Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) Qru válasza cool13 (#25798) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, azok a modulok legalább 1100MHz-et tudnak. Nekem is volt ugyan ilyen kit-em és lazán hasítottak 1170MHz-en, másoknál ilyen kit 1200-t is ment.
Felesleges 1200-es DDR2-ből amúgy is ha pl játékra kell. Inkább sztem is 2x2GB-al jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25802) 04ahgy válasza Qru (#25801) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A jövőbeni bővíthetőséget is szem előtt tartva tőlem is egy szavazat a 2*2GB-ra!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25803) Jorus válasza Ren Hoek (#25782) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha a lap kezeli az adott mennyiséget az adott típusból (egy oldalas, 2 oldalas, stb.) akkor nincs semmi gond 4 modullal, összesen 8 GB 800MHz-es RAM fut DC-ben a lapomban 900MHz-en. Mindössze az MCH-nak kellett adni egy kis plusz feszt, de csak a magasabb FSB miatt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25804) Jorus válasza 3psilon (#25797) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez drága? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25805) 3psilon válasza Jorus (#25804) üzenetére


3psilon
aktív tag

Nemtom. A Bluechipben 7k-ért volt kiírva. Aztán felhívtak h vasárnap elvitték. Na persze, szerintem egyszerűen elírták. :D

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#25806) 3psilon válasza 3psilon (#25805) üzenetére


3psilon
aktív tag

Á végül rendeltem 13k-ért, mert volt raktáron. Legalább 1600MHz-s, és ha nem csal a kép, borda is van rajta. :D

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#25807) sev5g3


sev5g3
csendes tag

Sziasztok!

Win 7 kontra memóriafelismerés kérdésem lenne.

x64-es, 7201-es, nem végleges win 7-et használok, és a 4x1 GB memóriából csak 3,19 GB-ot használ az oprendszer.
A System menüpont alatt azt írja ki, hogy

Installed memory: 4 GB
Usable memory: 3,19 GB

Szerintetek mi a probléma?

Előre is köszi a választ.

(#25808) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

- Mostanában egyre többször ajándékoz meg a Windows kék képernyővel (főleg böngészés közben) és azt követő azonnali újraindulással.
- Este szabályosan kapcsolom ki a gépet, reggel bekapcsoláskor egy ablak üdvözöl melynek fejléce: "A rendszer egy súlyos hiba után állt helyre".
- Frissen felrakott szűz XP-re tettem fel az alaplapi telepítő CD-ről a dolgokat, és eközben egy memóriacímet tartalmazó hibaüzenet jött ki, csak másodszor mentek fel hiba nélkül a dolgok a gépre.

Az eseménynapló meg tiszta vörös az error-októl.

E jelenségek mögött én memóriahibát vélek felfedezni. Jól gondolom?
Lesz valószínűleg memóriateszt és/vagy -csere.

Ti mit tennétek a helyemben? :F

[ Szerkesztve ]

(#25809) cool13


cool13
őstag

Lehet rosszul fogalmaztam, de nekem összesen 4Gb van. 4db 1Gb-os modul. Vagyis 2 pár, mert ezek párba vannak válogatva. Bocs ha érthetetlen voltam. A lényeg akkor nem foglalkozom a cserével. Viszont elmondanátok hogy kipróbálás céljából mit hol állítsak a biosban hogy feljebb tornázzam?

(#25810) #31342592 válasza sev5g3 (#25807) üzenetére


#31342592
törölt tag

Nincs itt semmi baj, valószínű a maradék 0,81gb-t a win 7 eszi meg maga :)) , a többi meg felhasználható. Ha lenne mondjuk 6gb-d akkor is valószínű csak 5,19 lenne felhasználható.

