Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) ko9


ko9
addikt

Hali!
Anno hallottam, hogy az AMDk érzékenyek a RAMokra... PhenomII-nél hallottam, hogy pl. az OCZből csak a AMD Edition RAM jó melléjük, a többi nem. Mennyire igaz ez? És ha igaz, akkor a régebbi szériára érvényes? Mert én most veszek egy X2 5200+-os procit, és mellé 2x1GB Kingmax RAMot. Nm lesz vele baj?
Köszönöm a segítséget!
Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#26452) potyi23


potyi23
senior tag

hell.Egy kicsit megakarom hajtani a ramjaimat,akkor mindegyikbol vegyek le egyet,vagy valamelikbol erdmesebb 2 ot vagy tobbet?melyiknel erdemes lejjebb torekednem?
Cas latency9,dram ras to cas delay9,dram ras precharge9,Dram activate precha24,ras to ras delay7,row refressh cycle time72,write recowery time9,read to precharge time5 !! DDR3/1333 :F

(#26453) norbest


norbest
aktív tag

Üdv
Bocs hogy ide írom, lehet nem ide kellene....
Tehát olyan gondom van, hogy van egy Acer aspire 5315 öm!
És néha előfordul, hogy az egész kép szines csíkokkal lesz tele, mintha videókártya miatt lenne, de valaki azt mondta RAM miatt van....
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet????
Üdv

(#26454) Gyufaaa válasza ko9 (#26451) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ezt én még ilyen formában nem hallottam. Nekem is Ph2-esem van de nincs gond a ramokkal. Azzal a párossal pedig semmi gondod nem lesz. Deszka válogat nem a proci.

[ Szerkesztve ]

(#26455) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Gigabyte MA770T-UD3P alaplap és Phenom II 965 mellé mi a vélemény az 1333/1600 Mhz Kingmax memóriákról?Az alaplap gyártó honlapján szerepel a memória listában mindkettő,gondoltam veszek olyat mert még mindíg szívok a Geil-lel. :((

(#26456) Ren Hoek válasza norbest (#26453) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Inkább VGA-ra tippelnék sajna... Az szokta tipikusan produkálni ezeket a tüneteket. Mivel Intel GMA, ezért integrált, szóval ez lehet alaplapcsere lesz :(

De egyszerűen ki lehet szűrni hogy a rammal van a gond vagy sem. Menj be egy boltba, ahol jóarcok, és kérd meg hogy tegyenek bele teszt-re egy ramot. Ha azzal sem csíkoz, akkor "elviszed" (vagy nem) de legalább kiderül hogy a rammal van a gond vagy sem.

De mondom a csíkozó kép tipikusan VGA probléma sajna, vagy LCD, csuklópánt attól függ milyen a hiba :(

Viszont laptopos, vagy aceres topicban biztosan többet tudnak mondani!

(#26457) Ren Hoek válasza JHONNY 79 (#26455) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kingmax teljesen jó, általában ezt szokták ajánlani olcsóbb ramoknak AMD-hez. Hálistennek én jól választottam ezzel a G.Skillel. Még egy fagyásom sem volt.

Szerk az előzőhöz: Akár lehet ram hiba is, akkor viszont memtestet futtass még boot előtt. Mert ugye videó ramként is használhatja. Eh de nemtudom, laptopos vga-s topicban többet tudnak

[ Szerkesztve ]

(#26458) JHONNY 79 válasza Ren Hoek (#26457) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Köszi

(#26459) GomezGTS


GomezGTS
tag

Sziasztok!

Rájöttem, hogyan lehet kezelni a 4Giga Ram vs. Audigy problémát.
Van egy Daniel Kawakami nevű ipse, aki készített egy elég nagy méretű driver cd-t. 700 megás az anyag, de kijavította a problémát. Már nincs gondja a hangkarinak a memóriával.Elvileg csak vista alatt használható a program, de gyakorlatilag nekem XP alatt is rendet tett. :K

[link]

:K

Kicsit OFF a hangkártya link, de talán másnak is segítettem ezzel.

