Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) VicKing


VicKing
tag

Sziasztok, vettem 2x2 giga ddr2 1066Mhz Kingmax ramot a gépembe... de lövésem sincs mit csináljak vele, hogy 1066-on menjen....
:Y

(#25402) Gyufaaa válasza VicKing (#25401) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az adatlapodnál a cuccaidhoz ird be a konfigod tartamát. Egyszerűbb lesz a válaszadás is. Vagy is, milyen alaplapban illetve procival használod? :U

[ Szerkesztve ]

(#25403) fgordon válasza VicKing (#25401) üzenetére


fgordon
senior tag

Alapból sok alaplap 800-on indul el, ez nem a ram hibája.

Be kell állítani 800-ról 1066-ra a ram sebességét a bios-ban.
De szerintem 1150-1170 Mhz körül menni fog stabilan, alap feszültségen, nekem ilyenből van 4x2 gb, persze nem tudom, hogy pont az a típus-e...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#25404) szimanszki


szimanszki
csendes tag

valaki? :U

[ Szerkesztve ]

(#25405) pincehely válasza szimanszki (#25400) üzenetére


pincehely
addikt

Nem szerepel a konfigod az alaplapodon, így nem is tudom megmondani, hogy elég e a Value típus.
De szerintem az a pár ezer forint biztosan meg éri. Nekem mindig "márkás" ramjaim voltak, amiről egy rossz tapasztalat tehet, melynek főszereplője egy samsung, majd kingmax ram volt.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#25406) Zsót112


Zsót112
tag

Sziasztok!

Geil value kittel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Adott a gépem:
Gigabyte P35C-DS3R + FSP Blue Storm II 500W + 2x1Gb Geil Value DDR2 800MHz + C2D E4300 + 7900 GT + NEC DVD-RW + Seagate 120 GB SATA + Samsung 160 GB SATAII.

Ezzel így nem volt semmi gond, hát csináltam magamnak: vettem egy ugyan olyan Geil kittet, mint ami már benne volt (GX22GB6400DC). Ez a kit fent van a Giga honlapján, mint támogatott memória a deszkámhoz (ezért is vettem ezt anno, és most is).

Szóval memória berak, gép indul, oprendszer fut (Pista 64bit), majd a gép újra indul. Na innentől kezdett érdekes lenni, mert volt sima fagyás, kék halál és újraindulás vegyesen. Ha a négy memória bent van a memtest86 (v4.00) a 7. tesztnél lefagy. Ha csak a két új modul van bent akkor is ez a helyzet. Ha csak egy új memória van bent a teszt lefut (bár nem néztem órákig). Ha 1 új van bent 1 régivel dualban, akkor az 5. tesztnél hibázik, ha 1 új 1 régi van singelben, akkor a 8. tesztnél hibázik.

Néztem több slot kombinációt is, de a hiba maradt. A gép nincs húzva, a forgalmazó szerint a memóriák jók, mert nekik 6 órán át hibátlanul ment a teszt :F.

Van esetleg ötletetek? Mit kellene még kipróbálnom? Szeretném elkerülni a gép beszállítását a boltba, ha lehet.
Előre is köszönöm a segítséget!
Zsolt

[ Szerkesztve ]

Addig röhögtünk a főnők viccén, amíg megértettük, hogy az a mai feladat.

(#25407) VicKing válasza Gyufaaa (#25402) üzenetére


VicKing
tag

Bocs, nem írtam, hogy a konfigomat az aláírásomban találjátok, de linkelem is. Köszönöm.
[link]

(#25408) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok! Gépvásárlás előtt állok... ram ügyben hozzáok fordulnék segítségért.
Jelenleg: Gigabyte GA-MA770T UD3P, AMD PhenomII X4 945, Gigabyte HD4890 1gb oc, Enermax Pro82+ 525, 2x500Gb WD, CM690 + 22" samu 2233BW.

Ehez gondoltam 2x2 gb ddr3 mas ramot ... Amiben a segítségeteket kérném az:
Elég lenne egy olcsóbb Kingston ? (pl.: Kingston 2x2Gb 1333Mhz ~21k) vagy inkább Geil ugyan így ... vagy nézzek mást?