(#25811) japy válasza 04ahgy (#25796) üzenetére


japy
őstag

Köszönöm! :R A kislányomnak elég lesz ha 800Mhz menni fog bent! :R

(#25812) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

üdv.

am3-as, AMD785-ös chipsetes lapba kéne 2x2gbyte memória tuning phenom2 x4 945 mellé. (3.5-4ghz között menneÖ
minenképpen 1600-ast érdemes venni? néztem gianninál A-DATA a legolcsóbb. az vajon elég ide? nem akarok sokat költeni, és nem feltétlenül a memóriát akarom húzni.
éshogy van ez a dolog a voltokkal? nem vagyok képben :( olyat kéne venni, ami1.5v-on tudja az 1600mhz-et?

(#25813) lsc válasza cool13 (#25809) üzenetére


lsc
nagyúr

Elnéztem én is, de szerintem nem lennél sokkal előrébb az 1200-as ramokkal sem, játékoknál legalábbis. Azt nem tudom mit akarsz állítani, de a lapod topicjában jobban ismerik a bioszt, ott jobban tudnak segíteni .

Az élet kegyetlen .

(#25814) Sub-ZeRo válasza joecontra (#25808) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy ram hiba, vagy alaplap hiba...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25815) cool13 válasza lsc (#25813) üzenetére


cool13
őstag

Ok köszönöm!

(#25816) kucseranor


kucseranor
tag

Sziasztok!

Szerintetek fog még csökkenni a DDR2-es ram ára? 40-ért nem igazán szeretnék venni 4 gigát, vagy ennyi lesz még ki nem fut teljesen?

(#25817) Gyufaaa válasza kucseranor (#25816) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Makker. annyiért adok 6 gigát!!! ????

Eléggé lent voltak az év közepén a ddr2-es árak, most emelkedik, de még annyira nem drasztikus. Hol láttál te 40-ér 4 Gigát? :U

[ Szerkesztve ]

(#25818) MZsoltee válasza kucseranor (#25816) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem, mert már nem nagyon gyártják és mesterségesen magasan tartják, hogy ddr3-at vegyen a nép...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#25819) sev5g3 válasza #31342592 (#25810) üzenetére


sev5g3
csendes tag

Ez eddig oké, de bootolásnál is 3264 MB memóriát ír ki, holott a BIOS látja a 4x1 GB-ot. Úgy emlékszem, az XP-nél bootolásnál a teljes memóriát írta ki, nem számolta le belőle azt, amit "fogyaszt".

(#25820) joecontra válasza Sub-ZeRo (#25814) üzenetére


joecontra
addikt

Remélem, hogy előbbi. Lapot nem nagyon lenne kedvem cserélgetni. :(

Hogy derítsem, ki hogy melyik a hibás?

Egyáltalán egy alaplap mitől tud meghibásodni? :F

[ Szerkesztve ]

(#25821) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

ilyen ramot vennék am3-as asusba phenom II x4 mellé

WP160UX4G9 - Chrome Spec.: 2x2GB 1600MHz CL9-9-9-24 1.65v

[link]

asus oldalán a memórialistán van supertalent, de nem pont ez. ezeket viszont kézzel tesztelik i7-hez. attól még mehet amd-vel is, nem? i7-tel tuti megy, ez csak ennyit jelent.

valaki használ supertalentet am3-as lapban? valakinek tapasztalata supertalenttel?

előre is köszi

(#25822) Ren Hoek válasza kasza blanka (#25821) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hello, AM3-nál ugye 1333 Mhz-re van hitelesítve az IMC ami a prociban van, tehát 1600 már tuningnak számít. Általában le is rakja alapból 1333-ra. Az hogy i7-el megy, az gyakorlatilag semmire nem garancia. Ezeket a ramokat i5-i7-hez ajánlják általában, persze működik AMD-vel is. Viszont sok panasz is érkezik innen onnan, hogy nem ment ezzel meg ezzel a rammal, fagyogat, rezetel stb. Elég sok helyen utánaolvastam, a Geil-eket nem szereti, OCZ-kre is sok panasz érkezett. Kingmaxra is láttam már panaszt, de lehet manuál beállítás kérdése. Szóval nem áll szándékomban általánosítani.

