Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem értem én ezt (adatlapomon a konfig)... minden jó (látszólag) és minden tesztet lefuttattam (3DMark 2001 , 03 , 05, 06, Vantage , FireStrike , Cloud Gate , IceStorm , CB R15 , stb...) gond nélkül lefutott minden és megint kiderül, hogy valami hiba van.
Super Pi lefutott 12-ből 9 teszt (többinél a program hibát generál és megoldást keres a problémára lett, bezártam)
/most pl. Chrome Instant bezártlllmiközbe ezt írtam/

TechPowerUp MemTest64 az talált hibát - Maxon futtattam és 1 perc 54 sec amíg hiba nélkül futott és jött 1 hiba (le is állítottam)

Most egy memtest86/64 (mind1) Bootable USB fogok futtatni (5 óra 30 perc akár...ameddig fut/végez), Memória Modul hibát kizárva, ha a modul a hibás, akkor lesz hiba, de ha nem akkor a hiba máshol keresendő..

Memóriát az alaplapi kompatibilitás alapján vettem direkt és XMP 2.0 -n van állítva.

memtest (USB bootos verzió) majd megmutatja mi/hol a gond... Vélemény?

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53002) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#53001) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kis +feszt (1.350--->1.355v és egyéb+) adtam neki és már jó is lett, RougeKiller is lefutott meg minden memória teszt is.

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53003) Sub-ZeRo válasza koko52 (#53000) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tegnap olvastam hogy gyári értékre visszarakta a ramok sebességét és bf1 alatt 150-ről 80 fps lett neki a végeredmény. Vissza is rakta. De nem találom sehol a hszt.
Nem mintha engem ez érdekelne mert megvagyok a 16 giga ramommal 2133-on, meg a szintetikus tesztek sem érdekelnek. De a ryzen topikba nagyon nyomatják, hogy a gyorsabb ram jobb, meg több is az fps.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#53004) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#53002) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ryzen DRAM calculator + Taiphoon Burner mennyire ajánlott kombináció?
Ryzen 1st gen. -nél is a 3200MHz sehogy nem ment (3400-as G.Skill esetén) a fenti programokkal próbálkoztam, azon beáll esetén a gépet full BIOS resetelni kellett (no display) :D

Olyat tapasztalok, hogy Win10 Updatenél (Windows10 1803 verzióra) tapasztaltam blue screent (memory management) vélemény/ötlet? :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53005) Sub-ZeRo válasza MaxxDamage (#53004) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem stabil a rendszer olyan beállításokkal. Vegyél vissza egy kicsit és úgy próbáld meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#53006) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Sziasztok !

Van nekem egy a [ linken ] található memóriából. Nem egy mai darab de azért még működött párnappal ezelőttig mind a 3 ram.Most jelenleg 2 memória jól üzemel. A háromból 1 valamiért meghibásodhatott mert kék halállal leáll a gép ha mind a 3 modul bent van a gépbe.Kivettem a hibás modult azóta a gép hiba nélkül megy.Az lenne a kérdésem,hogy esetleg lehet még ezeket a régi memóriákat gariztatni?Ha jól tudom örök élet garancia van ( volt ) ezekre a ramokra? Sajnos nincs semmilyen papírom a termékhez. :D Itt vettem a ph-n már több éve.
Az alaplap egy [ Asus ] alaplap.
A választ előre is köszönöm:

Üdv,

(#53007) MaxxDamage válasza Sub-ZeRo (#53005) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mennie kellene... :B
SOC Voltage "Auto"-n van (milyen értéket adjak neki? 1.1v elég?) :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53008) Sub-ZeRo válasza MaxxDamage (#53007) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom, nem értek a tuninghoz. De ha a rendszer elhasal, akkor ott nem jó a tuning. Sajnos én nem adok ötletet mire állítsd, nem értek hozzá, hülyeséget meg nem akarok írni, nehogy elszálljon valamid.
Ryzen/Asrock topikba is nézz be, hátha ott tudnak mondani valamit.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#53009) MaxxDamage válasza Sub-ZeRo (#53008) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Már folynak az események, talán lesz belőle valami :)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53010) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!

