Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) RootRulez


RootRulez
félisten

1. 3. legyen a CSX rampár
a 2.-ba pedig mehet a + samu ram :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#26752) Daczy


Daczy
aktív tag

bocs, hogy tök hirtelen fölhozok 1 új témát, de erősen furdal a kíváncsiság :

ha a c2d E7400-asommal alapesetben 1 Kingmax 800MHz DDr2 2GB os ramot használok, és berakok mellé, mondjuk egy 1333MHz-s(2GB) eltérő időzítéssel rendelkező valamilyen speckó tuningramot, azt mennyire díjjazná a rendszer? milyen változások mennének végbe?

(#26753) somasz


somasz
addikt

Üdv!
M4A785TD-V Evo lapba milyen 2*2gigás ramot tudtok ajánlani nekem?
25 rugóban maximalizálnám az árat, és valószínűleg Ősembertől rendelném.
Leginkább a G.skill ramok tetszettek meg: ripjaws kék és fekete, 1600-1866-osak. Melyiket érdemesebb AM3-hoz megvenni? És melyikek esetleg az értékállóbbak, könnyebben eladhatóak?
Köszönöm a válaszokat előre is! :R

Eco kittek jól húzhatók 1,8as feszen?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#26754) JHONNY 79 válasza Daczy (#26752) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

DDR2 mellé DDR3-at alligha fogsz tudni betenni. :) Egyébként meg ha két különböző időzítésü vagy órajelü memóriát teszel a gépbe az alacsonyabb órajelün és,vagy időzítésen fognak működni.

somasz:
1600 mhz-nél magasabb órajelü memóriát én nem vennék a procid mellé.

(#26755) Ren Hoek válasza somasz (#26753) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem ugyanilyen lapom van, G.Skill 4GBNQ CL9 1600 Mhz tökéletesen megy benne 1,5 V-on. Mondjuk supportos is. De Ripjaws-ok is nagyon jók, megéri megvenni 26K körül.

1866 szerintem felesleges, mert a lap is csak 1800 O.C.-t garantál, plusz AMD-nél nem megy azonnal még 1600-on sem, hanem állítgatni kell.

Ha 100%-ra biztosra akarsz menni, hogy QVL-es ramot veszel, akkor 4GBNQ CL9-es. Ez olcsóbb 23K.
De a ripjaws-t éri meg legjobban megvenni, tuti menni fog. Rip-ből meg szerintem a kék a legjobb, mert olcsó és kimutathatatlan amennyivel lasabb a feketénél. Most ha jól nézem 26K.

ECO kitek 1,35 V-on mennek, nem húzásra tervezték őket, ECO a lényeg. Mondjuk csábító az alacsony fesz... ilyen szempontból, ki tudja...

(#26756) somasz válasza Ren Hoek (#26755) üzenetére


somasz
addikt

Az eco kitek nagyon mennek az xtremesystems szerint, most nem tennék be linket, akit érdekel nézzen utána. AMD és Intel oldalon is repesnek, öröm nézni.

Eco-ból van cl7-cl8 és cl9-es is, ezek abban különböznek, hogy a gyengébbre gyengébb mamóriák kerülnek? Vagy esetleg ugyanolyan mindegyik, mert akkor megveszem a leolcsóbbat...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#26757) UdVi86 válasza somasz (#26753) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Nekem G.Skill Ripjaws 1600 cl7-8-7-24-es megy egy MSI AM3-as lapban. Igaz csak 8-8-7-24-en 1.6v-n megy, de én tökéletesen elégedett vagyok vele. Nagyon stabil. Jelenleg egy ismerősömnél van i5 proci mellett. Majd kiderül mit bír Intel fronton. Tesztek alapján tuningolható, csak AMD mellett szerényebben.

