Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) Picturemaker válasza UdVi86 (#25144) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ha idegenkedsz a Geil-től, akkor a CSX is egy választás lehet.
A honlapja szerint ezt tudja: 1600MHz 9-9-9-24 1.8V. [link]
(Bár szerintem a CL9, főleg 1.8V-on nem valami nagy szám.)

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25152) eszgé100 válasza Picturemaker (#25150) üzenetére


eszgé100
őstag

holnap kipróbálom az összes beállítást...

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#25153) Jorus válasza eszgé100 (#25148) üzenetére


Jorus
nagyúr

Command Rate-nek igazából DDR1 moduloknál volt létjogosultsága. DDR3 esetében 3-5%-nyi az eltérés az 1T javára, a 2T ellenben stabilabb, így 2T-ben tovább húzható a modul.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25154) Jorus válasza $p@rr0w (#25147) üzenetére


Jorus
nagyúr

A 4 db főidőzítésen kívül a subtiming-ok maradhatnak AUTO-n. Az egyéb, RAM-hoz kapcsolódó beállításról a lapod topicjában olvashatsz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25155) eszgé100 válasza Jorus (#25153) üzenetére


eszgé100
őstag

a 2T esetemben annyira volt stabil, hogy 1600 cl7-ben 10 percenként kékhalálozott, viszont 1T-vel megy tegnap este óta, ugyanolyan beállításokkal.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#25156) Jorus válasza eszgé100 (#25155) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mondjuk biztos nem attól lett stabil. A CR ugyanis azt mutatja meg, hogy 1 vagy 2 órajel ciklus telik el az adott chip kiválasztása, és a kiadott parancs (írás vagy olvasás) végrehajtása között. Tehát, ha ezt az időt lerövidíted, az a hibázás lehetőségét emeli, nem stabilizálja a működést. Értelemszerűen ahogy emeled a RAM-busz frekvenciáját, úgy csökken egy-egy órajel ciklus valós hossza. Ezért írtam, hogy 2T-ben magasabbra mennek órajelben a modulok.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25157) eszgé100 válasza Jorus (#25156) üzenetére


eszgé100
őstag

lehet, hogy nem ettől, de ezekkel a beállításokkal most működik, úgyhogy így marad egyenlőre

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#25158) Jorus válasza eszgé100 (#25157) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tiszta sor, örülök, hogy jól műxik! :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25159) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Most nekem Kingmax 2x1GB CL6 memoriaim vannak. Erdemes-e 1 eves, (8 év garis) 4x1Gb hasznalt OCZ DDR2 PC2-8500 Reaper HPC memoriakat vennem hasznaltan? Artipp? http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_8500_reaper_hpc_edition 1 évesek
Mellekesen megkerdem melyik a jobb a 4x1gb vagy a 2x2gb? Mondtak hogy sokat fut az a 2,1V ols alap fesz, ez igaz?
Bocs a sok kerdesert.
gepem: p5q-e, ati4870/1gb, es majd win 7 lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#25160) Jorus válasza xrvman (#25159) üzenetére


Jorus
nagyúr

A többlet mennyiség mindenképpen jót tesz a teljesítménynek. Az 1066-osra csak akkor lesz szükség, ha alacsony szorzós a CPU-d, és fontos a tuning.
2*2GB jobb runingra, plusz kevésbé terheli az MCH-t.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25161) xrvman válasza Jorus (#25160) üzenetére


xrvman
őstag

Nem tuningolok. Hoppa kimaradt, hogy mostani is 1066 os.
Az OCZ-t haverom adna el, es nem tudom tole szerezzem be 4x1gb ot, es ami ebben van az atmenne a masik gepbe, es ott is 4gb lesz. Tehat mindenkeppen veszek. Csak kerdes megeri e az arat mondjatok valami normalis arat hogy mennyiert lehet megvenni. Az a hpc edition a maga 2,1V os alapfeszevel nem fog futeni?
Ha 2x2 1066Gb annak az alapfesze 1,8V? Ugyanis a mostani kingmax 2,0V on megy alappal. MCH mi is?

