Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) $p@rr0w válasza $p@rr0w (#25100) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Memtestnél elég hogy amit alapból elindít tesztet végigmegy és nem ír errort? Olyan 30 percig tesztelget, aztén kiírja h kész no error, és újrakezdi, ilyenkor ki szoktam lépni.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#25102) Jorus válasza $p@rr0w (#25089) üzenetére


Jorus
nagyúr

Manual-od mit ír a felhasznált modulokról és a javasolt slotokról?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25103) eszgé100 válasza Picturemaker (#25092) üzenetére


eszgé100
őstag

valami nem stimmel, még 1,9-en ugyan nem fagy de kékhalálozik.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#25104) mhn


mhn
tag

sziasztok!

van egy Asus M2N-SLI Deluxe lapom, benne 2 db GeIL CL5-5-5DDR2 1 GB DDR2-667 Unbuffered memória + 9850 Phenom .
szeretnék még 2x1GB beletenni.
mivel a lap max 800MHz-es memóriákat támogat, a 2 db 667-est megtartom, gondolom ha 800Mhz lenne mind a 4, akkor sem lenne túl nagy sebességbeli változás.

szval a kérdés, hogy a lenti listából melyiket érdemes választani?

1. http://www.ipon.hu/webshop/product/kingston_1024mb_ddr2_667mhz/9530
2. http://www.ipon.hu/webshop/product/kingston_1024mb_ddr2_667mhz_kit/9531
3. http://www.ipon.hu/webshop/product/kingston_1024mb_ddr2_667mhz_ecc_cl5_dimm/35897
4. http://www.ipon.hu/webshop/product/transcend_1024mb_jetram_ddr2_667mhz/26031
5. http://www.ipon.hu/webshop/product/apacer_1024mb_ddr2_667mhz/9502
6. http://www.ipon.hu/webshop/product/buffalo_1024mb_ddr2_667mhz/24574

a fenti webshopban vannak még kingmax memóriák is, de azokat nem szereti ez a lap (legalábbis pár éve amikor vettem, futottam pár kört mire végre találtam működőképes memóriát)
azért csak a fenti üzletből linkeltem, mert más is fogok rendelni, szval ezek közül a lehetőségek közül kell választanom.

előre is köszönöm a segítséget!

(#25105) Qru válasza mhn (#25104) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A második jónak tűnik pl, lényeg, hogy az időzítéseik egyezőek legyenek (már mint a meglévőnek és az újnak is), mert csak úgy van esélyed a DC-re.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25106) aleister válasza Picturemaker (#25047) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ! Hétvégén nem volt időm tesztelni, de szerintem ma kipróbálom, és megírom az eredményeket.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25107) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Vettem 1 éve kb egy kingmax ddr2 1066 os memót, ami ha jól nézem, akkor cl5-ös időzitésú, most vettem mellé egy másikat, amit az everest cl6osnak lát.CL 5-ön meg sem nyikkan.Létezik, hogy ugyanaz a modul különböző késleltetéssel van forgalomban?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25108) Jorus válasza Ace Ventura (#25107) üzenetére


Jorus
nagyúr

Inkább az lehet, hogy az új modul cl6-os.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25109) Ace Ventura válasza Jorus (#25108) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A régi meg cl5-ös.Fasza, akkor adtam a sz@rnak egy pofont. :W

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25110) mhn válasza Qru (#25105) üzenetére


mhn
tag

nekem most induláskor azt írja ki a gép, hogy 2GB ram unganged mode.
itt találtam erről leírást: http://www.overclock.net/amd-memory/324052-ganged-vs-unganged-mode.html
eszerint az unganged mode-ban a 4 mag külön-külön kap 1-1 memoria modult.
szval nem dualchannel-ben megy.
viszont azt itt se írták, h akkor jobb gyorsabb e ez a mód vagy nem...
a régi egymagos procival dc-ben ment, beleraktam az újat és automaikusan ungangedre váltott
a kérdés, hogy milyen módban jobb?
csak mert, ha az unganged mód a jobb, vagy legalábbis nincs számottevő különbség, akkor a nem kell kit-ben vennem a memóriákat

(#25111) Qru válasza Ace Ventura (#25109) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bizony az újabb Kingmax 1066-okon már gyengébb chip van és CL6-osok. Tedd a másikat is CL6-ra mert így még a DC-t is bukod ha nem egyező az időzítésük.

