Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) papsZa válasza Ren Hoek (#26846) üzenetére


papsZa
tag

jogos :R

HP 8710p

(#26852) howey


howey
csendes tag

sziasztok

tudnátok segíteni?

Azt szeretném tudni hogy ez a ram Kingston 256 MB PC133 SDRAM (KTM0055/256) működik egy Asustusl 2c deszkában?

Előre is köszönöm

(#26853) dave93 válasza zzz85 (#26848) üzenetére


dave93
őstag

Szerencsére ismét előrébb vagyunk, mint Te is olvastad PIO módban van a vinyód. Először próbáld meg a következőt: eszközkezelőben lemez meghajtók, majd kiválasztod a vinyódat, jobb egérgomb, uninstall.(eltávolítás) Ezután az XP újraindításával nagy valószínűséggel visszaáll UDMA módba.
Ha a gond nem szűnik meg, vagy ismétlődik akkor valószínűleg az adatkábeleddel van gond. Először próbáld meg újra csatlakoztatni, hátha csak érintkezési probléma, ha így sem jó akkor csere. Nem egy drága dolog max 500Ftért bármely számtechboltban megkapod.

Először oldjuk meg ezt a problémát, aztán jöhet a memtest. Az lehet, hogy nő vagy, de hogy megérted amit mondunk és ügyesen csinálsz mindent, az biztos :) Nem fog problémát okozni egy memtest kiírása. Ha esetleg van egy pendrive-od amit fel tudsz használni a célra még egyszerűbb.

Igazán nincs mit, szívesen segítek, ha tudok. :R

howey: Igen, kis guglizás alapján az alaplap 100 illetve 133Mhzes SD ramot eszik, elvileg nem lesz gond a működéssel.

[ Szerkesztve ]

(#26854) Ren Hoek válasza Fluor (#26849) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Gyártónak hihetsz simán. Mivel a deszka gyártók, lapot-procit tesztelték ezekkel, ezért biztos megy vele. Természetesen a világ összes ramjával nem tesztelték le. A gyártó is tesztelte a lapokkal-procikkal szóval azzal is megy.

De inkább az AM3-as proci a lényeg, abban van a memóriavezérlő... a lap csak másodlagos. G.Skill-ek szoktak menni, nemsok baj volt még vele eddig.

(#26853) dave93: Érdekes hogy Teljesítménynél Sentinel 264540 KB/mp-t ír... Elég gyors vinyója lehet :) Szóval kíváncsi leszek, mi lesz a "kábelrendezés" után.

zzz85:

Egy HDTune-t lehetne vele csinálni... Lehetséges ez okozza a lassúságot.

http://www.hdtune.com/

free trial / benchmark

[ Szerkesztve ]

(#26855) howey válasza dave93 (#26853) üzenetére


howey
csendes tag

köszönöm szépen!

(#26856) Ren Hoek válasza Ren Hoek (#26854) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jav: Lehetéges a vinyó okozza a lassúságot, (elírtam szorry)

(#26857) gabitoo88


gabitoo88
tag

Na akkor vmennyire értem!Szal van egy Kingmax matrica egy Nyanya ramon amúgy azt megtaláltam hogy Nyanya oldal csak hogy ez a memória végülis milyen?!Mert ilyennel még nem találkoztam!

Tel.: 3630három343638

(#26858) Ren Hoek válasza gabitoo88 (#26857) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egyszerű: ez egy Nanya ram (N-el és nem Ny-el, vigyázz mert Rover kiakad :D ) csak Kingmax szitázással. Szóval menni megy, csak tuning képességei nem olyan jók pl, de google-ben van egy csomó infó erről. (Magyarul és angolul is)

[ Szerkesztve ]

(#26859) dave93 válasza Ren Hoek (#26856) üzenetére


dave93
őstag

A vinyó mindenképpen okoz lassúságot, kérdés milyen lesz a gép teljesítménye ha a vinyó rendesen működik. + 512Mb ram akkor sem fog ártani az biztos :)
Igen, kíváncsi leszek én is a sebességre, de azért nem hiszem, hogy fogja egy Raptor szintjét hozni :D
mod: Igen, vigyázz mit írsz, mert megjön a kígyó és szétoffoljuk a topicot :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#26860) RootRulez válasza BPFeri (#26850) üzenetére


