Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) artiny


artiny
őstag

Vasaroltam egy ilyen ramot[link] ami 1066Mhz esnek kellene lenni,,,,,de az everest aszem mas vagyis 800MhZ[link] ,es a cpuz szerint pedig ez[link]

az alaplap[link]
A dobozon ez a szam szerepel a ramnak KHX8500D2T1K2/4G
Hany MHZ megy akkor most a ram?

(#26352) vergilx válasza artiny (#26351) üzenetére


vergilx
őstag

biosban allitsd be 1066 ra:)

(#26353) artiny válasza vergilx (#26352) üzenetére


artiny
őstag

konkretan nem talaltam olyat h a 1066 ra tudnam allitani

ezt talaltam a memorynal,de nem tudom h h kene lennie ezert inkabb leirom es aztam megirhatna valki h h klenne lennie

Memory Configuration

Bank Enterleaving /AUTO/
Channel Enterleaving /Xor Of Adreass bit/
itt a kovetkezo.lehet valasztani :
Disabled
Address bits 6
Address bits 12
Xor Of Adreass bits 20:16,6
Xor Of Adreass bits 20:16,9

Enable Clock to All Dimms /disabled/
MemClk Tristate C3/AlTVID /disabled/
Memory HOle Remapoing /Enabled/
DVT Ungaged Mod /always/
Power Down Enabled /enabled/

(#26354) #32577792


#32577792
törölt tag

P45 és X38 DDR3 lapokhoz, milyen memóriát ajánlotok, ami emberi áron van. tudom diablo és társai, de azok nem emberi árak :O

(#26355) DjAaron


DjAaron
tag

Üdv mindenkinek.
Lenne egy nagy problémám.

Vettem a gépembe 2x2GB super talent DDR3 1333Mhz ramot, amit egy Asus P5KC alaplapba teszteltem, sajnos Win7 64Bit -nél egy idő után kékhalált ad egy "dump memory" felirattal és itt elkezd számolni.
Biosba mindent visszarakta alapra,de a probléma még mindig fennáll, most 32bites xpvel megy és tökéletes,de ugye csak 3,5 nek ismeri fel.
Lehet,hogy csak biost kell frissíteni, vagy a memóriák a hibásak? :F :F

Szerk: Még arra is gondoltam,hogyha kézileg állítom a memória feszt akkor jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#26356) Typhoon21


Typhoon21
csendes tag

Üdv

lenen egy olyan problémám hogy:
ma reggel első indításnál gondolt egyet a gépem és a 4 giga ramból (2*2 giga DDR2 geil black dragon 800mhz) csak 3 at látott biosban is op rendszer alatt is (win 7 64 bit ultimate)

futtattam egy memtest 86 ot hiren boot cd ről..... hiba nélkül végig ment...
aztán megnéztem a a vezérlőpultban a rendszert hogy ott mit ír ki és ott meg kiírta hogy rendszer memória 4 giga ebből használható 3 giga ...aztán megnéztem everestel is ott is mind2 modulra látta hogy 2 giga de csak 3 giga elérhető
aztán benéztem biosba és ott találtam egy olyat hogy memory hole remapping ezt bekapcsolva újra látta a 4 giga ramot ez szép és jó de mióta meg van ez a lap ez az opció 1x sem volt bekapcsolva és hibátlanul ment és látta a 4 giga ramot enélkül is egyébként egy MSI K9N SLI PLATINUM lapom van.....

szal az lenne a kérdésem hogy az mitől lehet hogy egyik napról a másikra csak akkor hajlandó látni a 4 gigát ha ez a memory hole remapping be van kapcsolva amikor eddig is ment nélküle de most meg nem :F :F

várom az ötleteket

"Nem a gyermek a még tökéletlen felnőtt, hanem a felnőtt a már tökéletlen gyermek"

(#26357) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Nemrég raktam össze egy új konfigot,Gigabyte MA770T-UD3P ,Phenom II 965 Be,Geil Value 1333/Cl7 2×1 Gb kit.Minden nap az első bekapcsoláskor kékhalálozott,elég sokat szenvedtem vele.A bios-ban átállítottam a DCTs MODE-t Ganged-ra,így úgy néz ki elmúlt ez a probléma.Érdekes dolog hogy a lap nem tud 1.6 voltnál kevesebb feszt adni a memóriának,holott 1.5 volt kéne csak neki.
Tervezem hogy 64 bytes op rendszert teszek fel,ehez meg kevés a jelenlegi 2 Gb.Azon gondolkodtam hogy veszek még egy ugyanilyen kitet,de akkor tele lenne mind a 4 slot,illetve ahogy visszaolvastam nem igazán van ajánlva AM3-hoz a Geil memória.Jobban járnék ha elpasszolnám a jelenlegit és vennék 2×2 Gb kitet?Melyik gyártót ajánlanátok?Még egy apró kérdés,32 bytes op rendszer a 4 Gb memóriából csak 3-3.5 Gb-ot lát,ettől függetlenül a memóriák mennek dualba?

