Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) MZsoltee válasza Qru (#25699) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nincs még rá nagyobb kereslet, így terelik az embereket a ddr3 felé, mivel olcsóbb így többen fogják azt venni és megnő rá a kereslet...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#25702) SirKero válasza SirKero (#25700) üzenetére


SirKero
őstag

Meg van

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#25703) giigz


giigz
veterán

A Win XP tud működni 4GB rammal?

(#25704) MZsoltee válasza giigz (#25703) üzenetére


MZsoltee
veterán

Müködni tud főleg a 64bites a 32bites is működik csak 3-3,5Gb-ot lát csak a memóriából.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#25705) StLui


StLui
veterán

Előre is elnézést, lhet, hogy csak vissza kéne olvasni, de nem tudom mennyit :F
van 2x1GB DDRII 800Mhz es ram a gépben és maradt 2db 512-es 667Mz-es ram, érdemes, lehet ezt a kettőt is berakni?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25706) Livius válasza StLui (#25705) üzenetére


Livius
őstag

Nem valószínű.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#25707) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv.

Adott egy 512Mb-os, és egy 256Mb-os Hiviewell modul. Mind a kettő 400Mhz-es, és Hinyx lapocskák vannak rajtuk.

Na már most, egy Asrock P4i65 (intel 865 chipset, DC) alaplapban, mennyi az esélye annak, hogy ezek dualban menjenek. Volt már valakinek hasonló párosítása? Ment dualban?

Még nincs itt a deszka, de nekem az a meglátásom, hogy nem fognak menni. Egyszer volt 2x512Mb ebből a típusból, és még úgy sem ment dual-ban egy VIA PT880-as deszkában.

[ Szerkesztve ]

(#25708) StLui válasza Livius (#25706) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm!
bár kicsit határozottabb válemény jó lenne még, de arra gondoltam berakom és megcsináltatom a win7-tel újra a tesztet

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25709) MZsoltee válasza tzsolesz (#25707) üzenetére


MZsoltee
veterán

Biztos hogy nem, a dualhoz azonos méret kell, és az sem árt ha a memóriák hasonlóak, de erre szvsz semmi esély.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#25710) fgordon válasza StLui (#25705) üzenetére


fgordon
senior tag

Szerintem igen, hiszen még ha csak 667-en fog is menni a ram, a 2 gigánál jobb a 3 lassabb ram, ha memóriaigényes alkalmazásokat használsz... De picit lassulhat a gép akár, más esetben meg gyorsabb lesz, mert nem kell swap-pelnie...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#25711) Jorus válasza StLui (#25705) üzenetére


Jorus
nagyúr

Milyen konfig, mire használod, milyen beállításokon, húzni szeretnéd-e, mit mennek a 667-esek?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25712) makabanan


makabanan
csendes tag

hello

Laptopos gondom van. Gyárilag 1 giga RAM volt a gépemben, később vettem hozzá még egy gigát. XP alatt látta is a gép mindkettőt. Nem rég az XP helyett win 7-et raktam fel. Most vettem észre, hogy csak az egyiket látja. Összesen két foglalat van a gépen, mindkét memóriát megpróbáltam mindkét foglalatba. A Bios így is csak egyet látott.
Megnéztem a memóriákat Everesttel is. Fizikailag látja mindkét memóriát, de csak egy működik belőle. A memória moduloknál azt írja, hogy a DIMM0 foglalat nincs telepítve. Az lenne a megoldás, hogy ezt vhogy telepítsem? Csak azt hogy kell vajon? A DIMM1-esnél engedélyezve van 1 giga. A számítógép összegzésénél a DIMM3-on jelenik meg a másik memória. Az is lehet esetleg a gond, hogy az nem jelenik meg a memóriamoduloknál?

előre is köszönöm a segítséget

(#25713) StLui válasza fgordon (#25710) üzenetére


StLui
veterán

Win7 mem indexe a 2x1GB-tal 4,7-et mutatott, melléraktam a 2x512-őt és 5,5-re fölment
így gondolom nagy bajt nem csináltam :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25714) StLui válasza Jorus (#25711) üzenetére


StLui
veterán

GF 9600GT, AMD 64 X2 3600+ tuningot nem próbáltam, régen küzdöttem ilyenekkel :)
alapdolgokra amihez így is bőven elég, de sógorom a crysis-ra akar rászoktatni oda meg kell minden :) gondolom legalább virtuálisan ki akar végezni

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25715) Jorus válasza StLui (#25714) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor nyugodtan maradhat a 667-es kit is benne, a több memóval többre mész.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25716) StLui válasza Jorus (#25715) üzenetére


StLui
veterán

Köszi !

