Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) lezso6 válasza lezso6 (#20982) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tehát nincs... Akkor lesz@rom, úgy se éreznék belőle semmit... :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21002) kaoszpapja válasza Gyuri27 (#21000) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

a buffalo-kra nem élettertam gari van?

(#21003) Gyuri27 válasza kaoszpapja (#21002) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem a papirra 10 év magyarországi kisker garit írtak. Az meg nem mindegy, hogy postázni sem kell.
Épp van is egy 2 gigás 800-s. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#21004) kaoszpapja válasza Gyuri27 (#21003) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

nekem 3db 1gigás 1066-os van a team-ek mellett, nemsokára lesz 4. is :)

(#21005) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szevasztok:R

új a rendszerem, de állandóan apprcrash hibát kapok. szvsz ram. de nemjövök rá, hogy miért és hogyan. memtest 86 hibátlannak jelöli pedig.
a szitu voltaképp egyszerű: crysis warhead 82% után leáll! vagy ha betölti a mentésemet, kékhalál.
a gépem az inófmban.viszta ultimét 64bit. még annyit kell tudni, hogy 4*1gigás kitem van. de külön vásároltam őket. 2*1 vs 2*1gigás kitként. kb fél év kihagyásal. azelőtt ilyen nemvolt, mivel a 6400+ BE nem egy tuning proci volt. de amióta a 940 BE-m van, állandóan appcrash hibázik :W
miként lehetne kiküszöbölni, hogy melyik ram., ha valóban ram.:R
üdv
zk

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21006) lezso6 válasza - = Zk = - (#21005) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi van pontosan a kékhalál kékhalálba írva? Szokásos IRQ not less or equal, vagy valami egyéb? DOSos Memtest86-ot meddig futtattál? Ha az órákat futott hiba nélkül, akkor elvileg nem ramnak kéne lennie... :U

De egyébként ha a crysis mindig pont ugyanott száll el, akkor az szerintem nem lehet stabilitás probélma, mert különben random hibázna, nem pont 82%-nál.

Esetleg valami AMD-driver? :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21007) - = Zk = - válasza lezso6 (#21006) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sajna nem figyeltem a BlueScreen szövegét, de már tervben van, hogy lefotózom :U

Hát a Memtest érdekeset generált.
tegnap este lefuttattam 4rammal. hibát írt ki. kivettem kettőt, és úgy lefuttattam. hibamentes volt. kivettem a ramokat, és betette mazokat, amelyek előzőleg kivettem. hibamentes volt. visszatette ma másik két ramot, és megint hibamentes volt. ma lefuttattam a memtestet, és lefeküdtem aludni amig tesztelt. 2órea 15percet ment hiba nélkül.

sajna crysissal tudom csak megnézni, mivel az azonnal sikít ha gondja van. stalker cs váratlanul dob ki, vagy vált ablakos módba. leginkább a vista DX10 alatt rakoncátlankodik.

stabilitási probléma alatt mi értsek?:R
milyen AMD driverre gondolsz. semmi nincs.

üdv
Zk

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21008) lezso6 válasza - = Zk = - (#21007) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Hát a Memtest érdekeset generált.
tegnap este lefuttattam 4rammal. hibát írt ki. kivettem kettőt, és úgy lefuttattam. hibamentes volt. kivettem a ramokat, és betette mazokat, amelyek előzőleg kivettem. hibamentes volt. visszatette ma másik két ramot, és megint hibamentes volt. ma lefuttattam a memtestet, és lefeküdtem aludni amig tesztelt. 2órea 15percet ment hiba nélkül."