(#26758) somasz válasza UdVi86 (#26757) üzenetére


somasz
addikt

Asszem kipróbálok egy eco ramot cl8-asat, majd max én írok először tapasztalatokat... :))

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#26759) kop8


kop8
őstag

Szerintetek játékban sokat számítana ha a 2GB memóriém helyett 4Gb lenne?
Főként a Crysis warsal játszok.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#26760) Gyuri27 válasza kop8 (#26759) üzenetére


Gyuri27
félisten

Már csak az a kérdés milyen os-t használsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#26761) yakuza.tora válasza somasz (#26756) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Azt tudod, hogy az ECO-n milyen chipek vannnak?

Alléz Olympique de Marseille!

(#26762) kop8 válasza Gyuri27 (#26760) üzenetére


kop8
őstag

Még Xp-t, de lecserélném mert nem kezeli a 4GB ramot.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#26763) Gyuri27 válasza kop8 (#26762) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát egy win7 64-nél van értelme. Egyébként elenyésző szvsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#26764) kop8


kop8
őstag

Milyen lehet ez a TakeMS memória nem nagyon halottam még róla?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#26765) Ren Hoek válasza somasz (#26758) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Helyes, várjuk mindenképpen :D

Vicces, hogy a környezetvédelem jegyében adják ki őket, aztán erre mindenki szanaszét tuningolja őket magasabb feszen :D Ma már jobb marketing az ECO, mintha tuningramnak adnák el... Mi lesz így a fókabébik megmentésével :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26766) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Hello!
Szeretnék majd gépet venni, ez az alaplap menne bele: [link]. Mikor utoljára kérdeztem akkor ezt a ramot ajánlottátok mellé: [link], csak sajnos ez nincs benne az alaplap memory support list-jében:[link].

Az lenne a kérdésem, hogy tundátok-e olyan ramot ajánlani (2X2GB menne a gépbe), ami benne van az alaplap memory support list-jében és jó vétel is, és nem Geil?(mert ha jól tudom amd és geil nem szeretik egymást)

(#26767) somasz válasza yakuza.tora (#26761) üzenetére


somasz
addikt

Azt írják xs-en, hogy vagy elpida, vagy samsung, vagy hynix [link]
Mindenképpen ajánlom figyelmedbe, ha jól láttam ramot kutattál már több helyen is a Crosshair III-ba, ha jól tévedek.
Nézz körbe a linken. Csak úgy röpködnek az eredmények...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#26768) somasz válasza somasz (#26767) üzenetére


somasz
addikt

Persze majd ha nekem megérkezik, akkor beszámolok róla :))

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#26769) yakuza.tora válasza somasz (#26767) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nem tévedsz, tényleg azzal szenvedek. A G.Skill Ripjaws 1600 CL7-es az utolsó jelölt. Elvileg azt is szereti a Crosshair III. Ezekre az ECO ramokhol és mennyiért tudsz szert tenni?

Alléz Olympique de Marseille!

(#26770) somasz válasza yakuza.tora (#26769) üzenetére


somasz
addikt

Ősember, 26ért cl7

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#26771) sitzoookaaa


sitzoookaaa
csendes tag

helosztok ddr3 bol mien ramot vegyek? és mi az a cl9 pl? tudom hogy az időzítés de hogy az a jobb ha nagyobb vagy ha kisebb? :R

"Alku van ha 100éves vagy és a szüleid is elkisérnekl!" || gyors válasz oka: PH függő vagyok! || ha valakinek írok privátot vegye a fáradságot hogy visszaír! || telefonon is elérsz:06308413121 (hétköznap 12:10 töl-21 ig kedden 15-21 ig hétvégén 8-21 ig)

(#26772) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv!
Ma reggel elindítom a gépet, és nem tudtam bejelentkezni windowsba, sőt még a kék háttér sem jelent meg(windwos 7 van), és mielőtt már betöltött volna előjött a kék ablakba valami, és elkezdette gyorsan 100ig számolni allul és újra indult a gép...
Miután újraindul a winchester(hallottam) az újraindulűs után kb 8mp alatt kapcsolt be, és ez csak így ment tovább tovább, míg kivettem az egyik ramomat. Most megy, de kis idő múlva vissza tettem a másik ramot meg biosba állítgattam megint ment, deha holnap bekapcsolom, akor is ugyan ez lesz. :O :(

Ez az egyik variáció, hogy ezt írja ki , de szokott olyat amit fentebb említettem, és gyorsan elszámol 100ig...