Üdv!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#26460) norbest válasza Ren Hoek (#26456) üzenetére


norbest
aktív tag

kösz, megpróbálom :)

(#26461) Ren Hoek válasza GomezGTS (#26459) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kösz hogy belinkelted, biztosan másnak is hasznos lesz :)

Köztük nekem is, mert most akarok egy Audigy 2-t venni... egyelőre 600 Ft-on áll, de fog menni feljebb is vaterán... Alaplapi hangkártya iszonyú milyen zajokat képes felvenni meg kattog is. Lehet ezt is a 4 giga zavarja.

Ezzel a 4 gigával csak a baj van :D 64 bites OS kell neki, szüttyög vele a hangkártya :D

(#26462) Ren Hoek válasza Ren Hoek (#26461) üzenetére


Ren Hoek
veterán

lejárt
(Na pont épp most oldottam meg a kattogást... 192K-ra kellett állítani 48K-ról a sample rate-t... Lehet mégsem zaj volt. Audigy akkor is jobb lesz :) )

(#26463) battyan


battyan
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg van 2*1Gb 800Mhz RAM-om, mennyit dobna a gépem teljesítményén plusz 2Gb RAM? (Gondolok itt a játékokra)

(#26464) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Windows7 alatt szeretnék Blu-Ray, és HD-filmeket lejátszani lemezről és hálózaton keresztül (NAS). Ehhez (legalább) mennyi és milyen DDR2-es RAM-ot ajánlotok?

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26465) GhostWalker


GhostWalker
tag

Sziasztok.

Ebbe a deszkába: GA-790FXTA-UD5 milyen DDR3mas CL7es 1600Mhz-es ramot ajánlanátok min 4 gb. Főleg HD filmekhez és Gamekhez. Nem tudom köze van e hozzá de a Win7-el is mennyen. :B

Válaszotokat előre is thx.

[ Szerkesztve ]

(#26466) Ren Hoek válasza TESCO-Zsömle (#26464) üzenetére


Ren Hoek
veterán

HD filmezéssel foglalkozok, szerintem a ram tök mindegy. Nyers HDV anyagok is max 25 megabittel mennek, ezt már minden vinyó, hálózati eszköz, ram, és videókártya tudja. Blu ray asszem kicsit magasabb, de ez sem jelenthet gondot. Gigabit lanon.

A lényeg hogy legyen minimum egy HD-s videókártyád. De ami konfigod van a profilban, azzal 20 filmet tudnál egyszerre nézni :D

Ellenben ha valami más konfigról vetítenél... mondjuk olcsó HTPC-ről. Szerintem 1-2 GB-al bőven beéri - sebessége egyáltalán nem számít. (win 7 alá azért illik 2 GB már, valami olcsó is jó, ha nem használod másra) Annyi fix, hogy az ősrégi Celeron 2800-as gépemen HD filmeket néztem és vágtam is (kicsit renderelés lassú volt:D) , 1 GB DDR1 ramon - HD-s VGA nélkül. 720p-s divx-et simán vitte, nyers HDV-t is játszotta. Egyedül az 1080p-s -mkv konténeres akadt rajta.

Tehát összegezve, RAM szerintem lényegtelen. Ami kell egy közepes erősségű proci, és HD támogatású VGA, na meg stabil LAN kapcsolat.

(#26465) GhostWalker: Lap igazából mindegy szinte, mert AMD procikhoz szoktak ajánlani ramot (IMC a prociban, ezért) Kingmax, Corsair Dominator, esetleg G.Skill. Főleg legyen QVL-es ram, tehát memory supportos.
Ja és Geil-t került el messziről!

[ Szerkesztve ]

(#26467) potyi23


potyi23
senior tag

Hi.A ramjaimat hol tudom megnézni hogy hány fokosak?nemtalalok rá sehol semmit!Asusp5q3/ddr3/1333

(#26468) GomezGTS válasza Ren Hoek (#26461) üzenetére


GomezGTS
tag

Jobb, hát...nekem szerencsére nem volt sok dolgom az integrálttal, de ne is legyen. :D

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#26469) Superhun válasza GhostWalker (#26465) üzenetére


Superhun
addikt

4GB bőven elég HD filmekhez és játékra. Az a lap sztem megesz minden ramot, úgyhogy nagyon nem kell válogatnod. 30k körül már lehet kapni ilyen ramokat, pl. itt van ez.