(#25162) Jorus válasza xrvman (#25161) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha nem tuningolsz, akkor mindegy, hogy 800-ast vagy 1066-ost veszel. A dupla RAM mindenképpen jótékonyan hat a teljesítményre (főleg, ha 64 bites OS-sel használod). Ha kapsz olcsón garis 4GB-os kitet, akkor azt vedd. Mivel nem tuningolsz, így nem tudnád kiaknázni az OCZ-ben rejlő plusz kapacitást.
A fűtés alatt mit értesz? Nem fogja felmelegíteni a környező alkatrészeket, ha erre gondolsz, a magasabb alapfesz még nem jelenti azt, hogy eleve melegebbek a modulok, plusz a melegedéssel megint csak a tuningnál érdemes foglalkozni.
Az, hogy egy adott kitnek mennyi az alapfesze nem attól függ, hogy 4*1 vagy 2*2GB, hanem attól, hogy a rajta levő memória chipeknek mennyi fesz kell a stabil működéshez.
MCH: Memory Control Hub, vagyis a memóriavezérlő.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25163) xrvman válasza Jorus (#25162) üzenetére


xrvman
őstag

Ok ezt szerettem volna tudni, hogy a magasabb az alapfesz akkor nem jelenti azt hogy melegebb is Koszi szepen

(#25164) $p@rr0w válasza Picturemaker (#25150) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm, megnézem.

(#25154) Jorus: Egyelőre így marad amíg nem tudok jobbat, most nem halálozik, de akkor is idegesítő, olyan mintha a 2G-s rossz lenne, és azért csak az utolsó slotban megy mert ott nincs kihasználva, és egy memóriaigényesebb feladat alatt majd megint összeomlik, ha elér addig a "telítettség". Vagy nem is ilyen a ramok működési elve, de akkor nem tudok semmilyen más magyarázatot... :)
Köszönöm neked is és mindenkinek aki próbált segíteni valahogy.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#25165) UdVi86 válasza Picturemaker (#25151) üzenetére


UdVi86
aktív tag

CSX-et nem akarok, csak arra mondtam, hogy az sincs mem. teszt listában a MSI-nél, de attól természetesen megy. Én mindenképp valami jobb időzítésűt akarok venni.
A Ripjaws 1600 cl7 1333-on menne cl6-ban? (Vagy akár kérdezhetném a Mushkin vagy Dominator cl8 ramokat is cl7-ben.) Vagy ez a dolog is a laptól függ?
És mivel érek el jobb teljesítményt, a magasabb frekvenciával vagy az alacsonyabb időzítéssel?
Egy Athlon II X2 240 proci mellett érhetek el jobb teljesítményt egy 1600-as memóriával, mint 1333-al, hogy megérje azt a kis plusz kiadást?

(#25166) Picturemaker válasza UdVi86 (#25165) üzenetére


Picturemaker
őstag

Arra sajnos soha nincs garancia, hogy egy alkatrész a specifikációtól eltérő beállításokkal is működni fog. Ezt ki kell próbálni. (sajnos néha még a gyári értékeket sem tudják :DDD )
Jelen esetben esély van rá, hogy alacsonyabb frekvencián elbírja a szűkebb időzítést.
Általános használat alatt nem fogod észrevenni a különbséget az 1333 és az 1600-as ramok között.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25167) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Milyen sebességkülönbség lenne (alkalmazásokban, tehát nem ram sávszélességben...) ha a ramok Dual Channelben mennek, és ha nem, a következő rendszerekkel:
- P4 Northwood 533 FSB 2,8-3Ghz + 865PE lap
- Ugyanez 800Mhz FSB-s procival (szintén Northwood)
HT-t nem támogatják.

És ha húzom a procikat, ameddig mondjuk 1,75V-al elmennek ?
Valoszeg nem telekondis, mert azért sokat kérnek most is az aprón.

