Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) sfdrakex válasza Dyingsoul (#26050) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

fujitsu oldalán nem írják?

up to 1gb sdram. Ha jól értelmezem max 1 giga sdramot. Arra figyelj hoyg nem sima sdram hanem direkt notikba való.

Itt a 7310 leírása

Egyébként tényleg régi de a gyártója oldalán általában szokott infó lenni a régi cuccokról is. Nekem 1 percel azután megvolt ahoyg a kérdést beirtad. :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#26052) Messa válasza 04ahgy (#26049) üzenetére


Messa
tag

Nagyon köszönöm a segítséged!

Még egy kérdésem lenne,hogy érdemes CSX márkát venni a 2x2GB-ra vagy Geil,Apacer is megteszi csak 1066Mhz legyen?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv,
Messa

Mod: Ja és persze a 32bites Oprendszert cseréljem 64 bitre:)

[ Szerkesztve ]

Time is the fire in which you'll burn.

(#26053) Dyingsoul válasza sfdrakex (#26051) üzenetére


Dyingsoul
veterán

dedurva :S
De nemtom miért, olyan érzésem van hogy ebben ddr ram van. többfajta 7310-es van és sztem ez ddr-es, de most gyorsan elküldöm tesómat egy everettel, azzal meglesz az infó sztem. Bocsi télleg csak most minden perc számít nekem :S

amugy épp azt a pdf-et néztük, amit linkeltél és ez van ott:
256, 2x 256 MB DDR 333 SDRAM SO-DIMM
2 memory DIMM slots 200 pin
Maximum memory size: 1 GB

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26054) sfdrakex válasza Dyingsoul (#26053) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Everestet tegyél fel és nézzd meg mi van benne. Az kiirja. Egyébként nálam van egy 7300-x ebben tuti sd van megnéztem. Nem az enyém csak javításra jött. persze lehet hogy van amelyikben már ddr van.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#26055) Dyingsoul válasza sfdrakex (#26054) üzenetére


Dyingsoul
veterán

van everest, csak nem itt van nálam a laptop és most üzöm a 'szervizcsapatot' hogy menjen és nézze meg :DD
Azért köszi a segítséget!

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26056) csiky válasza 04ahgy (#26046) üzenetére


csiky
tag

az mekkora gond hogy a dominator cl8 a reaper meg cl7?

Két út vezetett az őszi erdőn, de nem mehettem végig mind a kettőn.

(#26057) 04ahgy válasza csiky (#26056) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A CL7 valamennyivel gyorsabb. De jelentéktelen, mindennapi alkalmazásokban meg sem érzed. Gondnak egyáltalán nem gond. Különböző termékek különböző tudással.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26058) 04ahgy válasza Messa (#26052) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A CSX elég jó minőségű. Apacerrel sincs gond. A Geil Ultra az 2,2-2,4V-ot kér (a CSX csak 2,1V-ot) 1066MHz-hez. A magas feszültség a gyengébb chipek miatt kell, ezért intenélek óvva a Geiltől. És nagyon melegszik is. Ezektől eltekintve gond nincs vele.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26059) Gyuri27 válasza 04ahgy (#26057) üzenetére


Gyuri27
félisten

Csak egy árban vannak. Ha pedig így van akkor inkább a szűkebb a nyerő. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#26060) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv!

Szerintetek mennyit adjak CEC 2x1gb 1066Mhz memóriáért, úgy h nincs meg a garancia levele, viszont a csávó azt mondja, h vissza veszi ha nem jó, mert azt mondja, hogy egyáltalán nem lett használva, mert nem jó lett az ismerőse alaplapjába!

Előre köszönöm válaszaitokat!

Szerk.: jók ezek a ramok? nekem ugyan ezek vannak csak nem CEC+hűtőborda!

[ Szerkesztve ]

(#26061) Ren Hoek válasza 04ahgy (#26047) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nemkell mindjárt leharapni a fejem... Mindig megnézem hol a legolcsóbb és azt ajánlom másoknak is, plusz velem rendesek voltak nagyon, ami a mai világban szerintem nagy előny! Sok esetben ez a bolt jön ki legolcsóbbra, most erről én tehetek? Ilyen alapon az árgépet sem lehetne használni, mert reklámozza a legolcsóbb/legrendesebb boltot 1. helyen. :(

Amúgy meg nemkéne felfújni meg moderátorral fenyegetőzni, mert mégcsak nem is ajánlottam!,(az 1333 - 1600 közötti árkülönbségre hívtam fel a figyelmet... ha ez reklám, akkor értelmezni is kéne, nemcsak read only) Csak egy példát vettem az árakra, ami épp eszembe jutott. Ennyi. Iponnál is hasonló árak vannak, meg a többinél.