Nem tudom már mi a baja, kérlek segítsetek!! :R :R

Szerk.: De a 100-ig visszaszámolós dolognál valami rammal kapcsolatos dolgot ír ki(nem tudtam elolvasni, mert gyorsan elment a kép :(( ) :W

[ Szerkesztve ]

(#26773) theFrontend


theFrontend
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy általános kérdésem lenne. Ha megnézem az alaplapok gyártóinak weblapját, vagy belenézek egy alaplap füzetébe, akkor ott fel vannak tüntetve, hogy a lap mely memóriákat támogatja. Eddig én erre soha nem figyeltem. Kinéztem egy alaplapot, és megpróbáltam olyan memóriákat keresni, amelyeknek a „típus száma” megegyezik az alaplaphoz ajánlottakkal. Mivel a weblapok nem szeretik feltüntetni a típus számot, így elég nehéz a dolog, ám ettől függetlenül egyet sikerült találnom.

A kérdésem a következő lenne: mennyire fontos ezt nézni? (Én eddig erre soha nem figyeltem mégis működött az összes gép, amit összeraktam!).

Előre is köszönöm a választ!

(#26774) kop8 válasza sitzoookaaa (#26771) üzenetére


kop8
őstag

Az a jobb ha kisebb.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#26775) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Gépemen valószínűsíthető most már hogy memória probléma, bár a memteszt bootolva semmi hibát nem jelzett, de mégis ott lesz a kutya elásva, hisz idáig (igaz még nem több órás használat után) 1066-on rendben van.
A fagyások idáig 3 játéknál jelentkeztek csupán és ott mindegy volt, hogy milyen felbontásban. COD modern warfare 2 , NFS Shift, GTA 4. (más hasonló igényű játékoknál nem mint pl: Crysis 2 , cod world at war, Farcry 2 stb)
Kb 10-15 perc után fagyás.
De az xp-is 1066-on ment csak fel. Ha auton volt vagy 1333-on akkor telepítés közben lefagyott.
Szóval 1066-on rendben egyenlőre minden, ez mi lehet? Mit érdemes tenni?

Gép:
Gigabyte GA-MA770T-UD3P
AMD X2 AM3 Phenom II 545
KingMax 2GB DDR3 1600Mhz
Corsair CMPSU-400CXEU
Gigabyte PCI-E ATI (GV-R485ZL-512H) HD4850 512MB

F.K.T.

(#26776) radiatorrr


radiatorrr
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy MSI 790gx-G65-ös lapot, de nem tudom, h milyen ramokat vegyek bele, és egy kis segítségre lenne szükségem.

Milyen ramot ajálotok hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#26777) ervine


ervine
csendes tag

Sziasztok,

segítségetek szeretném kérni. Mostanában haldoklik a számítógépem, és én a memóriára (2db hynix DDR 512 MB PC 400) gyanakszom. A tünetei: kékhalál, csak úgy újraindul magától, valamikor nem indul el, csak csipog, stb. Viszont ha az egyiket kiveszem akkor csak nagyon ritkán van valami probléma. Futtattam egy memória tesztert és a következő van: Ha bent van mindkét memória akkor a teszt program egy csomó hibát talál és végtelenségig csekkolná. Viszont ha egyesével ellenőrzöm, akkor mindkét memóriát jónak találja. Úgy néz ki, hogy együtt van valami baj.
Ezért azt szeretném kérdezni, hogy ez memória hiba, vagy alaplapi hiba, értem ezalatt, hogy mondjuk a slot-ok rosszak, vagy valami?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#26778) zzz85


