Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Bloodaxe válasza rszp (#37000) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

a két modult már cserélgettem mindenféle lehetséges variációban, külön külön is megnéztem, működött. catalystból a 12.6 van fent, gyanakodtam rá én is, eltávolítottam, majd felraktam a 12.3-at (amit először raktam fel és ment a 4gb), de akkor is 1,98 at írt. másik vga-val sajnos nincs lehetőségem tesztelni. Próbáltam az elemet kivenni-visszatenni, uefi deafultot is állítottam már :S

Üdv: Zsolti

(#37002) rszp válasza Bloodaxe (#37001) üzenetére


rszp
aktív tag

Ha nagyon nem jön össze, akkor esetleg megpróbálhatod,:
1. win7 x64 tiszta install mit mutat. NE tegyél fel egyáltalán drivert!
2. kicsit idóta dolog de win7 x32 mit csinál. Itt nem lehet 4GB de akár magasabb érték lehet mint x64 alatt. Ha igen, akkor valami címzés konfliktus van.
3 Másik VGA ami lehetőleg ne ATI legyen.

Én itt feladtam.

(#37003) Bloodaxe válasza rszp (#37002) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

teljesen szűz rendszert most tetem fel, egy db drivert sem tettem. biost a legújabbra frissítettem, uefi load volt. win7 ultimate x64 sp1 van fent. 32 bites rendszerem nincs. HDD nem lehet a hunyó?

Üdv: Zsolti

(#37004) #65675776 válasza Bloodaxe (#37003) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mi változott? Mert csak úgy magától nem fog lefoglalni 2GiB-ot mindenféle hw eszközöknek.

(#37005) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

GEIL EVO Corsa 2x4GB 1866Mhz CL10 KIT-röl milyen vélemények vannak?

Tuning nem lesz!

H67 be kellene! :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#37006) spidersoft válasza #65675776 (#37004) üzenetére


spidersoft
senior tag

Volt valami olyan a win7-ben, hogy nem használta az egész memóriát, ha valami el volt hangolva az energiasémáknál. Vagy az csak a processzormagokra hatott? Már nem emlékszem...

(#37007) rszp válasza spidersoft (#37006) üzenetére


rszp
aktív tag

Na ez engem nagyon érdekelne.

(#37008) Bloodaxe válasza #65675776 (#37004) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

semmi nem változott benne, hardverek ugyanazok. kivéve a procihűtöt, de annak semmi köze ehhez. 3. format után sem javult a helyzet. kb 100. fórumon találtam egy olyat, h ATI Hypermemory, amit az att-vel kilehetne kapcsolni. persze az att nekem nem működik... :D
a történet: ment minden jól, egyszer az amd overdrive stress testjén lettem figyelmes, h a memória 170mb szabad. gondoltam terheli azt is így nem csodálkoztam. de a test végeztével maradt 1gb használható, ekkor néztem meg miujság. azelőtt fogalmam sincs mióta csainálta, pedig mikor azt a rendszert feltelepítettem ment a 4gb, azóta semmi nem változott. szóval: "egyszercsak hopp" helyzet

Kivéve a catalyst, melyet 12.6-ra frissítettem, de egy whql drivernél nemhiszem h ilyen hiba lépne fel. mellesleg egy driverektől mentes teljesen szűz rendszerél is ezt írta. bios frissítést csináltam, egy teljesen új, legfrissebb biosra.

spidersoft: ennek utánajárok.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#37009) #65675776 válasza Bloodaxe (#37008) üzenetére


#65675776
törölt tag

A HyperMemory minden AMD VGA-nál aktív, nem foglal le semmilyen erőforrást. Nem azzal lesz a probléma. HA újratelepítés során is ez a helyzet, akkor a BIOS-ban lesz valami elállítva.

Amiket megnéznék, az az UCC és az IOMMU.

