---http://ep45t-extreme.freeweb.hu/

(#26326) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Mi a véleményetek a nanya ramrol ? Én egyáltalán nem ismerem , Most az van gépembe 1Gb ddr2 800 asban van egy ilyen és egy másik 1gb kingmax az is 1 gb ddr 800 as

(#26327) Szasza_boy válasza gamekiller01 (#26325) üzenetére


Szasza_boy
csendes tag

Szia! Csak sima EP45T-DS3-am van, de ahogy látom nem sok különbség van az Extrémhez képest. Ennek ellenére kipróbálom a 2-4 slotot és megnézem a BIOS beállításokat is. Köszönöm a gyors választ!

Valete, Szabolcs

(#26328) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok!

Notebookomban van egy DDR2 800MHz CL6os RAM. Mellé veszek még egyet.
Az időzítésnek is egyeznie kell feltétlenül?

Üdv.

(#26329) --Disztroj-- válasza WonderCSabo (#26328) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Sztem mehet mellé simán, max a gyengébb ramhoz fog igazodni az erősebb....de javítsatok ki ha tévedek

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#26330) mandark94


mandark94
csendes tag

Sziasztok!

20 percet futtattam a memtest86-ot 2x1gb corsair xms2 800mhz ramon. Most próbáltam először, de gondolom a pass:1 - errors: 80 nem jelent túl jót :)

Cserélhetem le őket?

(#26331) Szasza_boy válasza mandark94 (#26330) üzenetére


Szasza_boy
csendes tag

Szia!

Lásd az én esetemet sanszos, hogy igen. Azért egy másik slot-ban is próbáld ki... Neked legalább rövid időn belül előjön a hiba. Nekem 5 pass-ig semmi.

Valete, Szabolcs

(#26332) Qru válasza mandark94 (#26330) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kuka, gariztasd.

#nincsbennetarcsi

(#26333) Matthewsz válasza Matthewsz (#26318) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Valaki? :)

(#26334) vergilx


vergilx
őstag

Sziasztok!
Karácsonytájt szeretnék venni új RAMokat,és én őket gondoltam megvásárolni:Katt

Vélemény,tapasztalat velük kapcsolatban?

(#26335) camalot


camalot
tag

Hi! Gigabyte GA-MA785GT-UD3H laphoz menne GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT rammal? A lap listáján nem szerepel.

(#26336) kem válasza kem (#26177) üzenetére


kem
addikt

Erre valaki? :U
Haverom azóta várja,h mit akarok rendelni, mert együtt rendelünk pár cuccot.
Közben ő nagyon ajánlgatja a Corsair Dominatort, de valahogy mégis az OCZ felé húz a szívem.

Pontosan ez lenne a kérdésem:
Ehhez a kombóhoz milyen 4Gb-os Kitet érdemes venni?
DFI LanParty DK 790GX-M2RS
AMD Phenom II X4 940BE
A lényeg az FSB tuning lenne, és az alacsony időzítések.

OCZ Blade
OCZ Reaper
OCZ egyéb
Corsair dominator
vagy egyéb ram?

Köszi!

(#26337) vergilx válasza kem (#26336) üzenetére


vergilx
őstag

OCZ ből a reaper,ha ocz-t akarsz,ugy tudom azok mennek a legjobban.Nameg a Dominator se kutya :K

(#26338) kem válasza vergilx (#26337) üzenetére


kem
addikt

blade miért nem jó? papíron kb. ugyanazt tudja mint a reaper csak kisebb feszen.

Köszi!

(#26339) Ren Hoek válasza camalot (#26335) üzenetére


Ren Hoek
veterán

AMD-hez Geilt azonnal felejtsd el! Nagyon sok problémát tapasztaltak már itt. Kingmax, G.Skill, Corsair dominator...ezeket kedveli, bár 1600-nál néha állítgatni kell. Geilt már 1333-on sem szereti. OCZ-vel is sok a baj, külföldi fórumokon olvasgattam

(#26340) Ren Hoek válasza kem (#26336) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Neked is csak ezt tudom mondani. OCZ-t sem szereti az AMD proci és lap. Keress rá google-n.

Dominatort viszont szereti. de legfőképpen a QVL-es ramokkal mennek legjobban.

(#26341) CptMisi


CptMisi
őstag

Üdv újra, immáron sokadjára!
Gigabyte 790XT-UD4P-be, Phenom II x3 720 BE mellé egy OCZ 2*2Gb 1333MHz CL7-es kit -OCZ3P13334GK- jó lenne? Aprón találtam, elég olcsó, majdnem annyi, mint Kingmax CL9...
:R
előző hsz-ekben mondjuk azt írták, hogy OCZ nem passzol igazán AM3hoz, de azért hátha...

