Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) UdVi86 válasza FehérHolló (#25296) üzenetére


UdVi86
aktív tag

A fogyasztásnál valóban nincs számottevő különbség. De a hőtermelésnél szerintem nagyobb az eltérés. Nekem jelenleg DDR ramom van és én inkább kihagyom a DDR2-t. Hasonló teljesítményű ramok szerintem közel azonos árban vannak. Én azt látom hogy bizony szeptember óta emelkednek az árak, de 1 hete csökkentek 2-3k-val. A karácsony viszont félő hogy emelni fogja. :(

(#25302) newgamer válasza bluetiger9 (#25299) üzenetére


newgamer
aktív tag

Jaja ott a válasz, általában, majd január, február környékén csökkennek az árak, kiárazzák a régi, vagy kifutó termékeket, mostanság számolni kell az árnövekedéssel.

(#25303) FehérHolló válasza UdVi86 (#25301) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerintem te multimilliomos vagy, csak mi még sajnos nem tudtunk róla.
Bár megértem. Én sem itt a fórumon tárgyalnám, ha feltaláltam volna egy chipet, ami több hőt termel, mint amennyi áramot (teljesítményt) fogyaszt.

Skynet is real. It's called Google.

(#25304) UdVi86 válasza FehérHolló (#25303) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Akkor rosszul gondoltam, elnézést. De a multimilliomos nem illik rám, sajnos. Ennyit erről. Én inkább az időtállóbb ddr3 mellett vagyok. Minek vegyek am2+ procifoglalatú, ddr2 lapot? Hogy 1-2 év múlva cseréljem megint az egész gépet? Köszi, nem. Nincs nekem arra pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#25305) Kartács válasza UdVi86 (#25304) üzenetére


Kartács
aktív tag

Nem azért, de én sem vagyok eleresztve (tanuló/ifj. melós) és azért arra mindig összetudok kuporgatni, hogy jó 2 évente frissítsem a konfigom! Persze akinek annyira nem lényeg a dolog 3-4évig is eldöcög egy konfig max medium grafon tolja a High gémeket. :D
Amúgy most pont itt tartok én is és ezen rágom magam...
AM2+ DDR2 vagy AM3 DDR3 mert teljesítményben ~0 viszont 5-10k az árkülönbség de én is mindig szeretem a legújabb dolgokat beszedni lehet fél év és kihoznak 1 olcsó pro CPUt és akkor megszívtam...
Bár a betervezett 965öt csak nem dobom el hamar.

[ Szerkesztve ]

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#25306) HULK89


HULK89
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P Alaplaphoz és AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition processzorhoz milyen Memória passzolna a legjobban amit támogat is a GIGABYTE Alaplap ? :U
4GB Memória kellene szóval ha valaki tud esetleg segíteni a döntésben azt megköszönném, mert komplett új gép vásárlása előtt "vagyok", és a Memóriából nem tudom biztosra, hogy melyik lenne a megfelelő, és még nem találtam ezzel kapcsoltban semmi konkrét infot. ;)
Eddig ezeket néztük ki : KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1800Mhz CL8 KIT 1db vagy KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1600Mhz 2db, de nem biztos, hogy az Alaplap támogatja őket, illetve, hogy ezek a legjobban passzolnak.
Szóval azt szeretném, hogy olyan Memóriát/Memóriákat mondjatok, ami 100%-k, hogy passzolni fog ehhez a konfighoz. ;)
Köszi a segítséget előre is! :R

Üdv!

[ Szerkesztve ]

HULK89 felhasználónak 3 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#25307) lsc válasza HULK89 (#25306) üzenetére


lsc
nagyúr

Talán a lap topicjában jobban tudnak segíteni katt ide .

Az élet kegyetlen .

(#25308) HULK89 válasza lsc (#25307) üzenetére


HULK89
csendes tag

Megpróbálom ott akkor, köszi! ;)

HULK89 felhasználónak 3 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#25309) Laca 012