RootRulez
félisten

Köszi, akinek még van tapasztalata várom szeretettel... :K

═════════════════════════════════════════

(#26861) gabitoo88


gabitoo88
tag

Akkor jó guglizok sokat! :DDD :DDD

Tel.: 3630három343638

(#26862) Ren Hoek válasza dave93 (#26859) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szigorúan offként (kicsit szórakoztam fotosoppal, tanulás helyett :D)

(#26863) Rover623 válasza RootRulez (#26860) üzenetére


Rover623
félisten

Közben, ha van egy kis időd, azért olvasgathatsz is egy kicsit...csak ebben a topicban több mint 300 hsz.-ben említik a Samsungot... ;)
Ráadásul nem ártana kicsit jobban behatárolnod a "Samsung RAM" fogalmát...most kb. olyan a kérésed/kérdésed, mintha arra lennél kíváncsi, a Suzuki vagy Opel tulajdonosoknak mi a tapasztalatuk a járgányukkal... :U

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#26864) Fluor válasza Ren Hoek (#26854) üzenetére


Fluor
csendes tag

Köszi a választ. :R

(#26865) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

milyen memót tudnátok ajánlani ehhez a laphoz?

[link]

(#26866) Ren Hoek válasza csuki00 (#26865) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pl egykét ajánlott: Kingmax, Corsair Dominator, G.Skill-ek is jók, meg ami a Memory Support listben van. Geil nem ajánlott AM3-as procihoz. Tömören ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#26867) csuki00 válasza Ren Hoek (#26866) üzenetére


csuki00
tag

kingmax?! én úgy tudom az vacak....

most kingstonom van ddr2-es 1066-os de p4es giga laphoz és ezzel nem teljesen frankó
800-on kivállóan fut, de nem szereti ha 1066-ra állítom.

[ Szerkesztve ]

(#26868) dave93 válasza csuki00 (#26867) üzenetére


dave93
őstag

Kingmax nem vacak, csak nem tuningram.
Ha a memóriát 1066Mhzesnek vetted akkor kell mennie 1066on, csak feszt kellene emelni valószínűleg. Vagy az alaplap korlátoz.

(#26869) Ren Hoek válasza csuki00 (#26867) üzenetére


Ren Hoek
veterán

AM3-as procihoz veszel inkább ramot , nem a laphoz. Kingmax-ot szereti, stabil vele, nem szar egyáltalán. Igazából minden mehet bele ami a QVL-ben van. csak ne Geil, mert azzal nagyon sok baja van a proci memóriavezérlőjének (ezért van az hogy a lap csak másodlagos, mert prociban van) ja és 1333 Mhz-re van csak hitelesítve, szóval 1600 Mhz-es ramot is "tuningolni" kell hogy elérje a profilban megadott frekijét.

(#26870) csuki00 válasza dave93 (#26868) üzenetére


csuki00
tag

fesz emelés megvolt, működik is csak pl most volt egy bios resetem és nagyon nehézen sikerült visszaállítani.

(#26871) Mad_001


Mad_001
csendes tag

Sziasztok!
Következőbe szeretném a segítségeteket kérni. Nem rég vettem egy új configot:

lap: GIGABYTE GA-G31M-ES2L
proci: INTEL PENTIUM Dual Core E5300 2,60GHz 775 BOX
ram: KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz
vga: Gigabyte HD4671 1gb DDR3 (zalman)
vinyó: SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2