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#26342) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

Sziasztok! milyen ramokat ajánlanátok egy Socket478-as Asus P4V800D-X -be? (nemtom h fontos-e de 4 ram mehet bele)

Üdv: Laca

(#26343) Ren Hoek válasza CptMisi (#26341) üzenetére


Ren Hoek
veterán

QVL-ben benne van? Pl Newegg-en lehet olvasni, hogy nem csipázza OCZ-ket az AMD rendszer... "háthá"-ra nem mernék játszani, mert sok kellemetlen pillanatot okozhat a dolog. Ugyanis sokszor nem egyértelműek a jelek. Napi 1 fagyás,vagy néha újraindul, de amúgy meg megy vele. Ilyennel lehet vissza sem veszik, mert nem 100% hogy a ram okozza, alaplap proci, vinyó, táp, bármi lehet az oka. (Főleg a boltban meg berakják, és gyönyörűen megy... memtest sem jelez semmi bajt)

Legjobb alaplap listás (QVL) ramot venni, de a Kingmaxok eléggé stabilak és jók AMD mellé. Vagy pl az én listás G.Skill 4GBNQ-m, ... mondjuk az listás is volt...vagy Corsair Dominator

[ Szerkesztve ]

(#26344) CptMisi válasza Ren Hoek (#26343) üzenetére


CptMisi
őstag

úgy értettem a "háthát", hogy hátha azt mondjátok, hogy jó... :DDD
Ezen a téren nem vagyok még igazán képben, olvastam pár helyen, hogy inkább Kingmax, mint OCZ lenne jó nekem...
Tudnál valami jó kis kitet/párost ajánlani 20körül a már említett gépbe?
:R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#26345) kem válasza Ren Hoek (#26340) üzenetére


kem
addikt

A support listan nincsen 2Gb-os modul 1066felett. AMD alatt mt ertesz? Mindegyik platformot mindegyik chipkeszlettel? 790GX-rol nem hallottam eddig,h ennyire valogatos lenne. Eddig 1200as 4Gb-os Low voltage OCZ Platinum a befuto nalam, vagy Blade ugyanebbol. Megis a Dominatort ajanlanad?

Köszi!

(#26346) CptMisi válasza CptMisi (#26344) üzenetére


CptMisi
őstag

Találtam egy Kingston kitet, ami benne van a Memory support list-ben is, elég jó árban van...
KVR1333D3N9/2G ez lenne az... erről valami vélemény? :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#26347) Skodry


Skodry
aktív tag

Láma kérdés:
Gangeg vs un
Meilyk a jobb ileltve hol lehet ezt a biosban állítani?

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#26348) Skodry


Skodry
aktív tag

Dupla klikk ,véletlen volt.

[ Szerkesztve ]

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#26349) Ren Hoek válasza kem (#26345) üzenetére


Ren Hoek
veterán

AMD alatt azt értem, hogy az IMC (Integrated Memory Controller) már a prociban van, és nem az alaplapon, úgyhogy a lap elviekben alig szól bele a dolgokba. Hgyu kollega jól leírta ezt, de ő nem tudom hol van, nagyon ért ezekhez. (Olvass vissza itt, meglesz az a hsz)

Tehát inkább a procihoz veszed a ramot, mint a laphoz. AMD 1333 mhz-ig hitelesítette a ramjait, így 1600 az már tuningnak számít. Tehát nem garantált a működése.

Annyi fix, hogy a Geilekkel még 1333-ban is probléma van, OCZ-kel nem tudom 100%-osan, inkább 1600-on olvastam problémákról,. De pl hirtelen találtam egy rendszer nemindulást 1333-al is. (Persze ez lehet mástól is, elég misztikus amúgy a hibajelenség)

Szerintem nézz utána, és keress rá itt a fórumban visszamenőleg "OCZ - AMD"-re. Geilekből rengeteg probléma van az fix.

[ Szerkesztve ]

(#26350) kem válasza Ren Hoek (#26349) üzenetére


kem
addikt

Nekem DDR2 kell, nem pedig DDR3. Azokrol pedig olyan tapasztalatot hallottam, hogy 4modult kezel csak 800-on (a proci). 2modullal nem hallottam meg ilyen gonrol amit irsz. Mindenesetre ha lesz idom akkor utanaolvasok, most csak munkahelyrol tudok par percekre net ele ulni. Egyebkent DFI + nForce 2-3-4-ben meg otthon voltam, de DDR2 nemem nagy homaly :B.

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.