#nincsbennetarcsi

(#25112) Qru válasza mhn (#25110) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Neked kell kitesztelned, hogy amiket használsz ott melyik felállás a jobb. Ha egy-egy alkalmazást aminek nagy memóriasávszél igénye van akkor gangeddel (pl 3d-s tervezés, renderelés stb) ha pedig egyszerre több memória éhes program fut akkor meg unganged mód lesz a nyerőbb. Igazából maradhatsz utóbbinál, hisz nem csinál mást, mint az egyben lévő 128bit-es mem sávszélességet többfelé bontja.

#nincsbennetarcsi

(#25113) mhn válasza Qru (#25112) üzenetére


mhn
tag

ok, köszönöm, akkor az unganged mód lesz jobb nálam (sok alkalmazás (15+) fut egyszerre )

(#25114) DrJános


DrJános
aktív tag

Helló nekem az a kérdésem lenne, hogy,

P5Q Deluxe Alaplaphoz ami elvileg jó kis tuning deszka

FSB: 1600/1333/1066/800 MHz

Memória: 4 x DDR2 1200/1066/800/667MHz max.16GB Dual channel

Egyenlőre E 7400 2x2,8Ghz FSB: 1066 Mhz

jó lenne-e 2x Geil EVO 2x2GB DDR2 1066MHZ CL5

Szóval összesen 4x2GB ram,

A mostani Kingmax 2x1GB 800MHz lenne lecserélve.

(valamennyi gyorsulást várnék a cucctól de nem tudom , hogy észrevehető gyorsulást okozna-e a csere vagy nem.)

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#25115) Jorus válasza DrJános (#25114) üzenetére


Jorus
nagyúr

A 4-szeres mennyiségű RAM mindenképp jó hatással lesz a teljesítményre. Ha 800MHz helyett 1066MHz-en hajtod, azt már nehezebb lesz észrevenni valós alkalmazásokban.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25116) $p@rr0w válasza Jorus (#25102) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Hivatalosan nem kompatibilis pontosan ezekkel a ramokkal, slotokról azt írja csak hogy kell dual, meg single channelbe tenni, azt nem írja mi van ha keverem csak ennyit: Users may install different memory size DIMMs into the two channels and enjoy dual-channel and single-channel at the same time.
"into the two channels" A "két csatorna" mit jelent, a két-két slot párt?
Amúgy itt a manual.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#25117) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Most nekem Kingmax 2x1GB CL6 memoriaim vannak. Erdemes-e 1 eves 4x1Gb hasznalt OCZ DDR2 PC2-8500 Reaper memoriakat vennem hasznaltan, artipp? http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_8500_reaper_hpc_edition 1 évesek

Mellekesen megkerdem melyik a jobb a 4x1gb vagy a 2x2gb? Gondolom a 4x1 tobb aram felvetel, tobb ho.

[ Szerkesztve ]

(#25118) UdVi86 válasza Picturemaker (#25067) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Köszi a választ.

A G.Skill amúgy megbízható ramokat készít? Akinek van ilyen ramja, nyilatkozhatna.
Valamint ezeket a ramokat p55-höz ajánlják. Biztos lehetek benne, ennek ellenére, hogy tökéletesen fog működni am3 mellett? Ugyanis a dominator kimondottan am3-hoz készült (CMD4GX3M2B1600C8) és a Mushkinnál is jelezve van az am3 kompatibilitás. Ezeknél tehát nem aggódnék emiatt.

