Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) CapoteDániel válasza lsc (#22999) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

És jobb is? Ám az ára mind1 csak jó legyen. Am Amd Phenom II X4 955 Black Edition-hoz lesz.

(#23002) CapoteDániel válasza Peti78 (#23000) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

Everest. :)

(#23003) lsc válasza Peti78 (#23000) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem tudod, nincs rajtuk szenzor .

Mod CapoteDániel : Annyival biztosan nem rosszabb/szerintem nem is rosszabb/ az ocz amennyivel olcsóbb . A lapod vagy a proci topicjában érdeklődj hogy nincs-e valami gond a kiszemelttel .

Az élet kegyetlen .

(#23004) Peti78 válasza lsc (#23003) üzenetére


Peti78
őstag

Szomorú, akkor marad a hőmérő :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#23005) fireproof válasza Peti78 (#23000) üzenetére


fireproof
őstag

Én úgy tudom a memóriákban nincsen hőmérséklet szenzor.

(#23006) zzeN


zzeN
aktív tag

Hy!
Új gépet rakok össze és a lapomhoz elsőnek egy OCZ DDR3 1600 mhz-s platinum kit-et néztem ki, de pár helyen olvastam h a Giga lapok nem igazán szeretik az OCZ-s ramokat. Ez igaz? Kinéztem még ezt a ramot:[link] Ez jobb lenne-e, OCZ vs. GEIL, melyik a jobb? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23007) mordel


mordel
csendes tag

Sziasztok. Melyik az a DDR2 es ram ami kapható és a leggyorsabb és Jó a Gigabyte x48 DQ6-os alplapomhoz? alapfesz:1.8V ezt max 0.3al lehet a bios szerint megtoldani, de azt már pirossal jelzi.(nem egészséges)

(#23008) banderasz77 válasza mordel (#23007) üzenetére


banderasz77
addikt

1,888V pontosan az alapfesz. Ami egészséges, azt a memó gyártója szabja meg, ha piros, ha nem. :R

(#23009) dokee78


dokee78
félisten

Az normális igaz,ha a Memtest alatt forró a Memórián a hűtőborda?(Most próbálom 3-4-3-12 ben)
Persze közben másolás is megy meg böngésző.

[ Szerkesztve ]

(#23010) Geniust válasza Geniust (#22948) üzenetére


Geniust
tag

22948 Erre vki tudna segiteni v tanácsot adni?:))
Köszi

(#23011) lsc válasza Geniust (#23010) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk a lap vagy a gyártó topicjában nagyobb eséllyel tudnak segíteni . Egyébként elméletileg a nagyobb gyártók ramjaival nem hiszem hogy gondja lenne .

Mod dokee78 : A kezednek már az 50 fok is elég meleg, a 60 meg már forró, jó lenne tudni hogy menniy az a "forró" . Valamelyik gyártónál 65 fok körüli értéket mutogattak maximumra ha jól értettem .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#23012) RaiDani


RaiDani
tag

Sziasztok!
Mekkora az a feszültség amit még az OCZ Platinum 1100Mhz 24/7-ben elbír? :)

:R

(#23013) lsc válasza RaiDani (#23012) üzenetére


lsc
nagyúr

A gyártó szerint 2,2 V a max, akkor ezt bírnia kell . Mondjuk Te is megnézhetted volna .

Az élet kegyetlen .

(#23014) fireproof


fireproof
őstag

Na megvettem a kingmax ramom de valamiért amikor beteszem akkor a gép betölti az asztalt meg mindent aztán befagy és újra kell indítanom a gépet.Képek a biosból.1 2 nem tudja valaki mit kellene átállítanom?

(#23015) dokee78 válasza fireproof (#23014) üzenetére


dokee78
félisten

Első lépés a képen bekarikázott Turbót vedd standardra!

Jól mondom remélem.

[ Szerkesztve ]

(#23016) fireproof válasza dokee78 (#23015) üzenetére


fireproof
őstag

Ennyi az egész?

(#23017) dokee78 válasza fireproof (#23016) üzenetére


dokee78
félisten

Nem csak ez szúrt szemet nagyon.
3.2GHz-en akarod járatni?

[ Szerkesztve ]

(#23018) fireproof válasza dokee78 (#23017) üzenetére


fireproof
őstag

És még mit kéne átállítanom?:)

(#23019) dokee78 válasza fireproof (#23018) üzenetére


dokee78
félisten

Ha 3.2GHz a célod akkor én úgy csinálnám:

CPU Clock Ratio: 8
CPU Host Frequency: 400
System Memory Multip.: 2

DRAM Timing Selectable: Manual
Standard Timing Control:
5
5
5
15

A másik képen a Systemvoltage Controlt neked kell próbálgatnod,
hogy melyik a legalacsonyabb fesz amin stabil marad!
De ne hagyd AUTO-n,mert anno amikor kezdtem a Tuningolást,AUTO-n hagytam és bevert egy 1.6v-os feszt!