Még annyi lenne, hogy: Az alaplap honlapján néztem milyen ramokat támogat ... és ez volt oda írva: "Support for DDR3 1666(OC)/1333/1066 MHz memory modules" Eddig rendben is, de mivel nem vagyok annyira otthon a témában, kisegítene valaki hogy az hogy 1600(oc) az mit jelent ?
Csak húzott órajelű ? vagy hogy is van ez? :)

Köszönöm előre is a válaszokat, és elnézést a hozzá nem értésem miatt!
Üdv. Dave :R

(#25409) Reaper04


Reaper04
aktív tag

opsz ez kimaradt: Azt olvastam valahol hogy a gigabyte szereti a kingmax ramokat ... (jobban mint a többi ramot) ... ez mennyire igaz ? :))

Üdv: Dave :R

(#25410) Kartács


Kartács
aktív tag

Hali!

G.Skill ramokról tudni valamit?
Tapasztalatok, megbízható, használ valaki ilyet stb?
Gigabyte 790XT memo supporton találtam párat pár nem pont ugyanazt ami ott szerepel...

[ Szerkesztve ]

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#25411) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Régen egy 800 mhz-s kingmax memó-val 4-4-4-12 időzítés mellett 2x400 mhz ment a gépem. Gépbővítés keretében a 2x1 gb kicseréltem 2x2 gb-re. És miért ne, már nem a 800 mhz-s szériát szereztem be, hanem a 1066mhz-est. (szintén Kingmax-ot) Sajnos ezek a szoros időzítést egyáltalán nem bírják. Igaz ezeken nincs Revoltec réz borda sem, de a 800-asok anélkül is mentek szépen.
Az ujjak nekem 400x2,5 szorzóval (1000mhz-en) 6-6-6-20 időzítéssel hajlandó elindulni. A gyári adat szerinti 5-5-5-18 nekem nem tudja hozni. (fesz is plusz 0,2 volt-ot kap) De nem tudom miért. Igaz a lapom már nem mai darab. (Gigabyte DS-4 rev. 1.0)
Találkozott már valaki hasonlóval?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#25412) MZsoltee válasza 7Heads Drago (#25411) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nézd meg a memóriát, mert az újak már 6-6-6-20/24en viszik csak az 1066Mhz-et, rá van írva a ramra a spec. Ha nem akkor adj nekik +0,3V-t.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#25413) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

üdv mindenkinek

most akarok beruházni 2x1gb DDR3 -as ramra, 1600-ast veszek/vennék , mind1 milyen csak ne Kingmax legyen :C ! most G.Skill Pí van kinézve meg OCZ GOLD , esetleg ha van valakinek baráti áron eladó Kit küldjön meg egy PÜ-vel :C amúgy X48-as deszkába megy Q9450 társaságába :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#25414) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

dime27 : fúúú de beteg ez a hűtő Prolima TECH Megahalems :C :C

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#25415) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Kissé megemelkedtek a RAM árak a héten, nem?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#25416) Cruncher


Cruncher
csendes tag

Sziasztok!

Egy új számítógépbe vennék 4 GB RAM-ot, 2x2 GB formában.
Mit ajánlotok mit érdemes? Hosszútávra lenne.
Vegyek valami olcsót? Vagy 2 olcsóbb 2GB-set vagy esetleg egy KIT-et, ami drágább?
Fontos a hosszútáv és a megbízhatóság, de az ár sem elhanyagolható, de inkább most többet, mint későbbi problémákat.

Előre is köszi!

(#25417) mate0217 válasza Cruncher (#25416) üzenetére


mate0217
aktív tag

Nézegesd meg őket itt a jelentős része 2x2GB-os de van köztük 4GB-os is :DDD

[ Szerkesztve ]

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#25418) CptMisi


CptMisi
őstag

Üdv!
790XT-UD4P lapba, PH2 x3 720BE cpu mellé G.Skill DDR3 4GB/1600 KIT CL7-7-7 (3 év gar, 23.990-ért gianninál) jó lenne?

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#25419) Kartács válasza CptMisi (#25418) üzenetére


Kartács
aktív tag

UP! a kérdésnek
én is hasonló gépet hegesztek össze most és érdekelne mennyire elterjedt, megbízhatóak ezek a G.Skill ramok?!