Végtére pedig keress vissza, emellett 2x írtam le a hardverker szót ebben a fórumban, és egyik helyen sem ajánlottam mindössze saját tapasztalataimat írtam le az árakról, plusz hogy Mushkint javasoltak mert az jó ram.

Ilyen jogalapon, az összes boltra való utalásra, saját tapasztalatra és ajánlásra, ugraszd rá a moderátorokat.. oszt' jónapot...

[ Szerkesztve ]

(#26062) Ren Hoek válasza 04ahgy (#26047) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mellesleg szerintem enyhe túlzás,és felelőtlenség csak így kijelenteni, hogy "felesleges bordára izgulni"... A ramok hűtése igen is fontos a stabil működéshez, élettartamhoz és a tuninghoz. Attól még mert egyik ram fos, a másik meg nem, nem következik, hogy a hőelvezetés felesleges. Honnan tudod, hogy az illető nem fogja széttuningolni? Főleg rosszul szellőző háznál, nem jöhet rosszul egy jó kis sünis borda. Ha az ember tud venni alig drágábban rendes bordás ramot,akkor miért ne venné? Nehogy már az az 1-2 ezer számítson...

Amúgy mindig a Kingmaxot véded szinte, szóval előbbi hsz-hez hozzáfűzve, meggyanusíthatnálak, hogy túl sokat reklámozol egy multicég termékét. Itt beláthatod hogy egy vásárlói, tanácsadós, ramos topicban értelmetlen a "reklámot" mint olyat felhozni - és moderátorral fenyegetőzni

[ Szerkesztve ]

(#26063) teglasz


teglasz
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy érdemes-e RAM-ot cserélnem!?
Jelenleg 2x2Gb Geil Black Dragon 800 Mhz. CL-4 fut, érdemes lenne
váltanom 2x2Gb Kingston Hyperx 1066 Mhz-re, vagy hasonló OCZ RAM-ra?
Igazából az érdekelne, hogy sok a különbség az ugyanolyan méretű,
de 800 illetve 1066 Mhz-en működő ramok között? Vagy inkább felejtsem el.

Segítségeteket előre is köszi!
Üdv.

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#26064) lsc válasza teglasz (#26063) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha tuning miatt nincs szükség a magasabb frekire akkor felesleges, az 1066 valószínűleg cl5-ös, az kb ugyanaz játékokban mint a 800 cl4 .

Az élet kegyetlen .

(#26065) teglasz válasza lsc (#26064) üzenetére


teglasz
tag

Köszi a választ! De akkor jól értem?
Egy Q8400-asom van. Tunning kizárt,
mert nincs rá szükségem, gyakorlatilag,
ha lecserélném CL5-ös, 1066-osra a
ramokat, nem lesz tőle gyorsabb a gépem?
Vagy legalábbis nem lesz érezhető különbség?

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#26066) lsc válasza teglasz (#26065) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen jól érted .

Az élet kegyetlen .

(#26067) teglasz válasza lsc (#26066) üzenetére


teglasz
tag

Köszi a segítséget !

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#26068) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#26055) üzenetére


Dyingsoul
veterán

jól gyanítottam, az everest is megmondta: DDR ram kell bele! csak szólok, hátha lesz még másnak is hasonló baja.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26069) camalot


camalot
tag

Hi! GIGABYTE GA-MA770T-UD3P-hoz néztem memot, PATRIOT 4096Mb DDR3 1333Mhz Viper II KIT jó választás? Vagy esetleg jobb ár-érték arányú is van? Igazából kingmaxot akartam csak nem tudom melyik legyen, meg iponon se sokféle van.

[ Szerkesztve ]

(#26070) Cimbooora válasza Cimbooora (#26060) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Erre nem tudtok választ?, mert sürgős lenne :P

(#26071) Ren Hoek válasza Cimbooora (#26070) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Garitlan ramot én akkorsem vennék ha hozzám vágnák :) Lehet most jó, de mi lesz ha fél év múlva kezd hibázni? (Amúgy élettartam garis volt? Mert annál nagyobb kicseszés nincs ha egy olyat vesztett el)

Vagy ha kell, akkor keress rá a mostani használt árra és 50%. Csak keményen ;)

[ Szerkesztve ]

(#26072) Cimbooora válasza Ren Hoek (#26071) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

8-9ig elmennék árba ;] Tudom elég gyerekes szöveg, de azt írja a csávó idézem "Szia azért adom el ez a sógorom gépében volt csak ő négy 2gb -at vesz bele ami dualként fut sajna a gari papírját nem találja de tényleg működőképes nincs semmi baja."