zzz85
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne!
A gépem kb. 3-4 év körüli lehet és nagyon-nagyon le van lassulva. Most lett nemrég újratéve és aki csinálta azt mondta,h. túl sok minden volt rajta. Na most alig van rajta vmi és úgy is olyan lassú, a programok állandó jelleggel "nem válaszolnak". Pl mikor netezek (mozilla) és megy a word akkor míg a mozilláról átmegyek megnézni a word-ot akkor is néhány másodpercig nem válaszol a két program.
Van olyan eset mikor a tálcára teszem a nyitott programot, akkor nem egyszerre ugrik le az ablak, hanem így szépen lassan, láthatóan megy le.
Egyik ismerősöm mondta,h. valszeg a memóriával van baj, azaz túl kevés. Most fent van az everest és ott a memória résznél (mind a ram, mind a virtuális, mind a lapozófájl ilyen 70% fölötti kihasználtságon megy).
Amúgy 256 Mb RAM-ot jelez. Mennyit érdemes még hozzá venni? A bővítés megoldaná a lassúságot? Az everestből ha kell vmi bemásolom ide, ha az segít!

Köszi!

(#26779) dave93 válasza zzz85 (#26778) üzenetére


dave93
őstag

zzz85: Jó lenne tudni milyen processzor, mekkora videokártya, HDD és táp van a gépedben, kérdés egyátalán érdemes-e rákölteni, vagy el kell adni és venni egy újat. Ha gyenge a processzor is, nem érdemes, nézd meg milyen. (Everestben számítógép, összegzésnél, mindent kiír)

Más:
Adott egy HP gép 2x256Mb DDR memóriával. Lefuttattam egy memtestet és 10 perc alatt kb 70 error keletkezett. Kivettem az egyik modult, majd újraindítottam a tesztet. Egész éjszaka ment, 78 pass 0 error. Megcsináltam ugyanezt külön a másik modullal is 100 passig jutott el 0 error mellett. A modulokat minden slotban kipróbáltam, ahol minimum 10 passig jutottak el, kizárva ezzel az alaplapi hibát.
Arra következtettem, hogy mindkét memória hibátlan, az alaplap is rendben. Az 1es és a 3as slotban együtt hibáznak, nem szeretik egymást. (Dual Channel) Ha azonban a 2es és a 4es slotban vannak úgy néz ki nem hibáznak. (jelenleg is megy a teszt, de már 15 passnál jár)
Hogyan lehetséges ez? :U

ervine: Van olyan, hogy a két modul nem szereti egymást. Ha külön külön jók akkor ennyi a probléma. Próbáld eladni az egyiket, és találni egy olyan ami szereti a másikat, vagy add el mind a kettőt és vegyél két teljesen egyformát. Az alaplapi slotok hibáját úgy tudod kizárni, hogy azt a memóriát ami hibátlannak bizonyult végigpróbálod az összes slotban. Ha egyik slotban sem jelez hibát a memtest és mindenhol kifogástalannak találja akkor valószínűleg hibátlan az alaplapod.

[ Szerkesztve ]

(#26780) ervine válasza dave93 (#26779) üzenetére


ervine
csendes tag

Köszi dave93

Arra gondoltam én is, viszont, ha nem rakom bele az első slotba a memóriát akkor el sem indul a gép, mert én úgy tudom, hogy ha egy memóriád van, akkor nem mindegy melyik slotba teszed.Tehát így nem tudom végigpróbálgatni. Vagy nem jól tudom?

Köszi

(#26781) dave93 válasza ervine (#26780) üzenetére


dave93
őstag

Véleményem szerint mindegyik slotban el kellene indulnia egy memóriának is. Mint láthatod nekem is megvan a saját kis problémám, amit az előző hozzászólásban leírtam. Én 1db, korábban hibátlannak bizonyult modullal végig tudtam tesztelni mind a 4 slotot, mindegyikben elindult és hibátlanul működött. Így -elvileg- az alaplappal nincs gond az én esetemben.

Nincs mit :)

(#26782) radiatorrr


radiatorrr
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy MSI 790gx-G65-ös lapot, de nem tudom, h milyen ramokat vegyek bele, és egy kis segítségre lenne szükségem.