[ Szerkesztve ]

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#25420) CptMisi válasza Kartács (#25419) üzenetére


CptMisi
őstag

hát szerintem elég jó :K és, ha jól olvastam, egész jól megy AM3-mal :K de efelől várok valamiféle megerősítést :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#25421) kiraly45


kiraly45
csendes tag

Hali!
Van egy Gigabyte GA-EP43-DS3 alaplapom, hozzá eredetileg 2x1GB Kingston DDR2-1066 RAM, kittben.
GA-EP43-DS3
Kingston HyperX
Win XP-vel használtam a gépet, munkára is és néha játékra. XP alatt néha lefagyott 2D-ben is a gép, de nem ítéltem drámainak a dolgot, ugyanúgy játékkal is.
Amikor nemrég az Adobe Photoshoppal munka közben fagyott le a gép, akkor kicsit berágtam. Új telepítésű XP és lefagy? Itt valami nincs rendben. Gondoltam, kipróbálom Vistával is a computert.
Fölraktam az XP mellé egy Vista Business SP2 32bites op. rendszert és egy Crysis játékot. Nagyon meglepődtem, ugyanis a játék 1680x1050 felbontáson majdnem percenként lefagyott.
A gép még garanciás, elmentem a boltba és mondtam, hogy valami nincs rendben a géppel. XP alatt általában a fizikai memória hibájával kékhalál volt. Kérdeztem, nem lehet valamilyen gond a memóriával?
Normálisak voltak, kaptam kipróbálásra egy 2GB-os KingMax DDR2-800-as modult. Ezzel az egy modullal nem akadt le a játék Vista alatt. Beraktam mellé a két Kingston HyperX ramot, és továbbra is stabil volt a gép.
Én is és a boltosok is abból indultunk ki, hogy az alaplap nem jól kezeli a HyperX ramokat. Oké, visszavették a Kingston memóriákat, kicseréltük ráfizetéssel 2 db 2GB-os KingMax DDR2-800 modulra.
Berakom a modulokat dual channel-nek megfelelően, és nagy meglepetésemre megint fagyott a Crysis Vista alatt. Hoppá, itt más baj van. Addig vacakoltam a ramokkal, amíg kiderült, hogy dual channel-ben nem tud stabilan menni a gép, sőt a Crysis 5 percenként (vagy gyakrabban) lefagy Vista alatt. Ha a KingMax ramokat Single módba teszem a memóriafoglalatokba, akkor megint stabil a gép, megy a játék. Most tanácstalan vagyok és szeretném kérni a véleményeteket.
Engem zavar, hogy nem működik megfelelően a memóriavezérlő. Még akkor is, ha talán nem érhető el nagy sebességnövekedés. Így mindig speciálisan kell berakni a memóriákat, hogy véletlenül se tudjanak dual channel-ben menni. Ez így nekem nem tetszik.
Létezik olyan probléma, hogy a memóriavezérlő dual channel része hibás? Ha igen, van olyan program, ami ezt kimutatja? Mégis mi a véleményetek erről a dual channel problémáról?

Ilyen gépem van:
CPU: Intel Core 2 Duo E8400@3Ghz
Alaplap: Gigabyte GA-EP43-DS3
RAM: 2x1GB Kingston PC2-8500 HyperX DDR2 1066 @ 5-6-6-15
Videokártya: Gigabyte GV-R485ZL-512H (Radeon HD 4850)
Táp: Chieftec 550W
HDD: 2x Samsung 400GB SATA + 1x Samsung 120GB SATA + 1x Samsung 200GB PATA>SATA
DVD-ROM: Plextor PX-130A PATA
Írók: Pioneer DVR-216D SATA + TEAC CD-W552E PATA
Monitor: Samsung 22" 226CW
Hangkártya: Audigy2 ZS PCI
Sat kártya: TechnoTrend Premium S-2300 PCI

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#25422) CptMisi válasza kiraly45 (#25421) üzenetére


CptMisi
őstag

Everest mit lát DC-nél? 64bitet vagy 128bitet a memóriavezérlőnél?
dual channel kit a ram? kingmax valószínűleg nem, de a HyperX az volt?
ismerőseidnek nincs procijuk, amivel tesztelhetnéd? bár kétlem, hogy azzal lenne a gond :U
ha van procijuk, van alaplap, teszteld azzal a procit, meg a ramot!
és ha csak ramjuk van megfelelő, teszteld azokat! :K

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#25423) Quan-Chi válasza Fryskitt (#25415) üzenetére


Quan-Chi
őstag

jaja, én is figyeltem egy +5% ráment most ezen a 7en :O

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#25424) kiraly45 válasza CptMisi (#25422) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Everest a memóriavezérlőnél Dual Channelt (128bit) lát a típusnál és az aktív üzemmódban is.
A HyperX dual channel kit volt, a KingMax nem, de egyforma modulok.
A proci is lehet hibás? Hmmm...
Próbálok kérni ramot, vagy máshol tesztelni, de nem hiszem, hogy a hétvégén menni fog. Meglátjuk...
Legfeljebb hétfőn visszaviszem a boltba a gépem.

