Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) fer válasza RIC5I (#49000) üzenetére


fer
őstag

#48963

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49002) Gallowgater válasza RIC5I (#49000) üzenetére


Gallowgater
tag

Szia!

Alaptézis, hogy tényleg nem tanácsos két gyártásból származó RAM-okat vegyíteni, de persze vannak kivételek. Az én esetemben például, a 2x2 G.Skill RAM modul gyártása között 4,5 év telt el (ugyanaz a késleltetés, ugyanaz a feszültség, frekvencia) és működik.

A megadott paraméterek alapján számos bolt forgalmazza még a RAM-jaidat.

Nincsen lehetőséged kipróbálni valamelyik boltban? Biztos lenne olyan szervizes, aki segít.

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#49003) energy4ever


energy4ever
addikt

Jelenleg 2db kulonbozo tipusu memoriat hasznalok, amik 4-4Gb-osak, szepen mennek CL9-ben 1333Mhz-n Dual Channelben.
Kerdesem a kovetkezo:
Ha ezt a memoria parost lecserelem, akkor lesz eszreveheto kulonbseg barmiben is? Pl ha vennek egy 2x8Gb-os 2400Mhz-s memoria csomagot, akkor eszrevennek barmit is? Azzon kivul, hogy latom aida alatt, hogy 8-bol 16gb memoriam lett.

(#49004) MK VII válasza energy4ever (#49003) üzenetére


MK VII
veterán

Milyen konfigba menne a gyorsabb ram?
Mert nem mindegy.. Ha a konfigod engedi a 2400mhz-es ram működését akkor szerintem megéri a csere.. Főleg 1333mhz-ről. Ekkora különbségnél már alapvetően, direktebben hat a gép.

(#49005) energy4ever válasza MK VII (#49004) üzenetére


energy4ever
addikt

Asrock Z87A ITX alaplap, elvileg kezeli 3200MHZ-ig.
Intel I5 4670K 4.4GHZ-n.
R9 390X VGA.

Ideozitesre mennyire kell figyelni? 2400Mhz-n eszreveheto a CL9, Cl10, illetve a CL11 kozti elteres?

Ha mar lecserelem, akkor 2x4-rol valltanek 2x8Gb-ra. Olyan ram kellene nekem, amin a borda lehet uber magas is akar, de vastag ne legyen(beleerne a proci hutobe).

Ezeket a magas orajelu memoriakat mennyire kell huteni? Nagy a forrosag a kis itx gepemben. Az alaplapom hatulja 56 fokig felmelegszik, proci 80 fok, vga szinten 80 fok.

"Ekkora különbségnél már alapvetően, direktebben hat a gép." Szoval a win is gyorsabb lesz akar?

(#49006) MK VII válasza energy4ever (#49005) üzenetére


MK VII
veterán

Nézd csak!
Ezek a Te ramjaid. :K
Ha kéne, akkor még a felső piros rész le is tudod szedni.

[ Szerkesztve ]

(#49007) energy4ever válasza MK VII (#49006) üzenetére


energy4ever
addikt

Mondom, a magassag nem szamit. Tulzas nelkul a borda nelkuli memoria, es a cpu hutes kozott van 1-2 tized mm.

Ide biztos elfog ferni? :F

[ Szerkesztve ]

(#49008) MK VII válasza energy4ever (#49007) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem el kell férnie szélességben. Nem vastag a hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#49009) PioDVD


PioDVD
senior tag

Erre esetleg? Szólnom kellene, melyiket melyikre próbálják cserélni. Érdemes a Samut erőltetni?

(#49010) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Üdv, van a gépemben (i5 3470) egy 8GB-os Kingston Genesis 8GB 1600 1.65V CL9 modul. Mivel már nem lehet kapni, mit tegyek mellé?

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#49011) GamerLaci123


GamerLaci123
tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám. Tegnap még 4000MB RAM-ot látott az alaplap de ma reggel mikor bekapcsoltam a gépem már csak 3328MB-ot írt. Kivettem a két modult szépen megtöröltem a foglalatot is megtakarítottam de még mindig ugyanannyi maradt. Mi lehet a probléma?

"It means nothing to me, to mean anything to you"

(#49012) fer válasza GamerLaci123 (#49011) üzenetére


fer
őstag

A biosba látott annyit? Integrált vga-t kikapcsoltad?

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49013) untitled00


untitled00
újonc

Sziasztok!

Ezen a héten vettem a meglévő 4gb ramom melle egy pont ugyanolyat (lent ott van a neve) és nem tölt be a win miután berakom a gépbe, külön se és úgysem, ha mind kettő bent van egyszerre. Másik gépen hibátlanul működik az új kártya. Mindenhogy cserélgettem már de nem akar elindulni sehogy sem. Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a gond?