Talán jó helyen kérdezek.
Van egy 2 éves Fuji A555G laptopom, 8 GB memóriával. Az utóbbi időben lassulást vettem észre. Akadozások főként böngészés, videó lejátszás közben. A feladatkezelőben a memória szinte mindig 95% körül mozog, holott a "Felhasználók" fül alatt én elvileg csak max 1000 MB-ot használok.

Ránéztem az erőforrás-figyelőre, itt több mindent látok, pl. svchost.exe alapból 1 gigát elvesz, majd IMFsrv szintén 0,6 gb körül.

Sajnos nekem ezek a dolgok elég kínaiak, internetes kutatásom alapján jutottam el oda, hogy ezeket a dolgokat megnézzem. Lefuttattam egy malware programot, nem talált semmit. Megnéztem a hivatalos Fuji driver programot, minden friss.

Kérdezni szeretném Tőletek, hogy mi a teendő ilyenkor? A gépen nincs túl sok minden, játékokból 1-2 darab, elsősorban munkára (böngészés, 3ds max, képszerkesztők) használom a gépet.

Köszi!

(#53011) koko52 válasza Sub-ZeRo (#53003) üzenetére


koko52
veterán

Leírni lehet akármit. Tegyen fel videót a beállításokkal együtt. Láttam már tesztet szép fps növekedéssel csak épp utólag lebukott a srác, hogy medium aztán high beállításokkal csalt egy kicsit. Csak nemtudom kit akart azzal becsapni. Ryzen esetén alap és 3600mhz-nél ha van 5-10% az már nagyon jó.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53012) koko52 válasza Sub-ZeRo (#53003) üzenetére


koko52
veterán

Téma tudnivalóknál ott egy videó parasztvakítás néven. És van itt
is egy Ryzen elfogult is de itt sem sikerült 10%nál többet kihozni. És az fps növekedéshez számoljunk hozzá hogy ilyen tesztelők elfelejtik közölni hogy a CPU is húzva lett esetleg egy picit a VGA is. De mindenki próbálja ki otthon a saját pénztárcája kárára. Sok gépet összerakta meg már minden féle rammal és a játékbenchmarkok igazolják hogy nem a ram felel az FPS-ér.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53013) pixel06


pixel06
csendes tag

Sziasztok, remélem jó helyen kérdezek.

Adott egy asrock 990 extreme3 as lap, és 2x4 gb 1x8gb RAM, a bois látja mind a 16-ot a Windows viszont csak 8-at. (windows 10 64bit). Ötlet hogy mi lehet a gond?

Ha nem jó helyen vagyok irányítsatok át a helyes topicba.:)

Privátra illik válaszolni....

(#53014) koko52 válasza pixel06 (#53013) üzenetére


koko52
veterán

52853 hsz

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53015) pixel06 válasza koko52 (#53014) üzenetére


pixel06
csendes tag

szia, nincs benne pipa.

Memória (RAM) mérete: 16,0 GB (7,96 GB használható)

A1 4gb
B1 4gb
A2 8gb ezzel az elhelyezéssel lehet gond?

[ Szerkesztve ]

Privátra illik válaszolni....

(#53016) koko52 válasza pixel06 (#53015) üzenetére


koko52
veterán

Az elsődleges foglalatod az A2-B2. Ebbe menjen a kit. A 3. ram a B2-be. Ha nem jó akkor teszteld le őket egyesével mert valamelyik hibás lesz vagy az új jövevény nincs a qvl listában (legfrissebb BIOS legyen rajta) és nem kommunikál vele megfelelően. Ebben az esetben nincs mit tenni nincs rá megoldás. 2x8 Gb lenne a jó megoldás, hogy dualban menjen minden.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53017) koko52 válasza koko52 (#53016) üzenetére


koko52
veterán

Bocs elírtam. A 3. RAM a B1 be.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53018) pixel06 válasza koko52 (#53017) üzenetére


pixel06
csendes tag

értem, az biztos hogy mind a 3 jó, mert az volt az első hogy végig néztem őket. mind a 3 egyforma márka egyforma mhz. ha így sem lesz jó, akkor lehet hogy alaplap gondom van?:/

Privátra illik válaszolni....