DE KÉRDEZZ MEG MÁSOKAT IS VAN ITT SOK PROFI IS!

[ Szerkesztve ]

(#23020) fireproof


fireproof
őstag

Hát várok még ötleteket a (#23014)-re. (kipróbáltam hogy biosban nyomtam egy F7 et mindent beállított optimised-re és még így sem jó.Akkor az alaplapom rossz?

[ Szerkesztve ]

(#23021) dokee78 válasza fireproof (#23020) üzenetére


dokee78
félisten

Nem megy úgy ahogy írtam?

(#23022) diegho válasza fireproof (#23020) üzenetére


diegho
nagyúr

MCH-nak adj +0.2-őt.

(#23023) fireproof válasza diegho (#23022) üzenetére


fireproof
őstag

Hát ezt nem hiszem el.Így sem jó :O Mi a f@szom lehet a baj?! :O

(#23024) diegho válasza fireproof (#23023) üzenetére


diegho
nagyúr

lehet nem szereti a kingstont. 1 modullal esetleg?

(#23025) fireproof válasza diegho (#23024) üzenetére


fireproof
őstag

1 modullal megy.?!

(#23026) diegho válasza fireproof (#23025) üzenetére


diegho
nagyúr

mindkét modullal megy külön-külön?

(#23027) fireproof válasza diegho (#23026) üzenetére


fireproof
őstag

Elösször benthagytam az eggyiket a bal oldaliban azzal ment utána azt kivettem és betettem a másik modult a jobb oldaliba úgy is jó volt.?!?

(#23028) lancellott


lancellott
tag

Sziasztok! Puszta tapasztalat megosztásból írok. Próbálkoztam erre régebben SLI memória kérdéssel, de nem igazán kaptam használható választ. Leírom röviden miről van szó.
Asus striker II NSE lapom van. A BIOS-ában van egy SLI-Ready memory kapcsoló ami inaktív volt ugyanis egy darab 1GB-os kingmax Memcsi volt ideiglenesen a gépben. logikus hogy nem kapcsol be az SLI. Aztán szereztem egy pár 1800MHZ-es ramot, ami sajnos nem tetszett valszeg a lapnak, mert azóta másnál szépen muzsikál. Viszont ez a funkció nem kapcsolt be akkor sem ha két egyforma RAM volt a gépben, tehát rendeltem egy pár SLI -ready memóriát, hogy kipróbálhassama dolgot.
2db 1GB-os cruical Ballistic-ot tettem a gépbe és a kapcsoló aktív lett. Hurrá...
Aztán akárhogy állítottam akármit, nem hozta az általam várt plusszt. HA aktíválom disabledből enabledre az sli-ready memori kapcsolót, A proci fsb-je és a memóriájé is 1333-ra áll be alapban... (2000MHZ-e sa memória). Ja persze inaktív lessz a manuális beállítás. tehát felülírja a tuningolhatóságot...
No persze ez nem lenne baj, ha suhogna rendesen, de Everest szerint 8000-8500 közötti memória olvasásokat méricskélt akármi állítgattam az SLI-s részben. Ez azért is szomórít el, mert egymaga az 1GB-os 1333MHZ-es Kingmax is hozta ezt az eredményt. Akkor meg felesleges volt venni SLI-s memóriákat ugye (nyilván az 1GB-os modul kevés volt, tehát kellett a 2GB-t, de nem ez a lényeg) Manuál tuningnál viszont stabil rendszernél elértem a 9500 MHZ-es olvasási adatot. De olyankor az SLI-ready kapcsolo disableden pihent... Működő Oprendszerből külső programmal próbáltam FSB-t emelni miután aktiváltam az SLI kapcsolót, de szinte azonnal fagyott a masina... a memória időzítéseket, illetve a kívánt energiát megfelelően állítottam be. Ha esetleg én voltam a balfék, és van valaki akinek más tapasztalata van ez ügyben az írjon egy privit legyen szives.

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#23029) diegho válasza fireproof (#23027) üzenetére


diegho
nagyúr

akkor nagy eséllyel nem szereti a lapod a 2*2 felállást dualban, többek között ezért is van mindig +5k-m alaplapra.

(#23030) lancellott válasza fireproof (#23027) üzenetére


lancellott
tag

a képen jól látom? a CPU core 1.15V? .... sztem az kevés..... nekem húzva 1,5 V-on van stabilan... A ramjaidnak add meg Manuálisan a késleltetéseket. Gondolom rajta van a memórián, hogy mennyi kell legyen. Van az az órajel amit 1T-re vagy 2T-re lehet állítani. állítsd 1T-re..