Gépemben ezek a dolgok vannak egyébként:
CPU - DualCore AMD Phenom II X2 Black Edition 555, 3215 MHz (16 x 201)
Alaplap - Asus M4N68T-M LE V2
Videokártya - NVIDIA GeForce GTX 560
DIMM1: Kingmax FLFF65F-C8KL9 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 592 MHz) (7-7-7-19 @ 518 MHz) (6-6-6-16 @ 444 MHz)

(#49014) PioDVD


PioDVD
senior tag

Újra én:
Nézem, mit lehetne kihozni a ram-ból és igazán nem jutok előrébb se 1600-ra állítással, se dual chanel-lel, se feszültségemeléssel. (Érzésre mintha döcögősebb lenne, mint minden alapon (1333-on) hagyva.) Bármivel nézem, 1.5 V-ot látok, hiába emeltem 1.65 V-ra, CPU-Z single-nek írja, hiába van bekapcsolva a dual chanel.)
A hwinfo64 képe:

A jobb alsó sarkában nézem, ez így biztos jó? Ha jól sejtem, elég hibrid alaplap, eredetileg talán csak ddr2-t támogatna a chipset(?), csak mókolt valamit az Asus. (Jobb felső sarokban is ddr2-t ír.)

A bios-ban van még egy ilyen rész, mivel nem értek hozzá, nem piszkáltam. Itt érdemes egyáltalán nézelődni?

Vagy hagyjam a fenébe, nem igazán támogatja a lap a ddr3-as memóriát? (Még ha el is megy vele.)

Ja, igen, a Passmark mérése szerint kb. egy ddr2 6400-asnak felel meg a ram teljesítménye.

(#49015) GamerLaci123 válasza fer (#49012) üzenetére


GamerLaci123
tag

Már megvan a probléma kulcsa csak már nem tudtam szerkeszteni a hsz-t. Azért köszi hogy akartál segíteni! :R

"It means nothing to me, to mean anything to you"

(#49016) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok!
Vásároltam az új LGA1151 rendszeremhez Vengeance® LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 memóriákat amik 1,35V üzemelnek. (15-17-17-35 2T)
Felraktam őket 3200Mhz-re amin szintén 1,35V kapnak csak lazítottam az időzítésen, 16-18-18-36 2T (többi minden autó)
Linx v0,6,5 teljes memóriával tesztelve stabil maradt.
Gondolom egy Linx azért elég neki memória tesztnek is?

ÁdiBá

(#49017) fer válasza ÁdiBá (#49016) üzenetére


fer
őstag

A tesztek nem sokat érnek, a legjobb teszt a napi használat, egy komolyabb játék, vagy egy win telepítés, ott egyből elő szokott jönni a hiba! Már jártam úgy, hogy a teszt ment órákig a telepítés meg néhány perc után megszakadt, és csak oc nélkül sikerült feltelepítenem!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49018) MK VII válasza ÁdiBá (#49016) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Chrome alatt, több ablaknál böngészés közben, ha nem omlik össze a Chrome akkor rendben van.. :K

(#49019) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Rendben van köszönöm a segìtséget!
Egyenlöre az utorrentet hagytam neki úgy most... remélem nem lesz gondom vele.
Úgy hallottam az is érzékeny a memoriara.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#49020) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

A következő problémám adódott. Van egy 2x2 Gb OCZ platinum 1100 Mhz-es ddr2 ram párom, ami éveken át hibátlanul ment 2.19 V-os feszültséggel (2.2V a gyári).
Nemrég vettem 2x2 Gb OCZ platinum 1066 Mhz -es ramot (szintén fekete ocz nyáklaposak), és beraktam a korábbi modulok mellé. Így összesen 8 Gb ram volt a gépben. Ment is minden rendben heteken át, ugyanúgy 2.19 V fesszel, duálban, és minden korábbi beállítással, de egyszer csak menet közben jött egy kék halál, és gép újraindul, majd sípolás...
Kivettem a ramokat, egyenként kipróbálva az egyik 1100 Mhz-es modul nem indul, a többi rendben van. Most a 2x2 Gb 1066-os megy benne duálban hiba nélkül.

Az egyik kérdésem, hogy az OCZ -k élettartam garanciájának érvényesítését tudja-e itt valaki, hogy hogyan megy? Van-e esetleg aki már csinálta is? Elvileg az 1100-as ramjaimra ilyen gari lenne.