Laca 012
őstag

Sziasztok!
Próbáltam rákeresni, de nem találtam sok infót a kérdésemre.
A következő időszakban szeretnék építeni egy ATOM-os minigépet routernek, nas-nak,webszervernek, letöltőgépnek...stb.
Az INTEL D945GSEJT alaplapjával kívánom megoldani, mert ennek a fogyasztása tűnik a legalacsonyabbnak (mobil chipset, mobil RAM...stb), és ebbe max 2GB-os minimum 553MHz-es DDR2 SODIMM memóriát lehet pakolni.
Mivel a gép össz fogyasztása hdd-vel mindennel együtt kb 20W, ezért lényeges a fogyasztás.
Kérdés, hogy mennyit fogyasztanak ezek a modulok?
Lehet ha pl. 1GB-os modult veszek, az kevesebbet fog enni jóval, mint a 2GB-os?
Ez persze pl. 2GB=8W/1GB=4W-nál lényeges de 2GB=2W/1GB=1W nem oszt szoroz.
Lövésem sincs még arányaiban sem, hogy mennyit esznek ezek a modulok.
Hallottam valahol a Kingstonnak valami LowPower moduljairól. Ezek mennyivel esznek kevesebbet és ezért sebességben mennyit veszítünk, vagy egyáltalán mit. (nyílván valamit veszítünk, mert gondolom kompromisszumok nélkül nincs pozitívum egyik irányban sem)
Milyen alternatívákat (modulokat) javasoltok, ami azért ár/érték arányában is kifizetődő lehet erre a célra ?
Előre is köszi!

(#25310) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Beszereztem a 2X1 giga kingmax 1600 cl7-es memómat.A probléma az, hogy 1600-on 1.9V-al sem akar 7-7-7-24 es időzitésekkel menni.2-3 perc után kékhalál.Mit állitsak még, hogy a 1600-as cl7-es ramjaim tényleg igy menjenek?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25311) Shono válasza Ace Ventura (#25310) üzenetére


Shono
aktív tag

Múlt héten lőttem be egy ilyen ramot, igax 1x2GB leosztásban.
Ezt használtam hozzá Az oldal alján az utolsó kép alapján állítottam be, 1,9V és az XMP#1 időzítései mentek, más nem. Amit találtam mindent beállítottam manuálisan. Azóta semmi gond vele.

(#25312) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

2 napja a kedvenc hibaüzenetem!

A"0x6fe217c2"címen található utasítás a "0x6fe217c2"memóriacímre hivatkozott.A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet:Written".

Meghaltak a ramok :F

TDI POWER

(#25314) newgamer válasza ALONSO11 (#25313) üzenetére


newgamer
aktív tag

A memóriát könnyen lelehet tesztelni Memtest progival, elvileg ott kiderül, ha van valami gond.
Memtest86 Version 3.5
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25315) Pollux66


Pollux66
tag

Hy Mindenki!
MSI P35-Neo2-FR alaplap 1.2-ről 1.10-re történő BIOS frissítése után nem funkcionálnak megfelelően a Geil Ultra(DDR2) ramjaim. Ugyan is a frissítést követőn a gép el sem indult. A LED-ek memória hibát írtak. BIOS reset után helyre állt a rendszer,de ha az 5-5-5-18-as időzítést átlövöm 4-4-4-12-re (+ a feszt. 2,1V-ra) a cucc folyamatosan újraindul memoriahibára hivatkozva!
Vki tipp?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#25316) Gyuri27 válasza Pollux66 (#25315) üzenetére


Gyuri27
félisten

1,2-ről 1.10-ra az nem frissités.
Amúgy ha adott biossal csinálja a bios nem szereti valami miatt a ramot. Tehát ha a régi biossal nincs baj tedd vissza azt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#25317) Pollux66 válasza Gyuri27 (#25316) üzenetére


Pollux66
tag

Jó akkor 1.A-ra frissítettem. :DDD Butítani lehet a BIOS-t visszafele?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#25318) Ace Ventura válasza Pollux66 (#25317) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Miért akarod butitani? :F Még több bajod lesz.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25319) FehérHolló válasza Süni 1985 F (#25312) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez szoftveres hiba.

Skynet is real. It's called Google.

(#25320) Süni 1985 F válasza FehérHolló (#25319) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Köszi!
Reméltem,de mit lehet ellene tenni?

TDI POWER

(#25321) Pollux66 válasza Ace Ventura (#25318) üzenetére


Pollux66
tag

Mert a frissítés után nem indul a gépem 4-4-4-12mem. időzítést beállítva & Gyuri27 azt javasolta állítsam vissza a régit. Viszont nem értem hogy miért nem tudja kezelni a friss BIOS a Geil ULTRA RAM-okat, mikor a régi tudta. :F

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#25322) kellaci


kellaci
csendes tag

Sziasztok!

Épp gépvásárlás előtt állok és nem tudom eldönteni hogy melyik ram-ot válasszam a OCZ 4096Mb Reaper Kit vagy a Corsair Dominator 4096 Mb-os változatát?