Milyen ramot ajálotok hozzá?

(#26783) Rover623 válasza dave93 (#26781) üzenetére


Rover623
félisten

Véleményem szerint mindegyik slotban el kellene indulnia egy memóriának is
Jó neked...ahogy látom, azok közé tartozol, akiket nem gyötör az önbizalomhiány...:DD
Én (szerény két és fél évtizedes PC múlttal a hátam mögött) azért meg szoktam nézni az alaplap leírását, mégis mit javasolnak memóriaügyben...mert az a tuti...:P
Kézikönyv nélkül is: a dual channel lapok esetében a bankok első slotjában működnek tutira a szóló modulok...a második, "távolabbi" slotban már nem mindig garantált a működés...minél öregebb a lap és minél magasabb a megcélzott működési frekvencia, annál inkább...

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#26784) Rover623 válasza Rover623 (#26783) üzenetére


Rover623
félisten

Helyesen:

...minél öregebb a lap és minél magasabb a megcélzott működési frekvencia, annál kevésbé...

primus inter pares

(#26785) dave93 válasza Rover623 (#26783) üzenetére


dave93
őstag

Természetesen én is el szoktam olvasni a leírást, de eddigi tapasztalataim alapján ha nem is az az ajánlott slot azért elindult a memória.
Nekem nincs ekkora tapasztalatom, nyilván igazad van és én is tévedhetek. Segíteni próbáltam ha már ilyen kihalt a topic...
Köszönöm a javítást, számomra csak az a kérdéses, miért nem lehet ezt finomabban, kicsit kedvesebb stílusban megtenni. De lehet ez is csak az én hülyeségem :U :R

(#26786) Rover623 válasza dave93 (#26785) üzenetére


Rover623
félisten

Szerintem most nagyon illedelmes voltam...lehet hogy beteg is vagyok...:DD

primus inter pares

(#26787) #65675776 válasza dave93 (#26785) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor tényleg nem lehet túl sok tapasztalatod. Minél messzebb van a foglalat a memóriavezérlőtől (akár fizikálisan, akár logikailag) annál kevésbé stabil a működése. Manapság - mikor egy csatornához tipikusan nem tartozik több, mint két foglalat - annyira nem érzékelhető a probléma.

(#26788) dave93 válasza Rover623 (#26786) üzenetére


dave93
őstag

Lehet, hogy csak így a fórumban, írásban így jön lenne nekem, de lehet, hogy ilyen vagy, mindegy, köszönjük a segítséget :D
Ha már 2 és fél évtizedes tapasztalatod van, esetleg valami ötlet a HP féle Dual Channel problémára? :R
daa-raa: Köszönöm, ebből is tanultam, lehet nincs még nagy tapasztalatom, szeretném növelni ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#26789) Rover623 válasza dave93 (#26788) üzenetére


Rover623
félisten

Több infó kellene...alaplap, proc, ramok...:DD
Biztos hogy a slotok számozása úgy van ahogy gondolod?
Voltak/vannak lapok, amiket úgymond "hátulról" volt javasolt feltölteni memóriákkal...így volt korrekt a vonalak lezárása...:U

primus inter pares

(#26790) dave93 válasza Rover623 (#26789) üzenetére


dave93
őstag

A slotok biztos úgy vannak és két slot fekete két slot kék, az biztos, hogy jó helyre rakom őket, lehet nincs nagy tapasztalatom, de ezt azért tudom ;] :D
Egy HP D530as fekvő házas PC, P4es 2800Mhz/800/512 S478 proci... Mi kell még? :R

(#26791) Rover623 válasza dave93 (#26790) üzenetére


Rover623
félisten

Hát ennél több, de kigugliztam.
865G chipset?
Tegyél bele egy VGA karit és próbáld úgy.

primus inter pares

(#26792) zzz85 válasza dave93 (#26779) üzenetére


zzz85
csendes tag

Szia!