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25717) meglehet


meglehet
csendes tag

Helló,

valaki tudna nekem segíteni abban, hogy tudnám letesztelni a most vett ram jaimat. Néztem a memtest86+, de nem tudom, hogy kell pendriveból boot lemezt csinálni. Segítségeteket és válaszokat előre is köszönöm :R

(#25718) Bishoop válasza meglehet (#25717) üzenetére


Bishoop
tag

Memtestből van ISO is(gondolom floppy-d nincs)), amit kiírsz CD-re aztán arról bootolsz, de az a legobb ha letöltöd valahonnan a Hiren's boot CD-t azt írod ki, és ott ezerféle tesztelő progiból válogathatsz !

(#25719) Raptor 666 válasza harry (#25647) üzenetére


Raptor 666
tag

Igazából meguntam a szarakodást vele. Visszavittem az egészet a fenébe. Veszek egy intel rendszert, és bízok benne, hogy avval nem lesz gond. Egyébként is úgy néz ki, hogy egy i7 lesz belőle dfi lappal és 6144 MB trichannel Geil ramokkal.
Az amd phenom II 965 helyett megfelelőbb lesz a rendszer végül is :C

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#25720) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

A minap vettem a mostani 2x1 gigámhoz(CSX 1066mhz)még két giga ramot(Buffallo 2x1gb 1066mhz).Ha berakom mint a 4-et,az indításnál kifagy,ha berakok 1 buffallot és 1 CSX-et,működik.Nem tudja valaki mi lehet a baj?

(#25721) Sakál8


Sakál8
csendes tag

Hello!

Mennyiben különbözik a ddr2 800mhz-es ram a ddr3 1333mhz-estől gyorsaságban észre lehet venni vagy inkább csak játékoknál szembetűnő a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#25722) lsc válasza Sakál8 (#25721) üzenetére


lsc
nagyúr

Nézd át ezt a tesztet [link].

Az élet kegyetlen .

(#25723) Sakál8 válasza lsc (#25722) üzenetére


Sakál8
csendes tag

köszi ez nagyon jó kis leírás

(#25724) Bishoop


Bishoop
tag

Szeretnék ddr memóriát venni, de kifejezetten olyat, ami egy oldalas(technikai okok miatt).
Vaterán nézelődtem, de sehol sincs odaírva a memóriákhoz, hogy egy vagy kétoldalas. Kerestem single rank kulcsszóra is, de elég kevés a találat. Hogyan lehet megállapítani egy eladásra kínált ram-ból, hogy egy vagy két oldalas?

(#25725) Jorus válasza Bishoop (#25724) üzenetére


Jorus
nagyúr

Például megkérdezed az eladót.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25726) Jorus válasza HollyBoni (#25720) üzenetére


Jorus
nagyúr

Default BIOS-szal indítottad a 4-et?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25727) -Rahan-


-Rahan-
tag

Szeretnék egy Gigabyte GA-MA770T-UD3P AM3 foglalatú alaplaphoz venni egy 2x2 GB kapacitású 1800 MHz, alacsony időzítésű rampárt vásárolni, ki mit tudna ajánlani? Azt szeretném, hogy alapból jók legyenek az értékei és nem baj ha csak minimális tuning potenciállal rendelkezik.
Valamint olvastam ezen fórum hozzászólásai között, hogy valakinek 4 GB memória nem elég, valóban kevés lehet Windows 7 operációs rendszer használatakor ennyi memória és már 8 GB kellene vagy ha most nem is,de a közeljövőben (2010 végéig) igen?

[ Szerkesztve ]

(#25728) HollyBoni válasza Jorus (#25726) üzenetére


HollyBoni
veterán

Megvan a probléma...Gigabyte GA-P31-DS3L alaplapom van,ami nem támogat 4x1 giga ramot csak 2x2-t.

(#25729) artiny


artiny
őstag

Ha kikapcsolom a virtual memoryt az xp-en....akkor csak a ram memoriat fogja hasznalni a op.rendszer?es ettol gyorsabb lenne a gep?jatekok?
3GB DDR2 667ramom van.

(#25730) 04ahgy válasza Raptor 666 (#25581) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sikerült-e már a géped stabilizálni?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25731) 04ahgy válasza HollyBoni (#25728) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem. Az alaplapod nem 4*1GB memóriát nem támogat, hanem kétoldalas modult nem támogat négy darabot. Chipset által limitált. Egyoldalas 1GB modul szépen menne négy darab, ahogy egyoldalas kétgigás modul is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25732) Dyingsoul válasza -Rahan- (#25727) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Azta na most fogom a fejemet a falba verni, második bekezdésedet olvasván... :W :W :W
Szerintem már csak annak szabad hinni amit a saját szemeddel látsz!
A konfigomat a profilleirásomban megtalálod, én win7 professional 64bit-et használok, eredeti msdnaa-s verziót, 2bg ddr2 1066-os geil ultrammal olyan szépen megy a rendszer, de nem csak a rendszer, hanem minden! játékoknál az alt+tab egy szempillantás, a desktopról viszont már kicsit több idő a játékokba visszaváltás, de az sem vészes. Én használok adobe after effects-et, ahol videórenderelésnél igencsak lapozgatja a ramomat a rendszer, de ott is fainul müködik!