[ Szerkesztve ]

(#37010) rszp


rszp
aktív tag

ATI téren teljesen járatlan vagyok de nem lehet, hogy van egy bit, default, valami ami beragadt a kártyán és állandóan foglal memóriát hypermemory alapértelmezett minimumként?

Kérdés, ez miben tárolodik, mert esetleg ha a másik helyre aátdugod a VGA-t, akkor alapba vágja magát. Azután mehet vissza a helyére.

(#37011) spidersoft válasza Bloodaxe (#37008) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ez a csóka mégrosszabbul járt, neki 8GB reserved...

Amire én emlékeztem, az a core parking nevű dolog (alacsonyabb teljesítménybeállításoknál kiparkol néhány magot a windows, amit aztán bizonyos programok esetén elfelejt visszaindítani, és a maradék magok csúcson járnak, míg a többi pihen... ami nem jó. Memóriára nem tudom, hogy vonatkozik-e, valami régi felsejlés volt ez csak.

Viszont a fenti linken valahol a lap alján be van téve egy sysinternals progi, azzal megnézheted, hogy mivel lehet a probléma...

(#37012) Bloodaxe válasza #65675776 (#37009) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

mint már mondottam, frissítettem a biost a legújabbra, valamint a frissítés után is deafult uefi-t állítottam, illetve az alaplapon cmos clear gombot is nyomkodtam. ezek után én a biosbajokat kizűrnám. legalábbis épp ésszel gondolkozva. De azért megnézem a tanácsaid.
(de mint tudjuk a pc-k mindig kihoznak ésszerűtlen dolgokat ;] )

rszp, spidersof:, mindkettőt kifogom próbálni hátha jó lenne

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#37013) #65675776 válasza Bloodaxe (#37012) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valaki írta korábban (nem biztosan ebben a topicban), hogy szintén AsRock lap esetén simán elállítódott az UCC, és nem látta az összes magot. Szóval nézd csak át nyugodtan azt az UEFI-t.

(#37014) Bloodaxe válasza #65675776 (#37013) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

megpróbáltam a vga-t áttettem nem lett jó. msconfigban látja mind a 8-at, valamint az amd overdrive is mutatja mind a 8mag kihasználtságát. ebben találtam még ezt:

itt esetleg valamit nem lehetne piszkálni? nem értek ehhez, igy ebbe nem mertem belenyulni

Üdv: Zsolti

(#37015) rszp válasza Bloodaxe (#37014) üzenetére


rszp
aktív tag

BIOS maradt. Alapban engedve van valami shared memory qva nagy értékkel.

(#37016) Bloodaxe válasza Bloodaxe (#37014) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

IOMMU: disabled
UCC (nekem ACC= active core controll): disabled

mindjárt megnézem azt is. Viszont eddig nem találtam memory-ról szóló dolgokat, kivéve az időzítés, frekvencia, voltage opciókat. azért körülnézek

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#37017) Bloodaxe válasza Bloodaxe (#37016) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

egy tányér töltött paradicsomos paprika mellett átfésültem a bios minden bugyrát :D , és hasonlót sem találtam. egyedül bank interleaving, channel interleaving, secure virtual machine amikről nem tudom micsodák

Üdv: Zsolti

(#37018) rszp válasza Bloodaxe (#37017) üzenetére


rszp
aktív tag

Nincs valami "on-board video" vagy valami "integrated graphics" ? AMD és ATI számomra ismeretlen de itt nincs valami VGA a processzorban mint az Intelnél? Ha van, akkor gyorsan tiltsd le!

(#37019) #65675776 válasza rszp (#37018) üzenetére


#65675776
törölt tag

FX-ekben nincs, ahogy a 970-ben sem.

(#37020) rszp válasza #65675776 (#37019) üzenetére


rszp
aktív tag

ezt benéztem

[ Szerkesztve ]

(#37021) rszp


rszp
aktív tag

Az ATT csökkentett módban nem megy?
Milyen hibával szállt el?

(#37022) Bloodaxe válasza rszp (#37021) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

"Can not initialize ATIPDLXX library! Exiting now..." Csökkentett módban még nem próbáltam.