Az érdekes hogy memtestnél csak néha hibázik, játékban meg állandóan. De ha procicserével sikerült ilyet produkálnia akkor nyilvánvalóan a prociban kell keresni a hibát, bár én a Phenomokhoz nem értek. :B

"stabilitási probléma alatt mi értsek?:R
milyen AMD driverre gondolsz. semmi nincs."

stabilitási probléma = hibázik a hardver
AMD driver alatt pl a dual core optimizert, CnQ-t meg hasonló nyalánkságokat értem, lehet hogy a procicsere megzavarta a drivert, s emiatt hülyéskedik. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21009) - = Zk = - válasza lezso6 (#21008) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én ismerem valamelyest a Phenomot, nem tudom hibáztatni jelen pillanatban :R

procicserét egy 1terrás vinyó követte, amire új oprendszer dukált értelem szerűen:R
kezdek az alaplapra gyanakodni. sokan panaszkodnak az új biosra ebben a lapban. de ezcsak egy feltételezés! tapogatózás.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21010) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Van olyan SO-DIMM modul, ami 667-en CL4-ben megy? Mert visszaolvasva nekem úgy tűnik a 800 CL5-ös modulokban nincs 667-es rekord.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#21011) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

A kingmax jobb mint a geil ultra?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#21012) lezso6 válasza VaniliásRönk (#21010) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Enyimben van. Csak hát a lapom cseszik CL4-ben hajtani 667-en (800-at nem tud), de fentebb már kifejtettem a véleményem erről. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21013) Des1gnR válasza maxrad1580 (#21011) üzenetére


Des1gnR
őstag

A Geil Ultra jobb memória! :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#21014) VaniliásRönk válasza lezso6 (#21012) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akkor csak rosszul kerestem a topikban. :) Lehet hogy én is benevezek két ilyen Geil modulra, a K10 IMC csak kezeli úgy ahogy az SPD-ben van... :(((

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#21015) Lion81


Lion81
tag

Sziasztok!
Tudná nekem véleményezni valaki a Crucial BallistiX 1066 5-5-5-15 2.0V 2x1GB ramokat?
Főleg a minősége a gari érvényesítése a tuningja meg a megbízhatósága no meg a sebessége érdekelne.
Előre is köszike!!!! :R

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#21016) Lion81


Lion81
tag

Szerintetek újonnan megér 10K-t?

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#21017) fgordon válasza maxrad1580 (#21011) üzenetére


fgordon
senior tag

"A kingmax jobb mint a geil ultra?"

Geil jobban bírja ELVILEG a tuningot, ha ügyes vagy, kemény 5%-ot átlagban gyorsabb lehet a géped jóval több áramfogyasztás árán, a memória árban meg 30-80% különbség is lehet. Megéri neked a kb max 5% a jóval drágább memóriát? Persze lehet, csak a tesztekben lesz kimutathatóan gyorsabb...

Én kizárólag 1 esetben vennék nem Kingmax-ot: ha extrém tuning-ot akarnék csinálni, és élvezném, ha a gép alkatrészei 1-2 éven belül tuti tönkre mennek a tuning miatt.

Tény, a Kingmax-nak nem a létező legjobb időzítései vannak, de az a minimális lassulás, vagy sok esetben 1%-ot sem elérő lassulás átlagban akár 200-300%-kal olcsóbb árat jelent a legjobb ramokhoz képest... szerintem kevés embernek éri meg... a NEM Kingmax.

De mondom, én örülök, hogy sokan húzzák a gépüket és több feszültséget adnak a ram-nak, procinak, mert szükség van arra, hogy az informatikára sok pénzt költsenek az emberek, ettől fejlődik az iparág.

Aki inkább tuning-ra költ folyamatosan, minthogy mondjuk elmenne +1 hétre nyaralni külföldre az 1-2 év alatt ráköltött pénz különbözetből, én nem minősítem, elfogadom, hogy van akinek fontosabb, hogy pár százalékkal gyorsabb legyen a gépe, mint a szomszédnak... :K

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21018) mcmike


mcmike
őstag

Hi all!

Lenne egy kérdésem a szakértőkhöz. Most egy C2D E6750 van a gépben, amihez Kingston HyperX CL4 800 1GB-os ramok vannak. Természetesen húzva:
CPU: 8x400 = 3200 (alapfesz)
RAM: 2x400 = 800 / 2.0V CL4 (standard spec)

Namármost ez a tuning nekem elég, de ha már cserélnék 4GB-ra akkor érdemes lenne 1066-ost venni? Nagyobb RAM szorzóval (mostani 2 helyett) növekedne a sebessége a procinak? Vagy egyáltalán hogy lenne érdemes hajtani? Ha később nagyobb CPU-ra váltanék ahhoz 1066 kell? :F