Na felraktam mindent remélem ami kell! Jó lenne vmit kihozni, mert így ezzel a géppel már szinte lehetetlen dolgozni. Új gépre sajna nincs keret.

[ Szerkesztve ]

(#26793) dave93 válasza zzz85 (#26792) üzenetére


dave93
őstag

Rover623: Köszi, nem rossz ötlet, megpróbálom valami AGP-s csodával.

zzz85: Igen, ezzel a képpel legalább az alap dolgokat megtudtuk. Valóban, a gépedben a többi alkatrészhez képest kevés a memória. Ha semmiképpen nem szeretnél új gépet venni talán még egy 512Mbos memóriát lehetne bele venni, így összesen 768Mb lenne ami érezhető teljesítmény növekedés lenne.
Ha nem elég ez a gép számodra én a helyedben memória váráslás helyett új gépet vennék. Az új gép nem kell, hogy 100-150ezer Forintos kategória legyen. Kb. 20.000Ftos ráfordítással talán ki tudsz fogni egy első generációs kétmagos gépet E2xxx processzorral, min. 1, de talán 2Gb rammal, ha a 80Gb körüli vinyó illetve a 128Mb-os videokártya elég lenne. Ez már tényleg nagy előrelépés lenne egy Celeron gépről.
Viszont, hogy őszinte legyek rosszabbra számítottam. Ez a gép elhiszem, hogy nem gyors, de azért ennyire nem kellene lassúnak lennie, mint ahogy azt Te leírod. Firefox és Word közötti váltáshoz azért nem kell erőmű. Tálcára helyezés szintén nem egy nagy dolog. A sok "nem válaszoló program" lehet sima szoftveres gond is, lehet nem éppen egy teljesen legális, megbízható windows van a gépen, hanem valami módosított csoda. Nem ártana hardveresen is átvizsgálni a gépet mielőtt bármit veszel bele. Pesti vagy amúgy? :)

(#26794) Ren Hoek válasza zzz85 (#26792) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem ugyan ilyen gépem volt, Celeron 2800 Mhz. Először 256 volt benne, majd 512, és végül lett 1 GB ram benne.

A 256 az tényleg nagyon kevés, már-már kritikusan. Amit ajánlanék, az egy használtan vett 2x 512 MB-os DDR1 kit. Az tuti működne, sajna nem olcsó, mert egyre nehezebben beszerezhető. Kb 5-7 ezer átlagban. Vagy itt PH! aprón, vagy vaterán is lehet ilyen áron vagy olcsóbban kapni. PC3200 legyen avagy 400 Mhz-es

Ha pedig nincs rá ennyi pénz, és meg akarod tartani a 256 MB-osat, akkor vehetsz hozzá egy 256 MB-osat. (Az kb 1500-2000 Ft) A képen Memória alatt jólenne megnézni az SPD-t, hogy most hogy működik.

Valamit használni fog, de azért az igazi 2x 512 lenne. Hozzá kell tennem, hogy nekem így is előfordult XP alatt ugyan ez az a jelenség 1 GB ram mellett. Dolgozni lehet vele, de el kell fogadni, hogy nem egy csúcs gép, sajna nekem is állatira be tudott lassulni egypár flash reklámtól, meg ha telivolt a memória a böngészővel. Firefox pedig sokszor teleszemeteli a memóriát és belehízik. Google Chrome gyorsabban menne azon a gépen, én azt használtam, mert FFox már lassú volt. Persze 256 MB-nál szinte használhatatlanul gyösz lehet.

XP-nél pedig tedd fel a Service Pack 3-at (SP3), megéri biztonság szempontjából... Nekem XP néha vírusok és trójaiak miatt is lassult be, már telepítés után - mert visszafertőződött. Tehát SP3 a megoldás, és Avast! antivírus ami ingyenes és szerintem nagyon jó. (Tesztek szerint is) Regelni is érdemes home verziónál free, és akkor korlátlanul használható.

SP3
Avast!