A másik kérdés, hogy ha nem lehet gariztatni, vagy nem éri meg, úgy van-e lehetőség esetleg a modul javítására? Akár vállalkozó szelleműek is jelezhetnek, mivel így is halott a ram, tehát sokat nem veszthetek vele.. ;) Feltételezem nem a ram chipek haltak be rajta, mivel egyik pillanatról másikra lett teljesen halott a modul, azóta csak sípol a lap, ha ez a ram benne van. Megfőni biztos nem főtt meg, mert magasabb feszültséget nem kapott, mint a gyári előírt, és egy 8 cm-es venti is hűtötte lassú fordulattal felülről. Megfogva kézmelegek csak ezek a ramok.

Eszembe jutott még, hogy esetleg ott hibáztam, hogy két nem teljesen egyforma rampárt tettem egymás mellé, hiszen az 1066-os rampárok chipjei a borda alatt láthatóan kisebbek, az 1100 -asoké pedig nagyobbak. Ezt csak a nyák és a borda közti résen láttam mondjuk, nem szedtem le a hűtő lapot.
Lehet egyébként 2x2Gb mellé olyan 2x2Gb -ot tenni, ami nem azonos típus? Nem lehet, hogy így az egyik rampáros több áramot kap azonos fesz mellett, vagy valami ilyesmi?? Biztosan hülye kérdés, de ez is felmerült bennem. A dual channel szépen ment rajta heteken át, így lehet csak véletlen meghibásodás, de jó lenne tudni az okot..

Előre is köszönök minden építő hozzászólást, segítséget a témában. :R

(#49021) WeghA


WeghA
tag

Egy régi AMD alaplap [link] Abit Kn9S ami csak DDR2 800MHz kezel betennék egy 2x2GB 1066MHz G. Skill [link] memóriát!
Szerintetek akadhatnak problémák?

(#49022) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Asus p8z77-v lx2 alaplap támogatja vajon ezt a memória kit-et? Az alaplap támogatási listája sajnos elég régi és nem szerepel rajt. Válaszotok előre is köszönöm :)

(#49023) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Melyik topicban vannak a válaszok? :))

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#49024) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

A laptopomba szeretnék venni ramot, hogy DC-ben tudjon működni. A kérdésem az, hogy milyen ingyenes programmal tudom kiolvasni a ram összes adatát, hogy ugyanolyan modult tudjak bele venni.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#49025) Atish19


Atish19
őstag

Utóbbi kérdésemben senki nem tud segíteni? Nagy segítség lenne.

[ Szerkesztve ]

(#49026) MK VII válasza Atish19 (#49025) üzenetére


MK VII
veterán

Igen működni fog benne.. Bár, ha adhatok egy tanácsot akkor inkább Savage típust vegyél és CL9-et..

(#49027) Atish19 válasza MK VII (#49026) üzenetére


Atish19
őstag

Minden építőjellegű tanácsot elfogadok :) köszönöm szépen. A savage is belefér a keretbe. gondoltál igaz?

(#49028) MK VII válasza Atish19 (#49027) üzenetére


MK VII
veterán

Igen.. Az egy nagyon jó választás. :K

(#49029) Atish19 válasza MK VII (#49028) üzenetére


Atish19
őstag

Köszönöm akkor ma meg is rendelem :)

(#49030) PioDVD válasza adamssss (#49024) üzenetére


PioDVD
senior tag

Pl. az aida64 megmondja, de nekem a lecserélt ram-jaim típusszámra egyformák, de a 2 pár mégsem teljesen egyforma, az egyik pár fizikailag nagyobb és az aida64 által jelzett paramétereik közt is volt egy eltérés. Ettől függetlenül hibátlanul mentek együtt.

(#49031) xenon2


xenon2
senior tag

Üdv! Adott 2db 2X4 Gb-os Kingston hyperx DDR3 1866 Mhz CL10 kit. Sehogy nem akarnak együtt működni. Külön-külön jó mind a kettő és az alaplap slot is jó mind a 4 . Van erre megoldás? Előre is köszi a válaszokat!!!!

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#49032) MK VII válasza xenon2 (#49031) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.. Próbáld ki másik lapban is őket. Ha ott sem működik a kit akkor küld vissza gariba és cserélik.

(#49033) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni.
Kingston Hyperx Predator 2400 mhz van a gépemben 8 giga. Szeretném bővíteni, ehhez feltétlen ugyanilyeneket kell mellé tenni, vagy mely tulajdonságokra kell figyelni? Találtam pl ilyet: Gelid 2400 Mhz GEL38GB2400C11BDC
Összebarátkoznának, maradna a teljesítmény? (gondolok itt a frekvencia változtatásra is, a predator jól bírja)
Asus M5A99FX Pro r2 lapom van.

[ Szerkesztve ]

(#49034) bebe159 válasza bebe159 (#49033) üzenetére


bebe159
aktív tag

Bocsi, kimaradt a ramom típusa: HX324C11T2K2/8

[ Szerkesztve ]

(#49035) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Sziasztok.