Szeretnék egy kicsit előre gondolkodni... :U

Erre gondoltam:
- OCZ2P10664GK

még a Reaper is szóba jöhet, mert 1k nem különbség, csak sztem nehezen fér majd el:
- OCZ2RPR10664GK

Konfig adataimnál. :R
Bocs, ha hülyeségeket kérdeztem... :B

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#21019) Turboraider


Turboraider
csendes tag

Most készülök új gépet venni, a memórián filózok. Melyik érné meg jobban? 2x2 Gb 1066 Mhz vagy 4x2 Gb 800 Mhz? Azaz nagy frekvencia vagy inkább nagy memóriamennyiség? 2-3 évig nem tervezek a gépbe semmit venni, úgy adjatok tanácsot :)

(#21020) kaoszpapja válasza Turboraider (#21019) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

játékra a mennyiség szóval 4x2gb.

(#21021) kaoszpapja válasza mcmike (#21018) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

ngayobb ram szorzóval nem növekszik a proci sebessége. akkor vegyél 1066-ot ha már a memória akadályoz a tuningban, de ha már 4gb-ra váltasz és szempont a tuning akkor érdemes is érdemes az 1066-osat venni.

(#21022) kaoszpapja válasza maxrad1580 (#21011) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

a kingmax. haverom geil ultrájának az 1066-hoz meg kell adni a gyárilag előírt 2.2v-ot hogy stabil legyen és tuningban sehol nincs. másik haverom a 800-as kingmax-jával 1150mhz-et csinált amit egy 1066-os geil ultra csak nagy szerencsével láthat, igaz a kingmax régi chipes volt ami köztudottan jól teljesített tuningban, de ha választani kellene akkor az új chip-es és a geil között, akkor is a kingmax mert árban sokkal jobban megéri és ha szerencséd van tuningban is jobb.

(#21023) fgordon válasza Turboraider (#21019) üzenetére


fgordon
senior tag

Szerintem 4x2gb 1066-ot vegyél. Nagyobb a memória sávszélesség 1066-on...

Nekem 4 x 2 gb 1066-os Kingmax, 1110 Mhz-en használom, lásd nem régi post-om.

Ha XP-t használok, ugye 3 gb-ot lát az op rendszer és van 5 gbyte ram disk-em, a page file arra kerül, ami lehet 1-5 gbyte, és arra is szemetel a Windows.

Atomgyors a gép, nem rég ki volt véve 4 gb, most visszaraktam, eléggé fürgébb lett a ramdisk pagefile miatt a gép, érezhetően. Nem beszélve a memória igényes alkalmazásoknál.

Pld a Photoshop-nak nem mindegy, hogy ramdisk-en dolgozik, vagy épp hdd-n ugye...

Szerintem árban minimális különbség van 1066 és 800 között, de 8 gb 1066 ddr2 Kingmax is 20e Ft csak, szóval szerintem best buy...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21024) fgordon válasza kaoszpapja (#21022) üzenetére


fgordon
senior tag

Az én Kingmax-om 1.8 volt-on megy 1066-on is, 1110-en is, és tudnám tornászni egészen fel... de nem akarom.

Én max úgy húzom a gépet, hogy alap feszültségen, ha úgy atom stabil, akkor ok... Teáht az, hogy 1066 helyett 1110-en megy a ram, az szerintem még OK.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21025) fgordon válasza Lion81 (#21016) üzenetére


fgordon
senior tag

Nem éri meg szerintem a 10K-t a csak 2 gb ram, abból veszek 2 x 2 gbyte 1066 ddr2 Kingmax-ot, igaz, "csak" 6-6-6-18-asat, de alap, 1.8 volton fog menni, és lehet húzni eléggé, de minek.

A másik, hogy hasonlítsd össze a 5-5-5-16 és a 6-6-6-18 közötti sebességet...érezni biztos nem fogod, csak a tesztekben pár százalék... és 2x annyiba kerül...