(#26470) Thrawn válasza potyi23 (#26467) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem is fogsz találni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26471) Superhun válasza potyi23 (#26467) üzenetére


Superhun
addikt

Ram hőmérsékletet egyik szoftveren sem fogsz látni, mert a ramok hőmérsékletét nem figyeli az alaplap. Max. az alaplapi hőmérsékletből tudsz következtetni, vagy leméred kézileg hőmérővel :D.

(#26472) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Hello!
Úgy néz ki, hogy január elején veszek gépet, és annyi lenne a kérdésem, hogy ez a RAM [link] jó lesz-e ebbe az alaplapba [link], mivel az alaplap memory support list-ben csak az 1GB-s Geil van kiírva, és nem szeretnék úgy venni ram-ot, hogy nem is biztos, hogy megy, vagy esetleg pár percenként lefagy a gép miatta, vagy akármilyen hibája is van ennek a párosításnak.

(#26473) Ren Hoek válasza S0m30n3 (#26472) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Geilt ne vegyél AMD-hez, mert csak a szívás van vele. A topic fele arról szól, hogy ki szívott már Geil vs AMD-vel.

HD filmnézéshez általánosságban:

Szerintem totál felesleges 4 GB 1600 Mhz-es 30K-s ram mondjuk egy HTPC-be, Atom proci mellé, vagy Ionos alaplapba... Játszani úgysem lesz jó. Az filmnézésre való, bőven elég bele valami olcsóbb 2x1-es kit. Amúgyis a VGA HD decoder chip-je a fontos,az végzi a munkát és a proci.

Persze ha játszani kell a gép, vagy videós munkákra, akkor elfér 4 giga simán.

(#26474) S0m30n3 válasza Ren Hoek (#26473) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

Huhh. Kössz ezt eddig nem tudtam, és bevallom nem nagyon olvastam bele a topikba elég kevés időm van.

Akkor mit ajánlasz mellé?A "Milyen asztali gépet vegyek?" topikban ezt ajánlották: Kingston 2GB 1333MhzX2. Jó lesz ez, vagy van jobb is 25k körül?
Ha kell, akkor itt van a gépösszeállítás amit ajánlottak, és ebbe kéne a RAM:

LAP: AM3 Gigabyte GA-770TA-UD3
CPU: AMD Phenom II X4 955 3.20Ghz AM3 BOX BE
RAM: ?
HDD: Caviar Blue WD5000AAKS-00M9A0/00D2B0/00V1A0 500GB
HDD2: WD10EADS-00M2B0 1TB green 5400-7200 rpm
VGA: Sapphire HD 5850 1GB PCIe
TÁP: Corsair 400CXEU 80+ 400W
LCD: FullHD

(#26475) Ren Hoek válasza S0m30n3 (#26474) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem Kingston jólesz hozzá, bár azért olvass vissza, vagy keress rá itt, mintha emlékeznék olyasmi dolgokra, hogy nemtúljó chipeket alkalmaznak. Szóval keress rá mindenképp, nem akarok hülyeséget állítani.

Nem szándékozok reklámozni semmit, de ha nem sürgős, és nem fontos a kisker gari, akkor nézhetsz rambazar.com, nagyon megbízható. 23-24K-ért vettünk itt páran G.Skill bordás ramokat, amik itthon nem nagyon elérhetőek vagy 28K-ba kerülnek... Eddig működnek szépen!

[ Szerkesztve ]

(#26476) GTIG60


GTIG60
csendes tag

Sziasztok,

Érdekelne hogy van egy Geil Black Dragon 2x1gb DDR2 1066mhz memóriám , és azt mondták hogy 2.2V-on használjam, biosban ezt állitsam be mert külömben meghalhat.