Valami .dll-t kellett letölteni, azt megtettem, bemásoltam, de utána semmit nem csinál.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#37023) rszp válasza Bloodaxe (#37022) üzenetére


rszp
aktív tag

Naszóval. 12.2 óta kiszedtek néhány állományt.
[link] Teljes szöveg. A lényeg:
To “overcome” this “minor setback” you need to copy this dll: atipdlxx.dll to Windows\SysWOW64 for x64 operating systems or Windows/System32 for a x86 OS. Credits for this quick fix go to SolidEther. ezt szedd le

(#37024) Bloodaxe válasza rszp (#37023) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

király. így sikerült. megkeresem hol lehet beállítani a dolgot.
bár egy fórumon én is megtaláltam a .dll-t, de ott azt írták h az att könyvtárába kell másolni, ezért nem ment :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#37025) Bloodaxe válasza Bloodaxe (#37024) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

viszont rossz hírem van. amit leírtak beállítást megcsináltam, de nem változott semmi. :(

Üdv: Zsolti

(#37026) rszp válasza Bloodaxe (#37025) üzenetére


rszp
aktív tag

go Tools & Options, General Options, Advanced, and uncheck "Enable ATT Shared Memory". Ezután reboot.

Ha ekkor se jó ismételd meg a beállítást, majd reboot.

Ha még mindig nem jó, talán a VGA azonnali kérdésekben tudnak segíteni.
Esetleg AMD topikban.

[ Szerkesztve ]

(#37027) Bloodaxe válasza rszp (#37026) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Sajnos nem vált be. Telepítek egy Enterprise x64-t hátha megjavul, valamint teljesen átszabom a hdd partíciókat.

Üdv: Zsolti

(#37028) Bloodaxe válasza Bloodaxe (#37027) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm srácok az eddigi segítséget, és utánajárást! sok lehetőséget kizártunk. Ha valami fejlemény lenne, mindenképp írok, ha netán másnak is ilyen problémája lenne. Egyenlőre átköltözök a radeon/amd topicokba :R :R

Üdv: Zsolti

(#37029) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Sziasztok. Van egy Intel Celeron D 351-es procim egy 775Dual-880Pro alaplapon és van a gépemben 2x 1 gb kingston 333mhz-s DDR2-es ram. Jobb lenne a gépem ha több mhz-s ramot vennék bele? Egyáltalán lenne ennek értelme, kompatibilis lenne a gépem mondjuk egy kingmax 800mhz-s ddr2-es rammal? Az is megoldható, hogy marad benne a 2 db 333mhz-s és berakok még mellé 800mhz-s ramot? Segítsetek légyszi, laikus vagyok. Szép napot nektek. :)

(#37030) attilav2 válasza Bloodaxe (#36995) üzenetére


attilav2
őstag

Bios látja a 4GB-t? 64 bites a windows? A slotok ha jól tudom párosítva vannak azaz kell lennie 2 világos és 2 sötét színű slotnak, csak azonos színű slotokba ajánlott rakni a memóriát.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37031) Bloodaxe válasza attilav2 (#37030) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

bios látja igen, azonos színű slotba vannak helyezve a modulok

Üdv: Zsolti

(#37032) 2ning


2ning
tag

Erre #36978 valaki?
Röviden a két 800-as RAM mellé be tudom-e tenni, a két 1066-ost azonos időzítésekkel, frekivel, fesszel? (Húzni nem akarok semmit)
Köszi.

(#37033) #90933760


#90933760
törölt tag

Kingston HyperX (DDR2) az mennyire jó? Egyik haverom szerint nem valami meggyőzőek, bár én nem tudom miért ne lenne az.

(#37034) #90933760 válasza #90933760 (#37033) üzenetére


#90933760
törölt tag

A sorszámuk KHX8500D2K2/4G ez jó, vagy valami olcsó kaki chipek lehetnek rajta?