Az már más tészta, hogy a gépembe énis tervezem még plusz 4gb ramot a 2 mellé, de az azért kell, hogy az after effects mellett szebben fusson még a photoshop, windows media player, mozilla, valamint néhány olyan játéknál, aminek nagy a ramigénye, szerverként kell futtatnom a gépem és oda is elbirnék mgé pár ramot, hogy közben tudjak még gyorsabban alttabolni...

Ezeket csak azért írtam le, mert te nem tudom, hogy mennyire extrém felhasználó vagy, hát én kb ennyire, de mégegyszer hangsúlyozom, hogy a win 7 nagyon szépen működik egy gamer/átlag felhasználónak olyan konfiggal, 2gb rammal, mint ami nekem van...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25733) somasz


somasz
addikt

Erre tud nekem valaki válaszolni?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25734) syberia


syberia
veterán

Sziasztok!
Van a gépemben 2x2 GB G.Skill [link]
A lapom AUTO módban 5-5-5-15 időzítést ad neki, van értelme annak ha én ezt
átállítom biosban 4-4-4-12 értékekre? Pici tuning mellett a ram vissza van osztva 800-ra.

https://howbad.info/

(#25735) joetata


joetata
csendes tag

Üdv.Mindenkinek! Koromnál fogva -öreg szárcsa lévén -hiába is olvasnám vissza a topikot, úgysem tudnám meg a tutit. Ezért kérem segítségeteket.
Asus M4 A780D-MPro alaplaphoz,és AMDAthlon II. X2 240 processzorhoz milyen RAM-ot vegyek? Kit-be DC-hez, alaplap miket támogat? 2x1GB
Kössz: joetata

(#25736) 04ahgy válasza joetata (#25735) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kingmax, CSX, Corsair márkákból 1333MHz-es kit, szerintem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25737) ar


ar
tag

Sziasztok!

Hogy latjatok, altalanos felhasznalas mellett (java es .Net eleg sokat fog futni viszont) egy DualCh DDR2 CL5 vagy egy DDR3 CL9 ram amit venni erdemes? Az időtállósággal nem nagyon foglalkoznék, asszem 8Gb lesz elsőre és kész.

Várható egyébként hogy valamelyik típus olcsóbb lesz a közeljövőben?

Köszönöm!

(#25738) ar válasza ar (#25737) üzenetére


ar
tag

Lehet nem egyértelműen fogalmaztam, szóval mindkét ram esetén DualChannel 2x2Gb kitről beszélünk...

(#25739) VicKing


VicKing
tag

Hali!
4 x 1GB DDR2 ram megy duálban? Vagy ilyenkor 2 x1 dual és 2x1 single?
A ramok egyformák, 2 szett 2x1 GB Geil Ultra kit.

[ Szerkesztve ]

(#25740) ftamas89


ftamas89
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kicsit bővíteni Compaq 615-ös laptopomat, ha minden igaz DDR2 memória kell bele. Most van benne egy 1gigás (gyári).
Szerintetek hogy járok jobban:

- lecseréljem a gyárit valami nívósabbra, de akkor marad az 1 giga
- vagy inkább vegyek még egy 1 gigásat a meglévő mellé?
(sajnos pénzügyileg csak 1 gigásat tudok venni, ezért ez a két lehetőség adott)

Várom a válaszokat, előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Tomi :)

:: prog is love, prog is life ::

(#25741) fgordon válasza ftamas89 (#25740) üzenetére


fgordon
senior tag

Teszt proggival derítsd ki, milyen van benne, a tippem hogy Kingston vagy Samsung, és vegyél ugyanolyat, és akkor duálban fog menni. Nem javaslom, hogy 2 gb-osat vegyél, maximum akkor, ha csere és 2x2 gb lesz benne, mert 1+2 gb nem megy dual-ban.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#25742) fgordon válasza VicKing (#25739) üzenetére


fgordon
senior tag

Duálban megy.

Duál = 2 azonos memória, egymáshoz tartozó memória slot-ban, pld A1+B1,.

Most így van 2 duál párod. 2x1 (A1+B1) és 2x1 (A2+B2) gb. Ez így tökéletes.