A lap ugye nemnagyon szól bele, de inkább Giga deszkákról olvastam panaszokat, Asusról még egyet sem találtam. Ezek természetesen teljesen szubjektív vélemények, nem kell következtetést levonni belőle, csak "megtörtént esetek"

Rambazárban Ősember nekem azt mondta, miután pont ilyen Super Talentet akartam tőle venni, hogy valszeg működne, de inkább vegyek listás ramot ami 100%-ra működik. Ezért rendeltem a G.Skill 1600-as CL9-es ramját ami megy 1.5 -1.65 volton a lapban és kvalifájdos. (1000 Ft-al volt drágább csak Super Talentnél)

Ha nem akarsz lutrira játszani, hogy esetleg a fa alatt derüljön ki hogy problémás a cucc akkor érdemes a listáról venni. :)

(#25823) Sub-ZeRo válasza joecontra (#25820) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát mivel memória címezésre írt hibát, nem biztos hogy a ram hibás. Lehet hogy az északi, vagy déli híddal van valami baj.
Úgy hogy utána nézel teszt programoknak, pl ami a memóriát gyilkolja... Ha az ott hibázik, akkor az egyik ramod hibás. Vagy még azt is megnézheted hogy a ramokat kiveszed, és újra vissza teszed. De ha ezektől sem lesz jó, elviszed egy szervízbe és neked megnézik mi a hibás...
Hát ennyi ötletet tudtam adni, én ezeket nézném meg, csinálnám...
A lapot hogy mivel tudod tesztelni, azt nem tudom sajnos....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25824) millerur


millerur
tag

Sziasztok!

Nem értem pontosan, hogy egy ramnál mit jelent az, hogy i5-re vagy i7re van optimalizálva, egy XFX 790i ultra laphoz és Q6600hoz kellene nekem ram és kettő között vetyengek:

G-Skill Ripjaws 2x2GB 2000MHz
CSX Diablo 2x2GB 200MHz

Nem tudom, hogy az i5/i7-es G-Skill ram menne-e vele, egy hozzáértő emberke segítségét kérem szépen :B

(#25825) J.R.Ewing válasza millerur (#25824) üzenetére


J.R.Ewing
tag

az csak annyit jelent, hogy azzal biztosan elmegy.

elmegy valószínűleg mással is, csak adódhatnak kompatibilítási problémák. ha viszont i7-hez tesztelik gyártás után, akkor azzal 100%, hogy megy.

van, hogy nem szeretik egymást, mert a gyárilag megadott időzítések nem passzolnak. ilyenkor is meg lehet oldani a problémát kis szerncsével, ha találsz egy megfelelő időzítést a biosban :) de még ilyenkor sem biztos a siker.

(#25826) Qru válasza millerur (#25824) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

i5 és i7-es procik max 1,65V-ot tudnak adni a ramnak normál esetben. Ezért az i5/i7 ramok drágábbak, mert nekik 1,65V-on kell tudni a (most adott esetben) a 2000MHz-et. Viszont máshol adható több, jellemzően 1,8-1,9V. Azok olcsóbbak, mert kevésbé minőségi memó chipp kell rájuk (nem low-voltage).

Vehetsz i5/i7-es ramot menni fog, csak felesleges megfizetned a low-voltage modul felárát, mert a te lapodban adhatsz több feszt is nekik mint 1,65V.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25827) millerur válasza Qru (#25826) üzenetére


millerur
tag

Értem, viszont konkrétan a G-Skill Ripjawst megérné megvennem (XFX 790i-hez) és menne is vele?:)

(#25828) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Lenne egy problémám, és nem tudom hogy induljak el.
Adatlapomon látható konfig átlag napi 1-2x szeret kékhalált produkálni, erőforrásigényesebb dolgoknál gyakrabban. Ami érdekes, hogy a CoD4 kb. percenként hal meg így.
Minidump fájljaim vannak, de nem tudtam belőlük infót kinyerni, meg ha sikerült volna se leszek okosabb.
Mivel ma ment fel Win 7 64 bites változata és ugyanúgy vannak kékhalálok (CoD4 percenként), gondolom valamiféle hardveres gond lehet, mert driverből, directx-ből, minden a legfrissebb.
Amennyire olvastam, okozhatja fizikai RAM hiba, RAM vagy VGA túlmelegedése, CPU-hűtő leállása, BIOS baj, alaplapdöglődés, stb.
Nekem ez elég sok hibalehetőség, és nem tudom merre induljak, mit csináljak, hogy derítsem ki, mi van?
Remélem valakinek van ötlete.