A ramokat mint írtam 1333-ban futtatnám. Biztosra vehetem hogy ezen a frekvencián menne cl6-ban a Ripjaws? Érnék el javulást ezzel a lépéssel egyáltalán. Vagy 1600 cl7 gyorsabb lenne? Mi számít tehát jobban a frekvencia vagy az időzítés? :R

(#25119) $p@rr0w válasza Ace Ventura (#25109) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Üdv a klubban tesó. :O

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#25120) eszgé100 válasza eszgé100 (#25103) üzenetére


eszgé100
őstag

úgy néz ki, hogy a táp lesz a lúdas... :O

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#25121) LLKobe


LLKobe
veterán

Erre még valaki?? :U

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#25122) Jorus válasza $p@rr0w (#25116) üzenetére


Jorus
nagyúr

A manualban nem látok olyan opciót, hogy 3 modult hogy kellene bepakolni. A channel-ek a két slot párt jelentik, tehát a Channel A az első sárga-fekete slot-pár, a B pedig a másik kettő. Úgy próbáltad már, hogy csatornánként azonos legyen a RAM mennyisége? Tehát a 2*1GB-ot beteszed az első 2 slot-ba, a 2GB-os modult pedig a következő sárgába.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25123) Jorus válasza LLKobe (#25121) üzenetére


Jorus
nagyúr

A mai chipsetek mellett inkább a RAM mennyisége dominál. Csak akkor érdemes gyorsabb RAM-ot venni, ha alacsony szorzós procid van, és a RAM korlátozna a tuningban.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25124) Picturemaker válasza UdVi86 (#25118) üzenetére


Picturemaker
őstag

UdVi86: Az Intelhez ajánlott ramok alacsonyabb feszültséggel mennek. Ha megnézed ezek max. feszültsége 1.65V.
AMD edisönök meg simán 1.8-1.9V-osak.

Biztosra soha sem lehet venni, hogy bármilyen alkatrész bármilyen tuningja sikerülni fog. Sajnos.
Ezeket a kis különbségeket észrevenni nem igazán fogod átlagos felhasználás mellet. Tesztprogramokkal kimérhető, pontvadászatnál jól jöhet. :)

eszgé100: FSP tápod kezd elhalni?

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25125) Picturemaker válasza $p@rr0w (#25116) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Én is megnéztem a manual-t. Egy próbát megér Jorus javaslata.
Ilyen problémás esetben amúgy is ajánlott az összes modul elhelyezési variáció kipróbálása.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25126) eszgé100 válasza Picturemaker (#25124) üzenetére


eszgé100
őstag

lehetséges, de karácsony felé úgyis veszek valami nagyobbat, mert ez nem túl bivaly, tuningot abszolút nem szereti

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#25127) Picturemaker válasza eszgé100 (#25126) üzenetére


Picturemaker
őstag

Mondjuk ezt a konfigot el kellene vinnie, persze ha nem hibás.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25128) zenitke


zenitke
csendes tag

Hali mindenki!

Megtudná nekem valaki mondani, mert már belezavarodtam, hogy az MSI P55-GD65 és i5 höz jó a Geil EVO ONE 2x2GB 1600Mhz CL7 KIT?
Mert már fogggalmam sincs.

Köszönöm a választ aki tudja!

(#25129) Picturemaker válasza zenitke (#25128) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Geil oldalán ez van:

DDR3 1600MHz CAS7 & CAS8 Dual Channel

- Available in 2GB & 4GB Single Channel Package
- Available CAS: 7-7-7-24, 8-8-8-28
- FBGA 64Mx8 and 128Mx8 DDR3 Chips
- 240 pin, Non-ECC, Un-buffered DIMM
- Working Voltage 1.6V
- Heat Spreader:EVO ONE heat-spreader with MTCD Technology
- DBT (Die-hard Burn-in Technology) Enhanced
- Lifetime Warranty

Mennyi feszt tud adni a lap a memóriáknak?
Ez a ram "valszeg" CL7-hez kicsit többet fog kérni 1.6V-nál.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25130) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Tudom, hogy le van írva 1000x, de konkrétan nem találtam.
Azt is tudom, hogy win nem látná a 4gb-ot teljes mértékben, de

Mennyit számítana, ha a mostani 2x1gb mellé, bedobnék mégegyszer ennyit?