(#53019) RoSSo3 válasza RoSSo3 (#53010) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Van esetleg valami ötletetek erre?

(#53020) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Hali! Valakinek van tapasztalata a G-SKILL memóriàkkal kapcsolatban? Várom a véleményeket

Csé

(#53021) pixel06 válasza koko52 (#53017) üzenetére


pixel06
csendes tag

sikerült.a biosban az OC Tweakerben az OC Mode-t manual-ról CPU OC Mode-ra kellett állítanom. Így már dual ban látja a kártyákat és meg van mind a 16 a rendszerben. viszont nem megy 1866 mhz..

Privátra illik válaszolni....

(#53022) koko52 válasza RoSSo3 (#53019) üzenetére


koko52
veterán

Nagy takarítást igényel. Cclaner, registry cleaner. Valami tuti feleslegesen fut, mert alapjáraton 4gb-ot eszik a win.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53023) koko52 válasza CsabaSteel (#53020) üzenetére


koko52
veterán

Top1

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53024) koko52 válasza pixel06 (#53021) üzenetére


koko52
veterán

Dualba max a két egyforma mehet. Xmp profil bekapcsolva?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53025) Pakmara


Pakmara
őstag

Sziasztok!

Tegnap szétkaptam a gépet mert lecseréltem a proci hűtőt. Azóta nagyon furcsa anomáliákat tapaszatalok és nem tudom mi lehet az oka. Bootkor a HDD felpörög és kattog, eddig ezt nem csinálta (rendszer SSD-n van egyébként). Ez még a kisebbik baj lenne, de az eddig vígan működő RAM XMP beállításaim sem működnek. Anno ment úgy a RAM, hogy belőttem a DOPC profilt és lazítottam a CAS Latency timingon (16->18 CL). Leteszteltem AIDA-val és memtestel. Ment hibátlanul. Most ugyanezekkel a beállításokkal kifagy a windows; hibázik már az AIDA is stb. Újrapakoltalm a RAM-ot a slotban, de ez sem hozott eredményt. Az ajánlott 2. 4. slotban van.

Konfig: ASUS Prime B350 Plus (legfrissebb 4011 BIOS); Ryzen 1600; G.SKILL RipjawsV 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-8GVKB

Valami ötlet mit lehetne tenni?

Köszi, Pakmara

(#53026) Sub-ZeRo válasza Pakmara (#53025) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Defaultra tegyél mindent úgy is nézd meg. Esetleg egy ram testet szedjél le és nézd meg külön-külön a ramokat. Lehet mondjuk táp probléma is.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#53027) Pakmara válasza Sub-ZeRo (#53026) üzenetére


Pakmara
őstag

Nem hiszem, hogy táp probléma lenne. 2 órával a szétszedés előtt még működött és a táp is kb csak fél éves. Defaulton próbáltam, nem hibázik. XMP beálításokkal viszont nagyon gyorsan ledobja a láncot. Este megnézem még, hogy minden kábel jól a helyén van-e, de nem hiszem, hogy ez segítene. Meg akkor próbálok egy memtestet is külön-külön.