Na most ha csak simán berakom egy alaplapba elvileg 1.9V az alapfeszültség, elég ez neki vagy muszály állitgatni, az alapbeállitás nem elég?

Köszi, Üdv.

www.pcmarkt.hu, www.doormarkt.hu, www.magyartetoablak.hu,

(#26477) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!
Régebbi tipusu P4-es Notebook-ba milyen DDR memóriát ajánlanátok? max 1GB-ot lát 512-es modulokban. 2db 512MB-os DDR RAM-ot szeretnék venni.

Ezeket néztem ki:
CSX 512Mb notebook DDR 400Mhz
KINGMAX SuperRam 512Mb Notebook DDR 333Mhz
KINGMAX SuperRam 512Mb Notebook DDR 400Mhz
KINGMAX TinyBGA 512Mb Notebook DDR 400Mhz

Persze adott tipusból vennék 2-őt, nem variálva!
Késleltetésükre is figyelni kéne igaz? Melyiknek jobb? Esetleg más javaslatok?

Köszi :)

(#26478) Ren Hoek válasza GTIG60 (#26476) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pont akkor hal meg ha nagy feszen használod. Az inkább pozitív, ha 1.9 volton elketyeg

(#26479) Apone33


Apone33
őstag

Hello

Azon gondolkodom, hogy vennék egy olyan 775-s lapot ami tudja a ddr3-at kezelni, de előbb véleményeket szeretnék kérni tőletek, hogy játékok alatt mennyire számít az ha ddr3 és nem ddr2-es ramok vannak a gépbe? Emiatt érdemes olyan lapot venni, vagy nem? :R

Play Hard!!!

(#26480) TecK


TecK
tag

Sziasztok!

Az lenne az óriási kérdésem,hogy játékhoz 2GB Ramot vegyek vagy 4GB-ot?Gondolkoztam jobbfajta 2GB-osokon,1066mhz-eseken,OCZ,CSX meg ilyenek de 4gb ba már csak Kingmaxra futja leginkább(Kingmax 800).Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

TM klíma-vill | tmklimavill.hu

(#26481) Apone33 válasza TecK (#26480) üzenetére


Apone33
őstag

Csá

Ez attól is függ hogy milyen felbontásban és milyen játékokkal játszol, de szvsz kell a 4 gb ram játékra. Azért 2 gb az határeset egyes játékoknál. Nincs semmi baj a kingmax ramokkal, az igaz hogy nem nagy márka, de játékra teljesen jó, max annyiból lehet rosszabb hogy nem szeretni nagyon a tuningot, bár lehet.;)

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#26482) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Tudom nem vagytok bennfentesek és jövőbelátók sem, de mégis, szerintetek a jelenlegi DDR3 memória árak mikorra fognak jelentősebben csökkenni?
Mert a jelenleg árakat kicsit sokallom (gondolom nem csak én vagyok így ezzel).
Pl. 2x1 GB Kingmax 1600 kerülne kb 15-16 k -ba pedig ennyi RAM manapság alap.
4 GB pedig már tényleg túl sok. Ennyit azért nem akarnék csak memóriákra költeni ha lehetséges.
Kérdés: vajon meddig kell várnom míg bemegy 2x1 GB mondjuk 10 K alá? :F

(#26483) Ren Hoek válasza mclaren777 (#26482) üzenetére


Ren Hoek
veterán

4 GB azért elkélhet még később, játékokra, filmvágásra ilyenekre. Később a 2x1 GB-ot nehézkes fejleszteni, mert nemszereti az IMC a 4 modult, meg proci hűtő miatt nem férhet be, vagy, nem találsz pont olyat később.
Meg ugye a 2x1-es kitek valamivel drágábbak ár/értékben.

[ Szerkesztve ]

(#26484) mclaren777 válasza Ren Hoek (#26483) üzenetére


mclaren777
senior tag

Én úgy voltam vele hogy most elég 2x1 GB, a lényeg hogy pontosan megegyezzenek. Később pedig még akartam hozzá +2x1 GB -ot. Azt hittem hogy pontosan csak páronként kell egyezzenek, egyébként elég ha hasonlóak a max. frekvenciák és időzítések. Viszont akkor mi értelme a 4 DRAM foglalatnak? :F Csak 4 db pont olyan memória megy jól benne egyszerre? Vagyis ha jól értelmezem ez a CPU miatt van? :(
És mégis ez miben nyilvánul meg?