(#25323) peti800 válasza kellaci (#25322) üzenetére


peti800
tag

OCZ-re szavazok :R

(#25324) Ace Ventura válasza Pollux66 (#25321) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Valamit más lesz ott.Annak mennie kellene.Feszültségeket nézted?A geileknek sok plussz fesz kell.2-2,1 V

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25325) kimi02


kimi02
őstag

Sziasztok ! Memokat akarok venni és ezt néztem ,Crucial Ballistix Tracer PC2-6400 2*2GB Kit. Mi a véleményetek ezekről a ramokról ? Meg éri meg venni ? Mennyire tuningos tipus?.Válaszotokat előre is köszi :R

(#25326) ceia


ceia
őstag

Helló! :R
Összedobnék egy olcsó gépet, E3200 cpu és talán G31 Gigabyte lappal.
(tuningolni nem akarok semmit, és XP lesz telepítve)
2 db 512-es modult szánok bele, 800MHz-eset.

Milyen márkát érdemes (olcsón) venni?

        it's more fun to compute

(#25327) Ace Ventura válasza ceia (#25326) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Vegyél kingmaxot!2X1 giga nem jön ki a pénzedből?Azzal win 7 is gyönyörűen menne.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25328) FehérHolló válasza Süni 1985 F (#25320) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha nem eredeti a szoftver, akkor vásárló körút betervezése a hétvégi programba.
Ha eredeti, akkor supportnak kell szólni, hogy az élet szar és legyenek szívesek szebbé tenni.
Ha pedig ingyenes progi, kb. 0 támogatással, akkor áss mélyebbre az internet bugyraiba más, hasonló funkciót ellátó szoftver után.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#25329) zoo8800 válasza ceia (#25326) üzenetére


zoo8800
veterán

Manapság alap a 2GB RAM.
én 2*1 Gb-t vennék Kingmaxból, azt szereti a Gigabyte lap.

rip and tear, until it is done

(#25330) Laca 012


Laca 012
őstag

#25309-re valaki??
Előre is köszi!

(#25331) geza12


geza12
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenn, hogy ha az OCZ platinum pc8000-es ramom 1.95 voltom megy és ha manuálisan adnék neki +0.2-t akkor kikapcsolna az AMD cool and quiet?
Mert a ramra 2.1 volt van ráírva gondolom annyit kéne kapnia.
Valamiért néha instabil a gép is, cseréltem tápot is ,már csak erre gyanakszok.
A választ előre is köszönöm :R

(#25332) Qru válasza geza12 (#25331) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kapcsol ki, csak ha a procit babrálod. Ha 1,95V-on is stabil akkor felesleges 2,1V-ot adni. Csak feleslegesen melegszik különben.

#nincsbennetarcsi

(#25333) geza12 válasza Qru (#25332) üzenetére


geza12
aktív tag

Értem...
Köszönöm a segítséget és a választ.

(#25334) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

van egy ilyne kit-em. ->
http://www.pcx.hu/termek/corsair-2x1gb-ddr2-800mhz-twin2x2048-6400c4--02312

Tuningolni szeretném egy kcisit de nem értek hozzá sajnos. A proci egy 7850 be, ami nincs tuningolva.
A ramoakt csak egy kicsit akarom húzni, nem nagyon.
Aki tud valami ötletet adni, ne fogja vissza magát.:)
Köszi

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25335) wsvap


wsvap
csendes tag

Sziasztok, új gépet tervezek összerakni,
- Gigabyte GA-MA770T-UD3P - 19800 Ft
- AMD Athlon II X2 250 3.00Ghz - 1535 Ft
- PowerColor HD4870 512MD5 - 32588 Ft
(ipon árak, onnan lesz, többi már megvan)
Elsősorban gamer gép lenne, és sajna nincs rá 2-300k-m. Légyszi ennél drágábbat ne is ajánljatok :)
Na, most ehhez kéne nekem egy kis help, hogy milyen memóriát rakjak bele?
Idáig ezt ajánlották: KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1600Mhz
A kérdésem, hogy mi a különbség e között és mondjuk egy 2k-val olcsóbb között? (pl: SAMSUNG 2048Mb DDR3 1600Mhz)
Tuningolni max egy kicsit szeretném, hogy 1600-ban menjenek rendesen a gamék, de egyébként nem cél.
Kérdések:
Egyáltalán kell az 1600mhz? meg nem lenne jobb két 1gigás?
Illetve van valahol egy jó leírás ezekről a cl-cl7-cl9 es dolgokról? (talán még magyarul is?)
Meg ezen a lapon lehet emelni a ram volt-ját? kell emelni, foglalkozzak egyáltalán ilyenekkel :) ?
Köszi