(#25168) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

van egy 2x2 gigás 800cl4 geil ultra kitem és szeretném őket belőni szépen, viszont epp profilt sehonnan nem tudok belőle kiszedni, ezért saját beállításokkal próbálkoztam, de sok kékhalál után inkább visszavettem őket amennyire lehet....de az 1000mhz cl5 nem lenne rossz stabilan

A ram egy giga p45 ds3p lapban figyel....tudtok ajánlani hozzá egy nagyjából fix beállítást 445-ös FSB-hez?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#25169) UdVi86 válasza Picturemaker (#25166) üzenetére


UdVi86
aktív tag

És mondjuk Photoshop, valamint videókódolás alatt? Vagy HD film lejátszásnál? Vagy mi az ahol igen? Köszi.

(#25170) lsc válasza --Disztroj-- (#25168) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet jobban járnál ha 1:1-ben hajtanád, akkor 890-en lehet menne cl4-en .

Az élet kegyetlen .

(#25171) --Disztroj-- válasza lsc (#25170) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

890 cl5 is meg tud borulni, sajnos, cl4 890 már sípolás volt ezerrel

Azt nem tudom mekkora fesz kell nekik egy adott beállításhoz (cl5 v. cl4 tökmind1), mert azt tudom hogy a geil szereti a feszt , nade mennyire? (2.0 az alap, ezen kívül 2.1en néztem még)

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#25172) lsc válasza --Disztroj-- (#25171) üzenetére


lsc
nagyúr

Nekem elméletileg ilyen kitem van, a matricáján 2,1 V van 800cl4-hez . Az enyém ilyen GX24GB6400UDC, de itt a geil akár 2,3 V-ot is ír, 2,2-őt még megpróbálhatsz . Mielőtt beraktad a ramokat gondolom alapra állítottad a ramok beállítását /by spd vagy valami hasonló/ . Ha nem még most sem késő, aztán mehet a próbálkozás .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#25173) zolka78


zolka78
senior tag

Ezt a kérdést majd egy hete tettem fel a memtestes topicba, de úgy látszik kihalt arra felé az élet. Gondoltam itt hátha tud valaki segíteni.

Sziasztok, memtestet futattam és hibát is észlelt. A probléma az, hogy az installált memória csak 4096 Mb. Ezzel szemben ezen kívül talált hibát, vagyis pontosabban 4235-nél és 4251-nél. Ilyet még nem tapasztaltam, ha hiba volt. Annyira nem értek ehhez a progihoz, de eddig úgy csináltam, hogy ha hiba volt, akkor külön is teszteltem a ramokat és a rosszat kiszűrtem. kép

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#25174) --Disztroj-- válasza lsc (#25172) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

"gondolom alapra állítottad a ramok beállítását"

Persze

Az én ramjaimon cl4 hez 2.0v van megadva, ezért nem mentem egyelőre 2.1 fölé
típust majd meglesem

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#25175) SP!T válasza --Disztroj-- (#25174) üzenetére


SP!T
addikt

2.2v mehet neki. Bár speciel az én 2x2 geil-em csak 2.1-ig szerette. Felette hamarabb elkezdett hibázni memtestben.

Amúgy ha CL5 1000 környékén vagy, nem hiszem hogy van értelme emelgetni a ramodat. Inkább CL4 800 és keresd meg a lehető legkevesebb feszt amit kell neki adnod. Nekem 1.9-1.8V körül ment, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#25176) SP!T válasza zolka78 (#25173) üzenetére


SP!T
addikt

Adj neki +0.1V-ot szerintem a ramnak. Hátha... :) Kingmaxnál előfordul, hogy kell.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#25177) --Disztroj-- válasza SP!T (#25175) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

A 445ös fsb a procinak viszonylag kevés fesszel megvan...így remek lenne a ramot igazítani hozzá...és nem is lenne különösebb gond vele, viszont p45 ds3p lappal a rambeállítást még ezer más szir szar is befolyásolja, amivel epp hiányában nem tudok mit kezdeni.
[ezekre gondolok]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#25178) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Egy viszonylag egyszerű kérdésem lenne: ezt a RAM-ot akarom megvenni (2 db-ot): [link]

És kinéztem hozzá egy RAM-hűtőt is, ezt: [link]

Na most elnézve a RAM-ról a képet (mert a leirásban kurvára nem irják), nekem nagyon úgy tűnik h semmi szükség, sőt, ha akarnék se tudnék rá hűtést tenni, mivel gyárilag rajta van.
Persze a boltban, ahova leadtam egy konfig rendelést, ott eszükbe sem jutott lebeszélni róla, hadd fizessek még vagy 3000-et.
Erősitse meg lécci vki, h kell-e a RAM-hűtő vagy sem.