[ Szerkesztve ]

(#26358) DjAaron válasza JHONNY 79 (#26357) üzenetére


DjAaron
tag

Igen fog menni Dualba. :)

(#26359) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Egy lényegre törő kérdés. OCZ Reaper ddr2@1066mhz tudhatja az 1200mhz-t?

Köszi...

www.smart-bus.hu

(#26360) Rover623 válasza -Solt- (#26359) üzenetére


Rover623
félisten

Lényegre törő válasz: igen...!
Vagy nem...!

Lényegre törő kérdés vissza: ott van nálad...miért nem próbálod ki...?

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#26361) vergilx válasza -Solt- (#26359) üzenetére


vergilx
őstag

hát illene tudnia,ha nem is cl5 ben(bár ez is illene :DDD)
ha antituningos modell,akkor fossá feszelve se fogja vinni,de ahogy rover mondta,próbáld ki és megtudod.

(#26362) Ren Hoek válasza JHONNY 79 (#26357) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha most stabil akkor maradhat szerintem 2x1...de mindenhol azt olvasni hogy Geil AMD párossal rengeteg a szopó.

Ha fejleszteni akarod, akkor sürgősen passzintsd el szerintem... Amíg még tudod. Helyette 2x2 Gb, Kingmax, Corsair Dominator, G.Skill-ek is jók szerintem, meg az összes QVL-es ram. Persze szubjektív vélemény, de nekem is ezeket ajánlották a nagy öregek.

[ Szerkesztve ]

(#26363) JHONNY 79 válasza Ren Hoek (#26362) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Köszönöm a válaszod.Idáig bootolás közben volt kékhalál,most Ganged módban ha betöltődik az op rendszer és elindítanék egy programot.Mindkét esetnél ha újraindítok működik tökéletesen minden.1333 mhz OCZ Platinum kit esetleg működne benne?

(#26364) Ren Hoek válasza JHONNY 79 (#26363) üzenetére


Ren Hoek
veterán

OCZ-kkel sincs túl jó tapasztalat, főleg a Goldról olvastam ilyeneket. De newegg-en van pár infó. Pl hogy még az AMD edition-t se szereti. De azért olvass utána ha lehet, mert ezek inkább sok ember tapasztalatokon alapulnak, szóval nem 100%. Az tuti hogy Geil-el és OCZ-vel nem nagyon kísérleteznék.

(#26365) -Solt- válasza vergilx (#26361) üzenetére


-Solt-
veterán

Azért kérdeztem rá ilyen konkrétan és lényegre törően, hogy, egy kis időt spóroljak... ha eleve esélytelen, akkor neki sem fogok.... ;) 3. napja játszadozom a Q9550 és a DS3 összehangolásával, és lassan elérkezem a ramhoz... ezért tapogatóztam előre Urak! Mindenesetre köszönöm, kipróbálom....

www.smart-bus.hu

(#26366) Gorneck válasza -Solt- (#26359) üzenetére


Gorneck
titán

Rég láttam 2*2gigás kitet stabilan 1200on...sőt...még soha...

Gorneck#1239

(#26367) JHONNY 79 válasza Ren Hoek (#26364) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Köszi az infót.Sajnos angolul nem tudok.Nem lehet hogy az a baj hogy a lapom 1.6 voltot ad neki 1.5 helyett?Érdekes mód csak az első bekapcsoláskor szórakozik.

(#26368) cvn69


cvn69
tag

Sziasztok!

Egy rövid kérdésem lenne.
GEIL Value 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT helyett ajánlották az APACER 2GB (2x1Gb) DDR3 1333MHz - Retail nevű RAM-ot. A GEIL-t van nekem is és nagyon meg vagyok vele elégedve, de az Apacert nem ismerem. Megérné vajon, mert kb. 1500.- a különbség.

Előre is köszi a választ!