Úgy gondolom, hogy 85 pozitív értékelés után hihetek neki, hogy jó.
Tudom azt mondtad, hátha beszarik fél év múlva, de eddig senkit nem ismerek, akinek beszart volna a ram-ja. Legyen az laptop, és sima asztali, tudom ez véletlen meg ilyesmi. Szerintem, hogy ha én egy külsővinyót veszek használtan , akkor azt garancia nélkül meg nem venném, mert tudom, hogy az eléggé szar ügy, mert mozgó cuccos van benne stb.

Még húzva sem volt. :B

Összegezve a dolgokat, igazad van, gari kellene, de szerintem jó ár érte.

Várom válaszodat! :R :DD legyen az + vagy - :U

Üdv Cimbooora! :)

[ Szerkesztve ]

(#26073) Ren Hoek válasza Cimbooora (#26072) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jajhát én egy senki vagyok, ne higgy nekem :D csak szubjektív vélemény. Amire a ram elromlana, addigra szerintem öcsi, hugi játékgépe lesz. Mert ilyenről viszont sok esetet hallottam cimbik köréből. Idővel meghalhatnak a ramok, persze ehhez több év kell. Jellemzően eddig DDR1-es halálokról hallottam baráti körben, hibák, instabilitások, fagyások "fáradás" . Szvsz 5 éves terv kb :D

8-9K-t szerintem lehet nem adnék érte... Azért már majdnem újat kapsz, igaz 800-as népramot De ha jól értem, akkor be akarsz pattintani a bordás CEC-eid mellé még 2x1 nembordásat? Felépítésben megegyezik? Késleltetés? Mert ha különbőzőek, akkor bizony karcos! 4 modul amúgy sem ajánlott. Bocs lehet pontosan leírtad vhol, de holnap vizsga és brain karalábized vagyok :O

Szerk.: vagyis ezt nem értem pontosan: nekem ugyan ezek vannak csak nem CEC+hűtőborda!

[ Szerkesztve ]

(#26074) alph4


alph4
tag

Athlon 64 x2 5200+os procihoz 1066os memóriát vegyek? vagy 800mhz-es jobban megéri?

(#26075) SÜN!


SÜN!
tag

Sziasztok!
Mi a különbség a DDR2-es, és DDR3-as ramok között?
És Mhz-ből minél több annál jobb ? :D

(#26076) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne: van egy Giga EP43 DS3L lap, ebbe bele szeretnék tenni pár 533-as modult. Ha előtte beállítom egy másik 800-as rammal az órajelet 533-ra, akkor szerintetek fog benn működni?
Ugye, elvileg nem támogatja az 533-at, de ez fontos lenne.

**********

(#26077) echterion válasza SÜN! (#26075) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, elég sok. :DD
Órajelei a DDR3-anak nagyobbak, időzítései kisebbek, mint a DDR2-nek.
Ugyanabba a lapba nem mennek (kivéve a hibrid lapokat, de azok ritkák), ill. a DDR3-at nem mindegyik processzor tudja kezelni (leginkább AMD oldalon, mivel a memóriavezérlő a prociban van, intel oldalon ilyen gond nincs tudtommal).

**********

(#26078) heki02


heki02
tag

Sziasztok!

Memória csere előtt állok, és az volna a kérdésem.
Hogy ti mit favorizálnátok inkább?
Venni a jelenlegi 2x1GB mellé + 2x1GB -ot, vagy eladni
a mostaniakat, és venni helyette egy 2x2gb-os Kittet? :F

Mármint,hogy sebesség tekintetében nincs-e hátrányban a 4x1Gb a 2x2Gb-al szemben?
Vagy esetleg instabilabb-e így mint úgy? :F

A jelenlegi lapom: ASUS P5K Deluxe
Memók: DDR2 2x1GB OCZ Reaper PC9600 1200Mhz 5-5-5-18

Viszont a 4x1GB 1200Mhz -es a 2x2GB pedig csak 1066MHz -es volna.

Mert nem igen találni DDR2 1200Mhz-es 2x2Gg-os Kittet. :W

A segítséget előre is köszönöm! :R :R :R

Senki sem lehet tőkéletes, belőlem is hiányzik a hiba!