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#23031) diegho válasza lancellott (#23028) üzenetére


diegho
nagyúr

konkrétan áldozata lettél az nvidia marketing osztályának... magyarul palira vettek, mint még sok-sok ezer felhasználót.

miért is rakja 1T-be a memóriát?

[ Szerkesztve ]

(#23032) lancellott


lancellott
tag

:) sejtettem hogy ez lesz a válasz. :)

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#23033) fireproof válasza diegho (#23031) üzenetére


fireproof
őstag

:O és akkor vehetek akármilyen 2x2 es kit et nem lesz jó?Meg akármilyen lapot vagy hogy?

(#23034) fireproof válasza diegho (#23031) üzenetére


fireproof
őstag

vagy nem lehet hogy az a baj hogy a precharge delay(tras) 18 és nem 15 mert elvileg az én memóriám időzítése 5-5-5-15 ?

(#23035) lancellott válasza lancellott (#23032) üzenetére


lancellott
tag

mert az enyém úgy működött stabilan. 2T-ben fagyott...

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#23036) RaiDani válasza lsc (#23013) üzenetére


RaiDani
tag

Tudom mi van meghatározva a gyártó által, nem is azt kérdeztem, de azért kösz. :R

(#23037) diegho válasza lancellott (#23035) üzenetére


diegho
nagyúr

intel chipsetnél érdekes dolog lenne ez.

fireproof próbáld ki 18-on, ha úgy se jó nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#23038) fireproof válasza diegho (#23037) üzenetére


fireproof
őstag

most jó...nem tudom hogyan de sikerült köszi :C :R

(#23040) fireproof


fireproof
őstag

Megőrülök.Egyszer jó egyszer nem. :O

(#23041) jakobinus válasza fireproof (#23040) üzenetére


jakobinus
tag

Tedd a bios-t alapra. Egyszerre 1 paramétert változtass. Ha változik jó vagy rossz irányba, legalább tudod, mitől.

Mod: Ha ez ilyen egyszerű lenne.

[ Szerkesztve ]

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#23042) fireproof válasza jakobinus (#23041) üzenetére


fireproof
őstag

Szerintem a hdd-m el van valami.vagy a Ram és a HDD nincs kapcsolatban?

(#23043) mArZsi


mArZsi
tag

Szaisztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha nem állítok feszültséget memórián/procin és úgy húzom őket, a fagyáson kívül lehet-e más probléma? Itt arra gondolok, hogy lehet-e vmi baja.
Másik: hogy tudom kiszűrni, hogy a memória vagy a proci esetleg az alaplap a xar, ha kékhalálozik, újraindul. Hibakódot nem tudok mondani, mert ahogy a kékhalál bejön úgy újra is indul.
Na és még1 a végére. Nem tud valaki valamilyen magyar lírást AMI Biosról, hogy mi mire van? Mert Award után alig igazodok ki rajta.

[ Szerkesztve ]

(#23044) terbed


terbed
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a konfigomhoz (lásd. cuccaim) megfelelőek e ezek a ramok:
[Link]

Nem a földrengés öli meg az embereket, hanem a házuk -Jorge Hemingway

(#23045) fireproof


fireproof
őstag

Valaki a (#23042)-re léci és még annyi hogy itt az oldal azt írja hogy az én KHX8500D2K2/4G ramom 5-5-5-15 időzítésű akkor itt a biosban úgy kell beállítanom hogy:5-5-5-15 ? vagy 5-5-5-18 ?

[ Szerkesztve ]

(#23046) lsc válasza terbed (#23044) üzenetére


lsc
nagyúr

Mennie kell benne, viszont a ramok késleltetése elég gyenge /cl9/ .

Mod fireproof : Ha 15-öt írnak akkor annyira is kell beállítani, elméletileg azzal mennie kell, ha a feszt is a gyári értékre emeled .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#23047) terbed válasza lsc (#23046) üzenetére


terbed
csendes tag

Értem. És mondjuk ez
Szerinted az én konfigomba melyik RAM a legmegfelelőbb?

Nem a földrengés öli meg az embereket, hanem a házuk -Jorge Hemingway

(#23048) diegho válasza terbed (#23047) üzenetére


diegho
nagyúr

(#23049) terbed válasza diegho (#23048) üzenetére


terbed
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

Nem a földrengés öli meg az embereket, hanem a házuk -Jorge Hemingway

(#23050) fireproof válasza lsc (#23046) üzenetére


fireproof
őstag

És hogy kell beállítanom hogy 1066 on menyen és 2.2 v olt? (ezt írják) biosom: 1 kép 2 kép ?Leírnád léci hogy hova mit állítsak ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.