Üdv, cvn69

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#26369) eszgé100


eszgé100
őstag

sziasztok!

tudnátok értelmezni nekem ezt a memtest eredményt:

ez csak az egyik memória modul, ha mindkettő bent van el sem indul a teszt, mert amikor a legelső csík 45%-nál járt újraindítotja a gépet
konfig az adatlapomon.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#26370) cabron


cabron
csendes tag

Hali! Mi a véleményetek ERRŐL a memóriáról? A konfig eddig GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition. Passzol ehhez? Esetleg másikat válasszak? Drágábbat semmiképpen se akarok

(#26371) Ren Hoek válasza cabron (#26370) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mondj le a Geilről ha nem akarsz kockáztatni AMD-vel. Keress rá itt, hogy mennyi probléma volt velük. Kicsit pontosabb képet kapsz, ha visszaolvasol 50-100 kommentet, tuti megtalálod a neked való AMD-hez ajánlott ramot! Megéri, mert sok köz-okosság gyűlt már össze.

(#26372) eszgé100 válasza cabron (#26370) üzenetére


eszgé100
őstag

inkább ezek közül válogass

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#26373) pincehely


pincehely
addikt

Helló!
Melyik lenne a jobb beállítás?

FSB 420mhz, 2X2g Geil ultra

ram: 1. eset: 840mhz Cl5 arány 1:1
2. eset: 1009mhz Cl5 arány 12:10

840-en cl4-ben már nem megy.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26374) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

Az előző kérdésemre nem nagyon válaszolt senki, de most feltennék egy újabbat.

Notebook ramról van szó, mégpedig a Buffalo márkáról, a kérdés az, hogy mennyire megbízható ez a márka? A mai napig nem hallottam még róla semmit. :D
Ezt néztem ki.

(#26375) pincehely


pincehely
addikt

Helló!
Melyik lenne a jobb beállítás?
FSB 420mhz, 2X2g Geil ultra
ram: 1. eset: 840mhz Cl5 arány 1:1
2. eset: 1009mhz Cl5 arány 12:10
840-en cl4-ben már nem megy.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26376) attilagoa válasza CptMisi (#26341) üzenetére


attilagoa
csendes tag

Én nyugodtan megvenném, már csak azért is mert 2x annyiba fáj mint a kingmax (nem melleseleg), nem jó az amd-hez? :F ? Nem azért mert nekem is pont ez van és semmi bajom nem volt vele,(eddig kop-kop) sűvít mint állat, 1 a lényeg az alaplap legyen vele kompatibilis, mert nagyon válogatosak ám..

Értem én a humort, és értékelem is :D

(#26377) attilagoa válasza Matthewsz (#26374) üzenetére


attilagoa
csendes tag

külföldön ismertebb a buffalo olyan kb. mint a kingmax -1,az ára viszont jóval kedvezöbb

Értem én a humort, és értékelem is :D

(#26378) pincehely


pincehely
addikt

Helló!
Melyik lenne a jobb beállítás?

FSB 420mhz, 2X2g Geil ultra

ram:

1. eset: 840mhz Cl5 arány 1:1
2. eset: 1009mhz Cl5 arány 12:10

840-en cl4-ben már nem megy.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26379) Matthewsz válasza attilagoa (#26377) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Köszi, akkor veszek 1-et.

(#26380) Ren Hoek válasza attilagoa (#26376) üzenetére


Ren Hoek
veterán

1. Miért jobb ha 2x drágább?? (pont hogy a kingmax jobban ajánlható AMD-vel, de mindennel lehet probléma)
2. Olvasd el Newegg-en... még az AMD editionról sem írnak túl jókat AMD-vel.
3. A memória kontroller azaz IMC, (Integrated memory controller) a prociban van, nem az alaplapon. 1333-mhz-ig van hitelesítve, onnantól tuningnak számít, tehát szerencsétől és ramtól függ. Kimondható, hogy alig szólnak bele a alaplapok. Ettől függetlenül érdemesebb QVL-es avagy memory support list-es ramot venni, mert azt tesztelték a procival.

[ Szerkesztve ]

(#26381) Livius


Livius
őstag

Hello!
Van egy Asrock P4i65G lap ami tudja a Dual Channel-t. Most egy P4 1.5 Ghz 400Mhz FSB-s cpu van benne, de nem akarja a két ugyan olyan CSX 512MB DDR400-as RAMokat Dual Channelben hajtani. A Dual Channel függ a CPU-tól is?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#26382) Szasza_boy válasza DjAaron (#26355) üzenetére


Szasza_boy
csendes tag

Szia!