Ja igen, az alaplapon természetesen a legújabb bios van, amelyik nem beta.

[ Szerkesztve ]

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#25425) CptMisi válasza kiraly45 (#25424) üzenetére


CptMisi
őstag

Létezik olyan probléma, hogy a memóriavezérlő dual channel része hibás?--> összekevertem AM3-mal, mert ott a prociban van memóriavezérlő :DD :C akkor alaplapi chipset hiba lesz valószínűleg, vidd vissza a boltba, és mondd meg, hogy Dual Channel kit-tel teszteljék le, és kapsz másikat :K chipset driverrel is lehet gond :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#25426) Kartács válasza Quan-Chi (#25423) üzenetére


Kartács
aktív tag

Én totál nem láttam a héten emelkedést és remélem még 1-2hétig nem is lesz :)
bár lehet csak ott nem emelkednek (sőt csökkent is) ahol én nézem, de ezt a helyet megtartom akkor magamnak. ^^

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#25427) kiraly45 válasza CptMisi (#25425) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Az a baj, hogy minden - amit én próbáltam - tesztprogram hibátlanul végigfut, csak ez a játék mutatja ki a hibát. Már nem is tudom, milyen tesztprogramokat próbáltam. De mind ment hibátlanul.

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#25428) pincehely válasza kiraly45 (#25427) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor lehet, hogy nem is ram??

http://kefetemap.deviantart.com/

(#25429) CptMisi válasza pincehely (#25428) üzenetére


CptMisi
őstag

csak nem crack-re gondolsz? ;] :DDD

kiraly45 ugye eredeti játékról beszélünk :B

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#25430) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Meg tudja nekem mondani nekem az időzítését ennek: Kingmax 2GB DDR3 1600Mhz
?

Tudom, hogy sokan nem szeretik a Kingmaxot, nekem soha nem volt vele semmi bajom! :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Géza

(#25431) CptMisi válasza Geza26 (#25430) üzenetére


CptMisi
őstag

így nem hiszem, hogy meg lehet mondani, de e-mailben kérdezz rá, segítenek :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#25432) kiraly45 válasza CptMisi (#25429) üzenetére


kiraly45
csendes tag

crack-es játék. Valmivel ki kellett próbálnom. Nem tudtam leakasztani eredeti játékot. XP és Vista viszont jogtiszta. Miért, attól, hogy crack-es a játék, megmagyarázza azt, hogy single channel-ben tökéletesen működik, dualban pedig nem?

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#25433) kiraly45 válasza CptMisi (#25422) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Hmmm...
Lehet, ez volt a megoldás. Ma reggel óta single channelben használtam a két modult, mert mindig lefagyott dualban. Így egyébként még nem ment memória a gépben. A kérdésedre (Everest) átraktam dual channelbe, most meg nem tudom leakasztani a crack-es Crysist, pedig eddig mindig 1-5 perc után lefagyott. Majd holnap meglátjuk. Ha holnap is megy, akkor ez volt a megoldás és érdemes volt írnom. Nem látok benne logikát, de tökmindegy, csak menjen.

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#25434) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

A gép összteljesítménye szempontjából melyik RAM beállítás előnyösebb? (2x2GB Kingmax)

1.) 1600 MHz, 8-8-8-20 időzítés, 1.65 V

avagy ...

2.) 1333 MHz, 7-7-7-20 időzítés, 1.65 V

Az 1-es verzió is elmenne 7-es időzítéssel, de ahhoz 1.8 V kéne a RAM-nak, amiről egyre többen úgy vélik h kinyírhatja a procit (Core i5-750).
Az Intel is 1.65 V-nál nem javasol többet.
A RAM-om gyárilag 1600-nak és 7-es CL-nek van titulálva! (nyilván szartak a feszültségre :) )
Szóval ... órajel vagy időzítés ??

