Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) drachos válasza rohs986 (#26999) üzenetére


drachos
tag

Ha dualban akarod, még akkor is mehet egymás mellé, elméletileg semmi gondnak nem kéne lennie, de ha meg nem is akarod dualban futtatni, akkor biztos, hogy jó lesz.

Csak futtass majd egy memtestet a memóriákra, mert látod én is, hogy jártam :O

[ Szerkesztve ]

(#27002) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Ez a ram C13B1 1GB CORSAIR CM3X1024-1333C9DHX

[link]ez lenne?

giga oldalán találtam memory supportnál csak nem vagyok benne biztos, hogy erről van-e szó.

Köszi

(#27003) dave93 válasza drachos (#27000) üzenetére


dave93
őstag

Nem mondhatod 100%-ban hogy memória. Nekem már volt olyan esetem, hogy memtest hibákat dobott és hosszú tesztelések után kiderült, hogy az alaplap volt a gond.
Próbáld egy modullal több slotban is, nézd meg úgy is dob-e hibát. Egyébként CD-ről bootolva ajánlott memtestet futtatni, nem windows alól, nem annyira biztonságos.

(#27004) Mika1227 válasza Anubis_9 (#26996) üzenetére


Mika1227
őstag

Akkor most így XP-hez nem ajálatos több RAM-ot tenni?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#27005) Anubis_9 válasza Mika1227 (#27004) üzenetére


Anubis_9
őstag

Inkább úgy fogalmaznék, hogy van olyan jó a géped, hogy 4 GB RAM legyen benne. Szerintem felejtsd el az XP, tegyél fel egy 64 bit-es Sevent. Meglátod, tetszeni fog! :C Amúgy a 64 bites XP is látná a 4 GB-ot. :U

Ha nem akarsz 4 GB-ra bővíteni, akkor maradjon így 2 GB-tal, de a 3 GB-ra bővítésnek semmi értelmét nem látom.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#27006) Mika1227 válasza Anubis_9 (#27005) üzenetére


Mika1227
őstag

Értem, csak valami megbizható 7-est kéne szerezni. De akkor mindenképp 64 bit-est?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#27007) Anubis_9 válasza Mika1227 (#27006) üzenetére


Anubis_9
őstag

Csak a 64 bites látja a 4 GB-ot. :) A 32 bitesek nem.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#27008) Daczy


Daczy
aktív tag

lenne egy kérdésem ,remélem minél előbb tudtok majd rá válaszolni:

jelenleg van a gépemben 2 GB DDR2 800MHz RAM, és lenne lehetőségem 17ezer forintért 2*2GB DDR3 1066MHz-re váltani, szerintetek megéri ez a manőver, avagy inkább vegyek 8000Ft ért (szintén onnan) 2GB DDR2 800MHz-et? :F

(#27009) Kuter válasza Loretto (#1) üzenetére


Kuter
senior tag

:C

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#27010) csuki00 válasza Daczy (#27008) üzenetére


csuki00
tag

Attól függ mire használod a géped. Játékoknál pl észrevehetetlen a különbség egyéb más programoknál észrevehető, de 800 és 1066 között nem számottevő.

Viszont hosszabb távra jobban megéri ddr3at venni, mivel most még normális áron eladható a ddr2 és vagy cserélhető ddr3-ra.
Ha vársz egy kicsit talán még jobban is kijöhetsz. mivel a ddr2nek felmegy az ára a ddr3-é viszont csökken. (persze a ddr2-re ekkor ügye csökken a kereslet)

(#27011) Daczy válasza csuki00 (#27010) üzenetére


Daczy
aktív tag

igen, játékokra használom, ezt elfelejtettem mondani :K

hát jó, meggondolom

(#27012) Vagtam


Vagtam
tag

sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben.

Van egy 1156-os + i5 konfigom 2*1GB rammal. Gondoltam, hogy veszek még hozzá ugyanolyan típusú 2*1GB ramot.

A kérdésem, hogy jó lesz e így vagy jobb lenne 2*2GB-ra cserélni, mint 4*1GB-ra.

Megmarad a dual DDR mód a 4*1GB-nél is vagy csak a 2*xx-nél müxik :F

Előre is köszönöm a válaszokat.

Tomi

:R

[ Szerkesztve ]

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#27013) csdm


csdm
senior tag

ENNÉL a nevében mit jelent az hogy TinyBGA? Ha egy Sima Kingmax 2gb ddr3 1333MHz mellé teszem be mint 2. RAM, fogja befolyásolni a működést, hogy az egyik 'sima' a másik meg TinyBGA?