Köszi szépen előre is!

Ill. egy 2. kérdés: ebből 2 db RAM ugye tud DualChannel-be futkorászni egy ASUS P7P55D alaplaban?!

Üdv!

(#25179) somasz


somasz
addikt

Sziasztok!
Ci7-höz szeretnék ramot venni 6 gigát, találtam Ősembernél 34-ért OCZ Platinumot 1600 MHz 7-7-7-es időzítéssel.
A kérdés arra irányulna, hogy ennél jobb/olcsóbb/faszább ramot tudna-e valaki nekem mondani egy asrock x58 extreme lapba.
Igazából renderelésre kell, nem tom, számít-e az időzítés, de sokkal olcsóbb ram asszem nincs is :(
Ötlet :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25180) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Ezt a ramot szeretném megvenni.Kérdésem, hogy ezt az 1800 Mhz-et milyen időzitésekkel tudja[link]?CL7-es 1600-as ramot kerestem, és ezt ajánlották.Az ára 9K lenne.
Köszi.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25181) Oti86


Oti86
tag

Hali!
Tudna valaki segíteni?
Egy 815BX-es lapban működik egy Kingston 512/133-as SDRAM?
Ilyen típus pontosan: [link]

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#25182) lsc válasza Oti86 (#25181) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezeket találtam [link],[link]. A második linken elég sok alaplap van, 815-öst nem látok .

Az élet kegyetlen .

(#25183) didros


didros
senior tag

Sziasztok! A gépemben 2x512Mb DDR400 RAM van. (Egyforma Kingston modulok.)
Az alaplapom egy Gigabyte GA-7N400E. Időnként csak 512Mbyte-ot lát induláskor a memóriából. Mi okozhat ilyesmit? Memtestet lefuttattam, mindne rendben volt...

(#25184) Tom19 válasza Forza_JUVE (#25178) üzenetére


Tom19
tag

Helló!

Nem kell erre hűtő, rajta van gyárilag. De inkább zöld címkéset vegyél ebből. Nekem is olyan van. 2dbnál ha jó foglalatba rakod akkor dual channelben fog menni. Kérdés hogy az alaplapnak tetszenek-e ezek a RAM-ok. (Az alaplap oldalán a memória támogatásban nézd meg benne van-e).

(#25185) Rover623 válasza Oti86 (#25181) üzenetére


Rover623
félisten

Tutira nem.
Pontosabban: működni még csak-csak, de max. a fele fog látszani.

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#25186) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy van egy GA-MA770-DS3 lapom. Jelenleg van benne 2x2 GB CSX 800-as RAM. Tesómnak van most fölösen 2x1 GB szintén CSX, ez 1066-os. No, most tudom, hogy a 6GB az sok lenne, de ha betenném a 800-asok mellé akkor mi lenne? Kitudnám használni a sebességét, vagy csak 800-on mennének? Köszönöm szépen a válaszokat. Egyébként az alábbi konfigba kellene..:)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#25187) MaSzKa válasza Laraxior (#25060) üzenetére


MaSzKa
senior tag

grat hozzá

(#25188) lsc válasza SpongyaBob (#25186) üzenetére


lsc
nagyúr

800-on mennének ha mennének, kihasználni 64 bites rendszerrel és olyan programokkal tudnád amelyek igénylik a sok ramot . Játékhoz nem sok értelme van .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#25189) MaSzKa válasza Ace Ventura (#25109) üzenetére