(#25829) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, h megy-e dualban a 2gigás és 1 gigás ram?

(#25830) sgergi válasza Mancsy (#25828) üzenetére


sgergi
veterán

Első körben futtass egy memtest-et. Bootolható verziót használj, ne windows alattit.

(#25831) Qru válasza spyduck (#25829) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem. Csak azonos méretű, azonos időzítésű modulok futnak DC-ben. Meg persze az sem mindegy hogy 1 vagy 2 oldalasak-e.

#nincsbennetarcsi

(#25832) spyduck válasza Qru (#25831) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor gondolom 32bites Win7-el a 2x2 gigás megoldás nem megy dualban mivel csak 3gigát lát. A notebookok elvileg beállítják maguknak az időzítést.
Akkor lehet 64 bitet kéne felrakni. Fogok én észrevenni különbséget ha dualban megy, csak mert ha nem akkor hagyom is?

(#25833) Qru válasza spyduck (#25832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ott más a helyzet, tegyük tisztába a dolgokat.

A 32bit-es oprendszer max 4GB memóriát tud megcímezni. Ebből ugye lejön a vga ramja és az összes többi eszköz aminek van saját dedikált memóriája.
Tehát ha van egy 512-es vga-d és 4GB ramod eleve 3,5GB-ot lát a 32bit-es Win vagy annál is kevesebbet. Ha 1GB-os akor már csak 3GB rendszer memóriát tud megcímezni. 64bit-es oprendszer esetén már 18GB-ot tud megcímezni, ebből ma még nehéz kiszaladni. Viszont a 64bit-es oprendszereknek minimálisan ugyan de nagyobb a gépigényük. Tehát pl 32bit-es W7-nek 1GB a minimális ram igénye, a 64bit-esnek már 1,5GB.

Ehhez képest a DualChanel teljesen más. DualChanel kvázi azt jelenti, hogy külön-külön is képes írási/olvasási/másolási műveletet végrehajtani az egyes modulokban, ezáltal az elméleti maximális memória sávszélességed 64bit-ről 128bit-re nő. (Értelemszerűen TriChanel-nél (Core i7) meg ez már 192bit, ott 3 modult tud külön kezelni.)
Ahhoz hogy DC legyen úm szimetrikusnak kell lennie a ramok felépítésének és egyéb tulajdonságainak. Tehát egyező méret, időzítések, elrendezés. Minden páros számú (2 vagy 4) párban azonos modulok esetén felépül a DC. Tehát 2x1GB + 2 x 512MB is megy DC-ben, ha egyező az időzítésük.

DC hatásossága proci és term. alkalmazás függő. Mivel a DC elméleti maximális sávszélesség növekedést jelent a gyakorlatban ez egy elég tág értékek között mozgó gyorsulást eredményezhet. Kb 0-70%-ig alkalmazás és proci/memvezérlő függő a dolog erősen.

mod:

Ja a kérdésre is válaszoljak, ne csak okoskodjak itt. :D Tehát dualban megy a ramod csak a 32bit-es win miatt 4GB-ból 3-at tud csak megcímezni de ettől függetlenül nem buktad a DC-t.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25834) spyduck válasza Qru (#25833) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tehát dualban megy a ramod csak a 32bit-es win miatt 4GB-ból 3-at tud csak megcímezni de ettől függetlenül nem buktad a DC-t.

Ez lett volna a lényeg, azért köszönöm a felvilágosítást, legalább 1-2 dologgal tisztában lettem :DDD

Azt azért elmondom mint tapasztalat, h volt egy 6910p notim, abban 2x2048-ram volt és egy X3100-as integrált VGA. Itt a 32bites Win7 csak 3 gigát látott.
Akkor most milyen esetben lát 3,5 gigát és milyen esetben lát 3gigát?
Ez amit még nem értek.