Konfigom az adatlapon, jelenleg nincs vga-m, de egy His Iceq4 Hd 4850/512mb lesz 2 nap múlva ill. a monitort is ma cserélem egy 22" 1680x1050-re, ha ezek számítanak.

Köszönöm.

(#25131) MZsoltee válasza zodo (#25130) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát ez már majdnem komplett gépcsere...
Ha tning is van jobb a 2*2GB.
Tessék 64bites rendszert használni és akkor látja az összes memóriát.
Ha van még kis kereted akkor esetleg vehetsz 4870 1Gb-ot az jobb 1680ban.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#25132) Picturemaker válasza zodo (#25130) üzenetére


Picturemaker
őstag

Helló!

Játék és memóriaigényes alkalmazások alatt számít a többlet.
4-ből kb. 3,2GB fog látszani. Általános használat közben nem észrevehető a különbség.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25133) zenitke válasza Picturemaker (#25129) üzenetére


zenitke
csendes tag

Sajna nem értelek, lehet hogy megy vele csak éppen 1333 on?

(#25134) zenitke


zenitke
csendes tag

Nekem magas ez a ram téma... :(

(#25135) zenitke


zenitke
csendes tag

Ram hiányábnan nem tudom még kipróbálni a gépet, szóval nem tudom mennyit adhatok az MSI P55-GD65 nek, csak abban bízok hogy jó hozzá a geil evo ove 1600mhz cl7 kit..

(#25136) zodo válasza MZsoltee (#25131) üzenetére


zodo
nagyúr

Gépcsere ? :Y ram bővítés miatt ? :F
Tuning, nincs.
Ídővel áttérek, ha lesz megfelelő érvem a 64bit-es rendszerre történő váltásra.
Tudom, hogy jobb lett volna a 4870, de ez is bőven elég lesz.

(#25132) Picturemaker

Értem, köszi.
Mégis mennyit számíthat kb.%-ban pl.: játék alatt ?

(#25137) Picturemaker válasza zodo (#25136) üzenetére


Picturemaker
őstag

Főleg betöltési sebesség lesz jobb, nagy pályákon nem áll neki "swappelni".
A játék nem fog gyorsabban futni, az inkább a VGA-tól függ.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25138) UdVi86 válasza Picturemaker (#25124) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Igen ezt tudom, hogy intelhez ajánlják ezeket az 1.65 v ramokat. Csak attól hogy nekem am3 lesz jó lenne ugyanilyen alacsony feszes. Sokszor olvastam már hogy inkább alacsonyabb legyen. Bár tudom hogy nem sokat oszt vagy szoroz a teljes fogyasztáson.
A tuning nem szempont nálam, nem is tervezek tuningolni. Ezért is áldozok inkább egy 1600-as ramra, mint 1333-ra, hogy azért mégis legyen benne egy kis erő és legyen egy kicsi haszna annak hogy már ddr3-at veszek.
Mondjuk a lapon (MSI 785GM-E65) van Easy OC Switch, ami max. 20%-ot ad. De ez nem tudom hogy a memókat érinti-e vagy csak a procit. :F

(#25139) zodo válasza Picturemaker (#25137) üzenetére


zodo
nagyúr

Értem, akkor nem sokat jelent, jelen esetben.

(#25140) zenitke válasza Picturemaker (#25129) üzenetére


zenitke
csendes tag

Picturemaker ebből mit hámozol ki? most talátam egy ilyet
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3655&p=3

(#25141) Picturemaker válasza zenitke (#25140) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez tök jó! Ezt a manuálban sem találtam, pedig az előbb néztem meg.
i5 mellett 1333-ra írja a max-ot (persze ez tuninggal biztosan megy feljebb is).
Ez alapján teljesen jó lesz az a ram az adatai szerint!
(a tesztelt 1600-as ramok között csak egy félét találtam az MSI oldalán, persze ez nem jelent semmit, csak hogy lusták. :))

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25142) Picturemaker válasza UdVi86 (#25138) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nyugodtan megveheted az "inteledisön" ramokat. Az 1600/ CL7-CL8 / alacsony fesz. jó választás. A G.Skill és a Corsair is jófajta cuccos. Rosszul egyikkel sem jársz.