Tenkjú! :R

[ Szerkesztve ]

(#25435) CptMisi válasza kiraly45 (#25433) üzenetére


CptMisi
őstag

:DD reméljük megy :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#25436) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni tőletek hogy ez mit is jelent valójában... sajna gyenge az angol tudásom is és nem is vagyok guru a témában...
"Support for DDR3 1666(OC)/1333/1066 MHz memory modules"

Itt az 1666(OC) re lennék kivácsi... Ez most mit is jelent ? Szimplán annyit hogy mehet az alaplapa az 1666mhz es? De akkor mi az az Oc ?

Elnézést a tudatlanságért...
Remélem tudtok segíteni, üdv: Dave :R

(#25437) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Mi a legideálisabb időzítés egy ddr2 ramnak?
5-5-5-15 van most de minél kisebb az időzítés annál gyorsabb azt hallottam!
Szóval? pl 4-4-4-18 :F

[ Szerkesztve ]

TDI POWER

(#25438) Forza_JUVE válasza Reaper04 (#25436) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Szia!

Az O.C. = OverClock, azaz túlhajtás, magasabb órajel. Vagyis gyárilag 1333 MHz, de max. 1666MHz-en (de én gyanítom h az csak 1600MHz, nézd meg még 1x) tud menni a RAM.
Nekem is épp hasonló dilemmám van, megy 1600 MHz-en a RAM, de csak magasabb fesz-en (DRAM voltage), VAGY lazább időzítéssel (DRAM TIMING). 1.65 V-nál nagyobb fesz-t nem javasolt adni a RAM-nak, így marad az időzítés kozmetikázása, mivel alapból 1.8 V-on akar menni 1600 MHz mellett.
Biosban tudod állítgatni!
Remélem tudtam segíteni ... azért mégis off-ba teszem, mert én sem vagyok túl nagy guru! :)

[ Szerkesztve ]

(#25439) Zsolti1987 válasza Forza_JUVE (#25438) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Az időzítéseket be tudtad állítani? Mert szerintem én is benéztem ezt a ram dolgot, 1800MHz-es ramokat vettem, aztán csak 1333-on mennek 1,6v-on. Ha tudsz, akkor segíthetnél egy picit h hogyan kell beállítani őket.

Ja látom, picit feljebb tetted fel te is kérdésed.

[ Szerkesztve ]

(#25440) dokee78


dokee78
félisten

Ez létezne?
2x2GB ReaperX 4-4-4-12 1200MHz?

[ Szerkesztve ]

(#25441) Reaper04 válasza Forza_JUVE (#25438) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia! Köszi az infót! :R
itt néztem: Link
itt meg egy lista hogy milyen ramokt támogat: lista
tehát akkor röviden annyi hogy 1600mhz-s ramokat is pakolhatok bele, de max 1666ig lehet húzni ?

Köszi, üdv: Dave :R

(#25442) Laraxior válasza dokee78 (#25440) üzenetére


Laraxior
titán

:K csak nem 24/7

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#25443) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Ez kimaradt:
Lehet nagyon buta kérdés lesz (sőt biztos), de azért megkérdem:
Az imént linkelt memória támogatási listán a 2gbos 1333Mhz-es Kingstonnál ez szerepel: " 2GB Kingston KVR1333D3N9/2G" ... Amit én kinéztem magamnak memóriát az 2x2gb Kingston kit ...de nekik KVR1333D3N9K2/4G a számuk...
Akkor így nem működne ? Vagy mi a helyzet ezzel ? :B Vegyek külön külön 2gbos ramokat amelyiknek a listában szereplő számuk van ?

Nah most nagyon lefáraztottam minden olvasót :DDD Világosítsatok fel légyszi! És bocsi a hozzá nem értésem miatt!
Üdv: Dave :R

(#25444) Ace Ventura válasza kiraly45 (#25433) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Próbálj meg egy biosfrissitást a lapon.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25445) Cruncher


Cruncher
csendes tag

DDR3 RAM vásárlásnál elég csak vennem egy jó márkájút, vagy nagyon fontosak a feszültségek, CL, vagy, hogy KIT legyen? (Hosszútávra.)

(#25446) Spyd


Spyd
csendes tag

Sziasztok !