(#53028) Sub-ZeRo válasza Pakmara (#53027) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor lehet a ram döglik. Amúgy meg hogy a táp féléves, még az is mehet tönkre. Sokszor volt már itt példa, hogy "áá a táp új. nincs baja!' Nem hát. Minden jó volt csak az nem. Szóval nem biztos, hogy az is jó. De ha a ramoknak nem lesz baj, akkor egy próba tápot keresnék a helyedben, hogy azzal mit mutat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#53029) Pakmara válasza Sub-ZeRo (#53028) üzenetére


Pakmara
őstag

Ok, megpróbálom a tápot is meg a RAM-okat tesztelni. Jobb lenne ha valóban táp szaródott volna el, mert a RAM-al ha nem dob hibát defaulton akkor arra hivatkozva hogy az xmp nem megy nem tudom teszem azt gariztatni. Az a bosszantó az egészben, hogy amíg szét nem szedtem ment minden szépen. Tehát biztos akkor keletkezett a probléma... Köszi

(#53030) RoSSo3 válasza koko52 (#53022) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Köszönöm az iránymutatást!

(#53031) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Memóriára ajánlott hűtést felrakni?
Vettem ügye egy RAM KIT -et, amihez van a dobozban gyárilag hűtés is... (nem raktam fel, vagy azért csak elfér rajta?) Kompakt vízet rakok majd a CPU-ra és akkor lehet nem fér el, de amúgy jó dolog a RAM hűtés? (nem látom sok értelmét)

Ez volna az. /tetején a lemez cserélhető kékre is/

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53032) koko52 válasza MaxxDamage (#53031) üzenetére


koko52
veterán

Mekkora feszen fog járni?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53033) MaxxDamage válasza koko52 (#53032) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jelenleg 1.55v @ 3466MHz (1.50v -ról 1.55v -ra kellett emelnem, hogy stabilizáljam)
Ez a hűtős dolog gondolom nagyobb fesz esetén kelendő lehet.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53034) koko52 válasza MaxxDamage (#53033) üzenetére


koko52
veterán

Ennek a ramnak 1.35v-on kell tudnia a 3466-ot és a venti csak dizájn. 1.55 sok lesz neki ha hűtőd ha nem. Ilyen fesz 5000mhz-nél fordul elő és ott sincs venti.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53035) MaxxDamage válasza koko52 (#53034) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igazad van! Elírtam. :U :B
1.350v -ról 1.355v -ra tettem, mert ezen stabil a 3466MHz (hiána XMP 2.0 van beolvasva, 1.355v -n stabil)

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53036) komi77


komi77
senior tag

Sziasztok! Ryzen platform alá vettem G.skill Flare X 3200MHz memókat meg alaplapot is cseréltem Msi X470 Gaming Pro Carbonra. A memókat 3200-ra állítva folyamatos újraindulás, kék halál. Alaplap vissza csere Asus Rog Strix X370-F Gamingra. Stabilabb de ugyanezt csinálja. Tápcsre meg volt, másik régóta működő Asus lapban próba ugyanezzel végződik. Barátomnak ugyanilyen memó kitje van, cseréltünk. Az ő memói nálam minden lapban mennek 3200-őn az enyéim az ő Crosshair VI lapjában újraindulásokkal kék halállal mennek. Most kilőtte a docp profilt és elméletileg mennek a memóim egészen addig míg filmet kezd el konvertálni. Akkor megint ujraindulás. Kb 10-szer telepítettünk új win-t. Memtest nem mutat hibát. Ilyenkor mi lehet szerintetek?

Szegény ember kézzel nőz.

(#53037) MaxxDamage válasza komi77 (#53036) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia!

A KIT B-die / Samsung? (Taiphoon Burner)
Lehet csak kis +fesz kell neki.
Nálam is volt az a RAM és max. 2933MHz-n ment, afelett nem. (B350-F Gaming + 1600X) fórumtársnak ugyanez a lap+cpu és legújabb BIOS, full manual belőve megy csak. (Taiphoon Burner + RYZEN DRAM Calculator)

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53038) komi77 válasza MaxxDamage (#53037) üzenetére


komi77
senior tag

Köszi kipróbálom. Ekkora különbség lenne két teljesen egyforma kit között. Haver kivette az ugyanilyen memóit, semmit nem állított csak betette az én kittemet és már dobálta is el magát a gépe. A feszkó emelésre én ugyan gondoltam, de azt mondta, hogy a docp elméletileg az optimális feszt adja. Hát nem így lett. Mert docp elhagy, default és ram manual-ban választotta ki a 3200-t. Így kicsivel jobb de még sem stabil. Nincs más minthogy tényleg emeljünk a feszen. :R

Szegény ember kézzel nőz.