4 db memória modul előnye, hogy az 1 gb-osak jobban húzhatóak, de picit több volt kellhet nekik, mintha csak 2x1 lenne.

Hátránya, hogy nem tudsz több ram-ot belerakni, mármint a 4 gb-nál, kivéve, ha spéci alaplapod van... :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#25743) tdna


tdna
csendes tag

Hali!

Tud valaki segíteni ez hány V-os?
Semmit nem találok erről a memoról:

http://ipon.hu/webshop/product/kingston_hyperx_4096mb_ddr3_1600mhz_black_edition_kit/131962

(#25744) fgordon válasza ar (#25737) üzenetére


fgordon
senior tag

Nekem 8 gb Kingmax ramom van már több mint 1 éve P5Q-E-ben C2D E8500-zal, én ezt a 8 GB-ot (4x 2 gb ddr2 1066 ) összesen 20e körül vettem nagykerből élettartam, magyarországi garanciával. Húzhatóak is, igaz, 1066-1170 Mhz körül csak CL6-on megy, viszont alap feszültségen! 800-900-on menne CL5-ben is, de szerintem így jobb.

Ami vicc, hogy például a "nagy", drága és több volt-on működő Corsair memóriákhoz mérve hasonló alaplappal, procival, az én ramjaim gyorsabbak mindenben ( memória olvasás, írás, stb...). Szóval az olcsó nem jelenti azt, hogy rossz, minden esetben... :)

Én azt számoltam, hogy nem éri meg a többlet pénz DDR2 1066-nál a CL6 és CL5 közötti különbséget, a CL5-CL4 főleg nem, mert ott általában nagyon sok volt-ot kell adni a ram-nak, ami számomra nem szimpatiks... És ha megnézed a teszteket, hogy mekkora a sebesség különbség, már ha kimutatható és kijön a CL6 és CL5 között, akkor főleg nem éri meg.

Javaslok a 8 GB-hoz 64 bites op rendszert, vagy 32 bit és lesz kb 3.5 gb-od, és csinálj 4.5 gb-os ramdisk-et a többi ramból, és arra menjen a temp + a windows swap file... = királyság! :K

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#25745) Rover623 válasza tdna (#25743) üzenetére


Rover623
félisten

Tud valaki segíteni ez hány V-os?
Ugyanannyi, mint a kék bordás...

primus inter pares

(#25746) Rover623 válasza Rover623 (#25745) üzenetére


Rover623
félisten

Francba...lemaradt...;]

Semmit nem találok erről a memoról:
Mert valószínűleg nem létezik...a képen is DDR2-es memók vannak...abból volt BE...

primus inter pares

(#25747) -Rahan-


-Rahan-
tag

Szeretnék egy Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P AM3 foglalatú alaplaphoz venni egy 2x2 GB kapacitású legalább 1600 MHz, alacsony időzítésű rampárt vásárolni, ki mit tudna ajánlani? Azt szeretném, hogy alapból jók legyenek az értékei és nem baj ha csak minimális tuning potenciállal rendelkezik. Kerestem teszteket, de csak a prohardveren találtam egyet, de az is nagyon hiányos.

[ Szerkesztve ]

(#25748) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok, egy kis help kéne ram ügyben!

A-Data ramokról mi a véleményetek AMD procival? Sajna amit rendeltem G.Skill 1600 KIT ram...mégsem jön, sőtmitöbb 22,5K-ról felment 28,5-re... Emellett DDR3-ból totálhiányvan. Pedig hol van még karácsony?...
Szóval A-Data 1333-mast néztem ki. CL9-es, viszont qualified listás az alaplapommal, és 1,5 volt-os ami nemrossz fogyasztás szempontjából. Borda viszont nincs rajta.

Igazából észre lehet venni földi halandónak, egy 1600 mhz-es CL7-es és egy 1333-as CL9 között a különbséget programok, játékok során? Nem tuningolnék, nemvagyok FPS és Vantage őrült. A lényeg hogy keveset fogyasszon, és betonstabilan járjon. A-data élettartam garis, szóval csak nem lehet szutyok. Vélemény?

Illetve ha ajánlhattok helyette alternatívát akkor ne sajnáljatok :)

Előre is thx!

(#25749) vergilx


vergilx
őstag

hát gyerekek,mióta lettek ilyen kurv@ drágák a DDR2 ramok?? :W
én nagyon lemaradtam.

(#25750) UdVi86 válasza Ren Hoek (#25748) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Hello!

Hasonló cipőben járok én is. A G.Skillt akartam venni, de látom hogy 6k-t ugrott az ára :( Így lehet 25kért egy Mushkin 1600MHz cl8-8-8-24 1.65v 996744-et veszek. Mi a véleményetek erről? van valakinek tapasztalata Mushkin DDR3 ramokról?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.