Ha az első slotba 2GB DDR2 800Mhz-es ramot teszek és a másodikba csak 1GB DDR2 800Mhz-est akkor ezek működnek dual módban feltételezvén, hogy csak a méretük különbözik?

Üdv; Zoli

(#49036) MK VII válasza Zolifarkas (#49035) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Előfordulhat, hogy mennek majd duálban, de nem biztos.. Nekem régi DDR2-es konfigban szépen mentek duálban az 1GB és 512MB-os ramok.

(#49037) Zolifarkas válasza MK VII (#49036) üzenetére


Zolifarkas
tag

Köszönöm az infót. Az 1GB és 512MB-os verziót én is kifogom próbálni mert ilyen modulok vannak csak 2GB-os még nincs.

(#49038) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Sziasztok, ma ezt a hibaüzenetet kaptam, én a Ramokra gondolok, vagy videókártya? Egy játék alatt kék képernyőt adott!!!

[ Szerkesztve ]

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#49039) Zolifarkas válasza MK VII (#49036) üzenetére


Zolifarkas
tag

Szia.

Megy dualban a 2GB-os és az 1GB-os modul is pedig az egyik Kingmax a másik meg Nanya bár Kingmax matrica van rajta valamilyen okból kifolyólag.

Üdv; Zoli

(#49040) fer válasza JONAS77 (#49038) üzenetére


fer
őstag

Ha valamit legutóbb módosítottál akkor ott kell keresni a hibát! Tuning van?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49041) JONAS77 válasza fer (#49040) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Nincs tuning, a rendszert is már régen raktam össze, ami hibátlanul működött máig, szoftveres hiba nem lehet?

[ Szerkesztve ]

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#49042) fer válasza JONAS77 (#49041) üzenetére


fer
őstag

Elvileg driver is okozhatja, vagy nem megfelelő bios beállítás! Játszottál már korábban is kék halál nélkül!? A 8 giga ramod az 4db 2gigás modulból áll?, 4 modulnál kérhet több feszt az északi híd, illetve a ramnak is többet kellene adni, valamint a késleltetés is okozhat ilyet!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49043) TOTU87


TOTU87
csendes tag

sziasztok

a mostani ramomat már nem gyártják de ha veszek mellé ugyan olyan márka-cl-mhz ramot akkor a rendszer 8gb nak fogja látni és fogja kezelni igaz ?

azt tudom hogy dual channelben nem fognak müködni de hogy össze akadnak e igy és használható lesz e

köszönöm a segitséget :R

(#49044) blu79 válasza TOTU87 (#49043) üzenetére


blu79
addikt

Szia igen a rendszer látni fogja és működnie is kellene. A dual channel nem garantált de működhet.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#49045) TOTU87 válasza blu79 (#49044) üzenetére


TOTU87
csendes tag

köszönöm szépen a gyors választ

(#49046) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Acer aspire one v5-131 noti. Jelenleg low voltage memória van benne. A kérdés az lenne, ha szeretnék bele rakni egy nagyobb modult akkor "megeszi-e" a normál PC3-as memóriát ami nem L-es?

[ Szerkesztve ]

(#49047) mcs


mcs
veterán

Lehet, hogy mégsem annyira gyengék ezek a HyperX Fury ramok. :)
Most ismét elkezdtem nyúzni őket, és sikerült 2133as HyperX Beastként beállítanom 11-13-13-30 1T időzítésekkel.
11-12-11-35ön is elindultak még amúgy, de a Prime futtatása közben kicsit érdekesen viselkedtek, mert hibát nem írt ki ugyan, de az egyik részteszt nem futott le az első maggal.

[ Szerkesztve ]

(#49048) mcs válasza mcs (#49047) üzenetére


mcs
veterán

Itt van a jelenség, amit említettem, hogy az egyik iteration részteszt le se fut az első magon, és mégse ír ki hibát. :F

(#49049) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Pentium G3460-hoz nem sok értelme van 1600MHz-nél magasabb órajelű ramokat venni, de az időzítés se számíthat túl sokat igaz?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#49050) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Sziasztok!
Úgy gondolom, hogy következő kérdésem inkább ide tartozik és nem a "Milyen RAM-ot vegyek?" témához!

Van-e már közületek valakinek tapasztalata vagy egyéb információja PNY-Anarchy típusú DDR3 RAM-okkal, RAM-okról. Elsősorban Asus Z97-es (Asus Z97-A) lapokkal való kompatibilitás érdekelne, mert a DIMM QVL listában még elvétve sem fordulnak elő!

[link]

Köszönöm előre is az infókat!

Dzsozi56

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.