(#25835) Qru válasza spyduck (#25834) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hajlamos vok elveszni a részletekben az fix. Szakmai ártalom. :D

Attól függ, hogy az egyéb eszközök mennyi memóriacímet emésztenek fel. Ugye lehet akármennyi ram a gépben csak 4GB-ot tud megcímezni a 32bit-es OS. Ami ezen a címzési tartományon kívül esik az OS számára használhatatlan/láthatatlan. Pl Mint mikor régi a térképed a gps-en nem lát/nem tud utcát "megcímezni" tehát számára nincs ott út de attól még ott is van élet. Állítólag. :D
Az integrált karik memória mennyiségét meg nem tudom fejből de ha ilyen "turbo memory up to 1GB" akkor bizony a rendszer memóból foglalja le azt az 1GB-ot, plusz a win szokott kerekíteni is ez is okozhat némi eltérést a valóstól.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25836) bandi0000 válasza Qru (#25835) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hali létszi segítsetek h miért csinálja azt a memóm h 800 mhz es de csak 427 en megy?

Xbox One: bandymnc

(#25837) fgordon válasza Qru (#25831) üzenetére


fgordon
senior tag

Csak azonos méretű, azonos időzítésű modulok futnak DC-ben.

Ez nem igaz. Ha van egy gyorsabb, és más időzítésű ram, az is mehet dual-ban, csak a lassabb időzítéseit kell beállítani, és menni fog. Az más kérdés, hogy érdemes elviekben azonos memóriát használni.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#25838) Qru válasza fgordon (#25837) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem igaz?! Erre leírod azt amit mondtam. :D
Csak akkor megy a DC ha azonosak az időzítés. Persze az lehet hogy ha különböznek az időzítések a lazább időzítésűre venni a feszesebb időzítést de magán a tényen nem változtat, hogy csak akkor van DC ha egyeznek az időzítések.

mod:

bandi0000: DDR ramod van, vagyis Double Data Rate, tehát a 2x-esét kell venned az lesz ez effektív memória órajel. Így már túl is vagy a 800MHz-en.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25839) bandi0000 válasza Qru (#25838) üzenetére


bandi0000
nagyúr

akkor magyarul ugyanugy 800 ba megy csak 4xx et ir ki
akk köszi asegítséget

Xbox One: bandymnc

(#25840) Qru válasza bandi0000 (#25839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pontosan. :K

#nincsbennetarcsi

(#25841) spyduck válasza Qru (#25835) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm a felvilágosítást :R

(#25842) millerur válasza millerur (#25827) üzenetére


millerur
tag

Valaki?:)

(#25843) Rover623 válasza Qru (#25838) üzenetére


Rover623
félisten

Ha már ennyit "oktatsz", légy pontos és alapos...valamint szabatos...;]

hogy csak akkor van DC ha egyeznek az időzítések.
Olyan nincs, hogy nem egyeznek az időzítések...:DDD
Az összes memcsi azonos paraméterekkel üzemel egy rendszerben, nem lehet eltérő módon üzemeltetni őket...sem frekiben, sem időzítésben...sehogy.

Akkor van DC, amikor működik...:DDD
És mikor működik? Ha akár automatikusan (a BIOS révén), akár kézzel, de sikerül olyan beállításokkal üzemeltetni a memóriákat, hogy mindegyikük stabilan bírja a strapát, és a chipset olyan "helyzetbe" kerülhessen, hogy bekapcsolódhasson a Dual Channel üzemmód.
Ennek nem feltétele szinte semmilyen műszaki paraméter...!!!
Viszont!
Minél inkább hasonlítanak egymásra a memók, annál nagyobb az esélye, hogy működni fog a DC...tehát józan ésszel gondolkodva, érdemes teljesen azonos modulokból építkezni, így tehermentesíthetjük a memóriavezérlőt a leginkább, és így kell a legkevesebb kompromisszumot kötnünk.
És bizony, létezik asszimetrikus dual channel is...eltérő méretű modulokkal...de inkább fogalmazzunk úgy: csatornánként eltérő memóriamérettel is... ;)