Hibaüzenet? A 0x00000000-hoz hasonló kód kellene. Nálam is ilyesmi hiba volt. XP keveset halt meg, Vista többet, Win 7 meg nagyon gyakran. Kék halál és újraindulás. Csak 32 bites rendszert használtam, a 64 bitesről nem tudok nyilatkozni. Kiderült, hogy az egyik ram-om hibás. (Még szerencse, hogy gar-os.) Javaslom hogy futtass Memtes86+ - ot legalább 8 óráig egyesével a memória modulokon.

Valete, Szabolcs

(#26383) proof88


proof88
addikt

üdv,

bocsi a láma kérdésért ... vettem 2x1 giga 1066-os geil green ramokat, annyira nem foglalkoztam most, hogy mit veszek, mert irodai gépbe mennek, és nem tűnt fel a green mellett az 1.6V. Szóval úgy általában az alaplapok tudnak ennyi feszt adni? :F Van olyan lap, ami nem tud 1.8V-nál kevesebbet adni? :F Giga lapnál emlékszem, hogy van undervoltage is a memóriánál, de most pl. P5Q-E-nél nem rémlik, hogy lehet ilyen kicsit feszt adni... 6-6-6-18 az időzítés ...

(#26384) cabron válasza Ren Hoek (#26371) üzenetére


cabron
csendes tag

Köszi a tanácsot, utánaolvastam a dolognak, bementem egy szaküzletbe is ahol végül ERRE a memóriára esett a választás. AMD-hez lesz amint már említettem, de a biztonság kedvéért még megkérdezlek titeket, hogy tényleg jó választás-e?

(#26385) attilagoa válasza Ren Hoek (#26380) üzenetére


attilagoa
csendes tag

azért jobb mert 2drágább és ugyan annyiért kapja meg- ergó fél árban,ezért jobb választás szerintem, igaz 2x nem jobb, az már 1x biztos,és mindig olvasom a new-t, és a procinak és az alaplnak is szeretnie kell a ramot külömben jön a probléma és valóban nem véletlen van az a memory support list-is,DE a fő igazság mint te is említed hogy a kingmaxal senkinek sincs problémája

Értem én a humort, és értékelem is :D

(#26386) attilagoa válasza Ren Hoek (#26380) üzenetére


attilagoa
csendes tag

ja még 1, neked G.Skill-d van, és pont itt olvastam hogy nem ajánlja senki az amd-hez :F , nos neked hogy muzsikál?

Értem én a humort, és értékelem is :D

(#26387) UdVi86 válasza attilagoa (#26386) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Akkor én most ajánlom. A G.Skill Ripjaws tökéletesen megy a 785g-s lapomban. Igaz alap feszen csak 8-8-7-24-es időzítéssel, a 7-8-7-24 helyett. De annak ellenére hogy ezek i5/i7-hez ajánlott ramok, tökéletesen elégedett vagyok velük egyenlőre.

(#26388) attilagoa válasza UdVi86 (#26387) üzenetére


attilagoa
csendes tag

látod, én is erről beszélek, össze-vissza ajánlgatnak meg nem ramokat miközben minden ok, pedig ha vissza olvanak legalább 100-an fikázzák a skill-t na akkor hogy is van ez :F

Értem én a humort, és értékelem is :D

(#26389) Ren Hoek válasza attilagoa (#26386) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez egyáltalán nem igaz :) Ne keverd a Geil-t a G.Skill-el.
Talán 1 probléma volt vele eddig, de az a Kingmaxxal is és a többivel is előfordul ugyanúgy.

Mielőtt leírsz valamit, azért érdemes rákeresni hányszor fordult elő itt a fórumban.

A tapasztalat azt mondja hogy az IMC a lényeg. Mindegy a lényeg az, hogy QVL-es ramot éri meg venni.. Viszont néha azzal is meglehet szívni, ahogy mindennel. Ez ilyen lutri picit.

Azt a 2x drágább dolgot még mindig nem teljesen értem, kicsit kétértelműen írtad. de most nincs is agyam ehhez, mert vizsgaidőszak van.

[ Szerkesztve ]

(#26390) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Tuningra milyen 2x1Gb-os KIT-et ajánlotok?
A lényeg,hogy minél nagyobb órajelet érjek el,minél szorosabb időzítés mellett és persze a gyári hűtővel se melegedjen túl.
Eddigi kiszemeltek:
CSX Diablo 1200MHz 2x1Gb
G.Skill ???? 2x1Gb 800MHz
GEIL Ultra 2x1Gb 800-1066MHz
Szerintetek melyiket?