És mivel alapjáraton 2.2GHz ra volt belőve vagy vhogy ilyen körül ez nem volt egy őrületes teljesítmény itt utána olvasgattam és segítettek hogy mit állítsak át. Most jelenleg 12x266on megy a proci 3.2Ghz, a ram pedig 3.33 ra van állítva a biosba. Kb fél éve megy így ez a rendszerfelállás, azóta az egyki vinyómra telepítettem Win7et a másikon WinXPvan a játékoknak meg ami nem menne a hetesen. Most a hetekbe elkezdett egy olyat csinálni a gépem win7 alatt hogy éjjel is be van kapcsolva, futnak a torrentek, és vagy arra kelek reggel hogy fagyi van és a vinyó lámpa ég és se kép se hang, vagy újra van indulva a gép és ugye nem fut semmi amit este otthagytam. Ez még nem is lenne baj, lefagy lefagy. Viszont ha nyomok egy resetet a gépen akkor úgy indul újra hogy vár kikapcsol és beindul mint amikor az ember átállítja a proci teljesítményét. És lám lám mindent vissza rak alap beállításra. És nem értem hogy mi lehet a baj mert tesztek simán mennek a gépen. Orthossal is volt kínozva bőven, 3DMarkot is mindig kapja hogy mi a helyzet és sose fagyott egyik se.
És most ahogy nézegettem EVEREST-be a ramnak az a neve lett hogy:
Modul neve: Nanya M2Y2G64TU8HD5B-AC

Most nem emlékszem hogy amikor a gépet raktam össze akkor mi volt kiírva, de sztem Kingmax és ezért fel se tűnt. Viszont most ez a nyana ez szemet szúrt… Most futtattam egy Orthost ramos testel és nem fagy meg semmi és tegnap játszottam is akkor se volt semmi fagyi. De elképzelhető ha a ramom beszart vagy mitől lehet ez a hülye név vagy mitől fagyhat a gép amitől a bios átállítja magát?

Lehet kicsit zagyva volt de azért remélem kapok vkitől egy kis segítséget hogy mit nézzek meg vagy hogy ellenőrizzem a gépet hogy mi lehet vele.

Előre is Köszönettel:
Mad_001

(#26872) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne:
Vettem 2x256mb ddr400 (pc3200) egyoldalas nanya ramot. Az alaplapom asus p4s533, amibe férne még egy harmadik is. Van egy kétoldalas 256mb-os ddr266 (pc2100) hynix-om. Ezt berakhatom a nanya-k mellé?
Illetve:
Ha két ram van a gépben akkor ugye a névleges memória felét kell mutatnia az everestnek ramonként? (az egyik gépemben ddr667 van és mindkét modul sebességéhez 333-at ír, a másikban a ddr400-ak helyett 200-at ír.)
Előre is köszi.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#26873) zzz85 válasza dave93 (#26853) üzenetére


zzz85
csendes tag

Megcsináltam az eltávolítást, de még mindig pio módot ír ki.
Többszavas dma üzemmód 2 van az Ide/ata/atapi vezérlőknél (előtt nem ez volt, de azt is eltávolítottam, így most az van kiírva).
Lehet,h. a pio-nál van elásva a kutya... amúgy régebben jött ki ez a lassulás és akkor már szétszedtem a gépet, és megnéztem benne a kábeleket (amihez hozzá mertem nyúlni), és akkor se volt javulás, úgyh. akkor lehet a kábel a rossz? De megnézhetem megint, bár nem tudom melyik az?!

Amúgy olyan mintha egy kicsit gyorsabb lenne...

[ Szerkesztve ]

(#26874) Ren Hoek válasza Mad_001 (#26871) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egy kicsit olvass vissza, pont nemrég szerepelt ez a probléma. (csináltam is egy képet, ahol Nyanyák jönnek ki a dobozból) Szvsz előtte ott megtalálod a részletes leírását a problémának.

"a ram pedig 3.33 ra van állítva a biosba. " Ez mi? :F Mi pontosan a neve annak az értéknek amit állítottál? Mert így bármi lehet, van tippem, de nézd csak meg.

Ez a fajta fagyás lehet a ram miatt, de azért eléggé meghúztad a procit is, meg ugye ramot is ráncigáltad szvsz benne van a pakliban az instabilitás. Szóval tápgyengeség miatt is lehet akár. Táp milyen van benne?

(#26873) zzz85: Szerintem vegyél egy kábelt. Nem nehéz kicserélni, max 500 ft. Az amelyik ki jön a vinyóból :) Széles. Máshogy nem lehet bedugni mert van rajta egy pöcök felül, szóval elrontani nem lehet. Lehet a CD olvasó is ugyan azon a kábelen van.