[ Szerkesztve ]

(#26485) Calogero


Calogero
addikt

Ez engem is érdekelne, mert most akarok +2 ugyanolyan modult venni ami már gépben van.
De ha csak szívás van vele akkor inkább másra költöm a pénzt.

(#26486) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

A DDR3 memóriákat lehet tesztelni a MemTest 3.5 verziójával is?Vagy mindenféleképp a 4.0 kell hozzá?

(#26487) proof88


proof88
addikt

Üdv,

most hogy pörög a topik, újra feltenném a kérdést. :)

(#26488) Ren Hoek válasza Calogero (#26485) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A 4 modul technikai hátterének nézzetek azért utána, itt a topicban. Lehet nyugodtan használni a keresést és google-t is. Sok vélemény megfordult már itt. Ami fix hogy ddr2-nél csökkenti a tuning képességeit, meg lehet szívni vele, mert nem indul el, pedig egyformának "tűntek" a ramok. Ja és QVL-ben nézzétek meg a ramot, mert nem mindegyiknél van tesztelve 4 modulra.

Az biztos hogy nálam felejtős volt, mert biztosan belelógna a leendő proci hűtőmbe. No meg azért jó ha párba választott ramokat teszünk be a lapba. Pár év múlva ha fejleszt az ember, lehet már nem talál éppen olyat csak használtan - hasonlóra meg sohasincs garancia hogy megy dual channelben.

proof88: Szerintem várd meg a ddr2 guruk válaszát... Mondjuk most mindenki eltűnt aki értett itt rendesen a ramokhoz...

[ Szerkesztve ]

(#26489) GhostWalker válasza Ren Hoek (#26488) üzenetére


GhostWalker
tag

Szia.

Akkor minek tesznek rá négy foglalatot ha úgyis csak 2 modullal tesztelik illetve 1el a 4ből teljesen felesleges akkor vagy fejleszthenének egy új kompatibilitást ha van dual channel ami mükszik van tripple chan ami mükszik akk miért nem csinálnak quad chan-t?

Még valami pl Gigánál miért teszteltek trip chaneles ocz rammal egy AMD-s lapot? :F

(#26490) Lacc88


Lacc88
senior tag

Sziasztok !
Az lenne a kérdésem , hogy i7 - 860 + ASUS P7P55D - hez !
Melyiket vegyem ?!

4GB 1600MHz Kingston DDRIII HypX.kit vagy 4GB 1600MHz Geil Value Kit DDRIII RAM !

köszike !

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#26491) Ger_man


Ger_man
senior tag

Sziasztok!

Nem rég újítottam be egy GB MA790X-UD3P alaplapra, ami DDR2-es.

A problémám az, hogy a Kingston HyperX 2X1GB (KHX8500D2K2/2G) memóriát ami CL5ön menne 1066Mhz-en (ajánlott feszültséget 2.2V-ra írja a Kingston), de egyszerűen nem megy, mármint elindul, de a prime 1-3perc alatt kifagy, és játékban is tapasztaltam fagyást.

Holott 800Mhz-en CL5, és autó feszen (kb. 1.95V) pedig gyönyörűen fut a prime… (2 óráig futtattam) és 3-4 óra játék után sincs semmi probléma.

A procim egy X3 720BE, alapfeszen, három maggal, alap órajelen.
Aki tud valami okosat mondani, az írja meg legyen szíves…

Köszönöm!

(#26492) Apone33 válasza Lacc88 (#26490) üzenetére


Apone33
őstag

Hello

Mind a kettő nagyon jó márka, megbízható ramok, én a kingston ramokat venném, a helyedbe, igaz mindig is kingston ramjaim voltak, havernak is ilyen van ddr3-ba, de szvsz mind a kettővel jól jársz. ;)

Play Hard!!!