(#27014) Vagtam válasza csdm (#27013) üzenetére


Vagtam
tag

A BGA egy nyák illesztési eljárás a tiny pedig azt jelenti, hogy apró, mondjuk ez a képen is látszik.

link

Azt nem tudom, hogy jó e együtt, majdcsak jön valaki és azt is tudni fogja :DDD

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#27015) csuki00 válasza Vagtam (#27012) üzenetére


csuki00
tag

Persze megmarad,

a duál az párban működik úgy mint 2*2 vagy 2*2*1 ugyan az.

a 4 slot az 2 duál csatorna

(#27016) Vagtam válasza csuki00 (#27015) üzenetére


Vagtam
tag

Köszönöm :R

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#27017) Rover623 válasza Daczy (#27008) üzenetére


Rover623
félisten

Az alaplapod is tudja, hogy váltani akarsz?

primus inter pares

(#27018) csdm válasza Vagtam (#27014) üzenetére


csdm
senior tag

Köszi!
Melyik az elterjedtebb? Mert akkor inkább azt veszem, ami jobban el van terjedve. Vagy a Tiny jelent valami sebesség növekedést a másikkal szemben?

(#27019) FehérHolló válasza Vagtam (#27014) üzenetére


FehérHolló
veterán

Talán, izébigyó, azt hiszem, ha linkel valaki valamit, akkor legalább az első mondatot elolvassa, ami oda van írva neki. Vagy mégsem. Vagy de. Igen, azt hiszem. Remélem, jön valaki, aki tudni fogja.

A (Tiny-)BGA az egy tokozási fajta, mint ahogy a wikipédiás cikkben is le van írva.

Az alapkérdésre pedig az a válasz, hogy csak marketing szempontból van jelentőssége annak, hogy egyes webáruházakban oda van írva az is, hogy Tiny-BGA.

Skynet is real. It's called Google.

(#27020) JHONNY 79 válasza Anubis_9 (#26996) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Attól függetlenül hogy az XP-d csak 3 Gb-t látott ment dualba a 2×2 Gb memória?

(#27021) FehérHolló válasza FehérHolló (#27019) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ráadásul a DDR3-as Kingmaxokon lévő chipek mindegyike FBGA tokozású, nem Tiny-BGA. Ha már rohadtul pontosak akarunk lenni. De nem akarunk. Majd valaki jön talán, talán nem.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#27022) Vagtam válasza FehérHolló (#27021) üzenetére


Vagtam
tag

A surface-mount packaging -et tényleg így fordítják szépen..... :C

[ Szerkesztve ]

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#27023) Mr. Funes


Mr. Funes
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek!
szeretnék venni egy asus P5B Deluxe alaplapomhoz új ramokat, az lenne a kérdésem h melyik időzítésssel rendelkező ramot vegyem meg? egyik boltban azt mondták nekem, hogy a kisebb számmal ellátottak a jobbak, mert azok gyorsabbak, másik boltban meg éppen az ellenkezőjét álították, hogy a nagyobb számmal ellátottak a jobbak.
4-4-4-12 vagy 5-5-5-15 a jobb?
mindkettő egyforma áron van
Kingston 2GB/800MHz DDR-II PC2-6400 HyperX (KHX6400D2/2G) memória
Foglalat : DDR-II Méret : 2GB Frekvencia : 800MHz/PC2-6400 Időzítés : 5-5-5-15
vagy
Kingston 2GB/800MHz DDR-II PC2-6400 HyperX (KHX6400D2LL/2G) memória
Foglalat : DDR-II Méret : 2GB Frekvencia : 800MHz/PC2-6400 Időzítés : 4-4-4-12
Segítségüket előre is köszönöm.

Drechsler Dávid

(#27024) JHONNY 79 válasza Mr. Funes (#27023) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

A 4-4-4-12 gyorsabb.A CL utáni szám minél kisebb annál gyorsabb a memória.

(#27025) Ren Hoek válasza Mr. Funes (#27023) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Melyik boltban mondták, hogy a "nagyobb időzítés" a jobb? Kérjük az infót :D Szakbarbárok pusztuljanak!

Ez olyan, mint amikor el akarták velem hitetni a kameraszervízben, hogy a napellenző az UVszűrő előtét. Hiába mondtam neki, hogy ebben nincs üveg :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27026) csuki00 válasza Ren Hoek (#27025) üzenetére


csuki00
tag

Bocs az offért, de ez a kamerás sztori kegyetlen:D

amúgy Szakbarbárokról én is tudnék mesélni....

(#27027) csuki00


csuki00
tag

Erre valaki?

[link]

(#27028) MmDorian


MmDorian
őstag

Hali !

Nézegetem a ramokat.Drágák. :DDD

Ez egész jó árban van, érdemes vele foglalkozni ?