(#26079) SÜN! válasza echterion (#26077) üzenetére


SÜN!
tag

Akkor inkább úgy kérdezem, ha nektek lehetne bármelyik, melyiket használnátok? :))

(#26080) potyi23


potyi23
senior tag

hi.atettem a ramjaimat ddr3/1333 manuálra es nemtudom h mennyire kell allitanom ezeket:dram cas activate to precha,ras to ras delay,row refresh cycle time,write recowery time,read to precharge time!!Honnan tudom ezeket kiolvasni? kocce

(#26081) echterion válasza SÜN! (#26079) üzenetére


echterion
nagyúr

Elvileg a jövő a ddr3-asé, de most még én nem látom azt, hogy megéri váltani. Ha teljesen új konfigot csinálsz, akkor egy jó időzítésű ddr3-ast vegyél (bár még sztem irrelálisan drága), amúgy maradj sztem egy 5-ös időzítésű 1066-os ddr2-esnél.

**********

(#26082) echterion válasza heki02 (#26078) üzenetére


echterion
nagyúr

Biztos, hogy kell neked annyi ram? Olyan sok mindennel nem tudod kihasználni őket.

**********

(#26083) camalot


camalot
tag

Hi! GIGABYTE GA-MA770T-UD3P-hoz néztem memot, PATRIOT 4096Mb DDR3 1333Mhz Viper II KIT jó választás? Vagy esetleg jobb ár-érték arányú is van? Igazából kingmaxot akartam csak nem tudom melyik legyen, meg iponon se sokféle van.

(#26084) os!


os!
tag

Yo!

Vegyes kérdések lesznek... :B

1.) Melyiket toljam 2magos tuning konfig mellé: 2x1gb ocz reaper 1200, VAGY 2x2gb geil ultra 1066 ? Melyik a fontosabb sztetek a méret vagy a speed?

2.) Az 1200as ocz reaperben D9 micron ick vannak?

3.) A 2x2bg geil ultra 1066 [gx22gb8500c5usc] -ban milyen ick vannak? mert gondolom nem micron...

THX! :C :C :C

hál'istennek pogány vagyok

(#26085) heki02 válasza echterion (#26082) üzenetére


heki02
tag

Hát nem is tudom.

Meg már olyan égő :DD , hogy csak 2GB ramom van. ;] ;] ;]

Meg a win7 is a 2gb ram miatt húzza le az élményindexem. ;]

Szerintem a mai játékok már biztosan profitálnak valamicskét belőle.
A vga-t és a procit-t leszámítva, már 2,5 éves a konfigom, kéne egy kis vérfrissítés! :DDD

Senki sem lehet tőkéletes, belőlem is hiányzik a hiba!

(#26086) os!


os!
tag

xD :DD :)) :)) treu, true

hál'istennek pogány vagyok

(#26087) Ren Hoek válasza echterion (#26081) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát árban most jutottak egyenlő szintre DDR2-ők és 3-ak. Hiába rosszabb az időzítés, azért a frekvencia pótolja szerintem a veszteséget. CL7-eseket szerintem már egész jó áron lehet kapni. De gyakorlatilag itt már olyan kicsi különbségekről beszélünk amit nehezen lehet kiérezni. Szvsz árban egyenlőek.

Meg ne feledkezzünk meg, hogy DDR3 szabványosan max 1.65 V-on mehetnek (annál nem is szabadna többel járót venni alapon) De valamelyik 1.5V-n is elsüvít. G.Skill-nek 1.35 V-os ECO modelljei is vannak. Szóval 30%-al kevesebb áramfelhasználás, egy tesztben olvastam, hogy ezzel kb 11 Wattot lehet spórolni. Azért ez nem kevés, ki lehet érezni a villanyszámlán egy idő után... és gondoljunk a fákra, meg a fókabébikre :D

(#26088) Ren Hoek válasza heki02 (#26078) üzenetére


Ren Hoek
veterán

4x1 megterheli a memória kontrollert, sokat visszaolvastam ebben a totyikban, és nem nagyon ajánlották. Elviekben instabilabb lehet, de googlizz rá, mert csak annyit tudokróla hogy 'nem ajánlott'. De ha dual channelt akarsz, akkor kötelezően totál egyformának kell lenniük.