A Geil Value sorozata sem rossz, és az sem "drága".
Abból is van 1600/CL7/CL8/1.6V.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25143) zenitke válasza Picturemaker (#25142) üzenetére


zenitke
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm Picturemaker! Hálás köszönet! Azért voltam idegbeteg mert ezt tudok szerezni bár ezt is két hét mire megjön 30e alatt. Ha nem lenne jó hozzá asszem idegbajt kapnék. De megnyugtattál. Az anandtech en néztem már korábban is, de nem találtam semmit. Most meg csak beütöttem a google ba hogy MSI P55 GD-65 bios, és kidobta...

(#25144) UdVi86 válasza Picturemaker (#25142) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Értem. Gondolom nem nagy különbség van ezek között, ha nincs tuningolva. A Geilt is nézegettem korábban, de valahogy nem javasolta senki.
A legfontosabb persze az hogy menjen a lapban és sajnos mem. tesztben csak egy darab Kingston szerepel az 1600ban. 1333ban perzse van geil value és g.skill (nem ripjaws) is.
De egy ismerősnek ugyanebben a lapban megy egy 1600-as CSX ram.

(#25145) zenitke


zenitke
csendes tag

Ó ha tudnék angolul...
We used DDR3-1333 6-6-6-18 1T timings for the i5/750 stock setup as DDR3-1600 is not natively supported in current BIOS releases for this processor at a stock Bclk setting of 133. We had early BIOS releases that offered the native 1600 setting but stability was a serious problem and support was pulled for the time being. Performance is essentially the same between the two settings.

(#25146) eszgé100 válasza Picturemaker (#25127) üzenetére


eszgé100
őstag

az a baj, hogy 12v-on kevés Ampert ad le, így nem nagyon lehet játszani a feszekkel

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#25147) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

(#25122) Jorus; (#25125) Picturemaker: Próbáltam, úgy megy most hogy az első channelben a 2*1 dualban, és a második channel utolsó slotjában a 2G, ha az elsőben van akkor nem jó. Így most elvileg megy, legalábbis pár órája már nem kékhalálozott. Az biztos h ha a memtest nem írt errort akkor fizikailag nem hibás a ram, hanem beállítási, vagy inkompatibilitási probléma van?

Arra kérnék még választ valakitől ha lehet hogy a többi opciót a késleltetéseken felül amik vannak a biosban mire állítsam (a manual "4-18"-as oldalán vannak ezek az opciók felsorolva)? Főleg ha kimondottan ezekhez az új szériás kingmaxokhoz van valami tapasztalat.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#25148) eszgé100 válasza Picturemaker (#25127) üzenetére


eszgé100
őstag

most olvastam valamelyik hsz-ben a cr-ről
azt 1t-re vagy 2t-re kell állítani?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#25149) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Üdv!

Szerintetek ebbe a gépbe jó ez a ram?
Esetleg 6GB kéne bele, vagy egyenlőre elég a 4GB majd veszek bele mégegszer ugyanennyit?!Gondolom erre már WIN7 64bit kell?!

alaplap: GIGABYTE GA-P55-UD3
processzor: INTEL Core i5-750 2.66Ghz 1156 BOX
memória: GEIL Evo 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT
merevlemez: SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32Mb SATA
cpu hűtő: Xigmatek Balder SD1283 Heatpipe Cooler 120mm
videókártya: SAPPHIRE HD5870 1GB GDDR5 HDMI PCIE
tápegység: FSP Everest 400W
optikai meghajtó: LG GGC-H20LRB
ház: GIGABYTE GZ-X3 Fekete
monitor: BENQ G2420HD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25150) Picturemaker válasza $p@rr0w (#25100) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

$p@rr0w: Memória beállításról egy kis összefoglaló (szerű dolog) :

[link]

eszgé100: 1T gyorsabb, (de nem biztos, hogy bírja), 2T átlagos beállítás.

gyuromoj: Ha 1333-ast veszel, inkább próbálj CL7-est. A Geil Value-ból van is 1333/CL7. Az EVO csak drágább a hűtőborda miatt.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.