De egy dologban egyetértünk: ahhoz, hogy egy-egy tanács/javaslat után az amatőröktől minél kevesebb nyavajgás, panasz, stb. jöjjön vissza, a legpraktikusabb tanács az, hogy a Dual Channel-hez lehetőleg páros számú, teljesen azonos memóriamodult javasolt használni...persze aki akar, kísérletezhet...de ha nem jön be a dolog, ide ne panaszkodjon, itt ne próbáljon bárkit is felelősségre vonni...:DDD

primus inter pares

(#25844) DJackson


DJackson
tag

sziasztok, egy gyors kérdésem lenne hozzátok.
Adott két gskill ramocska az alábbi időzítésekkel, melyekből 2x2GB üzemmódot szeretnék alakítani.

7-7-7-24-2N

7-8-7-24-2N

a különbség megér öszesen 2500 forintot?
THX

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#25845) Qru válasza DJackson (#25844) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem veszel majd észre a hétköznapokban különbséget, max teszt progikban vagy tömörítésnél. Általános célra (játék, net) bőven jó a 7-8-7-24-es is.

#nincsbennetarcsi

(#25846) Qru válasza Rover623 (#25843) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt buktad, X58-nál megadhatsz modulonként eltérő időzítéseket is. ;) Aminek nincs sok értelme sztem de a lehetőség megvan rá. Illetve mégis van, nem muszáj csontra egyezni a mellékidőzítéseknek ahogy írtad ahhoz hogy menjen az X58 esetén a DC vagy a TC. Így ha maximalista-mazohista vagy még pár + MHz kicsikarható stabilan akkor is ha az egyik-másik modul nem bírná az adott sebességet adott időzítéssel és fesszel.

No igen a saját és a T. userek életü(n)k megkönnyítése végett ajánlatos lehetőleg totál egyforma modulokat vásárolni.
Az asszimatrikus DC-nek meg nem sok értelme van, alig gyorsít valamit de létezik ilyen is ebben is totál igazad van ez tény.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25847) Raptor 666 válasza 04ahgy (#25730) üzenetére


Raptor 666
tag

Köszönöm kérdésed, de sajnos nem :(

Szóval feladtam a dolgot és visszavittem az egészet, és visszakértem a pénzem. Szerencsére nem volt fennakadás, úgyhogy most bízom benne, hogy miután visszakaptam a lóvét (még 2 hét), az Intel konfigom gyorsabban össze fog állni. Sajnos mivel úgy látszik kicsit megalomán vagyok, így a konfig, amit kinéztem magamnak 2x annyiba fog kerülni, mint az amd konfig, de sebaj :D Ha jól fog működni, akkor az a CL6-os GEIL ultra trichannel KIT finomabb lesz, mint a kingmax :DDD És természetesen nagyon bízom benne, hogy a DFI lanparty ut x58-t3eh8 lap jól fogja őket kezelni ;]

Mostanában kicsit elfoglalt voltam, azért ítam csak most :U

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#25848) Mappa


Mappa
addikt

Üdv.

Jelenleg Geil Ultra 2GB DDR2 ramok vannak a masinámban....szeretném kibővíteni 4gb :K kérdésem vehetek mellé még egy ilyen kit-et ?

Mappa

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#25849) lsc válasza Mappa (#25848) üzenetére


lsc
nagyúr

Vehetsz, gondolom a lapodon van 4 memória foglalat, elméletileg menniük kell együtt .

Az élet kegyetlen .

(#25850) Mappa válasza lsc (#25849) üzenetére


Mappa
addikt

P35 DS3 tehát van :K ...okés köszi a választ,nem akarom hogy elmenjenek az egekig a DDR2 árak már így is jóval drágábbak ...februárban még 12k vettem :DDD

nem kötelező megadni

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.