(#37035) flash-


flash-
veterán

sziasztok

érdeklődnék hogy ez az eredmény jó,vagy átlagos?lehetne valamit az időzítéssekkel variálni hogy jobb legyen?

Ram: Corsair 3x2gb DDR3 1600mhz part nu.: CM3x2G1600C9
CPU:i5-3570k
alaplap:Asrock Z75pro3

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#37036) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

kivettem a procit megfújkáltam, a hűtő csavarokat megnéztem, meglazítottam (bár nem vagyok kezdő a témában, tudom mennyire kell meghúzni, de kitudja), ramokat kivettem, megfújkáltam, enterprise-t felraktam, driver mentes szűz rendszer, és ugyanaz a hibajelenség. jah még a hdd-t is átparticionáltam. msconfig próba ittis megtörtént, semmi változás. bár a lefogatást kicseréltem egy am3-ra, mert az am3+ instabilnak látszott a hűtő alatt, de nem hiszem h gondot okozna, főleg h meglazítottam. Az esetleg lehet baj, h az előlapi usb és hang, valamint a power és reset gomb nincs bekötve?

Üdv: Zsolti

(#37037) Bloodaxe válasza Bloodaxe (#37036) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Fejlemény!!!!!!!!!
egy külföldi fórumon találtam egy hasonlót, melyben a srác ramja, ha nem a dual channeles slotba rakta működött. tádááám. kipróbáltam, azaz különböző színű slotba raktam a modulokat. A_1+A_2 és így látható, és HASZNÁLHATÓ mind a 4gb (hardver reserwed 21mb).
már csak nem dual chanel-be mennek. ez jelent valami hátrányt? esetleg valami tanács a dual channeles beállításokat, vagy tulajdonságokat illetően? köszönöm az eddigi segítséget! :R

Üdv: Zsolti

(#37039) Bloodaxe válasza tököscsávó (#37038) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

nekem 1600 asok a ramok, és 1333-on mennek. igen, elég sok macera van velük, főleg h olvasgattam, h 4 modullal rengeteg baj van :S kezd egyre rosszabb lenni a pc világ :S

Üdv: Zsolti

(#37040) wutuka


wutuka
aktív tag

Üdv !

Van valakinek tapasztalata 1600 MHz-ről 1866 MHz-ra való váltás után a pc teljesítményéről? Érdemleges,érezhető változás érezhető? :U

Lionel Messi : The Best !

(#37041) Jorus válasza wutuka (#37040) üzenetére


Jorus
nagyúr

Teljes mértékben elhanyagolható. Itt egy teszt, ahol 1333-1600-2000-2100MHz-en hasonlítják a modulok teljesítményét, látható, hogy a valós alkalmazásokban kvázi nincs különbség köztük.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37042) wutuka válasza Jorus (#37041) üzenetére


wutuka
aktív tag

Hát ez nagyszerű! :DDD
Mi értelme akkor az órajelek emelésének? 1333-2100 MHz között jelentősnek kellene lennie már csak a számok alapján is a különbségnek.
Na akkor nem váltunk! :))

Lionel Messi : The Best !

(#37043) Jorus válasza wutuka (#37042) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szintetikus tesztekben kimutatható a különbség, szal, aki benchmarkokra gyúr, annak ez fontos lehet. Emellett, ha vki tuningol, akkor is előállhat olyan helyzet - inkább régebbi konfigok esetében - hogy a RAM-ok alacsony órajele korlátozná a CPU tuningját, így ott is lehet létjogosultsága.

A valós alkalmazások tesztjében azért nincs jelentős különbség a különböző frekvencián működő modulok között, mert jellemzően nem a RAM-ok elméleti sávszélessége jelenti a szűk keresztmetszetet a használat során.