(#26493) GhostWalker


GhostWalker
tag

Sziasztok.

Valakinek van esetleg tapasztalata erről a ramról?

íme: G.Skill DIMM 4 GB DDR3-2133 Kit (F3-17066CL8D-4GBPS, Perfect Storm, Fan)
Ebbe a lapba Gigabyte GA-P55A-UD5 a Giga honlapján a Mem supp-ban megvan ez a ram és a Gskill honlapján is ittvan ez a lap. Ugyhogy 100% hogy kompatibilisek egymással csak kiv lennék ha valaki ismeri.
Segítségeteket. Thx.

(#26494) Ren Hoek válasza GhostWalker (#26489) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Félreértés ne essék, megy 3 modullal, csak nem lesz képes dual channelre. Attól mert 3 egyforma modult beleraksz a lapba, nemlesz tri channeles az AMD proci - mert csak 2 memóriavezérlő van benne. Nem a ram tri channeles, hanem a memória vezérlő, méghozzá az i7 procikban.Notikba tesznek egy csomószor 3 GB ramot. Ahogy nagygépekbe is lehet. Csak nemfog menni dualban. A 4 modul nemtudom statisztikailag mennyi problémát okoz, nézzetek utána.

3 modulnál meg mérlegelni kell, hogy kell-e dual channel vagy sem. Akkora gyorsulást azért nem fog jelententeni a dual.

[ Szerkesztve ]

(#26495) Gyufaaa válasza Lacc88 (#26490) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Tuti, hogy a HyperX-et választanám!! Az a tuti szerintem. A geil az valami kenőcs? ;]

(#26496) Ren Hoek válasza GhostWalker (#26493) üzenetére


Ren Hoek
veterán

G.Skillek nagyon jók, főleg Intelhez ajánlhatóak, mert 1.65 Volt-nál nemmegy feljebb egyik sem. Sőt van 1.35 Voltos ECO változatuk is. Szóval minőségi cuccok, nagyon szépen megy mindegyik, enyém is 1.5 Volton. Intelnél vigyázni kell, hogy ne adj nekik 1.65 voltnált többet mert károsodhat a proci.

(#26497) #65755648


#65755648
törölt tag

Hali!

Adott egy Benq Joybook A52, ATI RC410M-es alaplappal. Van benne 2 darab 1GB-os DDR2-es, 667 Mhz-es ram, a késleltetésük is azonos (bár a 3. vagy 4. szám nem), de a márkájuk nem. Az egyik Hynix, a másik Kingston. Külön-külön mindkét rammal jól indul a gép. Ha mindkettő be van téve akkor is elindul, de a BIOSban és a windowsban a tulajdonságoknál is csak 1GB-ot ismer fel. A furcsa az, hogy Everest meg CPU-z felismeri mindkét ramot, csak a gép nem tudja használni mindkettőt. A két ram fel is volt cserélve a slotokban, a BIOS is frissítve volt.

Bármilyen ötletet, javaslatot, segítséget előre is köszönök! :R

(#26498) blast3r válasza #65755648 (#26497) üzenetére


blast3r
csendes tag

Hali!
NEkem is hasonló problámám van,de nekem a BIOS felismeri az everest is a Windows mégis 1gb-nak látja!

Én is ötleteket várnék!

Köszi!

Samsung N150,Nokia E51

(#26499) Apone33 válasza blast3r (#26498) üzenetére


Apone33
őstag

Hány darab ramod van? 1*2gb? Próbáld meg átrakni másik slotba a ramot. Vagy esetleg egy rendszer telepítés, nálam már volt ilyen gond hogy nem látta az összes ramot, azt tettem egy új rendszert és jó lett. vagy esetleg még biost is frissíthetnél, ha még nem tetted meg.

Play Hard!!!

(#26500) Rover623 válasza Apone33 (#26499) üzenetére


Rover623
félisten

OLVASNI!
MEGÉRTENI!
AZTÁN TANÁCSOT ADNI!
:DDD

primus inter pares

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.