[ Szerkesztve ]

(#26875) zzz85 válasza Ren Hoek (#26874) üzenetére


zzz85
csendes tag

Akkor megpróbálom a kábelt. De milyen kábel? Amelyik így néz ki:
[link]

Milyen névvel kérjem a boltba? Típus, méret milyen (kell-e hozzá vmi infó,h. milyet adjanak)? Még nem vettem ilyet. Szétszedés egy kis idő, most tanulnom kell, lehet jövő héten akkor megveszem.
Cd olvasó is lehet,h. azon van, mert mintha két olyan kábel lenne (vagy csak túl hosszú), de már nem emlékszek mert egy éve szedtem szét.

[ Szerkesztve ]

(#26876) dave93 válasza zzz85 (#26875) üzenetére


dave93
őstag

IDE kábel, ATA133. (winchesterhez) :K

(#26877) sandeer


sandeer
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem 2X1Gb A-DATA Vitesta 1066 EXTREME RAM-om. Gyári feszültségük 1066-on 2.2V, azon is használom őket, hiba nélkül, szépen elketyegnek. A gondom csak annyi lenne velük, hogy 2.2V – nál kisebb feszültségen egyszerűen nem hajlandók elindulni. Na, most CMOS reset esetén az alaplapom (GA-MA780G-UD3H ) visszaáll 1.8V –ra, 800 MHz-re (Auto). Ilyenkor az istennek sem hajlandó elindulni, amíg be nem teszek egy másik RAM-ot, ami 1.8-on ketyeg és azzal vissza nem állítom 2.2V- ra. A kérdésem annyi lenne, hogy ez így természetes, vagy hibásak lehetnek a RAM- ok.

(#26878) Rover623 válasza sandeer (#26877) üzenetére


Rover623
félisten

Így természetes. Kellemetlen, de el kell fogadni...akkor, amikor az a memcsi készült, ez volt az ára az extra sebességnek...ne reseteld a CMOS-t...:DD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#26879) Mad_001 válasza Ren Hoek (#26874) üzenetére


Mad_001
csendes tag

Köszönöm a választ!

A ramnál a SystemMemoryMultiplier re gondoltam az van 3.3on. Az alapfesznek a CPUvoltcontrolba a VID érték van beállítva. A tápomat a configgal együtt vettem hogy a régi nehogy ne legyen elég. Gigabyte SuperB 460W. Majd utána olvasok vmi memória testelőnek aztán reengedem és meglátjuk

(#26880) Ren Hoek válasza Mad_001 (#26879) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Táp az pont jó.Memóriát ha teszteled, akkor boot ISO-s memtest-el és először alapon próbáld. Rendszer stabilitásra meg Orthos Prime Everest stb...
Szerintem ramot hagyd gyári értékeken, ha úgy stabil és nem fagy... Proci tuningja többet ér szerintem.

(#26881) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, érdekelne, hogy új, 2*2Gb-os memóriapárokból (ddr3, 1333 vagy 1600mhz) melyiket ajánljátok?

APACER 4096Mb DDR3 Aeolus 1600Mhz CL9 KIT
CSX 4096Mb DDR3 1600Mhz CEC FAN KIT
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT
PATRIOT 4096Mb DDR3 1333Mhz Viper II KIT

ezek kb egy árban, 27-29k között vannak, egy athlon II x4 2600Mhz mennevelük egy Gigabyte alaplapban, Asus 4870DK-val, eddig így néz ki a dolog.
köszi

(#26882) Ren Hoek válasza HellGreg (#26881) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Geilt ne AM3-hoz, a többi jó - de lehetőleg support list-es legyen, 1600 meg tuningnak számít már, szal manuálisan kell állítgatni hogy menjen