Ugyanakkor aki általános alkalmazásokra használja a gépét, tehát irodai alkalmazások, filmek, videóvágás, képszerkesztés, játékok, stb., ott pont semmi jelentősége nincs a RAM-ok órajelének. A magasabb frekis modulokat ellenben el lehet adni jóval drágábban, tehát a gyártók szempontrendszerében teljesen érthető a mindenféle "extra gémer" modulok piacra dobása. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37044) wutuka válasza Jorus (#37043) üzenetére


wutuka
aktív tag

Értem amit mondasz,csak éppen a bench-markokra gyúrók kevesen lehetnek a tényleges felhasználók mellett. Értelmes dolog a gyártók részéről a szűk réteg miatt fejlesztésbe pénzt ölni? Hiszen hamar kiderül,hogy nincs jelentősége a frekinövelésnek...
Erősen gondolkodtam 1600-1866 váltáson,de ezek után! Sokan gondolhatják ezt!

Lionel Messi : The Best !

(#37045) Jorus válasza wutuka (#37044) üzenetére


Jorus
nagyúr

Amíg a nagy többség hiszi, hogy gyorsabb lesz a gépe, ha 1600MHz-ról 1866MHz-re vált RAM-ok terén, addig lesz rá igény és kereslet, és addig megéri a gyártóknak is ezzel foglalkoznia. A legtöbb esetben egyébként csupán a chipek válogatásán és tesztelésén múlik a dolog, nem kell különösebben fejleszteniük (az extrém példányokat leszámítva).

Egyébként nem derül ki hamar, hiszen ezek az adatok már DDR2 esetében is nyilvánvalóak voltak (800MHz vs 1000MHz), mégis van kereslete a magasabb frekis moduloknak (a benchmarkokban érdekelt rétegnél jelentősen nagyobb mértékben).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37046) pinkrain válasza kekkec (#36969) üzenetére


pinkrain
csendes tag

Szia kekkec!

Egy kis ideig nem voltam net közelben, ezért csak most tudok válaszolni a kérdésedre.
Már írtam hogy memtesztet csináltam a modulokon, nincs hibájuk. A típusukat is leírtam. A hiba pedig a következő:
Mikor berakom az egyik modult, akkor jól működik felismeri a gép, működik, bebootol. Mikor berakom a másikat mellé, akkor be se bootol, nincs kép.
Ezt kipróbáltam a barátnőm gépén is ahol biost is frissítettem, hogy ne legyen nagy baj.
Ott is ugyanezt tapasztaltam, tehát singleben működik dualban nem.

Nem tudom mit lehetne tenni, mi lenne a megoldás.

Ha másoknak is van esetleg ötletük akkor azt szívesen várom. :)

(#37047) borisz1994


borisz1994
csendes tag

Sziasztok. Lene egy elég kezdő kérdésem. Mégpedi az, hogy alapfeszültséges tuningtól tönkremehet egy ram modul (a ram-on nincs semilyen hűtő).

[ Szerkesztve ]

(#37048) #90933760 válasza borisz1994 (#37047) üzenetére


#90933760
törölt tag

Alapfeszen nem, de ettől még normálisan kell húzni. Az a hűtőizé amit egyes ramokra ráraknak meg kb. semmit nem ér, szóval azzal nem vagy sokkal hátrább, hogy nincs. DDR2? Mekkora frekin? Milyen márka? Segíteni is tudunk ám, ha több adatot adsz meg.

(#37049) borisz1994 válasza #90933760 (#37048) üzenetére


borisz1994
csendes tag

Good ram-ról van szó. DDR3 2Gb 1333 Mhz 9-9-9-24. Proci tuningnál nem sikerült úgy beállítani a ram frekit, hogy ne a gyári alatt vagy felett menjen és nem mertem úgy hagyni. De ha lehet egy kicsit komolyabban is tuningolni akkor én azt se bánom.

(#37050) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Ma vettem GEIL EVO Corsa 2x4GB DDR3 1866 MHz-t!

Kérdésem az lenne,hogy G620-as procival be lehetne állitani az 1333 MHz-t?

Jelenleg 1066 Mhz-n megy CL 6-on piszkálás nélkül!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.