Kösz a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#26391) Qru válasza gooool (#26390) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

CSX Diablo, azzal tuti nem fogsz mellé. Vagy ha találsz:

-SuperTalent T800 (1000-1100 CL4/5-ben)
-Team Xtreem PC9600-os (1200MHz CL5)
-Cellshock DDR2-1000 4-4-4-12 (@ DDR2-1200 @ 4-4-4-5)
-Mushkin Redline, esetleg Crucial Ballistix azokból is lehet jót kifogni.

mod:

Érdmees korai darabokra vadászni, általában azt szokták csinálni, hogy korai darabokon jobb chippek vannak hogy beetessék a népet, aztán romlik a minőség, mert már mindenki úgy könyveli el, hogy az milyen jó ram. Érdemes kitesztelt ramot venned...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#26392) proof88 válasza gooool (#26390) üzenetére


proof88
addikt

Vagy jó lehet a kék bordás CSX Desktop Overclocking széria is, olcsóbb mint a Diablo-széria. Én anno azt olvastam, hogy uazon chipek vannak mindkét szérián, csak a Diablonál garantáltan jók a chipek, teszteltek asszem, másiknál nem. De nekem volt 1-1 kitem a régebbi (alacsony bordás) és az újabb (magas bordás) CSX-ekből is, 2x1 gigás kitek, mindkét kit tudta tesztelten az 1200 MHz-et 5-5-5-15-tel, de a régebbi ment 1252-t is, viszont az újabb már nem, az csak 1240 felett asszem ...

(#26393) attilagoa válasza Ren Hoek (#26389) üzenetére


attilagoa
csendes tag

Nem, nem keveren,(alapból a geil-ről mindenki lebeszél) a newegg-ről beszéltem :R , csak néha lehagyok 1 vesszőt és idéző jelet hogy mikor idézek :DDD mindegyik rammal lehet gond, kétségtelen de az OCZ szerintem akkor is jó vétel

Értem én a humort, és értékelem is :D

(#26394) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Kérdésem lenne: Miért nem indul a deszka ha más időzítésű RAM modult teszek bele mint amit kiveszek belőle?
Na, hogy érthető legyen: Kiszedem az 1Gb-os noname-et ( 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS) / 11-14-2 (RC-RFC-RRD) ) És beleteszek egy olyat, aminek 200 MHz-en 3.0-4-4-8 az időzítése. És láss csodát nem startol a gép. :F
Config: MSI PM8M3-V Ez az. ATI 9600XT, stb.
A válaszok jöhetnek privin, hogy 1Xűbb legyen :C

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#26395) gooool válasza Qru (#26391) üzenetére


gooool
őstag

Rendben!
Kösz a segítséget Neked és proof88 kollégának is. :R
Megnézem mit tehetek. :))

Üdv, Balázs

(#26396) DjAaron válasza Szasza_boy (#26382) üzenetére


DjAaron
tag

Na rájöttem...
Visszaraktam a Win7 64bit-et, felraktam szépen minden programot, telepíteni akartam a Sound Blaster Live 5.1 drivert, amit megjegyzek nem gyári, hanem házi készítésű,és hopp megin bejött a kék képernyő.
Hangkari ki a gépből és azóta tökéletesen megy.
:D

(#26397) DjAaron


DjAaron
tag

Valaki tudja,hogyan lehet leszedni ezeket a ramhűtőket?

[ Szerkesztve ]

(#26398) Daemon09 válasza DjAaron (#26397) üzenetére


Daemon09
őstag

Szerintem nem lehet leszedni őket, mert ragasztva vannak. Ősember próbálkozott egyszer és sikerült is neki leszedni, csak egy chip-el együtt.

(#26399) DjAaron válasza Daemon09 (#26398) üzenetére


DjAaron
tag

Kössz :R :DDD

(#26400) GomezGTS


GomezGTS
tag

Sziasztok!

WinXp-m van...és nemrégiben kaptam 2 giga 800as Kingmax ramot a meglévő 2giga 800as csx mellé. Amióta a gépben van, a hanggal gondok vannak. Recseg, statikus zajra emléjeztető hangokat hallat. Amikor kiszedem, mindez megszűnik. De, egyébként, nem minden esetben csinálja....csak ha pl dx diag-ban tesztelem, vagy virtual dj-ben, vagy az audigy player saját surmix nvű programjában, illetve netes filmnézés esetén.
Nem tudom mi volna a megoldás, de ez a 4 giga nem tetszik a hangkarinak, vagy a direct x-nek, vagy úgy alapból a vinfosnak. Mit tegyek?

Köszönöm!

Üdv!
Gomez

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.