(#27029) Mr. Funes válasza Ren Hoek (#27025) üzenetére


Mr. Funes
csendes tag

edigitalnál mondták:D
a baj h már megrendeltem. :S a cl5 ötöset remélem nem sokkal rosszabb.

[ Szerkesztve ]

Drechsler Dávid

(#27030) Ren Hoek válasza Mr. Funes (#27029) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ehh, hát ott nem nagyon szabad semmit sem venni. Gariztatás is elég szívás. Remélem az Asus notim nem hal meg idő előtt. Amikor vettem, otthagytam 150K-t, tag unott pofával kik*rta az asztalra aztán odament a másik vevőhöz... Ezek mindig sokkolnak, mert nem kevés pénzt hagyok ott, minimális kedvességet mutathatnának (Igaz ez közel minden pesti boltra ahol vettem valami cuccot)

Amúgy nemszámít sokat, csak teszteknél jön ki max. Ha játszódsz rajta, akkor nem nyersz vele olyan sokat, inkább a méret a lényeg ;] - (a nemi élettel ellentétben, mert ott sokat számít a sebesség és a késleltetés :DD)

Szóval jólesz az, ezen ne bánkódj. Játékhoz jelenleg a VGA a legfontosabb, videóvágás, render, 3d-hez meg proci, illetve nagy memória + spéci VGA igény esetén.

[ Szerkesztve ]

(#27031) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Valaki más esetleg az én kérdésemre?

(#27032) Ren Hoek válasza JHONNY 79 (#27031) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mit kérdeztél? Hiába kerestem nem is találtam... (linkeld)

[ Szerkesztve ]

(#27033) De4d


De4d
őstag

Üdv. Lenne néhány kérdésem.
Teljesen egyforma ramokról van szó hogyan érdemesebb használni? 2x2gb v 4x1gb?
Illetve a 4x1gb az is mehet dualba rendesen, ha igen az hogyan történik? dupla dual? 2x1+2x1?

Minden jó, ha a vége jó!

(#27034) JHONNY 79 válasza Ren Hoek (#27032) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Az Xp ugye nem látja a 2×2 Gb memóriát csak max 3-3.5 Gb-t a videókártya méretétől függően.Ebben az esetben a dual chanelnek is annyi,nem tud a két modul dualban menni?

(#27035) csuki00 válasza JHONNY 79 (#27034) üzenetére


csuki00
tag

nem attól függ hogy xp, nem xp hanem hogy hány bit-es a rendszer a 32bit-es rendszerek csak 3-3,5 et tudnak
ha azt akarod, hogy menjen mint a 4 giga akkor 64bit-es rendszert kell használnod.

a dual channel más tészta.

(#27036) csuki00 válasza De4d (#27033) üzenetére


csuki00
tag

nem igazán értem mire gondolsz, de lehet csak én nem értem.

ha teljesen egyforma akkor 2x2 vagy 4x1?

van négy slotod(amibe a ramot rakod) általában 2 eltérő színnel jelzik hogy melyik melyik

az azonos színűekbe rakod úgy megy dualba

alaplap kézikönyvében le van amúgy írva minden

dupla dual ba megy a 4x1 ahogy mondod

[ Szerkesztve ]

(#27037) Ren Hoek válasza De4d (#27033) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Most milyen ramokról van szó? 2x2 vagy 4x1? Első az ideális, második esetben jobban leterheli a memóriavezérlőt, és kevésbé tuningolható + nagyobb helyet foglal, procihűtő később lehet nem fog elférni. Megy 4 modul is mivel két csatorna van, 2 giga jut egyre. De konyhanyelven, színekkel egyértelműen jelölve van, mit hová kell rakni. (Pl kék-fekete)

JHONNY 79: Megy a DC ott is. (No offense, de google 1. találat ;) ) Viszont felesleges a 4 giga, ha nem 64 bites OS-t használsz.

[ Szerkesztve ]

(#27038) De4d válasza Ren Hoek (#27037) üzenetére


De4d
őstag

Úgy értettem hogy egyforma ramok márkára és kapacitásra, hogyan érdemes betenni 2x2gb-s kitben vagy 4x1gb-s kitben szóval hogy 4 darab megy dualba vagy 2.
Akkor a hely és hűtésen kívül nincs hátránya? Nem gyorsabb 2x2 mint 4x1 mert nincs annyira szétbontva a mennyiség?

Minden jó, ha a vége jó!

(#27039) JHONNY 79 válasza Ren Hoek (#27037) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Jelenleg 32 bites XP-t használok,de tervezem a közeljövőben hogy 64 bitesre térek át.Viszont most memóriát vásárolok és szerettem volna tudni hogy ha esetleg a 2×2 gb-s modul nem menne dualba az a memóriák vagy a 32 bites rendszer hibája volna e.Köszönöm a segítséget. :)

(#27040) Ren Hoek válasza De4d (#27038) üzenetére


Ren Hoek
veterán

2x2 kit jobb, de ezt írtam is. Úgyis azokat árulják... nem tudom mi értelme lenne 4x1 GB-t venni?