A gari szívás: elküldöd postán, aztán hetek, de inkább hónapok múlva kapsz valamit vissza... addig semmi... Kingmax-nál meg azonnal cserélik és élettartam gari...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21026) kaoszpapja válasza fgordon (#21024) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

jaja valaki így valaki úgy.
minekünk pl már elgurult a gyógyszerünk ... :B egy pár hónapja még nem gondoltuk volna hogy procit fogunk szárazjegelni egy pot-tá alakított intel gyári hűtővel :DDD ha meg meglesz a normális pot-unk akkor nitrózunk ;] :DDD

(#21027) zoo8800 válasza fgordon (#21025) üzenetére


zoo8800
veterán

Az 1066@CL6-hoz 2V kell a 2GB-os Kingmaxnak :))
Szvsz legjobb vétel ez a RAM

De mi a töknek 8GB? :F 4 nem elég?

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#21028) fgordon válasza zoo8800 (#21027) üzenetére


fgordon
senior tag

Igen, igaz, elismerem, csak a JEDEC tábla miatt tudja az alaplap, hogy 2 volt kell neki, de CL6-7-7-25-ben menne 1.8 volton is. Majd ha lesz időm, kipróbálom, hogy mennyi a fogyasztás különbség és a teljesítmény csökkenés ez a két üzemmód között.

Szerintem is a legjobb vétel.

8 Gbyte nagyon jó, ha ramdisk-et csinálsz a többi ram-ból és arra szemetel a windows/pagefile/swap, vagy éppen arra az 5 gbyte-ra tömörítesz ki 1 dvd ISO-t... ENYHÉN gyors... :D

Magasan megéri - szerintem.

64 biten meg kihasználja a gép...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21029) fgordon válasza kaoszpapja (#21026) üzenetére


fgordon
senior tag

És azon kívül, hogy érdekes, meg drága mulatság, mire használjátok a húzott procit? Nem 200, hanem 220 FPS lesz a játékokban, esetleg egy rendering nem 1 óra, hanem 54 perc alatt lesz kész?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21030) kaoszpapja válasza fgordon (#21029) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

nem lehet megérteni, meg elmagyarázni ezt az érzést :D
mi csak valid-ra meg a tesztprogramokra hajtunk :) egyébként nem olyan drága, csak egy nyarat szenvedtem végig :DDD

(#21031) Cufter


Cufter
tag

Sziasztok!
Adott a következő gép:
Proci
Mem
Mem1
Mem2
MB

A választható beállítások BIOSba:
RAS Active time 7-8
RAS Precharge Time
RAS to CAS Delay
Cas Latency
Bank Interleave
DRAM Command Rate 1-2t
DRAM Burst Lenght 4-8

Tudna valaki mondani erre egy jó beállítást?
Köszi

(#21032) zoo8800 válasza fgordon (#21028) üzenetére


zoo8800
veterán

hát nem tudom...
ritkán tömörítek ki, és akkor is csak 700 megát :P
egyszer kipróbálnám, mennyit gyorsul pl. 3->8GB váltáskor, 64bit OS alatt.

rip and tear, until it is done

(#21033) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Helosztok

Lehet e a memória rossaz ,ha kb 5 perc játék után lefagy,vagy kékhalált csinál a gépem????

SOS

Ja és valaki mondja el lécci szájbarágósan hogy lehet pendrivra boot os memtestet irni??

[ Szerkesztve ]

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#21034) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Ezekhez a memtest 86 os képekhez mit szóltok??
A tesztelés el sem indul..

:(((

[link]
[link]

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#21035) zoo8800 válasza Tommi000001 (#21033) üzenetére


zoo8800
veterán

elemezd ki a minidump fáljt win debugging tool-lal.
csakhogy tudjuk, mi miatt zuhan meg a gép.

rip and tear, until it is done

(#21036) Tommi000001 válasza zoo8800 (#21035) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Debug Diagnostic Tool v1.1 erre gondolsz?

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#21037) zoo8800 válasza Tommi000001 (#21036) üzenetére


zoo8800
veterán

erre.
Megnyitod a c\windows\minidump mappában levő minidump fáljt. Kezdd az időrendi legutolsóval.

rip and tear, until it is done

(#21038) 111111


111111
tag

Üdv!

Kérdésem lenne:

Memoriát szeretnék a gépbe, melyet dualban akarok működtetni.