(#26089) GML


GML
őstag

Üdv. érdeklődnék, hogy egy T7300/PM965 párosítás mellé mely megoldást javasolnátok ?
Apacer 2GB PC6400 / DDR2-800 SO-DIMM vagy Transcend JetRAM 2GB SO-DIMM DDR2-800? Ezekből tennék bele kettő darabot! a mai nap délután:D

(#26090) heki02 válasza Ren Hoek (#26088) üzenetére


heki02
tag

Én is olvasgattam utánna, és hasonló következtetésre jutottam.
Általában 2x2GB jobban ajánlott mint 4x1GB.

Ezzel sajna megpecsételődött az PC9600 1200Mhz OCZ Reaper 2x1GB DDR2 sorsa. :O
Eladó sorba kerülnek. :(((

Senki sem lehet tőkéletes, belőlem is hiányzik a hiba!

(#26091) Mian


Mian
aktív tag

Hello Mindenki!

Gigabyte EP41-UD3L <----ebbe az alaplapba milyen memóriát ajánlotok, illetve nem ajánlotok? Hallottam hogy a gigák pl az oczket nem szeretik....Kingston,Kingmax,Geil mehet bele?

Köszönöm,
üdv,
Mian.

[ Szerkesztve ]

(#26092) GML válasza Mian (#26091) üzenetére


GML
őstag

Itt a válasz.

A többieknek meg köszönöm a segítséget. apacer lett a vége

(#26093) Mian válasza GML (#26092) üzenetére


Mian
aktív tag

köszi, csak az az érdekes, hogy elvileg ez a lap támogatja az 1066os ramokat is, legalábbis a gyártó honlapján az van. Azokra lennék kíváncsi :F

(#26094) echterion válasza Ren Hoek (#26087) üzenetére


echterion
nagyúr

Azért azt se felejtsd el, hogy a ddr3-as lapok picit még drágábbak, mint a ddr2-esek. Azt a 11 W-ot meg jó sokáig tart megérezni.

**********

(#26095) somasz


somasz
addikt

Sziasztok!
Ebben a friss gépben: Asrock x58 extreme, 920 i7, 12 giga mushkin blackline ram, 2*500GB vinyó, 5850, hx450W, mugen2... a következő hiba jelentkezik:

benne van 12 giga ram, de csak 8at lát,
ha kiveszek egyet a jobbról a második slotból, akkor 10 giga,
ha minden másodikat kiveszem, 6giga,
van, hogy alapból beszarik, és hatalmas betűkkel elcsúsztatva posztol,
tehát megbízhatatlan.
8gigával települt a vindóz, ekkor a jobboldali kettő slotban nem látott ramot, azonban kiírta, hogy tri-channel...
Nem tom, mi tévő legyek, segítsetek légyszi. Nem tudom, hogy alaplap-e avagy memória :O
:(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#26096) heki02 válasza somasz (#26095) üzenetére


heki02
tag

Bocsi. biztosan láma vagyok. :K
De mihez is kell 12GB ram? ;]

Senki sem lehet tőkéletes, belőlem is hiányzik a hiba!

(#26097) Ren Hoek válasza echterion (#26094) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja ez igaz, de vegyük hozzá, hogy aki új gépet akar venni és esetleg később fejleszetni, annak nem éri már meg a DDR2... De ezt írtad is, szóval egy véleményen vagyunk. Ram fejlesztés miatt totális platformváltás kéne szvsz DDR2 maradni fog még egy darabig.

11 Watt nem tűnik soknak, de 24/7 már sok lesz pár év alatt. Ráadásul mióta tanultam az ökológiai lábnyomról, és hogy mekkora a miénk :DD Sok kicsi sokra megy, így tehetünk is valamit.

(#26098) somasz válasza heki02 (#26096) üzenetére


somasz
addikt

render :W

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#26099) echterion válasza Ren Hoek (#26097) üzenetére


echterion
nagyúr

Na igen, jó nagy lábnyoma van az emberiségnek, az egyszer biztos. :R

**********

(#26100) Ren Hoek válasza somasz (#26098) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Lehet egy veszettgyors SSD-vel jobban járnál. 200 mega olvasás / sec azért nem rossz :) Gondolom ramba renderelsz. 60 gigás SSD-k már nem olyan cefet drágát. Bár aztán kitudja, egy RAM biztos gyorsabb... Szvsz neked az a lényeg hogy uncompressed avit realtime lejátsza? Gondolom... Szóval lehet egy SSD erre már megfelelne! Mivel írás annyira nemlényeg, only olvasás... Bár egy Full HD uc-avi durva lehet :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.