(#53039) MaxxDamage válasza komi77 (#53038) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lehet IMC (Integrált memóriavezérlő) is, nem bírja az adott frekit (ezt a CPU tartalmazza)

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53040) komi77 válasza MaxxDamage (#53039) üzenetére


komi77
senior tag

Ha az imc nem bírja arra van megoldás? Igaz ez azért lenne furi mert nálam és havernál is (két különböző proci) mennek az ő memói csak az én memóim nem mennek se nála se nálam. Amúgy mekkora lehet a max memó fesz?

Szegény ember kézzel nőz.

(#53041) MaxxDamage válasza komi77 (#53040) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Helyedbe vagy eladnám, vagy belőném fixre, (de 3200 alá) pl. 2933 @ CL14 már bőven jó lenne.
Köztudott, hogy 2667MHz feletti érték az OC és nem garantált! /sok mindentől függ az OC sikeressége...alaplap, CPU/IMC és maga a RAM is közre játszhat.../

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53042) komi77 válasza MaxxDamage (#53041) üzenetére


komi77
senior tag

Hát igen. Kb két hete vettem Corsair Hynixes Lpx-et váltott ami kb egy éve megállás nélkül ment 3066-on. Most ki akartam nyerni a maxot sok pénzért és nem vagyok előrébb. :F

Szegény ember kézzel nőz.

(#53043) koko52 válasza MaxxDamage (#53035) üzenetére


koko52
veterán

Akkor nem kell venti.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53044) MaxxDamage válasza komi77 (#53042) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én a 3400-as RipjawsV -t akartam kiváltani a Flare-X KIT-re /mondom ez a Ryzenhez van...de jó lesz :P (mert a 3400-as 2933-on ment max. adott BIOS alatt, másik BIOS alatt 3200-on is ment, csak fixálni kellett volna) és azt a Flare-X -t úgy küldték le, de vissza is küldtem és inkább lap+cpu+ram váltás lett a vége ~ 1 év használat után. Sokat agyaltam (vegyek másik CPU-t, vagy csak lapot...) miért nem megy ahogy kellene mennie..de ez ilyen. Vagy bejön vagy nem. (nem mindenkinél jó, nagyban függ a korábban felsorolt dolgoktól.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53045) MaxxDamage válasza koko52 (#53043) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
A célnak megfelelő és 2933MHz feletti érték a 3466MHz és bőven elegendő is (szerintem)
Célom a Default (XMP) érték elérése volt (RAM esetén) és CPU esetén is elegendő lehet a 4.35GHz (8c/16t) de majd jön a kompakt hűtés és az OC-t is megnézem majd CPU és RAM részról is. :K

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53046) komi77 válasza MaxxDamage (#53044) üzenetére


komi77
senior tag

Köszönöm, hogy foglalkoztál a gondommal! Pár dolgot megpróbálok még de szomorú vagyok, hogy Ryzen támogatott rammal így jártam. Lehet tényleg eladom. Minden jót :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#53047) MaxxDamage válasza komi77 (#53046) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sok szerencsét! ;)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53048) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Sziasztok!
Használtan vettem egy alaplapot, aminek a memória órajele 1333 MHz.
A biosban pedig be lehet állítani 1600-ra. Megy is vele, de szerintetek nem lesz ebből baj?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#53049) koko52 válasza komi77 (#53046) üzenetére


koko52
veterán

Sajnos nem te vagy az első aki így járt. Ryzen a 3.gen után sem tudja megoldani a RAM problémát.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53050) koko52 válasza kőbaltazár (#53048) üzenetére


koko52
veterán

A BIOS frissítés után kezeli az ivy bridge CPU-t ami 1600-ig támogat. Ez így jó nem kell csinálni semmit.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.