MaSzKa
senior tag

a ramokat kitbe érdemes venni hűtőbordásat legalább

(#25190) MaSzKa válasza UdVi86 (#25165) üzenetére


MaSzKa
senior tag

"CSX-et nem akarok, csak arra mondtam, hogy az sincs mem. teszt listában a MSI-nél,"

akkor nagyon sok jó ram kiesik

:F :(

nem sok értelmét látom, hogy csak azokat a ramokat akarod

[ Szerkesztve ]

(#25191) Ace Ventura válasza MaSzKa (#25189) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Elvileg ez kit-be van.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25192) Forza_JUVE válasza Tom19 (#25184) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszi a választ, akkor jól sejtettem, ami a hűtőt illeti.
Az alaplap oldalán a "memória listában" szerepel 2GB-s Kingston modul, de attól tartok az nem ugyanez. A listában szereplőnek 9-8-9-28 ... amit meg vennék, annak 7-7-7-21 a CL.
De gondolom ettől még tud Dual-ba menni, nem ?? :F
Igazság szerint eredetileg ezt néztem ki (az alaplap RAM-listájából => 100% h megy Dualba): Geil 4096MB (kit of 2) 1600MHz 8-8-8-28
A szóban forgó boltban viszont lebeszéltek róla, mondván h a Geil szarabb élettartamra, és ajánlották helyette a fenti Kingmaxot ... bár ezek után én már azt sem hiszem el amit kérdeznek.
Szerintük az FSP tápok is szarok mert magas gar hiba%-al birnak ... más meg azt isteniti!
Neked amúgy mi a véleményed a Geil RAM-okról??
Kingmax azért csak megbizhatóbb, nem?

[ Szerkesztve ]

(#25193) MaSzKa válasza Ace Ventura (#25191) üzenetére


MaSzKa
senior tag

az kizárt

ez a kit:

1forma típusú ramok
a sorszám követi egymást

(#25194) UdVi86 válasza MaSzKa (#25190) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Félreértettél. Nem akarok mindenáron olyat, ami a memória listában szerepel. Pont azt akartam ezzel mondani, hogy CSX nincs benne, mégis tökéletesen megy a lapban egy illetőnél. Tehát tisztában vagyok vele, hogy egyéb ramok is jól működhetnek. Amit néztem ramokat egyik sincs a listában, ugyanis csak egy Kingston 1600-as ram árválkodik ott. És olyat pont nem is néztem.

Amúgy örömmel venném ha mondanál pár jó ramot.

Valamint valaki leírhatná hogy milyen esetekben érezhető meg az 1333 és 1600 ram közti különbség? Hogy tudjam van-e értelme 1600-t venni.

(#25195) MaSzKa válasza UdVi86 (#25194) üzenetére


MaSzKa
senior tag

http://www.rambazar.com/index2.html

itt nézelődj

a-data és a csx is nagyon jó ram

(#25196) UdVi86 válasza MaSzKa (#25195) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Köszi! Innen akarok majd venni. G.Skill, Mushkin, amit néztem. OCZ nem játszik, mert olvastam pár helyen hogy a lap, amit venni akarok, nem szereti. Vagy Dominator csak az itt nincs.
Tudnál nekem olyan dolgot mondani ahol számít a magasabb frekvencia a ramnál? Photoshop, videókódolás, HD filmek? Köszi

(#25197) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok
kérdésem lenne:
megéri e kb ~1500ft-tal többet kiadni egy 2 gigás 1066mhz-es kingmax ddr2es modulért, vagy teljesen jó ugyan ebből 7500ft-ért a 800mhz-es is?
tuning nem lesz
köszi

One Ring to rule them all

(#25198) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

nekem kb kedden jön meg innen a G.Skill trident 2x2 2ghz

(#25199) Barney™ válasza LOTR (#25197) üzenetére


Barney™
aktív tag

ha nem tuningolsz, bőven elég a 800MHz-es is

(#25200) Ace Ventura válasza MaSzKa (#25193) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát akkor lapozz a linken tovább, mert azok kit-ben vannak. :K

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.