(Viszont nem írtad le, milyen ram, milyen tehcnológia, milyen proci mellé, milyen lapba... így nehéz ötletelni)

De itt jól le van írva kollega által:
2 vs 4 modul

JHONNY 79: Menni fog. és megéri amúgy áttérni 64 bitre, semmi különbség nincs érzetre 32 bites-hez képest. (Jó én könnyen beszélek, mert MSDNAA miatt, ingyen leszedhetek minden MS szoftvert ingyen és legálisan)

[ Szerkesztve ]

(#27041) csuki00 válasza JHONNY 79 (#27039) üzenetére


csuki00
tag

ha nem mennek duálban akkor az az alaplap hibája első sorban

a rendszer nem fogja befolyásolni a dual channelt, vagy még én nem hallottam róla.

memória vásárlás előtt mindenképpen az alaplapod paramétereit nézd át....

(#27042) De4d válasza Ren Hoek (#27040) üzenetére


De4d
őstag

Az mindegy milyen a proc alaplap, meg a ram is. a lényeg az hogy hogyan érdemes ramot összerakni, illetve van e valami hátránya valamelyiknek, pl 4 darabban instabilabb mint 2ben.

Minden jó, ha a vége jó!

(#27043) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Köszönöm a segítséget.A Kingmax ddr3 1333 Mhz memóriákat rá lehet venni a cl7-re,vagy csak cl9-ben mennek?

(#27044) Ren Hoek válasza De4d (#27042) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hogylenne már mindegy?

DDR1-ről van szó vagy 2 vagy 3? Vagy Rambus, vagy IFA vagy Boeing?
2 csatornás AMD-s vagy 3 csatornás Intel i7 pl?

De amit linkeltem, abban jól le van írva az egész... ha csak elméletre vagy kíváncsi

(#27045) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Ha memteszt 7 pas után 0 error-t ír attól még lehet hibás a RAM? Azért kérdezem mert, win 7-et telepítenék de nem sikerül.

Itt van az írás a win 7 topikból:Asztali gép de már bele őszülök. Viszont memteszt 7 óra pass 7 után 0 error. Dehát egyszerűen nem birok telepíteni semmit sem. Eddig meg jó volt 4 napja kezdte. De akkor még fel birtam rakni a win 7-et 5 ször de mindig kék halál 5-6 óra után. Most meg már a telepítésnél dobja a hibát ami memória hibára utal. Viszont ezért nem értem mert a memteszt akkor miért nem talál semmit? A win 7 hibaüzi meg 0xc0000005

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#27046) De4d válasza Ren Hoek (#27044) üzenetére


De4d
őstag

Igen csak elméleti szinten érdekel, azért mondtam hogy nem számít semmi csak az hogy 4db vagy 2db-ra van bontva a ram. Illetve majd ha aktuális lesz egy gép fejlesztés inkább kipótolni 4re a jelenlegi 2gb-t vagy lecserélni érdemes e, de inkább lecserélni mivel ma már repkednek a 2GHz-s ramok fél év múlva nem nagyon lesz érdemes 800asokat venni.

Minden jó, ha a vége jó!

(#27047) Ren Hoek válasza De4d (#27046) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na ezért nem mindegy, hogy DDR2-őt akarsz venni vagy DDR3-at.

(#27048) Mr. Funes válasza Ren Hoek (#27047) üzenetére


Mr. Funes
csendes tag

sikerült a rendelésemet módosítani. így a kingston 4-4-4-12 es típust kapom meg nem az 5-5-5-15-öset :)

Drechsler Dávid

(#27049) Ren Hoek válasza Mr. Funes (#27048) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ártani nem árt : :)

[ Szerkesztve ]

(#27050) Mr. Funes válasza Ren Hoek (#27049) üzenetére


Mr. Funes
csendes tag

Biosban beállítható memória-órajelek:
Auto
DDR2-533
DDR2-667
DDR2-800
DDR2-889
DDR2-1067
ez azt jelentené h az asus p5b deluxe alaplapomra vehetek 1066 mhz es ddr2 es ramot is?
s ha lehet akkor az nem jelent tuningot? csupán annyit, hogy nem alapbeállításon használnám a ramjaimat.
köszi szépen
http://prohardver.hu/teszt/alaplapok_core_2_duo_ala_1_resz/asus.html

s végezetül, ha lehet 1066mhz os ramot is ráraknom jobb a 800 mhz es nél? megéri kb2-3 ezer ft pluszt?

[ Szerkesztve ]

Drechsler Dávid

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.