(#26883) sandeer válasza Rover623 (#26878) üzenetére


sandeer
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

(#26884) HellGreg válasza Ren Hoek (#26882) üzenetére


HellGreg
őstag

oké, kösz szépen

(#26885) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello
Van 2x1gb Geil ddr2 800mhz ramom semmi bajuk.
gondotlam veszek bele még 2őt
ez kingmax 2x1gb ddr2 800mhz.. raknám be erre nem indul a gép..
a két geil működik egyben a két kingmax működik egyben de ha minda 4et berakom akkor a fenéért se akar elindulni (win7)
2geil mellé raktam egy kingmaxot az egyik slotba el se indult a gép. amásikban elindult az everest látta is a ramot mint slotban egység de mint memória nem ismerte fel szal ugyanugy 2t irt az evrest is.
helpppp
miért nem megy a 4 egyben
köszi előlre is

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#26886) Gyuri27 válasza Kiskokó (#26885) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert a feszültségeket és az időzitéseket nem fésülted össze?
Mondjuk nem ártana tudni, hogy a tepsiben nem mennek együtt vagy a mikróban vagy hol?
Amúgy a ram tipikusan olyan mint egy fogat, harciszekér, lovaskocsi (mindenki válasszon saját izlése szerint). 4 modul teljesen máshogy viselkedik mint kettő. Ráadásul jelen esetben 2 versenylovat raktál 2 igás állat mellé.

Amd - Radeon - Ryzen

(#26887) Kiskokó válasza Gyuri27 (#26886) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nagyon jó még jó hogy nem vettem meg csak próbának hoztam el.
Akkor ez a 4 2 dualban sose fog menni együtt ?
Pedig jó lenne mert a win7 nagyon fogj a gépet és amig az XPn hibátlanul ment a TDU addig a win7alatt szaggat de kegyetlenül.

Esetleg win7ben tudok állitnai hogy kevesebb memóriát egyen ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#26888) Gyuri27 válasza Kiskokó (#26887) üzenetére


Gyuri27
félisten

Javaslat. A mostanit add el és vegyél 2x2-t. Olcsóbb javaslat. Kézzel hozd őket össze.
Elvileg 1.8v-n és cl5-n menni kellene mindkét ramnak. Én javaslok (elsőre) 1,9v-t és cl5-5-5-18-t. Így mennie kellene (mondjuk a lap tipusát még mindig nem mondtad meg).
Viszont, gyanitom a tuning nem lesz kimagasló. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#26889) Kiskokó válasza Gyuri27 (#26888) üzenetére


Kiskokó
veterán

gigabyte ga945pl s3 az alaplap...
ez a cl5-5-18 ezt hol tudom álitani bocsi de teljesen hülye vagyok a ramokhoz.. azttudom hogy az eltért a geilek és a kingmaxoknál

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#26890) Gyuri27 válasza Kiskokó (#26889) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bios és nyomj egy Ctrl + F1-t. Ha a pontos helyre és megnevezésre vagy kiváncsi, forgasd a lapod manualjat.

Amd - Radeon - Ryzen

(#26891) Kiskokó válasza Gyuri27 (#26890) üzenetére


Kiskokó
veterán

oké
köszi a helpet annyira nem fontos hogy most az estém erre baszzam el. Veszek 2x2gb-osat azt szeva.. a régit meg eladom.
köszi azért! hello

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#26892) Mad_001 válasza Ren Hoek (#26880) üzenetére


Mad_001
csendes tag

Nahh délután járattam a Prime-ot, ugy hogy a memória meg a proci is 100on kínlódott kicsit több mint 3 órát ment és nem volt semmi hiba meg mellette még néha néztem is egy két dolgot neten és nem fagyott ki meg semmi. Akkor lehet hogy csak a Win7 kezdi összefosni magát? A memóriára írtad hogy ne bántsam hagyjam az eredeti értéken. Nem értek nagyon ezekhez de én nem állítottam nagyon át semmit egy kisebb érték van ebből a szorzóból ha arra rakom akkor 600Mhz körüli az érték ezen a 3.33 szorzón 860 körül van ha meg egyel nagyobbra rakom akkor 1000fölé megy. Gondolom akkor a 3.33as a jó mert az van a 800as érték közelébe? Vagy ha auto-n hagyom akkor a gyári értéket állítja be? én ezeket az időzítéseket nem is bántottam meg nem is nagyon tudom/foglalkoztam vele hogy hol van.