[ Szerkesztve ]

(#26795) dave93 válasza Ren Hoek (#26794) üzenetére


dave93
őstag

Így van, a vírusirtó, tűzfal is nagyon lelassíthatja a gépet. 512Mbos ramot még talán találni 2 és 3 ezer Forint között, de 1Gb már 6000Ft körül lenne. Ennyi pénzért akkor már szerintem inkább eladás. 15.000Ft körül elmenne talán, 25.000 körül meg már P4 3ghzes 1Gb ramos 80Gb HDD-s gépet ki lehet fogni ami processzor téren is kisebb előrelépés lenne.
Én a helyében maximum még 512Mb ramot vennék ha nem szeretne új gépet. Persze ez csak az én véleményem :R

(#26796) Ren Hoek válasza dave93 (#26793) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen az új gép is jó megoldás :)... tényleg ma már elég jó áron vannak használtan...

Amúgy hidd el, ilyen lassú az. Ugyan ez volt nálam is, hangos vinyó seekelés mellett és 100% proci terhelésnél csorogtak le az ablakok még néha 1 GB rammal is előfordult. Win 7 eleinte futott rajta, de érezhetően kevés volt már neki a cucc, és jobban lefogta mint XP. Szűz XP-vel eltáncolt egy rövid ideig, aztán megtellt a kulával és kész, proci gyakran 100%-on volt .Celeron borzasztó egy találmány volt.

Durva, hogy a mostani Phenom II X4 BE955, 800 Mhz-re butítva, nem bírom leterhelni semmi átlagos dologgal, és sohasem megy 100% fölé. 3200 Mhz-en meg... no komment, 0-5% a terhelés átlagosan.

(#26795) dave93: Igen ilyen viszonylatban nemsok értelme van több zs-t rááldozni. :(
Viszont nálam legalábbis + 512 mega ram szinte semmi érezhető gyorsulást nem hozott... Itt a gyenge láncszem a proci. (tény hogy 256 megához képest biztos gyorsít)

[ Szerkesztve ]

(#26797) Rover623 válasza Ren Hoek (#26796) üzenetére


Rover623
félisten

és sohasem megy 100% fölé
Még szép...elvégre nem örökmozgó az, csak egy CPU...;]

primus inter pares

(#26798) Ren Hoek válasza Rover623 (#26797) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jó köss bele, elírtam... 3 nap múlva SQL vizsgám papíron, 1 hét múlva meg Java III. kicsit le vagyok épülve agyilag. De nem az lenne a lényeg, hogy segítünk neki?

Helyesen: Sohasem pörög 100%-on
Jav:Ja de ez sem jó, mert a processzor nem pörög, még lenyakaznak érte. Szóval a CPU kihasználtsága sohasem éri el a 100%-t

[ Szerkesztve ]

(#26799) dave93 válasza Ren Hoek (#26798) üzenetére


dave93
őstag

:DDD :C

(#26800) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv!
Annyi kérdésem lenne, hogy nekem elromlott a ramom(rájöttem hogy rossz az egyik), és volt még 2x1gb CSX DDR-2es 1066Mhz-es ramom, az aqua-ba vettem...eladtam és vettem helyettem ugyan ezt csak CEC kit-et azaz hűtőbordásat...
Na most ezek közül az egyik elromlott, és asszem nem tudom vissza cserélni, így hát arra gondoltam, hogy mivel a régi ramomra(amit eladtam) van még garancia, és mivel az egyik hűtőbordás rossz, nem lehetne-e levenni a hűtőbordát(levenni lehet tudom), és rátenni egy kis garancia címkét, mint amilyen volt még a régin.
Tehát adott a hűtőbordás--> leszedem a bordát--->leszedek egy pont ugyan olyan garancia matricát valamelyik garanciás cuccomról(amin ugyan olyan matrica van)--> ráragasztam a most már hűtőborda nélküli ramomra---> és voálá olyan mint amilyet vettem az aqua-ba...

Tehát a kérdésem, nem fogják észrevenni? :F

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.