Kérlek segítsetek ! A megfelelő topicban segítettek összeállítani egy konfigurációt, de most komoly problémába ütköztem. A gépet ma rendelném meg de nem tudom milyen memóriát vegyek bele. A proci I5 - 750 - es és azt olvastam hogy a memóriafeszültség nem lehet több 1,65 V, mert hosszútávon megrövidíti a proci élettartamát.Amit ajánlottak memória az 1 G.Skill DDR3 !Gb/1600 KIT, de ahonnan rendelném a gépet ( Ipon.hu ), ott nem lehet kapni. Most nem tudom mi tévő legyek, kérlek segítsetek !!!

(#25447) Forza_JUVE válasza Zsolti1987 (#25439) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Hát én elég sokat állítgattam, de most úgy fest sikerült vmit kihozni belőle.
Jelenleg 1600 MHz-n megy, maradt az 1.65 V ... az időzítéseket meg 7-7-7-20-ról átállítottam 8-7-7-20-ra. Így megy ... de ment 8-8-8-20 értékekkel is.
Egyedül a 7-7-7-20 (eredeti) időzítés nem tetszett neki 1600 MHz és 1.65 V esetén. Ez csak 1.8 V-al ment.
Igazából én sem vágom annyira ezt az időzítés dolgot ... de így megy az elvárt frekvencián és feszültségen.
Utánaolvasgattam, és állítólag az időzítéseknek nagyobb szerepük van az összteljesítményben mint a MHz-nek ... magyarul lehet h jobb lenne 1333 MHz-en futtatni de 7-es időzítéssel. Viszont a 3DMark kicsivel nagyobb eredményt adott a procira amikor 1600-on ment 8-as időzítéssel. Szóval én most sztem így hagyom ... kicsit unom is már! :)

(#25448) Forza_JUVE válasza Spyd (#25446) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Szia!

Először is nézd meg az alaplap által támogatott RAM-ok listáját (Motherboard Qualified Vendors Lists). Az alaplap honlapján tutira fent van. Többféle RAM is jó bele, nem csak a G.Skill.
Én is pár napja vettem uilyen procit, és valóban én is úgy tudom, hogy nem jó neki az 1.65-nél nagyobb fesz. De mérget azért nem vennék erre sem.
Már csak azért sem, mert az alaplapon (Asus P7P55D) van 1 jumper, ami arra jó, hogy ha kevésnek tartom a 2.0 V-ot a RAM-nak, akkor lehúzom, és maximálisan 2.5 V adható!
AKKOR EZ MINEK VAN OTT??? - kérdezhetnénk! :)
Szóval nekem is kezd a tököm beleizzadni a RAM feszültség kérdésbe ... minden esetre én sem szeretném kinyírni, így 1.65-ön futtatom.
Én is sokat kajtattam RAM ügyben pár napja, végül 2x2GB Kingmax 1600 MHz-es lett a dologból.
Ajánlhatok egy boltot, ahol az árak is korrektek: [link] Én itt vettem a cuccokat pár napja.
Ipon se rossz mondjuk, de az utóbbi időben én hanyagolom őket. Régebben vettem ott 1-2 dolgot.

(#25449) Forza_JUVE válasza Reaper04 (#25443) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

A RAM lista csak egy útmútató, attól némiképp eltérő RAM-ok is jók lehetnek.
Tehát vehetsz 2 tökegyforma db-ot is, attól hogy nem KIT-be árulják még fog Dual Channelbe menni. Én is igy vettem 2db 2GB-s Kingmaxot, ami nem is szerepelt a RAM listában, csak hasonló, mégis faszán működik. De ha lehet akkor kit-be vedd. A lényeg h két egyforma legyen, és ne csak GB ill. MHz-re hanem CL-re is.

Ami a MHz-et illeti igazad volt, valóban 1666 O.C. szerepel. Én az AMD-s alaplapokhoz nem értek túlzottan, ott számomra kicsit furán vannak az órajelek.
De talán úgy van ahogy mondtad, 1600-os RAM-ot fel tudsz húzni 1666-ra, vagy 1800-ast visszabutítani 1666-ra.

(#25450) CptMisi válasza Forza_JUVE (#25449) üzenetére


CptMisi
őstag

Bizonyos ramokat, AM3 processzorral lehet 1666MHz-en futtatni, de azt úgy, hogy van egy 2000MHz (1866, 1800...) RAMod, amik támogatják ezt a módszert :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.