Még lenne egy kérdésem. Néztem a hőfokot miközben ment a teszt. Everestbe 3 hőmérsékletet ír ki, a fő CPU érték kb 4fokkal kevesebb mit a magokra kiír külön.
CPU
CPU1
CPU2
Ha maxon megy jóideje a teszt akkor a CPU érték 58C ra kúszik fel másik programba ha nézem pl Core temp akkor ott ugyanezt az értéket írja ki mind két magra külön külön. Viszont amikor eléri ezt a hőmérsékletet akkor az Everestbe magonként kiír 61C körüli értéket. Tehát Cpu1: 61C Cpu2: 60C CPU:58C
Most akkor melyiknek kell hinni? A CoreTempes értékek a jók és az everesztes mag értékeket külön ne figyeljem?

(#26893) Ren Hoek válasza Mad_001 (#26892) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ramot meg hagyd auton, és használd úgy egy darabig. Ha úgy nem fagy, akkor maradjon úgy.

CPU-val meg semmit, jól van ez így core mindig magasabb vmivel... Pentium Dualcore-hoz képest még elég jó a hőmérséklete, pedig azok aztán kazánok szoktak lenni keményen.

(#26894) drinker


drinker
tag

Sziasztok! Segítség kellene! Biztos nem én vagyok az első aki ilyet kérdez, de nem igazán kerestem vissza (mert lusta vagyok és már késő van)

Szóvak a kérdésem a következő: lenne 4*1 GB ramom 2 kit egyik cl5 a másik cl6. Berakhatom-e úgy a ramokat dualban, hogy mittom én, a sárgába a cl5 dualban a zöldbe a cl6 dualban?
Egyébként ezekről lenne szó: Kingston KVR800D2N5K2/2G Kit és KVR800D2N6K2/2G Kit

Remélem jó helyen tettem fel a kérdést, ja és előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#26895) szki válasza drinker (#26894) üzenetére


szki
őstag

Mid a 4 slot, és mindkét dual-channel-re CL6 a meghatározó, és azt kell beállítani. Ha mégis megy megy a CL5 egy kis plusz fesszel, akkor az tuning már.

(#26896) drinker válasza szki (#26895) üzenetére


drinker
tag

Szóval ha berakom a ramokat a helyükre akkor még az biosban is be kell állítani valamit, vagy hagyhatom, tuning nem igazán érdekelne, csak menjenek és ne legyen semmi gebasz.

(#26897) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

DDR3 Corsair KIT 4GB 1333MHz CL9 /TW3X4G1333C9/ működne Gigabyte lapban Phenom II 965 procival?

(#26898) szki válasza drinker (#26896) üzenetére


szki
őstag

Keress rá az alaplapodra itt a fórumon.
Ott kaphatsz segítséget. Meg nem árt a user manual-t olvasgatni.
Megvan már a lap, és üzemel valamely 2x1 GB rammal?

(#26899) drinker válasza szki (#26898) üzenetére


drinker
tag

Giga P35 ds3l lap, és a cl5 rammal ment eddig. És lenne ugye a cl6-os kit, ez betehető-e mellé? Vagy nem férnek meg egymás mellett, állítgatás nélkül?

(#26900) szki válasza drinker (#26899) üzenetére


szki
őstag

Nem ismerem a lapod biosát. De először bővítés előtt a biosban át kell állítanod a ram beállításokat CL5-ről CL6-ra, ha nem auton van. Utána mehet bele a plusz 2x1 GB. Aztán mehet a stabilitás tesztelés.
Szerencsés esetben a CL6-ost is lehet használni CL5-ben (főleg, ha nem is max ramfrekin van). De ekkor akár el sem indul a gép. És alaplaptól függően vagy automatán visszahozza az utolsó jó bios beállításokat, és újraindul, vagy cmos reset kell...
Alaplapod fóruma, ahol bővebb segítséget kaphatsz: Gigabyte GA-P35(C) alaplapok

Ha valami infora van szűkséged, akkor először használd mindig a PH keresőt az aktuális fórumban (bal oldalt felül gyorskeresés)...
"mert lusta vagyok és már késő van": erre háklisak páran (mi meg lusták vagyunk válaszolni :DDD )...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.