Alaplapom: Alaplap neve Asus M2N (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce 6100-430, AMD Hammer

jelenleg 800MHz-es DDR2 van benne, lehet bele 1066Mhzeset is tenni?? gondolom a ddr3 nem jöhet szóba az alaplap miatt..

Köszönöm!

Üdv!

(#21039) xdozer


xdozer
csendes tag

hello
lenne 1 kis gondom, 2x512 MB Samsung memóriám van DDR400 PC3200as CL3 időzítéssel
elvileg 400 Mhz-n kellene hogy menjen de nem megy csak 171el:S
Abit IS7 E2 alaplapom van ami kezeli a DDR400at és 800 FBS-n van
légyszi segítsetek mi lehet a gond, hogy tudnám elérni hogy a rendes órajelen menjenek a memók

a válaszokat köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#21040) kaoszpapja válasza 111111 (#21038) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

nem támogatja az 1066-os memóriákat :(

(#21041) kaoszpapja válasza xdozer (#21039) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

cpu-z vel nézted?

(#21042) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Szerintetek ez mennyire lehet baj???

http://img148.imageshack.us/my.php?image=dsc00169s.jpg
memtest86 v2.5

vélemények????

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#21043) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy valaki tapasztalt már olyat win xp pro 32bit-em van. valamikor mintha beakadna a win. nem tudok megnyitni mappákat, programokat néha a jobb füles egérre se reagál, nem gördül le a menü. valamikor, ha megva nyitva mondjuk IE7ben 3 ablak akkor már a 4.-et nem akarja. várni kell egy kicsit és utána beadja vagy máshova kattintani addig...
ramra gyanakszok! vagy szerintetek mi lehet a hiba? volt valakinek már ilyen?

thx:R

(#21044) xdozer válasza kaoszpapja (#21041) üzenetére


xdozer
csendes tag

everestel néztem, igazából nem is DDR400at ir a ramokra hanem DDR342 :S
nem tudom mi lehet a baj

(#21045) Chaser válasza fgordon (#21017) üzenetére


Chaser
titán

Nem feltétlen igaz, a bolt ahol szoktam vásárolni 2x2GB geil BD-t 13.5k-ért árul, 2 gigás kingmaxot meg darabját 5.5-6k-ért, azokra 3 év gar van, a geilre 5, innentől kezdve ha nincs tuning akkor is geil ebben az esetben. Egyre kisebb a szakadék árban a gyártók között, kivétel a speckó ramokat, amik csak tuningőrülteknek kellenek. Kingmax viszont általában tényleg jó, én mindig belenyúltam:) Nagy neveket megszégyenítő tuningot tudnak a 2 gigás 800-asok általában. Jóval több áramfogyasztás meg ram tuningnál nem lesz, valamennyivel több az oké, de a tápot mindig kifelejtik, a legtöbbnek max 80%-os hatásfoka van, és azt is 40% körüli terhelés fölött tudja, vagy még föntebb. Ergo ha vkinek nincsen 80+, neadjaég' 85+ tápja, gyakorlatilag semmit nem nyer vagy veszít fogyasztásilag, ha tuningolja a ramot, de jó táp esetén se számottevő a fogyasztáskülönbség, nem 2.4-2.5V-os értékre gondolok, átlag 2.1-re, amivel használható dolgokat lehet elérni pl kingmaxnál és BD-nél is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21046) kaoszpapja válasza xdozer (#21044) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

cpuz-vel nézd a memory fülön ;)

(#21047) xdozer válasza kaoszpapja (#21046) üzenetére


xdozer
csendes tag

megnéztem, ott is 171 Mhz-t ír
linkelem, vmi tipp?
http://kepfeltoltes.hu/view/090329/memo4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#21048) zoo8800 válasza Hulk24 (#21043) üzenetére


zoo8800
veterán

Igen. Céges gép ilyen. De az összes. Mintha beragadna a gép :(((
Nem tudok rá megoldást :(

rip and tear, until it is done

(#21049) kaoszpapja válasza xdozer (#21047) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

vagy a ram szorzó van el állítva vagy az fsb.
küldj egy bios képet!

(#21050) xdozer válasza kaoszpapja (#21049) üzenetére


xdozer
csendes tag

küldtem 1 PÜ-t remélem segít

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.