Wsvap

(#25336) pincehely válasza wsvap (#25335) üzenetére


pincehely
addikt

Szerintem 1 db két gigás ramot vegyél, mert úgyis rá fogsz jönni, hogy a 2 giga ram kevés.
És akkor vehetsz mellé szépen még 2-t.
A kettő közűl amúgy mindenképpen a kingmaxot ajánlanám.
De ha olcsón akarsz nagyon jó ramokat: [link]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#25337) pincehely válasza wsvap (#25335) üzenetére


pincehely
addikt

Majd azért írj, hogy mire jutottál.
Ugye senki nem haragszik, hogy ősembert reklámozom?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#25338) ceia


ceia
őstag

(#25327) Ace Ventura

(#25329) zoo8800

Köszönöm a választ! :R
Én is a Kingmax-ban gondolkoztam leginkább. Nem akarok Win7-et, :N az XP-nek pedig elég az 1GB sztem.
Sokmindenre kell még az a pénz.. jön a karácsony is :B

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#25339) pussymano válasza Speed® (#200) üzenetére


pussymano
csendes tag

jól mondja ;)

ρυѕѕу мαησ

(#25340) whiskyman


whiskyman
csendes tag

sziasztok!

egy olyan kérdésem lenne, hogy 2x1 gb 800 MHz-es kingmax ram megy-e úgy dual chanelben, hogy az egyik KLDD48F-A8KB5, a másik pedig KLDD48F-B8KB5
a válaszokat előre is köszi!

(#25341) pincehely válasza whiskyman (#25340) üzenetére


pincehely
addikt

Alaplapfüggő, de szerintem sanszos, hogy ige,
Igazából ez majd csak a gyakorlatban derül ki, de az új alaplapok már nem olyan válogatósak.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#25342) whiskyman válasza pincehely (#25341) üzenetére


whiskyman
csendes tag

köszi! akkor majd a héten kiderül, hogy megy-e:)

(#25343) pincehely válasza whiskyman (#25342) üzenetére


pincehely
addikt

Ha nem megy eladod őket, és veszel egy KIT-et!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#25344) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Az bios, memória résznél van olyan hogy 1T vagy 2T... az mi akar lenni? tudja valaki?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25345) sakto


sakto
őstag

ide is beirom hátha :B

Sziasztok!
Az a gondom lenne hogy van egy 2x2OCZ memom 1.7v 9.9.9.20
Most vetten hozzá ugyanezt a tipust még 2x2 gb és ennek meg az idözitése 7.7.7.16
egyrészt ez hogy lehet? másrészt most akkor mire álitsam be öket?

OCZ3G13334GK a tipusa mind a 2 kitt-nek

És ráadásul a biosban nem is engedi állitani csak 9.9.9.auto igy most 9.9.9.25 1333-on megy

(#25346) Ace Ventura válasza ceia (#25338) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem az a baj, hogy az xp-nek nem elég, hanem a rajta futtatott programoknak kell a több. ;)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25347) pincehely válasza sakto (#25345) üzenetére


pincehely
addikt

Próbálgasd, hogy melyik időzítést bírják párban.
De a magasabbét mindenképpen fogják.
Biosban a ram beállításoknál tedd manual-ra, és akkor tudod majd állítani

http://kefetemap.deviantart.com/

(#25348) Henk


Henk
veterán

Használ valaki OCZ Platinum ddr3-as ramokat? Ezek 1600mhz-ek. Milyen időzítéssel kéne ennek mennie? Mert nálam csak akkor stabil ha auto-n hagyom. A honlapon 7-7-7-24 van írva. Ezt kéne tudnia? :U

(#25349) Qru válasza Henk (#25348) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Henk öreg barátom akkor kezet foghatunk ismét. :D Most küldöm vissza garba az ugyanilyen kit-em, mert nem megy 1600 CL7-ben. :( :W Azonos a konfigunk, nem tudom feltűnt-e... :U

Ezt próbáld meg: [link], bár nekem így sem ment. Milyen bios-al próbálod?

mod: Gyakrabban kéne jönnöd i7 topikba (azt már telesírtam az OCZ-s szenvedéseimmel, kérdezd meg a többieket ott :D), ne csak a cpu hűtős és GTX260/280 topikban mocorogj. ;] :R

mod2: Nálad mennyit dropol a deszka?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25350) Ace Ventura válasza Qru (#25349) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Sajnos nálam a kingmax 1600-as cl7-es ramok sem mennek cl7-ben rendesen, 2 percenként kékhalált dob 1.9V mellett.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.